Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "O kavárně"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp7: názor
Vlastimil Čech, 18.12.2015 18:23

he, he, he... tuhletu debatu jsme tu už, myslím, měli... vlastně se jedná o to, zda-
podle pana Ivana je růst cen způsobován nestydatými požadavky holoty na růst mezd, která přitom už neví, co by chtěla za jednoduché zastrkávání kolíčků do dírek a stejně si nekoupí nic pořádného, protože kouká jen po ceně!
anebo podle V.Č. je požadavek na růst mezd vyvoláván zdražováním tovaru a služeb, kdy páni podnikadějové už neví, jak by pracovníka více sedřeli- (viz reálná soudobá skušenost paní Ivy)
Zde se ovšem v názoru s panem Ivanem V.Č. liší.

Naopak V.Č. plně souhlasí s tím, že zvyšování cen tovaru a služeb „ředí úspory“.

Znova opakuju svůj návrh, aby výše starobního důchodu byla výrazně ovlivněna výší daní odváděných potomky důchodce odváděných zde, v republice.
Máš několik dobře vydělávajících dětí? Tedy ses o ně staral, dopřál jim kvalifikace, vychoval jsi z nich poctivé pracanty...Náleží ti tedy část prospěchu, který tví synové a dcery poskytují společnosti. Flákal ses s výchovou? Máš jen povaleče? No, to máš smolíka. A co ty, neměl jsi děti, protože sis nechtěl komplikovat život, nebo protože toho nejsi z jakýchkoliv důvodů schopen? Pak jsi měl příležitost a dost prostředků na to, aby ses sám zabezpečil...
Jistě není možné bezdětnou starou osobu docela umořit nedostatkem...Sama přece taky pracovala a daně odváděla... no, ale náklady na děti neměla a proto si mohla nasušit...

Zdravím paní Ivu!!!

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.