Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Smysl chemie"

Odpovídáte na příspěvek:

Škatulky jsou přežitek
Kelt, 26.10.2006 11:16

Každý, kdo se trošku zabývá vědou, Vám potvrdí, že dělení přírodních věd na vzájemně oddělené disciplíny jako např. fyzika, chemie, biologie atd. je trošku přežitek, že všechny děje v přírodě kašlou na umělé „lidské“ škatulky a jsou mnohem komplexnější než si myslí příslušníci jednotlivých oborů. Nejvíce perspektivní obory současnosti jsou obory na hranici jednotlivých oblastí, které aplikují na daný problém pohledy dvou i více stran.

Přesto si ale nemyslím, že by některý z těch základních pohledů měl být zrušen, spíše by měla být zdůrazňována jistá provázanost jednotlivých odborů - laicky řečeno „vše souvisí se vším“. Jsem si ale vědom, že tento komplexnější pohled by se asi nevešel do učebnic základní a střední školy :-). Na vysokých školách už je zdůrazňování této provázanosti samozřejmostí - mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti jakožto chemický inženýr :-)

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.