Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Veršování páteční"

Odpovídáte na příspěvek:

Jak víme je v Česku obrovské množství...
Neuvedeno, 30.10.2019 21:38

Jak víme je v Česku obrovské množství lidí v konkursu. Proč? Protože si troufli si půjčit a najednou přišly nenadálé potíže v zaměstnání a nebyli schopni splácet.
Pak najednou si dotyčný musí půjčit další půjčku, aby byl schopen splácet tu půjčku. Končí to konkursem, kdy dotyčný přijde o vše, ani na prosté bydlení nemá peníze.
Takže s těmi půjčkami opatrně. Raději žádné.
Divím se, že na této svíci je takové množství nabídek na půjčky. Asi by bylo správné, aby zase šli nabízet půjčky na jinou adresu.
Jenže bohužel dnes se diskutující přesunuly na jiné adresy. Už jsem tady snad zůstal pouze já.
Jenže ono je dnes třeba projednávat tolik důležitých věcí pro budoucnost lidstva a lidé přitom jako kdyby byly v opojení, mají na starost většinou jen tu zábavu a utrácení.
Tak na příklad se dnes praví, že v roce 2040 bude v Evropě nedostatek zdrojů energie, která by neničila životní prostředí. Na příklad elektrické energie.
Jenže asi se okolo sebe dost nedíváme. Vždyť dříve bylo takové laciné energie dost. Byli plachetnice, byly vodní kanály s vodní dopravou, byly různé pátery-nostry, kde těžké kabiny pomáhaly zvedat ty lehké. Jenže všechna tato energie byla jaksi pomalá a tak byla nahrazena uhelnou, benzínovou, plynovou a dalšími energiemi.
Takže nám nakonec zůstala jen ta atomová a plynová, které dokážou provádět rychlou výrobu. Vodní jen ta energie z přehradních elektráren.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.