Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Senioři a čekání na nádražích"

Odpovídáte na příspěvek:

Pamatuju vlaky s tvrdejma dřevěnejma...
ivana Kozárová, 14.3.2016 20:30

Pamatuju vlaky s tvrdejma dřevěnejma lavicema,plně obsazený pracujícím lidem,trasa Hořice - Hradec Králové. Parní lokomotiva,samozřejmě. Pamatuju vůni těch vlaků- tak nějak po sazích. Chlapi hráli karty na aktovce. Já s dědou na peróně v Ostroměři,to jsme měli vejlet až do Sobčic a pak do Obory pěšky.Pamatuju,jak tehdy lidé spolu normálně komunikovali. Pamatuju neštěstí ve Stýblové a nasazení v hořické nemocnici,kde moje maminka pracovala v přijímací kanceláři.Pamatuju,jak vypadali chirurgové,když jim máma vařila kafe,uměla nejlepší kafe ve špitále.
Dnes máme ty plechové lopáty,to Vy,pane Alfons,nechcete sedět na lopátě? Co Vás to ve škole učili;-)Vy byste snad i tu babušku Jagušku chtěl zlikvidovat?!? Ostatně,i v nemocnici se jede na poslední štaci na plecháči,tak bychom si měli už pomalu zvykat,che che.....Jsou ty plecháče v souladu s nekrofilní dobou. Nádražní domky s hlídačema č.XX,romantické cestování vlakem s příjemnýma lidma ,- to,jak se zdá,je už minulostí. Jen z hlav nám to nikdo nevymaže.....A přece,ještě nedávno jsem jezdila do práce vlakem. Věřte,nevěřte,cesta z Vimperka do Volyně je dosud lemována nádražními domky a mašinfíra motorovýho vláčku na určitých místech pravidelně zastavuje a vylejzá z vlaku a odemyká domky a tam něco vytelefonovává,pravda,nezdrží se tam dlouho,ale přece....Máme 21.století i s těmito prapodivnými anachronismy. Aspoň se mu v práci nezapaří sedací oblast,jistým způsobem to celý pracovní proces zlidšťuje..... Možná,až bude hůř,bude teprve líp...

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.