Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Smysl chemie"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp2: Osobně si myslím, že fyzika je klíčová...

Lidský mozek (současný, bez upgrade) asi fakt ne (určitě existují vyjímky, tak abych je neurazil :-)), ale máme už teď „zesilovače inteligence“ = počítače. Prostě to vše nemusíš mít v hlavě (to do budoucna ani nelze). Ale nejdůležitější bude znát ten systém, kde mám hledat data! a já cítím, že tak jak to je teď to nepůjde.

Látka v reálném světě je jenom jedna, není nic jako jen „fyzikální“ nebo čistě „chemická“. Z toho mi plyne, že se na ni musíme dívat komplexně (to zaručuje na úrovni elementárních částic dnes jen fyzika - vysvětlí ti od té vodivosti až po možné interakce), nebo potom moc zjednodušujeme a může nám něco uniknout (to je dobré pro ty praktické - aplikované obory, to jim neberu, ale musí se podřídit fyzice (začleněním a nutným přejmenováním), protože jim dává reálný základ - vysvětlí jak to funguje, jak je to vůbec možné), (jinak řečeno, co jsem psal víš).

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.