Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Stvoření III - Proč lidé věří v Boha?"

Odpovídáte na příspěvek:

jo, zapremyslel sem a...
vulgar von hulwaath, 14.5.2006 21:46

Nicméně hlavní bylo Vám ukázat, že ..neuvidíte-li „mou racionalitu“..alespoň vězte, že vaše „vědeckost a racionalita“ je vlastně „vírou“ a proto je „hloupé a nerozumné“ odmítat „víru v Boha“ jako neracionální v domnění, že „nevěra v Boha“ je racionální.

vskutku zajimave, jak na zaklade vlastni omezenosti autor dokazal omezenost vsech ostatnich... Osobne nemam problem s virou ostatnich - verim (nekdy i vim), ze sve vire opravdu ... veri. cili napr. pokud nekdo veri, ze buh existuje, pak (pro omezenou mnozinu moznosti) opravdu existuje a je treba s tim operovat. Jestli je to rozumne necham na tech, kdo si mysli, ze vi co rozumne je a neni.

Kazdopadne kdyz muze byt virou vira v chlapa pribityho na stlucenych kmenech, pak muze byt virou i vira v sqrt(1-(v/c)^2). Coz ovsem necini jednu viru rozumnejsi nez druhou. Muzeme se ovsem zacit shanet po dukazech a tim nasi viru pomalu promenovat bud v jistotu nebo v poznani zivotniho omylu.

Dalo by se tez polemizovat konkretne o jednotlivych paragrafech a vubec, napr. vyvody typu bud anebo (a jinak nic) nebo opravdu fascinujici uchopeni pojmu „zivot“ a „informace“

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.