Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Je automobilismus prospěšný či ne?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: čas a relativita
Martin K., 9.11.2006 20:51

Hm. Máte pravdu. Vím že je to rychlejší. České drahé dráhy měsíčně přepraví asi 16 miliónů cestujících, další milióny jsou přepraveny smradlavými autobusy. Asi byste ale nechtěl aby se všichni tito lidé rozhodli pořídit si nové auto pokud ho nemají nebo více jezdit starým autem aby byli všude včas. Aby všichni tito lidé vyjeli na silnice.Ten čas. Chtělo by to zpomalit, ale když zpomalíte okolí Vás semele (práce atd.)
Pohodlí automobilistů je vykoupeno „nepohodlím“ masy ostatních lidí. Auto nemají buď že jsou chudí, nebo skromní a šetrní a nebo bojácní a nerozhodní.
Jezdí často vlaky a autobusy. Hodně lidí co má auto už ani vlakem nejede, chtějí být všude vČAS. Zase ten čas.
Ale je to ve vlaku a v busu nepohodlí? Člověku by z principu (tvor společenský tvořící společenství) mělo být líp v kolektivu lidí než být uzavřený sám v autě.
Dá se při řízení prohlížet krajina? Sledovat lidi co nastupují a vystupují, přemýšlet kam a proč asi jedou? Přečíst si noviny? Jízda autem je mise. Rychle se dopravit z..... do...... tečka. Průběh cesty je pro řidiče (v dnešní době) asi jen stres, bodový systém, piráti silnic, zácpy a zdržení, hrozba nezaviněné nehody.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.