Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

30.7.2006 1:57

Vyšší inteligence

Dočetl jsem se zde že náš mozek jede na frekvenci zhruba 40 hertz. Určitě je to možné, ale jen ta část kterou vnímáme vše co se děje okolo nás. Ta část kterou ovlivnit neumíme, ta podle mého názoru využívá frekvenci někde na terahertz, možná i výš. Tak jako je rozdělený počitač na různé bloky ať paměťové či jiné, tak je rozdělen i náš mozek. To jen pro porovnání (grafika má jinou frekvenci, zvukovka má jinou frekvenci atd). Takže když se nad tím zamyslíte, tak jsme hodně dokonalý chemický saomostatně myslící počitač. Nejsme sami kdo je dokonalý, třeba takové stromy, nebo květiny, také jsou velmi dokonalé a vyžadují přesný řád, jinak by nemohli fungovat.

Konečně se dostávám k jádru věci. V naší hlavě je takzvaný hypotalasmus, je to něco jako transformátor, který převádí vyšší energii na nižšší. Převáděná energie pochází odněkud z kosmu (neví náhodou někdo odkud?), podle mého to může být i z nějakého serveru který jede na frekvenici, kterou my absolutně zatím nezvládáme. Je to jako internet, akorát že se nepřenášej miliony dat za sekundu, ale triliardy a víc. Ano tak rychlá je naše síť na kterou jsme napojeni.

Důkazů je spousta které to začínají potvrzovat. Například dva lidé kteří mezi sebou komunikují přes celou zemi telepaticky. Závěrem bych chtěl napsat že podle toho usuzuji a jsem přesvědčen že ať tomu je takto nebo jinak, něco nad námi je a je jen v nás jak tomu kdo věří a jak to kdo pojmenuje jestli bůh nebo vyšší inteligence.

Že by něco na způsob společenství Borgů...
NEMO, 30.7.2006 15:55

Že by něco na způsob společenství Borgů ze StarTreku? Globalizace společnosti bude mít podobné výsledky. Jakmile technologie dosáhne stupně, kdy bude možné se spojit přímo na mozek a následně do celosvětové informační sítě. Internet jako takový je jen slaboučký začátek. Škoda, že mi roky tak utíkají... :/

Centrální vědění, mno možná ano, občas se zrodí myšlenky jakoby odnikud a na více místech zároveň, vítězí ten, kdo dřív doběhne na patentový úřad... :)
S touto myšlenkou si pohrávám hodně dlouho, už ve škole jsem měl občas pocit při zkouškách, kdy jsem měl okno, že mi tohle zachránilo spoustu nervů a času.

Mňo ... podle mě je přirovnání lidského...
Deever, 30.7.2006 16:43

Mňo ... podle mě je přirovnání lidského mozku k počítači přece jen poněkud zkreslené. Mozek je složitá struktura, která nefunguje na základech „primitivní“ logiky a na principu: podnět -> reakce. Však si sami můžete ověřit, že se při nějakém podnětu vynoří hned několik desítek reakcí a následných signálů, že to nemá jinde obdoby.

To s těmi Borgy není špatné, ale myslím, že to bude chtít ještě pár set le vývoje lidského mozku nebo pár desítek let vývoje technologií.

Odp: Mňo ... podle mě je přirovnání lidského...
Kings, 31.7.2006 15:34

V každém případě je náš mozek,tedy lépe řečeno celá nervová soustava úplně něco jiného než počítače které vyrábíme my lidi.Chemické procesy mozku jsou daleko rychlejší než ty které zvládají dnešní počitače.Pokud si například vezmeme naši nervovou soustavu a k ní naši krev tak rychlost přenášené informace v našem systému je obdivuhodná.Srdce na jeden stah pošle do organismu čtvrt litru krve,pokud si to znásobíte krát sedmdesát tak to dělá přibližně 17.5litru krve za minutu,no a když si dáme kapku krve pod mikroskop tak těch informací v té jedné kapce je hezkých pár milionů natož v nervové soustavě je to ještě několikanásobně větší číslo.Jedna věc a druhá věc, naše tělesná teplota je taky oproti počitačům dost nízká a velmi stabilní.Podle mého názoru dokud se budou používat v počitačích dráty (pĺošné spoje)tak nebudou nikdy tak rychlé jako my.Vědci od IBM již něco vymýšlejí ale zatím jim to asi moc nejde.Takže snad v budoucnosti.

Odp: Mňo ... podle mě je přirovnání lidského...
Tlapka, 27.3.2009 11:52

Rozdíl je zejména takový, že v mozku vnikne spousta reakcí a je těžko si vybrat a kápnout na tu nejúčelnější, kdeždo počítač to ví hned. V mozku pracuje spousta systémů bez kontroly vědomí.

buh, stvoritel, architekt ...
denver, 31.7.2006 11:14

Ja bych to videl na kolektivni podvedomi;nevedomi vsech lidi, kteri existuji - otazkou je, jestli skutecne vsichni. Nase svety bez hranic jsou neuveritelne propojene, a to takovym zpusobem, ze tuto entropii nemuze chapat snad nikdo, nez ten, kdo se na tu nasi velkomalou mnozinu deni diva z nejvetsi vysky.

K mozku, neni zahadou ze ruzne frekvence pro nas znamenaji ruzne zpusoby mysleni, nalady a ruzne stavy - Pri ZSV vnitrne slysim ruzne frekvence, jejich rozdily a hloubku a veci s tim spojene. Nekdy si treba staci pustit svoji oblibenou hudbu a zmena je tu. Nekde jsem cetl, ze vsechna centra ruznych casti mozku daji vysledne celou nasi „vyzralou“ a zkusenou osobnost, ja si myslim ze mozek patri sem na zem, ale ego rozhodne ne - z toho mi vyplyva, ze zakonite nase ega podlehaji taky jistemu radu;vedomi a je na kazdem z nas jak s nim spolulaboruje

Odp: buh, stvoritel, architekt ...
Kings, 31.7.2006 15:50

Když si vezmeme Matrix(tyto myšlenky mě napadali ještě než Matrix přišel na svět) tak ten od toho není daleko,určitě jsme všichni na ňákou síť napojeni(jen by mě zajímalo na jaké frekvenci jede)Pokud si vezmeme obyčejný sen,prý trvá jen třeba jedinou sekundu.Co se ale za tu jedinou sekundu v naší hlavě odehraje trvá daleko déle.Prý když sníme tak naše myšlenky odlétají kamsi do kosmu.Při uváze velmi vysoké rychlosti přenosové sítě by to bylo reálné aby za sekundu bylo vyčištěno třeba pár terabajtů naší paměti (jakási defragmentace disku).Hm určitě zajímavé.S tou hudbou máte naprostou pravdu.Navíc já si myslím že pomocí zvuků a obrazů se dáme programovat,jen to asi není nic jednoduchého.

Odp2: buh, stvoritel, architekt ...
denver, 31.7.2006 19:21

Pojede nejspis na ruznych frekvencich, a to tech pro sebe optimalnich - jestli tedy v tomto pripade jeste mluvime o frekvenci.
Ke sneni, taky jsem kdysi slysel o tom, ze i ten nejdelsi a nejzivejsi sen, ktery se zda byt vecnosti ve skutecnosti trva jen par okamziku, nejak mi to ale nesedi a nesouhlasim s tim, obhajovat to zde ale zatim nehodlam. Nicmene defragmentace je mozna nebezpecne pravdivy prirovnani!
K programovani mozku, tedy nas a tedy i veci kolem nas bych volil prirozenejsi metody - a to sugesci, nejlepe v dusevnim a fyzickem klidu popr. vigilni sugesci. Nikdy jsem zadny psychowalkman nevlastnil ani nezkousel a uz vubec si nemyslim, ze ho potrebuji k zvladnuti napriklad nauky cizyho jazyka, dyk preci kdyz chci, tak to ne udelam, ale delam.

???
Saw, 31.7.2006 23:03

Hypothalamus převádí vyšší energii na nižší? A ta pochází z kosmu? A telepatie je důkaz? A forma života je dokonalá? A ona existuje jednotka „dat“ („miliony dat“)? Přesně kvůli tomuhle mám někdy pocit, že diskutování může způsobit žaludeční vředy ;)

Odp: ???
Tlapka, 27.3.2009 11:59

A proč by si to někdo nemohl myslet pokud se mu to líbí. Však většina lidí věří na různé bohy je to pro ně berličkou.

Hloupost
ADC*Assassin, 1.8.2006 9:35

Mozek nemá s počítačem, přesněji s procesorem počítače nic společného. Přenášení informací v mozku není rychlé ale naopak velmi pomalé. Přenášení informace mezi jednotlivými neurony je doopravdy strašně pomalé a jediné co budí dojem, že je to rychle je, že jsou pospojovány pararelně!

Odp: Hloupost
Saw, 1.8.2006 12:47

Souhlas že se jedná o jiný typ výpočetní techniky. Neuronová síť se na počítačích sice také běžně simuluje, zatím ale nejspíš není na úrovni lidského mozku. A ten přenos informací mezi neurony zase tak pomalý není, na „regeneraci“ stačí neuronu 2 - 3 tisíciny vteřiny...

Odp2: Hloupost
Kings, 1.8.2006 20:20

Pokud víte něco více o mozku jako takovém ,napište to rád se dozvím něco co ještě neznám.Co vím je to že naše hlava musí zvládat každou sekundu miliony informací aby jsme byli vůbec schopni fungovat Žádná funkce nebo aktivita se bez energie nemůže uskutečnit. Co se týká lidského těla, je to bezvýhradná pravda. Od okamžiku oplodnění stoupá aktivita, aby lidský fetus mohl růst. Od porodu a během celého života se bez energie nic neděje: krev se nemůže obnovovat, červené krvinky, nositelky hemoglobinu (krevní barvivo) se nemohou v kostní dřeni tvořit, žlázy nemohou produkovat hormony, nervy a svaly nemohou pracovat. Hypotalamus, který je umístěn uprostřed mozku, je zodpovědný za rozdělení energie v těle. Dodnes víme o organizátorské činnosti hypotalamu poměrně málo.
Hypotalamus není žláza, ale pleteň vláken, nervů a krevních cév, které vycházejí z thalamu rozprostírajícího se nad dutým prostorem zvaným třetí mozková komora a to po obou stranách. Dvě větve hypotalamu - metathalamus a epithalamus - jsou spojeny s epifýzou (šišinka mozková). Tkáň hypotalamu tvoří největší část spodiny třetí mozkové komory. Energie, kterou tělo potřebuje, neproudí do něj bez plánu, bez kontroly nebo vedení. Kde se bere energie pro naše tělo a jak se přiděluje? Pro laika je těžké pochopit skutečnost, že primární energie, která uvádí žlázy do činnosti je ta těžko pochopitelná síla, která tvoří základnu pro život a veškeré aktivity všude ve vesmíru.

Odp3: Hloupost
Saw, 1.8.2006 22:53

Složitě vysvětleno, možná až zbytečně :-) Co to nahradit „regulací metabolických procesů“? A to nebylo to, nad čím bych se podivoval. Pořád asi nechápu, co je primární energie nebo základna pro život. A energie pro tělo se podle všeho bere ze stravy... A pokud plánujete dotaz odkud se bere energie , která dala vzniknout hmotě, tak to už je metafyzika s mnoha teoriemi, ale nemá to co dělat s konkrétním pojmem „primární energie“.

Odp4: Hloupost
Kings, 2.8.2006 8:50

Aby jsme mohli poznat mohutný vliv primární energie, která působí na hypotalamus, musíme prostudovat epifýzu. Můžeme ji srovnat s rádiovou anténou, která zachycuje z okolní atmosféry proud kosmické energie, který působí jako elektrický proud, jestliže vnikne do těla. Kosmická energie je ta nekonečná, bezedná síla, která celým vesmírem proniká, udržuje planety v jejich dráhách a která se dostává přímo dovnitř vašich tělesných buněk.
Jako obrovská elektrárna posílá elektrický proud o sto tisících voltech elektrickým vedením do transformátoru v blízkosti vašeho domu, tak proniká univerzální kosmická síla do epifýzy. Síla o nepopsatelně vysokém napětí, které by prakticky tělo spálilo; kdyby nebylo vybaveno transformátorem, který sníží napětí na hodnotu odpovídající potřebám jednotlivce.Tolik asi o primární energii.

Odp5: Hloupost
Saw, 2.8.2006 10:13

A jsme doma :-) Můžete uvést JAKÝKOLIV důvěryhodný zdroj tohoto tvrzení? Jakou podobu má energie? Mluvíte o napětí, takže se jedná o proud? Jaktože v tom případě není vidět ani ji nelze zachytit? A odkdy tělo dokáže využít elektřinu? Jo a taky nevidím důvod, proč by planety měly potřebovat jakoukoliv dodatečnou energii (o ničem takovém se na hodině fyziky nedozvíte, nanejvýš v Magazínu 2000 ;-) ) na udržení ve svých drahách? Vše beru jako vtip...

Odp5: Hloupost
Ivan Placák, 5.8.2006 21:51

Argumentace tvrzením,nikoliv důkazem!(jakási energie).Výchozím pro další je předpoklad,nikoliv skutečnost!Nerozpoznatelnost vědomé smyšlenky od představy.Fyzikální neslučitelnost popsaných vztahů! Závěr bez sdělení.Nechal bych si smysl Vašeho tvrzení vysvětlit,ale nevím na co se optat.

Odp6: Hloupost
Tlapka, 27.3.2009 12:04

Není třeba vylučovat různé energie které nám nejsou poznatelné, ale každý pokus je spekulativní.

Odp7: Hloupost
Tlapka, 27.3.2009 12:27

A jinak si myslím že duše sídlí v šišince u vesmírného internetu.

To je prostě klasický střet dvou...
Laďa, 4.8.2006 20:10

To je prostě klasický střet dvou pohledů na člověka - východního (energie ki) a západní (newtonsko-karteziánské paradigma). Zcela jistě existují energie, které dnešní věda není s to měřit nebo dokonce ani registrovat. A když už se na něco takového přijde, nikde se o tom nemluví, většinou proto, že by to pro daného vědce znamenalo „defenestraci“. Stačí zmínit Einsteina, když poprvé přišel se svými teoriemi nebo Plancka a jeho „kvantový pohled“. Pokud máte zájem o fakta, doporučuji sehnat si informace o moderních vědcích (a jejich pracech) typu: Capra, Backster, Pribram, Laszlo, Grof a samozřejmě Sheldrake. Z ruských např. Shipov, Akimov - ti rozvíjí teorii torzních polí, které by se mohly šířit rychleji než světlo (v prostředí vakua, ve kterém neustále vznikají i zanikají částice, takže je navenek neutrální).
Lidský mozek je zázrak sám o sobě, z vlastní zkušenosti vím, že během několika hodin se člověk může naučit naladit se na někoho jiného a zjistit jeho zdravotní stav - ze jméno, věku a bydliště můžeme určit např. jakou má barvu očí a vlasů, zda nosí brýle, jak je na tom se vztahy v rodině, rámcově alergie, orientačně tlak krve, glykémii apod. O tomhle se na lékařských fakultách neučí (to můžu potvrdit z vlastní zkušenosti) a hned tak asi nebude.
Já bych hertze na lidský mozek neuplatňoval. Jasně, máme vlny alfa, beta, to můžeme vidět na EEG, ale to je strašně primitivní metoda. V mozku je kolem 30 miliard neuronů, z nichž každý tvoří průměrně (deseti)tisíce spojení s ostatními neurony a v tom všem ještě běhá asi 50 různých neurotransmiterů. Tohle počítačové simulace napodobit nedokážou. A pokud jde o vědomí, nevíme o moc víc. Existuje koncepce CRUM (porozumění mysli z počítačového hlediska), které dovede vysvětlit základní principy myšlenkových pochodů, ale vědomí jim do toho pořád nezapadá. Koneckonců nikdo neprokázal, že vědomí se nachází v mozku. Mozek může hrát roli jen určitého komunikačního prvku se zbytkem těla. A to, že po smrti mozku umírá i vědomí, to ještě nikdo nedokázal. Na druhé straně bylo prokázáno, že když se hodně lidí na Zemi soustředí na jednu věc, vyvolávají změny, které se dají registrovat (http://noosphere.princeton.edu). Takže já si myslím, že existuje nějaký „vesmírný internet“, odkud člověk může čerpat informace pomocí svého biologického superpočítače, pokud absolvuje příslušný výcvik (a jde o i bez něj - intuitivně).
Zkrátka anatomii mozku známe, funkci teprve objevujeme. A další výzkum bude chtít velkou změnu v náhledu na náš okolní svět, které není každý ze dne na den schopen.

Odp: To je prostě klasický střet dvou...
Saw, 4.8.2006 21:08

Můžu se zeptat na onu konkrétní zkušenost s laděním se na někoho jiného?

Jinak kdyby se ukázala efektivita obdobných experimentů (přičemž se s nimi poměrně často zachází v kriminalistice i lidovém lékařství), tak by se o tom jistě na medicíně učilo (lidé se vždy „slézají“ k lepším doktorům, takže by to vlastně začala být nutnost).

Zatím jsem v tomto ohledu skeptik, znám lidi ze svého okolí co se o podobné záležitosti zajímají, a nikdy mi nikdo nebyl schopen nic dokázat. Od funkčnosti homeopatik až po jogínskou levitaci, nevidím důvod tomu věřit, takže se rád dozvím co k tomuto přivedlo Vás (pravděpodobně je to vlastně odpověď na mojí první otázku).

A jistě že se špatně dokuzuje kde sídlí lidské vědomí, ale vztah mozek - duše (míním abstraktní samostatně neexistující „verzi“) se nejlépe ukazuje na různých poškozeních mozku. Jisteže to není důkaz, ale zároveň prozatím není důvod pochybovat. Stejně tak zánik vědomí po smrti mozku, to by totiž opravdu muselo existovat cosi jako duše, jenž by byla nositelem dané informace. Na případ, že se dokáže přesný opak toho co si myslím jsem zcela připraven, ale moc velké šance tomu osobně nedávám...

Odp2: To je prostě klasický střet dvou...
Laďa, 5.8.2006 20:04

Pokud jde o intuitivní informace o zdravotním stavu jiného člověka, je to obsahem 2. stupně kurzu Silvovy metody (silvovametoda.cz). Člověk se naučí prohloubit svoji alfa hladinu, pak si v představě vytvoří svoji laboratoř, ve které má spoustu nástrojů (je omezován jen svojí fantazií) a má k dispozici také 2 poradce, muže a ženu. Potom si do této laboratoře pozve danou osobu a prostě ji začne popisovat. To je vlastně obsahem téměř celého víkendu, po který kurz probíhá. Na závěr se účastníci rozdělí do dvojic a každý rozebere 3 případy, které mu dá kolega (jak jsem psal, poskytne jen jméno, věk a bydliště). Po každém případu si porovná informace. Úspěšnost je i přes 90 procent. Těžko se to hodnotí, ale obecně se dá říci, že pod 80 procent nešel nikdo. Taky mě to docela šokovalo :)

A k aplikaci v praxi: v současné době to není možné. Vědci před tím zavírají oči a už předem to odsuzují - vždyť samotný výzkum na toto téma by je mohl zdiskreditovat. To se týká hlavně reakce ze strany spolku Sisyfos. Ti „oceňují“ alternativní přístupy svými bludnými balvany. A není žádné tajemství, že je obdrželi např. ČTK, ČRo a další instituce. Na druhé straně existují lidé, kteří si svoji pochybnou živnost postavili na získávání peněz od nemocných lidí a tam je samozřejmě nutné tvrdě zasáhnout. Faktem taky je, že za těch 5 let, co studuju medinu, jsem se s tím oficiálně nesetkal. Nepovinné přednášky jsou v tomhle ohledu max. z léčivých rostlin. Zkrátka ještě nepřišla ta správná doba.

Těžko říct, kde skutečně sídlí vědomí... pro mě je samozřejmě závazný současný stav ve vědě, na druhé straně zaujímám podobný postoj jako Vy - přikláním se k určitému (asi zrovna opačnému ;)) pohledu, ale neberu ho jako neměnitelné dogma.

Odp3: To je prostě klasický střet dvou...
Saw, 5.8.2006 20:35

Vzhledem k tomu že se tváříte jako racionální člověk (většina lidí co o tomto tématu mluví jsou spíše na úrovni pološílených šarlatánů ;) ), se pokusím alespoň trochu v tomto ohledu (myslím ty intuitivní informace) vzdělat, přeci jen za to nic nedám, a alespoň budu moct mít vlastní názor podložen zkušenostmi :-)

Odp3: To je prostě klasický střet dvou...
Ivan Placák, 5.8.2006 22:39

Pro zkrácení,-připojuji se k SAW. Mám shodný postoj.Doplnil bych prosím o poznámku: Z indicií -jméno,věk,bydliště dovodím těch 65-80%,Zbytek připadne na přičtení statistické chyby. Př. žena,vesnice,60 let.(chudší kraj-oblast).Jsme utvářeni způsobem života,který je dán jeho okolnostma.Z tohoto se dá odhadnout,-zdravotní stav-opotřebení,životní postoje utvořené zkušenostma v daném prostředí,sociální závislosti a zařazení.Vhodně zformulováno = malý zázrak.Mohla by to být jedna z možností..!?

Odp4: To je prostě klasický střet dvou...
Saw, 5.8.2006 22:50

A to je taky fakt, až když běžné vysvětlení nestačí je nasnadě uchylovat se k neobvyklému :-)

Odp4: To je prostě klasický střet dvou...
Laďa, 6.8.2006 10:45

Samozřejmě, ta možnost tu je, ale vyžaduje to už nějaké životní zkušenosti. Je to jedno z možných vysvětlení, ale na kurzu se někdy objeví i desetileté děti a ty mají úspěšnost kolikrát vyšší než dospělí. Je to možná dáno tím, že děti se snadněji uvolní a disponují mnohem větší představivostí.

A ještě jeden důvod: existuje web pro absolventy Silvovky ([url=http://www.silvacases.com] www.silvacases.com[/url]) odkud můžou čerpat případy. Intuici je totiž třeba neustále cvičit. Na kurzu se člověk naučí spoustu věcí a postupů, ale i když je ta úspěšnost tak vysoká, uvádí se, že téměř 100% shody člověk dosáhne až po vyřešení cca 500 případů. To je ovšem v našich podmínkách (ale i jinde) téměř nereálné. A protože se Silvova metoda učí po celém světě, také případy na zmíněném webu jsou z celého světa. A tam už je v podstatě nemožné odhadnout jen podle základních údajů informace, které jsem tady už zmiňoval - např. zda daná osoba nosí brýle, apod.

Mým cílem není předsvědčit vás o tom, abyste šli na kurz. Pouze popisuju fakta, která si můžete najít i jinde na internetu. Je škoda, že se o tom tak málo ví. Pro zamyšlení: cui bono? Z této nevědomosti profitují hlavně farmaceutické firmy...

Odp2: To je prostě klasický střet dvou...
Juras, 9.8.2006 7:59

Zkus si vygooglit „Delpassův experiment“.

Taky jsou zajímavé doposud nevysvětlené prožitky lidí v klinické smrti.

Odp3: To je prostě klasický střet dvou...
Saw, 9.8.2006 11:53

Na experiment se podívám, a ta klinická smrt dle mého moc vysvětlení nepotřebuje, vidím to jako fenomén na obdobné úrovni jako třeba UFO (ne že bych to zcela popíral, možné je všechno, ale s věrohodností většiny případů to bývá slabší).
Když už se člověk ocitne na pokraji smrti kdy není zcela při smyslech (jako při silné horečce nebo jiném život ohrožujícím stavu, např. otravě), může se mu zdát kde co a přijít mu to dokonce reálnější než realita (kdo někdy experimentoval s halucinogeny, ví své). Tím se samozřejmě nevysvětlují údajné „získané vědomosti“, které si dotyčný v některých případech osvojí, ale také věřit lidem v takovémto případě každé slovo, tak nám tu po světě běhají permoníci, marťani, mobilní telefony jsou nahrazeny telepatií a já nevím co všechno ještě ;-)

Odp3: Smysl vs Nesmysl
Juras, 9.8.2006 12:20

Neměl jsem s tou klinickou smrtí na mysli ani tak nevšední zážitky jako spíš případy, kdy dotyční věděli, co se kolem nich v době jejich smrti dělo nebo dokonce co se dělo až za několika zdmi. Myslím, že o takových událostech jsou doloženy věrohodné výpovědi (samozřejmě ne důkazy).

Mám několik případů nevšedních zážitků od důvěryhodných lidí. Např. kamarádka - byla k podobným věcem skeptická stejně jako Ty - jednou měla příhodu, že se s ní v noci přišla rozloučit babička (přitom fyzicky ležela v úplně jiném domě) a ráno zjistila, že zrovna v tu dobu zemřela. Kamarádka je přesvědčena o tom, že byla vzhůru, že se to skutečně stalo a přitom zároveň se nechce vzdát svého přesvědčení: „Proč se to muselo stát zrovna mně, když na to nevěřím?“.

Takže nejenom z knížek ale i z reálu jsem přesvědčen, že k podobným jevům skutečně dochází. Všechno verifikovat nelze, proto beru jako fakt, že některé z podobných událostí jsou popsány pravdivě a dobře. Neumíme ty události vysvětlit, ale popírat, že nastávají, nemůžeme (to dělají „skeptici“ a připadá mi, že se podobně snažíš i Ty vyhnout se tomuto tématu zpochybňováním věrohodnosti výpovědí).

Odp4: Smysl vs Nesmysl
Saw, 9.8.2006 14:28

Je to možný, ale jedinej podobnej případ kterej sem zažil byl kamarád kterej zjišťoval, co dokáže šalvěj divotvorná, a pak viděl skrz zdi :-) Alespoň to tvrdil...

Odp2: To je prostě klasický střet dvou...
Kings, 26.3.2009 23:39

Vědomí,duše,kompletní data (asi je to spojeno s zářivou aurou každého těla,předmětu) opouští při smrti tělo, tak se vlastně od nás odpoutává naše astrální tělo.Aura zhasíná a kompletní záznam našeho celoživotního dění odchází po superrychlé pro nás neviditelné světelné síti.
Lidé když mají klinickou smrt, často mluví o zářivém světle.Jakýsi zářivý tunel.Proč ne.Proč by nemohla superrychlá síť,využívat k přenosu tolika dat právě světlo a navíc světlo o vysoké frekvenci.Které můžem vnímat jen ve formě takzvaného astrálního těla.Pokud si pročtete zážitky lidí kteří ovládají astrální cestování zjistíte, že je to vlastně složitý proces odpoutání energie od našeho fyzického těla,fyzické tělo v tu chvíli má základní funkce(to znamená že mozek udržuje naše tělo v regeneračním spánku)Při astrálním cestování data různě cestují prostorem okolo nás s tím, že se dají částečně ovládat.Podvědomě je ovlivňujeme.
Cesta po smrti je podle mého rychlý proces, možná proto ten světelný doprovod , protože je to pro nás cesta kterou asi jako proces neřídíme my.Rychlý přenos dat námi nekontrolovaný.Dá se říci, že u tak rychlého přenosu se dá řádově pěnést velmi mnoho dat.
I takto by se dalo popsat jak to je.S pozdravem Kings

K iracionalitám si vytvářím odstup,ale...
Ivan Placák, 6.8.2006 23:37

K iracionalitám si vytvářím odstup,ale mate mne to , že to máte v hlavě zjevně v pořádku.Zatím o tom nic nevím,ale prosím Vás o to, zda-li můžete nějak vysvětlit ony procenta ,,neůspěchu",jeli to možné.Ve své minulosti jsem mnohdy našel poučení a vysvětlení v tom co se nepovedlo,než v správnosti postupů.K uvědomění si chyb jsou potřeba znalosti,které v této oblasti žádné nemám! Rád bych konečně potkal někoho,kdo by mně přesvědčil na základě důkazu,ne pouhým tvrzením. Nemám-li žádné indicie je pravděpodobnost 50 na50%.Vím-li,že zkoumaným (ná) je žena,dovodím pravděpodobnost 60 na40%.Je daná rozdílem obou pohlaví.Je-li to mladá žena,zpřesním odhad na70 ku30% . Rozdíl mezi mladými a starými....atd.Zatím nevidím účinek vkladu nějaké metody .Moje otázka je,..Porovnal někdo výsledky absolventů metody s výsledky ,třeba skupiny sociologů? Odhaduji,že by se od sebe mnoho nelišily.

Odp: K iracionalitám si vytvářím odstup,ale...
Laďa, 7.8.2006 20:33

Ohledně seriózního výzkumu Vám toho bohužel moc neřeknu. Výzkum se týkal zejména využití samotné alfa hladiny, popř. některých technik (což je obsahem prvního víkendu kurzu), ale o výzkumu toho, čemu se v rámci Silvovy metody říká ESP (efektivní smyslové promítání), nevím. Zcela určitě proběhl, vždyť tahle metoda se v USA vyučuju 40 let (u této příležitosti plánují setkání - http://www.silvamethod.com/sub/subpages/news/ne.html).

Hodnocení úspěchu v procentech je složitější, ale není to zas takový problém vyjádřit odhadem (chtělo by to vypracovat přesnější kritéria). Hodnotíme správné určení vzhledu (vlasy (délka, barva), oči (barva, brýle), celková tělesná konstituce), psychický stav osoby (deprese / optimismus, nadšení), tlak krve a cholesterol a třeba i hladinu leukocytů (a CRP - fantazii se meze nekladou) (orientačně vyšší / nižší), orientačně alergie, úrazy v anamnéze, pohyblivost (kondičku). Pokud se někdo trefí cca do poloviny vlastností, je to 50% úspěšnost. Pokud se řekne vše správně až na malé odchylky (třeba barva očí), považuju to za 90% úspěšnost. Někdy se stává, že zadavateli případu poskytne i informace, o kterých nikdo neví - v tom případě nic nehodnotím, protože v čase konání kurzu se nedají ověřit.

S důkaz je to těžší - organizačně. Já osobně jsem byl na kurzu před 3 lety, ale tuto techniku jsem považoval v dané chvíli za zbytečnou. Před asi měsícem jsem si byl kurz zopakovat (opakování je zdarma) a od té doby se snažím každý večer vyřešit alespoň jeden případ. Faktem je, že samotnému člověkovi to jde doma hůř než na kurzu. Proto můžu provést rozbor nějakého Vašeho případu výhledově někdy v polovině září, po dostatečném tréninku... Nebo můžu napsat jinému absolventovi a můžeme případ rozebrat dohromady... Jiná podobně snadná možnost mě nenapadá...

Odp3: Smysl vs Nesmysl
Juras, 8.8.2006 10:55

žijeme v reálném světě, všechny jevy nejsou racionální povahy a nelze je ani racionálně vysvětlit.
Myslím, že jsem na tom podobně jako Vy, taky upřednostňuji racionální cestu, ale není to univerzální cesta k poznání.
Racionální cesta funguje pouze když je k dispozici dostatečný soubor dat. Jenomže to nikdy nevíme - neustále dochází k novým objevům, soubor znalostí nikdy nebude konečný.

Na konkrétním příkladě bude zřejmější, jak to myslím. Sedlák se zdravým selským rozumem, by zcela racionálně v předminulém století správně zdůvodnil, proč nemůže dvoutunový kus železa lítat.
„Dá rozum, že je ta hromada těžší než vzduch a pokud by se objevilo kouzlo, které by tu hromadu železa nadnášelo, bylo by to přece popřením platnosti gravitačního zákona.
Šarlatán, který by to tvrdil, chce jenom oblbovat lidi!“. Vyvodil velmi správný závěr (podobně jak je vyvozují naši dnešní Sysifovci) ale bez toho, aniž by si uvědomil, že pro správnou úvahu možná
nemá všechny potřebné znalosti. My dnes máme ještě několikrát těžší letadla, která létat dokážou a žádná iracionalita v tom není.

Shrnu: To, co považujeme za iracionální, se možná stane racionálním po nějakém objevu v budoucnu. Dokud jsme ve stavu, kdy nějaký jev nedokážeme rozumem vysvětlit,
považujeme jej za iracionální, což je možná chyba pramenící z neznalosti.

Odp4: Smysl vs Nesmysl
Ivan Placák, 10.8.2006 23:01

Tady jsem se rozchechtal při představě,že to tak asi není.(zkušenost)Sedlák by na základě pozorování tvrdil,že to možné je! Zatímco by vědecká rada teoreticky zdůvodnila proč to možné není!... a nikdy možné nebude!!Ještě,že jsou na světě lidé, ke kterým se výsledky úsudku akademických komisí nikdy nedostaly a nedostanou! Je to poprvé co s Váma zlehka nesouhlasím.Samo,-je to nadsázka,ale-?....

Odp5: Smysl vs Nesmysl
Juras, 11.8.2006 11:58

To je asi pravda, personální obsazení jsem netrefil dobře :-):-)

Odp4: Smysl vs Nesmysl
Jurášek, 30.8.2006 12:10

Tuna železa Versus zdravý selský rozum: hromada železa sama o sobě lítat nemůže a to kouzlo které ji drží ve vzduchu se v dnešní mluvě nazývá výkonný proudový motor. Letí i kámen bez pohonu teda když nikdo nevidí tu ruku která jej hodí a taky když se přivřou oči nad tím že za obzorem ten kámen spadne :-)

Odp5: Smysl vs Nesmysl
NEMO, 30.8.2006 14:15

Jenom výkonný motor nestačí. I správný tvar musí být. Stejně jako ocelové lodě, plavou díky správnému tvaru a rozložení sil.
Celkem zajímavé. Podobně selským rozumem se zdůvodňpovalo, že při vyšší rychlosti jak (hádám) 20km/h se musí pasažéři udusit nebo umřít... :)
Je zajímavé sledovat, jak historická dogmata postupně padají. A to si jen tak představte co bude dál. Škoda, že lidský život je tak krátký... :(

Souhlasim
PedyMaster, 7.8.2006 20:09

Já si myslím, že ne tom článku je hodně pravdy když se to vezme z určitého pohledu.

Kmitočet ...
Michal, 10.8.2006 14:55

Jednou jsem zde prezentoval své postřehy z jednoho VŠ semináře o mozku, kde jsem se dozvěděl o onom kmitočtu, který se zdá autorovi výše zveřejněného článku příliš malý v porovnání s počítačem.

Rád bych uvedl na pravou míru, že oněch možná jen 40 „kmitů“ za sekundu tvoří vědomí, chcete-li jáství nebo uvědomění si sebe sama. Ostatní „periferní zařízení“ vědomí mohou fungovat na jiných kmitočtech, ovšem o tom jsem se nevyjadřoval (nejsem odborníkem v této oblasti, nejsem biolog).

Pravdou dle vědeckých výzkumů však je, že tak či onak, pouze 40x za sekundu si naše vědomí zreviduje, kdo je, co je, kde je, proč je, co je v okolí, jak to okolí působí na vědomí a jak vědomí působí do okolí prostřednictvím např. končetin nebo verbálního vyjadřování atd. atd. Jde o to, že si NEUVĚDOMUJEME ŽIVOT KONTUNUELNĚ BEZ PŘESTÁVKY, NÝBRŽ „POUZE“ 40x ZA VTEŘINU. A to nemluvím o schopnosti lidského vědomí abstrahovat od nepodstatností jako je mrkání očí (copak vidíte tmu, když mrknete? ani si to mrknutí neuvědomíte), vnímání pachu (přijdete do smradu, ovšem jste-li v něm hodinu, nevíte už o tom), chuti atd. atd. ;-)

Odp: Kmitočet ...
Saw, 11.8.2006 10:26

Vzpomínám...

A ten kmitočet je téměř jistě důsledkem stavu po převedení signálu, kdy se musí obnovit stavy iontů uvnitř a vně buňky a v této době nelze neuron excitovat sebesilnějším podnětem. A samozřejmě také omezenou rychlostí převodu signálu, takže ony periferie budou podle všeho ještě „pomalejší“ ve své manipulaci se signálem.

A k tomu mrkání, spíš to bude způsobeno obrovskou rychlostí onoho pohybu. A Kontinuelní vnímání už jsme řešili :-)

Odp2: Kmitočet ...
Michal, 13.8.2006 14:25

Mrkání ... i kdyby bylo sebemenší, je zajímavé, že člověk jej NEVNÍMÁ vůbec. Logicky by se dalo usuzovat, že nulová reakce (vnímání) může být důsledkem pouze nulové akce (mrkání), což v tomto případku neplatí. Ovšem je nasnadě hledat paralely ve vnímání pachů, jež časem otupí atp.

Odp3: Kmitočet ...
Saw, 13.8.2006 20:44

Ani to bych neřekl, vždyť se tu celou dobu řeší relativní „pomalost“ mozku...

...
Bambus, 11.8.2006 9:35

http://computer.howstuffworks.com/dna-computer1.htm

Tady je malej článek o DNA počítačích. Tak jako dnes k výpočtům používáme mechanická táhla a tranzistory, v budoucnosti třeba budeme „počítačovat“ chemicky. V článku je popsaný pokus ve kterém měla DNA odhalit nejkratší cestu mezi několika městy. Zatímco „výpočet“ proběhl během setiny sekundy, rozluštit „výsledek“ trvalo několik dní - a to je asi ten problém. Chemie je strašně rychlá, a mozek se v tom určitě nenechá zahambit. Podle mě sbírá data kontinuálně a analyzuje a chroustá všechno co je dostatečně relevantní v okamžiku kdy to dostane. Nevím jestli máme vědomí jenom 40X za vteřinu, ale podle myslím, že ne. Kdykoliv se v živém organismu objeví nějaké Herze, vsadil bych se o pivo, že je to kvůli koordinaci práce miliónů buněk. Třeba každej Herz z těch 40 označuje moment, kdy dobíhají předchozí akce (stáhnout sval, mrknout) a musí začít ty nové (dál stahovat sval, dokončit mrknutí). Nemám ale pocit, že bychom vnímali akorát na vrcholu nebo na spodku elektrolytické sinusoidy.

Odp: ...
Kings, 11.8.2006 22:59

Pěkně se rozjela diskuze ohledně naší hlavičky.To je dobře ,člověk se zde dozví spoustu zajímavých věcí.Pokud se zamyslíme nad DNA jako takovým ,tak je to hodně našlapanej program a hlavně co do velikosti a objemu dat které obsahuje je bezkonkurenční.A když si vezmeme veškeré procesy které v nás každou sekundu proběhnou tak to stojí taky za to .Čísli se to asi ani nedá vyjádřit.No a když si vezmeme, že v jedné jediné spermii,semínku nebo vajíčku je nahraný celý program od a až po z ,tak to nemá obdoby.Miliardy chemických reakcí v jedné spermii ,natož pak chemické reakce v našem mozku,kolikrát si říkám je to pěkná rychlost,když si vezmete třeba situaci za volantem kde má dojít ke střetu dvou vozidel.Řidič v tu chvíli řeší miliony operací jen aby vyřešil vše co nejlépe.Pro náš mozek je to v tu chvíli velmi vysoká zátěž v podobě vyřešení situace okolo něho.To ovšem znamená řešení několika variant které přichází v úvahu.Potom musí být vyslány signály do celého těla aby byly spracovány a končetiny vykonali potřebnou práci,potřebný pohyb jakým-si směrem,který musí být taky zadán a spočítán.Přitom ještě musí mozek počítat s rozdělením výkonu na jednotlivé svalstvo po celém těle.Dále se musí spolehlivě starat o naši grafiku,neboli oči,uši ,čich,srdce a všechny orgány a tak dál až třeba po růst vlasů a jejich výživu.Nevím co ještě, je toho mnoho co má vše v tu jednu sekundu náš mozek na starosti.To je rychlý přenos dat co?Chemie to je něco.
Na druhou stránku když se zamyslíme nad tím jaký strom třeba vyroste z jediného semínka,tak je to taky pěkně dokonalý program.A hlavně ta chemie je asi taky dost složitá.

Odp2: ...
Saw, 11.8.2006 23:20

Za vším je ale „jen“ pár vlastností hmoty (i když v jisté době po velkém třesku byly údajně platily odlišné fyzikální zákony, pakliže to fyzikálními zákony nazveme), a náhoda... Nebo že by za tím bylo něco víc :-) To neví nikdo, ale spousta lidí si myslí že ano, čest jejich pevné víře ;)))

Odp2: ...
Ivan Placák, 11.8.2006 23:53

Četl jsem,že vlasy,vousy a nehty rostou ještě několik desítek minut po naší smrti.Jejich růst se zpomaluje až do úplného zastavení.Asi to bude jediný prokázaný stav,který bychom mohli nazvat životem po smrti.Napadá mě ,že když tento růst není řízený centrálně,musí mít i jejich jednotlivé buňky ,,vlastní vědomí" a pokračují ve seschematu dělení,tedy růstu,až do vyčerpání energie a přísunu živin.Otázkou je co vydá pokyn k jejich růstu,tedy v pokračování života.Můžou mít vlastní vědomí?..Faktem je,že nás jejich stříhání nebolí a že nejsou s naším vědomím propojeny.Žijí si svůj vlstní život.

Odp3: ...
Saw, 13.8.2006 20:51

Pokud vím tak trvá ještě déle než se zásoby živin vyčerpají. A vysvětlení je ještě podstatně jednodušší než Vámi popsaná teorie, ony totiž ani nedostanou žádný pokyn k tomu aby dělaly cokoliv jiného. Trochu to odporuje představě organismu jako celku, ale každá část jen dělá to, na co je předurčena tak dlouho jak jen může. Dokonce jsem slyšel o případu kapra, který se všemožně pohyboval i poté, co byl usmrcen několika ranami do hlavy, zmražen a rozmražen asi po měsíci :-)

Odp4: ...
Ivan Placák, 13.8.2006 22:30

Ryby nejsou teplokrevné,jejich metabolismus má velice nízkou potřebu kyslíku pro jeho funkčnost (i jeho části) nepodlehnou-li mechanické destrukci nebo hnilobě.Ostatně toto je známé,ale jejich buňky se už dále nedělí ,nemnoží se,pouze zůstávají uchované+zbytek O2. Po jeho spotřebování se náš kapr stává definitivně obědem nebo večeří. Rohovinové buňky se dokáží dělit ,tedy množit se i po zániku života jejich nositele,v tom spočívá jejich zvlášnost. -Useknuté hlavě narostou vousy.No není to zábavné? Docela se tomu chechtám! Tato teorie není moje,já žádnou nemám. Je faktem!

NEOVĚŘOVAT !!!

Odp5: ...
Saw, 13.8.2006 22:55

Šlo jen o princip. Hlavní je relativita pojmu „zánik života“. Ani ony buňky, vlastně ani kaprův sval si to neuvědomí, dokud jim nedojdou molekuly a atomy potřebné pro jejich funkci a obecně dokud jsou podmínky vhodné pro jejich funkci. Takže si říkám, že je přece možné že se kaprovy buňky přeci jenom ještě chvíli dále dělily... A zábavnost je relativní :-)

Odp6: ...
Ivan Placák, 13.8.2006 23:45

Máma pacovala téměř celý život ve VÚAB.
Výzkumný ústav antibiotik a biotransformací, na mikrobiologii.Něco mám od ní. Měl jsem na mysli život na buněčné úrovni,-jeho nejzákladnější podobu.Useknutá hlava byla jenom demonstrační rekvizitou! Rozchechtalo mě to,že mě v tu chvíli nic jiného nenapadlo!

Odp7: ...
Saw, 14.8.2006 0:33
Odp7: ...
Laďa, 14.8.2006 19:30

To je náhodou docela zajímavé... dřív se nerozlišovali původci infekčních onemocnění, ale pak se zjistilo, že jde v podstatě buď o bakterie nebo viry. O bakteriích by se ještě dalo říct, že jsou to živé organismy. Ale viry? Jenom nukleová kyselina obalená proteiny - nic víc. Tak kde vlastně začíná život? A kde se objevuje vědomí? Mají bakerie vědomí?

Odp8: ...
Saw, 15.8.2006 0:09

Život je dle mého snaha šířit (zachovat) genetickou informaci (resp. dispozice k tomuto), ať už je nástrojem jakkoliv složitá forma vědomí, nebo ne. Jaký je Váš názor?

Odp8: ...
Ivan Placák, 15.8.2006 3:28

Někreré druhy bakterií a plísní žijou z našeho krevního cukru,při jeho poklesu se začnou dožadovat jeho pravidelné dávky vylučováním toxinu,který v nás dokáže vyvolat stav podobný absťáku těžkých narkomanů,Způsobí,že se nám udělá opravdu špatně! Takto si nás mrchy ovládají a my jim otrocky sloužíme,kašlou na naše kila a na to ,že se to SAWovi nelíbí,vím že je to jeho téma,dokáží si z člověka udělat pastviště.Zatímco,, vrcholy„ vesmírné inteligence ženou svoje stáda z jedné pastviny na druhou a neustále se s nimi stěhují,tito nenažranci řvou,,chceme ještě houstičku a pak ještě něco sladkého!!...,si medí v teploučku a ženou svoji pastvinu z místa na místo,aby se jim postarala o jejich uspokojení.Jestliže umí rozpoznat ,-ANO-NE,-(svině nenažrané) Jsme blízko pramenů buněčného ,,vědomí“ .

Odp9: ...
Bambus, 15.8.2006 10:57

Slyšel jsem, že opravdoví přeborníci v chování cizích virů a bakteríí jsou prasata. Jejich tělo se hemží milióny mikroorganismů, ale prase nezahyne. Spíš naopak, prase je neskutečně odolný tvor. Třeba taky díky tomu dokáže sežrat úplně všechno a nic se mu nestane - neexistuje nic na čem by se někdo v těle nedokázal přiživit. Skoro se nabízí analogie s civilizací => pár lidí (ti „užiteční“) tvoří tělo, a ten zbytek se prostě snaží přiživit uvnitř množiny produktivních vztahů.

Odp9: ...
Saw, 15.8.2006 11:15
Odp7: ...
anna-mari, 24.8.2008 20:29

Ahoj já si zas myslím že, vousy jsou jako u hub podhoubí.. nevím vaše články jsou zajímavé měje se všichni a pááá

Vzdálená analogie a „nebeské šachy“
romantik, 14.8.2006 22:31

Domnívám se, že srovnávat činnost mozku a počítače sice možné je, ale obojí má zatím dost odlišný proncip tj. mozek se řídí zákony biologickými a fyziologickými a počítač zákony technickými. Přesto kdybychom fantasii popustili hodně uzdu tak jak to udělal autor úvodního článku, mohli bychom si představit, že „vyšší inteligence“ nad námi s námi hraje jakousi hru v šachy, avšak s fenoménem úplného zániku, který v našich lidských hrách pro pobavení neexistuje. Proč „vyšší inteligence“ se „baví“ někdy úplným zánikem svých hracích figurek? Může za to čtvrtá dimenze tj. čas ? Nebo je zánik podmínkou vzniku něčeho jiného nového ? Tento jediný důvod se zdá ospravedlnitelný. Proč však je při tom nutné aby s tím souviselo tolik utrpení? Proč v boji zraňované „živé figurky“ cítí tolik bolesti ? Možná proto, aby se do boje pouštěli opravdu jen v nejnutnějších případech. A proč by potom k tomu boji byly ty „živé figurky“ vedeny „vyšší inteligencí“, když míru vynaložené bolesti k příjemným stránkám případného vítězství musí posoudit samy (tj. ty figurky, tj. lidé) ?

Odp: Vzdálená analogie a „nebeské šachy“
Juras, 14.8.2006 23:45

Moc nechápu, o čem mluvíte. Jaktože v lidských hrách neexistuje zánik? Úplně pominu „střílečky“, vezmu v ůvahu ty Šachy - co symbolizuje vyhození figury ze šachovnice? Přece smrt. Smrt, kterou lidé považují za zánik.

Bolest - co je bolest? To je průvodní vjem nějaké skutečnosti. V dnešních počítačových hrách je bolest symbolizována zrudlou obrazovkou, když hráč dostane zásah, v budoucnu možná hráč i pocítí bolest. Uvidíme, třeba to bude ta správná relaxace, když se úředník vrátí z kanclu domů a virtuálně si třeba zaboxuje s několika lidmi, kterým si přál nandat to za přepážkou. Zbitý a šťastný, že se mu povedl správný direkt, odreagovaný zdravě spokojeně usne...

Pokud připouštíme, že by náš svět mohla řídit „vyšší inteligence“, nemá cenu mudrovat nad smyslem utrpení. Ze zdejší pozice nemáme šanci to pochopit.

Odp2: Vzdálená analogie a „nebeské šachy“
Ivan Placák, 15.8.2006 3:53

....,,Zbitý a šťastný",....řvu smíchy,tečou mě slzy,bolí mě celá huba,nedá se to zastavit.!!....Personální obsazení nemá chybu! Spěješ k dokonalosti.

Odp2: Vzdálená analogie a „nebeské šachy“
tlapka, 4.11.2010 11:59

Bolest je chemický proces, ale nemyslím že je to šťastné řešení problému vyhnout se škodlivině, kolikrát bolest nadělá víc problémů než způsobená škoda, to se Vyšší inteligence nevyznamenala.

Odp3: Vzdálená analogie a „nebeské šachy“
Juras, 4.11.2010 13:42

Co o tom můžeš vědět? Např. podle křesťanů mají porodní bolesti jediný důvod - aby ženské trpěly za to, co provedla parababizna Eva. Tak to nařídil ten, kterému říkají milostivý, dobrotivý a spravedlivý ;-)

Odp4: Vzdálená analogie a „nebeské šachy“
tlapka, 4.11.2010 14:07

Jasně a zuby bolí od toho jablka co do něho hadem navedeni kousali když to Pán zakázal, aby nebyli moc chytří. To je zase podle mě. ;-)

Vyšší inteligence je nutná k řízení státu.
Alfons, 28.10.2010 9:35

Teprve teď poznáme jak vyšší inteligence funguje v praxi.;-)

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru