Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Přežít postapo"

Odpovídáte na příspěvek:

Existuje tak zvaná teorie kritické...
Neuvedeno, 4.5.2015 22:16

Existuje tak zvaná teorie kritické cesty, která umožňuje zkracovat dobu výstavby objektů. Obrácená cesta je zase oddalovat zánik civilizace. Jde o brácení kritické cesty na ruby. Její pomocí se zjistí, který postup vede k prodloužení existence tvorů na naší planetě.
Jde ovšem o to, jestli lidstvo je schopno se dohodnout na správné variantě prodloužení života na zemi.
Jisté je, že nakonec stejně dojde ke konci existence tvorů na zemi, protože nás Slunce spolkne. Jenž tato varianta přichází v úvahu ještě ve velice vzdálené době, takže dnes se jí nemusíme obávat.
Dnes hrozí spíše zemětřesení, tajfuny, výbuchy skladů munice, zničení životního prostředí, humanitární krize z místních válek, místní války, nukleární války, nebo pád těžké komety na zem. Trochu vzdálenější nebezpečí je oteplení země a zaplavení nížin, ve větším stádiu oteplení vytvoření sinic v moři a zničení vešerého života v moři.
No a nakonec hrozí zničení pomocí zřícení hmoty galaxie do černé díry.
Takže by se zdálo, že nestojí za to něco vymýšlet, protože stejně všechny ty konečné děje jsou nad možnosti člověka.
Jenže člověk díky tomu, že má tu úžasnou schopnost dělby práce a znalostí má naději, že tu katastrofu lidstva bude odvaracet co nejdéle to půjde. Je také možné, že se lidstvo nakonec odstěhuje stále dál a dál od slunce s tím jak slunce se bude roztahovat.
Lidstvo je prostě hrozné. To ovšem naplatí o člověku. Vždy existuje nějaký ten genius, který posouvá lidstvo do předu. Takže se nechme překvapit.
Já už jen čekám na to, až se vytvoří nějaký ten další vynález v medicíně a díky němu přežiji zase trochu déle.
To ovšem neznamená, že se také nesnažím na něco přijít. Jenže přijít na něco nového je vždy obtížné. Hlavně se toho musí hodně znát a k tomu také musí člověk být schopen si hodně pamatovat a dál mít také trochu štěstí.
Jenže na stará kolena ta paměť je čím dál horší a s tím ta naděje, že člověk na něco příjde.
Dál také, jak je vyřazen v důchodu z hlavního výrobního produ už také nemůže dostatečně efektivně přispět svými znalostmi, protože nemá k disposici dražší výrobní prostředky.
Takže mu pak zbývá jen filozofovat.
Jak se lidé chovají v případě, že jim jde o kejhák je známo. Lidé se chovájí stále stejně. V rámci pudu sebezáchovy je jim vždy bližší košile než kabát a to za každou cenu. Nedělejme si žádné iluze.
Jenže to je až teprve, když už jsou v nouzi. Do té doby se chovají celkem civilizovaně, také díky své autistické povaze lidstva.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.