Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

20.11.2006 10:33

Volby a moc z nich jsou podvodem

Velký mystifikující akt takzvaných voleb máme za sebou a komunální, jakož i senátní samozvanci, budou zase čtyři roky diletantsky (protože jsou to převážně lidé bez slušné kvalifikace k závažným řídícím rozhodnutím, bez inteligenční úrovně, důmyslu a morálky) spravovat věci veřejné, hodovat na našem a tahat proviant ze společného špejcharu do svých spižíren. Proč je nazývám samozvanci? Protože strany u moci prostřednictvím svých koryfejů budou opět vládnout bez respektu k názorům občanů a bez jejich podpory.

Nedíval jsem se na přesná čísla, ale jisté je, že svůj odmítavý vztah k volbám, kde se vlastně nevolí, ale do mocenských pozic obratným manévrováním dosazují různí nepoctivci a dokonce zlotřilci, vyjádřila svou neúčastí většina oprávněných voličů. Ti, co tam šli, uvěřili falešným sloganům o občanské slušnosti jít volit. Že utratili hlas jen na základě pouhých povrchních dojmů z předvolebních obluzujících povídaček? Říkejte jim to stále dokola! Je to pozůstatek totalitního režimu, kdy nevolit bylo málem trestné. Teď už nebudou čtyři roky nikoho zajímat. Jejich názory - jejich nesouhlas, nedoletí do kuloárů, kde rozhoduje o osudech této země, jejich správních enkláv a obyvatel. Budou hudrovat někde po koutech a většina si nepřipustí, že má tím, že přistoupila na obludně podvodnou hru na demokracii, na tom svůj podíl.

Politika a správa věcí veřejných mají trvalou tendenci degenerovat k nepoctivostem. Hra na pozici a opozici má poskytovat jakouž takou záruku, že ten, kdo se k moci nedostal, bude horlivým kritikem toho, kdo moc má. (Víme, že konflikt je funkční a proto naprosto nezbytný v každém hledání alternativ.)

V Ostravě se teď daly dohromady dvě tlupy, které demonstrovaly před volbami svůj protikladný názor na způsob spravování obcí, měst, regionu i státu. Nebude tak nikoho, kdo by mohl říct hlasité a účinné ne omylům a také čachrům a piklím, kterými politika kypí. Strana ČSSD, která volby nevyhrála a byla druhá, má v nedůstojném spolku s ODS, zvaném koalice, drobnou většinu, protože hrozila spojením s komunisty. S nimiž by jinak vládla stejně. Strana, která dostala o něco víc a byla ve volbách první, bude v té takzvané koalici druhá (protože ona v záloze své bolševiky, kteří by přichvátali k pomoci, nemá) a její reprezentanti v druhořadé pozici ve správě města (a obvodů) budou hanebně přicmrndávat, aby se na ně dostalo něco ze slastí, které moc poskytuje. I tato dělba moci ve městě je frapantním důkazem, že volby byly tyátrem k ničemu dobrým a drahým.

To je hlavní charakteristika podivného aktu,nazvaného zavádějícím způsobem svobodné volby, aktu, který už dávno neplní svou funkci výběru dobrých lidí ke správě veřejných věcí.

Jak to obvykle činím od dávnověku svého života, prožil jsem ten lživý mumraj, ten gigantický podvod v izolaci, dbalý, abych tak ochránil to málo, co mi zbývá, svou lidskou čest a hrdou občanskou soudnost a nepoddajnost.

dělení kořisti
skeptik, 21.11.2006 17:47

Ty,kolego jsi skeptičtější mne!Já to nevidím tak černě.
10milionová prdlačka ve středu Evropy byla a jesledována světem s takovým blahosklonným úsměvem.
Ti pokročilejší„demokraté“si říkají,že náš primitivismus mají dávno va sebou.No a ti „pod“ námi to sledují s úctou a říkají,vida takhle se dělá ta správná demokracie.Svět je divadlo příteli a lid chce být klamám.Tak tedy otázka „jakstohoven“?

Odp: dělení kořisti
NEMO, 22.11.2006 9:29

Jak? Mám z toho všeho pocit, že lidé a lidstvo pracuje nejlíp pod nějakou fatální hrozbou.
Takže navrhuji mimozemšťanům, aby poslali nějaké varovné výstřely nad severní pól, a lidé hned začnou spolupracovat.
Hrozba totální zkázy by mohla být dostatečně motivující... :)

Chtěl bych se zeptat všech diskutérů...
Tony, 17.10.2008 14:00

Chtěl bych se zeptat všech diskutérů svice, jestli jdou k volbám. Proč ano a proč ne?

Já sám přemýšlím jesli mám jít. Pro Ano mám jediný důvod: abych zvětšil šance stran proti KSČ(M neuvádím z jistého důvodu)

P.S.: Nevěděl jsem kam napsat tuto otázku, tak je zde.

Odp: Chtěl bych se zeptat všech diskutérů...
Yardasan, 17.10.2008 18:04

Já nejdu. Protože je to jen divadlo pro pár „vyvolených“. A komunistů se nebojím, zažil jsem je dostatečně. Jsou tu pořád i v ODS a KDU................. Naopak, kdyby vyhrály, tak by se trošku začalo něco dít na politické scéně ;-) S pozdravem jK.

Odp2: Chtěl bych se zeptat všech diskutérů...
Tony, 28.10.2008 8:15

Prohráli, tak uvidíme jestli se začne něco dít. Nakonec sem k volbám šel. A ten fakt, že vyhrála jiná strana, než ta kterou sem volil mi dává možnost kritizovat vše co vláda schválí. :-) Tak se to přeci dělá, že?

Ještě neprohráli
Yardasan, 28.10.2008 9:57

Zatím neprohráli a nic se dít nebude. Paroubek to převezme ve světové krizi, kdy na něj zase všechno svedou a nemůže nic dělat ve vládě, což je rozhodující. Rohodnou až další volby. S pozdravem jK.

Volte Moravany...
Hrdý moravan, 24.5.2009 20:58

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru