Malé úvahy o problémech kolem nás

Komentáře k článku

20.4.2006 3:30

Kuřáci do plynu!

Kdo chce kam, pomozme mu … Tak se zase tlachalo a skutek utekl. Proč mám intenzivní pocit, že se o boji proti kouření jen žvaní, nespíš u kávy s cigárem… Protikuřácký zákon zřejmě nefunguje, kuřáků stále přibývá, že je něco špatně je víc než zřejmé.
Následující řádky budou možná trochu drastické, ale poslední dojmy a hlavně všude přítomné vajgly mne rozlítily natolik, že nelze jinak, než přitvrdit. Na kuřáky nelze brát žádné soucitné ohledy. Někteří kuřáci o sobě tvrdí, že oni jsou ohleduplní apod. Tak to je k smíchu. Něco jako ohleduplný kuřák je protimluv jaký nemá obdoby.

Například ani zřízení tzv. kuřáckých zón na nádražích ČD nezměnilo nic v chování našich závislých spoluobčanů, dál se bafá pod ikonou zákazu. Nebo mne dokáže rozčílit, když opouštím libovolnou budovu, tak když už jsem venku a lapám po čerstvém vzduchu, tak mám prostě (díky nervóznímu hloučku přešlapujícímu u vchodu) smůlu…

Kuřák už z podstaty svého zlozvyku nemůže být tzv. dobrým člověkem, i kdyby byl zrovna zachráncem roku. Neustále se omílá jen pasivní kouření v restauracích, ale těch negativ je podstatně víc:
i) Poškozování vlastního zdraví (obvyklý nesmysl, že když se kouří v soukromí, tak že to nikoho neotravuje, tak to je blbost, vše souvisí se vším, viz další body)

ii) už výroba cigaret je vlastně neekologickým počínáním – zbytečným plýtváním energií a surovinami, které plošně ničí všechny živé na této zemi.

iii) Pasivní kouření – zřejmé pohrdání zdravím okolních lidí.

iv) Ignorantstvím kuřáků vzniklo už mnoho požárů (kouření v posteli a následné usnutí, zapálení lesa,…) následky takového zbytečného požáru odnáší ostatní.

v) Kouření při řízení, zase plus pár mrtvol ročně.

vi) Kuřák se někdy dostane do situace, že je nucen abstinovat, to se projevuje na jeho náladě a takový nervózní člověk udělá taky pěknou paseku (nejen mezilidské vztahy, obzvláště třeba na děti („neotravuj, vidíš, že máma má (nebo nemá) cigáro, tak teď mi dej pokoj a padej si hrát,…“))

vii) Kuřák si poškozuje zdraví dobrovolně, ale neomítá lékařskou pomoc, pak alokuje lékařské síly a prostředky, které by mohly být využity ve prospěch jiných (nezaviněných) nemocí.

viii) To že je někde kuřák v rodině tolerován, pak není pravdou, že poškozuje jen sebe, popřípadě své nejbližší. I kuřáci se totiž pohlavně rozmnožují, mají děti, jejich děti jsou nemocnější, možná i děti jejich dětí (sakra dědo nekuř tolik u toho mimina…), je velice pravděpodobné, že vaše dítě nebo vnouče se spáruje (lásce neporučíš) s „poškozeným“ potomkem kuřáka, jak k tomu přijde vaše dítě/vnouče? Jak k tomu přijdete vy, je poškozována vaše dědičná informace, DNA vašich dětí, braňte se, braňme se!

Abych nebyl pořád tak vyčítavý, tak bych navrhl pár účinných řešení:
i) Okamžité omezení výroby tabáku nebo drastické omezení dostupnosti (500 Kč/ krabička)

ii) Plošné zavedení odvykacích center, poradenství, léčení zdarma.

iii) Pomůcky k odvykání zdarma

iv) Příplácení ke zdravotnímu pojištění u uživatelů návykových látek

v) Lynčování kuřáka na ulici (pár facek udělá někdy divy)

vi) Eutanázie nevyléčitelných (tak to už je opravdu drsné, ale v případě nulové tolerance, tak opravdu bez vyjímek)

vii) Zavedení „spešl“ loterie (ve vybraných krabičkách by byly vloženy k nerozenání upravené (otrávené) cigarety, toto opatření by bylo velice efektivním odstrašujícím momentem. Plně by se dostálo varování, že kouření zabíjí!

Možná jsem nastínil moc drastické metody, ale obávám se, že jinak se kouření nestane trapnou součástí naší minulosti. Jestli znáte lepší tak sem s nimi!

Jak se říká nejlepší je vůbec nezačít a nabízenou cigaretu odmítnout. Zdá se, že to nestačí! Je třeba přitvrdit a takového kuřáka, který svůj nešvar šíří rovnou nakopat!

Čistému vzduchu zdar, kouři zmar!

Klííííd
Leondegrance, 20.4.2006 10:30

To chce klid člověče, dej si kafe, nohy navrch, zapal si a relaxuj ...

Technokrat von Technodrom má pravdu...
MMX, 25.4.2006 18:08

Ja súhlasím s názorom Technokrat von Technodroma. Všetkých fajčiarov (ďalej jen „burinkárov“) by mali ponižovať, zahambovať, otráviť, postrieľať (ďalej len „pokropiť“). Alebo by si mali burinkári uvedomiť, že neubližujú len sebe, ale aj ostatným a ak nechcú byť pokropení, tak s tým určite prestanú. Dostať z brokovnice rovno to lebky... To by bol asi najlepší spôsob, ako vyčistiť túto planétu od burinkárov a iných feťákov. Ale človek by si ajtak mal uvedomiť jednu vec: (príklad) Skupinka možno 5O ľudí vystrieľa 5000 burinkárov za týždeň. Za ten týždeň začne fajčiť tak ďalších 1000 až 10 000 ľudí...

Burinkárstvo sa nedá zničiť úplne, ale dá sa utĺmiť na možné minimum (na 95%).

Takže Technokrat von Technodrom má celkom dobrý názor na burinkárstvo.
Súhlasím s tebou človeče.

S pozdravom MMX. ;-)
----
P.s.: Pár spomenutých webov, len ako pripomienka:
http://www.kurakovaplice.cz
http://www.dokurte.cz

Odp: Technokrat von Technodrom má pravdu...
Saw, 25.4.2006 18:27

Tenhle názor na diskusní web ani nepatří, protože ho nemáš šanci obhájit. A jestli to myslíš vážně, tak navštiv psychiatra ;-)

Odp2: Technokrat von Technodrom má pravdu...
MMX, 30.4.2006 15:05

No, všetko sa dá obhájiť.

Moja obhajoba:
Čím menej burinkárov, tým lepšie. Keby neboli burinkári, ľudstvo by malo o starosť menej. Nie každý má nervy sa zožierať s nejakým burinkárom v rodine, ktorý ho na konci svojho života (napr. kôli rakovine) prosí o pomoc. Niektorí na to nemajú nervy. Ja mám jedného takého vola v rodine, takže viem čo to je.

S pozdravom MMX.:-) kýbl

P.s.: Aj psychiater môže byť burinkár, tak aby ho náhodou nevyniesli nohami napred ;-)

Odp3: Technokrat von Technodrom má pravdu...
Saw, 30.4.2006 20:42

No jo, tak je všechny postřílíme ;-) Jako za starý dobrý inkvizice: „Viděl sem souseda kouřit, zabít!!!“ Ee, starost lidstvu ubyde, až lidé začnou směrovat svoji agresi správným směrem. A každý jednou umře, jak už jsem psal. Tem vůl z tvý rodiny by musel stejně umřít na něco jinýho, kde bereš jistotu, že by to nebylo eště horší?

Odp4: Technokrat von Technodrom má pravdu...
Standa, 29.12.2006 18:02

ty kretene pojebanej abych si te nenasel a neoddelal ja neserte me vy zmrdi nekuracky jste vypatlany hovada ktery nevedej o co prichazej kazdej musi na neco umrit jste namysleny kreteni nejradsi bych si zapalil v uzavreny mistnosti, tahal jedno cigaro za druhym a posadil tam vsechny nekuraky, pak by se zjistilo kdo vic vydrzi ZDRAVICKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odp5: Technokrat von Technodrom má pravdu...
NEMO, 29.12.2006 18:50

Ty jsi tedy dáreček. Že by tento příspěvek byl ukázkou toho co dokáží cigarety udělat s mozkem kuřáka? ;)
To tedy raději zůstanu navždy nekuřákem.
Když jste tak „světoví“, vy kuřáci, proč dokazujete neustále nám nekuřákům tímhle svým chování vaši omezenost a ignoranství vůči ostatním?

Odp6: Technokrat von Technodrom má pravdu...
tlapka, 24.7.2009 12:36

Pochybuji že to má S.od kouření, spíše jde o vadný vývoj od narození (početí).

Odp6: Technokrat von Technodrom má pravdu...
Eso Jima, 27.8.2009 17:31

Hoši ste normální?řešiíte asi malý hovna.Ad si kouří kdo chce.A kde chce už ošetří zákon.Zdáár!!!

Odp5: Technokrat von Technodrom má pravdu...
Saw, 29.12.2006 20:44

Co to meleš ty retarde? :D Podívej se co tady celou dobu obhajuju a pak něco žvatlej ;-)

Odp5: Technokrat von Technodrom má pravdu...
Saw, 29.12.2006 20:46

A když nepoznáš ironii, taxem rači ani nelez :D

Odp6: Technokrat von Technodrom má pravdu...
tlapka, 24.7.2009 12:37

Poperte se a pozabíjejte se... bude více místa.

Odp5: Technokrat von Technodrom má pravdu...
daud, 8.9.2008 6:40

Parafrází slov pana Kodeta v Pelíšcích: „Kuřáci všech zemí! ..................“ Taky mám za souseda jedno takové individuum, které nesmí kouřit doma (!), takže vysedává na balkóně a ve dne v noci mi ten sajrajt fouká do bytu. Ani po upozornění se neobtěžuje alespoň zavolat: „Sousede, zavřete si okno.“

Odp6: Technokrat von Technodrom má pravdu...
dadudadu, 8.9.2008 8:49

U nás přesně stejné: Novopečený „tatínek“ v nově koupeném bytě za 1,5 milionu a za milion zrekonstruovaném, po nocích vysedává na balkoně a kouří nám do otevřeného okna ložnice. On pak má doma vzduch čistý a my to do rána dýcháme a nemůžeme jeho dehtové zplodiny vyvětrat. Zkrátka pro toho milionáře jsme jen chudé smetí, na které není třeba mít jakékoliv ohledy. Tři měsíce jsme trpěli obrovský hluk od sbíječek a jiného rekonstrukčního nářadí, když si byt rekonstruoval. A teď nemá ani tolik slušnosti, aby buď nekouřil, nebo se šel s cigaretou projít kousek od domu.

Odp: Technokrat von Technodrom má pravdu...
mrzák díky hulení, 9.7.2007 22:11

Já jsem mrzák díky rodičům, kteří hulili i v těhotenství. Narodil jsem se jako švidrák s rakovinou očí, je mi 27 let a do 10 let oslepnu natrvalo!!! Nemám práci, nikdo mi nedopřeje ani vydělat si korunu, každej mě okrádá, ponižuje, šikanuje. Já si takový život nevybral. Pomozte mi prosím finančně a dejte mi vědět na email, pokud máte sílu a chcete mi pomoci.

Odp2: Technokrat von Technodrom má pravdu...
Eso Jima, 27.8.2009 17:33

Neval ty klíny synku:)

Odp: Technokrat von Technodrom má pravdu...
sluhapravdy, 9.10.2011 11:30

Souhlasím s tím aby byl pro kuřáky co nejvyšší trest...
A souhlasím i s tím aby kuřáci kteří vychovávají děti v plynových komorách svých ohavných domů šli tam kam patří do plynu
Vlastně je tam ani nemusíme strkat... protože Chcípnou samy...
Pro někoho kdo chce naprosto skoncovat s kouřením je zde dobrý návod na této stránce...
Ostatní... kuřáci a démoni necht se nevyjadřují nebot každá jejich připomínka je zavádějící a nicotná stejně jako oni sami !!

Odp2: Technokrat von Technodrom má pravdu...
sluhapravdy, 9.10.2011 11:31

zapoměl jsem napsat tu stránku :
WWW.HAREKRSNA.CZ

Odp2: Technokrat von Technodrom má pravdu...
Platfus, 10.10.2011 10:53

„Sluha pravdy“, to zní hrdě, s ním se nepolemizuje, tak to prostě je.

Odp: Technokrat von Technodrom má pravdu...
Milan Viktorin,znamej Technokrata, 26.8.2012 18:24

Vy co chcete soudit a deptat kuřáky, tak se laskavě zamyslete nad tím, kde je zdroj kouření především, ten hlavní zdroj...To není kuřák, ale výrobce a distributor cigaret pánové! Pokud chce někdo trestat kuřáky, nemůže je trestat v případě, že si daný kuřák má možnost legálně koupit cigarety! Volejte po zákazu distribuce a výroby cigaret. A volejte po buzeraci politiků, kteří podporují výrobu cigaret, distribuci cigaret, volejte po buzeraci výrobců a distributorů, tady tyto lidi fackujte, tam je hlavní zdroj toho, že se lidi k cigaretám dostanou! Nechápu, jak si někdo může dovolit navrhovat takové metody (přestože to myslí ironicky a obrazně) k lidem, kteří využívají toho, co jim je ze zákona legálně prodáváno a povolováno. Jděte po zdroji a ne po těch méně mocných!!!!! Ti jsou už však větší problém že? Sám jsem zásadní nekuřák a nenávistivec cigaret :-) Ale chtělo by to trochu víc rozumu a nadhledu, než fanatického vzteku, když už se má vést debata o vymizení cigaret ze světa!

Odp: Klííííd
kuřák, 24.7.2009 10:22

přesně tak. Autor dokázal, že je opravdu omezený člověk, který nedokáže tolerovat nic a nikoho. Táhni do prdele omezenče a běž si vyhonit čuráka tak jak to děláš každý den dvakrát. P.S. zmrde!!

Eutanázie nepolepšitelných kuřáků...
sandál, 20.4.2006 11:02

Eutanázie nepolepšitelných kuřáků. Bravo! Je nás dost, nějaký transport do určených míst by se jistě našel. Ještě nějaký „vtipný“ název nad bránu a je to tu zase. Kdo bude dělat selekci? Udavačů se jistě najde dost - vždyť ti kuřáci jsou chátra a nezaslouží si nic jiného.....Technokrat von Technodrom tomu dal korunu. Hon na čarodejnice ( kuřáky nebo kohokoliv jiného kdo nám nevyhovuje) může začít.

Odp: Eutanázie nepolepšitelných kuřáků...
Technokrat von Technodrom, 20.4.2006 11:12

Jak „kdo nám nevyhovuje“ ? Toto není o rozdílnosti barvy pleti, rozdílu názorů,... Toto je o účinné obraně. Když kuřáci můžou dnes beztrestně zabíjet lidi, je třeba se bránit, případně zvážit všechny možnosti i ty krajní.

Identifikovat nenapravitelého kuřáka (zdravotní testy) je snadné, takže se selekcí není problém.

Odp2: Eutanázie nepolepšitelných kuřáků...
sandál, 26.4.2006 11:35

No tak označovat kuřáky jako vrahy nekuřáků ? Pochopil jsem že tvůj blízký přišel o zdraví nebo o život v důsledku blízkosti kuřáka. Je mi to líto - ale označení kuřáků za vrahy mě připadá nesmysl. Je z toho jasné že nejde o normální debatu ale o projev vzteku a zloby proti všem kuřákům bez rozdílu. A přístup „oko za oko, zub za zub“ dopadl vždy špatně pro obě strany.

Odp3: Eutanázie nepolepšitelných kuřáků...
Technokrat von Technodrom, 26.4.2006 20:45

Vztek na kuřáky, to taky, ale hlavně na to, že se nic nedělá proti, všechen odpor utichl(nebo je značně neefektivní) a kuřáků rapidně přibývá. Prostě nyní je stav, kdy jsou tolerováni a je to k ničemu, stav se nezlepšuje, tak co s tím?

Ta škodlivost je opravdu komplexní, ale zkuste třeba prosím ještě jednou přečíst bod osum. Popíráte, že tím neskutečně jako lidstvo degenerujeme - ovlivňuje to celé lidstvo, tak jaképak „rozdíly“!? Ostatní škodliviny působí taky, ale ty mají někdy i pozitivní efekty (jíst a pít se musí), zatímco kuřáckou lobby cítím jako opravdu úplně zbytečnou...

Odp4: Eutanázie nepolepšitelných kuřáků...
sandál, 27.4.2006 9:01

Bohužel je to o závislosti. Ale také o pochopení odpůrců tabáku. Kouřím 35 let, moje máma 60 let. Přesto se snažíme chovat ohleduplně k těm co jim to vadí. Ještě v polovině 80tých let se považovalo kouření za způsob společenské konverzace a běžnou věc. Podívejte se na filmy z té doby a pochopíte ( nevím kolik je vám let). V bodě 8 s vámi plně souhlasím. Kouř z cigaret v uzavřeném prostoru škodí nejen dětem - těm zvlášť - ale všem. Nejdůležitější bude asi prevence u mladých lidí. Hesla na krabičkách cigaret a restrikce moc nezmůžou. Na hesla se dělají vtipy a zákony jsou od toho aby se porušovaly. Dělat něco proti kuřákům - nebo pro ně aby závislost zmizela? Je jasné že každá rada drahá ale ne každý postup nejlepší. V této diskusi mě jenom překvapila určitá dávka fašizace k problému kuřáctví. Kuřáci do plynu a nejlépe střílet nebo na ulici fackovat. ???

Odp5: Eutanázie nepolepšitelných kuřáků...

Tak, co se týče bodu 8 jsme se opět asi nedorozuměli, naše děcka ničí každá vdechnutá škodlivina, před tím, než se pohlavně rozmnožíte! Vůbec nezáleží, kouříte-li venku nebo v uzavřeném prostoru, prostě handicapujete své (a je to o tom, že nejen své) potomstvo skrze DNA! Odtud taky plyne moje přitvrzení, ta Vámi zmiňovaná tolerance 80-tých let nevedla (kromě rozšíření kouření) k ničemu, pokud lidi někdo netlačí k něčemu silou ( tvrdě vymáhaný zákon ), tak spoléhat na jejich rozum je asi marné ( závislost bude určitě silnější)

Fašizace? Tady s Vámi nesouhlasím úplně. Podle mě jde o více než nutnou sebeobranu. Jak by se komukoli líbilo, kdyby mu (a jeho dětem) pokapkách přidával jed do životního prostření a to v případě kouření je naprosto evidentní (a co je na tom nejhorší tak vědomé) a úplně zbytečné a taky to půjde vymítit, jak říkám jsem optimista:-) Fašista není ten kdo se brání, ale ten co napadá ostatní a to je v této kauze rozhodně kuřák! Kouření přece není o svobodě, o různých názorech na věc, ale jednoznačnou „chemickou“ fackou nám všem!

Metody jak s tím bojovat jsem navrhl různé(odvykací kůry zdarma, poradny, prostředky zdarma, každý již kouřící by měl dostat účinnou, odbornou pomoc), ale tolerance tam chybí , myslím, že jen tvrdé metody a stress spojený s každou cigaretou může opravdu zabrat. Kouření už nikdy nesmí být o té pohodičce u kávičky, při každém zapálení si by měl kuřák přemýšlet jestli mu to stojí za to (např. i těch pár facek, otrávené cigarety, další problémy,...)

Cítím to tak, že měkkostí se nikam nedostanem, to už tu bylo a kam to vedlo... Od těch 80-tých let se hodně změnilo, všichni vědí, že to škodí, ale NIC se NEĎEJE, situace je naopak čím dál horší!

Odp6: Eutanázie nepolepšitelných kuřáků...
Beren de Bracy, 26.11.2008 21:46

Adolf Hitler byl zapřisáhlý nekuřák a říká se, že jednoho ze svých generálů, který měl tu drzost a zapálil si, nechal zastřelit.
Nepřipomíná ti to nic?
Sebeobrana? Sebeobrana je, když někomu ubalíš facku za to, že na tebe vytáhl kudlu. Zastřelení za „bytí kuřákem“ by byla vražda.
Co bude další? Co budete chtít zakázat? Alkohol? Kávu? Čokoládu? Vzpataj se, ty debílku - žijeme v liberální, demoratické zemi a současná protitabáková kampaň je to nejsilnější, co dostanete.
Na naše práva si nikdo šáhnout nedovolí.
Navíc - když se mohly prodávat cigarety za 30 korun (4 roky zpátky) a teď minimálně za 60 - kam myslíš že jde ten rozdíl? Já ti to povim, ty kluku jeden ušatá - jdou do státní kasy. A stát sice říděj debilové (a Paroubek, to je debil na druhou), ale okrádat stát (rozuměj - sebe) nebudou. Takže nazdar bazar, těším se na nějaký další nesmyslný příspěvek.

Odp2: Eutanázie nepolepšitelných kuřáků...
Milan Viktorin,znamej Technokrata, 26.8.2012 18:42

Ti vrazi nekuřáků, tedy kuřáci, vraždí s povolením vyšších mocí, čili světových vlád, které podporují výrobu a distribuci cigaret (ať už pro svůj nenažraný mamon či jiný důvod), z čehož vyplývá, že tento kuřák je vrahem legálním a beztrestným a není možno jej trestat za něco, co je legální. Nejsme ve středověku. Není možně vzít kulomet a oddělat kuřáka za to, že legálně kouří s podporou vyšších mocí.

Tobě musela nějaká (kouřící) návštěva...
Nikola, 20.4.2006 11:04

Tobě musela nějaká (kouřící) návštěva propálit ale hodně drahý koberec :-)

Odp: Tobě musela nějaká (kouřící) návštěva...
Technokrat von Technodrom, 20.4.2006 11:17

Máš pravdu, ten „koberec“ byl hodně drahý - zdraví blízkého člověka.

Odp2: Tobě musela nějaká (kouřící) návštěva...
tlapka, 24.7.2009 12:39

Možná že to kouření neškodí stejně všem.

Dobře.Máš pravdu v některých věcech, i...
Maura, 20.4.2006 11:12

Dobře. Máš pravdu v některých věcech, i když tedy tvůj článek je opravdu drsnější. Já s tím souhlasím, i když jsem kuřák. Ale teď ti řeknu na oplátku něco drastičtějšího. Stejně tak jako u kuřáků se tady trpí něco daleko nebezpečnějšího
a to je alkohol. A proč nejsou kolem něho stejné řeči a restrikce ? Protože je tu tolik tajných i zjevných alkoholiků, z valné většiny tvoří tuto povedenou skupinku muži, že to nikdo není ani schopen myslím určit. A alkoholici většinou kouří. Co kdybychom si tady v Česku zakázali všechno, oblékli si mnišské hávy, dali se na nějakou zdravovíru ? Víš kolik zlozvyků mají lidé například z jezení nezdravé potravy a kolik nemocí pochází z vepřového masa nebo zřejmě z masa vůbec ? A lidé ho kupují, bůčky, salámy, ty jsou zvlášť nezdravé, všelijaké lahůdky jako je vlašák, pařížský salát, paštiky apod ? A mnoho lidí má návyk jíst salámy. A taky jsou přítěží pro zdravotnictví. Takže, abych to shrnula, jestli to bereš tak, tak jak to bereš, to znamená z hlediska poškozování zdraví a zatížení zdravotnictví, nic jiného nezbývá, než rasantně změnit všechny špatné návyky a z lidí udělat anděly.
Myslím si, že neustálým vymýšlením nějakých restrikcí proti té nebo jiné skupině lidí si v naší republice zavádíme neustálou nenávist a zášť. Nech to na lidech. Stejně je nenapravíš tím, že jim něco zakážeš. český člověk rád přestupuje zákazy a jestli se mu nedá rozumně vysvětlit , že to či ono se nemá a on neposlechne, pak je to beznadějné a musíme čekat na další generaci, jestli bude lepší. Nebude.

Odp: Dobře.Máš pravdu v některých věcech, i...
Technokrat von Technodrom, 20.4.2006 11:36

Ok, to že exitují i jiné nešvary, nepopírám. Ale někde se začít musí a kouření je extrémě zbytečné, kouřit opravdu nemusí nikdo, narozdíl od jídla a pití - zde musí jet osvěta taky na plné obrátky,...

Co je špatného chtít po lidech aby byli „anděli“, je lepší jen přihlížet (jako doposud) jak jsou čím dál větší „satani“?
O zákazu v mém článku nepadlo ani slovo - tyto zákazy už platí a nefungují... Snad jen pár těch drastičtějších metod by bylo opravdu účinných. Každý kuřák by si konečně uvědomoval, že ta cigareta muže být opravdu ta poslední. Takže žádná nenávist mezi kuřáky a nekuřáky, jen vnitřní boj v kuřákovi - stojí mě ta cigareta za to aby mě na ulici nafackovali?, Co když ta moje je ta otrávená,...? A podobné myšlenky by se měli honit kuřákovi v hlavě při každém zapálení si! Žádná pohodička u kávičky a cigárka - to není normální, nekouřit je přeci normální!

Odp2: Dobře.Máš pravdu v některých věcech, i...
Maura, 20.4.2006 17:09

Tak je třeba tady zavést šariju, to je islámské právo. To bys koukal. třicet rad holín na chodila za neupolechnutí zákazu kouření, kalabuš(šílené vězení) za požívání alkoholu, okamžitá kastrace mužů za to, že obtěžovali ženu atd. Tam totiž vedou veškerá přání takto pojímat právo. Naštěstí, my žijeme v jiném světě. Ale víš co ? Zajeď si tam , zapal si o ramadánu a pak mi brnkni. Já tě právně zastoupím před šejchem. o)

Odp3: Dobře.Máš pravdu v některých věcech, i...
Technokrat von Technodrom, 26.4.2006 22:15

Šaríju bohužel vůbec neznám, nevím jak je brutální apod.

O tom to přesně je, vytvořit podmínky, aby se kouření nevyplácelo a tím pádem vytrácelo... (např. Kolik lidí si zkusí teda zapálit při ramadánu - nikdo a tak to je taky ok! - když dodržíš pravidla, tak se Ti nic nestane! - co proti tomu namítat?)

Použití drastičtějších metod vidím jako velice účinné a závoveň v intencích nutné sebeobrany: „Ty na mne a mé děti s jedem, já tobě perzekucí aby: a) jsi si uvědomil, že děláš chybu, b) aby se to neopakovalo“) Nemusíme chodit pro islám, jak jsem uvedl v jiném příspěvku, jsem pro starozákonní postup: Oko za oko, kouř za facku!

Odp4: Dobře.Máš pravdu v některých věcech, i...
Maura, 28.4.2006 7:40

Myslím, si, že brutalitou nic nespravíš .......asi je také řešení,
nechodit tam, kde jsou věci, které ti vadí. Hospody, bary, autobusové zastávky, rozejít se s kamarády, kteří kouří a říci jim to, mám vás sice rád, ale kouříte, promiňte atd. ........ dát prostě najevo svůj protest svým vlastním obětováním se a občas to někde na patřičných místech vysvětlil. Třeba si z tebe někdo příklad a také se tak zachová a najednou pochopíte, že jste vlastně mravně postoupili nad pritmitivní kuřáky.

Odp4: Dobře.Máš pravdu v některých věcech, i...
tlapka, 24.7.2009 12:41

By sis takové metody mohl nechat na důležitější věci.

Odp: Dobře.Máš pravdu v některých věcech, i...
Luke, 24.4.2006 11:35

Jistě, to vše je pravda. Ale bůčky, salámy a vlašákem nikdo nikomu vzduch neotravuje.

Odp2: Dobře.Máš pravdu v některých věcech, i...
Leondegrance, 24.4.2006 15:53

No, to já znám jednoho...

Odp3: Dobře.Máš pravdu v některých věcech, i...
Luke, 30.4.2006 0:17

Pardon, na plynné produkty metabolismu jsem zapomněl. :-)

NESOUHLASÍM
Ema, 20.4.2006 11:21

Kamaráde Technokrate, musím říct, že znám hodně kuřáků, se kterýma je trávit čas mnohem mnohem příjemnější než s nějákým, byť sebezdravějším nekuřákem. Pokud nekouříš v přítomnosti nebo v místnostech nekuřáků, je to tvoje věc.

A proč útočíš zrovna na nekuřáky? Kouření neovlivňuje tvoje jednání tolik jako například alkohol, znám tolik rodin, kde pití rozkládá mezilidské vztahy... a flašky na ulicích jsou ještě horší než vajgly.

Nemusí se jednat jen o drogy = pokud je někdo závislý např. na internetu (kolik trávíš deně hodin u kompa a kolik hodin si povídáš s přáteli...?), tak můžeš rozbíjet vztahy a nčit si zdraví úplně stejně.

Kouř ze zapálené cigarety může navodit příjemnou atmosféru (...), kouření často pomáhá navazovat vztahy a uklidní tě.

Takže - nezastávám se kuřáků otravující nekuřáky a vajgly na zemi taky nemám rád, ale ještě víc mě serou lidi, co si myslí, že jsou lepší jeno proto, že nekouří.

Před odsuzováním někoho do plynu si dávej pozor na to, koho tam vlastně posíláš...

Odp: NESOUHLASÍM
Technokrat von Technodrom, 20.4.2006 11:53

Nesouhlasím s tím, že v soukromí si kuřák poškozuje jen své zdraví, to je lež, viz bod 8 v článku, ničí nás to všechny.

Prosím netahejte do diskuze ostatní zlozvyky, když jsem vypíchl kouření, je jasné, že taky škodí, svádět pozornost na ně je alibismus.

Kamarádi kuřáci jsou v pohodě, když mají svoji drogu, ale jak se tito lidé změní, když nemají možnost si dát cigaretu?, kde je jejich pohodička? Na kom si asi vylijí zlost? Zatím Tě možná štěstěna neopustila a s takovým člověkem (co by pro cigaretu vraždil) jsi se nemusel více stýkat.

A zatracovaný alkohol nenavodí příjemnou atmosféru? Nedělají to snad všechny drogy...

Do plynu posílám vědomé vrahy a ty co vědomě poškozují ostatní lidi na zdraví, obvzláště je to nechutné pokud tím trpí nevinné děti.

Odp2: NESOUHLASÍM
tlapka, 24.7.2009 12:44

Ty co vědomě poškozují.... do plynu.. to jich bude dost a nějaké omyly .. možná akce proti přelidnění. Jenom jestli máš dostatek plynu.

Souhlasím
Aleš Janda, 20.4.2006 15:59

S článkem souhlasím, skoro bych se pod něj podepsal. Nicméně bych nebyl tak radikální, ono by to stejně nemělo moc smysl:

výroba cigaret je vlastně neekologickým počínáním
Výroba čehokoli je svým způsobem „neekologická“. Nicméně jako každý průmysl to dává zaměstnání mnoha lidem a vlastně to má i své pozitivní důsledky.

Pasivní kouření – zřejmé pohrdání zdravím okolních lidí
...a okolními lidmi vůbec. Souhlas.

Ignorantstvím kuřáků vzniklo už mnoho požárů (kouření v posteli a následné usnutí, zapálení lesa,…) následky takového zbytečného požáru odnáší ostatní
Pokud to berete takhle, tak se dá i říct, že kuřáci umírají dříve, tudíž jakmile jim skončí produktivní věk, zemřou a ušetří se peníze na důchodu.
Takže částečná úspora peněz, které je možno vynaložit na hašení požárů :-) (to je teda sarkasmus ;-))

Kouření při řízení, zase plus pár mrtvol ročně
Neřekl bych, že to bude tak žhavé, ale je to fakt. Jde spíš o to, jestli se jedná o mrtvoly oněch kuřáků nebo někoho jiného.

Kuřák si poškozuje zdraví dobrovolně, ale neomítá lékařskou pomoc, pak alokuje lékařské síly a prostředky, které by mohly být využity ve prospěch jiných (nezaviněných) nemocí.
Viz to předčasné úmrtí = šetření prostředky pro nekuřáky.

To že je někde kuřák v rodině tolerován, pak není pravdou, že poškozuje jen sebe, popřípadě své nejbližší. I kuřáci se totiž pohlavně rozmnožují, mají děti, jejich děti jsou nemocnější, možná i děti jejich dětí
Tak tohle je úplná pravda. Být dítětem kouřícího rodiče, měl bych pádný důvod k naštvanosti.

A k těm protiopatřením:
Okamžité omezení výroby tabáku nebo drastické omezení dostupnosti (500 Kč/ krabička)
To by mělo za následek jen to, že lidi by kouřili trávu a vůbec veškeré svinstvo, na které by přišli. Takhle alespoň platí na daních a je to jakž takž regulovatelné.

Lynčování kuřáka na ulici (pár facek udělá někdy divy)
Neumím si představit tu realizaci; kromě toho je tohle opravdu tím, co bysme tu chtěli? To by byla skoro občanská válka...
Stačilo by ovšem změnit podvědomí lidí, že kouření je prostě humus a že kouření snižuje hodnotu člověka ve společnosti. Řekl bych, že v tomto ohledu je to mnohem lepší než dříve a stále se to zlepšuje.

Zavedení „spešl“ loterie (ve vybraných krabičkách by byly vloženy k nerozenání upravené (otrávené) cigarety
Tak to mě pobavilo :-)
Ale to bych nedělal, za těch několik stovek odvedených na daních by si onen závislák vychutnat těch pár cigaret mohl ;-)

Názor se mi celkově líbí, ostatně cítím to podobně. Bohužel odsouzení kuřáků není tak lehké jak se zdá. Napřed je třeba pochopit ten důvod, proč to vlastně dělají.

A hlavně - trochu úcty. I když je kuřák sebevětší chudák, pořád je to jenom člověk :-)

Odp: Souhlasím
Technokrat von Technodrom, 20.4.2006 19:01

Ano zvyšuje zaměstnanost, ale jde jaksi o jalovou práci, kde výsledkem jsou mrtvoly. Takovou práci pro práci, která nemá žádný pozitivní produkt je k ničemu. Ta dramatická neekologičnost je v tom, že se hýbe hmotou a energiemi pro nic pozitivního.

Omezení dostupnosti má velký vliv na mládež (prostě si to nemůže dovolit) a zase na druhé straně pár snobů by si alternativní kuřivo taky radši nedali, aby nevypadali jak „socky“. Vidím to jako stěžejní, omezilo by to spotřebu radikálně, zůstali by opravdu jen závislí a ty by měli to léčení zdarma, několik šancí jak z toho ven...

Ty peníze navíc na daních mi za to nestojí. Naopak za ty hříšné peníze musí dostat kuřák ne tu pohodičku a vychutnávání si tabáčku, ale jako bonus stres, po zavední těch brutálnějších opatření náhled do jeho duše: Je ta cigareta moje posledni? Sakra, dneska to chutná nějak divně,... Venku na ulici: Neviděl mě někdo?, musím to rychle schovat, aby mě to jako minule netípli o čelo... Po pár prvních excesech by byl klid a čisto a ne občanská válka, prostě by si dali pozor a ne jak nyní zákaz nezákaz.

Kuřák je sice člověk, ale vykoledoval si u mě starozákonní přístup, oko za oko kouř za facku.:-)

Odp2: Souhlasím
tlapka, 24.7.2009 12:45

Ještě pak by začali s marihuanou.

Zajímavé stránky o tomto tématu jsem...
Nikola, 20.4.2006 17:35

Zajímavé stránky o tomto tématu jsem našla na: http://www.dokurte.cz/

Odp: Zajímavé stránky o tomto tématu jsem...
Nedělá se tady trochu moc zbytečnej...
Saw, 20.4.2006 17:42

Nedělá se tady trochu moc zbytečnej povyk? Kouření v každém případě škodí, o tom se diskutovat nedá. Ale ze všech problémů, které nás obklopují, je tento jeden z nejmenších.
Ano, i pasivní kouření zabíjí, ale kdo z nás se vyskytuje v tak zakouřeném prostředí, aby se to projevilo? V restauracích se v době jídla kouřit nesmí , na zastávkách už to člověk také skoro nepotká. Těch pár vteřin při východu z budovy klidně můžeš zadržet dech, jestli ti to tolik vadí, ale pro plíce to není prakticky žádná zátěž (dokáží bez následků „přežít“ asi jednu cigaretu denně). Co takhle nadbytečné využívání automobilů, benzenem říznutý benzín, nedodržování emisních norem, pálení odpadu v kamnech a využívání nekvalitního topiva vůbec? To vše ti denně ničí plíce způsobem, o jakém si ta trocha kouře z cigaret co ucítíš na ulici může nechat jenom zdát.

Navíc je řešení mnohem jednodušší než tebou popisované, masivní informační kampaň, kterou neustále zmiňuji. Musí sestávat z drastických obrázků, ale vyplatí se. A kdo kouřit chce i přes to, ať si kouří. Pořád se řeší nákladnost léčby, ale běžný člověk snad umře zadarmo? Kuřák odevzdá na daních nemalou částku, nehledě na to, že se důchodu nejspíše nedožije.

Pokud opravdu člověk ví co dělá, přesto chce kouřit, je to jen a jen jeho věc, pokud tím neublíží někomu jinému (silná kuřačka by vůbec neměla mít právo porodit a vychovávat děti)...

Odp: Nedělá se tady trochu moc zbytečnej...
Technokrat von Technodrom, 20.4.2006 18:36

Radikalizoval jsem se proto, že situace je čím dál horší a nic se neděje, je třeba už něco intenzivně dělat. Informační kampaně tu jsou už desetiletí a nic, kuřáků přibylo... je třeba na ně působit jinak, dopřát jim pořádnou porci stresu, aby kouření nebylo o pohodičce, jedině to je může změnit. To, že jde o minimální problém nesouhlasím.

Nákladnost léčby jsem neřešil vůbec - jde o to, že takový pacient z vlastní vůle zabírá místo potřebnějším na které se pak třeba nedostane. Někomu k narušení zdraví stačí málo, všechny ty ostatní emise plus ta jedna cigareta denně může být rozhodující.

Poslední souvětí je sporné. Pokud člověk ví co dělá, tak nemůže chtít kouřit, to jedině v případě, že je sebevrah a chce vědomě zmrzačovat svoje (i jiné) potomky - tady je právě ten zakopaný pes, kuřák vždy ubližuje nejen sobě, ale i někomu jinému. To považuji za neomluvitelné a mělo by být stíháno!

Odp2: Nedělá se tady trochu moc zbytečnej...
Saw, 20.4.2006 18:51

Nezáleží na tom, zda jsou informační kampaně, ale jakého rázu. V Austrálii pomohly opravdu hodně. A čím více radikální vy budete, tím více to bude dělat lidí „z trucu“.

A kdo zabírá místo déle, kuřák s rakovinou, nebo člověk který trpí demencí třeba proto, že nekouřil? Obecně, důchodci můžou strávit v nemocnici podstatně déle (dosti pravděpodobné), než kuřák, který se tam dostaví s rakovinou. A s těmi emisemi, máš pravdu, ale ta 1 cigareta (běžný nekuřák se nesetká ani s tím, pokud se nekouří u něj doma) je pouze detail oproti těm ostatním věcem které by šlo také změnit.

A proč každý kuřák podle tebe mrzačí své potomky, to nechápu. Anavíc jsem o kouření u matek mluvil (kouření doma vůbec je problém)...

Odp3: Nedělá se tady trochu moc zbytečnej...
Technokrat von Technodrom, 20.4.2006 20:13

Mě připadá, že téměř všichni na boj rezignovali, žádné radikální křídlo nekuřáků neexistuje, tabáková lobby se nám všem směje... Nad těmi obrázky z kampaně si kuřáci vypráví vtipy a nic si z toho nedělají... Ale to beru alespoň se už nikdo nemůže vymlouvat, že o tom nevěděl, že se to dozvěděl až od lékaře s patřičnou diagnózou.

Kdo je jak dlouho v nemocnici je z mého pohledu irelevantní. Důležitější je proč tam je.Třeba dnešní oběti autonehody jsou v tom nevinně a měli by dostat maximum péče. Jenže naše zdravotnictví není neomezené (např. 10 lůžek IPky v nemocnici je permanentně obsazeno, nastávají situace, kdy se řeší koho nechat a koho převést, je to fér?, když někteří by tam vůbec nemuseli zaclánět)

Něco jako ohleduplný kuřák je scifi, který jsem ještě neviděl, všichni kuřáci poškozují budoucí generace, zbytečně...:-)

Odp4: Nedělá se tady trochu moc zbytečnej...
Saw, 20.4.2006 21:44

Pořád mi přijde, že nechápeš princip. Tím, že někoho budeš odsuzovat za to co dělá, si nepomůžeš. Situaci nanejvýš zhoršíš. Lidé berou možnost kouřit jako součást svobody, a najednou přijde někdo, kdo je v tom chce omezovat. Navíc nekuřák. To není moudrá cesta. Je více než podobné protidrogovému systému, nad jehož efektem můžeme posmutnět pokaždé, když si dvanáctileté dítě otevře lahev toluenu, nebo teenager z rebelství nastřelí pervitin. Pokud chceš přimět lidi přestat kouřit, musíš zvolit přátelštější přístup, nic agresivního, tomu se budou spíše vysmívat, a na varování vytištěná na cigaretách si brzy získají imunitu a už je ani nevnímají. Kampaň musí být směrována jinak, vážně myšlené pravdivé články v novinách a časopisech (s obrázky nádorů a ucpaných cév samozřejmě), šoty v televizi, a v lidech se hne svědomí.

A záleží na důvodu, když výsledný efekt může být pozitivní pro společnost? Ne, do té nemocnice se časem dostane asi každý. Neříkám, není jisté, jestli tam kuřák se svými problémy setrvá jistě méně dlouho než jiní lidé, ale jeví se mi to jako možné. Někteří staří lidé tráví v nemocnici celé roky kvůli svým komplikacím. Kuřák ne, vím o čem mluvím: můj děda zemřel na rakovinu plic jakožto následek kouření. Kuřákovy komplikace mají zpravidla poměrně rychlý průběh, protože je to obvykle rakovina, co ho do nemocnice přivede. Nezapomeň, že KAŽDÝ člověk, nehledě na zdravotní styl musí zemřít, a důvod, pro který „blokuje“ místo v nemocnici je irelevantní, a je dílem náhody, jak dlouho tam bude.

A čím kuřáci poškozují budoucí generace? Zbytečně jsou budoucí generace poškozovány mnohem destruktivnějšími věcmi, než je trocha kouře z cigaret, být tebou směřuji své úsilí jiným směrem...

Odp5: Nedělá se tady trochu moc zbytečnej...
Technokrat von Technodrom, 26.4.2006 21:03

Tvůj princip chápu - byl tu praktikován donedávna - tolerance, ať si kouří jak chce, kdo chce, kde chce, a jak to dopadlo: expanze hulení všude... u návykových látek, takto postupovat prostě nelze.

Já to nechci přece zakazovat - o tom nepadlo ani slovo, jen chci upravit podmínky, aby za obrovský peníze obdržel kuřák tolik stresu a ponížení, že si to příště rozmyslí...

Mě na důvodu pobytu v nemocnici záleží víc než na strávené době tamtéž(nevinné děcko, kterýho přejelo hovado na přechodu si zaslouží maximální péči bez ohledu na finance a čas)

O komplexnosti škodlivosti kouření nepochybuješ, prosím Tě propřemýšlej do důsledků bod 8. Ostatní škodliviny vynech, když řešíme zbytečně závadný vzduch (např. jíst a pít se musí, takže má to i pozitivní efekt, zato kouřit nemusí nikdo!) Trocha kouře? Četl jsi poslední statistiky, to je horor a ne trocha(viz i zisky tabákové lobby).

Bohužel mě osud dohnal až sem, že musím řešit kouř. Kéžby v budoucnu nad tím nechápavě lidi kroutili hlavou a ptali se „a co to je vůbec ta cigareta?“ Jsem optimista :-)

Odp6: Nedělá se tady trochu moc zbytečnej...
Saw, 27.4.2006 15:58

Tak teď vidím, že nechápeš ani to, co se snažim říct.
Mluvil jsem o přístupu k lidem. A u valné většiny návykových látek dnes platí extrémně netolerantní přístup, ale k ničemu to nevede. Ale pomáhá ukazovat lidem pravdu, nápisy na krabičkách jsou k ničemu, co je vyměnit za fotky nádorů?

Lidé kouřili i v carském rusku, kde za kouření byly tresty od uříznutí ucha až po trest smrti, tak k čemu by mělo vést tohle?

A k třetímu odstavci se ani nevyjadřuji. Něco jiného je zdravá empatie, a něco jiného je kult zraněného dítěte...

A mluvil jsem o množstí kouře z cigaret oproti tomu, co se zbytečně protopí kvůli neochotě lidí izolovat svá obydlí. Oproti zbytečným zplodinám je to opravdu zanedbatelné. A neříkám, domu kouření nepatří, zvláště ne do rodiny s dětmi, ale mimo uzavřené prostory s nekuřáky, zastávky, a restaurace je každého věc jestli kouří, tím nikomu neubližuje. Ano, vím jak je kouření rozšířené.

A k tomu co píšeš v posledním odstavci s tímto přístupem nikdy nedojde. Jestli se ti taková idea budoucnosti líbí, něco pro ní sám udělej. Za prvé, trochu uprav své názory, mluvíš tu o něčem, co nechápeš, vzhledem k tomu že jsi nikdy nekouřil...

Odp7: Nedělá se tady trochu moc zbytečnej...
gogo, 29.4.2006 18:52

s obrazky nadoru na krabickach nemuzu souhlasit. v tisku jo,ale ne na kazdy krabicce.splnilo by to sice tu funkci,ze by se to asi nedalo ignorovat(oproti napisum),ale o to prave jde. chci rict,ze clovek,kterymu bude pokazdy kdyz si zapali vsugerovano,ze dostane rakovinu,ji pravdepodobne opravdu dostane.tady myslim zavisle kuraky,ktere to od zapaleni neodradi,ale uvedomi si to a je znamo,ze psychika a zdravi spolu velmi souvisi

Odp8: Nedělá se tady trochu moc zbytečnej...
Saw, 29.4.2006 19:14

Uznávám že je to drastické, ale postupně omezit kouření, nebo úplně přestat může spousta dnes kouřících lidí. Člověk s tím prostě musí počítat, že si vzyšuje šanci na rakovinu. Neřekl bych, že špatný psychický stav může přivodit rakovinu, ale opravdu zhorší jeho fyzický stav. Tím se zajistí maximální možná motivace. Ti co budou kouřit i přes to, jsou buď značně vyrovnaní, nebo značně hloupí že riziko podceňují. Tak jako tak to budou lidé, kterým kouření nelze upírat, mají na to právo, pokud jsou psychicky dospělí...

Odp7: Nedělá se tady trochu moc zbytečnej...

Tak se prostě asi neshodneme. Tolerantní přístup a klidné vysvětlování nemělo za poslední dekádu žádný efekt. Lidem (kromě nové generace) už nemusíš ukazovat pravdu, všichni to už to vědí! (I ty fotky nádorů všichni už několikrát viděli) Ale nic s tím nedělají! Všichni nyní kouřící by měli dostat zdarma odbornou pomoc (první body opaření v článku) včetně odvykacích pomůcek (tam jsem ještě benevolentní - to je lidský přístup, udělala se chyba, ale napravíme ji) Jinak ale jsem zastánce tvrdého řešení, za hrozný peníze odpornej stress, ne klídek s cigárkem - toto sice nebude stoprocentně účinné, ale dojde k radikálnímu útlumu a omezení dostupnosti - co je ten cíl, který půjde dosáhnout.

Strach z těch trestů + cenová nedostupnost je prostě řešením a ne jen polovičatým jako v carském rusku.

Ze třetího odstavce je koukám celej novej článek, tak se k tomu vyjádřím (až bude čas) tam v diskuzi. Můžu k tomu říct, že si zatím stále stojím.

Tu zanedbatelnost škodlivosti kouření vůči jiným škodlivinám v klidu vyvrátí studie o tom kde se srovnávají kuřáci a nekuřáci žijící v jinak stejném prostředí. To co píšeš platilo ve značně znečištěných oblastech (Ostrava, Mostecko) dřív. Nyní kdy je ovzduší relativně čistější, tak ten rozdíl kuřák/nekuřák je čím dál větší.

Já svůj přístup právě změnil, osvěta je zvláště pro teenagery naprosto nedostačující a pro letité kuřáky zase neučinná. Nejúčinější je vždy kombinace metod. Mělo by se jim říct nejenom to A (škodí to) ale i to B (krutě se to nevyplatí, ale ne až za 20 let, ale OKAMŽITĚ!)

Odp8: Nedělá se tady trochu moc zbytečnej...
Saw, 1.5.2006 12:17

Podle statistik (i když ten „profesionální“ protikuřácký web má ty informace z časopisu, z kterého bych i já váhal vybírat „fakta“) se počet kuřáků v rozvinutých zemích díky informační kampani SNIŽUJE, přičemž údajně je ta kampaň nejdrastičtější v Austrálii (to jsem slyšel z více zdrojů), v důsledku čehož se tam přestává kouřit mnohem více, než kde jinde. U nás je kampaň slabá, nikdo těm informacím nepřikládá moc velký význam. Navíc, mluvíte o restrikci proti všem kuřákům, co člověk tkerý kouří třeba jen tři cigarety denně (podle protikuřáckého webu u této dávky NEBYLY prokázány žádné nežádoucí dopady na zdraví). Není to potom věc toho člověka, pokud neškodí ani pasivním kouřením (ohleduplný kuřák) ? Neničí si zdraví víc obézní lidé? Koho potkáte v MHD raději, zatuchlého kuřáka, nebo upoceného tlusťocha? Proč jsou vám trnem v oku jen kuřáci?

Ovšemže, člověk který svým kouřením zatěžuje nekuřáky by se měl nad svým chováním zamyslet. Stejně tak, jestli plánuje umřít dříve, než ostatní. Jinak na kouření ale nic špatného není. Když to lidem začnete zakazovat (ty vysoké ceny jsou ve Francii a teenagerům zjevně vůbec nevadí), bude to jen a jen více atraktivní zlozvyk. Mluvíš o útočení na kuřáky, ale zapomínáš na to, že kouří valná většina kriminálníků a vůbec lidí, kteří si to líbit nenechají. Zkus na ulici vlepit facku prvnímu kuřákovi kterého potkáš, a pokud to nebude žena, malé dítě, nebo důchodce, tak přeju pěkný pobyt v nemocnici. Navíc při takovém zacházení se kuřáci semknou do skupin, třeba i založí politickou stranu a pak se teprv těšme na rozmach kouření. Ne každý nekuřák totiž má tak radikální názor na kuřáky, ale každý kuřák se bude bránit, pokud ho napadneš...

kuřáci jsou hnus...
NEMO, 25.4.2006 21:21

zvláště baby, smrdí jim z huby, je to odporný... :(
Kuřák, který kouří doma není sám, takový kuřáci v paneláku, to jsou dárečci k pohledání. Hulí na balkonech, na záchodech. Kouř vám proleze i zásuvkou, zkrz vedení. Není pravda, že hulí v soukromí. Z podstaty kouře to nejde. Proleze všude, je to jako voda.
Za další, když chci jít na pivo do hospody, tak si beru hadry, které pak večer hodím do pračky, protože smrdí jako kdyby byly týden v komíně. Bohužel, žiji na malém městě a nekuřácká hospoda tu u nás nehrozí.
Nejhorší je po ránu, když jdu kolem řeky a kochám se ranním vzduchem, tak cigaretu cítím víc jak na 100m.
Prostě kuřáci jsou hnus a hnusem zůstanou.

Odp: kuřáci jsou hnus...
Saw, 25.4.2006 21:28

Ano, měly by být přijaty opatření, aby člověk přicházel do kontaktu s kouřem co nejméně. Nekuřácké hospody by byly velmi užitečné. Ale moc nesouhlasím s tím kouřením a panelákem. Bydlím v paneláku s několika kuřáky, a absolutně nic necítím. Nejspíš záleží jen na míře jejich ohleduplnosti, která by samozřejmě měla být co nejvyšší...

Odp2: kuřáci jsou hnus...
NEMO, 25.4.2006 21:38

No asi záleží na typu. Ale u nás to fakt lezlo zásuvkama, díry do trubek jsem zalil silikonem...
Na záchodě, pokud vezme větrání zpětný tah, to smrdí příšerně, kombinace kouře, jídla a bůchví čeho, nechápu jak v tom někdo může existovat.
Jo a společné balkony, kapitola sama o sobě... :( Když jim něco řeknu, tak na mě řvou jak na debila, jestli si nemůžou zapálit na veřejném prostranství.
A spát u otevřeného okna? ani omylem, kouř se plazí kolem budovy a naleze mi do pokoje...
Zkrátka jsou to hnusáci... :(

Odp3: kuřáci jsou hnus...
Saw, 25.4.2006 22:16

No jo, když sou tohoto rázu, tak je to těžký...

Odp: kuřáci jsou hnus...
e, 8.11.2006 14:36

Jsem ráda, že tady někdo napsal o těch balkónech. Mám s tím trpké zkušenosti, už na druhém místě bydlím nad kuřáky. Ani zákaz kouření na veřejnosti by mi nepomohl. Venku ještě můžu utéct, stoupnout si jinam, zadržet dech, když míjím kuřáka, do hospod nechodit... ale doma? Přes den to okno ještě zavřu, když je slyším (i když i to mě samozřejmě omezuje) ale v noci mi nezbývá, než pasivně kouřit (kuřák pode mnou je nespavec) nebo se pro změnu dusit horkem. Když on má právo si kouřit na svém balkóně, kde je mé právo si vyvětrat? Kuřáci jsou vpodstatě teroristi. Howgh.

paneboze,ty si ale magor. jasne,kourit...
gogo, 29.4.2006 18:37

paneboze,ty si ale magor.
jasne,kourit v pritomnosti nekuraku je bezohledny,ovsem stejne,jako kdyz někdo treba jezdí autem namísto MHD nebo když někdo plýtvá teplou vodou,plynem a pod.take tim otravujete vzduch vsem vcetne deti.koureni je zlozvyk,ale nechapu tu histerii,kterou v nekterych lidech vyvolava..jasne,kuraci si zbytecne nici zdravi,ale jak uz bylo receno,nekdo se k smrti uchlasta,uzere nebo upracuje.zkratka sme jenom lidi,musime k sobe byt trochu tolerantni a KAZDY ma nejaky zlozvyky,ktery ovlivnujou jeho i ostatni

Odp: paneboze,ty si ale magor.
Seten, 29.4.2006 20:54

Asi nevieš, ale tym že fajčiar fajči, tak vypušťa dym či už viditeľny alebo neviditeľny, ktory ide aj ku nefajčiarovi. Podľa nejakych člankov, čo som čital, sa rapidne zvačšuje u nefajčiarov pri pasivnom dychani dymu možnosť rakoviny.

Ja nemienim fajčiarovi zakazovať fajčiť, ale očakavam, že on sa bude starať o to, aby som to nedychal.

Inak povedane, ak si niekto niekde fajči a pride tam človek, ktory evidentne nejde fajčiť, tak by mal buď uhasiť, alebo sa posunuť aspoň tak, aby nešiel dym jeho smerom.

Odp: paneboze,ty si ale magor.

OK, jako správnej magor začnu od konce: Každý má nějakej zlozvyk - opravdu chceme, aby skoro všichni měli za zlozvyk kouření (kromě jiných zmíněných)? Tím to tempem jak přibívá kuřáků nebude za pár let ani jedinej nekuřák.

Kouřit je bezohledný kdykoliv (i o samotě).

Jezdit se vetšinou musí, používat vodu, plyn taky. To, že je to mnohdy neefektivním plýtváním je druhá věc, která se řeší (např. zdražením). Naproti tomu je kouření čirá zhovadilost, která je 100% k ničemu dobrému a když navrhuji to omezit, zdražit, kuřáky léčit, ty co nechtějí tak je přimět jinými metodami (ano drastickými -stress za hodně peněz) tak to není ok?

Prostě by se konečně mělo už něco začít efektivně dělat, škodí to, tak pryč s tím!

Odp2: paneboze,ty si ale magor.
Seten, 1.5.2006 13:54

Pre niekoho je to ako drogy, pre ineho je to ako cool. Fajčenie len tak nezastaviš. Najmä ak to dava štatu peniaze. Štat vie, že ak tam da veľku daň, tak to pôjde nelegalne. Preto drži ceny nie moc vysoko. :-(:-(:-( Preto ani moc nezakročuje proti fajčiarom = veď prečo by mal...

Avšak upokojim ťa. V Čine alebo Japonsku(už neviem presne) sa nesmie fajčiť vôbec na verejnosti.

Jen to zkus
radola gajda, 6.6.2006 12:37

Měřím 189 cm, vážím 114 kg a kouřím si svou krabičku denně. Velice se těším až mne nějaký vycmrndlý pseudointelektuál jako ty bude chtít veřejně fackovat na ulici. Doufám, že máš dobrou úrazovou pojistku.

Odp: Jen to zkus

Nejspíš by Ti pár facek prospělo, aby jsi se trochu nad kouřením zamyslel. Neříkej že, kdyby vždy, když si zapálíš a jedna Ti přiletěla, tak že by Tě to kouření tak bavilo, prostě by jsi se na to kouření vykašlal, a o to jde a pak už by jsi nekouřil na veřejnosti vůbec. Kdyby Ti dali jednu do zubů i za kouření doma, tak by jsi nekouřil už vůbec nikde a nikdy! Za ty nepříjemnosti by Ti to prostě nestálo. Toto je jedna z možností, jak zlikvidovat kouření. Snad jsi pochopil, o čem ta metoda je - cigareta musí vyvolat více stresu, než dát pohody, pak by kouřili už jen masochisti. Někdy je facka mnohem lepší než tisíce slov, na citlivější jedince to bude fungovat 100%.

Co se pojištění týká, tak by jsi se měl určitě připojistit sám. Kouření + obezita Ti moc na kondici nepřidá.

Odp2: Jen to zkus
radola gajda, 7.6.2006 13:38

Měl bys někdy vstát od počítače, vymačkat si beďary na postpubertální tváři a jít si pořádně zasouložit, viděl bys kolik by v tobě ubylo zloby.

Bohumil Hrabal : „ Bez kundy a tabáku není radost v baráku ! “

Odp3: Jen to zkus

Myslím, že tím to není:-)

Nic neni tak jednoduchý a každá sranda něco stojí. Možná už v koutku své slabé, závislé dušičky tušíš, že je to průser. Chápu, že teď jsi v pohodě, nic nebolí, nejsou žádný problémy, nad ničím (hlavně ne budoucností) nepřemýšlíš... Jenže tato Tvá krátkozraká, sobecká namyšlenost Ti jednou vystaví účet (kdyby jenom Tobě, tak je to fér) a pak až Ti to docvakne, tak bude nejspíš pozdě. Klidně si soulož jak chceš, ale až Tvoje hyperaktivní děcko bude mít astma, tak mu prosím Tě vysvětli, že Ti ty cigára za to stály, učitě Tě pochopí... Ale já ne, kouříš, děláš to dobrovolně, nedbáš na ostatní, tak proč bych měl kouření tolerovat? Ty máš na výběr, staň se konečně člověkem, dělej něco smysluplného, aby až skončíš nezůstalo po Tobě jen hromádka vajglů a genetický odpad ve forně Tvých potomků (tentokrát to není vtip, ale realita:-() Teď už snad trochu chápeš, že má zloba je vlastně zdravé nasrání nad expandující kuřáckou blbostí, která ohrožuje i moje děti, protože až se budou jednou pářit, tak by byl zázrak, aby v rodokmenu neměli blbce (kuřáka). Než si dneska zapálíš, tak si na to vzpomeň a rychle to prosím típni, díky :-)

Odp: Jen to zkus
Beren de Bracy, 26.11.2008 22:10

Já mám o 8 cm míň, o 4 kila míň a kouřím jen 15 cigaret denně, ale mám 3 kyu v karate a VŽDY u seme mám nun-chaku. Ať mi někdo zkusí dát facku za cígo :-)

Velmi mne pobavily Technokratovy návrhy...
Bittner, 10.6.2006 12:41

Velmi mne pobavily Technokratovy návrhy na řešení tohoto problému,ale pouze jestli byli myšleny jako ironie. Radikalismus ničemu nemůže prospět.
Jednoznačný řešením by byl přesun zodpovědnosti za škody páchané kouřením na zdraví svém (i ostatních, přímo na kuřáka samotného). Kouření prokazatelně způsobuje minimálně 50 závažných onemocnění organismu a zvláště poškozuje imunitní systém člověka. Světová banka uvádí že v ČR náklady na léčení následků kouření přesahují 50 miliard Kč ročně a to po odečtení zisků z daní za tabákové výrobky. To znamená, že kuřáci jednoznačně čerpají z rozpočtu zdravotnictví větší objem prostředků než nekuřáci.Proto by kuřákům měla být každopádně zvýšena částka kterou do společné pokladny přispívají a to buď formou zvýšeného zdravotního pojištění,finanční spoluůčastí za léčení,radikálním zvýšením daně z tabákových výrobků, která by měla být přesměrována přímo do zdravotnictví a na prevenci kouření. Je jasné že všechny tyto metody mají své nedostatky a to zejména korupci která je naší společností prolezlá jako mor.Každopádně dnes existují spolehlivé diagnostické prostředky, které dokáží zjistit z dechu či moči zda dotyčný je kuřák či ne, stejně jako u alkoholu.
Kouření jednoznačně zatěžuje ekonomiku státu a vláda a parlament, které si platíme proto aby přijímala opatření v zájmu občanů by na to měla co nejrychleji reagovat,jinak se ČR stane skanzenem kuřáctví v Evropě !

Doufám, že všichni ti křičící nekuřáci...
Nikola, 10.6.2006 13:09

Doufám, že všichni ti křičící nekuřáci používají pouze výrobky nezatěžující životní prostředí, chodí pěšky a i jinak žijí ekologicky udržitelným způsobem neohrožujícím zdraví své ani svých bližních kuřáků.

Nekřičící nekuřačka :-)

Cenzura ?
radola gajda, 16.6.2006 9:16

Nechápu, proč mi zde byl vymazán slušný a věcný příspěvek. Maže se zde snad vše, co se nehodí „do krámu“ ? Ještě jednou k Technokratovi : Chybí ti zdravý nadhled, ale ten se snad dostaví s věkem. Škoda, že zrušili vojnu, věř tomu, že v přijímači by jsi si také zapálil, ostatně jako každý. Co se týče mých dětí mám dva zdravé kluky 8 a 10 let. Ještě ti řeknu jeden citát od opravdu význačné osobnosti : „ Kdo jsi bez viny, hoď kamenem ! “

Ze začátku jsem si myslel že jde o...
sandál, 16.6.2006 10:53

Ze začátku jsem si myslel že jde o otázku kouření. Po přečtení příspěvků je mi více než jasné že o kouření ani tak nejde jako spíše o morálku, toleranci i netoleranci. Technokrat von Technodrom je mistr v rozněcování vášní ať jde o cokoli - štika v rybníku -. I když s jeho vyhraněnými názory nesouhlasím myslím že pro dobrý krevní oběh si ho zase přečtu. Bohužel se s ním nedá korektně diskutovat. Jeho zloba je veliká a nadhled žádný.

Odp: Ze začátku jsem si myslel že jde o...
Saw, 16.6.2006 18:54

Naprostý souhlas...

Odp: Ze začátku jsem si myslel že jde o...
Juras, 14.8.2006 12:27

Mně připadá technokrat velmi srozumitelný. A moc se mi líbí shoda jeho nicku s názory. Prostě o něčem soudí, že je špatné, tak proti tomu bojuje všemi dostupnými prostředky. Jedná se o ušlechtilý cíl, proto jsou podle něj ospravedlnitelné i kontroverzní prostředky... Takovejch už tady bylo hodně - a někteří to dotáhli dost vysoko... ;-)

bez do pice
gggfff, 10.7.2006 12:35

bez do pice

Odp4: To je sranda?
sandál, 13.8.2006 6:19

Zase jeden užitečný příspěvek do diskuze. „gggfff“ má docela bohatý slovník.

Všichni, co by chtěli bojovat proti...
lordfrikk, 26.7.2006 10:36

Všichni, co by chtěli bojovat proti kuřákům silou, jsou opravdu ubozí. Říká Vám něco svobodná společnost? Represe a podobné přežitky jsou už dávno za námi tak si to uvědomte a přestanťe flamovat proti kuřákům!

Odp: Všichni, co by chtěli bojovat proti...
NEMO, 14.8.2006 10:41

Svododa ano, ale nesmí se vzájemně omezovat, což mi kuřáci bafající na balkonech činí... A jsou to kuřáci co jsou hulváti bezohlední ke svému okolí. Se koukněte po zimě kolem domů, kde jsou balkony, pod nima je nastláno množství vajglů a krabiček od cigaret... :(
Když takového „svobodného“ kuřáka napomenu, že mi smradí do bytu, tak mě pošle do všech PÍP, že si může dělat co chce...
A kuřák není svobodný, je to závislák na nikotinu -> feťák... Jaký je rozdíl mezi alkoholikem a kuřákem? Obojí je droga. Alkoholik si ničí převážně jen a jen svoje zdraví, což u kuřáka neplatí. Mimo tedy kriminální činnost pod vlivem alkoholu.
Ne kuřáci jsou svinstvo a svinstvem zůstanou...

Odp2: Všichni, co by chtěli bojovat proti...
NEMO, 14.8.2006 10:42

Chybí mi tam čárka... :)
Ne, kuřáci jsou svinstvo a svinstvem zůstanou...

Odp3: Všichni, co by chtěli bojovat proti...
Juras, 14.8.2006 12:22

cit:„Chybí mi tam čárka... :)
Ne, kuřáci jsou svinstvo a svinstvem zůstanou...“

Aha, já jsem tušil, že tam bude překlep ale tipoval jsem spíš, že přebývá mezera, než že by chyběla čárka ;-)

Můžu Vás, Nemo, ujistit, že ačkoliv kuřák, taky nesnáším vajgly na chodnících a pod balkónama. To je problém primitivů, nikoliv kuřáků. Oč je podle Vás lepší pohozený kelímek od dobré vody než vajgl?

Ještě víc než vajgly mi vadí psí výkaly. Kdybych měl používat Vaši logiku, musel bych tvrdit, že pejskaři jsou svinstvo atd. A to bych si připadal dost trapně. :-)

Odp4: Všichni, co by chtěli bojovat proti...
NEMO, 14.8.2006 14:56

Psové a kočkové, to je kapitola sama o sobě. :/
Vajgly a krabičky od cigaret ve městě vidívám nejčastěji, stejně jako nalepené žvýkažky na dlažbě nebo šprcky v trávníku v parku... :)
Lidi jsou obecně hovada a lepší to nebude, když vidím jak se „vychovávají“ děcka... Nesmí se trestat a pak z nich roste zvěř, ze starších mají jen srandu. :)
Doufejme, že Země jako planeta s náma nezatočí po svém, třeba si objedná dezinfekci v podobě letícího šutru... Možná teorie o Matce Zemi má něco do sebe. :)

Odp3: Všichni, co by chtěli bojovat proti...
Cigáro, 10.7.2007 1:58

Ty teplouši co si osobě myslíš že budem skákat jak ty pískáš hovno já si můžu dělat co chci a to že tobě se to nelíbí je tvuj boj tak si prosím vykuř lofasa a ser se do sví mami a né do toho do čeho ti nic neni;-)

Odp4: Všichni, co by chtěli bojovat proti...
NEMO, 10.7.2007 9:06

Zase jeden co se narodil po protržení gumy a tedy naprosto zbytečně, vyhulená lebka... ;-)
Jo hošane, až budeš mít vlastní děcka a soused ti bude podkuřovat, možná to tvá vyhulená lebka pochopí...
Ale spíš asi ne, kuřáci tvého kalibru jsou právě ti, kvůli kterým se dělají zákony a zákazy... Táhni i s cigaretama do prdele.

KURWA UŽ!!!
Easy, 12.8.2006 19:25

Kuřáci jsou bezohledný a nevědomý kurvy. Nic víc.

Odp: KURWA UŽ!!!
Saw, 13.8.2006 20:42

Každý kdo musí na diskusním serveru užívat vulgarismů a zobecňovat vlastnosti zlomku lidí zařazených do téže kategorie není o nic lepší ;-)

Jsem kuřákem od narození.Kam moje paměť...
Ivan Placák, 14.8.2006 18:36

Jsem kuřákem od narození.Kam moje paměť sahá,tak si vzpomínám na oblaka kouře, z části rodičovských a z části od častých návštěv.Také si vzpomínám na svůj velmi tvrdý trest za svoje první cigarety,když to prasklo! Dnes vím a jsem si jistý,že jsem byl vlastně potrestán za to,že jsem nedokázal přestat! První cigarety ve vlastních rukou byly pouze požadavkem organismu po vyšší dávce. Odnaučování se kouření, (snaha přestat) mě trvala celý můj dospělý život,více než čtyřicet let!! Poválečná doba kuřáctví tolerovala,spíše se jím nikdo nezabýval,pro nikoho nebylo hrozbou!
Dneska už dva roky nekouřím,ale mám tajemství........!!

Dvakrát ze života
romantik, 14.8.2006 22:53

Také přidám dva skutečné malé příběhy o osobách mně velmi blízkých:
1) Člověk, který celé mé dětství i mládí tvrdil, že nekouří, si jednou ve stresové situaci zapálil cigaretu domnívaje se, že ho nevidím. Že byl viděn se nedověděl; nedověděl se ani tedy, jak jeho čestnost v mých očích utrpěla.
2) Mladému muži bylo sděleno, aby si své zdraví neničil za své těžce vydělané peníze. Protože se jednalo o osobu sportující a šetrnou, na základě této jediné věty ze dne na den přestal kouřit a stal se nekuřákem

Odp: Dvakrát ze života
Juras, 30.11.2006 13:10

Tak už mi svitlo! :-) Jakže to říkal Mirek Dušín? Nekuř, cvič a brzy budeš zase chlapík :-)

Jedno nechápu. Člověk, který celé dětství a mládí nekouřil, si na stará kolena jednou zapálil, udělal to ohleduplně v ústraní tak, aby Mirkovi Dušínovi nesmrděl pod nos, když to nemá rád - jak tím proboha může utrpět nějaká čestnost? Nečestný člověk není, když se naučí kouřit, ale když lže, podvádí, podráží a krade.

BRAVO
scorpik, 26.11.2006 5:21

Už dlouho jsem nečetl tak skvěle fašisticky napsaný článek. Nelíbí se nám někdo? Zabijme ho! (co jiného je eutanasie, než úmyslné zabití) Chová se někdo jinak než my polobozi chceme? Zabijme ho! Jen aby se to neobrátilo. Tj. Jsi nekuřák? Zabijeme tě.

Odp: BRAVO
ivanplacak, 26.11.2006 5:49

Mým přáním je vědomě spolupracovat na svém odchodu ze života. Pomoc bude vítaná a chtěná.

Odp: BRAVO
Technokrat von Technodrom, 3.12.2006 17:41

Zajímavé, asi jste četl, ale nepochopil! Ano jsem nekuřák a jsem zabíjen kuřáky - to tu již nastalo! Jen se chci účině bránit, prosím Vás kde je ten fašizmus?

Odp: BRAVO
Technokrat von Technodrom, 3.12.2006 17:50

A ta eutanazie? Co jiného je kouření? Postupné zabíjení sebe sama a plošné poškozování ostatních!

Odp2: BRAVO
Juras, 3.12.2006 21:44

A zcela jistě daleko závažnější než konzumace chemicky konzervovaných potravin a vysedávání u televize s mobilem u ucha...

Aď se kuřák klidně sám zabíjí, ale aď do toho netahá nás.
Ryky, 30.11.2006 12:22

V článku bylo řečeno všechno. Kuřácký, nikotinem zpracovaný mozek neumožní většině kuřáků pochopit to zásadní: proč ty jejich smrady musí dýchat mnohdy i velmi malé děti a nekuřáci, my pak zbytečně neseme následky.

Kuřáci hovoří o jaké-si příjemné chuti cigarety. Je to velký omyl. Všechny cigarety mají pro nekuřáka stále stejně hnusnou chuť v ústech hrtanu a plicích, jako u kuřáka při vykouření té jeho první. Chycený kuřák se pak tolik diví, že ten kouř, jemu tak úžasně „příjemný“, může někomu jinému vadit. Ten prvotní hnusný pocit první vykouřené cigarety snadno zastře rychle vstřebatelný nikotin, který už při vykouření několika málo dalších cigaret, nenápadně ale účinně, působí na mozek, který tvrdě a nekompromisně vyžaduje jeho neustálé doplňování. Takže žádná svoboda, pohoda, nebo příjemná chuť, ale to nejobyčejnější otroctví na kterém byť nemorálně, ale stále čistě, vydělávají obrovské částky tabákové giganty. Naši šikovní vietnamští spoluobčané nezůstávají pozadu. Přišli na trh také a s ještě mnohem jedovatějšími, falešnými cigaretami. Tak si ty jejich jedy nakupte a pořádně si je užijte, budete pod tím drnem podstatně dřív. Stát alespoň ušetří na výplatách vašich důchodů. Měli by jste ale varovat své okolí (nejlépe cedulkou - „kouřím vietnamská cigára - všichni pryč“) neboť budete otravovat účinněji i nás. Každý nový stres kuřák eliminuje zvýšením počtu vykouřených cigaret a tím se zvyšuje potřeba jeho mozku po větší a častější dávce, která zůstává, i když stres opadne. To znamená, že kuřák bez cigarety nemůže zažívat tu pohodu a pravou SVOBODU, které si my nekuřáci, pokud jsme z jeho dosahu a pokud nejsou jiné trable, užíváme stále.

Kuřáků je mi upřímě líto, protože nikdy nejspíš už nezažijí ten úžasný, svobodný a pohodový pocit, nemuset kouřit. Ryky

Finanční přebytek
romantik, 30.11.2006 23:47

Někteří lidé žijí ve finančním přebytku. Aby se ho zbavili, buď ho prolejí hrdlem v podobě alkoholu, nebo prohrají na automatech, nebo utratí za drogy, nebo prokouří v cigaretách a nakonec se ještě nechají na státní útraty léčit. Řešení:
„Utáhnout jim uzdu“ a jejich finanční přebytky použít k sociálním a humanitárním účelům, např. na vytvoření nových pracovních míst pro absolventy, na dotace zaměstnavatelům, kteří nováčkům poskytnou možnost praxe a pečlivě je zaučí, nebo třeba na útulky pro bezdomovce. To by pro kuřáky byl velký políček, když by záviděli bezdomovcům, že mají kde bydlet za peníze, které kuřáci neprokouřili.

Odp: Finanční přebytek
Luko Karavan, 30.11.2006 23:59

Máte zajímavý cit pro spravedlnost.

Odp2: Finanční přebytek
Juras, 1.12.2006 7:20

Snad nikde nekandiduje ;-) Kdyby se náhodou někde dostal k větším pravomocem, to bychom se asi nestačili divit :-(

Odp3: Finanční přebytek
romantik, 3.12.2006 21:54

Jurasi, nebojte se, veřejně ani nekojím ani nekandiduji. Na to mám příliš vysoké nároky na čistotu. To pouze na Svíci se letmo dotknu lidí, z nichž někteří dělají z některého komára velblouda a jiní z jiného velblouda komára. :-):-(:-)

Odp: Finanční přebytek
ivanplacak, 1.12.2006 0:39

No, myslím,že vidím chybu.Skutečná cena cigaret může být tak tři -čryři koruny.Těch 50,-Kč je právě ten příspěvek!

Odp2: Finanční přebytek
Juras, 1.12.2006 7:23

A bezdomovci by si mohli usilovným kouřením platit nájem - to by měli fajn, ne? ;-)

seš kretééééén
kjkpl, 2.12.2006 17:50

seš kretééééén

Odp: seš kretééééén
Luko, 3.12.2006 0:58

to jednoho povzbudí

Ktavina
Kuřáááák!!!, 6.12.2006 12:13

ty seš trochu divnej ne???kouření je akorat blby zlozvyk kazdy ma svuj zlozvik taky nic nenadelame z lidma ktery ses touraj v nose a pak to jedi......co snima nadelas nic delaj to stale...tak kuraky nech napokoji...kdyby si chtel cisti vzduch tak by si musel chodit pesky v zime by si zmrznul protoze by si nemohl topit a jeste vsechno mozny....vsechno skodi zdravi!!a s tim fackovanim newim jako jestli by sis to mohl dovolit kdyby si to udelal me tak bych ti normalne tu facku vratila !!a kdyby si chtěl všechny kuřáky střílet tak newim jako kdo by tady žil možná tak ty....tak skus se snažit o dobrý vzduch tím že nebudeš jezdit autem žádným dopravním prostřetkem a nebudeš si topit....no a uvidíme jak to zvládneš co???PAPAPAPA

Odp: Ktavina

Šťouralové v nose mi ani zdaleka tak nevadí, ač nechutní, tak nezamořují nikoho toxickými látkami, nemůžou ohrozit život a zdraví naší budoucí populace.
Nerozumím alibismu, vše škodí (auta, topení, ...) tak to kouření už není tak hrozné - OMYL - ono je z toho to nejhorší - nemá žádný pozitivní přínos, je to zcela negativní záležitost. A já nechci, aby bylo jakkoliv tolerované, mrkni do minulosti: bylo tolerované a kam to vedlo? Do pekel - kouří většina dětí na ZDŠ! Musí nastat účinnější metody, kombinace metod, jen tak lze kouření porazit. Jestli znáš něco lepšího tak to zde navrni, každý nápad se počítá.
Jestli kouříš, tak toho prosím zanech co nejdříve, nerad bych si tu za 10 a více let přečel článek o tom jak Ti kouření způsobilo tu a tu nemoc, nebo hůř Tvému dítěti apod. Proč se nechtějí lidé poučit z neštěstí co tu již bylo, to si fakt chtějí kuřáci stále a stále prožívat tu hrůzu a bolest? Nebo třeba se stalo, že jediný doktor na pohotovosti křísí zkolabovaného kuřáka, který si za svoje zdraví může sám a zatím nevinný účastník autonehody čeká až na něj příjde řada a umře v čekárně, co kdyby to byl např. Tvůj příbuzný? Mě osobně z kuřáků naskauje husí kůže, stydím se za tak hloupé, nemorální a většinou arogantní tvory, kteří jsou sice stále lidmi, ale soustavně se činí abychom byli jako otroci, otroci drogy...
PS: Modelová situace s fackou při kouření, co mi chceš „normálně“ vracet????: Za prvé: Tvůj kouř mne nezákonně napadl a poškozuje. A za druhé: Obdržíš úder (slova bohužel nestačí), jako odvetné opatření plus jako prevence, protože Ti příště nebude stát ta cigareta za to se furt s někým handrkovat, prostě Ti přinese stress (a o to jde - je to metoda, prosím zkus pochopit její přínos, zvláště na určitý druh kuřáků by to mělo velký účinek)

Odp: Super věc
ivan, 7.12.2006 8:01

Večer jsem to četl,chtěl jsem tě na to upozornit.

je to...
Marketicka, 11.12.2006 21:00

je to super!!!!!!!!!!!!!!!!!:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-)

Můj názor
Tomáš, 26.12.2006 10:40

Co se týče mé reakce na článek Kuřáci do plynu, tak naprosto SOUHLASÍM!!!
Myslím, že je potřeba drastičtějších metod, jelikož současný stav věcí je přinejmenším nedostačující. Přesto ale musím říct, že zůstane-li se jen u slov, nic se nevyřeší. Těch pár názorů, které jsem si přečetl, měly dle mého názoru dobrou podstatu.
Chtěl bych proto pobídnoout ty lidi, kteří souhlasí - Pojďme něco dělat! Vím, že to jsou silná slova a lehce se řeknou. Víc hlav, víc nápadů, může se něco vymyslet. Proto prosím ty, kteří se mnou souhlasí, aby mě třeba kontaktovaly.
Je třeba vymýtit tento hnusný zlozvyk!!!

Odp: Můj názor
Saw, 26.12.2006 16:44

Jo, přesně tak, až tě potkam, fouknu ti kouř do xichtu ;)

Odp: Můj názor
Saw, 26.12.2006 16:56

Ale ne, ať se nesnížím na úroveň odpůrců kouření, opřu se o argumenty. Kde se bere jistota, že kuřák se ve zdravotnictví prodraží více než nekuřák? Dále pak už mne kouřem nikdo neobtěžoval ani nepamatuji (zastávky i restaurace už jsou vyřešené), a pokud jde o domácnosti, je to holt na zvážení člověka, to by se musely rovnou zakazovat i františky, vonné tyčinky a podobné smrdutosti ;-)

Odp2: Můj názor
MMX, 26.12.2006 19:43

heh.... horšie je, keď vám vaša priateľka klame do očí, že nefajčí a potom ju pristihnete s cigaretkou v ruke...
Mne sa v tej chvíli zrútil svet, ale ona má teraz rakovinu, takže ja som na tom lepšie...myslím... no to je jedno.. je to jej chyba... ale tie metódy, ktoré tu popísal Technokrát... stoja zato... len tak ďalej ;-)

Odpoweed pre MMX
adkaa:), 26.12.2006 19:48

noo suhlasim s tebou aj ked som baba al thak v opacnom pripade keby sa to mne stalo ze tak prichytim xalana sklameem sa.... takze muudra rec Petko:) xe.. cmaq:)

Odp3: Můj názor
Saw, 26.12.2006 20:56

Nic z toho, co jsi řekl, naneštěstí nebyl argument ;-)

Můj další názor
Tomáš, 27.12.2006 21:24

Nevím, možná to jen tak vypadá z mého pohledu, ale všichni, co se tady snaží bránit kuřáky si pouze snaží vymýšlet nesmyslné výmluvy a kličkovat mezi skutečností.
Normální lidé se tímto nedají oklamat!!!

Odp: Můj další názor
Saw, 27.12.2006 22:10

Mam dojem, že sem chodí čím dál víc lidí bez jediného argumentu ;-) Navíc používají výrazivo, jako „kličkování mezi skutečností“ :D Ne, až nebudu mít pravdu, rád to uznám, ale co si slibuješ od tohodle příspěvku, to fakt netušim ;)

Odp: Můj další názor
Saw, 28.12.2006 11:44

A když už se něco snažíš říct, tak reaguj přímo na konkrétní příspěvek, to jen drobná rada, aby to vypadalo jako diskuse ;-)

Odp2: Můj další názor
Tomáš, 28.12.2006 20:33

No comment....
Kuřáci jsou prostě duševně slabí lidé. Chceš - li to vyvrátit - a kdyby jsi to udělal, byl bych velmi rád - odpověz mi na otázku Proč vezme někdo do úst cigaretu? Vždyť je to přece naprosto zbytečná věc k životu... Ale rád bych, kdyby ses pokusil odpovědět

Odp3: Můj další názor
Saw, 28.12.2006 21:47

Duševě slabí? Kouří halvně lidé ve stresu, osobně znám výborného plicního doktora, který začal kouřit když si dělal titul profesora. Chudák, který o cigaretách ví asi tolik, co se dočelt na protikuřáckém serveru mu podle tebe má právo jít na ulici vykládat něco o škodlivosti cigaret?

Co dává cigareta ti musím říkat? Euforie, klid, dočasně lepší soustředěnost. Jasně, po nějaký době je to naprosto běžná součást života a dá se to v praxi využít jen k usměrňování nálady, ale i tak je to výborný antioxidant, přičemž v přiměřených dávkách (asi do 3 cigaret denně) se poškození organismu neprojeví. Pro lidi páchající pomalou sebevraždu je to také dokonalý prostředek. Prostě je to na každém jedinci, protože nemyslím že by se kuřák jakkoliv víc prodražil než normální člověk (zvlášť díky tomu že se nejspíš nedožije důchodu), jen nesmí opbtěžovat okolí, o tom není pochyb (z čehož už je dnes problém jen kouření doma)...

Odp3: Můj další názor
Saw, 28.12.2006 21:56

A také mám dojem, že lidé, kteří se proti kouření staví tak razantně o tom ví naprosto prd, ať už to jsou bývalí kuřáci nebo ne. Souhlasím, že se musí informovat a odrazovat argumenty, ale když už se někdo rozhodne, jakkoliv mu do toho kecat je narušování svobody. To platí pro všechny drogy...

Odp2: Můj další názor
Tomáš, 28.12.2006 20:36

A potřebuje li NĚKDO nějaké argumenty, stačí si přečíst úvodní článek;-)

Odp3: Můj další názor
Saw, 28.12.2006 21:31

Tak ten se tu řešil tisíckrát, pak někdo přijde, a prostě řekne že to tak je, to neni uplně to pravý ořechový ;)

Odp4: Můj další názor
Tomáš, 30.12.2006 12:53

Dala by se o tom vést dlouhá a táhlá diskuse. Nechci si však krátit život pouhým polemizováním a vyvracením jednoho protichůdného argumentu za druhým.
Samozřejmě, že je to otázka pro každého jedince, zda začít, nebo ne...
Napadá mě: jak dlouho se člověk bez cigaret obešel? A proč je teď najednou tak potřebuje?
Mimochodem, děkuji za odpověď na otázku, avšak rázem mi vyvstala další, na níž jen stěží nacházím uspokojivou odpověď: Proč se někteří lidé bez cigarety obejdou a jiní ne???

Odp5: Můj další názor
Saw, 30.12.2006 14:01

Právě se dopouštíš největší chyby. Lenost ověřovat si, jestli to, co tak zastáváš je vůbec pravda...

Lidé se extrémně liší. To co jednomu přijde jako odporný smrad a nesmyslný zlozvyk, je pro druhého třeba způsob jak si krátit přestávku ve škole a pro třetího jedna z nejoblíbenějších věcí v jeho životě. To je jako ptát se, proč se někdo musí přejídat, zatímco druhý nejí skoro nic. Ne, NIKDO a za žádných okolností nemá právo zasahovat do jednání člověka, pokud on sám tím neškodí jiným lidem. V opačném příapdě jsou na snadě regulace zákonem, a zrovna v příapadě kouření mi připadají valnou většinou lidí respektované...

Odp6: Můj další názor
Tomáš, 30.12.2006 21:21

Největší moje chyba je, že tady vedu dialog s někým tak zbytečným, jako jsi ty. Přišel jsem sem s nadějí, že narazím na někoho normálního, ale bohužel. Kecy od takových lidí, jako jsi ty, poslouchat nemusím a nebudu. Je to totiž jen ubohá snůška nesmyslů a nepravd.

Odp7: Můj další názor
Saw, 30.12.2006 22:18

V tom případě si věř čemu chceš, po tom mi nic neni :)

Pokud máš dojem, že o nikotinu a psychice víš víc než já, tak rád se dozvím, v čem jsem se dopustil chyby. Pokud se ti ovšem bude chtít ztrácet čas...

K úvodnímu článku -kuřák nemůže být...
parkr, 30.12.2006 10:23

K úvodnímu článku -kuřák nemůže být dobrým člověkem už z podstaty- co je to zhovadilost,v drtiví většně případů je kuřák obětí svojí závislosti,každej začne kouřit z blbosti ,a na začátku mu to vůbec nechutná,jenže přestat to neni sranda ,to že přijímá ochotně lékařskou pomoc se taky nedivim,každýmu komu je blbě ,bude rád za pomoc.Sám nekouřím 3 roky a předtim sem to zkoušel víc jak stokrát,a každej druhej kuřák chce přestat,ale je to těžký,kdo nekouřil nemůže odsuzovat, neví jak silnej je to magnet.Co se týče kouření na veřejnosti je jasný že tam musí bejt od kuřáků ohleduplnost.

To je kravskej článek
Pavel55, 31.12.2006 2:05

Každý člověk na světě může být závislej na chemický látce. Počkej až sám v něčem pojedeš. Doplatíš na své odsuzování lidí.

KURACI do toohoooo:-):-)nejlepsi sou...
Kuřáááák!!!, 31.12.2006 20:53

KURACI do toohoooo:-):-)nejlepsi sou kuraci;-);-)

hej vy ste vseci tu nejaci VYSUNUTI...
aneta, 3.1.2007 16:57

hej vy ste vseci tu nejaci VYSUNUTI nejspis mate svoje problemy a resite je vylivanim si zlosti na druhe KUŘÁKY!!!!!!!!

Odp: hej vy ste vseci tu nejaci VYSUNUTI...
Saw, 3.1.2007 17:04

Těší mě, že proti kouření tu taky spousta lidí nic nemá, ale na tyhle příspěvky fakt neni jak reagovat... No dobře, tohle je taky reakce, ale víš jak to myslim :)

Nekuřáci jsou ubožáci a tenhle web taky
ugjz, 6.1.2007 10:54

proc se tady bavíte o takových píčovinách?? Aha už vím nekuřáci nemají co na práci tak jebou do jinejch že?? Zmrdi!! já bych spíš postřílel nekuřáky než kuřáky... kuřáci chcípnou na kouření ale nekuřáci??...

Odp: Nekuřáci jsou ubožáci a tenhle web taky
Luko Karavan, 6.1.2007 11:57

Nemají co na práci? Nemají co dejchat když to tu zamoříte

Odp: Nekuřáci jsou ubožáci a tenhle web taky
Saw, 6.1.2007 12:03

Tenhle web je moc dobrej, a ani s tim prvnim výrokem nemůžu souhlasit :)

Odp: Nekuřáci jsou ubožáci a tenhle web taky
Tomáš, 6.1.2007 13:05

Snad Tě neurazím, to bych skutečně nerad, ale na tvém příspěvku je vidět, že nemáš IQ větší než hlídač parkoviště...

Odp2: Nekuřáci jsou ubožáci a tenhle web taky
ivan, 6.1.2007 14:56

Mám známého ,který je hlídačem hotelového parkoviště.Domluví se velice dobře několika jazyky vypráví v nich i legrácky a to tak ,že současně tlumočí lidem z několika zemí najednou,je sečtělý s docela jasným rozmem a přehledem.Podle profese nebo způsobu obživy bych si netroufnul odhadovat intelekt lidí. Možná bychom se všichni divili.

Odp3: Nekuřáci jsou ubožáci a tenhle web taky
Tomáš, 9.1.2007 20:38

Musím přiznat, že přirovnání k hlídači parkoviště jsem použil s jistou mírou nadsázky. Naprosto souhlasím, že zaměstnámí nepoukazuje na intelekt

Odp2: Nekuřáci jsou ubožáci a tenhle web taky
ivan, 6.1.2007 17:54

Ale, s hodnocením souhlas.

Odp: Nekuřáci jsou ubožáci a tenhle web taky
NEMO, 6.1.2007 20:36

Proč jsou reakce obhajující kouření ty nejsprostší a nejvíc hulvátské?
Asi to svědčí o degeneraci kuřáků následkem hulení, jinak si to nedovedu vysvětlit... :/

Odp2: Nekuřáci jsou ubožáci a tenhle web taky
Saw, 9.1.2007 22:43

Já si to teda vysvětlit dovedu. Kdyby se tu objevil článek Nekuřáci do plynu se zcela vážně myšleným názorem, že by nekuřáci měli být fyzicky napadáni, tak bys viděl ten tanec :)

A o jaký degeneraci mozku se tu pořád mluví? V žádnym případě nepozoruju, že by kuřáci byli jakkoliv agresivnější než nekuřáci, a abstinenční příznaky už jsou něco jiného ;-)

Odp3: Nekuřáci jsou ubožáci a tenhle web taky
NEMO, 10.1.2007 10:37

Nejsou agresivnější? Z mých zkušeností jsou. Kdykoliv jim poukážete na tu jejich drogu, že vám vadí její smrad.
Nebo stačí kuřák na delší poradě a je z něj nervní, nesoustředěný a otravný element, vyžadující si přestávku pro svoji závislost. :(
I ženské odloží odchod na WC, ale kuřák bude votravovat tak dlouho, dokud si nezapálí. Tak z toho usuzuji, že jsou degenerovaní -> pod závislostí drogy. ;)

Odp4: Nekuřáci jsou ubožáci a tenhle web taky
Saw, 10.1.2007 22:03

Co jsem řikal o té závislosti :)
A pokud nevydrží ani poradu, tak je to extra případ, ale i pro něj jsou dostupné nikotinové žvýkačky atd. Ale jo, nemají co smrdět a rušit, to je jejich problém ,to uznávám...

Odp: Nekuřáci jsou ubožáci a tenhle web taky
sandál, 10.1.2007 21:43

Co tady proboha děláš když se to web nelíbí? Myslím že tvý puberťácký výlevy patří někam jinam.

Extrémní názor, ale ..
Kelt, 10.1.2007 7:15

Autor zastává extrémní názor, který ale podle mého má v sobě něco dobrého - diskusi a polemiku. Myslím, že i samému autorovi je jasné, že jím uvedený program by nikdy nemohl být uveden do praxe, proto si mohl dovolit být tak extrémní :-) nad jeho názorem se ale rozpoutala místy emotivní, převážně ale věcná debata o škodlivosti a nebezpečnosti kouření. A to je dobře, protože kouření je opravdu věc, která by měla být ze společnosti vymýcena, v tom s autorem souhlasím. Dále souhlasím, že se s tím nic nedělá. Pár bezzubých kampaní nic nezmůže proti záplavě reklamy tabákových koncernů ...

Odp: Extrémní názor, ale ..
Saw, 10.1.2007 22:13

To je ten problém, něco dělat. Samozřejmě že by bylo krásné, kdyby nikdo nemusel nic fetovat, nikdo se nemusel bavit, lidi nebyli líní používat ekologičtejší MHD místo aut, všichni pracovali při maximální soustředěnosti na zušlechtění naší planety Země atd. atd. :) Ale už ze způsobu, jakým jsem problém podal je jasné, že tak asi ze dne na den nebude, a už vůbec ne dosaženo způsoby, jaké autor popisuje. Už jen proto, že článek je ubohá demonstrace nenávisti, která podle všeho kuřáky jen utvrzuje, si můžu zcela otevřeně dovolit prohlásit ho za špatný.

To je jako snažit se vyřešit rasové problémy násilím. Tahle strategie je teror a funguje částečně jen v diktatuře. Tohle je demokracie, takže smrt všem nenávidícím, a pusťme se do řešení, které má alespoň nějakou šanci na úspěch :)

Odp2: Extrémní názor, ale ..
NEMO, 10.1.2007 23:01

Jenže po dobrém to s nima nejde, s kuřákama. A celý život strávit tím jak mě, vždycky vynadají, když se ohradím, proti hulení vedle u stolu při obědě, na autobusové zastávce, na balkoně domu, v chodbě a ve výtahu paneláku, mě opravdu ale opravdu nebaví.
Kuřáci, přiznejte si, jste feťáci mající slabou vůli, když ani nevydržíte vyjít z domu a musíte hulit ve výtahu... Pro mě jsou ubožáci a smraďoši a řadím je na úrověň feťáků, ti taky neumí přestat... ;)

Pokud mě tím nebudou omezovat a budou si hulit třeba v kotelně do komína, klidně. Ale odmítám ty jejich puchy čichat doma na hajzlu nebo v kuchyni z větrání...

Odp3: Extrémní názor, ale ..
Saw, 11.1.2007 7:35

Po zlém ale nejde nic :) Proč by někdo měl poslouchat člověka, který mu jen nadává a uráží ho? Jestli se dostáváme k tomu, jak motivovat dospělého člověka nad kterým nemáme vůbec žádnou moc, tak to co tu píšeš není vhodná strategie.
Aha, takže feťáctví, když jsou na stejné úrovni, tak to ty určitě budeš lepší, protože na ničem závislý nejsi :)
No každopádně souhlasím, že když chtějí kouřit doma, měli by si zalepit ventilaci, to je jen jejich problém...

Odp4: Extrémní názor, ale ..
NEMO, 11.1.2007 9:39

Jak ho mám motivovat, jste naivní... :)
Kdo vám řekl že jim nadávám? To oni vždycky vyjedou jak hejno sršňů.
Oni jsou prostě páni „světa“ a hulí jak tovární komíny. žádné argumenty na ně neplatí, mají svůj „styl“ továrního komína...
Moje závislosti nikoho v noci, při jídle nebo žití kouřem neobtěžují.
Auto nevlastním (chodím pěšky nebo jedu vlakem) a osobně bych cokoliv staršího jak Fabie zakázal, stejně si lidi jezdí jen pro rohlíky do hypáče... :)

Ne na ně dobrý slovo neplatí. Zdražit, krabička tak 300 Kč. Alespoň by nehulila děcka. A tahle šoková terapie by na ně snad platila.
Furt si stěžují jak je to těžké přestat a kdo je nutil začínat, nikdo. Tak proč bych měl brát ohledy na někoho takového?
Na feťáky bych taky nebral ohledy, chceš se léčit? Dobrá, zavřít na odvykací kůru a tvrdě... Pokud něco spáchá, tak na odvykání a do basy a do práce, ono by ho to přešlo.
Všechno to vzniká z nedostatku zájmu o normální život. Holt dneska je in hulit jak komín, hovno dělat, chlastat už i na základní škole... Však to papínek zatáhne. Papínek neví kam dřív, lítá od rána do večera v práci. Málo je řezali. Ve školách by měla být povinně rákoska. Můžou za to ty pošahané časopisy o „módě“ a stylu, právníci a dneska už i psychologové. Ať jdou do prdele s takovým stylem...
Zakázal bych to jako porno, vlastně ne, porno škodí míň než tyhle sračky. ;)

Odp5: Extrémní názor, ale ..
Saw, 11.1.2007 16:48

Naivní možná, ale v mém baráku se už na chodbách nekouří :)
A jenom když jste byl u těch drog, protože ty většinou také nikoho neobtěžují (naopak si běžný uživatel dá pozor, aby nebyl moc nápadný).

A ten zbytek nebudu komentovat, výlevy nad zkažeností světa, za který může MTV a dietní cola, už jsou in stejně tak dobře :) Nemyslím to jako urážku, jenom jako pohled člověka, kdo v tom světě snad ani nežije, a proto může jen stěží správně odhadnout, co bude fungovat.
Nějaké to zdražení proč ne, také už se tak děje docela dostatečně, stejně tak dostatečně už jsou lidé informováni, lékaři na ně koukají s pohrdáním a společnost se proti nim docela ostře staví. Zbytek už je na rodině, aby své mladistvé kuřáky vychovala. A co z vlastní zkušenosti vím, agresivní postoj je spíše důvod, proč dítě kouřit začne :) A čím více lidí začne odpadat, tím tvrdší bude jádro; když nepomohly ani protikuřácké represe na úrovni fyzického mrzačení kuřáků, jak tomu bylo v Rusku, tak je snad jasné, že úplné řešení je téměř nemožné...

Odp6: Extrémní názor, ale ..
NEMO, 11.1.2007 19:11

Trošku jsem se nechal unést... :)
Jinak gratuluji k úspěchu s chodbami.

Problém je, že mě kuřáci skutečně neskutečně serou. Jinak proti nim nic nemám, pokud je zrovna necítím, tak jsou mi ukradení. Ať si plíce prohulí třeba do černa s azbestovýma krápníkama... ;)

Odp7: Extrémní názor, ale ..
Saw, 11.1.2007 20:04

To bude ten problém, chce to klid :) Normální člověk slušné žádosti vyhoví, a ten, kdo jen provokuje bude provokovat dál. V tom případě je jakákoliv reakce přesně to, co chce, a dělat se s tím dá něco jen těžko, ale to není problém samotného kouření, nýbrž lidí, kteří „mají problém“...

Odp5: Extrémní názor, ale ..
ivan, 11.1.2007 17:36

Přečti si můj odkaz ze 14.8 O6. To tajemství je.Dg.ChOPN, -smrtelné neléčitelné! Kopí bylo vrženo! Svou smrt jsem si prožil nanečisto už před více než dvěma rokama.Zabila mě málem obyčejná Chřipka.Propagátorům kuřácví vzkazuju,že po čryřech dnech dušení , by si přáli uhořet. Vlastní zkušenost,- nedoporučuju!!!
Strach z ptačí chřipky je mě k smíchu.
Kdykoliv mohu být do dvou,tří, dnů mrtvej.Stačí aby někdo,někde kýchnul :-)
Zůžená půduška se prostě uzavře,pěkně pomalu,aby to trvalo co nejdéle.
Mozek spotřebje asi 8% kyslíku,nemůžete ani myslet,nedokážete pohnout ani malíčkem.
Smrti se nijak zvlášť nebojím,ale už teď je jasné,že ji budu muset v budoucnu asi trochu pomoci vlastní spoluúčastí. Chápu ohromné obtíže kuřáků,kteří se snaží přestat a vzkazuji jim, aby svůj neůspěšný pokus zopakvali a pokoušeli se o zbavení se závislosti znovu a znovu.Já jsem se o to pokoušel skoro 40 let. Dnes, už téměř tři roky nekouřím,nakonec se to povedlo!
Nebyl to strach,ale rozum,který mě pomohl.Ostatním,kteří chtějí přestat přeju úspěch a více štěstí,možná i trchu porozumění od nekřáků.
Propagátorům kuřáctví přeju dobrou chuť,vědí do čeho jdou. Prosba nakonec platí kuřákům.
Netrestejte závislost svých dětí,kterou jim sami vypěstujete! Nafackute sobě!

Odp6: Extrémní názor, ale ..
Saw, 11.1.2007 17:47

Ta poslední věta vystihuje snad úplně všechno. A dětem nezbývá než vzkázat, že kouřením pravděpodobně ublíží stejně víc sobě, než rodičům nebo společnosti...

Odp7: Extrémní názor, ale ..
ivan, 11.1.2007 18:00

Co je Romantikem, nekuřákem? Už dlouho jsem neslyšel o obroských a nepřekonatelných problémech. Docela mně chybí. :-)

Odp8: Extrémní názor, ale ..
NEMO, 11.1.2007 19:13

Možná sehnal konečně práci svých snů... :)
Nebo byl sociálně udávkován k absolutnímu blahu své všemi okolo ničené duše. :)

Odp6: Extrémní názor, ale ..
ivan, 11.1.2007 17:52

14.8 - 18.36 2006

Kuřáci jsou sociální idioti
Will, 11.1.2007 12:43

Když jsem matce řekl, že všichni kuřáci jsou vlastně sociální idioti, protože jim v oblasti společenskýho soužití chybí inteligence, nechápou, že kouř těm okolo škodí, tak se stavěla na zadní a vmetla mi dotaz, jestli jejího již mrtvého otce- mého dědu- pokládám za sociálního idiota. Řek jsem, že všichni kuřáci bez výjimky jsou sociální idioti, ať by to měl být i můj děda.
S Technokratovými názory v zásadě souhlasím. Někdy mám sto chutí kuřákům, který mi smrděj pod nos, prostřelit hlavu jateční pistolí- vždyť jsou to taky prasata.

Odp: Kuřáci jsou sociální idioti
Kuřáááák!!!, 11.1.2007 16:19

ty vole komu rikas socialni idiot.......co ses ty ty ses ubohej dement!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odp2: Kuřáci jsou sociální idioti
nekuřák, 14.1.2007 19:34

možná je dement, ale má pravdu

Odp: Kuřáci jsou sociální idioti
Saw, 11.1.2007 16:50

Tak víš co? Jen do toho, udělej to ;-)

for Idiot co psal ten článek: S tím co...
martin, 13.1.2007 23:18

for Idiot co psal ten článek:
S tím co píšeš nemáš moc pravdu!A nevím proč házíš všechny kuřáky do jednoho pytle.Kouření totiž nemá vůbec co dočinění s inteligencí člověka.Každej člověk je totiž jinej,chápeš.A něco ti řeknu,ten článek mě fakt vytočil,ale kdybych měl argumentovat celej článek,byl bych tu do Vánoc.Tak se měj.Jdu si zapálit.A neboj,vajgl hodím do koše.
Martin

for Technokrat: Tak za ty tvoje řešení...
jarcek, 13.1.2007 23:22

for Technokrat:
Tak za ty tvoje řešení bych ti nejradši rozbil hubu.

Ještě jedna myšlenka
Saw, 14.1.2007 22:11

Týká se hlavně neurotických a agresivních lidí, přičemž spousta z nich k cigaretám míří neodvratně už ze své podstaty (kvůli neuróze po ní občas sahám i já sám). Je to totiž přesně to, co takový člověk hledá, něco na uklidnění. A jestli zrovna cigareta má být to, co mu pomůže (ovšemže dočasně), je to ještě docela malá cena za to, že nebude lidi zatěžovat mnohem více svým chováním (takových výjevů jsem viděl za život nepočítaně), za které by mu ale jistě žádný nekuřák nic neřekl :-)

Tak víte co já kouřim..chci přestat už...
kuřim, 26.1.2007 15:27

Tak víte co já kouřim..chci přestat už dlouho jenomže nejde to..tak lidi serte na to a ani to neskoušejte..rači nebo dopadnete jako já.....Akorát mám problémi když přijdu z venčí tak mě máti vopruzuje ať na ní dejchnu a že smrdim kouřem atd....zapoměla sem dodat že mi není ještě 18 ale svůj věk vám říkat nebudu..papa a nekuřte:)

Odp: Tak víte co já kouřim..chci přestat už...
Saw, 26.1.2007 16:14

Nech mě hádat :) Tak 15? No to je jedno, každopádně to de docela dobře, teda pokud se člověk celej den nefláká venku nebo v hospodě :) Přestávají i lidi co kouří dvě krabičky denně a mnoho let, takže bych řekl že průměrnej teenager má jen moc volnýho času a nízkou motivaci...

Odp2: Tak víte co já kouřim..chci přestat už...
kuřim, 30.1.2007 15:34

ne 15 ne míń ale té jedno neřeš to....

Odp3: Tak víte co já kouřim..chci přestat už...
Saw, 30.1.2007 17:50

No jak chceš :) Je to tvoje věc, ale bejt tebou to omezuju jak jen můžeš. Minimálně po finanční stránce to totiž nebudeš mít nejlehčí...

Odp3: Tak víte co já kouřim..chci přestat už...
NEMO, 30.1.2007 19:07

Jaký je důvod kouřit? Je to jenom móda, nebo pocit méněcennosti vedle frajerů s cigaretama? To by mě fakt zajímalo, v případě tak mladé osoby.
Když jsem chodil na základku, tak asi v osmé třídě, jsem to testoval, ale bylo to hnusný. A že bych podlehnul tlakům, tak to ne, ani následně na střední a výš. Asi to hulení je v člověku... :)
I když kolikrát pozoruji ty „xichty“, když si mladé holky nebo kluci zapálí, určitě jim to na 100% nechutná, ale je to jen na oko a aby nebyli za blbky, pitomce a sraby... :(
Je to smutný...

Odp4: Tak víte co já kouřim..chci přestat už...
Saw, 31.1.2007 8:20

No právěže v případě tak mladé osoby je to ještě mnohem jednodušší než u kohokoliv jiného :) Jo, za 1) neni nad to když na 12ti letýho spratka koukají jak na vraha protože si vykračuje po ulici s cigárem jako by se nic nedělo a za druhý to zase tak nechutný neni. Teda když se to člověk nesnaží naučit tim, že se donutí vdechnout co nejvíc hned nazačátku, ale ty dávky si přizpůsobí. Netrvalo dlouho a do školy sem se na to cigáro fakt těšil...

Odp4: Tak víte co já kouřim..chci přestat už...
kuřim, 20.5.2007 13:32

no tak to já bych teda v životě nedělal já kouřim protže mi to chutná a tet kourim protoze nemuzu prestat noo

Já jsem přestal už dávno
Geo, 11.2.2007 20:46

Bohužel nemohu ostatním nadávat za to co jsem dělal sám . Tak alespoň vzkaz. Uduste se vlasním kouřem , když vám to stojí za to. Nebo ta nahraďte jinou příjemnější závislostí.

ví te co je to každý ho věc tak děte...
kuřim, 23.3.2007 18:03

ví te co je to každý ho věc tak děte někam stimhle jo......je to jedno jestli umřu na rakovinu plicv nebo na infarkt na neco se umrit musi.....a cim driv tim lip!!!

Odp: ví te co je to každý ho věc tak děte...
Technokrat von Technodrom, 23.3.2007 18:55

Právě, že kouření NENÍ každého věc, ale týká se bytostně ostatních lidí, co žijí s Vámi nebo budou muset žít po Vás! Pokud se někdo rozhodne to tady skoncovat, tak JE to jeho věc, ale ať Tím netpí jeho děti nebo okolí, bezbolestných, bezproblémových možností jak odejít je moře... Každopádně je lepší zůstat a zbavit se nesmyslných závislostí!

Odp: ví te co je to každý ho věc tak děte...
ivan, 23.3.2007 21:28

,,Koho pán Bůh miluje,ten umře mladej.
To je asi pravda,ale proč zrovna takhe blbě!!...když jsou daleko elegantnější možnosti?

Odp2: ví te co je to každý ho věc tak děte...
Saw, 23.3.2007 22:29

Ono když už tu rakovinu člověk dostane, po nějaký elegantnější možnosti asi sáhne spíš :) Za a) i když couvne stejně umře, za b) utrpení nastávajících dnů je nesrovnatelně vyšší. Jeho životní postoj ho tedy přivede tam kam si celou dobu přál přijít... Mno a ti co couvnou mají ponaučení, na ten povětšinou krátký zbytek života...

nesmyslní aktivisti
poklta, 12.4.2007 13:48

tohle dohadování je naprosto směšný..před 20 lety bylo kouření moderní,kouřili všichni,ted jsme odsuzovaní nekuřáky jako poddruh lidí ,co nemají vůli.Ve většině případů opravdu o vůli jde,jenomže je zlomek kuřáků,co jim cigarety DOOPRAVDY chutnají,je to jejich životní styl,milují zapálenou cigaretu,klid,tu chvíli,dali by se o tom psát i básně....Jenže tohle nekuřáci nepochopí..Jsem kuřák a nemám v úmyslu se za to stydět.tady nejde o závislost, ale o lásku.zní to jako bych byla paralizovaná světem cigaret ale pouze se vam to snažim vysvětlit...

Odp: nesmyslní aktivisti
NEMO, 12.4.2007 14:20

Kouřili všichni? Možná vaši kamarádi, nějak jsem si tenkrát nevšimnul, že by hulilo tolik děcek.
Ano píšete jako totální závislák. Feťák taky může psát básně o svých psycho stavech a deliriích. ;)
O tom jak mu droga „chutná“ a jak to považuje za životní styl, jenomže jak takový životní styl končí, víme všichni... Kde jsou drogy je vyšší kriminalita a bordel obecně. Shání zkrátka peníze na ten svůj šleh. Viz. „sociálně“ slabší rodiny, na fet, cigarety a chlast mají, ale na jídlo, nájem a šaty pro děcka ne, to natahují ruky a státe dej... :(
Moderní to bylo možná za první republiky, kdy ale kouřilo minimální procento lidí a byl to spíš zlozvyk vyšších vrstev, jako třeba kokain, heroin nebo hašiš.
Cigarety a tabák obecně řadím na úroveň drog a tak by se s tím mělo zacházet. Když je povolený tabák, tak to už zrovna můžou povolit i marjánku, je to to samý, jen politikové nějak rozhodli co je legální a co ne. :(
A neargumentujte tu alkoholem, ten mi nesmrdí skrz zásuvky v bytě a na balkoně při otevřeném okně. Když si někdo prolejvá tělo alkoholem, tak většinou škodí jen sobě. to v případě cigaret neplatí.

Odp2: nesmyslní aktivisti
Luko Karavan, 12.4.2007 14:48

s většinou souhlasím, ale že alkoholici škodí jen sobě?? to snad není myšleno vážně! Zničené rodiny, nehody na silnicích a ostatní následky nic neznamenají??!?

Odp3: nesmyslní aktivisti
NEMO, 12.4.2007 14:54

Ano škodí i jiným, alkoholici. Ale snad rozebíráme kuřáky a přímý vliv kouření na zdraví a nejbližší okolí, nebo ne? :-)

Odp4: nesmyslní aktivisti
Jana, 12.4.2007 15:20

Řekla bych, že kouření má na blízké a spolupracovníky kuřáka negativní dopady zdravotní, alkoholismus má zase negativní dopady společenské. Obojí je svinstvo a obojí stát podporuje, protože má z toho velké příjmy na daních.

Odp5: nesmyslní aktivisti
NEMO, 12.4.2007 15:35

Ano tak nějak to je.
Měli jsme v práci alkoholičku, a chvíli trvalo než se na to přišlo, chovala se zkrátka čím dál víc divně.
To jsem fakt čučel, když jsem viděl jak vytáhla na ex 12 lahváče hned po ránu co přišla do práce. Šel jsem si vařit kafe... A tahle kulturní vložka byla velice poučná. ;)
Takový alkoholik, který to dovede skrýt je hodně nebezpečný, neuvědomuje si to například, když má někam jet autem. Doma týrá své okolí, protože potřebuje neustálý přísun paliva a upadá do podivných psychických stavů. S takovým člověkem je to pak na blázinec. Nejlíp ho nějak dostat na léčení, ale mnohdy to nejde, protože viditelné škody nepůsobí. Fakt těžký rozhodování.

jste tady magori...
lucsou, 26.5.2007 9:03

jste tady magori vsechny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

táhni do plynu
garry, 14.10.2007 20:55

:-)každej je nějakej tk neodsuzuj kuřáky já tě taky neodsuzuju za to že si nějakej zasranej skurvisin kterej umí jenom kritizovat!!! ty běž do plinu ty skurvenej bastarde čůraku jeden zasranej...wajgli na silnicích a chodnících sou mnouhem příjemější než potkávat takoví kretény jako seš ty ty pičo zasraná tahni do hajzlu buzerante

jsem taky nekurak ale tak krasny...
hrabos, 6.1.2008 12:28

jsem taky nekurak ale tak krasny slovnik jako ma garri nemam.

proti kouření
mvemve, 16.1.2008 11:06

Kuřáci jsou hnus a přitom je řešení jednoduché - zakázat výrobu. Zrovna tak u alkoholu.
No a díru co získává stát na daních z těchto produktů bych zalepil tak, že by se přestaly
vyplácet všechny sociální podpory. Parazitovat na schopných je taky hnus.
Jo a ještě bych zakázal provoz aut, protože ty těžké kovy co dýcháme je taky hnus.
A ještě bych nechal zbořit všechny komíny, zejména průmyslové, a hlavně v tepelných
elektrárnách, a chemickém průmyslu. Jako důsledek by možná nebyla elektřina, ale zase
by lidé neblbli z telelevize a počítačů.

o teď co potom?
Martin Olšany, 16.2.2008 1:30

Ahoj Technokrate,pěkná práce jak vyhecovat lidičky(konkrt.kuřáky),kdo se zlobí,má asi nějak.důvod,že?Jen aby to nebyli nějaké ty konkretní myndráky ;-),Ale musím ti říct jedno naše pracovní heslo:Kdo uní ten maká,kdo neumí te hulí(čumí)!!!!!!,,,,Ale jen tak dále,vždy se musí všechno vyříkat na rovinu,pravda je jenom jedna,a tak to funguje všude a fungovat bude dál.,, za pravdu se každej zlobí(stydí),s pozdravem Martin Olšany...čauky 73

tak jsme se zasmáli
vlasta, 27.11.2008 10:06

hezká diskuze,ale co kdyby jsme se na ni podívali realisticky.Máme tady protikuřácký zákon(ono to je širší,jsou tam i drogy a alkohol) a stát má na každé krabičce x,spotřební daň krom DPH.a tak je to u nás i s alkoholem,ještě že nejsou volně tvrdé drgy,a protože každý závislák je vyléčený až když umře tak je to docela dobrej kšeft.A když se to zdraží ,závislák si poradí(musí)spíš to odnese jeho rodina.Ale kudy vede cesta to nikdo neví to je na Nobelovu cenu.

Zadarmo jen hospic
Jindřich Veverka, 10.12.2008 23:50

Ať si kuřáci kouří, ale měli by si být vědomi případných zdravotních následků, které z tohoto zlozvyku pramení. A tedy jim plně zpoplatnit (potažmo i celé skupině lidí se špatnou životosprávou, které mají podmínky pro lepší životní styl) léčebné výlohy u chorob, které prokazatelně a do určité míry s kuřáctvím souvisí. A zároveň zvýšit informovanost veřejnosti o rizicích kouření (je smutným faktem, že se mluví nejvíc o rakovině, která způsobuje jen cca 30% kuřáckých úmrtí).

Pane Bože
Alexa, 13.1.2009 13:16

Jak jsem přestalá kuřačka a nekouřim tak tady čumim... Přítel kouří, nehulí doma, ale chodí ven na zahrádku kde je mi to šumák na zastávce si nezapálí... ano ano DNA, jenže ta se poškozuje takovejma věcma... Tenhle článek mi přijde uhozenej, nic proti...

Technokrat von Technodrom si snad dělá legraci
Kuřák Kuřákovič Cigárov, 28.2.2009 22:23

Pan technodrom nebo jak se vlastně jmenuje mi silně připomíná jednoho Pána z českého filmu „Mravnost nade vše!“ To byl jeden takový pokrytec, který žíl ve vysněném světě...... jen tak dál Pane technodrom nebo Pane Fuhrere von 21. století s pozdravem Kuřák Cigárov. Kuřákovič. 17.11.1989 Hrdinné Město Ostrava

Ego El Gigareta
Nasty, 16.10.2012 10:58

Chápu že vám vadí pasivní kouření atd, ale jestli vám to vadí až tak zkuste doporučovat lidem kolem vás el cigaretu kouř vycházející z ní neobsahuje žádné škodlivé látky je to jen pára. Mrkněte tady http://egoelektronickacigareta.cz/

AHA :D
Fancy, 2.2.2013 14:11

tady zas nekdo moc mluvy :) von... nebud tak krutej my te taky nechceme spalyt za neco napriklad za chlast....

Odp: AHA :D
Zákys, 3.2.2013 19:47

Jsem s váni na jedné lodi. Správný kuřák cigatery ji kouří proto, že ženy přes závoj dýmu jsou éteričtější.
http://www.youtube.com/watch?v=7v53EN39I5w
Ještě se naučte česky, ať nevypadáte jak Schwarcenberg.

Odp2: AHA :D
ivana Kozárová, 15.2.2013 15:43

To bych prosila!Už jako dítě jsem byla nejéteričtější bytost v Klicperově ulici.Každý rok hrozil doktor mojí matce,že půjdu na půl roku do ozdravovny,měla jsem tvrdou podváhu. Tatínek i maminka kouřili o sto šest a mně nechutnalo v tom dejmu jíst,neb mě bolela hlava.Naštěstí dříve chodily děti více ven,než dnes.Ale proti kuřákům nic nemám. Jsou nějak lidštější. Táta stihnul kouřit,držet mě na motorce a ještě řídit.I s těma cigárama jsem si s rodičema něco užila a tak jim ten dejm odpouštím.Ale bylo to někdy strašný,brr.

Akivizace nekuřáků
Respirak, 11.5.2014 17:07

Škoda že diskuze zde již utichla.
1. Nenašel by se prosím podnikatel který by vyráběl sprej s tchořím pižmem či podobně „voňavou“ libůstkou? Jeho použití by bezohledným kuřákům jistě dostatečně předvedlo jak je cítí nekuřáci a zejména ti s respiračním onemocněním.
2.Krabičku cigaret jistě nelze jen tak otrávit ale nehet zapíchnutý do filtru funguje obdobně jako legální antabus pro alkoholiky.
3.Při přidělování lázní hrazených pojišťovnou pro respirační onemocnění je kontraindikací aktivní kuřáctví. Většina kuřáků zde uvádí nepravdivý údaj a při příspěvcích až v desítkách tisíc se jedná o úmyslný trestný čin a ze strany přidělujících o nedbalostní trestní čin.
4. Má někdo zkušenosti a reálné podněty pro boj proti bezohledným kuřákům v našich podmínkách? Polévání kuřáků vodou, nápisy sprejem kuřáků smrdíš a verbální vyjádření jsou na hranici legálnosti a neplní svůj účel.
5. V tomto státě byl základní ústavního zákon O péči o zdraví lidu nahrazen myslím v roce 2011 jeho bezzubou troskou. I tak by stálo za fundovaný rozbor zda novely jež dělají z úprav kouření ve veřejných prostorech stejně tak bezzubé trosky, nejsou protiústavní.
6. A k cenám cigaret? Smysluplná cena by byla kolem 200 Kč pakli by polovina šla průhledně přímo do zdravotnictví na léčbu navazujících chorob. Přiblížilo by nás to k civilizovaným státům.

Odp: Akivizace nekuřáků
ivana Kozárová, 12.5.2014 11:32

Proti kuřákům je boj marný.Oni vydrží všechno ,půjdou i do války,ale kouřit nikdy nepřestanou. Je to jakobyste chtěl z člověka vyrvat něco,co k němu patří. Nenechá si to sebrat. Cesta vede jedině přes kuřáka. Když kuřák bude opravdu chtít sám přestat kouřit,možná se mu to podaří. Ale musí sám chtít. Represe nikam nevede,prostě do podniku,kde se nekouří,chodit nebude a když jo,tak dočasně,kvůli někomu,kdo mu za to dočasně stojí.A pro jejich obhajobu: nemáme každý z nás v sobě něco,co je silnější,než my sami?? Já nekouřím,nikdy jsem nekouřila a kouření je mi odporné. Ale mám jiné,možná méně patrné zlé vlastnosti.

Odp2: Akivizace nekuřáků
Tlapka, 15.5.2014 13:55

To je jasný, každý si nějak škodí, třeba i špatným způsobem myšlení a pak onemocní od hlavy.

Odp3: Akivizace nekuřáků
ivana Kozárová, 15.5.2014 14:11

a nemoc tato je infekční a šíří se dál....;-)

Odp4: Akivizace nekuřáků
Tlapka, 20.5.2014 15:05

No a podle toho to tak vypadá jak to vypadá :-)

Odp5: Akivizace nekuřáků
Vlastimil Čech, 21.5.2014 15:47

no: soudruh Stalin kouřil. Soudruh Gottwald kouřil, soudruh Ho-či-min kouřil, soudruh Havel kouřil, soudruh Zeman kouří, pan Churchill kouřil, soudruh Mao-ce-dong kouřil, pan Roosenfeld kouřil, Mannenheim kouřil, MacArthur kouřil... a jací to byli vůdcové...

ale ten opravdový vůdce, der führer ADOLF HITLER, ten ne, ten NEKOUŘIL!

Odp6: Akivizace nekuřáků
Zákys, 22.5.2014 5:35

Za nej kouřila Treblinka, Auschwitz- Birkenau- Osvietim... Ten dým se vznáší nad hlavami lidstva pořád. A těch pasívních kuřáků co ten dým slastně vdechují a šlukují těch teprve je.

Odp7: Akivizace nekuřáků
Vlastimil Čech, 22.5.2014 7:57

he he he... dobrý! trefné...

Odp7: Akivizace nekuřáků
ivana Kozárová, 22.5.2014 15:00

Do černého:-)

Odp7: Akivizace nekuřáků
Tlapka, 23.5.2014 13:55

Kouří komíny, auta, továrny, topení, elektrárny, parníky, motory, ledadla, krematoria, vlastně většina energie pochází ze spalování, tak jak tu kouřovou civilizaci chcete pořešit?

Odp8: Akivizace nekuřáků
ivana Kozárová, 23.5.2014 15:03

Pořeší se sama až se vypaří;-)

Odp2: Akivizace nekuřáků
Alfons, 25.5.2014 7:09

Ať kouří čím dál víc, tím dřív vychcípají. Když přijdu někam na návštěvu kde se kouří okamžitě se balím s tím, že v tom smradu nebudu. Pokud to aspoň trochu jde. Pár známých už vychcípalo a pár přátel jsem tím také ztratil-žádná škoda.

Odp3: Akivizace nekuřáků
Zákys, 25.5.2014 7:42

Nejlépe je být od narození zdravý a tupý. Jinak je nutné dobrovolně se stáhnout do přízemí vědomého života.

Odp3: Akivizace nekuřáků
ivana Kozárová, 25.5.2014 14:06

Nejste odnaučenej kuřák,Alfonsi?

Odp4: Akivizace nekuřáků
Vlastimil Čech, 25.5.2014 15:55

nekouřím už 10let... a pořád mi to voní...

Odp5: Akivizace nekuřáků
ivana Kozárová, 26.5.2014 14:39

to klobouk dolů. Je to prý stále lákavé. Já nikdynezačala kromě prvního pokusu s Lípama. Všici,kdo byli se mnou,se těšili,že mi bude zle a nebylo,protože jsem byla zvyklá. Tatínek i maminka kouřili jako komínové...

tak at zrusi vyrobnu cigaret a hlavne...
milan, 7.9.2016 20:08

tak at zrusi vyrobnu cigaret a hlavne at nezapomenou zvednout dane protoze jakmile prijdou a dane za cigarety tak to nekde museji nabrat a potom at zakazou auta a veskera doprava atd ty lidi nemyslej jen resej jako vzdy neco vymysli a potom to musi zrusit kdyz prijdou na to ze do statni pokladny pada min penez coz jsou miliardy

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru