Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Alkohol je nebezpečnou drogou"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Pilo se vždy a všude.
Saw, 18.8.2006 22:15

Destilace sice neprovází lidstvo ani zdaleka tak dlouho jako alkohol, ale přizpůsobiví vikingové si poradili i bez ní. Pivo nechali na silném mrazu dokud se v něm nevytvořily kusy ledu, které vylovili, a silnější nápoj byl na světě :-)

A s tou nesmyslností represe zcela souhlasím. Stejně tak ale dokud bude hlavním znakem mládí nerozvaha a alkohol bude u mladých lidí vyvolávat dobré pocity, tak to i s tou převýchovou bude těžké. Zkombinoval bych vše dostupné k dosažení cíle. Ale nejdříve jakého cíle. Otázka dospělosti je totiž relativní. Takže vystavení „průkazu dospělosti“ od lékaře (mohl by se vztahovat na více drog); týkal by se jak psychického tak fyzického stavu (někdo by ho nezískal nikdy, někdo v 14ti). Dále zákaz prodeje alkoholu v trafikách a stáncích, a hlavně konečně markantní zvýšení pokut za podávání alkoholu osobám bez průkazu. Neříkám že by se tím problém vyřešil, ale prodejci by museli lidem bez průkazu prodávat alkohol za mnohem vyšší cenu aby pořád vydělávali. Tím by byl problém pijích dětí z větší části vyřešen, protože narozdíl od jiných drog se závislost na alkoholu vyvíjí pomaleji a plíživěji, takže s trestnou činností by to asi kvůli propitému večeru moc lidí nehrotilo. Na druhou stranu by se jistě našli i tací, čímž by se možná alkohol až moc přiblížil ilegálním drogám co do vzhledu komunity. Když se to tak vezme, netroufám si odhadnout jestli by byl dopad pozitivní nebo ne, ale jsem zvědav co myslí ostatní ;-)

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.