Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

14.6.2006 15:38

Tady a teď

Proč? tak tohle asi jediné zbývá lidem, když jsou na dně...

Dneska se mě tak i zeptala jedna přítelkyně: „Proč právě já musím vyrůstat v takové rodině?!“ Ano, zamysleme se..Proč někteří mají uplně skvelé rodiče a neváží si jich a druzí mají rodiče, kterým se snad tak ani nedá říkat.kde je ta hranice?

Často se setkávám s dětmi, které se už ve třech letech nechtějí mazlit, protože jim rodiče řekli: „už jsi na to moc velký“ a v myšlenkách už si přejí aby už mu bylo o 10 let víc...to je chyba. Vždyť děti mají načerpávat co nejvíce citů a cítit podporu. Nedokážeme si vážit okamžiku přítomnosti... Z dětí už bysme co nejdříve chtěli mít školáky a puberťáky a pak i to nás omrzí a chtěli bychom aby už byli zodpovědní sami za sebe. Stále se ženeme dopředu a toužíme už po něčem novém, a v sobě si neseme přesvědčení že až se tohle stane a budeme mít ještě tamto budeme šťastní..a přitom si neuvědomujeme že to nejkrásnější a nedůležitější je práve TADY A TEĎ.

Proto přeju všem kdo mají děti nebo aspoň o tom uvažují, aby dokázali ocenit to co právě je i když to je třeba náročné a nebáli se s dětmi mazlit a projevovat jim svou lásku.

Clovek si mysli, ze zije v pritomnosti...
Ema, 15.6.2006 9:43

Clovek si mysli, ze zije v pritomnosti, ale kdyz se na to za pard dnu nebo let podiva, tak vidi, ze je to stejne minulost, hm...

Budoucnost dětí ?
romantik, 15.6.2006 9:59

Každé dítě nějak vyroste, i když ho rodiče nemají rádi třeba jen proto, že se narodila sice zdravá, ale holčička místo touženého kluka nebo naopak. Dokonce každé dítě má ještě poci tpřátelství , důležitosti a potřebnosti, dokud chodí do školy tj. v době od mateřinky až po VŠ. Hrozné období nastává, když pak mladý vzdělaný člověk nemůže sehnat práci; nemůže pak ani pomýšlet na to, že by si založil rodinu, jeho život přestává mít smysl. Prosím, aby každý člověk bojoval za o b n o v e n í s t o p r o c e n t n í z a m ě s t n a n o s t i pro všechny mladé lidi, kteří pracovat chtějí a chovají se slušně. Je nutné zákonem donutit zaměstnavatele, aby absolventy škol zaměstnávali a dodržovali pedepsané pracovní podmínky. Objektivně stále chybí nějaké zboží, stále jsou nekvalitní služby, tudíž teoretických možností práce je mnoho, pouze podniky neúměrně šetří na mzdách a počet pracovních míst minimalizují.

Netečnost a nezaměstnanost ničí
romantik, 15.6.2006 10:30

Netečnost společnosti k mladým nezaměstnaným absolventům škol je ničí. Po psychické stránce snadno mladý nezaměstnaný člověk po počátečním marném úsilí sehnat práci upadne nejdříve do apatie, zapomene, co se ve škole naučil a později se z něho může stát sprejer, alkoholik, gambler, narkoman, zloděj, násilník a vrah. Nezaměstnanost není ani „normální“, ani přijatelná, ani nutná. Slouží pouze k tomu, aby podnikatelé mohli své zaměstnance strašit tím, že budou propuštěni za každou malichernost, za požadavek dodržování ZP zaměstnavatelem nebo např. za požadavek zvýšení platu.
Jak je možné, že v protikladu k nezaměstnanosti českých vysokoškoláků, je v naší zemi taková tolerance naší společnosti k ubohému „taképodnikání“ spousty asiatů, kteří ani neumí mluvit česky?

Odp: Netečnost a nezaměstnanost ničí
Ivan Placák, 15.6.2006 14:55

Jste tematicky odkloěn !....Jste v nezvladatelné situaci?...Potřebujete pomoc?..

Odp: Netečnost a nezaměstnanost ničí
Leondegrance, 15.6.2006 17:04

A víte co si myslím já?
Myslím že mladé (a všechny ostatní ;-)) neničí nezaměstnanost, která se z vašeho pohledu zdá být kořenem všeho zla, nýbrž nesoustředěnost na život.
Plete se, kdo si myslí, že nejdřív je práce a z práce život. Je to přesně naopak a o tom je IMHO i článek.
Zkusme se tedy více soustředit na naše životy v ryzím smyslu slova, všechno ostatní jsou malichernosti ;-)

Odp2: Netečnost a nezaměstnanost ničí
NEMO, 15.6.2006 17:23

Myslím že mladé (a všechny ostatní ;-)) neničí nezaměstnanost, která se z vašeho pohledu zdá být kořenem všeho zla, nýbrž nesoustředěnost na život.

Ano, a nebo přehnané ambice a nároky na „kvalitu“ života danou pochybnými články a seriály, které mladí berou jako samozřejmost, mají tímto pohledem zkreslenou realitu.
Opravdu to není jen o práci a honěním se za majetkem. :)

Za co žít ?
romantik, 17.6.2006 11:24

Dobře, ale žít se nedá pouze ze vzduchu. Kde vzít prostředky na život, když není práce, a proto není ani plat ?

Odp: Za co žít ?
Leondegrance, 17.6.2006 14:43

Snažím se vám říct, že nejenom chlebem je člověk živ.

Nektere dite je negativne ovlivneno...
Ema, 15.6.2006 15:02

Nektere dite je negativne ovlivneno tim, ze ho rodice nezahrnuji laskou, znam ale i pripady, kdy hodne „tvrde“ vychovany clovek vykrystalizuje v uzasnou a silnou osobnost... zrovna tak je to naopak, nekdo ma lasky hodne a pak si ji nevazi... co myslite? Nema cenu hledat zlatou stredni cestu, stejne to pusobi na kazde dite jinak individualne >:)

Na prahu vstupu do života jsou úvahy o...
Ivan Placák, 15.6.2006 15:36

Na prahu vstupu do života jsou úvahy o jeho hodnotách
žádoucí.Svědčí o tvé vyspělosti a zdravém rozumu.
Rozhodně o tebe strach nemám .Jenom nezabloudit.
Přeju krásný a bohatý život plný zážitků.I nad bouřkovejma mrakama je slunce,vím to. Kdyby se ti
náhodou někdy na chvíli ztratilo,stačí počkat ,znovu se ukáže!....

Odpověď
Kalanchoe, 16.6.2006 8:48

Nevím, proč rodiče dětem omezují jejich citové projevy a je to hloupost. Pak, v dospělosti takové děti neumí dát na jevo lásku k druhému a velmi tím trpí. Já si vůbec myslím, že mnoho výchovných principů v rodinách je postaveno na chybných postojích rodičů, kteří se neumí přenést přes vlastní prožitky v dětství a tak se projevují i ke svým dětem. Já svému synovi projevují lásku pozorností, pohlazením, úpřimností i když je už velký a on je ve svém vztahu ke své snoubence šťastný, protože ví, že takové to : však víš, že tě mám ráda a podobné řeči, jsou výrazem neschopnosti se citově projevovat.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru