Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Stvoření III - Proč lidé věří v Boha?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Uf
Joel, 5.5.2006 0:15

1) Věčnost na „časové ose“ jsem nabízel jako jednu z možností, uvažujeme-li o čase. Nějak to být musí. Čas je, to víme a buďto „začal“ , nebo nezačal. POkud nezačal..a nikdy neskončí, je „nekonečný“..ale tomu nevěřím. Já věřím, že „čas“ začal.

Nicméně, pokud čas začal..mám dvě možnosti..jednou je že, z ničeho, a druhou, že někdo „čas“ stanovil a určil.
Je to velice logický výběr možností.

Časové nic odmítám, protože existovalo-li by, pak někdy skončilo, čímž by se stalo bodem na časové ose. A navíc, mohlo-li by z časového nic povstat něco, pak logicky by z časového „něco“ klidně mohlo povstat opět nic. A tak by to vlastně končilo i začínalo..a to jsou charakteristiky na „časové ose“. Časové nic je velice nelogické. Čili nemohlo být časově nic a najednou z časového „vakua“ povstat čas..sám od sebe samostatně.

Zbývají mi tedy zpět „dvě“ možnosti.

BUďto tedy..a to jsou logické a racionální možnosti..byl čas „nekonečný“ ..nikdy nezačal a nikdy neskončí..prostě tu je. A nebo jej „určil“ Bůh.

Věčnost..jakoukoliv formou, je ale realita! A to tučně podtrhuji. NIc..to prostě „neexistovalo a neexistuje“.

NIc-prostor. Nic--čas. Nic-hmota.Nic-řád.Nic-informace. Nc-život. Opravdu věříte v tuto možnost?

Také Vaše tvrzení, že ve vesmíru je spočitatelně „něčeho“ je velice zvláštní. Najednu stranu tvrdíte, že nikdo neviděl „nekonečno“, ale já mám dojem, že ani konečno není v sílách našeho „racia“ pojmout, protože kdo kdy viděl, že za koncem „něčeho“ už opravdu není „nic“.

Konečný vesmír nejde naší myslí pojmout, protože co jako..pak je tam na konci „stěna“ a za ní už „nic“ ? Nebo je to „spirála“..ale co je „vně ní“..nic?

Vrátím-li se k času myslím, že na něm lze velice zřetelně vidět, že nějakou formou ..a to mluvím z pozice „nevěřícího“ musí existovat nějaká „věčnost“. A to prostě realita je!

2) Foton je částice světla.Světlo samo je další pojem, který nám ukazuje..že je-li světlo..je nějaký čas a prostor. Protože ,pokud se nepletu, světlo má jakýsi smysl a charakter v prostoru a čase.

Vy tvrdíte, že světlo vzniklo z ničeho, nicméně i vakuum, předpokládá přinejmenším „prostor“. A prostor se „vzal“ kde? Ten tu byl „věčně“.

Navíc, nevím nevím..nějak se mi nezdá, že by z nepřítomnosti energie či hmoty mohlo cokoliv povstat. Podle mne tedy i ve vakuu je „něco“ co vyprodukuje onen „foton“. Nějaké „mikroněco“. Kdyby tam bylo „zhola nic“ ..a „nic by bylo i prostorově (opět nesmysl)“..pak je prostě Nic a nic a nic..a z ničeho nebude nikdy něco.

Nic je nesmysl.

Defakto, když si uvědomíme sami sebe teď. tak i my jsme dle toho povstali z „nic“. Ona myšlenka na sebeuvědomění tedy nikde nebyla..a „vznikla z nulového prostoru, času, atd.“ ..to je „bláhová víra“.

3)Já samozřejmě počítám s tím, že „hmota“ má ten řád v sobě, neboť hmota je defacto z atomů a ty jsou velice řádně vystrukturované z částic, které mají svá pravidla a řádné zákonitosti.

J8 jen tvrdím, že tento všeřád, nalezitelný v celém vesmíru, ukazuje na logického a řádného tvůrce. Protože dle vás z „ničeho“ povznikalo xyz řádných částic různě se strukturovaně „vázaných“ v řádný a zákonitý svět. Dle Vás bylo nic..a vznikl „elektron“..jen tak!..a navíc..zase znuvu vznikl elektron. A zase další stejný elektron..a proton a neutron. Zvláštní..vznikl jich nejspíše jak říkáte „počitatelný“ počet...vytvořili jasný a pevný řád...ale ten impuls vzniku z Ničeho..to Vám nepřijde nelogické.

Nic dokáže dle Vás vytvořit ..řád, strukturu a jasné zákonitosti.

Pro mne tím Nic je Bůh. Protože Nic je nelogické samo o sobě. A tak vše, řád, informace, život, prostor, hmota, energie, světlo atd. ..to vše nám říká, že je zde..a odkazuje na Tvůrce..nikoli na Nic.

Nebo snad věříte i tomu, že z toho všeho může znovu vzniknout samostatné Nic. Je to stejně logické, jako z ničeho něco. Tedy nelogické.

I kdyby jste si nějak předtsavil, že se vše „vypaří“..musel by se Vám nějak vypařit i čas a prostor. Ale to už jsme u pohádek!

Pokoj Vám

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.