Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "O kavárně"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp15: názor
Vlastimil Čech, 26.12.2015 16:21

Nejsem znalcem zemědělské techniky. Přesto se pokusím odhadnout, které vlastnosti by mohly býti běžným sedlákem u traktoru upřednostňovány:
1-spolehlivost
2-trvanlivost
3-universálnost
4-nízké provozní náklady
5-výkon
6-nenáročnost na obsluhu a údržbu
7-odolnost k poškození
8-pak to ostatní...

Americké stroje možná žijí trochu ze svého starého dobrého jména. Poctivá, důkladná práce z materiálu IA kvality.... Ovšem dneska? Dělá se JohnDeer v Mexiku, Indii, nebo v Číně?
----------------------
Ty pásové veletraktory mi připadají trochu jednoúčelové- Hrubé zpracování půdy... a co dalšího? A třeba jak ho dostat na vzdálenější pole? Když pojede po silnici, jaké škody na ní zůstanou?
Lituju, že se neudržely ty oračky, když se teď poměry ustálily, mohlo by se znova využívat jejich výhod...
Zajímalo by mne, proč skončily docela sympatické pokusy s kombajnem, který napřed seřezával jen klasy obilí, které šly s minimem zbytků stébel do mlátičky a pak se jinou cestou stroje žala prázdná sláma.
A hlavně by mne zajímalo, zda za zničení československé potravinové soběstačnosti bude někdo lidským soudem potrestán. Kdybych nebyl atheistou, řekl bych, že boží soud nad jedním škůdcovským ministrem zemědělství už proběhl včetně vykonání rozsudku...

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.