Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Přežít postapo"

Odpovídáte na příspěvek:

Potíž s lidmi je ta, že jsou příliš...
hans, 3.5.2015 0:16

Potíž s lidmi je ta, že jsou příliš sebevědomí a nemají absolutně žádnou historickou paměť.
Tím sebevědomím míním fakt, že si do poslední chvíle nepřipouští rizika a vlastní ohrožení, tou pamětí zase, že opakovaně, zas a zas opakují staré chyby. Opakovaně se dávají zavléct do válek a násilností a jsou tak nuceni lízat si stále tytéž rány.
Dnešní civilizace je natolik zhýčkaná, že zejména v kulturních oblastech by mělo drastické snížení populace za následek další řetězové vymírání přeživších.
Dnešní mladí úplně ztratili dovednosti svých prarodičů, jsou zhýčkaní a choulostiví. Vytrácí se znalosti, jimiž byl ještě před padesáti lety vybaven kdejaký venkovský moula.
Fyzická kondice většinové populace je tragická a bez léků by nepřežila velká část čtyřicátníků.
Přežití v postapo by nebyla žádná selanka. Znamenalo by opuštění měst a návrat do venkovského životního stylu někde kolem osmnáctého století, období před elektřinou a spalovacími motory. Soudobá technika by časem dožila a technologické vědomosti a dovednosti by z valné části byly zapomenuty nebo opuštěny.
Domnívám se, že z velké části by organizační snahy warlordů mohly být bržděny drženými zbraněmi obyvatel. Pakliže by nebyli preventivně odzbrojeni státem před eskalací krize pod záminkou prevence.
Že se elity na společenský sešup aktivně připravují, svědčí různé aktivity, u nás aktuálně pan Tykač ve svém bunkru u Ptyče. Kdo netuší, oč jde, snadno se dogúglí.
Romantické představy o skrytém přežití kdesi v lese jsou nesmysl hned z několika hledisek. Za rok člověk zbaští asi tunu potravin, vypije kolem dvou kubíků vody... K partyzánskému životnímu stylu zase lze uvést, že průměrná vzdálenost mezi obcemi u nás je cca 7km...

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.