Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Senioři a čekání na nádražích"

Odpovídáte na příspěvek:

Tak stal se zase zázrak, nepsala mi...
Neuvedeno, 28.5.2017 17:45

Tak stal se zase zázrak, nepsala mi klávesnice, tak jsem jí profoukl a jak se zdá zase funguje.
No jestli mi takto bude fungovat klávesnice v době potřeby EET, tak potěž pánbů. No přežil jsem v dnešní době už více obtíží a našel proti tomu řešení, tak třeba se i zde nějaké najde.
Tak na příklad, jak jsem již dříve psal, se nám důchodcům značně v poslední době zdražila zelenina a ovoce. Otřepal jsem staré řešení pro námořníky z dob Kryštofa Kolumba. Kupuji si teď vždy půl kila kysaného zelí v pytlíku. To pak přeložím doma do starší zavařovací prázdné sklenice se závitem a natěsním ho tam tak, aby bylo zakryté tou kysanou vodou ze zelí. Když pak mám chuť na nějaký ten vitamín C, tak si vezmu trochu toho kysaného zelí a několikrát ho propláchnu ve vodě a vždy vodu vyleji. Takto je syrové kysané zelí mnohem méně kyselé a neozývá se mi bolest v žalůdku od překyselení. Tím jsem tedy dokázal, že za 12 korun mohu mít docela dost vitamínu C kdykoli si to budu přát. Navíc to zelí není zase tak chutné, abych se ho přejídal, jako je to na příklad u jablek.
Prostě takové to vylepšení pana Hrušky z televize. Ty kedlubny už tak moc často nejím a nekupuji, protože jsou nějak až moc cítit močůvkou.
Další vychytávka je na příklad používání zeleného hrachu a fazolí pro vaření pro setbu na zahradě.
Jak jsem dělal tu kanalizaci, rozvod vody, elektřiny a drenážní kanalizaci pomocí bagru, tak mám teď vlastně měkou půdu. Posypal jsem jí ornicí a vysadil tato semena. Už vyrazila a já je stříkám vodou z drenáže. Vody mi tedy dost už ubylo, ale pro začátek na vzklíčení semen jí bude dost. Také už šest jabloní mi vykvetlo ve velkém, tak teť čekám, jestli náhodou květy nezmrzly a jestli je v té zimě a větru opylily včely. No uvidíme. Bohu-žel, nemám při mém stavění na zahrádku moc času.
Co se týče toho sezení na železných lavičkách na nádražích, viz uvodní článek, budeme si muset brát na cesty podsedák s molitanem, jinak těžko přežijeme.
Takže zdravím čtenáře a pisatele Svice.cz a držte se.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.