Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

1.11.2006 16:50

Školní jídelny a jejich neduhy

Školní jídelny - je jen málo lidí, kteří jimi neprošli a nenadávali na ně. Přesto se i dnes školní jídelny udržely. Jaké jsou dnes symboly toho nejhoršího stravování? Jak které, některé jsou moderní, jiné vyloženě otřesné.

Realita

I v době počítačů jsou jídelny, keré se zastavily v komunismu. Například v jedné nejmenované školní jídelně ještě stále přežívá univerzální omáčka ke všemu. Dostanete ji k kuřeti, hovězímu, ale i sekáné a čevapčiči (je to odporné). Jídelníček je i jinak jednotvárný, polévky vypadají otřesně, všude to smrdí, příbory josu hliníkové(!), je zde špatná hygiena, otlučené ovoce, zčernalé banány. Přístup personálu je také špatný. Strávnící, kormě těch pár VIP, jsou na obtíž. Největší kuriozitu je asi špejle v bramboru, i když se zde objevil slimák v salátu nebo kámen v čočce.
Na stížnosti nikdo nereaguje. Také zde chybí, nyní již sandardní výběr z více jídel, prvňáci jsou nuceni „všecho hezičky zpapat :-(“.

V čem tkví úspěch školních jídelen?

V tom, že lidé nemají čas, a proto své děti do jídelen posílají...

Propustit
romantik, 3.11.2006 11:03

Řešení: Nejdříve je třeba zapátrat, čí manželka nebo jiná příbuzná je vedoucí jídelny, s kým jsou příbuzné kuchařky a pod čí patronací jídelna vůbec funguje. Pokud drží ochrannou ruku nad jídelnou nějaký vlivný činovník, tak bude asi náprava těžká. Je i možné, že si jídelnu paní vedoucí zprivatizovala. Dále by bylo dobré odpoledne mezi 14 až 16 hodinou se občas jít podívat dozadu k zadnímu zásobovacímu vchodu; často se odtamtud denně odváží množství odpadových ale i dobrých potravin do soukromých rukou. Rodiče dětí to nevědomky platí, děti to nedostanou, aby se to hmotností vyrovnalo, děti dostávají to, co by mělo být v rámci povolených ztrát zlikvidováno. Dále je možno pozvat kontrolu z hygieny nebo udělat namátkovou kontrolu komisí složenou z rodičů. No a s komunismem to teď v kapitalizmu nemá nic společného. Příčinou je pouze chamtivost a bezohlednost personálu, který si je naprosto jistý svým pracovním místem. Ať rodiče sepíšou petici na MěÚ a podpořeny posudkem hygieny a vlastním svědectvím požádají o okamžité propuštění personálu z pracovního poměru. Ihned najdou mnoho mladých vyučených slušných a poctivých kuchařů nebo kuchařek, které jsou bez zaměstnání třeba jen proto, že se dostatečně neusmívají, nerozšiřují drby a neopíjejí se s vlivnými lidmi v hospodě. Zdar Vašemu konání, zlu zmar.

Odp: Propustit
Grush, 13.4.2007 7:27

Pokud ale pozvete hygienika, počítejte s tím že jídelna dostane od někoho varovné echo a ten někdo zase všimné do kapsy. Vy se to samosebou běžnými cestami nedozvíte. Tak to bohužel běžně chodí, jinak by patrně školních jídelen rapidně ubylo...

Odp: Propustit
ivan, 26.10.2010 20:43

Naprostý souhlas, já bych je okamžitě propustil bez udání důvodu a nahradil bych je mladýma, slušnýma a vyučenýma kuchařema, nejlépe s VŠ kteří se neopíjejí s vlivnýma OS-Obama, nebo ještě vlivnějšíma Obamama v hospodě, řkuli ve viňasu nebo v knaipě. Zlu zmar, nazdar, nazdar, zmaru zmar, nazdar,nazdar, zdar, zdar, zdar.

Co jste měli k obědu a kdy tě pustěj? Zmaru zmar, zdaru zdar, nazdar a na Žďár.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru