Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Alkohol je nebezpečnou drogou"

Odpovídáte na příspěvek:

Tohle nejsou dobrá témata
Juras, 16.8.2006 23:28

Takováto témata trápí ponejvíce lidi, kteří doplatili na nějaký nelibý následek. Neříkám že všichni, ale spousta přikyvujících odpůrců alkoholismu, kuřáctví, užívání drog atd. jsou zaslepení fanatici používající jednostranné argumenty. A téměř bez výjimky všichni, kteří touží některé z neřestí zakazovat, používají manipulativní argumenty.

A teď se do vás pustím... :-)

Není pravda, že normální je nepít. A pokud by to snad pravda být měla, tak především: Normální je nejezdit autem, normální je nepoužívat mobil, normální je nevysedávat u počítače.

Není pravda, že alkohol škodí zdraví. Alkohol velmi výborně desinfikuje krk a ničí salmonely v trávicím traktu. Člověku se začínajícím nachlazením pomůže panák slivovice, aby nepropukla rýma. Červené víno podporuje obnovu kostní dřeně... Destilovaný alkohol hubí rány od hmyzu a chrání nás před boreliószou, klíšťovou encefalitidou a jinými infekcemi. Pití piva je perfektní prevencí ledvinových kamenů.

A nakonec technická - alkohol není droga. V poslední době sice spousta lidí zaměňuje slovo droga se slovy opiát nebo návyková látka, pravý význam pojmu droga je ale výtažek z rostlin. Chemické sloučeniny drogou nejsou. I když připouštím, že těch lidí, kteří to chápou špatně je většina a tak se význam toho pojmu v češtině skutečně změní - přecejen se jedná o živý jazyk.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.