Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

10.4.2007 15:14

Beautiful Stranger

Oficiálně člověk žije „civilizovaně“ cirka 10,000 let. Před tím žil tisíce let v jeskyních a zemljankách, poté, co strávil milióny let jako divoké zvíře připomínající opici. O „civilizaci“ asi můžeme mluvit od chvíle, kdy první Iráčani začali centrálně organizovat svoje zemědělství, a vytvořili tak stát. Z Babylónu se tento výmysl postupně rozšířil na všechny světové strany, a nebýt záhadných amerických staveb, mohli bychom logicky usoudit, že rozvoj státnosti probíhal postupně - po Babylonu to byl Egypt, Řecko, Persie a Indie, a ještě později západní Evropa, Čína a Japonsko; a jsou místa, jako třeba Sibiř nebo střední Afrika, kde pojem „civilizace“dosud nepochopili.
Ovšem 10,000 let „civilizace“ nás obohatilo o ještě jeden pojem - „konservativismus“. Tento světonázor razí doktrínu, že je třeba dbát všeho, co jsme dělali na cestě k pokroku, protože každá novinka je jakýmsi tykadlem, které strkáme do neznáma. Římané, například, udělali chybu, když začali těsnit vodovody olovem, a otrávili tak nejedno nenarozené dítě. Babylóňané jakbysmet - nemohli tušit, že za 5000 let hospodaření zbude z jejich země poušť; a Mayové zase při stavbě města Teotihuacan opomněli, že 150,000 lidí na jednom místě vykácí okolí takovým způsobem, že přestane pršet. Byli-li by tito lidé opravdu konzervativní, pravděpodobně by na žádný ze zmíněných smrtelných problémů nenarazili.
A to mě přivádí k faktu, který je těžko oddiskutovatelný: Totiž že průmyslová revoluce, moderní technologie, a 6 miliard lidí na planetě je nevyzkoušená novinka, která se může těžce vymstít. Stejně jako globalizace, internet, a předtrávené hamburgery od meka - vyvolávající psychickou závislost u slabších jedinců. Tento článek však bude o jiné progresivní novince, která má potenciál likvidovat lidské zdraví - o mikrovlnném záření, o radaru, a o vojensko-průmyslovém komplexu.

Bylo nebylo, do země krále Miroslava přišla nóta informující o úmyslu USA postavit v podhradí radar typu XBR. Jelikož Miroslav je král moudrý a spravedlivý, správně se zeptal „co ten radar vlastně dělá?“ USA mu neodpověděly - řekly, že je to prostě radar na balistické rakety. A tak král povolal Úřad pro ochranu spotřebitele, a napsal do Washingtonu „posílám k vám mé rádce, oni si ten radar změří a prozkoumají, a jestli je zdravotně nezávadný, pravděpodobně vám umožníme přivézt to až sem.“ A jak řekl, tak udělal.
Jenže v zemi krále Klacka to byla úplně jiná písnička. Mocné USA brzy zjistily, že jediný způsob jak radar protlačit je uplácet. Ve velkém. A tak uplatily významné úředníky, aby prosadili instalaci radaru. Během tohoto „vyjednávacího procesu“ však USA objevili zajímavou skutečnost - totiž že uplácet nemusí jenom kvůli radaru. V zemi, kde mluví peníze, si lidé z nejbohatší země světa brzy připadali jako v ráji. Za pár let přivezli radar, a Klacek se mohl radostí počůrat - jak je u něj najednou bezpečno. Avšak po necelém roce se v jeho zemi začaly dít nevídané věci. Začaly se rodit siamská dvoj až trojčata; případy leukémie ve středním Klackově se zdvacetinásobily; a návštěvníci Klackových Varů se vraceli do Moskvy s pokročilými metastázemi. Něco bylo špatně. Ale vždyť radar je přeci jenom radar, ne?

Jestli se vám zdá, že to se zemí krále Klacka nemůže být tak zlé, dovolte mi, abych vás vyvedl z omylu. Americká administrativa se totiž leukémie a rakoviny nebojí - tedy alespoň ne na cizím, ne-americkém území. V USA platí skvělá ústava, kterou bych z fleku okopíroval pro naše státnické potřeby. Zaručuje rozdělení moci, občanskou svobodu, a do značné míry také spravedlnost. Ovšem tato ústava platí pouze v USA. Proto se uvěznění teroristé vozí na Kubu; proto Iráčan, jehož rodinnou oslavu přerušila americká petarda typu AGM-65, nevysoudí ani dolar za odškodnění; a proto se v Bosně a Iráku střílí vyhořelým atomovým palivem. Onkologie Bagdád varuje: „Děti, nelezte na ty rozstřílený tanky, dostanete leukémii!“ Jenže znáte děti, neposlouchají…

Fakt č. 1: Radar sem chce přivézt cizí armáda, která má několik tmavě černých puntíků v oblasti civilního zdraví. Fakt č. 2: Nejmocnější armáda na světě, jež před 60ti lety postavila atomovku, a od té doby pracuje na schopnosti přežít a vyhrát atomovou válku. Fakt č. 3: Armáda ze země, která je nejzávislejší na zahraničních zdrojích na světě. Fakt č. 4: Země, jejíž stupidní prezident se nestydí říct následující věty - a ještě mu to projde:

„Víte, když jsem tady dělal kampaň v roce 2000, řekl jsem, že chci být válečný prezident. Nikdo nechce být válečným prezidentem, ale já ano.“
George W. Bush, Des Moines, Iowa, 26 říjen 2006

Fakt č. 5: Ve svém proslovu v Mnichově, prezident Ruska Vladimír Putin informoval svět o tom, že hvězdné války jsou realita. To znamená, že už se po raketách nestřílí raketama, ale laserama. Nebo si snad opravdu myslíte, že je desítka polských protiraket přiměřenou obranou proti balistickému útoku, který se zpravidla provádí za pomoci stovek až tisíců klamných cílů?

O co tedy s tím radarem vlastně jde?

6.8.1945 svrhly Spojené Státy atomovou bombu na Hirošimu v Japonsku. Prý se tak stalo z důvodu odvrácení přímé invaze na japonskou půdu. Cíl se povedl, ale nesmíme zapomínat, že šlo zejména o experiment. Nikdo do té doby nevěděl, co taková věc s městem udělá - nebo jestli se jí neudělá v letadle špatně. Naštěstí se nám dochovalo pár experimentálních fotek, a tak atomovku nikdo už poměrně dlouho nepoužil. Je to přece jenom dost nehumánní záležitost.
Nicméně, znáte sociologii a statistiku; a tu statistiku o počtu psychopatů na miliardu obyvatel. Matematiku v kostce jsem sice nechal doma - ale určitě by se dalo spočítat, že čím déle atomovky existují, tím je - statisticky - riziko atomové války větší. Taky existuje nepsané pravidlo, že čím déle se připravujeme na atomovou válku, tím větší technologický pokrok se dá očekávat v technologii „atomové války“. A také lze očekávat, že rádiová vlna na 12Ghz bude mít profil asi jako nejmenší vibrátor na světě. Proto bych se rád zeptal všech elektrotechniků, co říkají na tohle…

Nikola Tesla, vynálezce prakticky všeho co najdete v Temelíně, tedy až na kotel a MS-DOS, tvrdil, že vynalezl „Thórovo kladivo“, neboli metač kulových blesků. Než toto tvrzení odsunete do světa fantazie, doporučuji vyrobit si vlastní kulový blesk v mikrovlnce (http://jlnlabs.online.fr/plasma/gmr/index.htm). Sice nic moc, ale řekl bych, že to má jisté vojenské kouzlo, a že je tento princip známý již desítky let. Konec konců máme dokonce svědky, kteří něco podobného zahlédli - watch video http://video.google.com/videoplay?docid=4515534125267138757&q=invisible+machine Akorát bomby jsou prostě bomby, a nemusí se kvůli nim stavět elektrárna.
Thórovo kladivo prý bylo funkční před první světovou válkou. V roce 1940 Nikola Tesla údajně spojencům nabízel takzvané „paprsky smrti“. V New York Times tehdy 22. září psali (http://www.rense.com/general10/deathray.htm), že „paprsek smrti“ je vysokofrekvenční svazek o průměru jedné sto milióntiny čtverečního centimetru, do kterého se narve 80,000,000 voltů, takže to na vzdálenost 250 mil roztaví letadlo ve vzduchu. Ponechme stranou jestli něco takového bylo tehdy vůbec možné. Otázka je, na co, kromě vodíkové pumy, soudruzi z Amerického Svazu za posledních 67 let přišli?

Magnetická rezonance, která se používá při hledání ropy a zkoumání mozku, funguje na jednoduchém faktu, že všechno má svou „rezonující“ frekvenci. Měníte frekvence, a jednotlivé prvky a sloučeniny uvnitř hmoty se vám na určitých frekvencích zobrazí - nebo nezobrazí. Rezonance nastává ve chvíli, kdy se všechny prvky oscilujícího systému udrží v rovnováze tak, že dochází k postupné akumulaci energie - jako když se dítě houpe na houpačce, a s určitou frekvencí natahuje nohy. V mikrovlnce akumulují energii molekuly vody, a vysokoškolští studenti se baví rozbíjením skleniček zvukem. Normálka. To znamená, že nemocniční CT je, stejně jako radar, jen taková sofistikovanější mikrovlnka, která normálně neuškvaří mozek nebo Mig jako pizzu. Základní fyzikální princip je ale stejný.
A to mě přivádí k dalšímu faktu, totiž že Spojené Státy pomalu zavádí do výzbroje miláčka http://en.wikipedia.org/wiki/Active_Denial_System s mikrovlnkou na střeše, který přesáhne Váš práh bolesti na 550 metrů za 6 vteřin. Prý je to „non-lethal“, ale US armáda nesdělila, zdali je možný upgrade na verzi „lethal“. Na Aljašce zase inženýři z Pentagonu pumpujou elektriku do ionosféry v takzvaném programu HAARP http://en.wikipedia.org/wiki/High_Frequency_Active_Auroral_Research_Program http://video.google.com/videoplay?docid=-7963555722939047362&q=angels+haarp , a od roku 1976 existují smlouvy mezi velmocemi o zákazu používání počasí jako zbraně, které zmiňují také elektromagnetické hračky. Koneckonců jediné, co nám schází k vysušení mraků nad námi, je postavit velkou mikrovlnku, a zaplatit účet za elektriku. Ovšem zajímavé je, že od chvíle, kdy OSN zakázaly podobné praktiky, poštovní holubi prý smutně koukají, protože jim něco ruší jejich elektromagnetické navigační systémy http://www.silvio-co.com/pigeons/weather-warfare.htm . Co to asi může být?

Představme si, že s elektrikou je to jako s vodou. Že kus železa je pro elektriku něco jako houba, a že s el. nábojem jdou dělat podobná kouzla jako tsunami v Thajsku - pokud ovšem dobře zvládáte hrátky s frekvencemi a resonancí. Když se na správně uříznutém hřebíku v mikrovlnce vytvoří stabilní plasmoid, neznamená to náhodou, že správně ukovanej radar, s dobrým proměnným oscilátorem, zvládne to samé? Viz. Video. http://video.google.com/videoplay?docid=4515534125267138757&q=invisible+machine A ještě o trochu víc? Co víc?
Pokud XBR radar oficiálně zvládá 12Ghz (co vlnka to energie) při ne zrovna malém výkonu, je zde také možnost, že po 50ti letech „studené“ války Američané dokázali to, o čem Tesla v roce 40 třeba jenom básnil - postavit paprskomet smrti. Samozřejmě - svazkem mnoha paprsků o malém průměru lze podrobně „ošahat“ cíl na dálku, zjistit tvar, polohu a rychlost - jenže, co když radar XBR nejdřív ošahá, a pak všechny paprsky spojí do jednoho - pro nepřítele smrtelného? A i kdyby XBR opravdu byl pouze radar, stále je součástí systému hvězdných válek - neboli laserové protiraketové obrany. Zdá se vám to šílené? Otázka je, zdali bychom se to dozvěděli včas, byla-li by to pravda.
Nic to však nemění na tom, že dnes to není ani Rusko, ani Čína nebo Indie, kdo se tady snaží o totální (jednotnou) globální nadvládu. Tyto tři megastáty jsou dnes víceméně v defenzívě. Globální ekonomický systém je diktován z Washingtonu, OSN sídlí v New Yorku, nejmocnější armádu světa řídí z Pentagonu, a půlka světa se může strhnout u šicího stroje, aby zaplatila dluh ke kterému je upsali jejich zkorumpovaní prezidenti. Dluh vůči „západu“, samozřejmě.
Poslední dobou se setkávám s přesvědčením, že do protiraketové obrany nemá SSSR co mluvit. Proto, pokud si též myslíte, že to Rusáci s vyhrožováním přepískli, dovolte, abych vás vyvedl z omylu. Existuje stará poučka, že moc korumpuje; a že absolutní moc korumpuje absolutně. Taktéž je obecně známo, že během studené války nebylo možné vyhrát nukleární válku; a proto šlo o efektivně bezpečné nukleární období. Ovšem není známo co se stane, když po 50ti letech zbrojení za stavu jisté vzájemné destrukce, jedna strana vyvine účinnou laserovou obranu, která může teoreticky chytat i kulky z kalacha; a jakoukoliv raketu - nejen balistickou. Nerovná se takový stav absolutní moci na planetě Zemi? Tudy zhruba míří námitka Ruska proti systému, jež je prý pouze „obranný“.
Možná by stálo za to připomenout, že historie lidstva je historií válek, a že budoucnost je stále ještě nenapsaná kniha. Je ironické, že Amerika, která dosáhla své velikosti díky jednostránkové ústavě, a s důrazem na lokální právo, se dnes zmítá v tornádu federálních „bezpečnostních řešení“, před kterými by si každej správnej kovboj s šestiraňákem u pasu musel odplivnout. Ještě ironičtější by ale bylo, kdyby všechny ty nejvyspělejší technologie světa, ke kterým se Američané dopracovali, v budoucnu zneužil diktátor typu Hitlera.

Zajímavé, ale dlouhé
Jana, 10.4.2007 16:37

Uf, unavila jsem se. Rozdělila bych to na tři části. První - civilizace je tu krátce, nemůžeme ji považovat za nic definitivního. Některé systémy selhaly, i když se zpočátku zdálo, že fungují dobře. Dnešní model zeměkoule se šesti miliardami konzumentů je neozkoušený a dost nestabilní. S tím souhlasím.
Druhá. Radar je nebezpečný a Amíkům je šumafuk, co to s náma udělá. Souhlasím.
Třetí. Oblíbená konspiračka. Radar vlastně není radar, ale laser, mikrovlnka, magnetická rezonance, nebo co. Nerozumím tomu, nechápu, proto to nemůžu vyloučit. Jenom jedna malá technická: kdyby měl radar likvidovat nějaké rakety v Rusku nebo bůhvíkde, jak se k nim dostane. Vždyť je Země kulatá. To snad jde jen z vesmíru, ne z Brd.

Technická
Bambus, 10.4.2007 16:51

Laserová protiraketová obrana je účinná pouze proti balistickým raketám, které jsou již na cestě k cíli. Celý článek je víceméně pouze o tom, že podle mě dostupných informací, raketová-protiraketová obrana je blbost. Systém hvězdných válek je laserová-protiraketová obrana. Hlavně by mě zajímalo co ještě nevíme o téhle hračce

http://www.sflorg.com/aviation/images/imav102706_01_01.jpg

Odp: Technická
Bambus, 10.4.2007 16:55

Tedy - podle veřejných informací - tohle jumbo je ta skutečná protiraketová obrana.

http://www.sflorg.com/aviation/av102706_01.html

Odp2: Technická
Bambus, 10.4.2007 17:02

A do třetice - nikde jsem se nedočetl, že by tyhle ptáčci s laserama v čumáku potřebovali XBR radar k zaměření cíle. Ale to už je jen taková dedukce...

Odp3: Technická
Jana, 10.4.2007 19:32

Pokud vím, původně ty lasery měly být na nějakých družicích. Letadla s laserem v čumáku - nějaká novinka?

Odp4: Technická
NEMO, 11.4.2007 13:20

Není to novinka. Už delší dobu tohle sleduji, podle informací to má málo energie, je to jen nějaký prototyp. Ale věřte tomu, že? :)
Problém havárie UFO v Rooseveltu taky není dodnes uspokojivě vysvětlený.
Tajemství jsou podle záměrná a dohady účelové, aby se zakryla skutečná pravda, o totální moci pár vyvolených, kteří zneužívají tuhle planetu ke svým zvráceným cílům. :(

Odp5: Technická
Marek, 11.4.2007 16:58
Odp6: Technická
NEMO, 11.4.2007 17:06

Hups... To bylo kontrola pravopisu, pardon. Blbej slovník. :(

Odp5: Technická
Bambus, 13.4.2007 23:05

souhlas, právě proto poslední dobou studuju fyziku, abych dokázal rozlišit kdo vlastně kecá :-)

Odp6: Technická
k, 5.8.2008 9:28

Ty ze studujes fyziku? hahahaha

Odp4: Technická
ivan, 14.4.2007 23:21

Laser je používán ke značkování cílů.Identefikovaný cíl je označen paprskem a samonaváděcí raketa už si sama najde svoje dopaďiště.Přesnost zásahu je v metrech.

Odp5: Technická
Bambus, 15.4.2007 11:24

Čau Ivane, asi už to je z mých příspěvků jasné, ale musím to říct - tohle nejsou lasery k navádění raket.

Odp6: Technická
ivan, 15.4.2007 12:24

Přiznávám,nečetl jsem je, vždy jsem pouze nahlídnul. Musím si udělat k jejich nastudování trochu času. Velmi široké temata vybudí multireakce. Škoda,některá temata jsou určitě zajímavá,ale nesnesou takovéto ,,nálože",pak všichni hovoří o všem. Častá nedorozumění vytváří zmatečnost a jejich zánik.Škoda. Jinak tě zdravím.
(poslední dny je superviditelnost)

Odp7: Technická
NEMO, 15.4.2007 13:24

> (poslední dny je superviditelnost)

Je to paráda, super fotky, žádné opary, dokud nezačne působit smog z aut a cigaret... ;-)

Odp8: Technická
ivan, 15.4.2007 18:19

Nojo,pro fotografy je takovéto počasí požehnání taky. K novému digitálu gratluju,určitě sem občas něco zajímavého šoupneš. Takovéto ,,obludy " jsou u nás k vidění taky. Výrobci se předhánějí ve výkonech,ale i ve snaze zaujmout vzhledem.U nás už je několik takovýchto příšer taky,každá jiná.Sedláci jakoby mezi sebou soutěžili o co nejneobvyklejší vzhled pořízeného stroje.
(pro ostatní,-řeč je o Nemově fotografii orajícího traktoru) Čirost a průhlednost je pro duben obvyklá,ale letošní tvanlivost slunečného počasí bez zvratů se podobá spíše srpnu nebo září. V jarních a letních měsících je takto čistých dnů tak do patnácti. Většinou to je po přechodu fronty. Po přechodu studené,následuje podružná a ta to takto vyčistí.Tak ať jich je co nejvíce.

Odp: Zajímavé, ale dlouhé
nesvobodny zednik, 11.4.2007 19:24

neni to klip,holt je to dlouhe jinak jedna takove ves v australskem kozichu http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/PINE_GAP.htm

Odp2: Zajímavé, ale dlouhé
nesvobodny zednik, 11.4.2007 19:27
vesmírní lidé.
Jana, 11.4.2007 20:03

Jejda, vy máte něco společného s organizací Vesmírní lidé?

Odp: vesmírní lidé.
nesvobodny zednik, 12.4.2007 19:45

vubec ne,ackoliv jsem poznal Bendu jeste normalniho v1997 osobne,posleze ho neslo vydejchat,ta zprava je odjinud /nahore/

...nevím co říct. Fascinující, kolik...
Víla, 11.4.2007 12:38

...nevím co říct. Fascinující, kolik zajímavých informací pojal tvůj článek. Kde si k nim přišel? Jen tak hledáš na internetu?
Pokládám tvář do dlaní, neboť mě již někdy opouští má víra v dobrou budoucnost. Mám na tyto obrovské mocnosti stejný názor. Pokud ještě k tomu všemu začnou zneužívat přírodních sil ve jménu svého odporného záměru, pak pokud jim to lidstvo dovolí, řítíme se všichni do záhuby.... Otázka je, co pro to můžeme udělat??? Mám jít do ulic a křičet do prostoru tato fakta, která se k nám prostřednictvým běžných médií nedostanou? Nebo mám obětovat léta studiím politických vztahů a strategií a dát se k nim? Do té špíny? Měla bych vůbec moc něco ovlivnit? Ale kde jinde, než tam? Hlas běžného řadového občana je podřízen zájmům našich chamtivých vůdců, kteří nám odpírají právo svobodně se vyjádřit formou referenda, zda si tady radar přejeme, či nikoliv. Co za to asi dostali??? Je mi z toho špatně! Co je to vše s porovnáním smými osobními sny, že si plánuji svou budoucnost, mít děti a milovat svou rodinu, když mi to možná nebude ani umožněno? Asi před měsícem se mi zdál sen. Utíkala jsem lesem z Prahy na Moravu do místa svého bydliště. Začala válka a všude okolo byli mladí muži, kteří instalovali okolo rakety. Měla jsem hrozný strach a uvědomila jsem si jakou technikou dnešní doba vládne, že si to možná ani neumím představit. V duchu jsem si řekla, že toto je konec. Chtěla jsem vidět svouji rodinu a zažila jsem si ve snu pocit války a nesvobody, ztráty všecho, obrovskéého strachu... Budu si to na vždy pamatovat a modlit se za mír. Chci věřit v lepší budoucnost a snažím se pochopit, proč jsem se rozhodla žít na tomto místě v této době.

Odp: ...nevím co říct. Fascinující, kolik...
NEMO, 11.4.2007 13:26

Vílo, budeš srdečně vítána na Moravě. :)
Ke snům, mám taky takové podobné, ale figurují v nich mimozemšťané, vidím ve snech úplně živě kosmické lodě vznášející se nad našim městem. Je to tak reálné jako skutečnost, slyším okolní zvuky, ale nikde nevidím žádné lidi a civilizační ruchy, asi se všichni bojí a jsou zalezlí ve sklepech. Jen sám se dívám na oblohu a pozoruji je. Nikde není žádná zkáza ani nic podobného, dokonce si pamatuji zpěv ptáků na obloze.
Jo pokud je to nějaká projekce možné budoucnosti a invaze mimozemšťanů nám přinese klid a pokoj do budoucna, jsem pro.
Stejně mi to ale vrtá hlavou, tohle se mi zdá celkem pravidelně, občas se na to setkání i těším. :-)

Odp2: ...nevím co říct. Fascinující, kolik...
Víla, 11.4.2007 14:10

Tak to se ti musím také pochlubit! Zdálo se mi totéž, co tobě. Viděla jsem velké světlo a když jsem v naše městě obešla obrovský hotel, tak se ve velmi nízké úrovni vznášel letající talíř. Když jsem nad sebou viděla ten obří kolos, který vypadala až příliš skutečně, podlomila se mi kolena a spadla jsem tou tího šoku a překvapení na záda! Na pár okmžiků mi ochrnulo celé tělo a s otevřenou pusou jsem vzhlížela nahoru. Myslím, že nějak podobně bych reagovala i ve skutečnosti, pokud se to tedy nestalo... ;-) Nejsem na to setkání připravená, ale musím říct, že by mě to velice zajímalo. Myslím, že se snimi ve snech potkáváš. Tam je totiž možné všechno. Také jsem tvrdila, že bych se s nimi chtěla setkat, ale reakce v mém snu mě přesvědčila, že bych to neunesla... Asi nějaké předsudky, nebo co... :-)

Odp3: ...nevím co říct. Fascinující, kolik...
k, 5.8.2008 9:30

Vilo prosimte, probud se z blouznivejch snu a vrat se do zivota, ktery toho obsahuje mnohem vic nez hnusnou politiku. Staci jen otevrit oci, a nemusis kvuli tomu blouznit ve snech...

Odp: ...nevím co říct. Fascinující, kolik...
Bambus, 13.4.2007 9:48

Já bych to ještě tak zle neviděl - víc než Američanů bych se do budoucna bál například Poláků. Jestli opravdu stoupne oceán o několik metrů, budeme mít asi hodně práce ubránit beskydské a krkonošské pláže :-)

Co se týče informací - stačí sledovat čím se chlubí dodavatelé US Army. A když Putin v Mnichově veřejně prohlásil, že projekt hvězdných válek (začal v 80. letech za Reagana) je realita, a že v 90. letech už USA sestřelovaly satelity laserem, budoucnost hi-tech válčení je už asi jistá. A ten radar je toho součástí, a proto mu nevěřím ani za mák.

Jenom je mi líto lidí. Staré dobré války se mohl zúčastnit každý, kdo vlastní alespoň nůž. To se stává minulostí, protože lasery musí řídit počítače, aby bylo dosaženo potřebného efektu „rychlosti světla“. Ale naštěstí tu ještě máme celý třetí svět na hraní...

Odp2: ...nevím co říct. Fascinující, kolik...
k, 5.8.2008 9:14

Je videt, ze lasery ti skutecne utkvely na mysli. blahopreju. Jen pro tvou informaci, do valky bez nejake techniky nema smysl chodit uz asi 200-300 let.

správně - historie lidstva je historií...
opičák, 11.4.2007 13:09

správně - historie lidstva je historií válek a proto je třeba připravovat se na válku i v době míru. je také pravda, že pravděpodobnost použití ZHN se postupem času zvětšuje.
já mám informace, které potvrzují jenom to, že se jedná o opatření pro obranu. jestli se jedná o útočnou zbraň, pak je logické, že nám to zůstane zatajeno. takže na základě čeho bychom se měli rozhodovat? referendum opravdu není na místě.

Odp: správně - historie lidstva je historií...
Bambus, 13.4.2007 9:29

A já jsem právě pro referendum :-) Nejenže by potěšilo moje demokratické oko, ale hlavně by, doufám, zabránilo amíkům přivézt tu obludu až sem. Jak jsem psal v článku - je docela pravděpodobné, že ten radar nebude jenom radar - když už nic jiného, překonfigurovat tu mašinu na „vysoušeč mraků“ asi není žádný problém (jen těžko říct kolik mraků za minutu by to stihlo). Ale vzhledem k aroganci, kterou amíci předvádějí vůči veřejnému zdraví všude kam přijdou, bych je s tímhle přísně tajným zařízením poslal někam...

PS: všechno, co po něčem střílí, se dá použít k obraně i útoku; anebo k obraně při útoku

Odp2: správně - historie lidstva je historií...
opičák, 13.4.2007 12:42

referendum by moje demokratický oko nepotěšilo právě pro to, že máme demokracii zastupitelskou a ne přímou. nechci aby o tak důležité a odborné věci rozhodoval někdo, kdo se koukne na zprávy na nově a má jasno.
proti referendu jsem už z principu. to, že by zajistilo odmítnutí radaru (o jehož prospěšnosti si nejsem jist), je pravda, ale nemůžu vše brát tak utilitárně.

Odp3: správně - historie lidstva je historií...
ivan, 13.4.2007 13:27

Opičáku,klidně nemusím něco chtít jen tak!!..bez ohledu na technická řešení ,nebo odborná staoviska někoho jiného.
Klidně může být,spojenecký,krásný,zelený,velký prospěšný užitečný,technicky vyspělý a přesto ho nemusím chtít. Institut referenda je zřízen právě pro tyto účely.Umístění radaru není pouze technicko politickou otázkou. Navíc,státní moci se podvoluju jenom kůli její silové převaze, ne z lásky k ní. Vlastně ji skoro nesnáším,celej život mě pije krev. Nadlimitně nám otravuje život všem.

Odp4: správně - historie lidstva je historií...
Jimmy, 13.4.2007 14:29

Nikdo nechce platit daně a přesto referendum o placení daní nikdy nebude. Čím to ? Že by neexistovaly otázky na které nedává referendum správné odpovědi ?

Odp5: správně - historie lidstva je historií...
ivan, 13.4.2007 20:04

Ohromnou skládku odpadu za barákm taky nechci ,přestože si uvědomuju ,že se civilizace bez odpadu neobejde. Ve své domácnosti nestojím o podnájemníka,byť by byl mým přítelem. Co kdybych se k tobě tak na dva,tři měsíce, nebo na rok nastěhoval. Přezouvám se,nekouřím,nejsem hlučný, společnost bych si zval pouze po vzájemné dohodě, významně bych se podílel na údržbě a provozu domácnosti. Hygienická zařízení bych použil až jako poslední, abych neomezoval ostatní členy tvojí domácnosti. Nebyl jsem trestán a nikomu nedlužím, nájem bych měl zaplacený vždycky včas.- Samá plus,samá plus.

Odp6: správně - historie lidstva je historií...
Jimmy, 13.4.2007 20:37

A co kdyby jsme zavedli na všechno lokální referendum ? A tím zakázali všechny skládky, továrny, obchody, hospody, železnice, tramvaje a v podstatě úplně všechno, protože vždy se najde někdo tomu to něco vadí. To by se nám žilo úžasně svobodně a demokraticky, že ? Takový svět už byl ve sci-fi popsán, ale mělo to ten drobný zádrhel, že na celé planetě žilo 1200 lidí, aby se prostě nemohli náhodnou potkat a tím se vzájemně utlačovat ve svých právech. To je ovšem varianta kterou na současné zemi nelze použít, takže to nejde jinak, než někdy protlačit silou i nepopulární ale nutná rozhodnutí.

Odp7: správně - historie lidstva je historií...
ivan, 13.4.2007 23:30

Nepřeháněj, píšu,že se mi nemusí něco líbit,aniž bych zpochybňoval nutnost zmíněného.Doknce ani nepředpokládám,že by referendum mělo dospět ke správnému rozhodnutí,ale je nezpchybnitelné.Týká se právě záležitostí,které nemají jednoznačná řešení. Dva pohledy na svět se budou vždy křížit. Jedni budou prosazovat připravenost a získání
převahy- ,,My si mír vybojujeme„.
Druzí- ,,odzbrojit“!
Který je správný ? Ne každý si chce nechat zaplevelit každý kousek země něčím užitečným a neškodným. Parametry mě jsou ,,šuma", omezení pozemního i vzdušného prostoru mě vadí tak jako jakákoliv omezení jiná. Prostě jsem na svobodu čekal příliš dlouho,než abych se jí byť jejn malý kousek vzdal. Jakákoliv užitečnost a nezbytnost čehokliv, mě ji nenahradí ani kousek.

Odp4: správně - historie lidstva je historií...
opičák, 13.4.2007 19:06

jak jen tak? pro odmítnutí/přijetí radaru přece musíš mít nějaké racionální důvody. nebo se rozhoduješ jen podle intuice?
jedním z hlavních úkolů státní moci je přece obrana občanů a je to jeden z těch úkolů, od kterých nejde státní moc oddělit. nedovedu si představit, že by občané VB za druhé světové války přímo rozhodovali o tom, jak bojovat proti Hitlerovi.

Odp5: správně - historie lidstva je historií...
ivan, 13.4.2007 21:26

Jiní zase nedostali příležitost spolurozhodovat o tom, zda vyrazit na Sadáma nebo ne. Lidé nejstarší civilizace světa v jedné z nebohatších zemí současnosti žijou v bídě a podmínkách o jakých se nám ani nezdálo. Výsledky rozhodnutí technoautorit, ať politických,náboženských, nacionálních nebo sociálních nikdy neprokázali zlepšování stavu bezpečí na Zemi. Mimochodem,Hitler byl jedním z nich! Nerozhoduju se na základě intuice,ale zkušenosti. Mám obavu z
,,Podej prst,bere ruku„. Svým ,,zachráncům “ jsem už jednou musel olizovat paty skoro celej svůj život.
Nechci abys to musel dělat jednou Ty.

Odp6: správně - historie lidstva je historií...
opičák, 14.4.2007 12:26

nevím, jestli je na místě srovnávat usa a sssr. rozdíl je třeba už jen v tom, že bush v usa nemá zdaleka takovou moc jako měl breznev v sssr. nemůže si jen tak prosadit nějaký svůj rozmar, nemůžeme očekávat, že kdyby si nějaký americký president chtěl udělat z čr vazaly, že mu to jen tak projde.
to, že lidé nedostali přiležitost spolurozhodvat o tom, zda vyrazit na Sadáma, je pravda. jiní lidé ale ve 30. letech ve francii ovlivnili populistické politiky ve francii do té míry, že ti odmítli preventivní úder na německo.

Nemyslím si, že jde o klasické zbraně...
merlinn, 12.4.2007 1:50

Nemyslím si, že jde o klasické zbraně, na které jsme všichni zvyklí. Války budoucnosti se vedou jinak. Nejde o to zničit, ale podrobit. Boj o informace a lidské mysli. Nic neuvidíme ani neucítíme, vlastně to bude docela příjemné... Už dnes mají amíci k dispozici zbraně, které dokáží ovlivnit náladu nebo úplně vypnout bdělou činnost mozku, a tím uspat člověka. Prý se to bude používat k potlačování demonstrací nebo rozvášněných fanoušků na stadionech. Kdyby to udělal někdo ve velkém, třeba pokryl zemi stanicemi, které by se tvářili jako protiraketové základny... Jenom spekuluju, ale kdybych chtěl ovládnout svět, šel bych na to takhle. Proč plácat materiálem na zbraně a střelivo, lidma na zajištění území, když můžu udělat z protivníka poslušné beránky. Spojil bych to s médii a naprogramoval je, aby dělali co se jim řekne... Ale nevěřím, že to tak je. Konspiračních teorií je, jako hub po dešti. Jednou za to můžou amíci, pak mimozemšťani, neznámá nebezpečná rasa žijící pod zemí nebo v moři, návštěvníci z jiných časů nebo dimenzí, delfíni a bůhví, co ještě může ustrašená lidská mysl vymyslet. Kdyby se každý zabýval raději sám sebou, místo aby hledal chyby někde venku, je hledal v sobě, byl by svět hned lepší. Pak by nebylo místo ani na konspirace. Nakonec bych ještě dodal, že i kdyby na naší planetě byla spousta zlých lidí, kteří by nám chtěli ublížit, naproti tomu tu bude spousta těch, kteří nám chtějí pomoci. Třeba někde v zákulisí světových událostí probíhá neustále boj dobra se zlem, aniž bychom o tom měli nějaké tušení. Ale to už zase spekuluju ;-).

jj
MMX, 12.4.2007 12:11

niektoré časti článku mi prišli ako scenár hry C&C Red Alert : Yuri´s Revenge

Odp: jj
Bambus, 13.4.2007 9:49

To byl taky pracovní název článku - Red Alert :-)

technicky strašný blábol
Jimmy, 13.4.2007 10:07

První část komentovat nebudu, prostě nic není černobílé.
Radar XBR
Tento radar je z technického pohledu zajímavý především ziskem (tj. rozměry). Z publikovaných parametrů, tj. výkon EIRP 500 MW a průměru antény 18metrů a frekvence 12 GHz jsem si spočítal minimální zisk antény 45 dB. Protože zisk 3 dB znamená dvojnásobnou sílu signálu, platí že pro každé 3 dB zisku musíme zdvojnásobit plochu antény.
Takže anténa 45dB znamení, že zesílí signál 32768x (45/3=15 a 2na 15tou = 32768). Takže pro výkon 500 MW EIRP potřebuje 500 000 000/32768= 15 258 W = 15 kW.

Takže zde máme úzce směrový vysílač který vysílá cca 15 kW a to jen zřídka což bude určitě mít zničující dopad na zdraví obyvatelstva vzhledem k tomu, že všechny větší televizní vysílače vysílají 24 hodin denně 100 kW ;-).

A ta frekvence 12 GHz je určitě také zničující, vzhledem k tomu, že existují placená a využívaná pásma pro dlouhé datové spoje 11 a 13 GHz (a 10,5 GHz je volné pásmo a jedna anténě mě doma běží nad hlavou).

Odp: technicky strašný blábol
Bambus, 13.4.2007 10:26

Jednak tohle jsou oficiální informace, které nelze ověřit, protože k radaru nikoho nepustí. Za druhé, není frekvence jako frekvence - co proletí sklem jako světlo, může zničit atomovou strukturu něčeho jiného, a naopak. Doporučuji shlédnout níže uvedený dokument - názorná ukázka vlivu různých frekvencí na hmotu.

http://video.google.com/videoplay?docid=2795869048702157810&q=cymatics

Odp2: technicky strašný blábol
Jimmy, 13.4.2007 11:11

Armáda sice dokáže lecos tajit a používat drahé zařízení na hranici fyzikálních zákonů ale ani ona fyzikální zákony nedokáže obejít.
Takže máme na zemi radar, který má detekovat hodně malé objekty na poměrně velkou vzdálenost. Na detekci malých objektů je vhodné používat krátké vlny, tj. vysoké frekvence. Bohužel vysoké frekvence pohlcuje atmosféra (např cca 60GHz účinně pohlcuje kyslík). Dlouhé vlny dobře prochází atmosférou, ale můžou procházet i přes malé objekty jako jaderné hlavice také antény s rozumným ziskem vychází jako příliš veliké.

Takže prezentované informace o použité frekvenci 8-12 GHz jsou s takřka 100% jistotou pravdivé, protože tyto frekvence ještě docela dobře prochází atmosférou, antény vycházení rozumně malé a zároveň jsou vlny dost krátké na to, aby se odrážely i od malých objektů.

Odp3: technicky strašný blábol
k, 5.8.2008 8:29

to je pane nazor, podlozeny vypocty a fakty.
Ne blaboly z internetu, ktery si na google video muze uploadovat kazdy vul...

Odp: technicky strašný blábol
Bambus, 13.4.2007 10:31

nicméně moje teoretická otázka v článku byla, zdali náhodou ten radar nedokáže sjednotit celý svůj výkon do jednoho paprsku - v tom případě by srovnání s televizními vysílači neobstálo...

Odp2: technicky strašný blábol
Jimmy, 13.4.2007 10:45

celý svůj výkon do jednoho paprsku
Taková anténa neexistuje. Anténa z rádiových vln Laser neudělá, pouze ziskovější anténa soustředí signál do menšího prostorového kuželu. Navíc čím větší anténa, tím náročnější je ji vyrobit dostatečně přesně. Prostě při určité rozměru začne zákonitě zisk klesat, protože drobné nepřesnosti při výrobě se sečtou tak, že bude mít menší zisk než by teoreticky měl mít.

Navíc, pokud by teoreticky bylo možné udělat z rádia „laser“ zkuste si spočítat, jak přesné by muselo být jeho řízení aby na stovky km trefil malou hlavici rakety a kolik desítek nebo spíše stovek metrů by znamenalo pohnutí vysílací antény o pouhou tisícinu milimetru.

Odp3: technicky strašný blábol
Bambus, 13.4.2007 13:43

taková anténa neexistuje? ani za 30 let a 30 biliónů dolarů? :-)

Odp4: technicky strašný blábol
k, 5.8.2008 8:30

NE. Muzete uplatit politiky, ale fyzikalni zakony skutecne neuplatite. Ve fyzice se zrejme moc nevyznate, tak prosim v tomto verte nam, kteri tomu trochu rozumi...:-)

Odp2: technicky strašný blábol
Jimmy, 13.4.2007 11:49

Ještě výpočet antény jako zbraně. Pokud by se celý výkon soustředil do jednoho paprsku, tak ten paprsek bude mít stejný průměr jako vysílací anténa, že ?
Takže průměr antény je 18 metrů. Z toho známým vzorečkem (pí r na druhou) spočítáme plochu paprsku (3,14 x (18x18))/4 = 254m čtverečních. Plocha člověka je cca 1 m čtverečních (tlouštíků více ;-) ). Takže při výkonu vysílače cca 15 kw bude člověk přijímat 15 000/254 = 59W. Vzhledem k tomu, že tělo samo generuje cca 100W, tak by člověka se tento „paprsek“ trochu zahřál ale určitě by ho nezabil a nezabilo by ho to ani při 10 násobném výkonu.

Odp3: technicky strašný blábol
Bambus, 13.4.2007 13:40

Možná si zapomněl, že radar je velká optická čočka na rádiové vlny, se „žárovkou“ a „kamerou“. Pokud tedy ta „žárovka“ v XBR radaru umí poslat skrz „čočku“ taky laserové paprsky, rozhodně k tomu nevyužije plochu celé antény. Ostatně - pokud bych chtěl postavit něco, co má na tisíce kilometrů rozlišovací schopnost 15cm, použil bych svazek laserových paprsků - to aby se mi vyzářený výkon nerozutekl po galaxii.

Odp4: technicky strašný blábol
Jimmy, 13.4.2007 15:11

On to také bude „svazek“ ale nikoliv rovnoběžných vln, ale vln ve tvaru kužele s vrcholem v anténě na zemi. Tedy nikde po trase nebude větší intenzita záření než těsně před anténou.
Anténa je něco jako reflektor v autě. Můžete mít sebelepší reflektor, ale z žárovky pomocí reflektoru nikdy laser neuděláte a to ani za 30 bilionů dolarů a ani za 30 let. Možná by to šlo, když by jste měli dokonalý reflektor a zároveň bodový zdroj světla. Protože bodový zdroj světla nelze vyrobit, tak z žárovky (nebo jiného světla) reflektorem laser nikdy nevyrobíte a to z principu. Anténa je stejné případ o to obtížnější, že vlnová délka je v řádech centimetrů a proto máte skutečně plošný zdroj záření.

Odp5: technicky strašný blábol
Bambus, 13.4.2007 22:09

Dobrá tedy. Podle oficiálních informací na

http://www.raytheon.com/products/stellent/groups/public/documents/content/cms04_018670.pdf

XBR radar používá jako „žárovku“ 45,000 vysílacích/příjmacích modulů. Každý z nich - a to říkám já - je potenciální laser.

Podle stejných informací se ten radar pohybuje stejně, jako klacek na ruzyňské řídící věži; jen ta pohybující se část váží 2,400 tun. Tzn: jestli je uprostřed antény podobný laser jako na výše zmíněném laserovém jumbu, XBR radar má schopnost mířit na cíl.

A do třetice; dosah radaru se tají, ale bude to minimálně 5,000km. A tak by mě zajímalo, jestli je možné vyrobit stroj s 15ti centimetrovou rozlišovací schopností - na 5,000km, použiji-li klasickou rádiovou techniku, která šíří signál v podobě kužele.

Odp6: technicky strašný blábol
Jimmy, 13.4.2007 23:54

Takže ještě jedou. Neexistuje „rádiový laser“ tj. zdroj rádiového koherentního záření a nezáleží na tom jak složitá a násobná ta anténa bude použita, „rádiový laser“ prostě nevznikne.
Laser také není „žárovka“ speciálně usměrněná pomocí čoček, ale zdroj světla který sám o sobě vyzařuje koherentní světlo.

stroj s 15ti centimetrovou rozlišovací schopností
Pravděpodobně je myšlena schopnost rozlišit 15cm velký objekt na vzdálenost 5000 km. Tento parametr lze jednoduše spočítat. Pokud znám vysílací výkon a citlivost přijímače, jednoduše spočítám nejmenší rozměr v dané vzdálenosti, který ještě odrazí tolik signálu zpět že se v přijímači neztratí v šumu. Vzhledem k tomu, že jsme schopni zachytávat signál z vesmírných sond u Marsu a dále při vysílacím výkonu jednotek W, tak tohle není tak zázračná citlivost. Druhý údaj který není problém zjisti hodně přesně je vzdálenost objektu od radaru, stačí dost přesně změřit dobu letu signálu k objetu a zpět, a to už se umělo za 2. světová války, takže to je jen otázka přesnosti měření. Protože ve střední části letu letí raketa bez motoru, stačí chvíli měřit její polohu, pak spočítat její dráhu. Věřím, že při dostatečné přesnosti měření a výpočtů lze zjistit polohu rakety s přesností na metry a možná i jen desítky centimetrů a nepotřebuje k tomu žádné fantaskní lasery.

Odp7: technicky strašný blábol
Bambus, 14.4.2007 10:41

Jimmy, já nejsem blbec. Hmota vyzařuje elektromagnetické záření od bodu absolutního mrazu až po plazmu; a tak známe tepelné záření, infra, světlo, UV, rádio, roentgen, a tak dále; nicméně se stále jedná o to samé - o elektromagnetické záření. Jestli tedy chceš tvrdit, že není možné vyslat signál koherentního světla - dejme tomu - na 12GHz, posluž si. Já vím že to možné je, protože to není proti přírodním zákonům.

15ti centimetrovou rozlišovací schopností nemyslím schopnost zjistit 15ti centimetrový objekt, ale schopnost rozpoznat 15ti centimetrové detaily na všem, co v té dálce lítá.

Odp8: technicky strašný blábol
Jimmy, 14.4.2007 14:51

Jimmy, já nejsem blbec. Sorry, ale tvá tvrzení o tom moc nesvědčí.

Proti přírodním zákonů není ani např. vesmírný výtah (tj. z geosynchroní družice spuštěné lano z monokrystalických vláken až na zem), ale prostě to zatím neumíme. Takže je asi možné generovat koherentní rádiový signál ale zatím nevíme jak a jakkoliv složitá anténa nám k tomu nepomůže, protože ani Laser nevzniká z obyčejného světla pomocí složitých čoček.
V každé případě uvažovat o tom, že Americký radar u nás instalovaný bude použitelný sám o sobě jako energetická zbraň je hovadina a jak je z přibližných výpočtů výše zřejmé tak je to z technických důvodů nesmysl.
Prostě je nutné se smířit s tím, že ve Star Wars ani ve Star Treku nežijeme ( A když hledat inspiraci ve scifi, tak raději v Battlestar Galactice ;-) ).

15cm
Jo papír snese všechno ;-) , ale je třeba trochu zapojit rozum a technické vzdělání
Na radaru na letištích také nevidíte jen různě silný bod podle síly odrazu, ale rovnou celé malé letadlo, nebo je to jinak ;-) ?

Odp9: technicky strašný blábol
Bambus, 14.4.2007 16:13

Si povíme za pár let :-)

Jen tak mimochodem, od roku 2000 americká armáda oficiálně sestřeluje kaťuše laserem.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/782696.stm

Se střelným prachem na věčné časy...

Odp10: technicky strašný blábol
k, 5.8.2008 8:35

Bambusy prosimte, z toho radaru fakt laser neudelas. Ani za banzizanzilion dolaru. To je asi jako premlouvat a uplacet zarovku aby najednou zacala strilet lasery na vescky strany :-) Je to fakt nesmysl, never tomu.

Odp11: technicky strašný blábol
k, 5.8.2008 8:41

Mimochodem, kdybys to bral vsecko takle jak rikas, tak slo napriklad soustredit paprsky jedne zarovky do jednoho maleho bodu, a ty by ti propalili telo (100W koherentni 1mm paprsek by to urcite dokazal) Proc teda americani neuplatili vyrobce zarovek, aby tajne propasoval do kazde zarovky takovou techniku, takze by mohli pohodle zabijet v kazdem dome. To by bylo o mnoho jednodussi nez radar, o kterym se vsude mluvi. Proc to teda neudelali? Protoze to fyzikalne nejde, to by tak zarovka uz davno nevypadala zarovka a ten radar by nesmel byt vubec radar, ale asi desetkrat vetsi zalezitost... uhhhh, miluju kdyz technicky analfabeti mudrujou vo „radiovym laseru“ na zaklade „informaci“ z goole video nebo youtube. Vem si radsi do ruky ucebnici fyziky pro stredni skoly!

Odp9: technicky strašný blábol
ivan, 14.4.2007 18:08

Vojenský a meteorologický radar zaznamenává skutečnou odrazivost zaměřeného předmětu nebo jiné hmoty( mrak,hejno ptáků,vzducholoď nebo letadlo,ale i svržené staniolové pásky-,,oslepení„) Zobrazení na letištních radarech,které máš zřejmě na mysli je ve skutečnosti animací,proto ty letadélka. Letadla jsou vybavena-odpovídači radaru,transpordery (Oba výrazy se aktivně používají) Transporder je silný vysílač který neustále vysílá svůj identifikační kod, ten už je elektronicky -počítačově zpracovatelný. Kdo jsem,kde jsem,v jaké výšce,jakou rychlostí.Toto zpracovává řízení letového provozu a řadí je do letových hladin(sestup) zajišťuje jejich rozestupy a takto připravená je předává věži.Letiště třídy C. Ta si je takto připravené pro finalizaici přebírá od střediska řízení letového provozu a dále zajištuje jejch přistání a pozemní pohyb. Takže,(,,dopplery“) vojenské a meteoradary ,,vidí„, letištní radary ve skutečnosti,,slyší“.
Teď mě napadá ,že ,,infra „vlastně cítí. Možná ,že se dožijeme i,,čichačů“.

Odp9: technicky strašný blábol
David12345678, 20.4.2007 15:15

Memám takové vzělání, abych ti mohl odporovat nebo souhlasit. Ale slyšel jsem, že lidi co sloužili u radarů mají nějaké zdravotní problémy (kloubní náhrady impotence). Pokud jsou toto pravdivé informace tak takový radar může být docela škodlivý.

Odp10: technicky strašný blábol
Jimmy, 21.4.2007 16:53

Hmm, jediné co jsem slyšel o radarech (a že u nich na vojně sloužil můj otec) bylo, že obsluha měla o něco větší procentu mužských potomků než je průměr.

Odp11: technicky strašný blábol
David12345678, 3.6.2007 15:45

Já zase, že to někteří vojáci používali jako antikoncepci.
Ale to jsem jenom slyšel...

Odp3: technicky strašný blábol
David12345678, 20.4.2007 15:17

Pokud člověk vyvine 100W a ty mu přidáš více jak polovinu, tak mu to neublíží? A desetinásobný výkon taky ne?

Odp4: technicky strašný blábol
Jimmy, 21.4.2007 16:45

Neublíží. Kolik myslíš že do tebe pere sluníčko při opalování na pláží ? ;-) Na rovníku 1,4 kW/m2, u nás méně ale pořád výrazně více než 100W co si tělo vyrobí samo.

Opravdu těm kravinám věříte pane...
Kohba, 24.10.2007 19:53

Opravdu těm kravinám věříte pane Bambusi?

Tyvole kerej kokot tohle napsal, no ja...
k, 5.8.2008 8:24

Tyvole kerej kokot tohle napsal, no ja neverim svejm vocim :D
To musi bejt fakt vymaz...

Vite proc v kralovstvi krale klacka...
k, 5.8.2008 9:22

Vite proc v kralovstvi krale klacka dostavali lidi leukemii atd.?
Protoze pouzivali prilis mnoho mobilni telefony, teleziviz, koukali na pocitac moz zblizka a pili dietni kolu.
A to z techto duvodu:

1) Radar ma vykon srovnatelny s jednou nebo par televiznimi vysilaci. Ale narozdil od nich, radar je jen jeden, kdezto televiznich, gsm, radiovych, atd. vysilacu jsou STOVKY
2) Radar vysila radiovy vlny do nebe a prohledava hlavne oblohu, kdezto televizni a podobne vysilace vyzaruji hlavne na NAS, tedy na ZEMSKY POVRCH.
3) Radar je pro vetsinu lidi desitky az stovky kilomtetru daleko, kdezsto mobil, ktery sam o sobe je take vysilacem, si kazdy priklada PRIMO K HLAVE.
4) Nespocetne dalsi nebezpeci je skovani ve vode kterou pijete, v jidle ktere jite v dome ve kterem zijete. Takze byt proti radaru kvuli zdravotnim problemum je asi jako BYT PROTI POTKANUM UPROSTRED LVIHO STADA.

Tedy kde je skutecne nebezpeci? je v nas a mezi nami, ne v brdech...

Odp: Vite proc v kralovstvi krale klacka...
k, 5.8.2008 9:23

hmm, asi se rika spis lvi smecky, sorry za jazykovy chyby...

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru