Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Senioři a čekání na nádražích"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp16: Přání k svátku
ivan, 25.4.2016 17:37

Vždyť nikdy nevymizely, pane Čechu. Neumím si představit nic lepšího pro hlídkovou činnost než vzducholoď. Vždyť už se vracejí a pomalu jich přibývá hlavně v Německu a Rakousku při kontrolách drátů vysokého napětí, a celkem jistě jich přibude na hlídkových činnostech při ostraze hranic a pobřeží kde není důležitá přepravní kapacita a rychlost ale letová výdrž za minimální náklady. To, až se Evropa probere ze snů, jestli se vůbec kdy stane.

Nečekejte Hindenburga nebo Graf Zeppelin. O hodně se smrsknou, zato jich už dneska přibývá. Občas jsem se s nějakou potkal, sice vzácně, ale jako ,, druhu" se jim začíná opět dařit.

Vzducholoď dokázala řízeným letem zvládnout obousměrný let trvající půl hodiny s obletem Eifelovky v r. 1900, tedy tři roky před prvním poskokem křídlatého letadla 12 vteřin na pláži Kitty Hook.

Bratři Wraithové. ( 16.12 1903)- Orvel. ten shrábnul nechtěně všechnu slávu. (historie není spravedlivá)

Ale ještě týž den provedl Wirbul let trvající přes minutu. To už bych nazval skutečným letem s řízenou stabilitou. Těch 12 vteřin se dá nějak ustát. Dějinnému zlomu bylo přítomno asi 10 lidí někteří pouze jako čumilové (v dobrém)

Telegrafickou zprávu o významu úspěšně provedeného letu tehdejší noviny zařadily malou notickou někam na asi desátou stranu jako zajímavosti nebo rodinná zábava.

O 66 let později stáli lidé na měsíci. Většina současně žijících lidí to zná už jenom jako bylo- nebylo.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.