Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

10.11.2006 17:53

O pánských prdelích

Díval jsem se do Blesku, který tu vždy okrajových informací chtivé ženy v okolí se zaujetím pročítají, a dověděl se v článku pod titulem “Kdo má z politiků lepší káru?“ zajímavé věci. Topolánek si podle Blesku vozí zadek v Audi 8 za 3,6 milionů. Paroubek se rozvaluje ve stejné káře, Klaus má dvě auta rovněž každé v ceně okolo tři milionů. Vlček, co se stal šéfem sněmovny, má BMV za 2,6 milionů a Audi 8, což je stejně drahý absolutní bourák. Má v autě plasmovou televizi a další symboly pánského stavu a luxusu (jistě jako všichni ostatní). Místopředsedové sněmovny mají BMW 7, což jsou rovněž auta okolo tři milionů. V těch velkých bavorácích a Audinách jezdí i ministři a další hlavouni ze senátu a odjinud. Jsem si jist, že k tomu mají všichni ještě nějaké doplňky v podobě dalších pojízdných hraček, třeba terénních aut. Samozřejmě že si panské zadky v přiměřeně drahých autech vozí i všelijací regionální a městští funkcionáři.

Asi znáte dávnou průpovídku, že když se z kmána stane pán, není k zastavení a všecek luxus světa je mu málo. Když ještě panstvo jezdívalo na koních, říkalo se, že do pánského stavu povýšený nuzák strhá prvního koně, na kterého se posadí.Ti naši paloni (nádherný výraz ze Slezska) jsou všichni původem prostí mamlasi z lidu. Před několika léty jim musely stačít malé škodovky a jiný standard chudáků.(Třeba dnes bavorákový severomoravský ilegální gubernátor Zaorálek neměl ani tu škodovku a podle tvrzení drobných střádalů i funkcionářů z již zkrachované České národní záložny v Ostravě se vozil i s rodinou ještě jako poslanec v devadesátém osmém roce na Jadran jejich favoritem. Když pak přišlo na účty, nějak se vytratil a oni se ho báli k placení popohnat).Teď je absolutním ukazatelem zámožné a vyspělé české lidovlády přepych jejího panstva, na nějž musí přispívat i ten, kdo žije na lakonicky spočítaném životním minimu.

Slyšeli jste za volebních kampaní v nekonečných agitacích všelijakých kandidátů, že když budou zvoleni, tak si nejdříve koupí superlimuzínu za tři miliony, aby mohli takto reprezentovat zámožnost svých voličů? To jim z chlebáren, jak z medojemu, prýštěla medová slova o tom, jaké všestranné dobrobyty budou svým prostým občanům s nasazením veškeré své mohoucnosti obstarávat .

V mnoha příspěvcích jsem tu na své stránce horoval proti volbám, které jsou ve své dnešní podobě nástrojem zlodějů moci a přepychu, který dává. Tu máš občane další doklad o tom, že si počínáš nerozumně přitakávaje, aby se neřeklo, těmto všežravcům.

Někdy, to když zrovna nemám nic na práci, přemýšlím, co se to vlastně událo z lidmi, kteří se jako lidé z ulice a reprezentanti lidí z ulice vydrápali nahoru. Že by jim od samého vysedávání ztvrdly zadky a oni je proto museli bořit do ultra pohodlných čalounění milionových aut? Tím to asi nebude. To jim v palicích nejspíše hlodá nějaký žravý chrobák, kterého lze zahubit jen tím, že to dnes už ne jiné než odporné panstvo chytíme za krovky, vytáhneme z tech superbouráků a stáhneme z pánských rezidencí dolů dříve, než nás všechny vyžere a než se samo z funkcionářského obžerství úplně pomine na rozumu.

Re:
Saw, 11.11.2006 11:29

Zjevně netoužíme po ničem jiném než mít ve vládě hromadu lidí disponujících prostředky nejasného původu (i když v případě mnohých vlastně poměrně jasného :-) ). Co s tím vlastně zmůžeme? Jako příklad vezmu pana Jančíka (starosta prahy 5), ve volném čase prodával státní majetek kamarádům a pak ho zase odkupoval zpět pro stát, rušil školy a školky (rodičům pak argumentoval že je jejich blbost že ho volili a že si může dělat co chce), takže před volbami začala se svojí kampaní jistá škola které také hrozilo vystěhování. Pana Jančíka tedy skoro nikdo nevolil, přestože skoro všichni z ODS co byli proti němu se na kandidátku vůbec nedostali. Znamená to konec jeho kariéry? Vůbec ne, zjevně asi zapracoval jeho kamarád Bém. Tak kdo je tu pro koho, vláda aby jednala v našem zájmu, nebo my abychom rozhodli který že poslanec bude rozkrád veřejný majetek ( navíc podle toho co jsem zmínil už ani to neplatí absolutně)?

Tisíckrát omílané téma, ale díky komunálním volbám na Praze 5 to dostává ještě úplně jiné grády ;-)

Re: Re:
ivanplacak, 22.11.2006 16:15

Dnes, 22.11 k 110tiletéu výročí narození
Klementa Gottwalda byl slavnosně zvolen převahou 6ti hlasů ED.Gratulujeme?..:-(
Kamarádi,kamarádům.!!

Luxusni auta nevadí
Michal2, 11.11.2006 19:41

Podle mě je v pořádku, že vrcholní politici jezdí v luxusních autech (jejich výkon v tomto komentáři nekomentuji). Často cestují, reprezentují zemi a jistý standard luxusu jim náleží. Je to stejné všude na světě.

Odp: Luxusni auta nevadí
Saw, 11.11.2006 22:57

Hh, to byla taky první věc co mě napadla, ale to by o tom neinformovaly média, kdyby se jednalo o služební auta :-)
Navíc mám dojem že pořád jezdí v Superbech. Spíš se řeší jestli by neměli být lidé rozhodující parkticky o všem dění ve státě dost rozumní na to, aby se svými financemi naložili nějak obecně prospěšněji. Navíc by si to ze svého platu povětšinou ani nemohli dovolit, takže to ve výsledku hodně zavání samoúčelností...

Jó, kdyby jenom auta. Mám kontakty na...
Bambus, 12.11.2006 19:32

Jó, kdyby jenom auta. Mám kontakty na piloty od ministerstva vnitra a obrany, a kdyby se lid dozvěděl k čemu se používá takový policejní dvoumotorový vrtulník Bell, asi by byla druhá revoluce :)
PS: Jen tak odhadem bych řekl, že 300 litrů benzínu na hodinu je pro tu krávu málo.

Kdysi jsem někde přečetl, že kdo...
denver, 13.11.2006 16:35

Kdysi jsem někde přečetl, že kdo závidí, tak ten nevidí. Já jsem castecne pro, aby vyse postaveni urednici jezdili v „luxusnich“ prepravnich prostredcich - reprezentace a schopnost mýti, prostor pro klidné, izolované, bezpečné? a v létě suché přemýšlení. Nějak moc se mi to rozvádět nechce, ale jistě je hloupost, zbytečnost a frajeřina, když je daný přepych ještě nadmíru přepychován. Často jezdím a také často vídám vládní vozidla a vůbec všemožný papaláše. Divám se na ně už jako na další řadový vozidla a to je celý.
Zkusím pootočit - co kdyby si každý musel koupit vlastní automobil, vlastní byt, vlastní chatu a kolo - tak jako většina z nás. Jezdil by se svou brašnou MHD, byl by toliko na očích ... hehe, skoro se směju z pocitu, že například Pa*o*b*k nastoupí na butovicich do nabušenýho metra a bude vyhledávat klidné místo k stání. Myslím že pohledama spolucejstujicich ve vagone hned zjisti sve politicke preference. To je skoro nekonecna debata a je z ni jenom jedna cesta ven - schopnost sirsiho vnimani ASPON ty nasi republiky. Pomalu se zacina prodirat na povrch ten pravy duvod rizeni statu, ale pomalu a zase a zase pomalu. Jde preci o jedno, aby se meli dobre vsichni a ne jen nekdo.

Zdá se mi, že z Vašeho článku trochu...
Luke, 15.11.2006 14:58

Zdá se mi, že z Vašeho článku trochu mluví závist. Ale doufám, že jsem Vás jen špatně pochopil. Podle mě je auto, stejně jako třeba oblečení, v tomto případě především známkou společenského postavení. Těžko asi někdo s tak vysokým platem bude jezdit trabantem. Jak se člověk na takovou pozici dostal a zda si takový plat skutečně zaslouží, je pak věc zcela jiná.

A proč vlastně ?
romantik, 16.11.2006 9:32

A proč vlastně musí v autech jezdit, když existuje internet, telefon, fax?

Ještě o těch prdelích
juzek, 20.11.2006 11:03

Někdo mne podezřívá ze závisti. K tomu jenom tolik: Přestože náš životní standard je poloviční, než je ve většíně západních zemí (dejme tomu v Německu), naši politici mají životní standart, ta auta jsou jenom jeho částí, minimálně stejný jako politici z těchto bohatých západních zemí. Myslím, že luxus života politiků by měl být úměrou poměrů v zemi. Ten náš je vysoko a naprosto nepatřičně nad poměry.Ta auta jsou jen příklad. Neumíte snad počítat ? Dejte dohromady ty miliony navíc jenom u těch pitomých aut a hned se vám vyjeví celá žravá obludnost aparátu. Stát má tisíce jiných účelnějších výdajů než zpohodlnělé prdele ultrabyrokratů. Někdo řekne auta. Ale dejte dohromady to ostatní a bude se vám točit hlava z těch miliard na žravou tlupu u moci. I váš názor,že je to „zapotřebí k reprezentaci“ pokládám za nekvalifikovaný. Politik má reprezentovat vzděláním, kvalifikaci, morálkou a občanskou soudností (k níž skromnost jako respekt k poměrům, v nichž žije průměrný občan,patří). BMW 7 z vola reprezentanta neudělá. Vy dva zastánci hlavounů, nebo kolik vás bylo, vezměte rozum do hrsti. Tolerancí tohoto typu přispíváte ke kariéram individuí, které se příliš neliší od svých purpurových předchůdců. Zdraví vás všechny a s heslem: „nejobyčejnější Octavie je pro ně příliš drahá “se poroučí váš Juzek

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru