Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "O kavárně"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp11: názor
ivan, 23.12.2015 18:47

To je pravda, ale nedostatek byl reálný, daný omezenými zdroji. Na prvním místě byla armáda, pak zbrojní a válečný průmysl a nakonec tenké příděly pro obyvatelstvo.

Ze současného hlediska nemá plundrování nejcennějšího bohatství státu, kvalitní orné půdy, vůbec žádný smysl. Jejím vydojením o živiny se mění nejen její vaznost ale i bakteriální fond což způsobuje zhoršení rozkladných procesů a tím i zhoršený příjem přírodních živin a pomalu se stává lehce odplavitelnou a v dobách sucha doslova spraší. Letos jsem měl zasetou řepku 12 m od postele, kdy se v době květu nedalo skoro dýchat a celou domácnost jsem měl plnou pylového prachu který se dal doslova zametat kolem dokola. Při sklizni a následné orbě to samé jenom v jiné podobě prachových částic. Skoro jsem záviděl Ústí, Mostu i Ostravě jejich čisťounký vzduch při inverzích. Ve městech si to neumí nikdo představit, ale je to horší, nebo stejné jako bydlet ve stohu čerstvé slámy nebo uvnitř pugetu kytek, ale v hektarových měřítkách. Při větru vytváří pyl až drobné návěje. Skoro každé ráno ho z předního a zadního skla očistím prostě stěračema a zbytek se nějak ofouká za jízdy.

Lesy, pole, příroda. Možná kdysi.

Dnešní traktory ( 700 KW.i více) utáhnou deset radlic jakoukoliv rychlostí. Vlastně nemá cenu už vyrábět výkonnější protože dosáhnou až za hranici použitelné rychlosti orby aby jim brázdy nelítaly vzduchem a skoro se nevejdou na šíři silnice z dob, kdy se oralo volama, koňma + lidská síla.

To všechno proto, aby se to mohlo zase spálit v době, kdy od ropné krize v sedmdesátých letech je ropa na nejnižší hranici za skoro čtyřicet - padesát let.

Dneska jsem v Berouně koukal na přecpaná dvouhektarová parkoviště nákupních center, kde mě lidé přišli jako zdrogovaní roboti.

Jediný důvod který by dával smysl je skrytá příprava na válku, kdy už musí být vybudovány předem cisternové sklady a rafinerie jako nezávislý zdroj, ale i tak je to zločin.

Ještě před pár lety byl jarní výhled z letadla na všechny odstíny zelené, od světlounké až po skoro černou. Během pár let je ta samá krajina žluto- zelenou šachovnicí.

Lidé přestali vnímat co je skutečné bohatství.

Vím, je to zase dlouhé, ale jak hovořit o smrtícím jedu krátce.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.