Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

29.10.2006 20:22

Jaký má vliv muzika na oblékání?

Jaký má vliv muzika na oblékání? Myslím, že v dnešní době značný, ovšem nachází se zde otázka, jestli se většina lidí obléká opravdu podle stylu hudby jaký vyznává, nebo jen podle toho, že je příslušný styl právě v módě.

Určitě má každý právo obléct se podle svého, ale přijde mi hloupé, když si vyznavač disko hudby vyholí na hlavě punkový účes a přitom s punkem vůbec „nesoucítí“... Jelikož poslouchám punk, tak se do této hudby stylizuji, ovšem s mírou. Řekla bych, že můj styl by se dal nazvat stylovým undergroundem... to znamená, že prvky punku se u mě projevují, ovšem nemusím být otrhaná, celá v černém a mít od hlavy k patě nášivky. Mám ráda značkové a luxusní věci, ale aby odpovídaly mému stylu. Nikdy bych si nekoupila nic falešného, protože je to vrchol trapnosti a ubohosti. Urážela bych značky, které mají například stoletou tradici a je opravdu směšné vyjít s falešnou kabelkou nebo brýlemi, které koupíte v zahraničí za hloupou cenu. Stejně většinou lidé ve vašem okolí vytuší, že vážně Vy, určitě tu pravou za 50 000 Kč nemáte..

Když jdu po ulici, honí se mi hlavou ,jak jsou všichni zavalení uniformovaností, jak se bojí experimentovat, nemají odvahu… a když náhodou někdo vystoupí z řady, tak se všichni ohlížejí, koukají a jsou z toho celý pryč…tohle je veliká škoda, protože lidé jsou různí, svět je různý, tak proč se bát experimentovat, proč se na druhé dívat skrz prsty když jsou oblečení jinak? Právě tohle bychom měli ocenit, tu odvahu a taky tu dovednost mít nápad vymyslet něco nového a přitom dát najevo oblečením váš názor na svět! Samozřejmě že některé nošené výtvory jsou hrozivé, sama se divím jak někteří dovedou zvolit takové kombinace aniž by sami chtěli, ovšem jsou osoby, které vystupují z řady a přitom jsou precizně oblečení a sladění. Za těmi se ráda otočím a čerpám z nich pozitivní energii.
Oblékání je také věc peněz, ale podle mého názoru jde i se starších a nových věcí udělat krásný kousek. Jde tady jen o šikovnost umět sladit staré a nové věci dohromady, dovednost nakupovat ve značkových ale i neznačkových obchodech, vybrat to pravé, a potom nikoho nenapadne, že to tričko stálo jen 150 korun.

Takže závěr? Buďte sví a nehleďte na okolí, jsou lidé, kteří se na vás budou dívat skrz prsty, ale kvůli nim přece nezůstaneme šedé myšky!

Jsi šťastná povaha, Hašlerko, ještě se...
Jana, 30.10.2006 9:16

Jsi šťastná povaha, Hašlerko, ještě se mi nestalo, že bych načerpala pozitivní energii z něčího ohozu:-). Jinak, je to zajímavé čtení, o oblečení přemýšlíš úplně jiným způsobem, než třeba já. Bylo by to ale na delší povídání...
Pří čtení článku jsem si uvědomila, že spousta lidí přikládá oděvu mnohem větší význam než já. Kdoví, jestli styl oblečení nepodceňuji a kvůli svému nepromyšlenému outfitu nepřicházím o jedinečné pracovní i osobní příležitosti:-( .

Klasika
Kelt, 30.10.2006 10:18

Jako chlapa se mě záležitosti kolem módy moc nedotýkají, ale musím uznat, že článek jsem si přečetl s chutí. Stylizaci svého oblékání podle hudby jsem praktikoval tak mezi 16-20 rokem, kdy jsem jakožto rocker a metalista chodil v orvaných riflích a džísce, součástí mého oděvu byl nezbytný vytahaný svetr. :-) Pak jsem lehce zkomerčněl a nyní preferuji pohodlnost a účelnost před nějakým image. Jak nejlépe charakterizovat mé oblečení? Sportovní až outdoorové - outdoorové kalhoty, kvalitní nepromokavá sportovní bunda, na nohách značkové sportovní boty. Na hlavě baseballka, na zádech batoh. Tuctový zjev nijak nevybočující z řady :-)

Pohodlnost
Juras, 30.10.2006 12:40

Mě móda nebere, preferuji pohodlí. Na ostatních lidech si většinou oblečení nevšímám, jenom když mě někdo zaujme. Zaujmout může v kladném smyslu i záporném - docela nesnáším takové ty moderní šaškovské botičky do špičky, které nosí některé nóbl dámy, jestli víte co myslím :-)

Zkuste uhodnout, jakou muziku poslouchám, když chodím nejradši v maskáčích s usárnou na zádech ;-)

Odp: Pohodlnost
Kelt, 30.10.2006 13:05

Karel Gott? :-):-)

Odp2: Pohodlnost
Juras, 30.10.2006 13:11

Nojo, včelka Mája :-) :-)

Odp3: Pohodlnost
ivanplacak, 30.10.2006 13:45
Extravagantnost
romantik, 30.10.2006 15:46

Hašlerko, asi jste ráda extravagantní tj. oblečením i posloucháním punkové hudby odlišná od většiny lidí a tím upoutávající pozornost. Dokud se tak dobře cítíte, máte na to a nikomu tím neubližujete, tak v tom pokračujte. To, že se zabýváte úvahami, zda oblečení jiných lidí stálo méně, než to vypadá, a něco pouze vypadá, že je značkové, tyto „problémky“ svědčí o tom, že si žijete nad poměry. Avšak dejte si pozor na to, že pokud se budete v davu „punkáčů“ stylizovat jako oni, stanete se mezi nimi „šedivou myškou“ a neupozorníte na sebe. V davu zelenomodrofialových chocholů se Vy se svým fialofomodrozeleným chocholem úplně ztratíte, nikdo si vás nevšimne. Pokuste se v budoucnu být i trochu vyjímečně prospěšná lidem, který to potřebují, a Vaše „slupka“ pak pro Vás ztratí trochu na důležitost. I v „myším kožíšku“ se může skrývat princezna s duchaplnou, citlivou a obětavou duší.

...achjo...
Pawsi, 30.10.2006 16:02

no comment... ;-)

odpověď:o)
Hašlerka, 30.10.2006 17:04

Chci odpovědět na Váš komentář, protože se v hodně věcech o mě mýlíte:o) Nad poměry si nežiji, ale když jsou tak blažené svátky jako Vánoce nebo narozeniny:o) Ráda si přeji nějakou drahou věc, ale jinak určitě si nad poměry nežiju, právě že kupuji věci levně, ale do kterých by jste to neřekli - to tedy tvrdí lidé kolem mě...to že se stylizuji do punku, jsem myslela jen některými málo prvky, jinak mám od každého stylu ráda něco, jednou se obleču tak, podruhé jinak....Ráda si s oblečením pohrávám, je to pro mě taková zábava:o)

odpověď
Hašlerka, 30.10.2006 17:09

Jó jó ty botečky do špičky ve mě taky vzbuzují hrůzu:o) a ještě chci dodat....nejsem nějaká punkový šílenec, jsem normální holka...žádná sichrhajzka v nose a na hlavě jeden červený „chochol“ :o)

Odp: odpověď
ivanplacak, 30.10.2006 18:43

Hašlerko,jsem plešostříbrňák,takže ze mne nikdy pankáč nebude,-škoda! Dávám ti plně za pravdu! Svět má být veselej,
barevnej a pestrej.Lidi, co se sami cítí dobře jsou příjemní i na ostatní.Všem nám to moc přeju.Trocha sluníčka vždycky potěší.

PUNKer a styl
MYdla, 30.10.2006 18:17

Já se řadím úplně do jiné vlny lidí. Jsem člověk co má rád stylový undegrund ne žádné levné věci, ale pěkně kvalitní nemyslím tričko za 2000litry postě přiměřeně . V poslední době se mi, ale stává, že se snažím spíše oblíkat jinak než ostatní a protože mi vadí sériová… A proto buďte originál jako naše Hašlerka;o) Přeji hodně úspěchů Hašlerko! ;-)

A co nick?
Juras, 30.10.2006 21:53

Ještě mě při pohledu na nick autorky článku napadlo - jaký má hudba vliv na výběr nicku? ;-) Vypadá to, že v Hašlerčině případě to moc nekoresponduje ;-)

Odp: A co nick?
BratrCukr, 1.11.2006 21:15

Hašlerky jsou zřejmě oblíbené bonbóny punkerů. :-D

Odp: A co nick?
romantik, 2.11.2006 11:01

Je to jinak.

Techno
Ondra, 7.11.2006 16:59

Mno, ja posloucham techno a oblekam se docela normálně, ale co nesnáším, je, když někdo přijde a machruje: „Bundu mam za 10k a za kalhoty jsem dal 8k“ apod. To fakt nemam rad.

Nevím nevím
Rettynka, 21.8.2007 15:09

Nevím, jestli by měl člověk řešit takové malichernosti, jako je oblečení nebo účes. Pravda, já se také ráda pěkně oblékám a na hlavě také ráda měním účesy, ale nemyslím si, že bysme se takhle měli nad tímto článkem nějak pozastavovat, protože na světě je plno důležitějších věcí. Je to sice jen názor 15-ti leté holky z Jihlavy, ale myslím, že je to dobrý názor. Mějte se, smějte se

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru