Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Alkohol je nebezpečnou drogou"

Odpovídáte na příspěvek:

Pilo se vždy a všude.
sandál, 18.8.2006 17:38

Alkohol jako „droga“ je znám už od starověku. Víno a pivo se pilo už v Sumeru. jak to bylo s destiláty -o tom pravda moc nevím. Je ale pravda že lidé běžně alkohol nepili. Nebyla to běžná záležitost běžného dne. A vzpomeňte si např. na starověké civilizace kdy je popisováno že víno se ředilo, používalo se hlavně k léčebným účinkům ( což je potvrzeno i současnými lékaři) a pilo se jen o zvláštních příležitostech. V novější době - nemyslím jenom dnešek - je víno, pivo a destiláty v přijatelných cenách dostupné všem. Stal se běžnou společenskou zvyklostí. Když je užíván střídmě proč ne.
Otázkou je závislost. A to je všeobecné téma rozviřované v celé „Svíci“. Každý ji odsuzuje a dává na „pranýř“ ale nikdo pořádně neví co s tím dělat. Zdražování, represe, nátlak a zákazy nejsou východiskem. Viz. prohibice v USA. Jedinou šancí snad je změna myšlení lidí a to hlavně u mladých lidí. Mladí lidé mají své ideály. Dejme jim je „v plné kráse“ a ne bojovníky, rebely a zločince. Ne zbraně ale pozitivní náhled slušného člověka. Vím je to skoro idealistické ale za pokus by to stálo. Nemyslíte?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.