Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Je automobilismus prospěšný či ne?"

Odpovídáte na příspěvek:

K hlavnímu článku. Regulace...
Neuvedeno, 18.7.2016 0:00

K hlavnímu článku.
Regulace automobilizmu již existuje tím, že existuje spotřební daň z benzínu. Pak se platí ještě dálniční známka, nebo u náklaďáků na dálnici musí platit za kilometr.
Zrovna včera jsem poslouchal v televizi, že když se moře oteplí o jeden stupeň, tak vyhyne třicet procent korálových útesů v moři a kterých žije cca deset procent mořských tvorů. /Třicet procent vodních tvorů v moři na všech korálových útesích všech moří/.
Takže zvýšení teploty moří je velice závažná věc. No ta bene ještě ubývá ledu na polech a tím dochází k menšímu odrazu slunce od země a vzniká tím další oteplování.
Jenže k oteplování dochází nejen díky motorizaci, ale také letectví, topení ve stále větších bytech, vypalováním lesů pro zemědělství a pastevectví, rostoucím průmyslem, výbuchem sopek a zvětšenou činností slunce, stále větším nákladům i na ostatní stavby, větrné elektrárny, solární elektrárny, budováním vodních elektráren, válečnou činností atd.
Naopak zmenšuje se oteplování díky větrným elektrárnám, solárním elektrárnám, zateplení staveb, používáním atomových elektráren, vodních elektráren, atd.
Takže je s toho patrné, že by se nemělo jen stále koukat na některý důvod oteplování planety, ale měly by se daněmi omezovat i ostatní zdroje oteplování podle toho jak celkově přispívají k oteplování moří, aby se redukovala situace na původní stav teploty moří. Pak by se zjistilo, co je skutečně nejvíce ekononomické a ne jen prosazovat nějaké zákazy či omezení.
Také nelze prosazovat dotace, protože ty stavějí jedny lidi proti druhým.
Na příklad bývalá Jugoslávie se rozpadla jen proto, že se zvýhodňovaly některé státy Jugoslávie a jiné upozaďovaly. Vznikla nakonec s toho válka. Podobně z dotací nakonec může vzniknout válka i v Evropě. Copak se EU neumí poučit z Jugoslávie?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.