Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "O kavárně"

Odpovídáte na příspěvek:

S pojmem kavárny jsem se zatím...
hans, 1.4.2015 12:11

S pojmem kavárny jsem se zatím nesetkal, byť postřeh je to zajímavý. Bližší rozbor na frakce stojí za letmou úvahu, leč asi je to zbytečné.
Že se u nás (i jinde v Evropě) pravolevé rozlišování politické scény zjevně přežilo, je dvacet let patrné ze zdánlivě chaotické činnosti jednotlivých partají v rámci legislativy, i na úrovni samosprávy. Naoko se exponenti, kteří by se neměli nikdy domluvit, před tv kamerou seřvou a pozuráží, ale za půl hodiny už sedí v drahé restauraci na obědě a tykají si. Je to ve skutečnosti jen divadlo pro voliče, kteří se následně mezi sebou štěkají jako psi, protože mají pocit, že sledují záměry a úmysl svého vůdce.
V reálu se odehrává bohapusté plenění státních pokladen, národních bohatství a statků, evropských peněz a přerozdělování osobního majetku většiny občanů do několika desítek soukromých kapes.
Pod pláštíkem tu lepších zítřků, tu vyšší svobody nebo vyšší kvality čehokoli nebo vyšších ekologických cílů se krade a hamouní nedozírný kapitál. Na této platformě se najednou všechny vrstvy a typy oligarchů zázračně sjednocují, hnáni ekonomickým profitem.
Že na vrcholu pomyslné mocenské pyramidy stojí Židé, o tom už dneska nepochybuje snad ani malé děcko. Naprosto disproporčně jsou usazeni v politice, v nejvyšších patrech politiky, bankovnictví, mediálním prostoru. Ať už se jejich shromaždiště jmenuje obec, lóže, parlament nebo kavárna, je to lhostejné. Jedná se o stále stejné osoby a mají stále tentýž zájem. Ke smůle většinového obyvatelstva jsou na svých pozicích dokonale zakopáni a měli několik generací času zglajchšaltovat ve svůj proces legislativu i veřejné mínění. A navrch si nyní v naprostém protikladu s přáním většiny evropského obyvatelstva zřídili svůj superstát. Teď už na ně nemůže vůbec nikdo. A nikdo si zatím nevšiml, že budoucí žalář byl původně kavárna.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.