Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku ""NATO? Na co? Na .....!""

Odpovídáte na příspěvek:

Při tom svém betonování jsem přišel na...
Neuvedeno, 13.12.2017 22:33

Při tom svém betonování jsem přišel na docela dobré využívání krabic od mléka. V krabičkách je totiž svařovaná hliníková folie. Mimo jiné dřív se mluvilo o tom, jak hliník má špatný vliv na lidský organizmus, myslím na paměť no a dnes se mléko neprodává jinak, než v těchto krabicích, kde zevnitř je svařovaná hliníková folie. To jsou paradoxy a to v tom perfektním kapitalizmu, co prý dnes funguje.
Tak tyto hliníkové krabice nahoře rozříznu a vkládám do nich prostý beton a používám to jako obrubníky pro chodníčky.
Také při betonování mi slouží zazátkované krabice od mléka jako ztracené bednění pro různé prostupy kanalizace, či pro kapsy pro vzájemné spojení betonových stěn.
Po zatvrdnutí betonu totiž vypustím vodu z těchto krabic rozšroubováním vík a pak už krbička jde výborně vyndat. Mnohem lépe, než když bych dal do bednění kročejový polystyrén. Ten nejde skoro vyndat, musí se celý vydlabat nějakým dlátem.
Navíc my tyto pytlíky naplněné vodou slouží k různému utěsňování bednění. Navíc se některé z nich dají ještě využívat několikrát za sebou.
Pouze pro zimní období nejsou dobré nechávat v betonu, protože voda nabývá a mohla by roztrhat beton. Takže pak tam po vyndání pytlíků po zatvrdnutí v pracovní spáře, či kapse vložím do dutiny polystyrén a zatížím jej nějakým opotřebeným prknem, aby polystyrén, když se naplní vodou nevyplaval. Tím pak led ve spáře není celistvý a neroztrhá beton. No a když tyto krabice jsou již opravdu mizerném stavu, tak je naplním a osadím jako obrubníky pro chodník, jak jsem říkal na začátku tohoto článku.
Takových zlepšováků při tom mém betonování mám povícero.
Musím při tom myslet také na rozvody elektřiny a kanalizační trubky. Husí krky pro elektřinu vsazuji rovnou do betonu včetně krabic pro vypínače a zásuvky, či krabic pro rozvětvení rozvodů. Krabice moc netěsní a tak je balím do igelitových pytlíků na rohlíky. Také ukončení rozvodů kanalizace uzavírám vložením polystyrénu a zabalením do igelitu. Svislé drážky pro rozvod vodovodního potrubím nahrazuji kročejovým polystyrénem, který rozřežu na pásky.
Beton je totiž zatracená potvora. Těžko se totiž do něj dělají dodatečné otvory. Vše musí být vymyšleno před betonáží. Základové pasy dělám rovnou se sklonem 60 stupňů, abych beton ušetřil a nemusel dělat odskoky.
Dneska už je i tento materiál zatraceně drahý.
Takový domíchávač je dnes tak drahý, už jen ta doprava. Jenže oni si ještě požadují, že musíte mít vodu, aby si mohli domíchávač umýt.
Také betonovat před zimou není nic laciného. Do betonu se musí dávat ještě přísada Profifrost, která stojí 65 korun litr. Padne na dva až čtyři pytle cementu. Podle toho, jakou zimu očekáváte. 5, nebo 10 stupňů mrazu, ale ještě má být aspoň tři dny nad +6 stupňů tepla, než příjde tento mráz.
Ovšem na stropní desky, či trámy bych si to netroufl. Jen tak na stěny. Takže s tím betonováním jsem už pro letošek skončil.
Teď na zimu budu spíš provádět včelí rámečky, či rámy pro okna do sklepa.
Doufejme, že mi bude zdraví sloužit. Což plánů by bylo spousta, ale kolena už bolí.
To naším politikům těm je hej. Všichni to dělají jako za socializmu. Jak byl ten vtip od Kopeckého, jak měl zavřenou knihu v šupleti a když přišla návštěva a o něco ho jako úředníka požádala, tak pravil: „Nemám čas plním plán!“
Budou dělat vládu na třikrát. Mají čas, platy jim jdou. Co by se namáhali.
Konečně celá ta vládní a státní garnitura včetně lékařů a soudců, ti všichni si dnes žijí jako za socialismu. Navíc jim nikdo dnes nepřidává ročně 5 procent výkonu, jako to bylo za socialismu.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.