Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Čeho se bojím?"

Odpovídáte na příspěvek:

Je škoda každého dne, který jsem ještě...
Laďa, 10.11.2006 17:36

Je škoda každého dne, který jsem ještě neprožil... přesně tak. :-)

Všimni si jedné věci - lidé, kteří se bojí zemřít, se bojí také žít. Život je změna, všechno se vyvíjí, všechno plyne. Stáří je součástí života. Jediný člověk, který může řídit tvůj život, jsi ty sama. Říká se, že jsme řízeni společností, politiky, penězi, rodinou... ne, není to pravda. Tyhle všechny věci na nás mají určitě vliv - ale jen takový, jaký jim dovolíme. Tedy, jaký jim dovolíš, protože jediný člověk, který opravdu rozhoduje o tvém životě, jsi ty sama. Ty jsi svůj šéf, ty držíš kormidlo. Ale tenhle přístup chce přijmout zodpovědnost za své činy - a tu je ne každý ochoten přijmout. Radši zapadne do šedi průměru.

Staří lidé to u nás nemají snadné, společnost je nechce. Dívala by ses na stáří jinak, kdybychom žili v zemi, kde by staří lidé byli podporováni a respektováni? Myslím že jo. U nás je to prostě taková kultura. Když se podíváš do Japonska, tam třeba staří zenoví mistři umí věci, o kterých se našim mladým lidem ani nesní. A nejsou to jenom fyzické výkony, je to i způsob uvažování, náhledu na život, přístup k problémům. Zase, záleží na tobě, jaký budeš mít život... jen se nebát změn.

yDalší věc, kterou my, obyčejní lidé zatím nemůžeme přemoci je rakovina... Samozřejmě, že ty rakovinu dostaneš a nepřežiješ. Proč? Vytváříš si takové programy. Proč si raději nevytvoříš představu dokonalého zdraví? Vždyť je to tak jednoduché. Nauč se víc používat svoji mysl a tvé tělo ji bude následovat. Chce to jen jednu věc - dovolit si změnu vystoupit z davu „obyčejných“ lidí. Není to namyšlenost, jen uvědomění si svých schopností, které společnost potlačuje, aby tě mohla víc a víc ovlivňovat...

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.