Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Smysl chemie"

Odpovídáte na příspěvek:

Osobně si myslím, že fyzika je klíčová...

Názvosloví (hraní si se slovíčky a symboly) si zaslouží vlastní článek, ale jak chcete, proti argumenty: čechů chemiků je minimum a světová většina se českýmu názvosloví nikdy učit nejspíš nebude. A udělají dobře, protože je možná nad jiné, ale pořád má ty stále se opakující chyby tohoto systému: není jednoznačná identifikace látek!, hodně sloučenin má stejný vzorec, ale musí se okecat odstavečkem v čem se jednotlivé varianty liší, nedejbože aby ta látka měla být v jiném skupenství než je obvyklé, zřizují se pomocné „kódy“ na určení nebezpečí látky, čistota,koncentace, případně i množství, není zahrnuta ochrana proti záměně (viz IT a paritní kódy, něco na způsob ECC by bylo úplně super, ale to jsem asi už moc náročnej, i když blbý rodný číslo tohle má) prostě celý ten systém je zastaralý, zavadějící a neefektivní... A já se ptám, kdy tento „bordel“ bude minulostí a „chemie“ bude v učebnicích dějepisu (nejen kvůli tomuhle). Globalizace, pokud jde o jiné obory funguje okamžitě, ale tady ne, jakoby se zastavil čas v roce 1900. Koukám, že jsem zase moc akční radikál, tak promiňte, jestli Vám to drásá city:-), ale je to ve mě a jak se říká musí to ven.

Fyziologie a anatomie jsou subobory somatologie (jestli se nepletu, k medicíně mám jen uživatelský vztah). Analog: Fyziologii stavíte na roveň somatologii, to by asi nebylo v medicíně ok, že?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.