Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Alkohol je nebezpečnou drogou"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp3: Pilo se vždy a všude.
Michal, 21.8.2006 10:56

Děláte si legraci z průkazů a to je dobře. Ovšem já poslední dobou začínám postrádat smysl nutnosti mít určité průkazy u sebe.

Tak například nechápu, proč na dnešním ŘP je kolonka „místo pobytu“! K tomu snad máme OP, nebo se mýlím? A vyplívá mi z toho, že při změně trvalého pobytu budu mimo jiné vyřizovat i nový ŘP? Není to absurdní???

Navíc poslední dobou se zamýšlím možná nad nesmyslnou záležitostí, ale: Proč musí člověk u sebe mít ŘP, když řídí vozidlo? Nestačil by OP a policie by při kontrole již sama ze svého inf. systému vyčetla „aha, ten a ten má oprávnění řídit ...“? Jsem asi naivní, ale mám na to takový pohled. Jsme přeci v 21.století ...

Navíc, asi se dopouštím přestupku, možná ne, nevím: Když jezdím na kole, třeba i desítky km mimo své rodné město, nenosím u sebe OP! Když jsem během roku v Praze (kde nemám trvalý pobyt), nenosím u sebe občanku, prostě ji nechávám v místě přechodného bydliště (vím, že tento terminus technicus již neexistuje, ale rozumí mu snad každý;o) Dopouštím se přestupku??

Jednou mě legitimoval na Masaryk. nádraží policista. Byl jsem tam se svou bývalou velmi mladě vypadající přítelkyní (vypadala na 13, ale měla přes 18) a tak si pan orgán asi myslel, že jsem pedofil nebo co ;o) Já mu tehdy dal jen ISIC průkaz, protože nic jinýho jsem u sebe neměl. On mě pochválil, že prý dělám dobře, že správně OP ani u sebe nosit nemám! Dodnes mi ta jeho věta vrtá hlavou. Buď si dělal divnou legraci nebo to byl divnej policajt. Nevím. Vždy jsem myslel, že něco rikskuju, když u sebe doklady nemám, ovšem od té doby, co jsem hovořil s tím policistou, a to je tak 4 roky zpátky, jsem klidnější :o)

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.