Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

7.8.2006 21:14

Vivat internet

Stala se mi v životě změna se kterou se s vámi chci podělit.

Již dlouhá léta jsem na internetu, prakticky od začátků, před více než deseti lety. Od té doby se vše na tomto médiu radikálně změnilo a musím podtrhnout, že k lepšímu. Lze tu najít opravdu již téměř všechno. Tímto bych chtěl poděkovat všem tvůrcům stránek. Děkuji jim, že nelenili, učili se nové technologie, strávili nad web projektem spousty svého času, který mohli někde jinde neefektivně zmařit.

Teď zpátky k věci: Většinu času jsem u monitoru strávil jako konzument, serfoval jsem, stahoval, hrál si, chatoval, ... zkrátka užíval si práce jiných. Před rokem, ale u mě došlo k radikální změně. Ano tušíte správně, začal jsem tvořit. Objevil jsem nový svět s tolika možnostmi, kde lze uplatnit kreativitu a začal jsem budovat jeden projekt za druhým (připouštím, že některé jsou totálně na nic, některé jsou podprůměrné, jiné možná lepší, těch co mě přerostly přes hlavu jsem se zbavil). Nejsem profesionál a neživí mě to, je to jen hraní si ve volném čase, když je deštivé počasí. Tvorba webu mě intenzivně připomíná jednu starou hru a sice Simcity. Akorát místo domečků a komerčních zón jsou substránky a místo elektrického vedení a potrubí jsou linky na jednotlivé strany. Ještě jeden (a to podstatný) je tu rozdíl, zatímco ve hře je výsledkem soubor v savegame adresáři, který po omrzení hry bude nenávratně vymazán, tak u webové tvorby zůstává stále on-line a mohou si jej užívat ostatní. Je to dobrý pocit, uspokojení z dobré práce, když sledujete jak návštěvnost pak pěkně roste...

A na závěr, vás všechny, kteří jste to ještě nezkusili bych chtěl poprosit, ať to zkusíte. Udělejte stránku, je jedno na jaké téma, vše se může jednou hodit. Třeba vás to chytne. HTML jazyk je opravdu jednoduchý a zvládne to každý, takže pokud máte nějaký nápad, tak ho dejte všem, ať je internet zase o něco dokonalejší. Posouvá se tak celé lidstvo kupředu.

css
Bambus, 10.8.2006 11:44

Taky mě to baví. Jen tak dávám odkaz na stránku, kde se dá snadno a rychle naučit css. Dá se tam přepisovat a upisovat z kódů, a hned kontrolovat co ta která změna udělá. Připadá mi to docela užitečné, zvlášť pro ty, co css neznají...
Tak hurá do toho :)

http://www.w3schools.com/css/css_examples.asp

Jen s tím stále on-line bych...
NEMO, 10.8.2006 13:09

Jen s tím stále on-line bych nesouhlasil. :)
Dochází k velkým změnám, každou tisícinu sekundy, stránky mizí a zase se objevují. Taková síť informačních buněk, které se chovají jako organismus. Staré je nahrazované novým, nebo nepotřebná část odumře...
Je zajímavé se dívat jak internet pulsuje „životem“. Skvělý zdroj informací, a někdy i dezinformací, které zmatou hlavně TV N@VA a její konzumenty před obrazovkou... ;-)
Jsem velice rád, že tohle informační médium existuje, mimo jiné mě také živí.

To kouzlo znám
Kelt, 10.8.2006 21:06

To kouzlo moc dobře znám. Začal jsem ze zvědavosti s MS FrontPage, abych záhy zjistil, že je to naprostý nesmysl, naučil se HTML a CSS, pročítám si různé Tipy a triky a neustále vylepšuji své 4 různé webové projekty. A je moc krásný pocit, když mi někdo napíše, že se mu některý z mých projektů líbí.

Čumím z dálky na mazáky
Ivan Placák, 11.8.2006 1:08

Docela vám všem závidím,jsem samouk,umím kulový a nemám se s kým poradit a od koho se co naučit.Odstěhoval jsem se na mikrovesnici a tak aspoň z povzdálí čumím na mazáky.Aspoň vím, kde žebrat o pomoc v případě potřeby! Vidím,že jsem tu v elitní společnosti,poraďte,doporučte,něco o int.základech srozumitelného pro začátečníka. Už se známe a tak vás všechny zdravím.Toto je zatím nezmíněný fenomén: Mám pocit ,že sedím u stolu s lidmi s kterýma se už dlouho znám,můžeme spolu souhlasit,nesouhlasit,ale cítím,že si už nejsme cizí.Je to jako když chodíš po městě a potkáváš lidi s kterýma se znáš a jen tak se pozdravíte a minete,aby jste se příště zakecaly na delší dobu,když je trochu času.Docela se chechtám při pomyšlení,že bych měl někomu poradit,ale přece! Mějte na paměti,že na vaše stránky budou chodit taky starší.Dbejte prosím na velikost písma!I Bezvadně a zajímavě udělané stránky musí být dobře čitelné jinak je mnoho lidí prostě vynechá.Za tuto prozíravost Alešovi děkuji.

K internetu a začátkům
Juras, 11.8.2006 6:45

Trochu jenom připomínku začátků internetu (před deseti lety už to nebyly začátky) - Podstatné věci už fungovaly od začátku 70. let (např. email se zavináčovou syntaxí adresy vznikl tuším roku 1971). Před deseti lety došlo k většímu rozmachu, ke komercializaci internetu a proto si ho teprve v té době všimla veřejnost.

Ivanovi - já jsem sice profesionál, (i vzděláním) ale v podstatě taky samouk, protože všechno v čem dělám, jsou věci, které se překotně vyvíjí, během doby mého studia ještě neexistovaly anebo se ještě neučily. Pokud chceš začít, zkus to s http://www.jakpsatweb.cz/ - zaregistroval jsem existenci toho webu, nepročítal jsem ho podrobně, ale po nakouknutí mi připadá dobrý.

Odp: K internetu a začátkům
Ivan Placák, 11.8.2006 7:19

Díky!....doufal jsem ,že mě inter.v životě už nedožene,že se z toho vyvlíknu útěkem na druhej břeh!A odtamtud se budu pěkně šklebit,jak jsem s ním vydupal... PĚKNĚ JSEM SE SEKNUL!!.....Je svinsky rychlej, je jednoznačným výtězem.Teď jste mými guru a rady vítám.

Odp2: K internetu a začátkům
Juras, 11.8.2006 7:34

No jo, ze druhýho břehu. ;-) Jenomže Ten nahoře třeba posílá dušičky zase zpátky na první břeh, co my víme? ;-)

Odp3: K internetu a začátkům
Ivan Placák, 11.8.2006 18:26

Jasná zpráva,až tam budu tak ho požádám jestli by neudělal z výtěze - vítěze,pro začátek.Požádám ho o příspěvek,vysvětlím mu ,že se tu nějak nemůžeme dohodnout.Pro jistotu si koupím zpáteční lístek,bylo by škoda takhle dobrou společnost opouštět

Odp3: K internetu a začátkům
Ivan Placák, 11.8.2006 18:29

Jasná zpráva,až tam budu tak ho požádám jestli by neudělal z výtěze - vítěze,pro začátek.Požádám ho o příspěvek,vysvětlím mu ,že se tu nějak nemůžeme dohodnout.Pro jistotu si koupím zpáteční lístek,bylo by škoda takhle dobrou společnost opustit!

Návrh tématu stránky
romantik, 12.8.2006 22:47

Pro odborníky-webotvůrce navrhuji jako téma nové stránky „ Serioznost firem aneb Zaměstnavatelé v nekližé“. Upřesním: Uchazeči o zaměstnání musí o sobě říci případným zaměstnavatelům všechno možné ( tj. životopis, telefon, praxi, vzdělání atd.), musí chodit na vstupní lékařské prohlídky, musí se hlásit na ÚP, sdělovat údaje o sobě různým personálním agenturám.
Naproti tomu o serioznosti chování firem k zaměstnancům nejsou známy žádné údaje ani není známo nic o úrovni vedení a firemní kultuře jednotlivých firem.
Bylo by užitečné založit webovou stránku na toto téma, kam by lidé mohli po internetu zapisovat své kladné a hlavně záporné poznatky o určité firmě. Sloužilo by to jako důležitá orientace pro nového uchazeče o práci v určité firmě a představitelé firem by se možná přece jen snažili zacházet trochu slušněji s uchazeči o práci a se svými zaměstnanci.

Odp: Návrh tématu stránky
NEMO, 14.8.2006 9:05

To je sice hezké, ale zneužitelné jako pošpinění dobrého jména jedné firmy, firmou druhou.
Kdo bude kontrolovat správnost takových záznamů? ;-)

Odp2: Návrh tématu stránky
romantik, 14.8.2006 21:50

Kontrolovat správnost názoru na firmu budou moci další bývalí zaměstnanci a firmy konkurenční. Správnost názoru vedení firmy na zaměstnance bohužel nikdo nekontroluje; často je ten člověk hodnocen ukvapeně, subjektivně, možná si „přisadí“ starší zaměstnanci mající strach o práci a o mzdu za přesčasy, možná odmítnutý „nezaplatil“ určitý „sponzorský dar“ nebo odmítl kouřit s kuřáky a opíjet se s alkoholiky v souladu s oficiálními předpisy firmy.

Odp3: Návrh tématu stránky
Juras, 16.8.2006 9:40

Aha, konkurenční firmy budou kontrolovat, jak důkladně pošpiněná firma je. Rozumím. A bývalí zaměstnanci se na to z vysoka vy...

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru