Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

6.5.2006 3:53

Násilí jako druhá (poslední) možnost

Gaf

Čím déle žiji, je mi méně a méně jasná jedna věc. Je dobré (správné) řešit rozepře s agresivními jedinci násilím? Myslím tím to, že vás třeba napadne pobuda za to, že jste mu nedali patnáct korun. To se mi totiž stalo. No vyřešil jsem to nakonec jinak, ale nevím nevím, jestli prostě není lepší dát takovému jedinci pořádnou pěstí, až se položí na zem a POCHOPÍ to. Problém je ale v tom, že z hlediska duchovního a etického je násilí úplně mimo mísu. Důsledky jsou taky nejasné. Mě se sice násilí nepříčí (rád ho vidím ve filmech), ale abych ho způsoboval nebo nedej bože nechal slabšího zmlátit to ne. Nějak mi ale v poslední době připadá tak nějak „lidské“. Že je správné někoho zmlátit, když vás chce zmlátit on. Tedy samozřejmě až v případě, že se to nepovedlo urovnat nějak jinak. Prostě ne pokaždé mě napadne, jak být chytrý... Co vy na to?

Jak to pochopí?
Tom, 6.5.2006 11:12

...jestli prostě není lepší dát takovému jedinci pořádnou pěstí, až se položí na zem a POCHOPÍ to.

Třeba pochopí, že příště jedině s nožem. ;-)

Odp: Jak to pochopí?
HAGEN, 1.3.2013 15:58
Hm...
Saw, 6.5.2006 20:29

Pokud možno se konfliktům samozřejmě vyhýbat. Pak už záleží jen na profilu druhého člověka. Jestli je to zjevně psychopat, lepší si nezačínat a jednat na úkor své reputace. Pokud ho alespoň trochu znáte, nebo máte jistotu, že už ho jen tak nepotkáte a cítíte se na bitku, tak mu pro bezpečí všech ostatních klidně přivoďte dlouhodobý pobyt v nemocnici...

;-)
kahi, 6.5.2006 23:37

Při setkání s žebrákem upozorněte na vlastní chudobu, při setkání s bláznem předstírejte bláznovství . Budou vás mít rádi. ;-)

Odp: ;-)
romantik, 7.5.2006 0:03

Ano. asi tak. Jsou ale různí násilníci. Někdo použije násilí, protože už je úplně na dně, všechno ostatní už vyzkoušel a marně. Někdo má všechno v nadbatku a chce stále víc a násilí se mu osvědčilo jako spolehlivý prostředek zvyšování svého majetku na úkor slabších spoluobčanů.

Každý, kdo použije vůči druhému...
Nikola, 7.5.2006 19:06

Každý, kdo použije vůči druhému neodůvodněné násilí směřující k vlastnímu prospěchu musí počítat s tím, že narazí na někoho, kdo si rozhodně nebude brát servítky. Takže takovému člověku jsem ochotna velmi ublížit, aniž by to nějak trápilo mé svědomí. Co se pak týká té první kategorie, těch, co už nemají na výběr, nejdříve bych se mu snažila v rozumné míře vyhovět, například finančně, útok jako obranu bych zvolila až tehdy, kdyby nebylo vyhnutí.

Vy u vás neboxujete?! Ne, my se prosim...
NickCarter, 9.5.2006 8:54

Vy u vás neboxujete?!
Ne, my se prosim fackujeme...

Násilí je a bude zlo
Marse, 10.5.2006 17:09

Víte,přemýšlela jsem o tom.Já jsem člověk,který by fyzicky nikdy neublížil.Příčí se mi to a nemám na to.Myslím,že násilí plodí další násilí.Pokud dnes někomu ublížím já,zítra někdo ublíží mě.Mám potom právo se hájit?Kdyby mišlo ale o život,nebo mi hrozilo například znásilnění,potom bych neváhala použít žádný prostředek,abych se zachránila.Ale myslím,že pud sebezáchovy se diametrálně liší od chladnokrevného,promyšleného násilí.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru