Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

15.1.2007 21:29

Kdo tady chce americké rakety?

Jirka

Televizní zprávy jsem sledoval se stejným znechucením politickou situací posledních let u nás i ve světě jako vždy. Najednou začali mluvit o nějaké raketové základně. Vtom nastalo zděšení: Ta základna má stát u nás!

Když v 60. letech začal Nikita Chruščov po dohodě s Fidélem Castrem rozmisťovat sovětské rakety na Kubě, byla třetí světová na spadnutí. V Evropě tou dobou z obou stran železné opony na sebe mířily rakety nejrůznějšího doletu. Zatímco obě studeně válčící strany ospravedlňovaly rozmístění svých údajně obranných prostředků podél hranice dvou světů nebezpečností druhé strany, intelektuální kruhy toto velkolepé divadlo kritizovaly. Po roce 1989 sovětské rakety z našeho území zmizely, nepochybně to byl očišťující krok. Zdálo se, že je klid.

17 let po převratu, když jsou ty sovětské rakety pryč, nám sem chtějí rvát další rakety, tentokrát ty patriotické. Není to tak dávno, co jsme vylezli z jednoho zadku a už chceme lézt do dalšího. Sbohem zdravý rozume.

Pomohlo by referendum? Ne. Dopadlo by špatně. Propaganda plní svůj účel a národ si myslí přesně to, co si myslet má. Jistě, spolupráce se zemí, kde jsou degradována občanská práva a kde zabíjení je součástí ústavy nemůže uškodit.

A vůbec bych se nedivil tak absurdní věci, kdyby nám budoucí premiér, ať už to bude kdokoli, vesele oznámil: „Položením základního kamene základny naší bratrské země USA končí vízová povinnost našeho lidu pro cestování do země našich bratří.“ Při tom mě napadá řada věcí. Demonstrace? Bránit stavbě vlastním tělem? Tím bych si ještě uškodil. Někdo nahoře by se to dověděl a nikdy bych nevystudoval a nenašel práci. Je mi jasné, že bych byl svými názory současnému režimu nepohodlný. Buď proto tímto pochválen internet, kde, aspoň zatím, lze anonymně šířit názory.

Skutečně si myslíte, že je důvod k obavám z raketového útoku ze strany Pákistánu nebo jiné země? Paranoia kolem „terorismu“ je jen dalším úspěchem masivní propagandy. Dokonalým příkladem je až směšná událost, kdy nějaká paní udělala panickou scénu kvůli bílému prášku v obálce. Jistě, na každém kroku nás ohrožují teroristi rozesílající antrax! A tato absurdní paranoia má být důvodem k výstavbě americké raketové základny? Opravdu musíme lézt do obřího zadku patriotů?

Rakety by mě nevadily ani na vlastní...
ivan, 16.1.2007 23:06

Rakety by mě nevadily ani na vlastní zahradě,vem je čert !! Skutečně velkým omezením občanského života, by byla instalace radarového systému.Ten je,se domnívám, skutečným a hlavním důvodem snahy o jeho umístění ho do tohoto prostoru.
Monitorink východu a sledovačka veškerých vojenských i nevojenských aktivit. Z trvalého nucení být neustále na něčí straně se mě už dělají pupínky. Rád bych se, se všema mýma zacháncema rozloučil, ještě radši,bych,kdby se chtěli oni chtěli rozoučit se mnou!

Odp: Rakety by mě nevadily ani na vlastní...
sneczech, 17.1.2007 0:06

Taky mám dojem, že u nás se jedná spíš o radarovou základnu a rakety jsou plánovány v Polsku.

Odp: Rakety by mě nevadily ani na vlastní...
eman, 22.2.2007 9:47

pacáku, rozumíš tomu jako koza počítači. Vem si vidle a jdi kydat. - na to máš kvalifikaci

Odp2: Rakety by mě nevadily ani na vlastní...
ivan, 25.2.2007 21:16

Antoníne Siudo,Juzku,Emane! Vy prokazatelnej lháři už zase? :-) :-) :-)

Odp: Rakety by mě nevadily ani na vlastní...
General, 19.3.2007 22:09

Na rozdíl od doby, kdy byly na našem území
svévolně rozmísťovány jaderné
útočné rakety Varšavského paktu, máme nyní
nezpochybnitelnou možnost rozhodnout se o své likvidaci
zcela svobodně.

Strašidlo terorismu
Kelt, 17.1.2007 8:23

Mocným tohoto světa, hlavně Jirkovi Bushovi, se podařilo přesvědčit Západní svět, že pár islámských pomatenců je schopno zničit náš pohodlný způsob života a že jedinou zbraní proti tomu je zbrojit, stavět raketové základny, vojensky intervenovat, omezovat občanská práva, dávat do pasů biometrické údaje, vyžadovat od cestujících v letadlech seznam příbuzných do třetího kolene a jiné hovadiny a my jak slepé ovce tomu horlivě přikyvujeme a sami cpeme hlavu do chomoutu :-)

Nechci zlehčovat nebezpečí mezinárodního terorismu, ale raketami a radary chudobu, bídu a frustraci v muslimských zemích neodstraníme :-):-)

Já ano
DavidX, 17.1.2007 11:13

Jestli je to anketa, tak já tady ty rakety rozhodně chci.

Odp: Já ano
ivan, 17.1.2007 23:35

Rakety si mohou schovat u mně doma pod postel,radar ať si ráčí leštit u sebe doma!

Odp2: Já ano
eman, 22.2.2007 9:50

A ! Promluvil raketový expert.Pacáku běž nakrmit kozy, mečí hlady

Odp: Já ano
David12345678, 21.1.2007 5:07

Já je tady rozhodně nechci. Ani rakety, ani radar. Ať si to vezmou Poláci. Už stejně mají jejich stíhačky, na kterých umí létat pouze jeden jejich pilot...

Odp2: Já ano
ivan, 22.1.2007 11:50

Davide,ta informace o jediném polákovi-stihači se mě nezdá.Odkud ji máš ?
Piloti jsou už vyselektovanou skupinou lidí a nedělá jim žádný problém lítat s kde čím.
Zaškolení pilota je spíše na zbrojní systémy než letadlo. Že by pouze jeden člověk ?..?????

Odp3: Já ano
eman, 22.2.2007 9:52

pacáku, přestaň s těmi dřisty. Anauč se češtině, Nepíše se mě nezdá, ale mi nezdá

Odp4: Já ano
Jana, 22.2.2007 13:19

Emane, přemýšlím co jsi zač. Asi to tu znáš, i když povrchně, když říkáš Ivanovi Pacák místo Placák. Ale jako Eman jsi se tu nevyskytoval, to čtu poprvé.
Dřístá se na Ostravsku... Že by?

Odp4: Já ano
ivan, 22.2.2007 18:12

Chybu v oslovení jsem přehlédl,nevadí to se lehce stane,ale Placák,Pacák se píše s velkým písmenem a to v obou případech.
,,Anauč" se píše zvlášť.Po čárce ve větě, se nezačíná velkým písmenem.V kárném textu se nepoužínají krajové a slengové výrazy. Větu ukončujeme znaménkem!
Na dva řádky to není špatné,nato,že měly být poučné.:-)

Odp3: Já ano
David12345678, 29.4.2007 3:05

Bylo to před nějakou dobou ve zprávách.
Přiznávám, že nemám aktuální informace, ale vím že s tím byly nějaké problémy.

Odp: Já ano
Jirka, 2.2.2007 16:33

Napsal jste to jenom tak, nebo tu základnu opravdu chcete? Pokud ano, pak proč? Proč chcete Amerikánům usnadňovat dosažení úplné kontroly nad světem?

Odp2: Já ano
Jimmy, 3.2.2007 22:35

A je tedy lepší usnadňovat dosažení kontroly nad světem Arabům ;-) ?

Já tady také americké základny chci, na rozdíl od ruských.

Odp: Já ano
General, 19.3.2007 22:12

Jsme pro radary, rakety, bomby, zbraně
hromadného ničení a především pro smrt.

Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
Bambus, 17.1.2007 12:21

Kdyby nám radši místo raket šoupli pár F-15 a F-18; jako Israeli a jinejm zpřátelenejm zemím. Ušetřili bysme za Gripeny, a navíc bysme mohli sestřelit všechny boeingy co vozí do států antrax a nukleární hlavice. No řekněte sami, nebylo by hned bezpečnějc?

Odp: Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
ivan, 17.1.2007 23:23

Proč se nesklouznout v pořádném kočáře,co? :-)
Mohli by si zde otevřít půjčovnu. Houpačky ,kolotoče,F-15,18,cukrová vata.

Odp2: Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
Bambus, 19.1.2007 9:33

nevim jak ty, ale já bych na takovej pouti strávil třeba celej týden. Jenom by mě štvali ty lidi co bych musel nenápadně předbíhat ve frontě na F-15. :)

Odp3: Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
ivan, 19.1.2007 21:25

,,Patnáctka" je správná volba!:-)

Odp: Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
David12345678, 21.1.2007 5:08

Já myslím, že jsme s Gripeny udělali dobře...

Odp2: Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
Bambus, 21.1.2007 10:52

To já taky. Podle mě je to nejlepší letadlo co bylo k dispozici. F16 jsou starý, Migy nám aliance asi nedovolí, a kdybysme chtěli něco „na úrovni“ tak by to byly buď F15, F18, anebo Eurofighter. F15 je tak 4x dražší než Gripen, F18 asi 2x, a obojí má dva motory a sežere dvakrát tolik tun benzínu. A Eurofighter ještě jaksi nelítá, a zatím se zdá že bude dražší tak 20x. A navíc Gripen vypadá fakt dobře :)

Odp3: Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
Bambus, 21.1.2007 10:58

jo a navíc Gripen umí couvat a parkovat jako auto :)

Odp4: Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
ivan, 21.1.2007 21:38

Pilotovaná letadla jsou zastaralá i v té nemodernější verzi. Jsou pěkným přehlídkovým doplňkem,ale to je asi všechno.Pro tak mrňavý prostor,jako je ČR jsou takřka nepoužitelná,nejlepší by byla žádná! Proč mít rakety zavěšené pod kříly,když je 100x levnější, je mít na zemi s možností okamžité reakce. Když už.
Téměř vše, je v současných letadlech podřízeno k přežití pilota, a maximalizaci jeho omezených schopností. Pezpilotní letadla snesou až 35G,mohou být mnohem lehčí,vytrvalejší,ozbrojenější a s kratší reakční dobou.Nemají strach a mohou se zachovat i sebevražedně! Docela těžkej soupeř,když je nesmrtelnej.Co? Dneska se můžeš pro válku s kýmkoliv v takto mrňavým prostoru vyzbrojit v hračkářství.
Utracené milirdy jsou vyhozené. Jsou politickým kšeftem! Přeju si chcípnout ohrožován čímkoliv a kýmkoliv,od roztočů, po Islamisty! Taková je moje vůle,ať si všichni trhnou.!!

Odp5: Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
Bambus, 22.1.2007 10:20

Já jsem rád že ty Gripeny koupili už kvůli dědovi, bývalému stíhači z Plané u ČB. Docela se mu nezamlouval - a mě taky ne - stav, kdy jsme měli tři jednadvacítky na lítání, a 30 na náhradní díly.
Ale s těma raketama: i když takovou věc si radši nepřát, zajímalo by mě jak by si v boji vedla Alca. Koneckonců ani dneska se nebojuje „nadzvukově“, a tak je dost pravděpodobné, že s dobře vyzbrojenejma bitevníkama bychom zvládli třeba i pár týdnů boje s Amerikou (třeba).
A co se týče bezdrátových stíhaček, jsem jednoznačně pro. Divím se, že se toho nikdo u nás „v Evropě“ zatím nechytl. Kromě bezpečnosti a obratnosti vidím největší výhodu ve faktu, že bezpilotní stíhačku může ovládat třeba stovka lidí - jeden řídí, druhej zaměřuje, třetí naviguje atd. Takovej malej ptáček by pak mohl opravdu zatopit všem pilotům, co se snaží mačkat všechny ty tlačítka a ještě čumět dopředu kam to vlastně letí. A navíc, amíci už začínaj střílet laserem, a proti laseru bude možnost uhnout přes 35g potřeba :)

http://www.defensetech.org/archives/001437.html

Odp6: Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
NEMO, 7.2.2007 16:54

A navíc, amíci už začínaj střílet laserem, a proti laseru bude možnost uhnout přes 35g potřeba :)

Bojím se, že v případě lasseru „letícího“ rychlostí světla , by k případnému úhybnému manévru nestačilo ani 100g, pokud by to teda fungovalo líp než řezačka na kov v průmyslu. :)
Tam by musely zapracovat jiné obranné prvky.

Odp5: Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
eman, 22.2.2007 10:02

strýčku, ty jsi mi ale mudřec. Jenom jestli nekecáš

Odp5: Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
eman, 22.2.2007 10:08

ať žije raketový a radarový odporník Ivan Pacák. Sláva mu.

Odp6: Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
ivan, 26.2.2007 20:31

Vidím ,že prokázání Vám několika vědomých lží Vám leží pěkně v žaludku.Antoníne Siudo.Docela mě to těší! V loni na podzim jsem přelítal tisícovku (h.). To už v letadlech nějaké to sedadlo osedíte.Přesto bych o sobě nikdy netvrdil,že jsem na něco odborníkem.Odborníkem na všechno jste tady přece Vy!

Odp6: Kdyby nám radši místo raket šoupli pár...
ivan, 26.2.2007 21:01

Kdybych byl pilot jako vy básník tak bych byl každej den mrtvej. :-) :-)

Základna, na co?
Technokrat von Technodrom, 17.1.2007 13:13

Protiraketová základna je překonaná záležitost, takže její umístění má nejspíš jiné účely :-( a zajímalo by mě jaké? Bude to stejná blamáž jako Gripeny, nic z toho nepotřebujeme! Stačilo za Ruský dluh pořídit jejich kvalitní PVO typu 2K22 Tunguzka a proti raketám komplety S300, S400. viz:http://www.military.cz/russia/sam/default.htm V kombinaci s našimi vlastními radary pak neproletí nic! Vše mobilní, nové základny nejsou potřeba.

Odp: Základna, na co?
ruda.p, 7.2.2007 14:45

jistě žádná cizácká základna nestojí za to a máme sami dobré radyry tak proč si neuděláme základnu svou a nestáhnem vojsko co nás stojí dost peněz z ciziny a nezačnem se nejdřív starat o sebe. Američani již ukázali sami že jsou oni spíš ti teroristi co se všude cpou a chtěj nadvládu, ikdyž sami doma maj nepořádek

To Jirka
bratr David, 18.1.2007 13:33

Vnímáte to stejně jako já. Mě to ale není jedno. Pomalu se nám rodí pod rukama stav světa, ve kterém lidé jako vy nebo já budou postupně zahnáni do podzemí a nahoře zůstane mlčenlivá šedivá a řádně mediálně zmasírovaná masa, která se bude přelévat podle nálady svého vůdceúů. Jenže ono bude vždycky platit, že krysy v kanále drží spolu. Pomalu si tedy Jiří zvykejte na trochu zatuchlý vzduch a málo světla, naučte se dýchat svoji svobodu a nechte svítit světlo svého srdce, nebo se hezky začněte kolébat do rytmu s davem. Zlatá středníc cesta totiž nikam nevede. Pořád víc a víc se mi zdá, že se blížíme k „Potomkům lidí“. Spasí nás opravdu až komunisti v latinské americe?

Bratře
Luko Karavan, 18.1.2007 23:51

Zajímalo by mě, jestli k tomuhle stavu světa opravdu dojde. Určitě to nebude jednoduché. Ale hlavně bych řekl, že to přinese spoustu dobrého. Protože ta „mediálně zmasírovaná masa“ nikdy nebude stát o nějaký hlubší pohled, tak proč jí ho vnucovat?

Odp: Bratře
Bambus, 19.1.2007 9:37

Třeba proto aby se sama trochu povraždila. To říkal Hitler, že procentuální úbytek chytrejch lidí je třeba kompenzovat hezkou masovou válkou. A Einstein na to vymyslel atomovku :)

Odp2: Bratře
NEMO, 19.1.2007 11:37

Válka není potřeba, poradí si s tím AIDS nebo jiná podobná „nemoc“.
Země má páky na to jak usměrnit lidi. :)

Odp3: Bratře
Luko Karavan, 19.1.2007 13:37

Proč ty uvozovky?

Odp4: Bratře
NEMO, 19.1.2007 14:01

Protože stále není jisté, zda nejde o uměle vytvořený virus, produkt vojenského blbnutí, který náhodou uniknul víc než měl. Jeho objevení a šíření by napovídalo umělému šíření a cílení na lidi, kteří jsou „lechkomyslní“ a „špatně se chovající“. :)

Odp5: Bratře
Luko Karavan, 19.1.2007 14:26

tak tohle je další věc o které jsem neměl ani páru, že existují spekulace o umělém vypuštění AIDS... ale docela to do sebe zapadá, aspoň takhle zhruba, bez většího množství informací... budu o tom přemýšlet, díky za podnět.

Odp6: Bratře
Tomáš, 19.1.2007 16:56

JJ, rudí a hnědí konspirátoři už to mají i vědecky dokázáno http://neods.blog.cz/0610/a2 :-)

Odp7: Bratře
Jirka, 19.1.2007 20:22

Moc pěkná stránka :-(:-(

Odp5: Bratře
eman, 22.2.2007 10:05

piše se „unikl“ a „lehkomyslný“ O raketách byste chtěli mudrovat a česky neumíte fešáci

Vy elitáři !
Deever, 21.1.2007 13:31

Tak, a zatímco se bratr David s Lukem Karavanem budou schovávat v kanálech, hrát si na krysy, dýchat svobodu a svítit si světlem svého srdce (upřímně se doznám, že mě tahle formulace okouzlila), tak já budu stát na povrchu a řvát na lidi jejich názory.
Protože o tom to je ... ne se schovat a dýchat svobodu, ale zůstat, a říci všem, co si myslím já i jiní. Nebo alespoň těm, co budou ochotni naslouchat - a to jsou v konečné fázi všichni, kdo jim záleží na jejich životě a jeho kvalitě.

Odp: Vy elitáři !
Luko Karavan, 21.1.2007 17:24

:-)Díky za tu facku, Deevere, ale já ještě pod zem nezalézám!!

Odp2: Vy elitáři !
Deever, 26.1.2007 19:32

Neber si to zle Luko, já to tak nemyslel. Náhodou, jste to s bratrem Davidem napsali krásně.
Akorát že to znělo až moc revolucionářsky :-). I když to já vlastně taky ... vy jste asi ti undergroundoví rebelové, zatímco já rebel barikád :-)
A máme slušnou šanci, že takhle nakonec dopadneme.

Odp: Vy elitáři !
bratr David, 23.1.2007 11:57

Výborně. Hodně jste pochopil... Pro budoucnost existuje dle mého názoru poze jediné východisko - emancipace. Asi to ještě zabolí a někteří z nás to možná nepřežijí, ale dějiny se valí přes naše hlavy.

Odp: To Jirka
David12345678, 21.1.2007 5:11

Asi to tak bude...

co takhle začít od začátku
ruda.p, 7.2.2007 14:33

udělat defenestraci moci pánů,vyhnat ty co tu nejsou legálně,povinnost pracovat,zpřísnit tresty a začít rozhodovat konečně za sebe a né nechávat rozhodovat ty co nás prodali tentokrát západu. Po údajné sametové revoluci, což vidím spíš jako Velký Podvod na pracující a studující lid, jsme měli sněma udělat krok vřed a místo toho udělali za nás skok v zad a to je neomluvitelné. Nechali si zaplatit aby nás rozvratili a podařilo se jim to a ted těžko belháme za ostatními státy ,když jsme byli před nebo vedle nich

Zkuste se na americkou základnu podívat...
Martin, 24.2.2007 11:29

Zkuste se na americkou základnu podívat pohledem rusa:
http://www.mwm.cz/index1.php?make=rubrika&idr=64&pjmeno=&p1=&kredit=&list=3
třetí článek odshora : Pohled druhé strany

Základny u nás rozhodně...
gibs, 25.2.2007 18:44

Základny u nás rozhodně neschvaluju.:-(Stejně jsou tu nato,aby uchránily USA a ne nás.A stejně je to jen záminka k tomu,aby si tu američani mohli dělat co se jim zlíbí....:-(

Iniciativa pro Smrt
Spalovač Mrtvol, 5.4.2007 14:09

Na rozdíl od doby, kdy byly na našem území
svévolně rozmísťovány jaderné
útočné rakety Varšavského paktu, máme nyní
nezpochybnitelnou možnost rozhodnout se o své likvidaci zcela svobodně.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru