Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Je automobilismus prospěšný či ne?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: To co jsem napsal o daních jsem myslel...
Vlastimil Čech, 23.7.2016 7:58

Pane Neuvedeno: Vaše představa o rozumném hospodaření je podle mne dokonale správná. Naprosto a bez výhrad souhlasím!
-------------------
Chtěl jsem jen říci, že nějaká zdanění, zpoplatnění dopravy tuto dopravu NEOMEZUJÍ.

Podnikadějové o svůj zvýšený náklad na dopravu zvýší cenu své produkce.

Bohužel je to tak a nic s tím nenaděláme. Můžeme tak akorát nesouhlasit, a to je asi tak všechno co s tím můžeme udělat.
Konec konců- to už tu bylo. Kolikrát se zdražila doprava od roku 1990? A snížil se od té doby její objem? Řekl bych, že ještě vzrostl. Kdo to všechno zaplatí? Obyvatelstvo. Ten děda, který pojede rozhrkaným vláčkem za Hranice nanejvýš do Přerova, se zaplacením zdraženého zboží podílí na vybudování dálnice do Tramtárie...
A výrobce toho zboží, podnikaděj, to zboží zdražil třeba taky proto, že zaplatil nějakou dopravní daň. (Přece byste nečekal, že se kvůli nějaké dani vzdá svých požitků. Proto přece podnikaďuje, aby měl ty požitky) No a to zdražené zboží zaplatí i ten děda z Palkovských Hůrek.
Neříkám, že za všechna zdražování může zdražování dopravy vlivem regulačních poplatků.
Chci říci, že regulační poplatky obvykle samu věc neregulují.
Vedou jen ku dalšímu zdražení všeho možného.
---------------------
A to mne taky štve: podnikaděj věnoval nějaké peníze na dobročinnost. A je chválen a vyzdvihován. Ale kde ten dobrotrus nadbytečné prostředky vzal? Kdo mu je dal? No přece jehom zákazníci. Nikdo jiný. Takže jeho zákazníci zaplatili nedobrovolně dobrotrusovi jeho sponzorské blahodárství. Ty mi zaplať a já, podnikaděj a dobrotrus s tvým příspěvkem nějak naložím. Buď si zajedu na svou třetí dovolenou do Karibiku, nebo zasponzoruji tu hezkou dívenku ve sportovní tancích, či sponzorsky přispěju Ostravskému spolku nudistů. No prostě něco blahodárného spáchám. Prostě se nějak pobavím a budu ještě za DOBRÁKA! Za tvoje peníze, můj zákazníku, mi žádná dobročinnost není příliš drahá!
To by tak hrálo, abych tě, ty zákaznický jelimane, nechal dělat nějakou dobročinnost za tvé peníze. Prostě zaplať mi co můžeš, a když něco zbude, tak já už nějaké dobrotruství za sebe a za tvoje peníze vymyslím a spáchám!

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.