Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Přežít postapo"

Odpovídáte na příspěvek:

rozvrat společnosti
hans, 28.3.2015 19:56

Rozvrat společnosti může nastat dnes a denně. Když pominu nejaktuálnější možnost, že se omylem uklikne nějaký nevyspalý lampasák ve službě nebo jiný cvok, co si poměřují pinďoury, nejpravděpodobnější impuls sešupu může být blackout.
Málokdo si uvědomuje, jak je přenosová soustava křehoučká věc, a jak dalekosáhlé následky s sebou přinese, spadne-li. Čím je počáteční rozsah větší, tím složitější je zpětné nahazování-
Bez dodávky proudu v řádu minut dojde voda, v řádu hodin zkolabuje kanalizace. Říká se, že pouhých devět jídel dělí člověka od katastrofy. Ruku na srdce - kolik potravin máte doma, a jak dlouho s nimi vydržíte ? Bez mrazáku, dodávek plynu, tepla, elektřiny, si můžete škrtnout všechny civilizační výdobytky.
Kde přijdete o pitnou vodu, kde vezmete minimálně 4 litry na osobu denně, a v tom není hygiena, a jste ve městě?
Státní krizový systém nemá k dispozici nic, čím by mohl přispět civilnímu sektoru. Civilní obrana má podobu několika desítek osob, technika spíš pro přehlídky. Železné zásoby pro civily a vojsko se ztratily hned po převratu, strategické rezervy phm jsou nepochopitelně uloženy v Německu.
Oficiální dokumenty státu říkají, že nouzové zásobování hodlá řešit zabavením okamžitých zásob v supermarketech a velkoobchodech. Sami si odpovězte, jak a kolik toho můžete dostat.
Takže zásoby potravin a vody by měl každý mít nejméně na měsíc. Ovšem otázkou je jak to dokázat v podmínkách městské zástavby, jak se evakuovat do venkovské oblasti, a jak tam přijít k obživě...

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.