Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Čeho se bojím?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Nemůžu říct že by mě podobné myšlenky...
sandál, 11.11.2006 0:30

Je to tak. Myšlenky na stáří a smrt napadají čas od času asi každého. Jak je vidět - v dnešní medicíně ač není dokonalá - ne každý na rakovinu umře. Držím palce do budoucna.
Náhledy na stáří a problémy s ním spojené se mění v každém věku. Když mi bylo 17 tak 60letý člověk byl pro mě důchodce který je rád když si akorát jde nakoupit a přežívá. Překročil jsem padesátku. Starám se o mámu které bude 80. A přece vidím že žije vlastním životem. Někdy nespokojená, potom zase plná elánu a chuti do života. Taky vidím už i na sobě že mě jen tak něco nepřekvapí protože to spojuji s událostmi a dá se říct se zkušenostmi v životě. Mnoho věcí kolem mě se začíná opakovat a můžu porovnávat nebo dokonce předvídat jak co dopadne. Nejsem proboha žádný věštec!! Ale vidím že i věk má své přednosti.
Asi pomalu chápu co je to „umění stárnout“. Patří do toho určitě - hlavně u žen - nevidět jen tělesnou schránku která začíná stárnout nejdříve a fyzickou zdatnost mládí. To je u někoho možná přednost tak 1/4 života. Proto psychická nebo chcete-li duchovní stránka člověka je důležitější než cokoli jiného. Ta formuje člověka do pozdního stáří a vytváří jeho osobnost.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.