Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

23.6.2007 22:36

Dlouhé vlasy a vši

ronantik

Stalo se v lékárně:
Paní s dlouhými rezavě melírovanými nepříliš kvalitními vlasy, zřejmě movitá a z tzv.„ vyšší společnosti “ , požádala lékárnici o nějaký prostředek proti vším, které má její dcera. Lékárnice jí nabídla asi tři druhy, každý v ceně kolem 250 až 300 Kč. Paní si je všechny koupila. V tu chvíli promluvil někdo ze zákazníků, stojících za paní ve frontě, že nejlepší by bylo ostříhat dceru dohola, vlasy spálit, vyprat a vyvařit ložní povlečení a pokrývky hlavy a že by bylo naráz a definitivně pomoženo.
Ale to ten „Hlas lidu“ neměl dělat, protože tím neočekávaně rozčílil paní lékárnici, která prohlásila, že by pak ta holohlavá dcera byla chudák nešťastná.

Tak nevím, zda jsou v současnosti v těch vedrech „ I N “ zavšivené dlouhé vlasy nebo oholená čistá hlava, které často dávají přednost i velmi známé celebrity např. herečky.

Tak nevím, a co to vzít opravdu...
Jimmy, 24.6.2007 9:16

Tak nevím, a co to vzít opravdu důkladně a spálit celé domy ve kterých ta zavšivená dcera a všichni co se s ní stýkají žijí ? ;-)

Na základní škole někdo do naší třídy přinesl vši a než si toho někdo všiml, tak je měla celá třída. Takže celá třída si pak umyla vlasy Ortosanem a pořádně se doma u každého vypralo ložní a ostatní prádlo. Vší jsme se všichni velmi rychle zbavili, ale nevšiml jsem si, že by někdo kvůli vším pak přišel do školy s holou hlavou.
Takže ostříhat vlasy kvůli vším mě přijde zbytečně radikální řešení asi jako výměna auta kvůli píchlému kolu.

Odp: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
NEMO, 24.6.2007 11:08

Taky si na to vzpomínám... :(
A ještě na epidemie žloutenky, to by se řešilo jak, atomovým výbuchem, jako dezinfekce?
O tom, že by se někdo holil dohola, čtu zde poprvé. To bylo myšleno spíš jako nadsázka v reakci na to, že si ta paní koupila všechny tři pixle. Jinak to považuji za úlet.
Starý dobrý Ortosan byl nejlepší.
Jo a hádejte, kdo ty vši do školy vždycky přitáhnul po prázdninách?
Není to tak těžké... ;-)

Odp2: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
Jana, 24.6.2007 11:17

Průšvih je, že ty šampony na vši už dnes prý nefungujou. Potvůrky se zocelily. Takže je opravdu fuška se jich zbavit. Kámoška takhle bojovala s nevítanými osadníky krásných dlouhých vlasů své dcerky dlouhé týdny. Naštěstí ji dohola nevzala.

Odp3: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
Lepidlo, 24.6.2007 22:43

Díky mému 9 letému potomkovi, navštěvujícímu ZDŠ společně s početnou komunitou dětí cizích etnik, máme bohaté zkušenosti s breberkama. Jako nejúčinnější je opakovaně použít Orthosan PRO PSY v rozpětí cca 3 x 3 dnů, veškeré ložní prádlo a ručníky vyvařit, veškeré čepice, šály, plyšové hračky a hřebeny vydesinfikovat. Proti ostatním přípravkům na vši pro lidi, jsou vši naprosto imunní. Jestli nechcete potomkovi ublížit, zapomeňte na petrolej. Má dávno jiné složení, než za mládí mého otce (65 let), kdy petrolej a oholení hlavy byl jediný možný prostředek.

Odp4: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
citron, 1.8.2007 0:01

:-) jistě..? no - v naši škole maji vši jen česke děti - zajimave ...že?:-(;-)

Odp5: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
kat2, 3.1.2011 9:55

ne jenom romove ma ji vši češi ne češi jsou tak čistotni že to neni ani možne znam hodně čechu a jejich děcka chodi tak zanedbane do školy že je ani nezajima jestli maji neco v hlave !!!!!!!!!!!!!!!!!

Odp6: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
kamikaze, 19.8.2011 10:50

Romové nejsou Češi?Aha,už chápu proč nejsou schopní se zařadit do České společnosti.Protože se za Čechy nepovažují.

Odp7: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
Tlapka, 22.8.2011 12:16

Že by to bylo Až tak složité ??

Odp6: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
kolemjdoucí, 30.9.2011 22:38

ty budeš asi ing že

Odp6: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
DARINA, 13.11.2011 18:15

máte pravdu,nejsem romka a moje děti dnes mají vši,nezjištuji od koho,ale mrzí mně to,že to někdo zanedbává a neřeší to!

Odp7: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
Sámovka, 12.2.2012 8:00

my jsme také bílý češi a se všima už bojujeme 2 měsíce a celá třída naší Terinky:-(

Odp6: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
sf, 19.12.2011 11:04

Ale vši dětské nemají z nedostatečnou hygienou nic společného .. snad je to, že když už je někdo má, tak se jich musí zbavit a když to neudělá, tak je problém a trvalí :(

Odp3: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
Katka, 30.7.2008 18:02

jo je to pravda že šampony nepomáhaj

Odp3: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
Němcová, 5.6.2010 21:55

moje dcera přináší vši každý tři týdny vždycky je zahubím šamponem a přijde ze školy a máje zpátky potřebují poradit co stím mám dělat aby je už něměla děkuji za radu

Trvalý dodavatel/ka vší
ööö, 5.6.2010 22:52

Vši jsou těla hmotného, nejsou to éterické bytosti. Vaše dcera „čerpá“ pravidelně nové vši od někoho, s kým se na blízko stýká; z vlasů nějaké zavšivené osoby na vlasy Vaší dcery vši opakovaně přelézají:
1) Může to být spolužačka v lavici, se kterou čtou obě děvčata z jedné knihy nebo dělají chemický pokus s hlavami dotýkajícími se vlasů obou dívek .
2) Může to být milenec s vlasy zdrchanými do takových dlouhých chuchvalců, který si vlasy už dávno proto nemyl, a proto má trvale vši. I z polštáře v posteli zavšivené osoby přelezou vši na osobu dosud nezavšivenou.
3) Může to být někdo, od koho si Vaše dcera půjčuje na praxi přilbu, čepici nebo ochranný šátek, a kdo má vši.
Zavšivený člověk nemusí na první pohled budit podezření. Podezřelé však je, když se často drbe ve vlasech a při pohledu zblízka pak lze na vlasech zavšiveného člověka vidět hnidy.
ŘEŠENÍ:
Dcera se NESMÍ NIKOHO DOTÝKAT SVÝMI VLASY! Dcera nesmí spát v cizí posteli. Případný „přítel“ musí být odvšiven! Ochrannou přilbu, čepici nebo šátek si musí dcera koupit svůj a nepůjčovat si ho. Podobně si nesmí půjčovat jiné pokrývky hlavy nebo paruku např. v divadelním kroužku nebo při nějaké módní přehlídce. Pozor na nečistou kadeřnici: také ze společného hřebenu lze dostat vši! Dcera se musí česat pouze svým vlastním hřebenem, nepůjčovat si ho od spolužáků !!!

Odp: Trvalý dodavatel/ka vší
Juras, 6.6.2010 0:14

To by mě teda nenapadlo. Očekával bych od tebe radu, ať jde dcera dohola anebo uléhá do cizího lože výhradně v koupací čepici, ale že zadarmo poskytneš tak ohromující postřehy, to bych teda nečekal.;-)

Odp2: Trvalý dodavatel/ka vší
*, 6.6.2010 11:39

Jurasi, Tobě podobní lidé, obzvláště v jihomoravské metropoli, takové „ohromující postřehy“ potřebují, protože jim nejsou vlastní. Mají totiž jinou, nejspíše finanční kvalifikaci, a určině nemají na vši specializaci. ( --: )

Odp3: Trvalý dodavatel/ka vší
Juras, 7.6.2010 8:51

Paní Němcová je podle tebe mně podobným člověkem? Jaks na to přišel?

Odp2: Trvalý dodavatel/ka vší
tlapka, 7.6.2010 12:49

Dejte Všem Vším pořádnou antikoncepci. Poraďte se s Entomologem. Problém vyžaduje Odborníka !• • •

Odp4: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
alice, 12.9.2016 14:45

dcera by si měla držet od všech odstup a to je hlavní

Odp3: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
Sabina, 15.8.2010 13:31

Dcera z tábora přivážela rok co rok vši a přenesla je na celou rodinu. Též nám žádné přípravky nepomáhaly tak jsem koupila ORTOSAN pro psy a kočky (na vši, blechy, klíšťata). Po týdnu bylo po vších.

Odp4: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
Martina, 27.12.2012 14:28

dobrý den, prosím, jak často se myjí vlasy Ortosanem? Může se denně nebo obden? My jsme přinesly vši ze školky a již máme 3 přípravek, ale vši přežívají dále a stále kladou vajíčka.

děkuji za radu
Martina Hurnická, Brno

Lepší rada:
*, 27.12.2012 17:56

Zahoďte Orthosan,
kupte strojek na stříhání vlasů,
i těch dlouhých do pasu.

Oholte hlavy dohola, vlasy spalte,
čepice i povlečení postelí vyvařte,
mezi zavšivené děti a dospělé nechoďte!
Do léta nové vlasy bez vší míti budete.

A bez trápení a bez dalších otázek,
hned budete mít klidný noční spánek.

Odp3: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
Michaela Bolfová, 16.10.2010 19:45

Souhlasím, není to tak jednoduché. Jsem učitelkou v MŠ a dostaly jsme s dcerou obě vši. Dceři pomohl přípravek z lékárny, mě ne. Tak zrovna sedím u počítače a na hlavě starý zlatý petrolej. Je tu smradu, ale snad pomůže. Mám velmi dlouhé vlasy a k vůli nějakým potvůrkám bych o ně opravdu nechtěla přijít.:-(

Odp4: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
Káťa, 1.11.2010 22:09

Já jsemdnes zjistila že mám taky vši ale už vím jak na ně stačí jakýkoliv šampon pro psy proti blechám vším a ruzným breberkám a nechat je působit více jak hodinu to ty vši zabije a aby se lépe dostali ven po spláchnutí šamponu si dejte na vlasy velkou vrstvu kondicionéru nejlépe nějakého s oleji co nejvíce mastný a už při samotném oplachování uvydíte že se vši samy budou vyplavovat z vlasů a pak jen stačí Všiváčke vyčesat hnidy a mělo by být po nich =D

Odp5: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
miska, 20.2.2014 0:05

Mám dlouhé vlnité vlasy a můžu říct, že všiváčkem hnidy opravdu nevyčešu. Drží potvory fest. Budu teda doufat, že to pochcípe a upadne, jelikož pochybuju, že se mi je podaří všechny najít a odstranit ručně.

Odp4: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
ivana Kozárová, 28.12.2012 12:43

Koncem sedmdesátých let jsem měla službu v dětském domově sama se zdravotní sestrou již v. v. a naučila se odvšivovat petrolejem. Vtip je v tom,že to tam nesmí zůstat příliš dlouho,abyste si nepoškodila kůži na hlavě - a současně dost dlouho,aby potvory vychcípaly... V dnešní době automatických praček a luxusních koupelen vši prapodivně prospívají... prevence je mazat se tea tree olejem za ušima. nevoní to,ale funguje. Už nepřilezou! Hodně úspěchů:-) v boji

Ostrihej se sam
Dana, 19.9.2008 13:46

Je to uz rok co mi kadernice zjistila ze mam vsi.Byla jsem z toho nestastna a pripadala jsem si jako spina.Pritom dnes muzete chytnout vsi i v trolejbuse.Nic mene me ani v nejmensim nenapadlo se nechat oholit.Koupila jsem v lekarne sampon a vsi se behem dne zbavila.Takze at se jen tak vlasy oholi ten chytrak,co sem napsal tenhle clanek. A vetu na konec,ze jestli je lepsi chodit ze zavsivenyma dlouhyma vlasama nebo se oholit jako celebrita.....Kdyz existuje pripravek ktery pomaha se zbavit vsi tak proc si nenechat ty dlouhe vlasy....chytraku

Odp: Ostrihej se sam
Lucka, 7.11.2008 10:13

Ahojík a jaký připravek si použil/a děkuji za odpověd

Odp: Ostrihej se sam
ahoj!, 15.9.2009 16:12

vůbec s tebou nesouhlasím! ty šampony většinou nezaberou! nejlepší je, ostříkat se na krátko!a pak se umýt tím šamponem! to by mohlo pomoct,je jesné že u hnusných dlouhých vlasů se vší jen tak lehko nezbavíte,navíc dlouhé vlasy jsou nemoderní!

Odp2: Ostrihej se sam
ivana Kozárová, 15.9.2009 18:11

Dlouhé,nebo krátké vlasy,vší se zbavíme omotáním hlavy ručníkem,napuštěným petrolejem. Zeptejte se petrolejového prince,jestli to tak je,nebo ne!

Odp3: Ostrihej se sam
sf, 19.12.2011 11:25

Někde jsem četl, že to sice zabírá, ale může to člověka ohrozit ... do těla se dostanou nějaké toxiny a můžou pak ohrozit např. játra apod. ... já bych s tím nehazardoval, zejména ne u dětí.

Odp2: Ostrihej se sam
renda, 12.1.2010 9:37

asi máš krátké vlasy a závidíš holkám s dlouhýma co

Odp2: Ostrihej se sam
Stop vším, 12.9.2010 13:30

ty jses nemoderni jako ty a moda uz to vidim jsi vazne hlupak mam krasne dlouhe vlasy a kazdy mi je zavidi tak co tu zkousis by me vazne zajimalo ty je urcite mas kratky hnusny a nikdo ti je nezavidi tak si musis vybijet zlost na ostatnich ze

Odp: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
katka, 12.2.2009 14:27

dobry den je to tri dny co jsem chytila nekde venku vsi,reaguzju na to strihani bohuzel jsem z toho byla tak spatna ze me krasne vlasky pestovane dlouhe jsem včera ostříhala...nevím co stím nevíte jak nějako levně se toho zbavím???prosím o odppověd diky kateřina

Odp2: Tak nevím, a co to vzít opravdu...
johanka, 2.3.2009 20:18

Zkoušely jsme vše možné počínaje drahými šampony z lékárny až po ortosan na psy.Dcera z toho byla hrozně nešťastná,ale nakonec jsme zvítězily.V drogerii jsme koupily barvu na vlasy ve stejném odstínu a milé vešky jsme obarvily-od té doby máme pokoj a opravdu doporučuji.J

holé hlavy jsou v kurzu...
Tomin, 24.6.2007 9:22

Paní lékárnice se snad ani tak nerozčílila proto, jak by ta holka vypadala po ostříhání dohola, ale proto, že kdyby takto prevenci proti vším řešili všichni, zřejmě by v lékárnách ubylo „klientů“ a lékarna by tím měla menší obrat z tržeb. No, já nevím. Já jsem např. skinheads, takže u mě je vyholená hlkava naprostou samozřejmostí, ale té dívce by zcela určité také do konce léta ty vlasy dorostly...;-)

Odp: holé hlavy jsou v kurzu...
NEMO, 24.6.2007 11:14

Pokud ta dcera měla vlasy do pasu, tak by ji jen tak nedorostly.
A co jsem slyšel, tak po radikálním ostříhání se i jistým způsobem změní a nejsou stejné jako před tím.

Tento článek, je typickým zástupcem článků autora, je z něho cítit opět sociální křivda a nenávist k „vyšším vrstvám“. :-)

Stara moudrost vypravi o tom,ze o radu...
zednik, 24.6.2007 10:50

Stara moudrost vypravi o tom,ze o radu se musi pozadat,pak poradit a ne radit z momentalniho altruismu. To si poradenko prinese do osudu nasledky toho, komu radil. Nekdo potrebuje sladky lek,nekdo horky lek,podle toho, co potrebuje pro vyvoj. Rekl to Zakopcanik v Tv, pri rozhovoru s Pridalem, rika to Dusek v poslednim magazini Lidovek. A rada na POZADANI se sdeluje beze svedku z oci do oci, aby mela pozitivni ucinek.

Teď je vší hodně
Jana, 24.6.2007 11:14

Naše děti je, kupodivu, ještě nedonesly, ale jinak je tady už měl kdekdo, a ne jednou. I dospělé dámy. Taky by se měly ostříhat dohola? Je to pro ženy kruté. Pokud vši přijdou k nám, kluky klidně vezmu na devět milimetrů, to úplně stačí, na takhle krátkých vlasech se vši neudrží. Ale dcerce bych to neudělala. Mimochodem, maminky holčiček mi prozradily, že na dlouhé vlasy nakonec nejlépe zabírá starý dobrý petrolej, musi se ale opatrně, dráždí kůži, oči a sliznice.

Odp: Teď je vší hodně
NEMO, 24.6.2007 11:17

Petrolej dokáže i spálit kůži, opravdu bacha na něj a dost páchne.
K délce vlasů, chodím na 6mm... :)

Odp2: Teď je vší hodně
Jana, 24.6.2007 12:53

Hmm, to já jsem jednou byla na tři mm. ;-)
Teď tak po lopatky, takže vši by byly opravdu pohroma...

Odp: Teď je vší hodně
ivana Kozárová, 15.9.2009 18:34

Jo,tohle znají jen staří praktici... Když v jednom dětském zařízení propukla všivá epidemie,zachránila nás zdravotní sestřička v.v.,která přesně věděla kolik petroleje a na jak dlouho. Koordinovala dokonale odvšivení cca 60 dětí. Já měla dlouhé vlasy a vši jsem nedostala po celou dobu karantény. Těm dlouhovlasejm holčičkám jsem pak hnidy vyčesávala všiváčkem - to je hřebínek s hustými zuby,co už asi dneska není k dostání..... Vši jsme zlikvidovali díky petroleji do týdne.

Odp2: Teď je vší hodně
eva, 4.9.2015 20:30

Milá Ivano, uběhlo hodně let od Vašeho příspěvku a díky za něj, chtěla jsem se zeptat, jestli byste si nevzpomněla aspoň okrajově, jak petrolej sestřička používala, resp. jak dlouho nechávala působit. Chtěla bych to zkusit, už vůbec nevím, jak se těch potvůrek zbavit....zkoušeli jsme s dcerama Difusil, ortosan, antiped, olejový zábal, ocet-dvě dcerky nemají nic a jena se jich ne a ne zbavit, vybíráme, vyčesáváme všechny stejně- Marušku pečlivěji, vždy se zdá, že už je pokoj a za cca 14 dní jí zase vidím drbat a něco najdu- už jsem z toho na hlavu.... díky za reakci

Odp3: Teď je vší hodně
ivan, 5.9.2015 23:37

Co si pamatuju, tak se plena nebo kuchyňská utěrka namočila do petroleje, nebo do terpentýnu, (přírodní silice) řádně se vyždímala a takto polosuchá se vtírala do postižených vlasů včetně pokožky. Nakonec se z ní utvořil jakýsi turban a přes ten se přetáhla gumová koupací čepice, nebo igelitový pytlík aby se zamezilo přístupu vzduchu. nevzpomínám si už na dobu aplikace, ale tuším, že to bylo 1-2 hodiny. (ale to si ověřte, už si to tak dobře nepamatuju, přec je to už přes padesát let. Po léčbě se vši jenom sypaly a vyšesávaly se velmi hustým oboustranným hřebínkem, však se mu taky říkalo všivák. Po aplikaci a vyčesání stačilo umýt vlasy obyčejným mýdlem a usušit. Hlava se mírně zapařila a někdy se i ukázaly načarvenalé flíčky, které samovolně zmizely. Účinnost 100% za pár šupů.

Přec je to už pěkných pár let a nejsem si úlně jistej tou dobou aplikace, tak si to, Evo, nechte ještě potvrdit někým ze starých, určitě si to budou ještě pamatovat, nebo přidají nějakou vychytávku.

Za dvě hodiny bude po problémech.

Zapařená hlava pod čepicí zlehka štípe, ale to je onen začátek jejich konce.

Vši se líhnou generačně, a jejich vajíčka jsou docela odolná. V případě narození ještě další generace repete, ale povětšinou, co si pamatuju, tak to byla jednorázovka.

Vyfláknětě se na všechny světové značky šaponů, je to zbytečný tahák na peníze, zkuste si mýt vlasy obyčejným kosmetickým mýdlem, zachováte si je v lepší kondici i ve vyšším věku a holky taky.

Dejte vědět jestli jste to četla.

Třeba to tu někdo, třeba zrovna Ivana, ještě něčím doplní.


Iv.

Odp4: Teď je vší hodně
ivana Kozárová, 6.9.2015 21:50

Zdravím do dáli a děkuji za všivé vzpomínání,znova jsem se tam ve vzpomínkách octla,jako by to bylo včera,dětský hlavy v mým klíně a prosby: Ivanko,seber mi je z hlavy,ty živý.....:-)A to mejdlo s Jelenem,nááádhera!

Odp5: Teď je vší hodně
ivan, 8.9.2015 15:59

Jelen je neustále jedno z nejvoňavěších mýdel a stále se prodává. V práci jsme ho používali jako mýdlo i kluzivo.

Odp6: Teď je vší hodně
ivana Kozárová, 8.9.2015 16:06

Souhlasím,že je to jedno z nejlepších mýdel.A člověk by nic jinýho k mytí ani nepotřeboval. Mám ještě z dob dávno minulých kýbl mazlavýho mýdla schovanej na horší časy. To je utrejch,ale umeje všechno dokonale,je drobet žíravé a tak je v kýblu a trošičku se ho bojím. Tuším,že i na ten kýbl jednou dojde,až dojde všecko mejdlo;-)

Odp7: Teď je vší hodně
ivan, 8.9.2015 18:40

Kdo byl na vojně tak musí mazlák ještě cítit v ruce. Pěnil, pěnil a pěnil. Skoro se nedal setřít, samá pěna, pěna, pěna. Mazlák byl indikátorem blbosti dozorčího, nebo aspoň jeho špatné nálady.

Na vojně jsme s ním zacházeli holejma rukama celkem běžně, nevzpomínám, že by někdo měl nějaké obzvláštní potíže.

Odp8: Teď je vší hodně
ivana Kozárová, 9.9.2015 14:11

Jo to jste byli jonáci,odolní a zdatní. A to moje mejdlo je letitý a koncentrovaný,pravda,mazlavý, vydatný,- no říkám,jednou bude ještě dobrý;-)

Odp7: Teď je vší hodně
Vlastimil Čech, 14.9.2015 13:58

Mazlavé mýdlo jsou DRASELNÉ soli mastných kyselin. Ta ostatní mýdla jsou soli sodné. Litné mýdlo se používá snad jen jako mazadlo, a mýdlo cesiové zase prý jen jako léčebný prostředek v kožním lékařství. Mýdla vápennatá jsou smáčedlem v průmyslu.

Odp8: Teď je vší hodně
ivan, 14.9.2015 15:56
Odp8: Teď je vší hodně
ivana Kozárová, 15.9.2015 16:27

A mýdla se sírou a dehtem,kde je jim konec. Kdysi byly za pár šupů v lékárně a dobře se s ním myly problémové kůže. I vlasy. Jediný šampon,co je opravdu účinný i na lupenku je konopný šampon Cutis Help,vyléčil kožní problémy i mému pejskovi,a když jsem to vyzkoušela na sobě,už u toho zůstanu. Lupenku sice nemám,ale ten pocit po umytí,žádná rozdrážděná kůže,bezvadnej.

Odp6: Teď je vší hodně
Vlastimil Čech, 12.9.2015 17:32

Jelen je totiž JÁDROVÉ mýdlo. Tedy mýdlo vyrobené z oleje vylisovaného z nějakých semen. Zajímavé je, že je dosti těžší, než ta mýdla super-huper se tvářící.
V.Č. hlasuje za Jelena!

Odp4: Teď je vší hodně
Vlastimil Čech, 12.9.2015 17:34

he he he... terpentýn.
Dneska je dražší než třeba Stará Myslivecká.

Odp5: Teď je vší hodně
ivan, 12.9.2015 23:22

Možná, ale stačil by na půlku menší školy. A ta účinnost.

Odp6: Teď je vší hodně
ivana Kozárová, 15.9.2015 16:29

A ta nádherná vůně... Je to vůně v kůlně mýho milovanýho dědečka.:-)

Odp7: Teď je vší hodně
Vlastimil Čech, 15.9.2015 18:17

Jo.
Litránek terpentýnu by stačil. A opravdu voní. Jediné ředidlo (kromě vody), které hezky voní. Ještě docela snesitelná je vůně originelního amerického benzinu a ani pravý původní petrolej nepáchne, líh taky není špatný...
Nejděsivěji z ředitel, podle mne, smrdí toluen a ředidlo do epoxidových hmot. Lepidlo na PVC smrdí taky třeskutě... a vlastně všechno ostatní.

Odp3: Teď je vší hodně
ivana Kozárová, 6.9.2015 21:45

je to přesně tak,jak píše Ivan.Dobu už přesně nevím,ale hodina to určitě byla...Petrolej jedovatý není,zkuste to,jak to dítě vydrží,intuitivně. Můj táta léta letoucí pracoval ve zkušebně naftových motorů a kapalo mu to na hlavu a nezplešatěl....Opatrnost je na místě a kdyby ji to štípalo,tak skončit.To mi povídejte o Difussilu a pod. Letos bojuju poprvé v životě s blechama u psa,nezabralo nic,ani spoty,až nakonec denní polévání vlaštovičníkovým odvarem. Najděte si vše o vlaštovičníku,možná Vám bude nápomocen i při vších. Jen ne do očí,pro jistotu ani odvar nesmí přijít do očí. Pak je taky dobrý vlaštovičníkový olej,celou rostlinu napěchovat do lahve a zalít olejem,nejlépe olivovým.Na slunce nebo do tepla na tři neděle, Je to výborný repelent iproti klíšťatům! Hodně úspěchů,ať mrchy zhynou!

Vši jsou mezi dětma bobrým obchodním...
ivan, 24.6.2007 11:46

Vši jsou mezi dětma bobrým obchodním artiklem.Někdy se z nich vyklube i nějaký ten den volna. Slyšel jsem ,že si je mezi sebou prodávají.

To asi kluci
Jana, 24.6.2007 12:52

Tohle možná dělají kluci, u holek si to moc přestavit nedovedu. ;-)
Jinak, jedna známá učitelka měla ve třídě pořád vši, i když se velice snažila o informovanost a neustále dětem psala do deníčků velkým tiskacím písmem VŠI. Nakonec zjistila, že trvalým zdrojem je jedno dítě ze sociálně slabší rodiny. Jeho matka se totiž domnívala, že k odstranění vší stačí vlasy prostě umýt občejným šamponem...

Chudoba vší netratí?
Vlastimil Čech, 24.6.2007 20:07

otž jestli ten prostředek stál 300 každý a dcerunka potřebovala všechny, žtož ta movitá melírovaná milostpaní utratila skoro 1000,- Kč...hmm, mají zavšivené dcerunky provileje.... Naše holčička by musela asi na ježka... tolik mi můj kůrkodárce nedává, abych mohl svým dětem dopřát potěšení z dlouhých vlásků...Nedal by se použít nějaký levnější prostředek? třeba ten co se dává psům boháčů?...Nebylo by ho pro naše děti třeba škoda? Mohli bychom si ho dovolit?

Odp: Chudoba vší netratí?
Jimmy, 24.6.2007 20:12

Naše babičky úspěšně používali petrolej a ten půllitr petroleje co je zhruba potřeba určitě 300 Kč nestojí ;-) A kdo ví, možná by to šlo i naftou a kolik stojí litr nafty určitě všichni víme :-)

Odp2: Chudoba vší netratí?
Vlastimil Čech, 24.6.2007 20:25

Asi trochu odbočím... ale nezdá se Vám, že ten petrolej dnes smrdí jinak, než za našeho mládí? A neztratilo by děcko tou naftou pro vždy nejen vši, ale i vlasy? ... Vážně je to ještě pořád petrolej co se za „lampový olej“ vydává?
No, ale jinak určitě máte pravdu, asi by to opravdu pomohlo...

Odp3: Chudoba vší netratí?
Lepidlo, 24.6.2007 22:44

Má to jiné složení. Lampový olej je směska chemických svinstev s petrolejem. Na děti nepoužívat!

Odp3: Chudoba vší netratí?
NEMO, 25.6.2007 9:25

Petrolej je petrolej. Neplést s olejem do lamp.
Petrolej se prodává stejně jako technický líh nebo benzín a jeho složení je pořád stejné.
Složení musí být stejné, když má stejné čistící, hořlavé a dezinfekční účinky. Jen je to hodně drsné a na děti používat až jako poslední možnost.
Prostředky na psa můžou vyvolat alergické a jiné rekce, přeci jenom pes má jinou pokožku a srst. To už bych se míň bál toho petroleje, to je „čistá“ chemie... :)

Odp4: Chudoba vší netratí?
luba, 30.12.2010 10:05

Prostředky na psa ROZHODNĚ NEVYVOLAJÍ alergickou či jinou reakci už vzhledem k tomu, že pes má daleko citlivější pokožku než člověk. Petrolej může, při delší expiraci, vyvolat dost velké a nepříjemné podráždění pokožky, tzv. „popálení“, které se hojí dost pomalu a bolí.

Odp3: Chudoba vší netratí?
Michaela Bolfová, 16.10.2010 19:52

Jejda, nestrašte, zrovna ho mám na hlavě, doufám že pomůže proti těm tvorečkům, ale vlasy chci...:-)

Odp4: Chudoba vší netratí?
Hanka123456789, 11.11.2010 0:09

Miško, taky máte?
Mi je Kristýnka dotáhla ze školy... tři týdny chodily upozornění na papírcích pozor vši.... předevčírem jsem objevila pár hnid ve vlasech, ale ani jednu živou...
Nastříkala jsem difusil, umyla vlasy šampónem na vši (hned v zápětí) a pak 3-4 hodiny přebírala vlas po vlasu a stahovala hnidy nehtama... Připadala jsem si jako šimpanz, ale oni asi ví proč to dělají :-))) Nakonec jsem jí střihla vlasy o 5-10 cm, aby náhodou na konečcích při stahování něco nezůstalo... Všechno jsem vyprala. Přidala jsem do pračky trochu sava a je klid... musím zaklepat... Nedovedu si představit, že bych podle rady tady někoho výše, měla Kristýnku ostříhat na ježka... vlasy má do pasu... a nemoderně teda nevypadá. Moc jí sluší. A modlím se, ať se neobjeví v mých, nebo vlasech té druhé cácorky... Už máme kalamit v posledních dnech dost....
Každopádně už dva dny jsem nic nenašla...
Jen kdykoliv na to pomyslím, tak se drbu úplně všude...

Odp: Chudoba vší netratí?
Petra Neomi, 25.6.2007 0:26

Pro bohy, Orthosan stojí 60 korun a bohatě na jednu zavšivenou holčičku stačí :))
To jste opravdu nikdy neměli vši? :))

Odp2: Chudoba vší netratí?
Tři kroky do tmy, 25.6.2007 8:40

Vši jsem nikdy neměl, ale jinak s vámi naprosto souhlasím. I přesto, že jste feminacistka.

Odp2: Chudoba vší netratí?
pajka, 17.2.2008 20:57

máme je po první a tenhle přípravek u nás v lékarně neznají jen šampon za 260,-kč

Odp3: Chudoba vší netratí?
luba, 30.12.2010 10:08

Ale znají, ovšem proč by Vám prodali Orthosan za 60,-Kč, když Vám mohou prodat neúčinný šampon za 260,-Kč a ještě s vědomím, že přijdete zase...

Odp4: Chudoba vší netratí?
sarka100, 13.3.2012 9:13

Ortosan pro lidi se již dávno nevyrábí.

Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Saw, 25.6.2007 10:11

Jsou dvě možnosti při řešení lékařských problémů :) Té jedné obvykle říkají zahraniční lékaři „rough“, a zpravidla bývá levná (třeba jako ostříhat dítě, zkažený zub rovnou vyrvat atd.), a z té druhé sou živi provozovatelé lékaren, farmaceutické firmy a podobně. Je to jednodušší a příjemnější cesta, ke které se přiklání větěina z těch, kdo na to mají prostředky...

Odp: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
ronantik, 25.6.2007 11:41

...No nevím, nakolik je příjemnější několikatýdenní ne zcela úspěšné „léčení“ „ léky“ za cca 1000,--Kč a dlouhodobě do krve rozškrábaná hlava ve škole pospávajícího unaveného dítěte než jednodenní 100% účinné radikální řešení ostříháním vlasů.
Ještě poznámky: V silně zavšiveném středověku si prý bohatá smetánka od svědění pod parukami pomáhala jakousi drbací jehlicí. Vši přenášely také nemoci, např. tyfus v koncentrácích. Kvůli odvšivení bývali dohola ostříhaní vězni v koncentračních táborech, vězni v dobách míru a vojáci ve vojenské službě.

Odp2: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Jimmy, 25.6.2007 19:07

...vojáci ve vojenské službě.
Ti vojáci mají krátký sestřih z poněkud praktičtějšího důvodu. Když dojde v boji k přímému střetu muž proti muži tak dlouhé vlasy nebo ještě lépe culík se báječně dají chytit a tím protivníka zneškodnit. Zato zkuste si někoho chytit za ježka ;-) , to prostě nejde. Takže vojáci si holili hlavu odjakživa. Dnes už vám to sice v boji moc nepomůže, ale jednak je to tradice a jednak šance, že vám to přeci jen pomůže např. při přepadení na hlídce není zas tak malá.

nakolik je příjemnější několikatýdenní ne zcela úspěšné „léčení“...

A jak příjemné asi bude pro holku chodit na ježka a potom na krátko, když je celý život zvyklá mít dlouhé vlasy ?

Věřte, nevěřte...
ronantik, 25.6.2007 23:12

... ale pocit úlevy po ostříhání dlouhých vlasů je tak osvobozující, že člověk si už podruhé nevydrží dlouhé vlasy nechat narůst. Bez vlasů člověk lépe vidí, lépe slyší, lépe se může pohybovat, lépe spí, nemusí se dlouho česat, hlava se snáze a levněji umyje, kvalita vlasů se zlepší, protože ke kůži může více vzduchu. Nemusí se používat různé spony a vázací pomůcky. Život s krátkými vlasy je snadnější.

Odp: Věřte, nevěřte...
Jimmy, 25.6.2007 23:28

Zkuste tedy navrhnout radikální ostříhání své přítelkyni, sestře, matce, babičce atd. a schválně co na to řeknou ;-)

Odp2: Věřte, nevěřte...
ronantik, 25.6.2007 23:41

Nebylo třeba nic navrhovat. Stará známá 85ti letá paní sama požádala o ostříhání. Paní omládla, zahodila pak nepotřebné staromódní „hřebínky“ a „spinátka“ a teď už si jen před zrcadlem hřebenem nadhodí a načesá nad čelem vlny. Ale musí na to být do vysokého stáří zachována kreativní mysl, kterou ta paní má.

Houby úleva!
Jana, 26.6.2007 8:14

Jednou jsem byla vlastní blbostí nucena se ostříhat na 3 mm a byla to hrůza! Žádná úleva! A ty krátké vlasy šíleně táhly, jako bych měla natěsno sepnutý culílk.
Teď mám vlasy dlouhé a je to o moc lepší.

Odp: Věřte, nevěřte...
Juras, 26.6.2007 9:27

No děkuju. Úleva jak sviňa. Když jsem šel na vojnu, měl jsem vlásky po lopatky. Vzali mě na ježoura s výbrusem na krku. Pocit úlevy na buzeráku, kde mi v mrazivém říjnovém vzduchu táhlo na krk, se nekonal. Po vojně jsem po pěti letech bez stříhání narazil na svoji budoucí ženu. Ona měla tenkrát hustou hřívu skoro po prdel a kdekdo ji obdivoval. Moje vlasy mi záviděla ;-) a před svatbou jsem se znovu ostříhal. Kde je sakra pocit úlevy?

Odp3: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Saw, 26.6.2007 1:26

Ještě bych dodal, že krátké vlasy pro vojáky znamenají snazší údržbu, a hlavně, nepletou se do očí ani nikam jinam (pamatuju na případ jedné ženy, kterou skalpoval nějaký zemědělský stroj) :-)

Odp4: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Martin, 8.7.2007 23:36

Tak dlouhou tradici vojenský ježek nemá, slouží spíše k lepší kázni a ovladatelnosti vojáků. Dřív bojovali za boha, za krále, za císaře. Za co mají žoldáci bojovat teď. Neříkám že oholení hlavy udělá třeba z hipíka vraždící mašinu, ale vliv na jeho individuální myšlení v podobně postiženém kolektivu jistě má.

Odp3: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Martin, 8.7.2007 23:18

Někdy někde na Spektru či něčem podobném dávali pořad o psychologii, nebo jsem to někde četl (sorry, je to dávno). Šlo o psychologickou studii. Jde o to že dlouhé vlasy jsou vlastní lidem svobodomyslným, nespoutaným (hippies, umělci...), jsou jistým výrazem jejich individuality, zatímco krátký sestřih (ježek) je vlastní lidem bez vlastního názoru podřízeným nějakému autoritativnímu režimu (vojna - výcvik, rozkazy k zabití; internátní škola - poslušnost, tvárnost a ovladatelnost; mniši - oddanost církvi a víře), či autoritě, a má vzbudit pocit sounáležitosti s daným kolektivem a potlačit projevy individuality.
Nekamenujte mne - prodávám jak jsem koupil.
Jaký máte sestřih? Já ježka :-)

Odp2: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Etana, 29.7.2007 22:37

potěšpánbu, kde to žijeme ? V devatenáctém století? Orthosan pomáhá okamžitě, nestojí tři stovky a žádné dlouhodobé drbání se nekoná.
Děti se stříhaly dohola, když měly vši, naposled někdy v padesátých letech minulého století, od té doby se dává přednost méně drastickým a stejně účinným metodám. Důležitá je prevence- časté šetrné česání, mytí vlasů, prohlídky dětských hlav.
No a to trhání zubů, to je taky legrace, doufám.

Odp3: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Jana, 30.7.2007 18:32

Etano, asi jste nečetla pořádně. Problém je v tom, že účinné látky Orthosanu i jiných přípravků jaksi přestávají působit, vši se stávají odolnými. Je to velmi nepříjemná situace, která už postihla spoustu mých známých. S mytím vlasů to určitě nijak nesouvisí, s častými prohlídkami dětských hlav souhlasím, je to možnost, jak zachytit problém v počátcích.

Odp4: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Etana, 30.7.2007 19:05

četla. Při pravidelné péči o vlasy vši nebudete mít, pokud se nepohybujete v komunitě bezdomovců. Copak chytíte vši každý týden? Kromě toho, i kdyby to tak bylo, musela byste mít hlavu jak koleno stále, jinak je celé holení na nic. A je to neuvěřitelně traumatizující zážitek zejména pro dívky.

Odp5: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Juras, 31.7.2007 9:36

Buď nečtete nebo nevíte o čem mluvíte. Třeba byste pochopila, kdybyste měla školou povinné děti(?)

Odp6: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Etanas, 31.7.2007 17:49

mám školou povinné děti. Vši přinesly jednou. Byly jim umyty vlasy Orthosanem a od té doby jim jsou kebule denně prohlíženy, pečlivě česány a ve škole, kam dochází jsme to řešili tak, až jsme to vyřešili. Jako za starých časů, když se kontrolovaly při vstupu do školy dětské palice. Od té doby se vši ve škole objevily ještě jednou a ani tehdy to neskončilo oholenými hlavami. Středověk skončil.

Odp7: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Juras, 31.7.2007 21:14

nevím, jak je to dlouho, já mám zkušenost celkem čerstvou. Nejstarší dítě přitáhlo vši vloni z tábora a podařilo se nám toho zbavit až letos v dubnu. Levné i drahé přípravky - děti to měly pořád dokola. Nejúčinnější se nakonec ukázalo každodenní vyčesávání v kombinaci s jakýmsi šampónem, navíc jsme holkám i klukovi zkrátili vlasy.

Odp8: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Etanan, 2.8.2007 0:03

je to půl roku. Pravdou je, že jsme vyplácali celou lahev Orthosanu a že jsme zasáhli ve škole, abychom donutili i ostatní rodiče hlavy dětem kontrolovat, ale po první akci vši zmizely.
Abyste pochopili- když jsem chodila do školy, občas se tam vši objevily, chodilo s námi do třídy mnoho cikánů, než je rozdělili po zvláštních školách a dalších třídách. Moc hygieně nedali, bydleli v děsných domech ( ne že by je sami zničili, ale dostali tenkrát od města to nejhorší, co bylo k dispozici). A tehdy se děti strašily, že jim rodiče oholí kvůli vším hlavu. Moc dobře si pamatuji na ten děs a hrůzu, holky by tenkrát raději umřely, než si nechaly své culíky ostříhat. Bez legrace. Kluci to nesnášeli o nic lépe. Dětem na jejich vzhledu záleží často víc než dospělým, vzhled je zařazuje to v dětské hierarchii asi nejvíc a představa dospělých, že dětem nevadí, jak vypadají nebo že „ se s tím vypořádají, však jim vlasy dorostou“ je chybná. Dětský svět je mnohem krutější než svět dospělých. Navíc jim chybí možnost se bránit vůči tomu, co s nimi dělají dospělí.
Některým dětem nevadí, že mají třeba oholenou hlavu ( i když tím stigmatizace zavšiveného dítěte řve do světa několik měsíců, co se stalo), ale to jsou výjimky. Děti vám v tomto ohledu pravdu neřeknou. My to musíme poznat a pochopit. A pak jednat tak, abychom jim neublížili, třeba nechtěně. A věřte, že oholená hlava kvůli vším je pro dítě obrovský problém.

Odp9: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Juras, 2.8.2007 13:12

Musím opakovat Janino: „Vy jste si ale nevšimla, že většina z nás je PROTI holení dětských hlaviček.“.

Odp7: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Jana, 1.8.2007 8:10

Vy jste si ale nevšimla, že většina z nás je PROTI holení dětských hlaviček. Jinak, měla jste asi štěstí na starou gardu vší. Ty nové asi nosí skafandry a neuškodí jim skoro nic.

Odp8: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Etanan, 3.8.2007 17:47

všimla, samozřejmě. Můj komentář směřuje k těm, kteří mají dojem, že oholení hlav kvůli vším je dobrý nápad. Nic víc.

Odp2: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Michaela Bolfová, 16.10.2010 19:54

ale už opravdu dneska nežijeme ve středověku, že ne?

Mýlíte se,
(; -), 17.10.2010 0:35

... pomalu a jistě se vracíme ke středověkému způsobu života, k víře v bludy, k chudobě většiny obyvatelstva a k nezaslouženému přepychu vládnoucí „šlechty“.
Příklady: homeopatické léky, sekty, gamblerství, drogově závislí, prodej lidských orgánů a dětí a žen, otrocká špatně placená práce na jedné straně a nezaměstnanost na druhé straně, bezdomovci žijící v dírách a kanálech, loupežná přepadení benzinek, obchodů, barů a bank, vraždy pro peníze, a jiné.
Příklady středověkých hloupých současných názorů:

že soukromý rodinný podnik nebo farma je ekonomicky nejefektivnější; že se zvýší naše imunita pokud si nebudeme mýt ruce; že nemáme jíst ani maso ani vajíčka; že chroupat neumletá neuvařená semena rostlin je zdravou výživou; že „sojové maso“ je báječná náhrada pravého masa a soja že je vhodná pro naši výživu; že pustit v klecích odchovaná kožešinová zvířata z klecí do lesa je pro ně blahodárné; že velkochovy hospodářských zvířat jsou jejich týráním; že chov nemocných neléčených zvířat a drůbeže všech společně na venkovském dvorku je pro ně životem šťastnějším než ve velkochovu; že pít čerstvé nepasterizované mléko je pro lidi zdravé; že stavět továrny a „podnikatelské baroko“ na nejlepší zemědělské půdě je ideální, ekonomické a svobodné; že nechat v naší zemi bez jakýchkoliv zábran prospěchářsky „hospodařit “ cizince je výhodné; že podporou soukromých podnikatelů vzniknou nová pracovní místa; že stavět dálnice a k nim příslušné mosty pro kamiony z ciziny si může naše země ekonomicky dovolit; že obchodovat s velkými slovanskými státy na východ od nás se nesluší a že se nesluší ani umět jejich jazyk; a spousta jiných nesmyslů.

Středověk neskončil, středověk trvá a je ještě horší, než ve své době býval. !!!

Odp: Mýlíte se,
*, 17.10.2010 13:11

Ano, tak jest a bude hůř.

Odp2: Mýlíte se,
Juras, 17.10.2010 16:02

A ti schiofrenici komentující svoje vlastní příspěvky - hrůza! :-) Tos byl v noci nalitej a po prvním návalu pozdněranní kocoviny sis přitakal? To by hodně vysvětlovalo ;-)

Odp: Mýlíte se,
tlapka, 18.10.2010 16:17

Nojo - někdo si myslí to a někdo zase tohle. Ale to není Středověk, to je Postnovověk. Spirálou povede zpět k Otrokářství a potom zase dokola.

Odp2: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
nikina, 6.6.2011 20:24

nevím, která holčička například by měla radost z toho, že ji někdo ostříhá dohola!..myslím, že je i lepsší řešení!.

Pokud nekontrolují hlavu všichni tak je to k ničemu
Renata, 7.9.2009 16:28

mi letos bojujeme se všemi už 3 měsíce již několikrát jsme se jich zbavily ale jakmile pustím děti mezi ostatní tak je máme hned zpátky.Pomohlo nám například přelít vlasy studenou vlnou a šampon kapisan a i obarvení po kterém sice vši byli ještě živé ale šli dobře vyčesat.jenže ostatní to nedělají a tak se nám potvory po pár dnech v kolektivu vždy vrátí.takže každý den hold ráno a večer vyčesáváme hlavy a doufám že už nic nevyčešu.takže pevné nervy a s chutí do toho

Bylo mi šestnáct a bydlela jsem na...
Eliška, 25.6.2007 12:35

Bylo mi šestnáct a bydlela jsem na svobodárně se slečnou z Čadce, pracovaly jsme v jednom podniku. A ta slečna příliš nebyla na hygienu a já s hrůzou jednoho dne zjistila, že mi z hlavy na rozevřenou knížku spadl nějaký tvoreček. Byla to pro mne rána, když jsem zjistila, co je to za tvorečka a tak jsem běžela na umývárku, nalila do umývadla spoustu octa a nějakou vodu a tu zavšivenou hlavu do umývadla strčila a drbala v tom nejméně půl hodiny. A ještě ten samý den jsem jela s brekem za mamkou domů. Mamka vzala hřeben, začala mi pročesávat vlasy a zjistila, že jsem tím octem vše povraždila, dokonce i hnidy se scvrkly. To byl můj první, pro mne hrůzostrašný, a poslední zážitek s těmito zvířátky a pokud by si někdo myslel, že by mi po tom octě vypadaly vlasy, byl by zklamán. Až když jsem měla děti a vši ve škole začínaly být v módě, protože která třída je měla, nemusela do školy, nastoupil Orthosan, tehdy ještě fungoval. A protože mám dcery a já sama jsem v té době měla dlouhé vlasy, tak každého radílka, který by to chtěl řešit stříháním dohola, bych poslala do háje. Nelíbí se mi holé šišky ani u mužů, což teprve u žen.

Rozčílení lékárnice
Michal, 19.8.2007 21:20

Nemohu si pomoct, ale myslím si, že lékárnice se nerozčílila proto, že kdyby byl hlas lidu uposlechnut, tak by přišla o kšeft, ani proto, že by jí bylo dcerky oné dámy z vyšší vrstvy (jak autor píše:o) líto. Myslím si, že prostě neunesla intenzitu vnitřního psychotlaku z důvodu naprosté nevhodnosti jakékoliv vzniknuvší poznámky jakéhokoliv zákazníka v jakékoliv lékárně na kohokoliv, kdo v lékárně něco kupuje.
Ten pán se dle mne do situace neměl plést, protože tím, že se snažil poradit, uvedl dámu z vyšší společnosti do trapné situace, což vedlo zprostředkovaně k celkově trapné atmosféře, kterou třeba lékárnice neunesla.
Neumím si představit, že si budu kupovat např. vodu proti akné (v pubertě jsem dostával od kožní lékařky na předpis jakousi lihovinu se žlutavým práškem) a nějaký dobrosrdečný bodrý spoluobčan v lékárně před ostatními zákazníky nahlas oznámí, že kdyby on měl beďary, prostě by si umyl pořádně držku a bylo by ... Vlastně jsem si to teď představil, děs ;o)

Nekdo je proste tak inteligentni aby si...
Black, 3.9.2007 11:48

Nekdo je proste tak inteligentni aby si koupil sampon proti vsim a nemusi byt dohola ostrihany.

Odp: Nekdo je proste tak inteligentni aby si...
Katka, 30.7.2008 17:55

no jo ale mě šampˇony nepomáhaj prostě žádnej a to jsme koupily skoro všechny druhy ale jestli víš o nějákém pomáhajícím tak mi napiš na adresu rinka.Z@seznam.cz

muzu se zeptat jestli vsi se daji...
kaja, 10.2.2008 21:27

muzu se zeptat jestli vsi se daji vylecit i octem_?dekuji odepiste mi karolina

Mám vyzkoušenou obyčejnou majonézu, ta...
jb, 20.2.2008 17:54

Mám vyzkoušenou obyčejnou majonézu, ta udusí jak vši,tak hnidy.Nejlépe vetřít do vlasů,zabalit do staré plenky a nechat působit přes noc. Hlavu si však musíte umýt alespoň 2x.

Odstranění vší
Jitkyt, 26.2.2008 14:41

Z vlastní zkušenosti s všama ve velmi hustých vlasech vám můžu říct, že stačí šampon z lékárny na přírodní bázi. Avšak, kdo se chce zbavit i hnid musí tento šampon používát skoro každý a nebo každý druhý den po dobu aspoň 1 týdne a někdy i více. Hnidy se asi nezbavíte ničím? Musíte to fakt dodržet přesně podle návodu a zbavíte se.Nevím, jestli se zbavíte hnid s tou majonézou, jak tady někdo napsal?

Možná tomu nebudete věřit, ale na světě...
Náhodný návštěvník, 20.4.2008 16:45

Možná tomu nebudete věřit, ale na světě existují úchylná čelátka, která se ukájejí stříháním vlasů a vyholováním hlav, obzvláště pak těch ženských. Malou část z nich holohlavé ženy dokonce i sexuálně vzrušují! Tito organizovaní sexuální devianti si na internetu vyhledávají všechny možné příležitosti, aby za svoje úchylné praktiky či eroticky přitažlivé objekty skrytě lobbovali. Dohola, nebo alespoň na co nejkratší sestřih kvůli praktičnosti, omlazení, za trest, za prohru v sázce, jako demonstraci sebevědomí, svobody a nezávislosti... Nebo jako nejlepší opatření proti zavšivení! To jsou podoby lobbingu, které v praxi používají. O způsobech, radách a místech na internetu, umožňující jim projevit se a případně dosáhnout svého se domlouvají na svých utajených internetových stránkách na zahraničních serverech. Pakliže vás to zajímá, tady si můžete přečíst
některé výňatky z jejich stránky,
kterou si téměř celou smazali poté, co zjistili, že byli odhaleni a jejich praktiky zveřejněny. O tom, jak si kvůli takovýmto účelům dokonce sami vyrábějí umělé diskuse, se můžete dočíst
zde,
A když jsem si přečetl zdejší příspěvky, zejména pak od Ronantika, Vlasty Čecha, Sawa a kadeřnice Jany, neomylně jsem poznal, že i tato stránka je jejich dílkem.

Krátký sestřih nebo dokonce holá hlava...
Náhodný návštěvník, 20.4.2008 16:47

Krátký sestřih nebo dokonce holá hlava není traumatickým zážitkem jenom pro jejich nositelky, protože trpí i ti kteří se na ně musejí dívat. Bez ohledu na to, zda je to z nutnosti zdržovat se v jejich nejbližším okolí, nebo je třeba jenom potkávají na ulici... Není žádným tajemstvím, že většinu mužů přitahují nejvíce dlouhovlásky, pro mnohé z nich jsou navíc dlouhé vlasy nejdůležitějším ženským sekundárním znakem, bez něhož se nedokáží k ženám náležitě chovat a jako ženy je vnímat. Média v tržních společnostech však tuto skutečnost záměrně nezmiňují, protože by tím klesl zisk kadeřnickému průmyslu a mnoho lidí by přišlo o práci.
Vyholená nebo nakrátko ostříhaná žena či dívka proto netrpí jenom kvůli vlastním špatným pocitům, nýbrž i kvůli naprosto odlišnému chování lidí, kteří k ní už nejsou toliko vstřícní, ohleduplní a laskaví, jako když by měla dlouhé vlasy. Takovýmto radikálním zásahem proti cizopasníkům se tedy nezbaví jenom jich, ale i mnohých přátel, neřku-li partnera. Pohled na takto postiženou je totiž navíc i značně antierotický!
I tyhle skutečnosti, které žádný ze zdejších přispěvatelů (záměrně) nezmínil, je třeba zvážit, pokud se někdo rozhodne takto radikálně změnit svoji vizáž. Ženy a dívky, mající pocit, že k ním jejich mužské okolí není dostatečně vstřícné, nebo si nemohou najít slušného a hodného partnera, by se nad svým zevnějškem taktéž mohly zamyslet, pakliže jim hlavu ,,zdobí" barvami hýřící strniště, nebo ji mají dokonce holou. Pro lesbicky orientované by to zase naopak mohl být návod, jak se vedle vší navždy zbavit i dotěrných mužských...
Pokud vás i tahle témata zajímají, potom se i o podobných záležitostech můžete na výše zmíněné adrese dočíst. Najdete tam ale i mnohem víc...

Odp: Krátký sestřih nebo dokonce holá hlava...
ronantik, 4.7.2008 20:48

...určitě je antierotičtější vlasatá zavšivená hlava, než čistá hlava oholená. Není nic horšího v erotice, než nutnost se druhého pohlaví štítit. A vši jsou jedním z nejpádnějších důvodů, se toho člověka štítit. Jak je potom možné, že téměř holohlavé africké ženy některých kmenů působí silně eroticky i bez vlasů ?

Autor propagující dlouhé zavšivené vlasy ve mně silně provokuje k sobě štítivost. To nemůže být ani čistotný, ani po zdraví toužící člověk.

Odp2: Krátký sestřih nebo dokonce holá hlava...
hrabe69, 7.10.2012 21:01

Člověk může být čistotný,jak chce.Může se koupat a mýt si hlavu třeba 10x denně a přesto vši chytne,protože se jedná o infekční nemoc :-):-):-)

Odp3: Krátký sestřih nebo dokonce holá hlava...
Zákys, 8.10.2012 7:54

O tom jaký to je by mohl vyprávět kdyby žil bohužel dnes již nebožtík, V. Havel. Ten dokonce chytil Veš – krnovou.

Odp4: Krátký sestřih nebo dokonce holá hlava...
Tlapka, 8.10.2012 15:14

To je starý nemoderní vtip

opravte si to, prosím
Vlastimil Čech, 9.10.2012 9:19

O tom jaký to je, by mohl vyprávět, kdyby žil NAŠTĚSTÍ dnes již nebožtík, V. Havel. Ten dokonce chytil Veš – krnovou.

Odp: opravte si to, prosím
Tlapka, 9.10.2012 12:11

No co, když se mu líbila. Jeho volba.

Jak tedy na vši?
Náhodný návštěvník, 20.4.2008 16:48

A když už jsem se rozhodl obohatit tohle téma o chybějící důležité informace, mohl bych se taky vyjádřit přímo k němu.
Nemožnost zbavit se vší ve vlasovém porostu mnohdy nespočívá v neúčinnosti k tomu určených přípravků, nýbrž v jejich aplikaci. Hodně lidí je totiž nechává působit příliš krátkou dobu, která parazitům umožňuje přežít. Je to podobné, jako kdybyste chtěli někoho utopit ponořením třeba i do otrávené vody na pouhých deset sekund... Kdykoliv naše děti přitáhly domů vši, zakoupili jsme na ně ten nejlacinější přípravek, jakým je třeba Difusil H. Ten jsme jim aplikovali po řádném namočení vlasů, jak je doporučeno v návodu. Pak jsme jim na hlavu nasadili koupací čepici (stačí i igelitový pytlík a na něho přiléhavou čepici), pod kterou byly všechny vlasy a poslali je spát. Ráno se jim pak hlava šampónem důkladně omyla, vlasy se rozčesaly (naposledy hustým „všivákem„) a bylo po parazitech. Pochopitelně se polštářový povlak, čepice a další oblečení, jehož části s vlasama přicházejí do styku, vypralo. V zimě údajně stačí dát všechny tyhle „hadry“ ven na mráz a parazity z nich následně vyklepat. Celou tuhle odvšivovací proceduru jsme nakonec posichrovali vyluxováním veškerého čalounění v oblastech, kde se opírá hlava. I jakési preventivní vysávání hlavy může mít efekt. Lze se tím však zbavit pouze dospělých parazitů, protože jejich vajíčka (hnidy) jsou k vlasům pevně přilepené a nemohou tak z nich kontaminovat okolí. Snad pouze s vypadlým vlasem. Samozřejmě se musí pamatovat i na hřebeny a vlasové ozdůbky.
Věřím, že kdyby se proti vším nechaly takto dlouhodobě působit i jiné, méně škodlivé přípravky na přírodní bázi, potom by byl úspěch taktéž zaručen
Tu a tam na veřejnost prosakují informace o škodlivosti nejen barev, ale i dalších chemikálií, které ženy v podobě různých sprejů téměř každý den na své vlasy (ale i pokožku hlavy) používají. Prý jsou příčinou mnohých rakovin, leukémií počínaje, nádory lymfatického systému konče. Kladu si tedy otázku, jak je asi vedle nich škodlivý petrolej, s nímž by se měl organismus setkat pouze v takovémto výjimečném případě...

Opravdu se mi podařilo udělat v zadání...
Náhodný návštěvník, 22.4.2008 19:53

Opravdu se mi podařilo udělat v zadání adres chybu a děkuji tímto za upozornění! Správná adresa k ukázkám komunikace mezi devianty z jejich stránky je tedy ZDE

A pokud by vás zajímalo, jak si v zájmu lobbování za své úchylky vyrábějí umělá diskusní fóra, potom takový příklad naleznete na TÉHLE STRÁNCE tamního archivu.

Tehdejší, jimi vyrobenou diskusi, jež tam byla už 6. 7. 2005, a která čítala ke dvěma stům příspěvků, už na adrese, na níž tam je odkaz, nenajdete. Správce tamního webu ji totiž smazal a umožnil její nový začátek o více než rok později na
TÉTO ZMĚNĚNÉ ADRESE.

Dobry den.Musím říci,že není jednoduché...
Lenásek, 4.7.2008 19:29

Dobry den.Musím říci,že není jednoduché se vší zbavit.Má dcera je dostala ve škole a dostávala jsem to z jejích hustych vlasu 2 měsíce.když jsme se jich konečně zbavily tak je malá dostala znovu.Málem sem z toho dostala infarkt.Dokážete si to představit??? 2 měsíce se toho zbavujem a jen proto,aby je dostala znova???Jsem z toho neštastná.Peru povlečení a všechno co jde,ale mám pocit,že to nekončí.Má dcera měla vlasy do pasu a ted je má na ramena a stejně se jich nemužeme zbavit.Vší tedy jo,ale hnídy se drží.Doufám,že to tentokrát nebude trvat tsk dlouho jako minule,ale říkala jsem,že pokud mi je mala přitáhne ze školy ještě jednou tak uvidí.Jediné co učitelka dokáže je napsat vzkaz,že se ve škole opět objevily vši a proto nás žádají o kontrolu hlavy.Přeji všem pevné nervy při hubení těch malých sviní.

Odp: Dobry den.Musím říci,že není jednoduché...
ronantik, 4.7.2008 20:34

Ostříhat dohola je jediný 100% úspěšně působící způsob. Ostříhané vlasy spalte, povlečení a čepice vyperte a dohola opakovaně stříhejte, dokud se vši budou ve škole vyskytovat.

Odp2: Dobry den.Musím říci,že není jednoduché...
MiSuLQwAa, 4.6.2009 9:17

:-(Krawina nejwětší!! Žádné ostříhání..tento člowěk asi newí jaké je si pěstowat wlasy 2 roky i po tom co jste byli donuceni se ostříhat úplně na krátko a pak to wše wzdát a spadnout zase tm kde ste byli? Wši jsem měla 3 krát za žiwot a mám dlouhé husté vlasy..stačilo mi je zesvětlit, před tím použít orthosan a vlasy důkladně pročesat a tam kde byly hnidy vlasy vystříhat.;-) Ale dohola?? Bych fakt :-(neřekla!

Odp: Dobry den.Musím říci,že není jednoduché...
Kamila, 15.8.2008 18:30

Zbavujeme se vší už 4 měsíce dcera má vlasy po ramena zdá se že nic nepomáhá na trvalo přemýšlela jsem co zkusit nějakou barvu na vlasy?

Přemýšlejte dál!!!
Tři vlasy děda Vševěda, 15.8.2008 23:01

Přemýšlením vši povzbudíte a podpoříte. Budou moci v klidu klást další životaschopné hnidy do Vámi pečlivě střežených a pro ně připravených dlouhých vlasů.

A co se týče té barvy, doporučuji podkladovou hráškově zelenou na kov, natírá se tím balkonové zábradlí. Natřete nejlépe dvakrát. Možná i přikupte acetonové nebo benzínové ředidlo. Je to recept od mé prasestřenice z Bolívie. Ale možná, že tam mají vši jiné odrůdy. Jestli to bude účinné na vešky češky, to raději konzultujte se svým obvodním lékařem, obvodním psychologem, kožařem a gynekologem. Oni všichni Vám pomohou přemýšlet. Jen prosím nestříhejte, aby Vaše dcera bez vší neztratila erotickou přitažlivost (dle jednoho názoru na svíci). Jedna paní také povídala, že je třeba užívat arigimaxíka, chodit na magnetoterapii nebo si sednout do pyramidy nebo na velblouda. Jen prosím nestříhejte, protože bez dlouhých vlasů nelze se na ulici objeviti, nelze ani žíti.
VŠI S VÁMI AŽ NA VĚKY VĚKŮV ÁMEN !

Odp: Přemýšlejte dál!!!
Kamila, 30.8.2008 13:50

Seš blbej,díky

Odp: Přemýšlejte dál!!!
nikina, 6.6.2011 20:42

hej máš dost! :D

Odp2: Dobry den.Musím říci,že není jednoduché...
Karolína, 19.8.2008 9:32

Barva na vlasy opravdu pomaha proti vsim. Takze vzhuru do barveni hlavicek ;-)

Odp3: Dobry den.Musím říci,že není jednoduché...
NikolaH, 26.11.2009 13:09

Dostala jsem vši od své malé sestřičky. Vlasy si barvím od svých 16 let pravidelně každý měsic. Bohužel ty svině malý přežily i takový chemický šok :-(

Odp4: Dobry den.Musím říci,že není jednoduché...
tlapka, 26.11.2009 15:21

A bude hůř. Hmyzové jsou velice přizpůsobiví a dnes se jim daří lépe, když je všude horko.

Ahoj, na konci školního roku jsem si...
katka, 15.7.2008 20:43

Ahoj, na konci školního roku jsem si přinesla ze školy vši..Použila jsem nějakej šampon asi za 300 kč, z lékárny a vůbec nemomohl, teď jsem si koupila šampon pro psy na odšivení a je to lepší, ale stejně to nepomohlo, lezoucí vši nejsou u mě moc vidět, protože mám dlouhý a hodně hustý vlasy a stříhat by byla pro mě smrt, prosím poraďte někdo kdo s nimi má zkušenosti co by pomohlo..Díky moc..

Odp: Ahoj, na konci školního roku jsem si...
ronantik, 15.7.2008 22:24

Ostříhat dohola, celou postel svléci z povlaků a vyprat na 95°C, usušit, vyžehlit. Nemazlit se se zavšivenými lidmi.

Odp2: Ahoj, na konci školního roku jsem si...
Jana, 16.7.2008 23:57

Romantik je na stříhání asi trošku ujetý. Zkuste to zachránit pečlivým vyčesáním a vyzkoušejte další prostředky z lékárny.
S tím praním ložního a osobního prádla má Romantik samozřejmě pravdu.
Ale co účinkuje nejlépe nevím, děti zatím breberky neměly. Uvidíme, snad je nepřivezou z tábora...

Odp3: Ahoj, na konci školního roku jsem si...
tlapka, 26.11.2009 15:22

Nikdy jsme vlasy kvůli vším nestříhali, nýbrž nám je babička vyčesávala tzv. Všivákem.

Odp2: Ahoj, na konci školního roku jsem si...
Katka, 20.8.2008 23:26

Když sem byla menší taky sem měla vši a nestříhala sem se do hola, používala sem šampóny a spreje a do dvou týdnů sem se vší uplně zbavila

Odp2: Ahoj, na konci školního roku jsem si...
MiSuLQwAa, 4.6.2009 9:19

Ronantiku ty ses asi úplně mimo..! Takhle tomu vážně nepomůžešš..!! Dá se to řešit jinak!! Ty si asi vši nikdy neměl co? Že k tomu máš takovýhle přístup..!

Mám vši a stal se mi snima trapas............
Katka, 30.7.2008 17:51

Ahoj,
Já mám také vši a to jsem měla dost dlouhé vlasy a nevěděla jsem o tom. Když jsem přišla do kadeřnictví tak jsem to nevěděla.No a jak mě stříhala tak je našla a vyhodila mě z kadeřnictví.
Ale vůbéc nic na ně nezabírá tak kdyby jste o něčem věděly tak mi napište na adresu:rinka.Z@seznam.cz.
Předem dík

Odp: Mám vši a stal se mi snima trapas............
Katrin, 30.8.2008 10:01

Musíš použít šampon por psy ORTHOSAN Forte cca 59,-
ale používej ho každý den aspoň celý týden a vší se zbavíš.pp

stříhání???
JanaS, 6.8.2008 12:48

není mi celkem jasná logika ostříhání vlasů, pokud se v nich objeví vši - jaká je záruka, že až vlasy opět dorostou - opět do nich vši nepřeskočí???? školní docházka trvá celkem dlouho - takže místo uniforem by snad měly být všechny děti ostříhány po celou dobu dohola?????

Odp: stříhání???
MaKos, 6.8.2008 14:17

Není mi celkem jasná logika vyoperování tkání, pokud se v nich objeví maligní nádory - jaká je záruka, že se po operaci v tkáni nádory, popř. jejich metastáze opět nevytvoří? - Myslím, že z tohoto by Vám mohla ta logika být jasná. :-) Záruka není, je to „jen“ odstranění problému. O tom jesti vznikne znovu nebo ne už není řeč a nikdo Vám na to nedá žádnou záruku.

Odp: stříhání???
hnědásek osikový, 7.8.2008 18:00

Ano. Na holé hlavě bez vlasů se neuchytí ani vši, ani jejich vývojové stadium hnida.

srovnávat nesrovnatelné mi přijde taky...
JanaS, 7.8.2008 8:39

srovnávat nesrovnatelné mi přijde taky nelogické

Odp: srovnávat nesrovnatelné mi přijde taky...
Juras, 7.8.2008 8:45

Princip je stejný. Neodstraňují se příčiny, ale projevy, indikátory problému. Vem si třeba, že dostaneš vyrážku. Je možné, že se tak projevuje chybná funkce nějakého vnitřního orgánu. Přijdeš za kožařem a ten místo toho, aby Tě poslal na internu na vyšetření, začne zkoušet různé mastičky, jestli nějaká z nich nezpůsobí zmizení indikace. Potlačí příznaky a je spokojenej...

Odp2: srovnávat nesrovnatelné mi přijde taky...
MaKos, 7.8.2008 9:28

No, u té vyrážky bys měl pravdu, ale toto je něco jiného. Kožař by ti odstranil vyrážku, zatímco orgán by dál selhával a ohrožoval tím tvůj život. Když ale ostříháš vlasy, problém odstraníš celý. Vši už prostě nemáš a tím pádem tě ani nekoušou a nemohou tě infikovat. Jen nikde nedostaneš záruku, že se problém neobjeví znovu.

Odp3: srovnávat nesrovnatelné mi přijde taky...
kolibřík, 7.8.2008 13:25

Kde nejsou vlasy, nemohou se znovu objevit vši. Kde není les, nemůže žít kůrožrout. Kde není morušovník, nemohou se pást housenky bource morušového. Kde není rybník ani řeka ani potok, nemohou žít ryby. Kde jsou dlouhé vlasy a krátký rozum, tam budou znova vši !!!

Odp4: srovnávat nesrovnatelné mi přijde taky...
Juras, 7.8.2008 13:53

Já jsem to bral, jako že zavšivené děti jsou indikátorem problému, že jsou vši ve škole. Aby se problém vyřešil, je potřeba zlikvidovat vši ve škole, nejenom opakovaně stříhat dokola vlastní ratolest.

Odp5: srovnávat nesrovnatelné mi přijde taky...
kolibřík, 7.8.2008 17:38

Když dostatečně uvaříte vejce a sám ho sníte, nebudete sám mít salmonelozu. Když pravidelně ostříháte vlasy svým dětětem, Vaše děti nebudou mít vši. Co je Vám po ostatních ? Ať se jiné matky „pyšní“ bohatým a zavšiveným „haarem“ svých ratolestí ! Ať jejich děti trpí v noci svěděním a nemocemi, které vši přenáší! Ať zbytečně utrácí peníze za neúčinné šampony někdo jiný!

Odp6: srovnávat nesrovnatelné mi přijde taky...
Juras, 8.8.2008 16:21

Ten Váš svět by byl velmi pěkný. Samí holohlavci ve školních uniformách - brr.

Odp6: srovnávat nesrovnatelné mi přijde taky...
hela, 26.9.2009 15:19

Promiňte, ale já své děti každý den myji, vlasy jim stříhám hodně nakrátko (naštěstí mám kluky) a přesto můj syn včera vši ze školy přinesl. Sdělil mi, že se podrbal a z hlavičky mu padali nějací broučci. Teď sedíme celá rodina s pytlíkem na hlavě. A to vše kvůli jedné matce, která se nestará o to, že její dcera má vši permanentně. Je jí to jedno. Prý je zavšivená celá třída. Podle vašeho názoru jsem tedy udělala vše, co je potřeba a moje děti vši přesto mají. Nemohl byste mi poradit, kde jsem udělala chybu?

Odp5: srovnávat nesrovnatelné mi přijde taky...
MaKos, 8.8.2008 16:23

Jo, to rozhodně souhlasím. Nicméně je nejdřív potřeba zlikvidovat i ty vši na hlavě. :-) Takže ostříhat, zlikvidovat zdroj ve školce a pak nechat narůst vlasy. :-)

Odp4: srovnávat nesrovnatelné mi přijde taky...
Juras, 8.8.2008 16:55

A proti krtkovi je nejúčinnější vybetonovat zahradu...

Odp5: srovnávat nesrovnatelné mi přijde taky...
ivan, 9.8.2008 0:48

Jurásku, krtek je nejvěrnější zvíře, zbavíš se ho tak, že ho prodáš i se zahradou. Fakt to funguje.

Ještě vysvětlení.
kolibřík, 7.8.2008 17:51

Vši neputují po školních lavicích jako věřící poutníci. Vši nelétají vzduchem, jako patologické mikroorganizmy. Vši se neschovávají ve třídách v odpadkových koších, nebo za tabulí, nebo v okenních rámech.

Vši zásadně přelézají z dlouhých vlasů zavšiveného dítěte do dlouhých vlasů dítěte dosud nezavšiveného. Pokud chcete, tak můžete své dlouhovlasé dítě nechat zavšivené trpět, ale bylo by dobré ho od ostatních dětí separovat a dát mu vestu s nápisem:
NEDOTÝKAT SE, MÁM PERMANENTNĚ VŠI ! Paní učitelka nesmí dítě jako zavšivené označit, nesmí mu nařídit karantenu, nesmí a nemůže mu vši sama ani vyčesávat ani umývat šamponem, nesmí zavšivenému dítěti ostříhat vlasy. Paní učitelka možná takové dítě může pouze přesadit z nějaké jiného důvodu tak, aby sedělo v lavici samotné.

Odp: Ještě vysvětlení.
fifi, 24.11.2009 20:25

Tak s tím nesouhlasím. Můj syn je dnes přinesl ze školy. A vlasy má stříhané strojkem na 10-8mm. Taky mi říkaly, že má vlasy příliš krátké, aby je mohl chytit, ale 2 mu lezly z vlasů. Začala jsem vyčesávat - jen ty 2 - žádné vajíčka nic, přesto jsem mu vlasy umyla šamponem proti vším PEDICUL HERMAL a teď budu čekat.

vši jsou vsude. nikdy člověk nevi, kde...
jaja, 11.8.2008 12:07

vši jsou vsude. nikdy člověk nevi, kde an nej nejaka preskoci. Neni to jen zaležitost nejakeho zanedbavani hygieny. Vši uz snad nemam...Mamka mi casto s miniaturnim hrebinkem kontrolovala vlas po vlasu a kontrolovala, zda nejaka hnida „nelupa“. Jedna věc je zbavit se vší a jedna hnid...staci zapomenout na jednu malou porvoru a je to zpet.veskere lozni a osobni pradlo jsem vyvarila, vse dukladne vysála.... uz mi zbiva jen neprijemny pocit, že mi nekdo obevi ves hnidu....mam vlasy po pas a byla by to pro me smrt....ostrihat....

a jsou tady help...
KAmi, 23.8.2008 17:16

hm..:-( tak sem zjistil že mi nak svědi hlava a pak sem tam našel takoveho malinkeho boucha a řek sem si to nejsou vši!!! ale byly a ted nevim jaky je ten nejlepši zpusob jak snimi zkoncovat tak PROSIM O RADU protože moje dlouhe vlasi se mi střihat fakt nechce. takže kdo ma vyskoušeny zpusob .. POOMOCC :-(:-(

můj způsob
simča, 24.8.2008 20:56

No.. každý z nás máme jiné vlasy ..Třeba husté nebo jemné a podobně.. každý můžeme mít i jiné vši .. Je jich poměrně dost druhů a navíc každá ta sviňská rodinka je jinak odolná vůči přípravkům a podobně .. Na každé vši může platit něco jiného.. Já osobně když jsem přišla na to že mám vši a od jakého s prominutím ,,b...e,, jsem je dostala (mila jsem si totiž odjakživa vlasy denně) Tak pro mne to byl takoví šok, že jsem okamžitě si šla mít hodinu vlasy abych sčesala ty velké potvůrky!.. Nakonec jsem před spaním si namočila hlavu do octa,při tom je samozřejmně rozčesávala (vlasy mi zatím nevypadali a to jsem dala,dávala hodně octu a málo vody a 15 min a tak aby byla také ponořena pokožka hlavy) nakonec jsem vlasy mokré od octa obalila ručníkem a šla spát (prosím vás,to radši nezkoušejte,nevadí ani tak že to smrdí ale spíše že se nevyspíte).. Ráno jsem vlasy umyla normálním šamponem a zajela do lékárny kde jsem koupila pouze ,,Difusil H forte,, a tím jsem nastříkala hlavu .. Když jsem ho po 12 hodinách smyla (lepší je to nechat působit déle) tak jsem znovu ,,půl hodiny,, jsem si česala vlasy v octu (do umyvadla ocet zředit s vodou) .. Vlasy to naštěstí přežili a nakonec vlasy omyla šamponem..
hnidy jdou ve vodě s octem pak lépe dolů .. Protože přípravek Difusil H není proti hnidám:-(. . Nakonec jsem na večer,když jdu spát navlhčím kůži (i vlasy) octem (bez vody!) a jdu spát se šátkem kolem hlavy ze kterého speciálně udělám takzvanou čepičku aby mi vlasy z ní nevilezli ven .. Ráno vlasy omyji v normální šamponu a opět omyju v octu s vodou (tentokrát jen chvilku) a můžu říct, že zatím,zatím je to moc a moc dobrý.. hlava už mi nesvědí a mršky to maj pěkně složitý,ubilo jich hodně .. ale uvidíme :-(:-( Nechci to totiž zakřiknout ale říkám, je to jenom můj příklad a mne to prozatím pomáhá (při máčení v octu pozor na oči a uši!! a kůži to na obličeji také dost dráždí).. Navíc hnidy musí se vybírat!! aspoň každý den aby vám třeba mamka nebo někdo je aspoň dvě hodinky vybíral.. Ale stříhat se nehodlám.. ,,,takže ocet,difusil a vybírání -zabere to spoustu času ale pak to stojí a to.. ale každý musí přijít na vlastní způsob.. tak se mějte a bojujte!! budu držet pěsti .. jsou to mrchy kousaví!!!! čauky

Odp: můj způsob
Radule, 26.8.2008 9:03

Ahoj v neděli se dcera vrátila z Chorvatska a má tech mrch plnou hlavu.Jsem tak vytočená že to už víc nejde.Když nastoupila minulí rok do školi tak se na ní přisáli a zbavili jseme se jich až na jaře a je to tu znova:-(:-( jsem zoufalá vlasi má po lopatky a na ostříhání nechce ani slišet je jí 11let.Ocet jsem taky zkoušela ale jaště společně s ostatními přípravy takže nevím co zabralo někde jsem se dočetla že hnídy chcípnou a odrostou s vlasy.Tenkrát jsem koupla olej Pedicap OL a to zabralo udusili se no a hnídy vybírat a vybírat je mi stoho nanic jdu nato.Pak je ještě jedna možnost petrolej asi na něj dojde jsem v koncích:-(:-(

Odp2: můj způsob
modrásek, 26.8.2008 12:04

Kdepak milá paní, hnidy jsou vývojové stadium vší a když k nim budete nadále tak ohleduplná jako dosud, tak nikdy nechcípnou a naopak se z nich vylíhne další generace plodných a štípavých vší. Asi kromě vší nemáte jiné problémy a to Vám umožňuje být ke vším tak přívětivá. Chudák Vaše dcera a chudáci její spolužáci a spolužačky, protože ty vši od ní asi ve třídě všichni dostanou.

A ještě prosba pro příště, než nějaký další článek uveřejníte:
Zeptejte se své dcery, kde se správně píše měkké ( i ) a kde tvrdé ( y ). Z diktátu na ZŠ byste totiž dostala pětku, tolik máte ve své zprávě chyb.

Odp2: můj způsob
simča, 26.8.2008 22:51

nemusíte neustále vybírat .. likvidujte je.. dělejte jim to těžší :-) nepárat se s nimi.. použít třeba přirodní oleje a zadusit .. v octu vyčesávat .. v octu se zbavíte při správném vyčesávání živých mrch (vlastně Difusil také zlikviduje) a pak třeba v octu vyčesat hnidy .. nebo tak nějak.. nevím jak poradit.. ale hlavně aby na hlavě neustále něco nepříjemného pro vši bylo :-( .. petrolej ne!!! to mi příjde opravdu nešetrné !! ale každý má svůj vlastní názor.. mějte se ! a přeju hodně štěstí v likvidaci :-( !!!

Odp2: můj způsob
legsman, 26.3.2009 14:03

...nechápu, jak se někdo může ve veřejné diskuzi prezentovat takovým způsobem, jako vy a „simča“, těch hrubek...OMG

Odp2: můj způsob
L, 4.11.2010 12:56

Jestli vy nebudete nějaký ten typický případ, co to stále do školy tahá ;-) Dle písemného projevu pravděpodobně spadáte mezi ty sociálně slabé. L

můj způsob
simča, 26.8.2008 22:38

ahojte. Takže .. Vši a hnidy musíte neustále likvidovat,vůbec se s nimi nepárat,nečekat až se vylíhnou .. Hlava nesmí zůstat bez připravku či zákroku,pomoci.. Já to zopakuji.. zopakuji lépe.. Používám ocet,Difusil H a vybírání (vybírání je to poslední co používám).. z toho že, na noc si buď za prvé - nastříkám, klidně i hodně přípravku Difusil H a nakonec celé vlasy zabalím do ,,plavecké čepice,, nebo já používám sáček (z kterého speciálně udělám čepičku bez škvir - aby se mršky zadusili).. nebo za druhé (to jsem používala ze začátku).. navlhčit vlasy a vlasovou pokožku octem (bez ředění)- (můžete namočit hlavu do mokra octem!) a zabalit speciálně šátkem (opět aby nevilézali vlasy ven) .. Nikdy nejít spát jen tak! .. Ráno po působení Difusi H (lrpší nechat dlouho).. hned zředím ocet a kousek vody do umyvadla a jdu vyčesávat živé vši a hnidy .. v octu uvidíte jestli tam mršku máte (nejprve vlasy necháte dlouho namočené ,potom jdete vyčesávat - při tom neustále máte namočené vlasy v octu) .. a to aspoň 15 minut.. Nakonec vlasy omýt Normálním šamponem .. postup s octem ještě zopakuji odpoledne a večer (pokaždé posléze omyji šamponem) - lze i hlavu od octu nechat vlhkou déle :) .. Večer opět zopakovat buď Difusil nebo Ocet.. ... také Difusil H používat i ve dne!!.. a na konec omýt šamponem. Jinak (stačí průběžně jednou či dvakrát denně) říct někomu ať něco vybere (vybírat hnidy).. Chce to čas! ale nepárat se s nimi a pokaždé to řešit .. nemluvě o hlídání oblečení,ručníků na vlasy a vybírat hnidy je lepší venku nebo hned po vybrání v bytě vysát! .. Vlasy mi žijou a ocet jim nijak neublížil (zatím to nevypadá) a už stačí jenom kontrolovat.. ale už tam toho mám minimum.. musím zaklepat :-) .. samozřejmne tenhle postup opakovat déle i při neobjevení žádné hnidy .. aspoň jako chvilková prevence .. protože hnida ještě může někde třeba v oblečení číhat ,tak pozor na to!!! bojujte :-( ... a pokud tam mám nějaké chyby tak se omlouvám ale nemám čas to překontrolovat .. mějte se !!

Odp: můj způsob
hanka.cz, 29.8.2008 22:21

ahoj, zastřihla jsem konečky vlasů, postupovala a trocšičku si upravila daný postup :) zabralo to spoustu času ale do týdne pomohlo!!!!! :) .. děkuju. Už stačí jen prevence.Díky.

Odp2: můj způsob
hanka.cz, 29.8.2008 22:22

Děkuju.Zrovna tu jsem :) .. ale to jsi na to musela přijít brzy viď že jo?? .. protože do týdne mi to také pomohlo a to jsem na to přišla brzy ..

Odp3: můj způsob
simča, 30.8.2008 17:33

Ani tak ne brzy. Spíše jsem tomu (a ty určitě taky) věnovala spousta času .. který se nakonec vyplatil ,tím že jsem se toho zbavila do týdne .. a člověku je hned mnohem lépe.. Ale je pravda že jsem na to přišla poměrně brzoučko a tak nemám zkušenost s úplně zavšivenou hlavou ale podle mne je lepší aspoň trochu vlasy zkrátit .. a potom tomu věnovat spoustu času a kontroly .. když je opravdu hodně hnid a vší v hlavě .. určitě používat Difusil H (každý večer,nastříkat a zabalit do sáčku aby se vši udusili) - pokudli se teda neobjeví nežadoucí účinky,alergie a podobně.. protože každý jsme jiní že?.. A ráno klidně neředěným octem klidně 20 min vyčesávat hnidy a hlavně vši.. a prevntivně k tomu všemu také vybírat (stačí 20 min) .. ale hlavně upředňostňuji přípravky (zkrátka aby se vši likvidovali,dělat jim to těžšší a ne jen vybírat a být k nim lhostejná) .. a třeba také koupit nějaký šampon proti vším (to jsem nezkoušela ale třeba máte vši které to vyhubí ).. mějte se a bojujte!!!!! simča

Odp: můj způsob
elis, 29.8.2009 10:10

co ocet na barvene vlasy?pry muzou vypadat.

jinak je to můj postup,mne to pomáhá...
simča, 26.8.2008 22:45

jinak je to můj postup,mne to pomáhá .. nechci tady nikoho poučovat :-) píšu jen vlastní způsob .. mějte se !!

Tak jak mi zabýrá můj postup??
simča, 28.8.2008 18:58

ahojky. Tak je to prozatím moc dobrý :-) .. zabralo to hodně času ale úspěšně .. teď už jen hlavně kontrolovat a prevence!! mějte se a bojujte! .. :-( .. simča.

Vši mohou být i částečně psichickým...
karel macha, 30.8.2008 17:36

Vši mohou být i částečně psichickým problémem!!!! přemýšlejte!!! odpouštějte!! co třeba že vy také někoho parazitujete?? ..hm??

dobrá úvaha!! :) ať jen každý...
simča, 30.8.2008 17:37

dobrá úvaha!! :) ať jen každý přemýšlí!! :)

Odp: dobrá úvaha!! :) ať jen každý...
katka, 12.2.2009 14:35

ahojky někde venku jsem chytla vši mám je už asi 3 dny a nevím jak z toho wen..mám 2leté dítě a má hnidy...nevím co děůat úrosím porad...smí ditko2lete difusil??diky moc a jak to mám dostat dolu nějako pomoz mi diky

jinak dobre postup :) .. každý by mněl...
karel macha, 30.8.2008 17:41

jinak dobre postup :) .. každý by mněl mít svůj :) samozřejmne!! ale určitě neustále likidovat,souhlasím!!.. a zkrátit vlasy aspoň malinko.. vši jsem neměl ale moje dcera ano.. byli jí tenkrát 12 let a přitáhlo to ze školy.. zbavili jsme se toho také do týdne.. a strávili jsme nad tím spousty času ale vyplatilo se.. prevence nakonec způsobila že již ze školy vši nepřitáhla.. tak hoj..

tak já se loučím.. napsala jsem svůj...
simča, 30.8.2008 17:43

tak já se loučím.. napsala jsem svůj postup třeba náhodou ,úplnou náhodou to někomu taky tak suprově pomůže jako mne.. byla bych ráda :) klidně pište ,ráda poradím .. ale mne už to pomohlo a jsem ráda :) už je mi líp.. :) vaše SIMČA!! :) budu vám držet pěsti!!!

Ahoj
Jana, 31.8.2008 10:41

Vši jsme zatím u dětí nemuseli řešit, ale to je jen šťastná náhoda.
Jen k těm hnidám - dobrý šampon proti vším by je měl usmrtit, ale samozřejmě na těch vlasech zůstanou. Je to ale pak už jen spíš kosmetický problém. Takže vyndávat je určitě, ale není to urgentní.
Spíš, že ty šampony je potřeba použít vícekrát, protože nikdy nepůsobí na sto procent vší a hnid.

Víte, že u chlapců stačí zkrátit vlasy asi na osm milimetrů a vši se tam už neudrží? Nemusí to být tedy úplně dohola a problém to vyřeší stoprocentně.
Ale u děvčat je to horší.

Odp: Ahoj
Juras, 31.8.2008 14:16

U děvčat je to horší - to znamená, že u nich se na osmimilimetrových vlasech vši udrží? :-)

Odp2: Ahoj
Jana, 31.8.2008 18:56

Víš co, vyzkoušej to na svých dcerách.;-)

Odp3: Ahoj
Juras, 31.8.2008 20:47

To by mi neprošlo :-)

Odp4: Ahoj
Juras, 31.8.2008 20:49

Napsal jsem to nejednoznačně. Neprošlo by mi nasadit jim vši, samozřejmě. Trvalo nám přes půl roku, než jsme se toho zbavili.

Lekce 1 (můj způsob)
Simča, 4.9.2008 15:00

Ahojky všem. Teď již zaručeně můžu s klidem říct, že jsem se vší a hnid úplně zbavila a to za přesný týden. Ano i takhle rychle to jde!!!!! Stačí jen být : přesný,důkladný a neúnavně celý týden bojovat. Nabízím přesný postup týdne i ,,časové rozmezí,,.. pak už jen stačí na tom zapracovat! a Třeba náhodou to někomu pomůže a neudete litovat.Ale samozřejmně mluvím o těch kterým nebude vadit ocet a Difsil H (alergické reakce a podbně) Ták teda začínáme.Simča.
Pondělí - je docela hodně velká výhoda na vši přijít brzy .. nepíšu to zde pro již zanedbané hlavy.. které navíc jsou zaviněny vaší vinou (teď to nemyslím zle, ale je to tak, Vším a hnidám jste prostě dali šanci aby se zabydleli ve velkém počtu). Hned ráno zajedete do obchodu a koupíte ocet a přípravek Difusil H a nějakou igelitovu tašku !! lepší je menší .. Začla škola a tak budu brát zřetel na školu.. Holt si budete muset přivstat!! .. hned brzo ráno : naředit do umyvadla hodně octu s málo vodou .. (nevadí že to smrdí a štípe,něco vydržíte,ne??!) a 15 či 20 min,čím dýl tím líp a to u vší platí (pokud necháte přípravek působit málo, je to vaše vina) vyčesáváte (ve vodě s octem poznáte jestli tam máte a kolik vší a poznáte i plavoucí hidy :) Vyčesávate ,tím že ponoříte hlavu do octu a máte jí ponořenou a hřebenem vyčesáváte.. jdou krásně dolů i hnidy.. ale nepočítejte že to je konec .. Nakonec hlavu umyjete normálním šamponem a necháte vlasy uschnout a potom nastříkáte na pokožku hlavy přípravek Difusil H sprej aby působil ve škole.. Příjdete ze školy a Difusil H necháte působit hodně dlouho!!! a pak opět umyjete norm. šamponem a opět jdete jemně k pokožce v octu z hlavy vyčesávat Vši jen jako prevece.. Nakonec aspoň 20 - 30 min.vybírate (někdo vám vybírá) hnidy.. ze začátku jich je hodně.. ale nakonec vymizí, uvidíte.. Večer (když jdete spát) opět Difusil H na hlavu,nastříkáte,klidně hodně a hlavu zabalíte,teda pochopitelně všechny vlasy!!! do igelitové tašky a upevníte třeba čepicí na plavání a necháte 15 hodin!!! podusit,působit,nesmí vylézat vlasy,nesmí tam jít vzduch, ráno před školou Difusil H omyjete šamponem a po uschnutí.. 20 min vybíráte.. když příjdete ze školy opět hidy a vši vyberete,vyčesáte v octu ,přes noc tentokrát namočíte hlavu do octu a zabalíte do šátku a půjdete spát, nikdy nechoďte spát jen tak!!! Ve středu ráno.. omyjete šamponem a jdete do školy.. nakonec odpoledne mácháte v octu a večer opět difusil H.. pokud se neprojeví nějaké příznaky ,můžte Difusil H používat častěji. a jelikož už mne to nebaví psát ,je to nadlouho a navíc stejně těžko vysvětlím jak zabailt nejlíp vlasy do igelitky a stejně pak bych za všechno mohla já ,tak vám stačí tohle a sotatní se snažte si doplnit!!!!! jen tím chci říct že neustále aby něco působilo!!!! a hlavně to chce čas .. já jsem ho tomu věnovala a nelituju .. chitila jsem to od ednoho člověka kterému se už vyhnu a jako prevence poskytne a pomůže prohlížení.. Tak se mějte !!! a bojujte!!! nesmíte to flákat!! čaukí

Odp: Lekce 1 (můj způsob)
Alfons, 9.9.2009 8:50

Velmi účinná metoda je skalpování. A pak nahodit paruku. Ta se dá prát.

Máš přece Na!Víc
santiago, 9.9.2009 9:46

Znamenitej styl. K sežrání. Já myslel, že takhle píšou leda copywriteři v reklamách pro t-mobile (když jsou mrtě zhulený). Nebo Iva Pazderková.

Přitom je to realyta.

jj máš pravdu,jsou lidi kteří to...
Jirka.cz, 4.9.2008 15:06

jj máš pravdu,jsou lidi kteří to zanedbaj a pak se divěj.. jen ať vymíšlí a bojujou.. a neustále do poslední mrtvé hnidy!! .. máš pravdu že by ses upsala.. ale třeba spoň někomu to pomůže :)

Vešky jedny mizerný....
kuk, 4.9.2008 23:11

Taky sem si je přinesla ze školy ..A ke všemu sem na intru..Tak sem si sebrala saky paky a moje spolubydlící na hlavě a jela sem za mamkou s berekem..Mám dlouhý a hustý vlasy a stříhat je fakt nehodlám..Tak sem si koupila přípravek Parasidose anti-poux..Sviňky furt držej a lezou mi na nervy..Achjo prosím pomocte mi..:-(

Odp: Vešky jedny mizerný....
Jarka, 23.9.2008 14:56

Doporučuji Difusil H Forte !! Nastříká se, nechá přes noc působit , ale POZOR zabíjí to jen živé vši, hnídy se musí vybírat a vybírat a vybírat...po týdnu znovu naaplikovat Difusil (To kdyby se náhodou nějaká potvůrka stihla vylíhnout). Na prevenci je dobré přidávat do běžného šamponu pár kapek TT oilu. A vyvařit ložní prádlo, přežehlit veškeré polštáře atd. U těhle potvůrek musí být člověk důsledný, jinak se většinou nějaká najde, která s radostí založí novou kolonii ;-)

Mě nejvíc pomohlo si prostě nabarvit...
Barbora, 5.11.2008 18:48

Mě nejvíc pomohlo si prostě nabarvit vlasy a pak to pravidelně mejt šamponem na vši. Taky parasidose je fakt dobrej.

Neemoxan-úplně vyhozené peníze
Blanka, 25.11.2008 21:02

Neemoxan-úplně vyhozené peníze

Co je nej?
Bětka, 20.12.2008 19:13

Dobrý den,chtěla bych se zeptat ,který přípravek je tedy nejlepší?..Zjistili jsme že můj bratr má vši tak ho mamka oholila do hola a vši jsme vyndali....pak se zjistilo u mě že mám jejich vajička(hnídy)....použili jsme na to orthosan....jenže je asi 5 let prošlej......zítra jdu do lékárny tak bych byla ráda kdyby ste mě poradili jaký přípravej je nej....děkuju

Odp: Co je nej?
Co je nej:, 20.12.2008 22:20

O H O L I T D O H O L A a vlasy spálit, povlečení vyvařit a přežehlit, se zavšivenými lidmi se nemazlit a nespat v jejich postelích !

Odp2: Co je nej?
tlapka, 4.6.2009 10:21

Spálit, vyvařit, přežehlit... celou hlavu. Myslím že v lékarně vám poradí - takový problém to zase není.

Odp3: Co je nej?
Alfons, 9.9.2009 8:47

Vhodné je hlavu přejet letlampu. Vši nesnášejí vysokou teplotu. Před tím vlasy trochu pokapat benzinem. Dělat to nejlépe u řeky nebo u rybníka.

Odp: Co je nej?
Jana, 21.12.2008 22:32

Poté, co už i k nám tato pohroma dorazila, zjistila jsem, že nejlepší je přípravek jménem Pedicul Hermal. Je na bázi silikonového oleje, ucpe těm mrchám dýchací otvory a udusí je. Proto na něj nevzniká žádná rezistence a pro lidi je absolutně netoxický.
Vešky přinesla dcerka, chudinka. Podchytili jsme to hned v počátku, nikdo jiný se nenakazil. Ani o vlasy nepřišla, ale kluky jsme pro jistotu vzali na osm milimetrů.
Bylo to v září, žádná recidiva se nekonala, aspoň zatím. Trvalo ale asi týden, než jsem narazila na ten správný přípravek, opravdu jsem měla pocit, že Difussil nezabírá.

___________________
veronika, 13.1.2009 19:09

;-)vážne nechápu ty tupce, kteří tady píšou rady typu: OSTŘÍHAT DOHOLA atd..:-)nic debilnejsího vymyslet nemůžeš:)..nikdy bych to svojí dceři neudelala:)chuděra:((

Nechápej.
Dominik, 13.1.2009 20:40

Na to máš Veroniko právo, abys nechápala. A u Tebe to asi nebude pouze právo, ale i přirozenost. Každý pochopí radu jen do úrovně svých duševních schopností. Každá rada proto není pro každého. A každý si z různých rad může vybrat tu, které porozuměl. To ho však neopravňuje tvrdit o radách, kterým neporozuměl, že jsou debilní. Je to to samé, jako byste Veroniko tvrdila o výšce laťky při skoku do výšky, že byla nastavená debilně proto, protože jste ji sama nepřeskočila.

Ale na závěr, i když něco nechápete, Vám přesto popřeji klid v duši. Jistě máte jiné schopnosti a proto Vám přeji i nadále radost ze života. Ať Vás vešky nekoušou (pokud je nechcete), nebo si jejich kousání užijte s dlouhými krásnými vlásky až po kolena.

Odp: hmmmm___________________
Ani, 14.4.2009 20:17

jj maš poravdu

Dobrý je Difusil H forte, v návodu je...
mofínka, 21.1.2009 15:30

Dobrý je Difusil H forte, v návodu je napsané max. pět střiků, ale když máte dlouhé vlasy tak je lepší i 10 a víc, pro lepší účinek je dobré vlasy zabalit do igelitu a zavázat provázkem. Dát si pozor na trhliny v sáčku a všechny vlasy schovat. Tak se vši udusí. Pak stačí jen po 8-12 hod. umýt běžným šamponem. Po 8-10 dnech zopakovat. Během týdne aspoň 3x umýt vlasy přírodním šamponem z lékarny proti vším, nevím už jak se jmenuje. Když je zima dát prostěradla a ložní prádlo na mráz. Pak vyprát. Čepice, hřebeny, sponky umýt v horké vodě a postříkat tím sprejem. Zvlášť čepice a hřebeny. V čepicích je vším dobře, teplo, lehce se schovají. Každý by měl mít vlastní ručník. A po utření ho pověsit na mráz. Je to možná zdlouhavé, já vím. Ale účinné ...vyzkoušené.;-) ségře to pomohlo, teď má jen hnidy, ale nejspíš jsou mrtvé. Nejdou umýt, jsou fest přilepené ale časem určitě vyrostou s vlasy. Zkuste:-)

po speciálním zábalu s Difusilem:-)...
mofinka, 21.1.2009 15:39

po speciálním zábalu s Difusilem:-) jich vymyla z vlasů asi 50, mrtvých ...

Odp: po speciálním zábalu s Difusilem:-)...
katka, 12.2.2009 14:33

dobry den.úrosím vás dostala jsem někdde venku vši.nevím co snima mám dělat,prosím pomáhá difusil??děkuji za rychlou odpověd mám je asi 3 dny a smí 2leté dítě difusil??diky

Odp2: po speciálním zábalu s Difusilem:-)...
Alfons, 12.2.2009 14:59

Ostříhat dohola. Další dotaz?

Odp2: po speciálním zábalu s Difusilem:-)...
Jana, 12.2.2009 15:44

Zkuste Pedicul Hermal.

Odp3: po speciálním zábalu s Difusilem:-)...
adriolda, 29.1.2011 14:45

spíš zkuste paranit jsem s nim spokojená

Odp4: po speciálním zábalu s Difusilem:-)...
milovník vší, 29.5.2012 23:44

Já taky...stojí jenom 350, vši nezabije, ale krásně voní...

Odp4: po speciálním zábalu s Difusilem:-)...
Karkulka, 29.12.2012 22:59

Paranit nedoporučuji! Mám dlouhé , hnědé kudrnaté vlasy a už pár týdnů s nimi pěkně bojuju. Vyzkoušela jsem leckterý šampón a teď už mi nezbývá než šampón pro psy a hlavu pěkně obarvit, snad to zabere. Paranit je vhodný jako doplňek při odstraňování vši, jako samotný však nepomáhá...

Nevím proč,ale mám strašně husté...
hqna, 16.4.2009 15:01

Nevím proč,ale mám strašně husté vlasy,před rokem jsem měla vši a trvalo mi to tak dlouho než jsem se jich zbavila,a dneska jsem zase zjistila že je mám zase!!!Nevíte nějakou radu jak se jich zbavit nebo tomu pomoc s normálními šampony?

pripravek na vsi a barvene vlasy
elis, 21.8.2009 19:01

ahoj,mam vsi s prestavkami uz rok,stale vycesavam,pouzila jsem pedicol oil nebo jak a byly zpet.ted jsem koupila za 260 parazitol neni to presny nazev ,ale vy budete vedet a je tam psano ze barvene vlasy muzou vypadat,jsem nestastna nevim uz co delat ,mam krk plny pupinku je to des.poradte.chtela jsem ten pripravek na psy ale nemaji ho tak jsem vzala tohle.stale rukou vybiram hnidy je to hruza,a jak se mam jit strihat k holicce myslim upravit uces kdyz se bojim ze to uvidi i po pripravku.obsahuje to kyselinu octovou.a tady nekdo radil ze ocet pomaha a nic mu to nedela.

Opakuji:
., 21.8.2009 22:00

Doporučuji jednorázovou nejlevnější definitivní absolutně účinnou pomoc ze dne na den:

Svlečte se ve vaně donaha, všechno prádlo ze sebe i povlečení z postele naházejte do pračky. Než se to vypere, ostříhejte si nad vanou vlasy úplně dohola. Ty vlasy neprodyšně uzavřete do igelitového sáčku, a můžete- li, doběhněte s nimi ke kamnům a hoďte je do ohně. Pak vanu opláchněte horkou vodou, a sama se celá osprchujte, samozřejmě včetně holé hlavy. Pak pečlivě spláchněte i podlahu v koupelně.
Pak se osušte, vezměte si čistou noční košili a jděte v klidu spát do postele čistě nově povlečené. Ráno hrdě vykročte do společnosti bez jakékoliv pokrývky na hlavě. Tvařte a chovejte se normálně a každému moc zvědavému člověku řekněte, že se chystáte na dovolenou na nuda pláž, a tak že chcete splnit podmínky té pláže včetně hlavy.

Nemazlete se se zavšivenými lidmi (muži, ženami, dětmi), nespěte v jejich postelích, nepůjčujte si jejich klobouky a čepice. Do jara Vám vlasy zase dorostou. Ale stejně je nejpohodlnější a nejhygieničtějčší nosit vlasy velmi krátce sestříhané až dohola ostříhané.

Odp: Opakuji:
Jana, 22.8.2009 0:37

Romantiku, to už musí být sexuální úchylka s tím stříháním.
Jinak - slečně doporučuju přípravek Pedicul Hermal, opravdu funguje, ověřeno na dítěti, zabral hned. A zřejmě má v okolí někoho, od koho to stále znova a znova chytá.

Odp2: Opakuji:
., 22.8.2009 2:04

Jano, Vaší úchylkou je absolutní nedostatek kreativity, praktičnosti a hygienických znalostí. Kromě toho všichni lidé nejsou buď vůbec placení (protože nemají práci) nebo jsou mnohem méně placení, než Vy, a kupovat ty zahraniční přípravky je nad jejich finanční možnosti.

A asi nevíte nic o tom, že co ničí vši, škodí i zdraví člověka a dítěte. Ale to Vám vrásky zřejmě nedělá. :-(

A netitulujte mne Romantik, mýlíte se, s někým jste si mne spletla.. :-(

Odp3: Opakuji:
ivan, 22.8.2009 8:54

Hele, Romantiku, co když slečna nemá doma kamna, nebo když bude venku metr sněhu? To má taky říct, že jde na nudapláž? Co má dělat? ..to tu nepíšeš! Nebo, třeba kamna má, ale protože se právě chystá na nudapláž, tak v jich nemá zatopíno, to jsem z toho ale jelen.

Odp4: Opakuji:
Jana, 24.8.2009 20:50

Ahoj Ivane. Romantik je trochu vedle, vši nejsou mor. Většina doporučených opatření je naprosto zbytečná, stačí vyprat ložní prádlo a čepice, povysávat byt a popřípadě sedačku a křesla v obýváku, umýt hřebeny v desinfekci nebo je dat na pár hodin do mrazáku a je vystaráno.
S problémem jsme se potýkali asi před rokem, je trochu paradoxní, že si je malá přivezla ze sletu mažoretek. Nebyl ale zas tak velký problém se jich zbavit, zabral třetí prostředek a to ten jmenovaný. Nikdo jiný v rodině to nechytil, kluky jsme ostříhali hodně nakrátko, protože pod centimetr se vši neuchytí, ale do hola ne.
Romantik si zřejmě nedovede představit trauma holčičky, která by se najednou objevila ve škole s vyholenou lebkou.:-(

Odp3: Opakuji:
Jana, 24.8.2009 20:46

Romantiku, ten olej, o kterém se snažím psát, je prostě silikonový olej, bez barvy a zápachu. Tečka. Vešky prostě a jednoduše zadusí, protože ucpe jejich dýchací otvory. Dítě nezadusí, jen se z vlásků trošku hůř vymývá. A nestojí zase tolik.
Snažím se poskytnoud dobrou a účinnou radu podle své zkušenosti. Protože vím, že je to situace nelehká a nezaviněná. A co se snažíte vy? Ventilovat svoje frustrace?

Odp4: Opakuji:
ivan, 26.8.2009 23:08

Ahoj Jani, docela rád tě tu vidím.

Odp: Opakuji:
Karkulka, 29.12.2012 23:03

mám vlasy do půl pasu, kudrnaté. Jelikož jsem širší, tak si nedokážu představit, že bych nosila vlasy krátké a už vůbec, že by to do jara dorostlo... Kde to proboha žiješ? Za měsíc vyrostou vlasy v průměru ani né o centimetr... Dámy, pokud máte problém s vešmi ve dlouhých pěstěných vlasech jako já, rozhodně nestříhejte - dá to zabrat, pár týdnů to potrvá, ale rozhodně lepší, než čekat, až vám to za dva roky doroste....

mam dotaz prosim koupila jsem paradisol...
elis, 26.8.2009 21:56

mam dotaz prosim koupila jsem paradisol a je tam psano ze barvene vlasy mohou vypadat tak se ted bojim to pouzit protoze je barvene mam a jak nekdo psal ze barveni pomaha tak vubec a to jsem 2x barvila.poradte prosim.zda se, ze 260kc je v haji..obsahuje to kyselinou octovou tak asni ani redeny ocet pouzit nemuzu.nevim uz co delat stale vycesavam atd.

pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
elis, 26.8.2009 21:56

pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak nevim

Odp: pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
., 26.8.2009 22:51

V tom případě se ptejte a spolehněte pouze na rady paní Jany :-), protože ta se tu přece suverénně prosazuje jako jediný odborník „všibijce“, který na boj s vešmi má patent! :-) Hlavně podle její rady zásadně vlasy nestříhejte :-) , protože ten olejíček, co doporučuje, prý určitě těm veškám ucpe póry ! :-), a to je přece to nejdůležitější ! :-)

Užijte si dalšího dlouhodobého drbání ! :-(

Odp2: pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
ivan, 26.8.2009 23:01

Romantiku, u tebe jsem si všimnul, že vždy začínáš tou poslední možností. Je to jako kdyby někdo začal vstup do šťastného života sebevraždou.

Odp: pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
ivan, 26.8.2009 23:16

Věř Janě! Elis, prostě je musíš utopit, chybka asi bude v době expozice, potvůrky jsou neobyčejně odolné. Utrap je a ne sebe.

Odp: pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
Jana, 28.8.2009 22:04

Ne, musí to být Pedicul Hermal nebo se prodává ještě jeden se stejnou účinnou látkou, která je vpodstatě silikonový olej (nazývají to dimeticone). Dá se to vyhledat, ale ten Pedicul je stejně levnější.
Ten, o kterém píšeš, je zřejmě jen obyčejný olej s nějakými silicemi.
Fakt zkus ten Pedicul, namasti všechno a nech ho dost dlouho. Držím palce.
Romantika si nevšímej, je zřejmě sexuálně fixovaní na stříhání žen dohola.

Odp2: pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
., 28.8.2009 22:48

A Jana je SEXUÁLNĚ fixovaná na dlouhé vlasy, i když zavšivené ! Aby její nezletilá dcera byla SEXUÁLNě přitažlivá, MUSÍ podle Jany bezpodmínečně MÍT DLOUHÉ VLASY !!! Cha Cha Cha . :-) :-) :-)

Kdybyste Jano věděla, kolik nápadníků se točívalo kolem děvčat nakrátko ostříhaných ! Přitažlivost mladé dívky totiž hoši neměří délkou jejích vlasů ! To je Váš Jano zastaralý středověký názor !

Jinak: dlouhými zavšivenými vlasy se pyšnívaly také středověké oparukované baronesy a hlavně čarodějnice ! :-)

Odp3: pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
tlapka, 3.9.2009 10:07

Závislost na dlouhých vlasech je strašná, bohužel častá.

Odp2: pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
elis, 30.8.2009 8:40

diky moc za rady,je videt komu zalezi na tom nekomu poradit a kdo se tady bavi jen vyvolavanim sporu .no takovi lide jsou vsude.otazka ,je co je asi trapi ve skutecnem zivote...

Odp3: pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
Jana, 31.8.2009 18:26

Napiš, jak jsi dopadla. K Romantikovi - některým lidem není ani rady, ani pomoci.:-(

Odp4: pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
elis, 12.9.2009 21:46

tak jsem to zkusila ,vycesala jsem tmave tecky,tak uvidim co bude dal,pak to zkusim jeste jednou pro jistotu ale uz je to dobre pokozka v poho..

Odp5: pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
zvoník, 13.9.2009 2:22

Elis,
trochu se podělím se svými zkušenostmi jak na vši, i když jsem je sám ještě neměl. Řešil jsem to u člověka, který nebyl schopen udržovat základní hygienické návyky a měl zavšivený celý byt.
Nejdřív ale kde je chytil? Prostě. V MHD. Polstrované sedačky všech moderních dopravních prostředků jsou hnízdištěm všech možných lidských cizopasníků, protože v noci v tom jezdí bezdomovci a jiní pobudové.
Když se vši u mého známého objevily, nejdřív jsem nevěděl, co to je za potvory, protože jsem je neznal. A vzhledem k vyrážce na celém těle jsem měl u něj podezření na svrab. Vši jsem totiž nikde nezaregistroval, a nevěřil, že výrážka může být jejich přítomností, protože pán byl šedivou hlavu kvůli věku a nebylo tedy nic moc vidět. Nechtěl totiž vůbec ke kožnímu doktovovi. Asi se styděl.
První co bylo, koupil jsem si encyklopedii všech možných parazitů s vyobrazením následků na lidském těle. Tam jsem teprv pojal podezření, že může jít o veš. Začal jsem tedy hledat důkazy u něj doma a na něm. A skutečně, nachytal jsem pár těch potvůrek na jeho oblečení a šatstvu pomocí lupy. Uzavřel jsem je do lékovky a odnesl na parazitologii do nemocnice a vysvětlil případ. Tam jsem dostal zdarma pokyny, jak to odstranit. Zároveň v té encyklopedii jsem se dočetl, co je podmínkou života a rozmnožování celé vší kolonie.
Veš dětská a veš šatní je vlastně velmi choulostivé zvířátko. Nerozmožuje se vůbec při teplotě pod 22 stupňů C. Nenávidí čistotu a veš likviduje běžně mimo lidské tělo jakýkoli postřik z řady Biolitů nebo postřiků proti roztočům. To se týká hlavně postelí a židlí. Tam hnidy nikdy nebývají. Na těle stačí jakýkoli šampon nebo sprcháč, či mýdlo. Umytí těla běžnými přípravky denní hygieny totiž odmastí tělíčka hmyzu a veš se utopí ve vodě, protože bude porušeno povrchové napětí vodních kapek kolem dýchacích otvorů každého jedince. Hnidy jsou na tom mnohem lépe. Hnidy jsou jako skrytá záloha při likvidaci všech dospělců. A jsou doslova jako obrněnci, kteří jsou chráněni obalem, skrz nějž jen velmi těžce nějaká chemikálie projde, a čekají na svou příležitost. Celý vývoj vši může trvat od jednoho týdne až do třech měsíců(!) podle teploty prostředí, ve kterém žijí. Obecně platí, že čím mají větší teplo, tedy včetně tepla lidského, mohou svůj vývoj ukončit i jen za několik dní, a znovu dál klást nová vajíčka. A v tom je jejich zákeřnost! My nikdy nevíme, která hnida na nás je v jaké fázi vývoje a jak je na tom fyzicky každý jedinec z ní vzešlý. Vlastně si na svém těle každý lidský nositel pěstuje nehygienou všechny generace vývoje vší, když se denně nemyje celý.
Veš se nerozmnožuje mimo tělo nositele, protože se musí hned od narození živit krví. A v tom to je. Své potomky chrání v podobě hnid. Když ovšem po vytvoření dost choulostivého dospělce si hned umyjeme hlavu běžným způsobem, s největší pravděpodobností ho udusíme. Když použijeme šampon odvšivovací, bude účinek samozřejmě ještě větší. Ale nejúčinnější je častá (denní) pravidelnost mytí hlavy, těla a výměna prádla, protože tím narušíme jejich základní fyziologický přírodní vývoj. Vydržíme-li to více než tři měsíce v kuse, a ,,nezaložíme-li" novou generaci ve třech měsících, což platí hlavně když příznaky sání krve už nejsou patrny, zlikvidujeme vši tím, že sami vymřou, protože jim nedáme příležitost. Dokud totiž nenakladou vajíčka, přítomnost vší nás nemusí vzrušovat, protože je odstraníme hned velmi častou osobní hygienou.

Odp6: pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
., 13.9.2009 11:46

Zvoníku, děkuji za obohacující příspěvek. Jste zářnou výjímkou mezi lidmi, protože jste si na „problém vši“ půjčil a přečetl odborné pojednání z encyklopedie. Opět jste „svícařům“ rozšířil obzory, a to dokonce v pro Vás úplně novém oboru.
Takovou si přeji SVÍCI, takové věcné komentáře by měly mít podle mého názoru a přání na SVÍCI převahu.

Odp6: pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
elis, 14.9.2009 14:40

diky za radu ja si vlasy umyvam kazdy 2den stale ted i kazdy den.vlasy jsem i barcila a nic..no ted to snad pomuze radeji zopakuju specialni sampon a budu je topit snad se jich zbavim a mate pravdu v mhd staci i tlacenice..doufam ze budou pryc a muzu jit se strihat..

Odp4: pedicap oil jsem pouzila 2x a nic tak...
., 12.9.2009 23:38

Každý si vybere radu a pomoc dle úrovně svého IQ a tím i výsledek. Co se týče „Vašeho tzv. teoretického Romantika“, tak Vám vzkazuje, že žádnou Vaši radu ani pomoc nepotřebuje.

Romantiku, i rýma se dá vyléčit...
ivan, 29.8.2009 8:06

Romantiku, i rýma se dá vyléčit prostřelením si hlavy, ale je to pitomost hodná skutečného velikána ducha. Až ji dostaneš, rýmu, tak ať sem někdo z tvých známých dá vědět, uvidíme, jestli si taky umíš poradit sám a přitom dodržet postupy které radíš jiným. ,,Začít poslední možností. ;-)

Odp: Romantiku, i rýma se dá vyléčit...
., 29.8.2009 8:53

Ivane, i dřevo napadené kůrovcem můžeš „vyléčit“ třeba i tak, že celý kmen zabalíš a na určitou dobu hermeticky uzavřeš do igelitové folie. :-)

Opět se projevil Tvůj (v poslední době velmi častý) nedostatek důvtipu a nepřesnost v reakci na předchozí komentář: V žádném mém příspěvku NIKOMU NERADÍM, ABY SI PROSTŘELIL HLAVU !!! To je tvůj nesmyslný výmysl, který je ve vztahu k mým komentářům zcela nepravdivý ! :-(

Je zřejmé, že o čestnosti diskuse nemáš ani ponětí ! Však si ty postupy i rady sám vyzkoušej, a poznáš, která z nich má okamžitou a 100 % účinnost a která ne. Ačkoliv jsi podnikatel, Tvá kreativnost bohužel na výši není ! A že je dítě trápeno zavšivením a dlouhodobými procedurami odvšivování pomocí chemických prostředků daleko více, než ostříháním vlasů, to je asi také nad Tvé chápaní; ani není divu, malé děti už se asi dlouhá léta kolem Tebe nepohybují.

Tvé kamarádce Janě,její dceři a dalším dlouhovláskám děláš „medvědí službu“. :-(

Odp2: Romantiku, i rýma se dá vyléčit...
ivan, 29.8.2009 11:57

Romantiku, podle tebe je podnikatel každý, kdo se živí vlastní prací. Kup si štětku a běž se optat sousedů jestli nechtějí nařít plot nebo vyčistit okapy a budeš jím taky, teda aspoň podle tvých měřítek. Vystavuješ se ale riziku, že po tobě bude chtít někdo odškodnění za svoje leháro doma. Jinak, budeš se divit, ale dřevní hmota, hlavně po kalamitách, se na skládkách chrání zafoliováním krechtací. Takže, to co si myslel jako popíchnutí je účinnou metodou ochrany před písní a dřevokazným hmyzem aniž bys to tušil. Mikroorganismy spotřebují kyslík a produkce jejich vlastních škodlivin je zahubí.

Odp3: Romantiku, i rýma se dá vyléčit...
., 29.8.2009 18:01

To je Ivane fain, že já dřevařský laik, uhodnu technický fyzikální postup, který se už opravdu na ochranu dřeva proti parazitickému hmyzu používá. Ode mne to žádné „popíchnutí“ nebylo; pouze laický názor, jak by to dřevo bylo možné chránit bez použití chemických prostředků.

Odp4: Romantiku, i rýma se dá vyléčit...
ivan, 30.8.2009 0:13

Lipidy jsou obecně konzervanty. Buď zmýdlovatělné nebo ne, jako jsou oleje, tuky,- vosky,- terpeny, ty rozhodně patří k těm šetrnějším. Nebo chemie,-polychromie ( sloučeniny chromu) nebo soli mědi nebo boru. To je základem všech přípravků které jsou nabízeny na trhu ať už se jmenují jakkoliv. Jsou bezbarvé, a to co mnozí považují za účinou látku je pouhé barvivo jehož sytost nijak nenapovídá o koncentraci ochraného roztoku. Při nátěrech, nebo máčení je hlavním problémem dodržení technologické kázně při aplikaci. V praxi je takřka nemožné aby se při výrobě dostaly do souběhu požadované parametry v průmyslové výrobě. Hlavní překážkou je BNV.( bod nasycení vláken) Je možné abychom si počkali na dosažení technologických podmínek u jediného kusu dřeva, ale takřka nemožné aby jich dosáhlo současně velké množství, které potom budou spolu tvořit celek, třeba vazbu střechy. Je to jakoby jsme utvořily řetěz z různě silných článků.
Skutečným jedem je konzervace kyanizací nebo burnetací, ta se provádí v pařních boxech nebo jamách a rozdíl mezi nima je v řízení střídání tlaku a podtlaku umožňující hlubokého prosáknutí povětšinou benzopyrenu, skutečného jedu jako prase. Pro takřka nemožnost dostát TP neexistuje harmonizovaná norma ale doporučující ano. Nebudu otravovat s jejich čísly a zněním. Radiační komory se týkají takřka výhradně muzejnictví a památek, proto se nebudu zmiňovat ani o nich. Je to jako s těma všima, jde o to otrávit je, ne sebe.

Zajímavý odborný text.
., 3.9.2009 10:03

Ivane, to co jsi napsal je zajímavý, pro mne nový a tím přínosný odborný text. Zjišťuji, že bychom se shodli alespoň ve snaze a zájmu dovědět se moderní technické a vědecké postupy, zkrátka technický a vědecký pokrok. Alespoň něco. ( V politické orientaci, sociálním cítění a názoru na důvody nezaměstnanosti a na nezaměstnané, se samozřejmě převážně neshodujeme.
„Što zdělaješ ? . “ říkávalo se v Rusku. :-) )

Odp: Zajímavý odborný text.
tlapka, 3.9.2009 10:10

Názory jsou názory a na realitě se tím nemění Nic. Ani nemáme možnost do toho zasahovat, jen volit správnou stranu jako své zástupce - ale Jakou?

Odp: Zajímavý odborný text.
ivan, 6.9.2009 13:58

Romantiku, zklamu tě, ale tyto metody nejsou zas tak nové a převratné. Nové jsou ceny, plechovky, a způsob jak je nanutit lidem prostřednictvím stavebních norem nebo reklam.
Proč si myslíš, že jsem sociálně necitlivý? Už léta se starám o beznohou Evu a v padesát kilometrů vzdálených Roztokách o svojí starou mámu na brerlích.
Jezdím denně nakupovat, převážím je, vyřizuju veškeré jejich záležitosti na úřadech, starám se po práci o údržbu obydlí obou.

Nejsem příznivcem žádné politické strany a zloděje
nazývám zlodějem, tedy pravým jménem. Zpronevěřené prostředky vydané neúčelně, nebo naoak účelově (neplést si s účelně) mám za státní loupežničení. Porušování povinností při správě státu nesu se stejnou nelibostí jako každý jiný. Zozhazovačnost a zadlužování mám za krádež ať už je slibováno komukoliv kýmkoliv.

Věřím ve svobodu a odpovědnost, myslím, že dokážu rozlišit kdo je kdo, tak mě nepřisuzuj politickou příslušnost.

Svoje housle dám tomu, kdo na ně bude umět nejlépe hrát, ale po pravdě žádné virtuozy nikde nevidím.

Odp5: Romantiku, i rýma se dá vyléčit...
ivana Kozárová, 5.9.2009 16:17

Bydlím v památkově chráněném objektu a likvidovali jsme tady dřevomorku ozařováním,firma zde instalovala zářiče,já zavřela zvířata do koupelny a čtrnáct dní se zářilo. Pak taky ze stěn vyjímali plodnice této lahodné pochoutky,uškvařené uvařené.... dodnes nesnáším smaženici.....

Djó, na Šumavě je nejen dolina
., 5.9.2009 21:32

... ale také kůrovcová kalamita. Jedni bojují a chtějí více bojovat ve prospěch lesa a proti kůrovci. Druzí bojují ve prospěch kůrovce a proti lesu. A možná, že by stačilo ty stromy zabalit do igelitu, nebo zadat genetickým inženýrům, aby do malých stromků vložili genetickou manipulací schopnost stromků způsobit larvám kůrovců střevní potíže. :-)
Co na to říká „Mistr dřeva“ ?

hnidy
Marie, 22.9.2009 13:14

Prosím, našla jsem dceři v hlavě něco, co připomíná hnidy. Ale jde to lehce stáhnout bříškama prstů, pouhým cvrknutím do vlasu nelze asundat. mohou to být hnidy? Nepoužila jsem zatí nic, neboť je máí barvené. Děkuji za odpověď

pomaha psi šampon
anet, 22.9.2009 16:39

mela jsem vši nevedela sem co s tim skusila sem psi sampon pomaha akorad mam vajicka nic se z nich nelihne opravdu je to dobre psi sampon nebo barva na vlasy

Odp: pomaha psi šampon
Alfons, 26.9.2009 18:46

Zatím jsem zde nečetl o lovu vší. Nevím jestli teď existují speciální husté hřebeny na vyčesávání vší. Na stůl dát bílý papír a ohnout hlavu. Pročesávat pramínek po pramínku. Ulovené vši na papíře mechanicky hubit a hlavu po čátech natírat petrolejem. Máme přehled kolik vší jsme ulovili. A zítra lovit znovu. Vlasy mám do dneška a žiju.

Odp2: pomaha psi šampon
., 26.9.2009 20:55

Ano pane Alfonsi, takto se to dříve dělávalo.

Ale v dnešní době prý snad mít zavšivenou dlouhovlasou hlavu se stává dokonce určitým „standardem“ ( :-( ?! ) Prý i lidé poměrně finančně zajištění, tzv. lepší třída, si ve velkých městech na dlouhodobé zavšivení zvykají, nepovažují to za něco nevhodného, a proto s tím ani nijak zvlášť nebojují. Proto se to zavšivení stále více rozmáhá.
Asi to dospěje do takových konců, jako s alkoholismem a kuřáctvím: Kdo je dnes nekuřák a abstinent, o zaměstnání nezavadí, protože tak zvaně „nezapadne do pracovního kolektivu, který v pracovní době kouří a popíjí pivo “ :-( Kdo bude chtít „zapadnout“, tak se bude asi muset naučit kouřit, pít lahváče a do drdolu si koupit a nasadit alespoň tucet buclatých, krví kamarádky nassátých vší.

Brr, nechutné vyhlídky.... :-(

vši
diana, 2.10.2009 14:06

Mě je 21 a přítelový dceři 13 vši nám tahá ze třídy domu, jednou se jich zbavím já ona to zase roznese, jednou se zbaví ona pak zase já. Je to jak na palici. Žádný šampony neučinkujou, ale co mam tak nák vyzkoušený, bud barva na vlasy a pro jistotu vyžehlit vlasy žehličkou na vlasy a nebo jít do bazénu, do chlorované vody to je zabíjí, já vím že to neni nejlevnější forma zahubení ale je to nejúčinější děti se pobaví a ještě zahubíte vši. Ten chlor je zabije....

Odp: vši
Alfons, 2.10.2009 22:03

Uříznout si hlavu a zanést ji do čistírny.

Odp: vši
Michaela, 27.3.2015 19:38

a zabije to i hnidi? :)

Proč je mám zase?:(
Sabina, 18.10.2009 19:33

Už před pár lety jsem měla vši..Tehdy jsem je dostala ve škole v přírodě od jedné spolužačky a byl to docela boj,ale s mamkou jsme to zvládly..Často jsem kvůli tomu brečela a cítila se jako špína:(.Ani mi moc nepomohly mamčiné řeči když mi vši a hnídy vyčesávala:(..Poslouchala jsem slova jako jsou: Fůj,Pane bože,No ty tam toho máš..Myslím,že je to tady znova:(Dělší dobu mě svědí hlava,ale myslela jsem si,že je to tím,že si špatně myju vlasy a zůstává mi tam šampon,nebo proto,že jsme si s kámoškou dělaly malíri a špatně jsem si vymyla peroxid..Nedávno jsem,ale v hlavě objevila takovou průhlednou potvůrku:(.Kdysi jsem měla ale vši černé..ted' jsou průhledné:(Jak je to možné?..Navíc o tom nechci říkat mamce:(Prostě se bojím jí to říct:(..Budu si objednávat šampony a spreje proti vším a hnídám..myslíte si,že se toho zbavím sama?Prosím porad'tě mi:(..

Odp: Proč je mám zase?:(
., 18.10.2009 22:07

Sabino, sama si hlavu ostříhej dohola, a tak se vší sama zbavíš. Nelehej do cizích postelí, nečeš se kámoščiným nebo jiným cizím hřebenem, neoblékej si cizí čepice a šály; nemazli se s „přítelem“, možná má vši on. Svůj hřeben pečlivě umyj horkou vodou a vydrhni kartáčem, povlečení z postele všechno vyper a vyžehli.

Odp2: Proč je mám zase?:(
Sabina, 18.10.2009 22:14

To rozhodně neudělám,nebudu si stříhat své dlouhé vlasy dohola jen kvůli vším,když se to určitým způsobem zničit dá,o takovou radu jsem nestála..

Odp3: Proč je mám zase?:(
., 18.10.2009 22:42

Jak myslíš, jsou to TVÉ VŠI, Tvé vlasy, a tvé trápení. Tak si ho užij ! :-) :-) :-)

Odp3: Proč je mám zase?:(
Alfons, 19.10.2009 8:00

Expeduj vši do svého okolí. Jsou to pilné breberušky-cestovatelky.;-)

Odp4: Proč je mám zase?:(
Sabina, 19.10.2009 16:41

Cožé?To nechápu..

Odp5: Proč je mám zase?:(
., 19.10.2009 16:55

Sabinko, Alfons ti nabízí další možnost řešení Tvému naturelu bližší. Vysvětlím:
Když se Ti zdá nepřijatelná totální a jednorázová likvidace Tvých vší ostříháním Tvých vlasů dohola, tak můžeš podle Alfonse vybrat ze svých vlasů každou vešku a postit ji do vlasů své kámošky (kámoše). Vešky zůstanou živé, veselé, plodné a budou ti děkovat za „ rozšíření svých obzorů a lovišť “ ve vlasech Tvých příbuzných a přátel. Ale pozor: abys se takto zbavila VŠECH SVÝCH VŠÍ, to je spíše technická utopie a statisticky vzato velmi malá pravděpodobnost. Už tomu rozumíš ? Není to tak těžké pro pochopení pro toho, kdo má vlasy krátké. Ale při Tvých dlouhých morálně neostříhatelných vlasech věřím, že Tvá cesta k pochopení bude stejně dlouhá, jako ty dlouhé vlasy, a možná, že to ani nepochopíš nikdy. Měj se dobře se svou Zoo plnou vší na své hlavě :-) ! A že je některá černá a jiná průhledná, z toho si nic nedělej. Štípat a dělat Ti strupy v hlavě určitě umí všechny. :-) :-) :-)

Odp6: Proč je mám zase?:(
Sabina, 19.10.2009 17:12

Myslím,že nejsem taková jako ty,abych roznášela své vši na jiné lidi a navíc na své nejbližší a kamarády://..To bych nikdy neudělala..Myslím,že ty určitě krátké vlasy máš takže zkus si amputovat ruku po zápěstí..myslím,že je to dost podobné jako slečna která je dohola..

Odp7: Proč je mám zase?:(
., 19.10.2009 21:13

V tom se dlouhovlasá :-) Sabinko velmi mýlíš. Z biologie jsi asi měla nedostatečnou protože:
1) nejsi promitivní forma života zvaná nezmar, aby Ti některý úd dorostl po jeho amputaci. Tudíž useknutá ruka Ti v žádném případě nedoroste.
2) S vešmi ustřižené vlasy Ti určitě dorostou, a budou pravděpodobně hustší, určitě beze vší, a pěknější, než byly dříve.
3) Slečna dohola už mnohokrát existovala, existuje a bude existovat, bez jakýchkoliv následků; významné současné herečky a celebrity se nechávají ostříhat do hola, a do roka to už nikdo nepozná, protože jim vlasy rychle dorostou. Asi nejsi matkou malého kluka, ani manželkou dospělého muže, protože zatím nevíš, jak rychle vlasy dorůstají, a jak často je nutné klukům (malým i velkým) vlasy stříhat, aby stále vypadali upravení a čistí.
Tak se neboj alespoň na čas se stát atraktivnější a zajímavější pro své okolí, a hlavně Č I S T Š Í.
Vši, kromě jiného, přenášejí velmi závažné infekční choroby. !!!

Odp8: Proč je mám zase?:(
Tlapka, 27.8.2010 15:18

A je pravda že mlokům naroste amputovaná noha nebo ruka?

Mám dotaz...
..., 2.11.2009 10:36

Dcera má dlouhé krásné vlasy, ale bohužel přinesla domů vši. Hlavu sem jí umyla šamponem proti veškám a vyčesala sem jí, ale hnídy jí tam celkem zůstaly...Zajímalo by mě jestli by pomohlo jí vyžehlit vlasy, třeba by je to spálilo, kdy žehlička má 200°C

Odp: Mám dotaz...
., 4.11.2009 22:16

Madam, jak známo, tak vlasy jsou původu přírodního, je to organická hmota, něco podobného, jako ovčí vlna. A jak žehlíte ovčí vlnu ? Přece na nízkou teplotu; přímo na žehličce bývá příslušná teplota označená nápisem „vlna“. Pokud byste žehlila vlasy teplotou 200°C, tak by to vši určitě spálilo, ale vzplála by asi i Vaše dcera, protože by jí vlasy shořely, a hrozně by to zapáchalo seškvařenou organickou hmotou. Tak se provádí i zkouška na pravost vlněné pletací příze nebo vlněné látky (spálená seškvařená pravá vlna totiž ošklivě páchne ). Dalším argumentem proti Vašemu „nápadu“ :-) je to, že stejně nemůžete žehlit vlasy blízko hlavy, protože byste dceři způsobila na kůži popáleniny, na kterých by jí už víckrát vlasy nevyrostly.

Nic sama nevymýšlejte, ostříhejte dceru dohola, vlasy spalte a vyvařte a vyžehlete všechno ložní prádlo. Poručte dceři, že se nesmí hlavou dotýkat zavšivených lidí, nesmí spát v jejich postelích a nesmí si půjčovat jejich čepice, šály, ručníky apod.

Odp2: Mám dotaz...
Karkulka, 29.12.2012 23:15

Vlasová žehlička jde nastavit na teplotu 200°, vlasy to poškozuje jen v případě intenzivního každodenního žehlení. Když už radíte (ano, ještě k tomu špatně), zjistěte si, jestli nemáte nějaké mezery ohledně toho, k čemu se vyjadřujete...

Odp3: Mám dotaz...
ivana Kozárová, 3.1.2013 16:36

Nejlépe je problém popsaný v písni Měla vlasy samou loknu. Neví se sice,zda měla také vši,ale v kladném i záporném případě je zde problém uspokojivě vyřešen!

Odp4: Mám dotaz...
Tlapka, 4.1.2013 16:30

Jo- Ovlasy už nestaráse a dívíse světakráse. Správně

infekce
tata, 4.11.2009 20:14

slyšel jsem, že vši jsou infekční onemocnění a jako takový by měl „pacient “ zůstat doma v karanténě. To sevyučuje na dnešních zš. školách . Co vy na to?

Odp: infekce
., 4.11.2009 22:18

To je blbost. Vši se člověka samy nepustí, i kdyby byl doma „v karanténě“ :-) celý rok, nebo celou školní docházku.

Odp2: infekce
Juras, 6.11.2009 10:51

To asi spíš bylo myšleno, že by neměl šířit nákazu, než že by se neměl léčit.

Odp: infekce
Tlapka, 4.1.2013 16:32

Když zůstane v karanténě, možná to bude horší když vši budou v teple.. bude se jim tam líbit a pozvou si příbuzné.

vši
Dasha, 5.11.2009 20:59

Zdravím. Mám problém, můj 4lety synek přinesl v tomto týdnu (po 3týdení nemoci) ze školky vši. Dnes jsem na to při stříhání přišla. :-( Nevím zda jsem ulovila ručně všecky. Prosím o několik rad a čím jak jeho malou hlavičku šetrně umýt a případné zbylé potvůrky zničit. Už tam má i nějaké hnidy. Děkuji mnohokrát.

Odp: vši
Juras, 5.11.2009 21:23

Je to kluk, tak ho ostříhej na dva centimetry a je po problému. Nemohli jsme se vší zbavit asi rok - kluk šel rád na ježka a měl klid. Holky jsme sice trochu přistřihli, ale na ježka to nebylo - právě s nima s byl problém

Odp2: vši
., 5.11.2009 23:00

Jurasi, snad poprvé s Tebou téměř zcela souhlasím. Jenom to ostříhání doporučuji ještě důkladnější, to jest téměř dohola, jak nejvíce to půjde. A čepici pořídit bavlněnou, kterou je možné vyvařit. Nebo malí kluci ( i velcí „kluci“ :-) ) teď nosí i bavlněný šáteček, uvázaný vzadu na uzel. Takových šátků může mít chlapec více, aby je bylo možné střídat a vyvářet.

Odp2: vši
Dasha, 6.11.2009 6:28

Děkuji, synka jsem ostříhala na 16mm, dnes mám v plánu to sdělit ve školce aby taky ostatní děti prohlídli a beru si vše na vypraní. Koupím nějaký šampon a balzám a uvidím co dál. Jen můžu doufat, že to nechitnu já :-(

Odp3: vši
Juras, 6.11.2009 10:42

Ono je právě nejhorší, že se to motá pořád v té školce. Když je ostříhanej, tak už se mu tam vešky neudrží. Holky jsme právě vždycky odvšivili (vyprali čepice, ložní prádlo, atd...), bylo to v pohodě a za dva týdny to měly zas :-(

Přitom to poprvé dotáhl ze školy synátor - to bylo jak z grotesky. Předloni o vánocích - 23. večer jsme dodělali bramborový salát, aby na štědrý den byla pohodička. Všechno už připraveno... Manželka si hrábla do vlasů a prý „to je snad veš!“. Ráno jsme nahnali děti ke koupelně a začali prohlížet hlavy, když si synáček vzpomněl, že nám to měl dát přečíst už před čtyřmi dny - měl napsáno v žákovské knížce, že jsou ve škole vši. :-D To bylo dost dobrý, měl jsem pocit, že ho moje dlouhovlasá ženuška zabije ;-) Tak jsme na štědrý den prali, umývali si hlavičky octem (samozřejmě jsme to měli všichni) a večer jsme zničeně šli ke stromečku...

Odp4: vši
Dasha, 6.11.2009 10:55

Rano jsem to hned sdělila ve školce a nakoupila jsem nějaké přípravky v lékárnách. No uvidím odpoledne až děti přivedu domů. Starší synek to neměl, ale není vyloučeno, že ta potvora nepřeleze, třeba v aute a pod. Musím důkladně umýt celý byt, vše vyprat a nezapomenout na potahy v aute a na dětské autosedačky, radeji si to poznamenám. No mám co dětat, ve tři hodiny pro ně jedu do školky.
Kluky hned ostříhám a umyji jim hlavičky přípravkem z lekarny. A budu sledovat dalsi vyvoj. Moc děkuji. DASA
www.mojechovy.estranky.cz

Odp3: vši
Juras, 6.11.2009 10:49

Jo, a vyčesávej. Kup si jemňoučký hřebínek - všiváček - a nejmíň ráno a večer pořádně vyčeš. Vždycky jeden tah hřebínkem (po i proti směru vlasů) a sklepni hřebínek do umyvadla - na bílém podkladě hned vidíš, co se hýbe a co je jenom nějaké smítko. Hnidy z vlasů nejdou moc dobře dolů, živé vši ale vyčesat jdou, tak je důležité vyčesat mladé před tím než vyrostou a nakladou nové hnidy. Ale dá se to - manželka má husté vlasy až skoro na zadek a taky se toho zbavila.
Ještě jsme k tomu používali nějaké šampóny, ale ty samy o sobě nestačí - navíc většinou nezabijou hnidy.

Odp4: vši
Dasha, 6.11.2009 10:59

Pripravek se jmenuje pedicul hermal, pry nici i hnidy, je i s hrebinkem. Je to olejicek, voni to krásně, aspon to...:-)

Odp5: vši
Alfons, 29.11.2009 16:01

Pozor na ochránce přírody!!;-)

vši
romana, 24.11.2009 23:00

před pár dny jsem chytla někde vši...potřebovala bych poradit zahubit i hnidy kromě vytahávání je z vlasů?prostě jak je zabít..zda je nějaký přípravek ale né drahý...děkuji za každou radu teda krom oholení hlavy :D

Odp: vši
Tlapka, 4.1.2013 16:33

Proč se neužívá antikoncepce?

Odp: vši
Zákys, 6.1.2013 18:22

Nejlepší je někomu je předat. A jsou to opravdu vši? Nejsou to jejich věrné sestry - filcky? Ty jsou dokonce chráněny parlamentem. Tedy, jeho modrou částí.
Změnu může přivodit pouze změna ústavy. Volte za prezidenta France, ten by mohl slyšet na takový hlas a určitě by helfl.

Jasně, oholení hlavy není rada že ano.
., 24.11.2009 23:38

Jasně, oholení hlavy není rada že ano.

Odp: Jasně, oholení hlavy není rada že ano.
tlapka, 25.11.2009 11:49

Případně uřezání hlavy taky není rada.

Odp2: Jasně, oholení hlavy není rada že ano.
., 29.11.2009 14:07

Tlapko, to je novina ! Ty svým kočkám s prašivinou zasaženou hlavou, tu halvu uřízneš ? Kdes to slyšela ? Kdo Ti to poradil ? Tak tomuhle nevěřím, to bys jim přece neudělala ! :-)

Odp3: Jasně, oholení hlavy není rada že ano.
tlapka, 8.12.2009 13:12

Jasně že ne, používáme Stronghold. Kočky navíc mají krátký účes a taky nenadělají z nějaké blechy nebo roztoče žádný problém a spousta řečí. To je přece jiný případ. V podstatě byl neuřízla hlavu nikomu, protože mi to připadá hodně namáhavé a já nemám ráda když je s něčím práce.

Odp4: Jasně, oholení hlavy není rada že ano.
ivana Kozárová, 9.12.2009 14:14

U našich koček jsem musela Stronghold vysadit. Byly alergické na některé složky,tuším zvlášť na parfémovou.:-(

Odp5: Jasně, oholení hlavy není rada že ano.
tlapka, 9.12.2009 15:38

Kočíčí spolky jej používají často, je dobrý i na červy. Blechy jsme neměli už dlouho a svrab taky ne. Teď si stěžujeme na uši.

Odp6: Jasně, oholení hlavy není rada že ano.
ivana Kozárová, 9.12.2009 16:26

Takový kapky opalisující,skoro gelové,od S,tuším Surgam. Naše kočky to předaly psům,to bolení uší a pak to vyřešily tyhle kapky...

Odp7: Jasně, oholení hlavy není rada že ano.
tlapka, 9.12.2009 18:26

Bereme Ciplox a Garasone. Surgam je myslím analgetikum.

Odp8: Jasně, oholení hlavy není rada že ano.
ivana Kozárová, 12.12.2009 15:46

Tak ten Garasone nám vůbec nezabral. A je to SUROLAN,už jsem si vzpomněla! Holt jeden je pomalejší a pomalejší....

Odp9: Jasně, oholení hlavy není rada že ano.
tlapka, 18.12.2009 15:33

Jedeme dál. Pomalu a pomaleji, ale jistě a jistěji.

Odp10: Jasně, oholení hlavy není rada že ano.
ivana Kozárová, 19.12.2009 11:00

he he. Jo. A třeba po čtyřech;-)

pomoc
ýáýáýý, 19.2.2010 22:01

chci se zeptat pokud někdo ma vši a hnidy může kvůli tomu dostat infekci že mu začnou hrozně padat vlasy pokud ano co stím díky za odpověd

Odp: pomoc
., 19.2.2010 22:15

Možné to je, vši také přenáší různé infekce. Doporučuji: Ostříhat vlasy napřed úplně dohola, umýt hlavu, vyprat a vyvařit povlaky z postele, vyprat všechny ručníky a čepice, nespat v jedné posteli se zavšivenými lidmi a hned zítra si dojít k DOBRÉMU DOKTOROVI, o němž je známo, že nejdříve úspěšně a rychle léčí, a teprve pak se ptá „co za to“.
Vím, že se mi tu moji odpůrci za moje doporučení „ ostříhat dohola“ opět budou posmívat. Ale mojí známé kdysi přestaly padat dlouhé vlasy teprve potom, když si je nechala ostříhat na krátké mikádo.

tak si čtu komentáře a ten chytrák co...
nikš, 22.7.2010 19:55

tak si čtu komentáře a ten chytrák co psal že dlouhé vlasy jsou nemoderní....JE PĚKNĚ HLOUPÝ....fakt nevim ale asi mu to řek nějaký zelený mozek nebo co..já mám vlasy na ramena ale když jsem je nosila dlouhé holky ze třídy mi záviděli...každý může nosit to co chce a co mu sluší...jo a oholení hlavy je úplná blbost

Odp: tak si čtu komentáře a ten chytrák co...
*, 23.7.2010 9:43

Jasně Nikšo ! Ať tě vši sežerou, hlavně ať se dále můžeš pyšnit svými dlouhými zavšivenými vlásky ( -: ) . Nic jiného se od tebe nedalo čekat. ) -: ) Ne nadarmo se říká: „Dlouhý vlasy, krátký rozum“ .

Odp: tak si čtu komentáře a ten chytrák co...
Tlapka, 23.7.2010 9:53

Hlavně že záviděli.... ty holky. Myslí, že známky ti ty Holky nezávidí.

vši :(
Sladis, 26.7.2010 15:32

Mam velký problem s veškama :( vzhledem k mé simpatii k jedné karbiské kultuře, mám vlasy spletené, nerozčesávané. Vši ani hnídy proto z vlasů nemohu vyčesat, je nějaký opravdu zaručený způsob jak je alespoň 100% zabít, aby se nevrátili?

Odp: vši :(
Tlapka, 26.7.2010 17:41

Utopit se s nimi. ;-)

Odp2: vši :(
Sladis, 27.7.2010 8:28

rada uplně k ničemu, ale díky ;) když už jsme u toho, lze vši utopit?

Odp3: vši :(
Tlapka, 27.7.2010 10:32

To bohužel nevím. Možná že by se daly zničit takto: Namazat si celé vlasy nepropustně sádlem nebo podobným tukem a pak se určitě udusí. Nebo lepidlem, to bude navíc i jedovaté.

Odp3: vši :(
°, 27.7.2010 14:58

Ne. Veš se neutopí, protože je tak lehounká, že ani nepropadně povrchovou blankou napětí na vodě. Tedy veš plave v bazéně po povrchu vody a hned, jak je příležitost, si vyleze a vleze do vlasů dalšímu dlouhovalsému člověku, který k ní připlave a dotkne se jí.

Odp4: vši :(
Tlapka, 27.7.2010 16:35

Jedině že by z nedostatku hostitelů pak umřela hlady.

Odp4: vši :(
Juras, 29.7.2010 21:16

Tak se rozhodni, ty teoretický zdůvodňovači všeho, hlavně proč to nejde. Zvoníkův příspěvek, kde radí, že když vši umyješ šampónem, tak ony se potom utopí, ens vychválil málem do nebes. Teď teda píšeš, že zvoník napsal kravinu? Co z toho platí?

Jinak jsem si teď kus téhle diskuse přečetl a dost jsem se pobavil. Tebe bych fakt doma nechtěl ani vycpanýho :-)

Lžeš ! ( -: )
%, 29.7.2010 22:14

Lžeš ! ( -: ) A já jsem ti to dokázal ! ( -: )

Odp: Lžeš ! ( -: )
Juras, 30.7.2010 9:14

Zatím na svíci jenom neustále dokazuješ, že seš trotl. Tady chválíš zvoníkův příspěvek, ve kterém píše, jak utopit vši.

Jinak velmi často lžeš, např tady se dokonce snažíš mást svícaře a tvrdíš, že seš někdo jiný než romantik. :-)

Jen se vztekej, ničíš jenom svoje zdraví, škodolibý ufňukánku :-)

Odp2: Lžeš ! ( -: )
ivan, 30.7.2010 10:05
Odp2: Lžeš ! ( -: )
ivan, 30.7.2010 11:03

V Romantikově a Ronantikově době o sobě psal nejmíň v deseti případech v ženském rodě, když jsem se ho na tu zvláštnost zeptal, tak začal být kvítkem, vílou atd. Když o sobě hovoří Tečka v ženském rodě tak to tolik neuhodí. Teď to vyřešil nejmazaněj, ale asi nevědomě. % Nyní je ,,To" procento. To je teda metamorfoza jako prase. Myslím, že by to byl bezva námět na scénář. Trojpohlavnost by dala netušené možnosti erotickým scénářům. Už jenom to, že by mohlo být jedno ze tvých tří přirozených pohlaví homosexuální by vytvořilo nevěřitelné zápletky.

Pro rekordního držitele počtu nicků.

Milé To, tak tě tady zase vítáme.

Odp3: Lžeš ! ( -: )
Tlapka, 30.7.2010 11:05

Existuje povídka: Sedm pohlaví na Venuši. Jestli to není ten případ?

Odp4: Lžeš ! ( -: )
Juras, 30.7.2010 14:29

ve staré antologii „Pozemšťané a mimozemšťané“

Odp5: Lžeš ! ( -: )
Tlapka, 30.7.2010 15:12

Přesně tak.

Odp5: vši :(
Tlapka, 30.7.2010 8:25

Pokud veš nelze utopit, doporučuji tekutý dusík.

Odp: vši :(
Alfons, 27.7.2010 13:39

ostřihat dohola;-)

Odp2: vši :(
Sladis, 27.7.2010 14:45

no, vlasy beru jako prostředek vyjádření, seberealizace. Pokud člověk 4 roky pěstuje vlasy, a teď by mě jel ostříhat. Navíc - já se neptám jak se jich zbavím, ale jak je zabiju - to že vlasy ostříham je nezabije. Tak pokud nemáte co říci, tak se příště vyhněte stupidním příspěvkům. Děkuji

Odp3: vši :(
Juras, 27.7.2010 15:47

Ale zabije. To jim přivodí pomalou smrt hladem. Budou cítit jak slábnou a slábnou - až nakonec ztratí vědomí a vydechnou naposledy.

Odp3: vši :(
Tlapka, 27.7.2010 16:37

Určitě by se někdo našel, kdo vynalezne Feromon, ten se dá do misky na noční stolek na noc a Vši tam nalezou, otázka pro našeho Biologa :-)

Odp3: vši :(
Alfons, 27.7.2010 17:02

Ať tě vši a filcky sežerou-parádo upatlaná.;-)

Odp4: vši :(
Sladis, 27.7.2010 17:35

hehe, ty nejsi moc inteligentní člověk. no nic, všem děkuji za názory, ikdyž nesměřovali na můj problém ale k léčení vlastních komplexů :-D

Odp5: vši :(
Alfons, 28.7.2010 5:10

Nejsem vůbec inteligentní člověk.;-)

Odp6: vši :(
iva, 28.7.2010 6:46

Tobě tady vůbec nikdo nelichotí.:-)

Odp7: vši :(
Tlapka, 28.7.2010 7:54

Právě by se mu mělo zalichotit, jak by na to reagoval. Já se ho Pořád zastávám.

Odp8: vši :(
iva, 28.7.2010 8:43

:-)))ale marně,že?

Odp9: vši :(
Tlapka, 28.7.2010 11:10

Beru realitu, jaká je, Já bych Nikoho nepřemlouvala :-)

Odp8: vši :(
Alfons, 29.7.2010 4:45

Oděluje se zrno od plev.;-)

Odp7: vši :(
Juras, 28.7.2010 11:58

Vždyť mu lichotí třeba Lipovan. Rudému bolševikovi vždycky zalichotí, když mu někdo řekne "Rudý bolševiku ;-)

Odp8: vši :(
Tlapka, 28.7.2010 12:58

Muselo by se říct „Fascinující R.Bolševiku“ :-)

Odp7: vši :(
Alfons, 29.7.2010 4:45

Asi to nikdo neumí.;-)

Odp8: vši :(
Sladis, 29.7.2010 14:34

nebo neni důvod ;)

Vši a hnidy
Hnida, 30.7.2010 10:06

Vši jsou fakt potvory :-( Ale nemyslím, že by bylo nutné jít dohola, jde jen o to najít si ten správnej přípravek...

Odp: Vši a hnidy
Sladis, 30.7.2010 13:56

ze skušeností co mám (zatím jich není moc) nezáleží tolik na přípravku, vši jako takové zabije opravdu jaká koli chemikálie, silnější šampon, snad i lak na vlasy... jde o to, že hnídy se těžce zabíjí, proto je kůru potřeba opakovat, mrtvé vši často vyčesávat (pokud to z důvodu úpravy vlasů není možné - tak alespoň vyklepávat z hlavy) aby neměl kdo naklást další hnídy.

Odp2: Vši a hnidy
Tlapka, 30.7.2010 14:19

Tak opatrně s tím vyklepáváním mrtvých vší, co kladou hnidy. Hlava taky nevydrží všechno :-)

Odp3: Vši a hnidy
Sladis, 31.7.2010 18:45

Nevydrží, zvlášť když tou hlavou někdo zaklepe mezi futrama u dvěří (dost to bolí :-( )

Odp3: Vši a hnidy
Sladis, 31.7.2010 18:47

a k mrtvolám co kladou hnídy - občas se najde nějaký přeživší parazit, proto je dobré ho z hlavy rychle dostat.

Odp3: Vši a hnidy
%, 31.7.2010 19:58

No, Tlapko,
on to myslí tak, že se ráno probudí, vstane, nečeše se (protože ty jeho zfilcovatělé nerozčesatelné vlasy rozčesat nelze), vyjde na balkon, protáhne se, a OKLEPE SE JAKO MAXIPES Fík, načež všechny jeho vši i hnidy se tak vyděsí ( -: ), že z těch jeho nerozčesatelných vlasů při tom klepání horempádem vyskáčí na podlahu jeho balkonu, a z té pak na hlavu sousedovi bydlícímu pod ním. A je po VŠECH VŠÍCH jako mávnutím kouzelného proutku. ( -: ) Nelze přece zničit jeho několik let pracně pěstovanou „seberealizaci“ ( -: ), v podobě „krásných“ ( ? ), zavšivených zcuchaných a podle západu upravených dlouhých vlásků.

Čau Zlatovlásku ! KUK KU KU Kuku ! Všem vším na zdraví na dalších sto let svobodné západní „seberealizace“ našeho „všíochránce“ ( -: ).

Odp4: Vši a hnidy
Tlapka, 2.8.2010 8:11

Je pravda, v přemnožené civilizaci je jeho účes nepraktický, to je jako by nosil pořád jedno prádlo a šaty. Taky v tom případě by se mu pod kabátem něco urodilo, nejspíše Svrab tzv. Scabies.

Odp4: Vši a hnidy
Sladis, 4.8.2010 22:10

Ale notak, né každej má rád „žádný“ účes. Dlouhé vlasy nejsou nic špatného, ikdyž na tohle fórum to zřejmě nepatří. Vy říkáte jak o sebe taky člověk nepečuje, přitom vlasům dá více péče než vy. Vzít strojek, a vlasy vzít dohola, nebo nejspíš ve Vašich případech přírodní pleš, to neni umění. Umění je dokázat projevit svůj názor, což já hrdě dělam, a ikdyž pro Vás vypadam jak špína, mě zase připadáte Vy uzavření do svého světa, než do svého tak spíš do toho Sovětského :-D ignorace reality Vám ale nepomůže, moderní svět de směrem na západ, toleruje narozdíl od Vás ostatní lidu ;)

Odp5: Vši a hnidy
%, 4.8.2010 22:54

... jasně: „moderní svět de směrem na západ “, vším a jimi přenášeným nemocem v ústrety. Sladisi, nikdo ti nebere, že se uzavíráš do svého Amerického světa :-D, a že k tomu nutně potřebuješ také zavšivenou hlavu. Bez těch vší by to asi nebylo dost „Americké“ :-D a dost „seberealizační“ :-D. Tak klidně pokračuj ve svém „umění“, ale pouhým oklepáním se ty vešky nedonutíš k emigraci :-D ze svých „seberealizačně“ zplstěných vlasů.

Odp6: Vši a hnidy
Sladis, 5.8.2010 22:21

no, nevadí, kdo na ty nemoci bude umírat budou ty nevyspělí z východu, a ti, kteří nejdou z dobou, a všechno léčí bylinkovým čajem. Pokud jsi to nepochopil, já o ty parazity v hlavě nestál, a sám jsem se tu ptal na rady jak se jich zbavit. Bohužel, vy moudří jste mi moc neporadili, a tou mojí metodou oklepáváním, budeš se divit, jsem je přesvědčil ke kapitulaci.

Hele, sice jsou tu všechny příspěvky namířeny proti mě, a já zase palbu opětuji, chápu že máte uzavřenou společnost, ale přesto jste mě donutili svíci alespoň 2x denně navšítivt :-) gratuluji :)

Odp7: Vši a hnidy
Tlapka, 13.8.2010 15:06

Já jsem nic proti Tvému účesu neřekla, leda že je nepraktický. Neřekla jsem že je škaredý nebo špatný.

Odp8: Vši a hnidy
Sladis, 13.8.2010 21:10

tak to díky :-) ano nepraktický určitě je, hlavně v letních měsících :-P náročný na úpravu, na mytí a i na následné schnutí (přece jenom v teplotách 30°C schne kolem 24 hodin). V zimě se obejdu bez pokrývky hlavy a zima mi neni, v dešti pokud mi nekape na holou kůži např. na ruce tak nepociťuji že prší.

Chápu i kritiku, né každému se líbí stejné věci, jen by člověk měl projevit trochu úcty a respektu vůči ostatním

Odp9: Vši a hnidy
Tlapka, 16.8.2010 14:29

To máš pravdu často jsou snahy Všechny osekat podle jednoho vzoru. V komunismu se to nazývalo „formování socialistické osobnosti“. :-)

Odp10: Vši a hnidy
*, 17.8.2010 13:04

... a dnes se to nazývá „ formování kapitalistické osobnost“, tj. skoro totéž v bleděmodrém.

Odp11: Vši a hnidy
Tlapka, 27.8.2010 15:16

.... poněkud rafinovanější .. !:-)

Odp9: Vši a hnidy
*, 17.8.2010 13:03

Sladisi, obdivuji Tvou trpělivost a projevuji Ti soustrast s tím, že pod těmi svými zfilcovatělými dlouhými nerozčesatelnými vlasy ( tak si je podle Tvého líčení představuji) vydržíš žít.

Odp10: Vši a hnidy
Tlapka, 17.8.2010 17:27

Prostě hobby může být různé. Třeba takový horolezec ten musí taky hodně vydržet. Prostě někdo vydrží a někdo ne.

Odp10: Vši a hnidy
Platfus, 17.8.2010 17:34

Dred never dead! :-)

Odp10: Vši a hnidy
Sladis, 18.8.2010 20:10

můžeš mi říct, co Tě vede k názoru že mam zfilcovatělé vlasy?

Odp11: Vši a hnidy
Sladis, 18.8.2010 20:12

měl jsem problém se vši, ty může chytit člověk i s krátkými, i s dlouhými vlasy. To se nijak neovlivní, ani žádnou prevencí. Člověk s delšími vlasy se jich hůře zbavuje, člověk s dready to má zase o kus těžší. To, že nemám vlasy alá Lenin, Váš vzor, ze mě nedělá špínu. Vlasy, ač jsou zacuhané, pravidelně myji.

Odp12: Vši a hnidy
Tlapka, 24.8.2010 11:43

No a jak to dopadá teď- už si ty Vši daly říct?

Odp13: Vši a hnidy
Sladis, 26.8.2010 14:56

vypadá to dobře ;) přítelkyně občas najde nějakou tu hnídu ve vlasech, přece jenom se z těch dreadů složitě dostávaj ven, drží potvory, ale všechny co najde jsou mrtvé. Po plných hnídách nebo živých vších ani vidu. Takže opravdu pomohlo časté vyklepávání nad vanou+mytí. Nic speciálního.

Odp14: Vši a hnidy
Tlapka, 26.8.2010 14:59

Tak vidíš, nic není tak horké jak se uvaří... :-)

Odp15: Vši a hnidy
Juras, 26.8.2010 15:30

No vidíš, daly by se uvařit :-)

Odp16: Vši a hnidy
Tlapka, 26.8.2010 16:05

Nápad !! Za všechny peníze. :-)

Vši a hnidy
nada, 29.8.2010 23:48

Na hnidy je dobré přežehlit celou hlavu žehličkou na vlasy,hnidy to vypálí

Odp: Vši a hnidy
Sladis, 30.8.2010 0:33

jo pravda to sem taky zkoušel, mít normální vlasy je to 100% a rýchlý způsob. S dreadama jsem se trošku bál, ikdyž sem měl chvilku pocit jako když v mikrovlnce praská popcorn.

Odp2: Vši a hnidy
Tlapka, 30.8.2010 15:21

A přemýšlel si takto že bys je nějak zabil elektřinou? že by sis třel dredy ebenovou tyčí .... ;-)

Odp3: Vši a hnidy
Juras, 30.8.2010 17:25

Nebo ocelovou tyčí mlátit. To veška praskne, ne? ;-)

Odp4: Vši a hnidy
Tlapka, 31.8.2010 13:29

;-) To je jako o Škrholovi, Suchý-Šlitr

Odp5: Vši a hnidy
Juras, 31.8.2010 13:57

Neznám. Suchýho moc nemusím. Jeho humor mě moc neoslovuje, připadá mi takový suchý. Ani jeho písničky mě kor moc neberou, myslím, že je má v oblibě hlavně starší generace, která je zažila ve svém mládí. Z mého mládí jsou ryvolovky, hoptropáci, nezmaři, žalmani...

Odp6: Vši a hnidy
Juras, 31.8.2010 14:02

I když - sušila je nad plamenem, jé jé jééé. - to je taky dobrý proti vším. Taky se dělá speciální fén, který fouká tím hřebínkem (i když stejně dobře asi poslouží obyčejný) - hnidy vyschnou a odumrou.

Odp7: Vši a hnidy
iva, 31.8.2010 14:22

Je to ICHTYl Suchý aji Černý. V tom jsme s tebou zajedno.:-)

Odp7: Vši a hnidy
Tlapka, 31.8.2010 14:59

No tak vidíš, že sis vzpomněl, v těch S+Š nebo V+W jsou taková ponaučení, které dnes v písních nenajdeš. :-)

Jako na vši tvrdě
Nikina, 30.9.2010 17:17

Takže pokud se vši u dětí oběví opakovaně doporučuji jediné změnu školy. Moje dcerka je nosila pravidelně. Pokaždé jsem jí pracně odvšivila u nás fungoval všiven a ortosan. Potom jsem jí je vyčesala a pár týdnů byl klid. No a do měsíce je měla zase. Jako nezdálo se my že by to učitelka nějak řešila. Zatím co v jiných třídách se o třídních schůzkách řeší známky a výlety na těch našich se řešily pokaždý dokola vši. S ostatnítníma rodičema jsme už měly vší plný zuby. Přesto že jsme od dětí věděly že vši roznáší 2 kluci ze sociálně slabších rodin a žádaly jsme vedení školy o řešení. Nic se nedělo maximálně dcerka jenou za měsíc nosila v notýsku sdělení. Vzhledem k výzkytu Vši dětské žádáme rodiče aby dětem prohlédly vlasy a případně vši odstranily. Což bylo nanic páč že má dcera vši už sem věděla a rodičům permanentně zavšivených dětí to bylo jedno. Nakonec my došla trpělivost a když dcerka už po 4 vši donesla vši sem zahubila a dcerku přihlásila do jiné školy kam chodí i syn kamarádky a ta mě ubezpečila že problém vši na jejich škole není. Dcera si sice pobrečela že musí od kamarádek a mě to taky moc bolelo když plakala ale brzo si v nové škole našla plno nezavšivených kamarádů. Je to už dva roky a já stejně dvakrát do týdne při mytí kontroluji vlásky ale musím zaklepat jsou čisté. Prostě jen bojovat ze vší nestačí bohužel někdy je radikální řesení jediná možnost.

Tak jest
šimo, 30.9.2010 22:16

Je nutné nejdříve zlikvidovat vládní činitele, kteří do ZP prosadili a stále drží v platnosti § č.66, podle kterého mohou zaměstnavatelé legálně rušit pracovní poměr bez uvedení důvodu lidem ve zkušební době; pokud tento zákon v Zákoníku práce nebude zrušen, je marné bojovat proti jeho následku v podobě nezaměstnanosti.

Odp: Tak jest
tlapka, 1.10.2010 10:55

To by vznikla umělá zaměstnanost a to už známe.

Umělá nezaměstnanost
šimo, 1.10.2010 11:25

Nezaměstnanost už také známe; je mnohem více „umělá“ a škodlivější, než dřívější zaměstnanost !!!

Určité firmy trvale inzerují určitá pracovní místa, a trvale uměle ruší pracovní poměry ve zkušební době bez uvedení důvodu lidí na nich pracujících . Ty firmy si tím prostě a jednoduše uměle snižují náklady na mzdy, protože zaměstnancům ve zkušební době platí mnohem méně, než starým zaměstnancům. A hlásících se nových lidí v prostředí „umělé nezaměstnanosti“ mají stále dostatek.

Odp: Umělá nezaměstnanost
tlapka, 1.10.2010 15:26

Firmy jsou od toho aby vydělávaly, není to žádná charita.

Odp2: Umělá nezaměstnanost
šimo, 1.10.2010 22:53

... Jo ? Můj názor naopak je, že celá ČR a její papaláši jsou charitou pro cizí země a pro cizí státní příslušníky. Pracovní místa a zaměstnanost v cizině je podporována českou vládnoucí elitou a českými zákony tak, že:
1) v ČR se zavírají tuzemské továrny a za nekřesťanské peníze je nakupováno zboží z ciziny.
2) na českém území jsou místo Čechů zaměstnáváni cizinci.

Současně je zvyšována nezaměstnanost českých vzdělaných absolventů škol všech úrovní; z nejasných důvodů nezaměstnanost Čechů naše vládní činitele nezajímá, NEDOJÍMÁ je, a proto ji neřeší, nýbrž prohlubují. Z toho lze usuzovat, že nám ve skutečnosti nevládnou Češi, nýbrž cizinci. Zbývá už jen zjistit, kteří cizinci konkrétně a jmenovitě si s námi hrají jako kočka s myší, a tlačí naši zemi hlouběji a hlouběji do úpadku a do bídy.

Odp: Tak jest
Platfus, 1.10.2010 12:28

Šimo, zjevně ti leží na srdci nějaká nespravedlnost, kterou chceš vykřičet do světa s důrazem na každé svoje slovo. Rád bych tě poprosil, nepoužívej tolik tučný písmo.

Pokud ti vadí výpověď bez udání důvodu, tak to chápu, ale ve zkušební době? To asi nemá dobrej smysl měnit. Jinak jestli se něco děje s udáním důvodu nebo bez na věci asi stejně nic nezmění.

Odp2: Tak jest
Juras, 1.10.2010 12:57

ignoruj ho. To je romantikova celoživotní posedlost. Nikdo mu to nikdy nedokázal vysvětlit.

Odp3: Tak jest
tlapka, 1.10.2010 15:28

Někdo si myslí, že ty Firmy by měly být dobročinné. Pracovní poměr je smlouva která má být pro firmu výhodná. Zaměstnanec je od toho aby se přizpůsobil.

Odp4: Tak jest
šimo, 1.10.2010 22:56

... jako Tlapka, to jest tiše mnohokrát kýval poděkování jako černoušek nad kasičkou v kostele za sebemenší almužničku.

Odp2: Tak jest
šimo, 1.10.2010 23:22

Platfusi, uvědomuješ si, co říkáš ? Máme S V O B O D U ! A Ty si dovoluješ mi vytýkat takový detail, jako tučné písmo! To tedy ani za „totáče“ si nikdo nedovolil. Je snad tučné písmo zde na svíci zakázané ? Je neslušné ? Proč tedy v programu pan Admin tučné písmo připravil a umožnil jeho používání ?

A abys mne pochopil, dám Ti trochu drastický, ale názorný příklad: Představ si, že by ses oženil, a Tvoje novomanželka by Ti po dvou měsících líbánek sdělila, že „máš padáka od stolu i od lože bez uvedení důvodu“, a že zítra na Tvé místo nastupuje její nejnovější objev tj. její šarmantní nový kolega z kanceláře. A toto vše by bylo podloženo zákonem v občanském zákoníku.

Asi mi odpovíš, že by se nic nedělo, že Ty bys v tom případě měl ve skříni připravené další tři rezervní novomanželky, a v bance na kontě rezervní finanční prostředky na nákup nejméně jednoho nového rodinného domu včetně interiérového vybavení. A z toho důvodu že můj problém z Tvého hlediska problémem není. Tak to zkus ! Čus ! Dear Platfus ! ( -;)

Odp3: Tak jest
Juras, 1.10.2010 23:56

Platfus tě slušně poprosil, ty hysterko. Používat takhle tučné písmo je kontraproduktivní a hloupé, dosáhneš jenom toho, že se to hůř čte.

Odp3: Tak jest
Juras, 1.10.2010 23:58

A jinak - zase blábolíš nesmysly. Zkušební doba je období před svatbou.

Odp3: Tak jest
ivan, 2.10.2010 1:31

Ale žádné takové, Romantiku, přirozeným základem rodiny není rodina holá, ale rozčířená rodina,tedy tlupa. Tedy několik manželek a několik manželů kteří by vzájemně zastupovali všechny funkce opotřebovaného a vyhaslého manželství. Společná práce, vzájemná zastupitelnost, efektivní úhrada společného bydlení, sexuální pestost pro všechny, ekonomická odolnost, společná starost o děti a péče o staré nebo nemocné. Efektivita takovéhoto uspořádání se už v minulosti osvědčila a pomohla lidstvu snáze přežít. Chváka rodině Soc,- prc! Rodina ninulosti je naše příští budoucnost.

.. :-) ..

Odp4: Tak jest
tlapka, 5.10.2010 17:55

Přesně tak to je. Monogamní manželství je zcela nepřirozené a úplně vyšlé z módy.

Odp5: Tak jest
(;, 6.10.2010 12:22

Výborně ( -; ) Tlapko, a ještě prozraď, kde máš ten svůj „matriarchární skanzen“, na které adrese a kolik Tvých zdatných skoromanželů máš ? Přijedeme se podívat. A jak Ti to doma všechno funguje v té polyandrii ? Předpokládám, že:

Skoromanžel č. 1 zvaný Pepan ráno brzy vstává, na chléb zadělává, nákupy obstarává; celý den jídlo vaří a servíruje, děti do školy vypravuje, učí se s nimi a žákovské knížky jim podepisuje.

Skoromanžel č. 2 zvaný Radan později vstává, a finanční rady dává. Pozdě do noci u svíce sedává, do účetních knih čučí a hlavu si pro Tvůj vyrovnaný rozpočet mučí.

Skoromanžel č. 3 zvaný Milan až v poledne vstává, neboť biologickou službu v noci v Tvé chýši vykonává; s ním tvoříš zdatný takzvaný dominantní pár, který už klanu mnoho dětí dal. ( -; )

Odp6: Tak jest
tlapka, 6.10.2010 13:30

Skoro tak až na to, že na daně si musím někoho zaplatit, bohužel k č.2 nedošlo. Skoromanželé nebydlí ale u mě doma, ale u svých manželek kam odejdou po vykonání činnosti. Taky se musí o ně někdo starat.

Odp7: Tak jest
(;, 6.10.2010 18:25

Dík, pozitivní přístup se cení, nic lepšího v současném životě už není. (; -)

poomoooc!!!
Markhetka, 1.10.2010 17:52

Pomoc!Asi mam vsi co mam delat mam celkem dlouhe vlasy ale do hola bych si je v zivote neostrihala byla by to moje smrt.CO MAM PROSIM DELAT???

Odp: poomoooc!!!
šimo, 1.10.2010 23:01

... volte ŽIVOT !!! ( -:)
Tedy život pro sebe i pro vši . ( -:) Jsou to také tvorové Boží !
Podle Vašeho světonázoru byste jinak musela „odejít do věčných lovišť“.( -:)

Odp: poomoooc!!!
Alfons, 2.10.2010 20:56

Nech se sklapovat!!!;-)

Skalpovat:-(
Alfons, 2.10.2010 20:57

Skalpovat:-(

Odp: Skalpovat:-(
tlapka, 5.10.2010 17:56

Vyčesávat, vyčesávat´, vyčesávat.

Zasraný vši už nemám sílu bojovat...
eliška, 5.10.2010 17:20

Zasraný vši už nemám sílu bojovat dneska sem je u kluka znova oběvila není to ani 14 po prvním odvšivení. On my tvrdí že maj ve třídě kluka co je zvšivenej ale že je mu to jedno. Takže paráda je to jedno i rodičům co mam dělat. Nehci kluka dávat do jiné školy ale taky nechci furt odvšivovat. Dala bych to do ústavy když má dítě vši a rodiče to déle jak měsíc neřeší měly by díte ze školy vyhodit!!!

Odp: Zasraný vši už nemám sílu bojovat...
(:-o, 6.10.2010 0:44

... jasně, pusťte se do toho. Protože prokazování zavšivení určitého konkrétního žáka by bylo těžké, doporučuji to právně ošetřit stejně šalamounsky, jako to je stanoveno v Zákoníku práce. V ZP je paragrafem č. 66 stanoveno, že zaměstnavatel může zaměstnanci ve zkušební době (která je zpravidla 3 měsíce) zrušit pracovní poměr bez uvedení důvodu. Tedy obdobou pro školní řád by mohlo být, že:
„ Ředitel (ředitelka) školy může ve zkušební době 3 měsíců od začátku školního roku žáka (studenta) ze školy vyloučit bez uvedení důvodu“.

Zmíněná formulace sice odporuje všem klasickým právním a morálním normám, ale současní vládní činitelé ji podporují a hájí, a zaměstnavatelé podle ní činí.
Rozdíl mezi ředitelem školy a zaměstnavatelem však je takový, že ředitel na každého i zavšiveného žáka dostává od státu dotace, zatímco zaměstnavatel za každého bezúhonného nevinného zaměstnance musí státu odvádět sociální a zdravotní pojištění, což se mu nechce.

Navrhuji: Všechny bývalé zaměstnance, jimž zaměstnavatelé zrušili pracovní poměr ve zkušební době bez uvedení důvodu, vrátit do škol. Školy by o ně stály, protože by na ně na každého dostaly od státu dotace, a současně by na ně stát obnovil placení zdravotního a sociálního pojištění. Tyto platby na pojištění těchto znovustudentů škol by si pak stát od bývalých zaměstnavatelů těch lidí refundoval. A místo nezaměstnanosti by tak lidé propuštění ve zkušební době bez uvedení důvodů navíc získali zdarma další kvalifikaci.

A vůbec: Když chtějí Páni Podnikatelé soukromě podnikat, soukromě vydělávat a soukromě bez uvedení důvodu propouštět zaměstnance, ať také soukromě hradí a platí veškeré náklady na výchovu a vzdělání dětí a studentů, kteří se pak stanou jejich zaměstnanci. Proč by náklady na výchovu a vzdělání dětí měli hradit rodiče a stát, když o následném zaměstnání nebo nezaměstnání mladých lidí rozhodují Páni Podnikatelé.

Doplněk:
(:-o, 6.10.2010 9:31

Doporučuji:
Bez uvedení důvodu propuštění lidé by měli na náklady bývalých zaměstnavatelů zasednout znovu do školních lavic a kromě vzdělání tam i užívat obědy ze školních jídelen dotované státem. Tito dospělí, většinou ještě mladí lidé, by byli konkurencí pro grázly školního věku, kteří chodí do školy zavšivení a špinaví, neučí se, chovají se ve škole vulgárně nebo šikanují své učitele. Za každého ze školy vyloučeného grázla školního věku by škola náhradou mohla přijmout jednoho slušného nezaměstnaného člověka, který by si možnosti dalšího vzdělání vážil. Obešlo by se to bez ÚP.
A negativně vyselektované nezletilé grázlíky by museli jejich bohatí rodiče na své náklady umístit do Výchovných ústavů.

Odp: Doplněk:
tlapka, 6.10.2010 11:03

Prosím dodat finančně ekonimickou dokumentaci návrhu.

Odp2: Doplněk:
(:-o, 6.10.2010 11:29

Nejsem nepřející. Výpočet finančně ekonomické dokumentace návrhu a státní odměnu za užitečný návrh nechám na Tobě Tlapko. Osvědčila jsi se totiž jako tiše a bezproblémově za almužničky kývající černoušek nad kasičkou v kostele. A takový kudrnatý, trpělivý a sympatický černoušek si přece zaslouží odměnu. ( -; ).

Odp3: Doplněk:
tlapka, 7.10.2010 8:03

A kdo by mi to zaplatil. Ani kuře zadarmo nehrabe, ne tak Kývavý Černoušek. :-)

Odp4: Doplněk:
(;, 7.10.2010 8:46

... a to se mýlíš: „ Kuřata bez zaměstnání “ hrabou zadarmo" stále. Tak ten úkol zadáme nezaměstnaným. Kvalifikaci na to mají.

Odp5: Doplněk:
tlapka, 7.10.2010 10:29

Jakto zadarmo. Jsou odměňovány krmivem, nebo snad berou poukázky na obživu.

Napovím:
(, 7.10.2010 14:30

„Kuřata bez zaměstnání“ = nezaměstnaní lidé.

Odp: Napovím:
tlapka, 7.10.2010 14:59

Nezdá se mi to. Kuře je stále v činnosti, aspoň ty, co jsem je znala, ale možná taky už to není jako dříve !

Nevadí.
(, 8.10.2010 22:02

Tlapko nevadí. Neznáš všechna „Kuřata bez zaměstnání“.

Jak na vši
Ilonča, 10.10.2010 17:10

Také jsem jednou vši měla, zkoušela jsem všechno možné, nic nezabralo. Potom mi jedna známá poradila udělat si odvar z listů vlašského ořechu, dají se i nasušit na zimu. Listy chvilku povaříte, aby pustily šťávu, přelijete vlasy a listy přiložíte. Zabalíte do igeliťáku a necháte třeba přes noc zapařit. Je to snad jedinej lék na ty potvory....barvivo se nasákne do hníd a ty uschnou, ostatní léky zabíjejí jenom živé vši.

Odp: Jak na vši
tlapka, 14.10.2010 12:52

A hlava vydržela bez poškození?

Odp2: Jak na vši
(; -), 14.10.2010 22:38

Odvšivovacími prostředku zvenku hlavu těžko poškodíš. Zato dlouholetou nezaměstnaností a diskriminací na tzv. „Trhu práce“ lze hlavu zevnitř nakonec určitě poškodit. Takové vnitřní trýznění za živa málokterá hlava bez poškození vydrží.

Odp3: Jak na vši
Juras, 15.10.2010 7:12

Tak tady myslím, že máš pravdu a že už nejméně celých pět let máme na Svíci možnost ty následky sledovat.

Odp3: Jak na vši
tlapka, 15.10.2010 8:56

Podotýkám, že prací v zaměstnání mám hlavu poškozenou rovněž :-(

Ostříhejte si vlasy
Karolína ostříhaná, 17.10.2010 18:22

Ano, nedávno jsem měla vši, protože je přinesla dcera z tábora. Nejdříve jsme nevěděli, že má Lucka vši, ale potom jsem t zjistila já, protože mě pořádsvěla hlava a tak jsem seprohlédla já a pak jsem prohlédla dceru. Mělijsme je oběa hodně. V lékárně jsem koupila soustu přípravků za moře peněz, ale vši to nezbavilo, jenom se to zmírnilo. Můj kamarád je kadeřník a řekl mi, že e vlasy nejlepší ostřhat nakrátko.
Tak jsem si koupla holicí strojek. Já mm vlasy dlouhé a dcera taky. No tak jsem strojek nastavila na centimentr a vlasy a vši už padali.
Tento účesse mi líbí natolik, že bych se nechala ostříha uplně dohola.
Sice mám vlasy o hodně kratší než manžel, ale to nevadí, až minarostou, udělám to samé aještě na méně.

Sláva Karolině
*, 17.10.2010 22:37

Karolino, udělala jste mi velikou radost a Váš kamarád kadeřník také. Potvrdili jste oba úspěšnost, rychlost a levnost mého moderního názoru na odvšivení. Potvrdila jste i můj názor, že na krátko ostříhaná žena nebo dívka tím neztratí svou ženskost a půvab, a že ostříhané vlasy jsou velmi pohodlné, praktické a příjemné. Děkuji a přeji Vám i Vaší dceři bez vší hodně zdraví.
P.S.: I Váš manžel si zaslouží pochvalu za to, že si Vás obou, manželky i dcery, s kraťoučkými vlasy váží stejně, jako před tím s dlouhými vlasy.

Přesně, i mladá pěkná, hubená žena...
Oholená :-) Karolína, 21.10.2010 14:00

Přesně, i mladá pěkná, hubená žena (jako jsem já) si může dovolit takový riskantní krok si oholit vlasy a u mužů neztratí půvab. Byla jsem dříve blondýna, a teď mám na hlavě „koleno“. Už bych si nikdy nenechala narůst vlasy, nikdy, pravidelně každý týden si je holým, dcera si je chce nechat narůst, ale to nevadí, já je chci mít stále jako teď.

Odp: Přesně, i mladá pěkná, hubená žena...
tlapka, 21.10.2010 17:32

Viz sediál Lebkouni, taky jim to slušelo.

Nenašla jsem fotky, ale asi jo. Jinak...
Oholená :-) Karolína, 21.10.2010 18:39

Nenašla jsem fotky, ale asi jo. Jinak je to lepší než přípravky za tisíce.

paranit....
nezaregistrovaný, 13.11.2010 19:28

Mě na zavšivenou hlavu funguje paranit...Nejdříve nastříkat počkat pak umej hlavu přiloženým šamponem a vyčesat vlasy hřebenem kterej tam taky je... stojí asi 400kč což je dost no...

je pravda že je na dredech dělají vši?
evajda, 13.11.2010 19:40

je pravda že je na dredech dělají vši?

Odp: je pravda že je na dredech dělají vši?
,, 13.11.2010 22:47

Milý(á) Evajdo,
vši se na dredech nedělají, ale mají tam ideální prostředí pro život. Dredy nikdo nemyje, co je rok dlouhý, dredy jsou stále dostatečně dlouhé, aby byly ideálním místem pro kladení hnid, dredy jsou ideálním místem pro nerušený vývin hnid.

Mám vši už tak 4 roky
SmutnýČlověk01, 18.11.2010 12:17

Ahoj, už tak 4 roky mě trápí jenda věc...mám vši. Ale né a né se jich zbavit, už jsme utratili snad 1 000 000 000Kč na těch blbých přípravcích..ale nic nepomohlo, koho by neštvalože má vši tak dlouho a ještě k tomu s nimi musí do školy ... :-(:-(

Odp: Mám vši už tak 4 roky
adriolda, 29.1.2011 14:37

hele! já měla vši dva roky,a ted mi pomohl srej paranit,je to sice drahý,ale účinný zkus to! a když zakoupíš teď,tak k tomu máš šampon a hřeben kovový na vyčesávání vší a hnid a pomohlo mi to poravdu potom jsem vyluxovala celej barák,a převlýkla postele a všechno a jsem už odvšivená ;)

Ano, přesně to mě taky tápilo a ttak...
Jana KROVKOVÁ, 18.11.2010 14:24

Ano, přesně to mě taky tápilo a ttak, protože mám za kamarádku holičku, tedy kadeřnici, tak mi navrhla, abych šla na hodně krátko. Samozřejmě jsem váhala, ale pak jsem šla asi tak na tři centimetry a hodně se mi to líbí. A to bylo tak před 3mi dny, mám to do teď, nádhera! VÝHODY: nemusíš se česat, lehké umytí, méně peněz za šampony, stačí to jen se sprchovým gelem, mladší o pár let, účes každý den jiný (pochopitelně asi nosíš paruky), lepší sex (to je to nejlepší, přímo jsem k sežrání), jsi více sexy, no toho je!

Odp: Ano, přesně to mě taky tápilo a ttak...
iva, 18.11.2010 14:56

Teda jestli jsi to ty tečkočárko tak klobouk dolů. Super nápady.

obarvení vlasů?
Pavla.V, 24.11.2010 16:16

funguje na odvšivení i obarvení vlasů?..částečně mám dredy a poslední 2 dny mě svědí hlava, taxem se prohlédla a zjistila tu nadílku..:(

zase vši
Irena, 24.11.2010 22:02

Moc díky za všechny rady jak na ně.Musím potvrdit,že zakoupené přípravky na lidi i psy zničí živé vši,hnidy a dozrávající larvy(hnusné)musíme vyčesávat alespoň týden obden nebo denně.A prevence u sebe i dětí v kolektivu- nastříkat tričko či mikinu jakýmkoliv DIFFUSILEM,vlasy po omytí vždy protřít naředěným Tea Tree Oilem,ten jim smrdí,navíc desinfikuje a olej prostě nemají rády,klouže to!A víc energie než na to praní myslím vynaložit na to vyčesávání ZA VLHKA.Hodně štěstí.

dobrý den potřebovala bych malou radu...
Sandra, 15.12.2010 18:03

dobrý den potřebovala bych malou radu . Moje malá Anežka chytla vši. MÁ dlouhé vásky ale když jsem s ní chtěla jít ke kadeřnici tak se zamkla v pokoji. co mám dělat? Vyzkoušely jsme vše ale dcerka je má stále. Jsem s toho uplně zoufalá. Je to také dost finančně náročné. Pomožte mi prosím.

Odp: dobrý den potřebovala bych malou radu...
luba, 30.12.2010 10:39

Zabrat by měl Orthosan, popř. Difusil. Jsou to sice nyní šampóny pro psy, ovšem dříve to byly běžné „odvšivovací“ šampóny pro lidi. Alergické, či jiné reakce, se bát nemusíte, pes má daleko citlivější pokožku. Dokonce citlivější, než malé dítě. Naše mladá (5) přinesla vši ze školky, bojovali jsme s nimi pomocí různých „pedicap ED“ dlouhé týdny a bez výsledku. Po obdenní aplikaci Orthosanu po dobu cca 1 týdne je po problému. Ovšem stále je zde možnost, že je dcera přinese z MŠ znovu...

Pavle a Sandře:
., 15.12.2010 22:44

Máte dvě možnosti:
1) Nechat si dredy a malé Anežce dlouhé vlásky; a dále kupovat a zkoušet různé šampony, zaříkávání, odbarvování a podobně. Vešky vytrvají, jsou odolné, a Vy můžete být „spokojeně“ ( -;) dále z o u f a l é.

2) Dredy i Anežku ihned ostříháte dohola, vlasy spálíte, ložní prádlo vyvaříte, čepice vyperete a přestanete spát v jedné posteli se zavšiveným člověkem a dávat s ním hlavy dohromady. Okamžitě se vší zbavíte.

... :-)
... :-), 23.12.2010 20:20

Anežka
a) Tak to zkuste jednoduše: až bude Anežka spát, tak vezměte opatrně nůžky a vlasy pomalu stříhete, nemusí to být celá hlava, protože to by bylo hodně práce. A ráno až se dítě probudí, bude mít půlku hlavy na krátko a druhou dlouhou no a snad přeci můžete potom říct, ať není ošklivá, že jí to kadeřnice udělá moc pěkně.

Odp: ... :-)
Juras, 23.12.2010 22:38

Kdo se to tady snaží dělat podvrhy za romantika? Ať je jakej chce, věřím tomu, že tak zákeřnej hajzl určitě není.

Nejhůř je na tom Vašek Havlů. Ten má...
Arnošt, 30.12.2010 10:43

Nejhůř je na tom Vašek Havlů. Ten má doma Veš krnovou a té se jen tak nezbaví :-D

lidi ty šampony pomahaji ale vy na něco...
kat2, 3.1.2011 10:06

lidi ty šampony pomahaji ale vy na něco pořad zapominate a to že vlasy umyjete ale pozor vy musite !ty hnidy povytahovat ručně a stoho duvodu že i když jsou spalene prostě sněma ven ! přehlidnete jednu živou hnidu a jedete na novo do zavšivene hlavy je to naročne ale bohužel nic se neda dělat koupila jsem si př.všiven a děti maji od te doby klid!!!!!!!!!! ale vše vytahnout!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak nevim
hanha, 16.1.2011 9:41

mám kamošku a má dceru která měla vši.šampon nepomohl.tak šli ke kadeřnici a ta řekla že ji nemusí hlavu OHOLIT ale jenom OSTŘÍHAT NA KRÁTKO a pak umýt šamponem. Kadeřnice ji ostříhala na krátké mikádo a ted má klid.ta holka má ted vlasy na ramena

Mám-Nemám?
Jenny, 19.1.2011 22:00

Začala mě šíleně svědit hlava...Nejvice za ušima (ne ve vlasech,ale na pokožce)...Poté ještě dole na krku..Tam kde končí vlasy a začíná krk..Napadly mě vši,Mamka mě ale vlasy prohledala,ale žádnou živou veš nenašla..dokonce ani hnidy.. Myslíte,že to jsou vši..jen že jich je ještě málo?..Nebo to s nimi nemá vůbec nic společného? :(((

Odp: Mám-Nemám?
tlapka, 20.1.2011 12:09

Problém jest jakým způsobem se se vší domluvit, aby sdělila své záměry. Třeba šly jenom kolem.

Mám-Nemám?
evajda, 23.1.2011 15:51

podle mě je máte. vši se zejména chytí kolem pokožky u uší, a tam kde začíná vzadu krk. Doporučuji difusil, i jako prevenci. Bohužel vlasy po tomto přípravku máte dost mastné,protože obsahuje olej. Několikrát tento přípravek nastříkejte za sebou a po 8 dnech zase. Málo jich může být , jenže vši se poměrně rychle rozrostou. Držím palce při zahubení!

Odp: Mám-Nemám?
Jenny, 10.2.2011 17:43

Tak nakonec nic :D...Hlava svědit přestala,hnidy ani ty potvůrky nikde...Uff,tak protentokrát je to v klidu,ale pro jistotu si myju hlavu šapmonem v tea tree :)

mám vši už asi dva roky prosím vás o...
adriolda, 25.1.2011 16:21

mám vši už asi dva roky prosím vás o to, jestli by jstemi nedokázali říct co mi pomůže a hlavně mám plnou hlavu HNID :( mám všechny přípravky,ale žádný nepomáhá ani difusil,vši ven,oil cup prostě nic :( prosím o pomoc ..

takže jsem si koupila paranit sprej...
adriolda, 29.1.2011 14:40

takže jsem si koupila paranit sprej stálo to 380,- kč ale účinné!! opravdu!!!! když zakoupíte hned,máte k tomu šampon,a kovový hřebínek na vvyčesávání vší a hnid pomáhá kupte!

Ahoj mám asi 14 dni vši vyzkoušela jsem...
Zuza, 30.1.2011 15:14

Ahoj mám asi 14 dni vši vyzkoušela jsem přípravky z lékárny jako je paranit, hedrin i z drogerie diffusil na psy!!... všechno jsem vyprala vyzehlila ale furt je mam kazdy den objevim lesklou hnidu ktera lupne mezi nehtama.. máte nákou radu??

Odp: Ahoj mám asi 14 dni vši vyzkoušela jsem...
., 10.2.2011 21:53

Madam, asi spíte s někým, kdo má vši. Nebo nosíte něčí čepici nebo šálu, kdo má vši. Nebo se češete cizím hřebenem, a ten majitel toho hřebenu má vši. Nebo nosíte v dramatickém kroužku zavšivenou paruku, klobouk nebo věneček, jako divadelní součást kostýmu. Tak to odmítněte!
Takže:
Přestaňte nakupovat drahé a neúčinné přípravky z lékárny, nechte si hlavu oholit dohola a ostříhané vlasy spalte ! Vyperte na 90°C ložní prádlo a vyžehlete, vyperte všechny čepice a šátky a vyžehlete ! Starý hřeben zahoďte a kupte si nový hřeben ! Nemazlete se se zavšivenými lidmi ! Mohou to být i Vaši nejbližší !!!

Odp2: Ahoj mám asi 14 dni vši vyzkoušela jsem...
ivan, 10.2.2011 22:37

100% účinnosti zbavení se parazitů lze dosáhnout v radiační komoře s velice tvrdým Gama zářením, v kremační peci nebo ve vakuu. Stačí nebejt měkouš!

Odp3: Ahoj mám asi 14 dni vši vyzkoušela jsem...
tlapka, 11.2.2011 11:29

Pokud by ani tak všo nezemřely, určitě by se aspoň nemnožily.

Odp4: Ahoj mám asi 14 dni vši vyzkoušela jsem...
ivan, 11.2.2011 15:11

Přeži,-vší vši zalejt železem vší silou se vší rozhodností. Vši,-chni si vší,-mejte všech se vší důkladností. Všem přeju zbavení se všivých vší a hlavně se nemazlete se všivákama šivejma!

Odp5: Ahoj mám asi 14 dni vši vyzkoušela jsem...
tlapka, 11.2.2011 15:15

Mohli bychom to řešit i vyhláškou, ale neznáme patřičné písmo co by všy uměly ... co bi vši uměli ... nebo tak.

Ahoj.Jeli jsme se třídou na školu v...
Gabča, 23.2.2011 17:04

Ahoj.Jeli jsme se třídou na školu v přírodě a jak jsem přijela tak jsem si dovezla vši a šampon mě nepomáhal a pořád jich bylo víc a víc. Tak nejlepší řešení bylo si je ostříhat nakrátko a to mě sice hodně mrzelo,protože jsem mela vlasy az po pas už od malička a každy mi je zaviděl,protože jsem je měla leské a vlnité. Ale krátké vlasy me slušely víc a tak jsem si je uz tak nechala,ale někdy přemýšlím,že si je zase nechám narůzt.

Odp: Ahoj.Jeli jsme se třídou na školu v...
tlapka, 24.2.2011 13:16

Tak tomu bych řekla Dobrý realistický přístup. Ahoj.

Hurrá nejsem sama která má názor na...
hanha, 9.3.2011 16:50

Hurrá nejsem sama která má názor na ostříhání na krátko;-)

Přinesla do školy DYMOGAM (zápalná...
°, 9.3.2011 22:46

Poznámka ze žákovské knížky:
„Přinesla do školy DYMOGAM (zápalná tableta proti hmyzu) a vykouřila celý učitelský sbor.“ :-)

Odp: Přinesla do školy DYMOGAM (zápalná...
fyfa, 25.9.2012 8:44
není možné mít 2 roky vši... to si...
duja, 10.3.2011 16:27

není možné mít 2 roky vši... to si pouze myslíte... nestačí jen odvšivit hlavu přípravkem,ale důkladně vysát povlečení,koberce, křesla...

Díky za pobavení.
ahoj, 30.4.2011 17:37

:-)Tak i mi máme vši a na internetu hledám nejúčinější řešení. Možná i na to ostříhání vlasů dojde.
Chci vám sem napsat a poděkovat za tuto svíci, protože i přes to naše trápení, jsem se tu u čtení vašich příspěvků moc dobře pobavila;-).

Ahojce:
., 30.4.2011 22:19

Bohužel zkušenější čtenáři na svíci nachází něco jiného: mnoho zášti a nenávisti, neschopnost úcty a vzájemného porozumění a primitivismus nejagresivnějších „takédiskutérů“.

Jsem prodavačka a dostala jsem vši...
Leník :-), 8.5.2011 20:43

Jsem prodavačka a dostala jsem vši. Moje sestřenice je kadeřnicí a tak jsem se jí zeptala, co na vši pomáhá. Řekla mi, že nějaké šampony a tak jsem jí řekla, že se po noch poohlédnu. Ale už předem jsem věděla, že ne, protože na ně nemám peníze, abych utratila více než 500 Kč za šampony. Protože já dostávám v práci 7 000 za měsíc, z toho musím zaptatit byt a doplatky, to neřešte. A jídlo...
Rozhodla jsem se tedy, že se ostříhám, tak jsem vzala nůžky a stříhala jsem vlasy, které jsem měla asi 10 cm pod lopatky, bohužel jsem je ostříhala na moc krátko a ošklivě, tak jsem si to oholila žiletkou a nosím paruku.
Myslím, že je to lepší, protože paruku neperu, vydrží a vlasy si myju mýdlem a stále je oholuju, protože mě za měsíc i teď zbyde 100 korun. Musím toho hodně platit ještě hypotéku.

No mě připadá že vši mám aspon pul roku...
janak, 7.6.2011 19:50

No mě připadá že vši mám aspon pul roku ne-li víc. Přípravky jako je parnit mi nepomohli- mám dlouhé vlasy ,tudíž taková malá lahvička si myslím že je dost drahá. Diffusil- No to mi nezabralo moc sice jsem měla pár dní pokoj a hnidy jsem poctivě vybírala, ovšem výsledek nevalný. Už nevím co mám vyzkoušet, tyto přípravky jsou opravdu dosti drahé.
Je ovšem pravda , že jsem koberec důkladně nečistila a povlaky na křeslo nevyvářela. Spousty názorů je o ostříhání vlasů- nevím nevím moc se mi nechce , se ostříhat do hola, či na krátko... Můžete mít ještě jiné rady než se oholit, či ostříhat?

bojujte!!!
jandula, 18.6.2011 20:07

:-) taky máme tu nadílku ze školy, vubec to neni že by byl člověk špína či socialně slabý jak tady píšete přečíst všechny ty članky bylo teda celkem na dlouho. ale rozhodně se holit dohola nebudu :-) a budu s mrchama bojovat ručně a stručně. ani obarvení hlavy nepomuže protože veš je prostě veš a jen tak se jí nezbavíte u nás nejsou problem žive mršky ale hnidy a jak ste již psali člověk netuší v jakem stavu ta ona hnida je , takže ortosan!!! a mejt každý den aspon 14 dnu říkala babička a to je moudra žena.o)) takže zdar romantiku tebe potkat v realu tak ti ručně vysvětlím že nutit ženy stříhat dohola ti muže přivodit že stebe bude mrtvola!!! všem kdo je máte bojujte držím vam pěsti pro štestí a na nějaký pravidla pravopisu vám ............

Odp: bojujte!!!
tlapka, 20.6.2011 17:40

Chytejte vši se zaujetím lovců. :-)

Odp2: bojujte!!!
*, 21.6.2011 22:05

... nebo na třpytku s digitálním ovládáním ( -:). To je nejnovější HIT z U.A, zaručeně úspěšný (-: ). A hlavně chudáčkům veškám neberte ani jeden jediný předlouhý vlásek, na kterém mohou úspěšně a BIO odchovávat svá něžná hnidomiminka ( -:)

Odp3: bojujte!!!
tlapka, 4.7.2011 14:31

Ano, pořídím si tkáňovou vlasovou podložku vyhřívanou a budu si tam chovat vši. Ale pod podmínkou že budou posílat hnidy do školy.

Janduli a její Babuli
., 21.6.2011 22:48

Takže Jandulo, „slavný Romantik“ (- : ) se tě nebojí
protože stříhat si vlasy pro nic za nic ženy nenutí.

Nakonec sami vši zlá tvá slova pomstí tím,
že ti všechny vlasy vypadají jejich působením. ) -: )

„Slavný Romantik“ (- : ) ti popřeje jen asi
dlouhé vlasy a v nich vši na věčné časy (- : ) .

:-) tak a mám tě konečně si se přiznal...
jandula, 22.6.2011 10:04

:-) tak a mám tě konečně si se přiznal že si to ty ale sklamu tě ja sem holka šikovna takže vši už odtahly stačil ortosan tři dny.o) používat sním pak hedrin ve spreji a hedrin gel .o) zbytek hnidek vytahat a hlavy sou čistounke jako předtím.o) a nemusela sem nic stříhat bejt podle tebe tak sem zbytečně dohola.o)))) šlo to i bez toho takže doufam že tebe potka něco horšího než vši třeba ja.o)))))) a na babičku mě nesahej chudinka už věčně spinka .O((:-( ted už jen po prazkach zmeníme školu a bude snad nadobro klid protože tady v teto je to každým rokem vždy se nám to vyhlo ale tentokrat ne , takže ma škola smulu at si tam dál píšou že sou vši my budem jinde.o))

inteligentní manžel
zoufalka, 4.7.2011 12:42

muj manžel mi koupil týdenní zájezd do lázní a když jsem se vrátila osmiletá dcerka seděla doma s holou hlavou manžel to okomentoval tak že ze školy přinesla lísteček o prohlídku hlavy a uznal že bude nejlepší prevence oholit ji hlavu a potom je nedostane
jsem hrozně naštvaná a nevim co mam dělat:-(:-(:-(

Odp: inteligentní manžel
tlapka, 4.7.2011 14:32

Oholit hlavu manželovi? Bude to dostatečné ?

Odp2: inteligentní manžel
ivan, 5.7.2011 1:45

Ať ho holí o výpltě, normálnímu chlapovi slezu samy, jenom svině se musí opařit.

Odp3: inteligentní manžel
tlapka, 6.7.2011 8:52

Pravdu máš Ivane. Odškodné za prožitý šok v penězích- to je nejlepší. :-)

„Zoufalce“
*, 5.7.2011 23:23

Vážená paní,
asi ostříhané vlasy Vaší dcerky je Váš první a jediný životní problém. Proto jste se nazvala „Zoufalkou“, proto „si nevíte rady“. Ve skutečnosti a objektivně se o žádný problém nejedná, a mnoho lidí by své opravdové starosti velmi rádo vyměnilo za tu Vaši nicotnou epizodku.

Váš manžel ve Vaší nepřítomnosti rozhodl tím nejlepším způsobem, jak bylo možné; važte si toho a nebuďte „naštvaná“, nemáte důvod. Do podzimu Vaší dcerce vlasy dorostou a nebude jí hrozit přes léto zavšivení v letním táboře.

Co máte dělat: Buďte v pohodě, radujte se ze své zdravé rodiny, z manžela a z dcerky, a v dobré náladě si všichni užijte prázdniny. Přece nebudete dcerce v tom letním parnu nasazova paruku ( -: ) ! Ale třeba pěkný klobouček slamáček proti letnímu slunci jí pořídit můžete, bude mít radost. Nebo si stejné slamáčky na letní výlety můžete pořídit všichni tři.

Odp: „Zoufalce“
tlapka, 6.7.2011 8:53

Nevíme zatím, jak to snáší holčička.

Je to docela dřina, mít hlavu zase čistou!
Simona, 18.9.2011 11:12

Moji dva synové měli vši oba ve stejnou dobu. staršímu jsem obarvila vlasy a věřte nebo ne, druhý den jsem mu jich ještě pár našla.Zocelily se, na víc už musí být zmutované jako třeba klíšťata, takže už neplatí......co je zahubilo před rokem, zahubí je i dneska.Nedávno mi je mladší syn přitáhl ze školy znovu.Přestěhovali jsme se do jiné lokality, akdyž jsem to byla ve škole nahlásit učitelce a viděla jsem tam ta různá etnika, bylo mi vše jasné.Spousta dětí zapomíná doma učebnice, nebo si hrají v družině na koberci, hlavy těsně u sebe.Syn je absolutně blond, vši byly bílé s černou tečkou uprostřed. Ptala jsem se doktorky a ta říkala, že jsou jako mimikry. Zbarvují se podle pleti a barvy vlasů.Osvědčil se starý dobrý ORTHOSAN PRO PSY. Ale to nestačí. Musíte opravdu odstranit hnidy jednu po druhé, aby v hlavě nezůstala ani jedna, ze které by se mohla zase vylíhnout veška.A opakovaně použít orthosan ještě několikrát, i když si myslíte, že už je všechno v pořádku. Jinak ve škole je s tím těžké pořízení, protože já pracuji jako učitelka ve školce a podle zákona nesmím prohlížet dětem hlavy.No tak si to budem asi předávat pořád dokola.

... ale paní učitelko, nedivte se: 1)...
*, 19.9.2011 0:35

... ale paní učitelko, nedivte se:
1) „Západ náš vzor“: dlouhé vlasy proto musí mít obojí pohlaví; dále dredy, špinavé tělo i duše. Žádné sezení v lavicích, nýbrž to válení se po kobercích hlavy k sobě, jak říkáte. To do našich škol bylo také implantováno ze západu.
2) „Svoboda“ : každý si dělá co chce a čím je bohatší, tím si může víc dělat co chce. Nikdo přece už učitelku nemusí poslouchat ! Nezáleží na tom, jak se žák učí nebo studuje! Nezaměstnaní jsou mladí lidé se základním, středoškolským i vysokoškolským vzěláním.
3) Proč byste Vy dělala „špinavou a protizákonnou práci“ a prohlížela žákům hlavy ? Vždyť rodičům dětí ty vši už nevadí ! Adaptovali se a myslí si, že to tak je správně, protože tak žijí žáci na západě. Ale můžete se všechno dovědět oklikou od žáků. Stačí jen vzbudit šeptandu, že „žákovi XY“ bude prominuto záškoláctví, když Vám diskrétně (do ouška) udá žáka WZ, že má vši.
4) Majoritní bílá část občanů ČR začala po „sametce“ hromadně žít, a proto se i chovat, jako předsametoví Romové: Rodí jedno dítě za druhým, aby z porodného a přídavků na děti žila celá rodina, protože rodiče jsou nezaměstnaní (osud narozených dětí rostoucích do nezaměstnanosti, je nezajímá).

A proto mají i bílí vši. Ať je mají, když v současném asociálním režimu žijí s úsměvem a bez protestů !

Odp: ... ale paní učitelko, nedivte se: 1)...
Tlapka, 19.9.2011 14:02

Nakonec Veš je taky boží stvoření.

Zaručený způsob jak se zbavit vší...
siara, 20.9.2011 12:46

Zaručený způsob jak se zbavit vší.
Vši jsem chytla ve svých 20ti letech,nevím odkud, nejspíš MHD, neměla jsem kontakt s dětmi, ani se sociálně vyloučenými se kterými normálně pracuji.
Takže, ihned po zjištění vší, jsem si koupila Paranit sprej a šampon. Pomohl hned napoprvé odstranit živé vši, ale pozor! Po ppoužití spreje je nutné vlasy vymývat šamponem tak dlouho, dokud nebude vana čistá-nad zašpuntovanou vanou je to nejlepe poznat. Další den jsem udělala zábal z octa a oleje, nastříkala rozprašovačem na květiny na vlasy, zabalila do igelitu a nechala dvě hodiny působit. Potom jsem začala vyčesávat hnidy. Dělala jsem to sama pomocí hřebínku, který byl u Paranitu. Nejvíc je potřeba udělat okraje vlasů, na krku, za ušim, ofina. A vyčesávat tak dlouho, dokud tam budou. Ještě ten den večer jsem udělala znovu zábal a znovu vyčesávala hnidy. živá veš už nebyla žádná. Následující dny jsem si pouze žehlila vlasy a každý den je myla, za týden jsem opakovala kůru s Paranitem. Vši jsou pryč:)

Odp: Zaručený způsob jak se zbavit vší...
Tlapka, 20.9.2011 16:33

No to je ale dřina- to bych nevydržela !

Pomoc
Nikča, 14.10.2011 13:28

Ahoj jsem malá ale mám dlouhý vlasi je mi 11 no a chci vědět je si by jsem se musela ostříhat nebo ne a za jak dlouho nebudu mít vši děkuju za odpověd

Odp: Pomoc
*, 14.10.2011 18:14

Nikčo, po ostříhání vlasů do hola a jejich spálení, se zbavíš vší ihned. Ovšem nesmíš potom používat zavšivený hřeben, spát dále v posteli s nevypraným a zavšiveným povlečením, nesmíš si půjčovat hřeben a čepice od zavšivených lidí a nesmíš se později s odrostlými vlasy dotýkat vlasů někoho, kdo vši má. Ale to ostříhání vlasů je nejlevnější a nejspolehlivější způsob, jak se vší zbavit.

Odp2: Pomoc
Juras, 14.10.2011 19:11

No tys tady chyběl.

Odp: Pomoc
Juras, 14.10.2011 19:22

Nikčo, z toho předchozího příspěvku si nic nedělej. Už jsem Ti chtěl napsat dřív (mám skoro stejně starou dceru jako jsi Ty a představuju si, jak by se na Tvém místě chovala ona - tak Tě chci trochu podpořit). Teď jsem se zeptal manželky, co jí připadalo nejúčinnější, tak Diffusil H (Desinsekční spray). Stojí to kolem 200 Kč. Nastříkat, po chvilce vyčesat všiváčkem (velmi jemný hřebínek speciálně na vši - měli by ho mít v lékárně) nebo aspoň jemným hřebínkem nad vanou nebo umyvadlem, ať vidíš, co z Tebe padá - a vytřepávat u toho. Umýt vlasy až druhý den. No a jak radí ten divný člověk, co by chtěl mít všechny lidi na světě holohlavé, převleč si povlečení. Vlasy si nestříhej, u hezkých holek je to škoda :-) No a za týden to udělej ještě jednou - to se vylíhnou malé vešky z hnid, tak ať je zabiješ taky.

A snaž se, aby se vší zbavili i spolužáci, jinak si to budete předávat pořád dokola.

vši děs nas rodiču
libor, 25.12.2011 18:50

Nejen dcera ,ale i přítelkyně musi projit tou procedurou.Problemem je že hnidy nedostanem ani šamponem či jinym chemickym prostředkem,hold ručni práce,ktera bude dlouha pry zhruba tyden.Vlas po vlásku,jednoduchši ostříhat,ale ne všichni sou pro.

vši a jak se jich zbavit
Lucka, 7.2.2012 15:33

prosím o radu nemužu se zbavit vší na mých dlouhých vlasech zkoušela jsem sprej i šampon byli dost drahé a vši myslím že to zabilo ale hnid se nedokážu uplně zbavit,ani vyčesat to je skoro nemožné na množství a délce vlasu,nechci se ostříhat jen fakt nevím jak se těch potvor už zbavit jsem velmi neštstná .děti jsem už jich dávno zbavila a hlavičky mají čisté pořád kontroluji .prosím o radu jak na ně ;-)

Odp: vši a jak se jich zbavit
Tlapka, 8.2.2012 17:10

Musíte vědět, že vlasy ostříhané rostou. Je to otázka času.

Odp2: vši a jak se jich zbavit
Vlastimil Čech, 9.2.2012 14:27

Do rodiny mého kamaráda si koupili střihací mašinku. Prý bude žena mého kamaráda stříhat, aby ušetřili... Takže provedla střih... „hmm tady je schodek, a tady taky... musím to spravit... a sakryš, zase zub... počkej, srovnám ti to...“ viděli jste, jak měl Werich a Voskovec ve fimu „Hej Rup“ „plotostřižnu“ a jak to dopadlo?
Takže se stak skinem :-)... ale vlasy opravdu rostou... A na svou ženu se ani nehněvá... holt musí nosit čepici, ale ono stejně mrzne, tak co... a říkám mu, krásný už být nemusíš, ženatý jsi, děcka máš, tož co...:-)

Mašinka
*, 10.2.2012 0:43

...to u nás tu mašinku používáme už delší dobu. Holič už od nás nedostane ani korunu. Ale ono už to ani jinak nejde, holiči v okolí jaksi „posametově“vymřeli, už nejsou.

Vše o vších už bylo řečeno
*, 7.2.2012 22:11

... je to podobné, jako když
1) někdo chce mermomocí rodit doma a po domácím porodu pak umře
nebo
2) někdo si mermomocí kupuje biopotraviny a pak z nich dostane nevyléčitelnou nemoc
nebo
3) někdo se „léčí“ pouze homeopatiky a diví se, že to „léčení“ dlouhodobě nemá účinek.

Takže závěrem už jenom žertovné „doporučení“ pro Vás (když se nechcete ostříhat): Možná, že Vám pomůže pomodlit se, nebo si rozsviťte hromničku, nebo si zajeďte k šamanovi ( -: ). „Na zdraví všech Vašich VŠÍ ! “( -: )

Napište,
*, 11.2.2012 20:30

...zda ještě u vás v okolí funguje holič a kadeřník (holička nebo kadeřnice), zda k nim chodíte, jak často a za kolik. Uděláme statistiku prosperujících živností. ( -: )

Nechápu
Lorynka, 13.2.2012 15:55

Nechápu proč ten kdo má dlouhé vlasy a má vši by měl jít hned do hola když to de všelijakým způsobem!!!!!!!!!! :-( ;-) :-)

Nechápající Lorynce:
*, 16.2.2012 22:43

...že nechápeš, je jasné, když se domníváš, „že to jde všelijakým způsobem“. V tom je právě „zakopaný pes“ a „zalezlá každá odolná veš“ ( -: ).

Odp: Nechápající Lorynce:
Tlapka, 17.2.2012 12:18

Vši mají taky všelijaké způsoby jak se na hlavě udržet :-)

Odp2: Nechápající Lorynce:
Juras, 17.2.2012 13:23

Hlavně se musí zakousnout a nepustit.

Odp3: Nechápající Lorynce:
Tlapka, 27.2.2012 11:57

Nebo se připoutat.

Odp2: Nechápající Lorynce:
Zákys, 14.5.2012 9:29

Na holé hlavě hlavně vší silou. O stále se zhoršujícím životním prostředí by mohly vyprávět několikadílné ságy především Phthirus pubis. Životní prostředí zhoršují nejen ozónové díry ale i móda, podporovaná výrobci žiletek a zrcadel. Za co soudružky, za co???!

Odp3: Nechápající Lorynce:
Tlapka, 14.5.2012 11:59

Příčina je v lidském genomu.

Odp4: Nechápající Lorynce:
Zákys, 15.5.2012 6:43

To jsem nevěděl. Za vyholené ohanbí, na které si stěžují především muňky (Pthirus pubis ), může genetika, a ne skrytý pedofil v milenci spolu s módní vlnou, které se vlní 15 cm pod pásem jinak cudných žen. Ale filcky kašlou na nějaký genom. Jak jsem se dozvěděl v Pardubicích na nádraží kde si o tom vyprávěly, potřebují trochu tepla a něco do „huby“. Bezdomovci!!! Drábka na ně.

Odp5: Nechápající Lorynce:
Tlapka, 16.5.2012 12:35

Civilizace filcek má taky začátek a konec, ale možná se všichni neholí. Zvláště na nádraží v Pardubicích.

rada
majka, 6.4.2012 19:38

:-mame vši už dva měsíce, investice v lékárně za přípravky cca 1000kč prosím poadte zda někomu zabrala barvana vlasy, ocet, alpa nebo olivový olej děkuji

Nejlépe, nejrychleji,
*, 6.4.2012 23:59

nejlevněji a nejdokonaleji „zabírá“ holicí strojek seřízený buď na „dohola“ nebo alespoň „na ježka“ ( -: )

Kdybych si měla kvůli vším pokaždé...
Janule, 12.5.2012 21:05

Kdybych si měla kvůli vším pokaždé holit hlavu, tak už mně nikdy nikdo neuvidí s vlasy. Pracuji s dětmi a mám vši skoro každý rok, přestože si už preventivně myji hlavu různými přípravky. Někteří rodiče tento problém vůbec neberou v potaz, a tak se ty potvůrky šíří stále dokola...
Osvědčili se mi přípravky Capissan (ke koupi v každé pořádné lékárně) a Ortosan ve spreji pro psy!!! (ten pro lidi nepomáhá, stejně tak nekupovat Difusil). Nejhorší je používat stále stejný přípravek, vši si na něj zvyknou :-(

Málo kreativní paní „učitelka“ (?).
*, 12.5.2012 22:28

Vážená paní Janule,
a Vy si snad myslíte, že Vás děti bez vlasů nebo s krátkými vlasy nepoznají ?

Velký omyl. Pokud jste normální ženská, tak k tomu dlouhé vlasy nepotřebujete, dokonce se přesvědčíte, že ty dlouhé vlasy v životě velmi překáží a že jsou archaismem.

No a asi máte nadstandardní plat, protože chudý člověk (např. nezaměstnaná žena) si zkrátka drahé a neúčinné šampony proti vším opakovaně kupovat dovolit nemůže.

A ještě něco: Asi Vaše hygienické návyky a kultura čistoty těla je podprůměrná, protože Vám zásadně nevadí mít opakovaně vši ve vlasech. Nojo, jasně, proč by to mělo vadit Vám, když to nevadí rodičům zavšivených dětí.

Já sem byla před před loni taky dohola...
Tarara, 26.5.2012 23:24

Já sem byla před před loni taky dohola, hrůza:-(. Šikana, otravování a zase šikana:-(:-(. Musela jsem změnit školu... A vlasy mi narostly hrubší, mastnější a vůbec celkem hrozné.

Pro Tarara
ˇ, 27.5.2012 0:29

Kdo chce šikanovat, důvod si vždycky najde.
Nové vlasy po ostříhání nemohou narůst „mastnější“, než byly před ostříháním; to není možné. Po ostříhání mohou narůst vlasy pouze lepší, silnější a hustší.

Odp: Pro Tarara
Tlapka, 28.5.2012 12:24

Bych řekla že narostou rovnou stejné.. proč by měly měnit původní strukturu?

Odp2: Pro Tarara
Juras, 28.5.2012 13:11

Proč stejné? Když hlava nemusí vyživovat dlouhý vlas, je pro vlas malinký přebytek výživy. Je potom logické, že takový vlas je dobře živený, tučný a zdravý. Přebytek živin se z něj dostává v podobě mastnoty pryč. Romantikův pocit, že jsou vlasy hustší, je způsoben zvětšeným objemem každého z vlasů, následně ještě zvětšeného vrstvou mastnoty chránící vlas. Určitě si nemyslí, že by vlasové podhoubí zakládalo nové kořeny pro nové vlasy, tzn. vlasů je stejně, ale jsou objemnější, proto vypadají hustší. ;-)

Odp3: Pro Tarara
Vlastimil Čech, 28.5.2012 17:14

Tož to by v mém případě byla výživa všech mých zbylých vlasů VELICE, ale opravdu VELICE nadstandardní! Ovšem musel jsem se rozloučit i s mým oblíbeným vlasem Péťou... vlasové Karel, Lojza, Pepa, Ludvík a Adolf jsou tak opuštění...:-(... ani nijak obézně nevypadají... dokonce se obávám že i oni vypadají za vlasem Péťou... Celý život jsem chodil na krátko... prostě „kassarenhoff schnit“... ono prý snad nemírné nošení čepice škodí tomu vlasovému trávníku...ovšem ve filmu Rozpuštěný a vypuštěný mluvili o „žáru šílenství“, který spálil čupřinu... tož nevím... vlasová semínka k jarnímu výsevu nejsou nikde k sehnání... ovšem na druhé straně není špatné být přírodním skinem... ušetřím za holiče...ale je to trochu smutné, že... nemohu na Péťu zapomenout... takový hezký a hodný vlásek to byl... zmizel... ani pořádný pohřeb neměl... vypadl někde v přírodě...

Odp3: Pro Tarara
Tlapka, 29.5.2012 13:15

Nojo ale v podstatě nejsou „lepší“.

Moje vlásky
Lilit, 14, 30.5.2012 21:59

No já mám krásné vlnité tmavě hnědé vlásky do půl stehen a nikdy bych je za nic nedala. Jednou sem měla vši a trvalo mi skoro 5 týdnů se jich zbavit :D ale podařilo se

Odp: Moje vlásky
Zákys, 31.5.2012 10:21

Pokuste se na ně podívat pod mikroskopem. Třeba budete překvapená. Vojska tvořena muži vyfutrovaných geny Mongolů táhla zdejší krajinou několikrát... Avaři, Tataři ...., a naposledy vojska generála Malinovského, ti všichni zde zanechávali „stopy“. Ty stopy jsou viditelné na vlasech již při jejich malém zvětšení. Tak ať se vám pýchou na předky dnou prsa a všechno co je kolem nich. ;-);-)

Odp2: Moje vlásky
Vlastimil Čech, 31.5.2012 19:00

sakra, kdyby to tak bylo pravda a mohl jsem se potěšit pohledem na slavnou vojenskou minulost mých předků... snad bych i Lojzu obětoval...jakpak se to pod mikroskopem dělá? Schálně jmenuji vlas Lojza, protože ten ještě není zcela bílý... poraďte, prosím... vlas mám, mikroskop mám, tak jak do toho?

Odp3: Moje vlásky
Zákys, 1.6.2012 1:04

Když máte vlas rovný jako trubka, tak jste pravděpodobně potomek nějakého jedince mongoloidní rasy. Když je vlas mírně spirálovitě zatočen, bují ve vás rasa indoevropská(europoidní). Ale co když jste Mestic, nebo Zambo?
Nechte to za vás rozhodnout Boha. Nebude to mít vůbec jednoduché. Už i kozy nejsou to co bývaly.
http://vimeo.com/42603962

Odp4: Moje vlásky
Ruzena, 9.6.2012 14:28

Ockuji aby se mohli tvarit ze nas leci...heslo idiotskych blbcu,kteri v nas vakcinami vytvari ruzne nemoce,ano,nezemrou na nestovice ale na rakovinu aby meli vedci dostatek materialu k vyrobe silenych zbrani k ovladani lidstva,takova je skutecnost,kterou praktikuji ti idioti s Mayas geny posedli touhou ovladat nejen prirodu a lidstvo ale i vesmir...jsou to klonovani silenci a jsem si jista,ze se jim hra na boha nevyplati!!!Pro me je priroda svata a kazde porusovani jejich zakonu je barbarstvi.Kriminelni jednani nejen tech radobyvedcu ale predevsim politiku,kteri to schvaluji je treba okamzite trestat nejvyssimi tresty!!!

Odp4: Moje vlásky
Vlastimil Čech, 12.6.2012 18:04

trošku mimo předmět debaty... jak se vlastně správně nazývají všichni ti mezirasoví kříženci?
černoch x běloch = mulat
indián x běloch = mestic
černoch x indián = zambo
a dál nevím
mongoloid x běloch=?
mongoloid x indián= ?
mongoloid x černoch= že by taky zambo?
někde jsem zaslechl, že kříženec mezi aboriginem a bělochem se nazývá „yellowish“ tedy něco jako „žluťák“... ale jist si nejsem ani kvalitou zprávy, ani svou pamětí... nu a jak se správně nazývají míšenci, tedy třeba mulat x mulat?
nebo mulat x běloch? ... třeba takový Barack Husein O´bama by se neměl nazývat černochem, ale mulatem, tedy křížencem... A co kříženci a míšenci mezi Židy, Cikány a ostatními lidmi... mají také nějaké své jméno? Nevěděl byste to, pane Zákysi? Kde se to dá najít?

Odp5: Moje vlásky
Zákys, 13.6.2012 4:41

„A co kříženci a míšenci mezi Židy, Cikány a ostatními lidmi... mají také nějaké své jméno“?

To víte že mají. No přece FUJ!!!

Nerozlišujete názvy objektů prostřednictvím hovorového jazyka od odborných (vědeckých) termínů. Jejich tvorba je skutečně odlišná. O tom se něco málo učí ve filozofii(kapitola Teorie poznání) na střední škole. Třeba učebnice Arno Anzenbacher, Úvod do filozofie.

Odp6: Moje vlásky
Tlapka, 13.6.2012 12:31

Tak pane Čechu teď už víte všechno Jmenují se FUJI.

Odp: Moje vlásky
Tarara, 31.5.2012 20:09

Jéééé, ty se máš. Já už je mám po ramena a nechávám si je narůst, tak do půlky zad. ;-);-)

Odp2: Moje vlásky
Zákys, 1.6.2012 1:09

Buťe trpělivá. Až vám ještě trochu povyrostou, můžete je nosit jako slušivou noční košilku(pořád mě to nutí napsat kočilku!!!;-)).

Odp3: Moje vlásky
Tlapka, 11.6.2012 12:09

Později jako vlečku- nutno označit koncovým světlem

Díky :D jen si je nech narůst, poraď...
Lilit, 14, 31.5.2012 20:20

Díky :D jen si je nech narůst, poraď se s kadeřnicí a ona ti doporučí přípravky jak mít vlasy tak jak si je měla před tim.

No zrovna jsem objednaná na 15. června...
Tarara, 3.6.2012 16:59

No zrovna jsem objednaná na 15. června, tak se s ní poradim :D

vši
Lucie, 17.7.2012 15:01

Nemyslím si, že stříhat se dohola je nejlepší řešení..dcera by to nepřežila když si tak dlouho nechává narůst dlouhé vlasy..zkoušela jsem nejdřív nějaké rady od mojí maminky, ale bez účinku, tak jsem si ještě koupila Liquido duo x. Je tam sérum, šampon hřebínek..takže jsem tuto kůru vyzkoušela několikrát po sobě a dcera o vlasy nepřišla..žádné stříhání..protože přípravek opravdu krásně zabral.

Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 18.7.2012 21:36

... no, tak jste svou dceru odsoudila k pokračování překážejících dlouhých nemoderních a nepraktických vlasů. Jestlipak víte, že dlouhé vlasy a jejich stálé odhazování z čela a natřásání brání v pozornosti žaček a studentek ve škole při vyučování, zejména při výuce matematiky, fyziky a chemie ? Že kvůli těm dlouhým, ve výhledu překážejícím vlasům, pak žačky a studentky neprospívají zejména v uvedených předmětech, to asi nevíte. No, každý sám strůjcem svého osudu. Je mi líto Vaší dcery.

Odp: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 19.7.2012 10:50

S tím nemohu souhlasit, že by dlouhé vlasy měly ten účinek, zato mohou přispět k sebevědomí teenagerů.

Odp2: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 19.7.2012 19:11

Tlapko, Tlapko, Vaše osamocené nesouhlasení nic nemění na tom, že dlouhé vlasy jsou nepraktické a zhoršují školní prospěch dlouhovlásek. Váš „nesouhlas“ je pouze „kapric“, protože Vy nemáte ani děti, ani nejste povoláním učitelka, takže Váš názor není ani podložen žádnými Vašimi osobními zkušenostmi. Je to opět Vaše známé „rýpnutí“ do něčeho, o čem nic nevíte. „Chytněte se za nos !“, nepleťte se do dlouhých vlasů a držte se Vašich koček.

Odp3: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 20.7.2012 11:42

Zato znám moc chytré a úspěšné dlouhovlásky.

Odp2: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 26.7.2012 6:09

... většina současných teenagerů má sebevědomí nadbytek: „všechno ví, všechno zná, všemu rozumí“. Dlouhovlasost je jejich snaha formálně se maximálně podobat mládeži ze Západu. I to neslušné a hrubé chování je jejich „opičením se“ po chování západní mládeže, odkoukané ze západních filmů, a asi i z internetu. Zkrátka česká mládež se domnívá, že slušnost a ohleduplnost je v kapitalistické demokracii nemoderní a současně že dlouhé vlasy jsou moderní.

Odp3: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 26.7.2012 9:12

S tím se asi nedá nic dělat. Oni z toho vyrostou..

Odp4: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 26.7.2012 9:13

dodatek- a ještě lepší jsou ty Dredy .. vypadají jakokdyž kočka vyblije chlupy-

Odp5: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 26.7.2012 20:03

...Yes, běs, samá veššš ( -: )

Odp: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ivan, 19.7.2012 23:13

Co si tak pamatuju, Romantiku, tak dlouhé holčičí vlasy a jiné ochlupení taky výrazně zhoršovaly i můj prospěch a to naprosto ve všech předmětech a dokonce i po škole!

Kde ty blahé časy jsou ?

Odp2: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 20.7.2012 11:43

:-) to je dobrý

Odp2: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Vlastimil Čech, 20.7.2012 16:07

moje řeč...;-)

Odp: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Vlastimil Čech, 20.7.2012 11:54

A nejen to! Něžné pohyby dívčí hřívy odklání pozornost i přítomných chlapců... a ruší je v soustředění na přednášenou látku, ať se jedná o kterýkoliv předmět v běžné škole, kde se dívky vyskytují. Ovšem kromě toho dívčí dlouhé vlasy mohou být účesem upraveny do úhledných copánků, drdůlků, ohonů, sluchátek a jiných výtvorů kadeřnických, o jejichž názvech nemám žádné povědomosti. Pak hochy nebude upoutávat dívčí starost o vzhled účesu, ale přítomnost děvčat samotných. Dívky jsou ve třídě vždy elementem vzrušivým. Na druhé straně i elementemk vyšším výkonům chlapce povzbuzujícím. Co bychom dali za taková povzbuzení třeba na hodinách balistiky.... ;-)
Stříhat děvčata nakrátko je počinem nerozumným, ukrutným a obecně škodlivým!

Odp2: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 20.7.2012 23:10

... kdybyste pane Čechu musel ty dlouhé protivné vlasy nosit, tak byste mluvil jinak. Já vím, že mne chcete s Vašimi předmluvčími rozčílit a že Vás baví podpořit rýpavost Tlapky. Divím se, že Vy, vždy takový solidní pán, se necháte k takovýmto „tlapkovinám“ vyprovokovat. Ale nakonec proč ne, jinak by tu na svíci už opravdu nebylo o čem psát. Jakpak dlouhé máte vlasy Vy ? A máte ještě vůbec nějaké ? Možná, že coby sám „holohlav“ těm děvčatům ty dlouhé vlasy závidíte (- :). A to se nemá. ! (- :)

Odp3: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Vlastimil Čech, 21.7.2012 10:50

Bingo! Trefa! Jsem opravdu bosohlavý, těch pár na hlavě zbývajících pamětníků časů, kdy moje hlava nepřípomínala ze všeho nejvíce žárovku, je už málem pojmenovaných :-)
Pane,ˇ, můj příspěvek nebyl míněn jako útok vůči Vám, ani se nevztahuje ku slečně Tlapce... Měl vyznít jako hold dívčí kráse, jemnosti... jako dík, za to, že nás muže, porůznu ježaté a plešaté jejich vlásky všelikými způsoby oblažují... Pokud jsem se vyjádřil způsobem, který se Vás dotknul, učinil jsem tak mimoděk, nerad a omlouvám se Vám...

Odp4: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 21.7.2012 15:27

Pane Čechu, netřeba se omlouvati, Vás znám, Vás si vážím. Ale přesto děkuji za vysvětlení.

Odp5: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 23.7.2012 13:05

Není se třeba filozoficky se zabývat cizími vlasy. Každý se musí starat o svoje vlastní, zvláště pokud je nosí.

Odp3: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Platfus, 21.7.2012 18:20

Romantiku, chvíli mi to trvalo, než mi to docvaklo, vždyť ty jsi živoucí reinkarnace jedné komediální postavičky :-).

RIMMER: Ubylo by vás, kdybyste měli můj sestřih?
KOCOUR: Něco takovýho už mám. Jenomže ne na hlavě.
RIMMER: Posměch už mě nemůže nijak zaskočit. Ale třeba mi vysvětlíte, proč všechny zásadní bitvy v historii vyhrála strana s nejkratšími vlasy.
KRYTON: Ale to jistě ne!
RIMMER: Tak jak to, že americká kavalerie porazila Indiány? Krátký sestřih versus hippísácké kadeře. Kavaleristé proti puritánům - 1:0 pro mamlasy. Vietnam - ježek na obou stranách ... takže remíza.
KRYTON: (Kroutí zoufale hlavou) Tohle je otázka pro vynikající psychiatry.

Odp4: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 21.7.2012 22:01

Platfusi, ty jsi něco horšího, ty nejsi reinkarnace, nýbrž ty jsi odjakživa postava zlomyslná a společensky necitlivá. Ženeš se bezhlavě jako otrok za vůdcem smečky Ivanem, který ti musí označit oběť červenou muletou tj. jménem „romantik“. Jestlipak víš, že Ivan už asi není ani majitelem firmy (?) a že vždycky byl pouze špatným prokapitalistickým hercem schovávajícím se za třpytivou škrabošku „dobroděje“ ? Tvoje ubohé komedie nečtu a nesleduji, a tvé tzv. „komediální postavičky“ neznám. Takže si snadno domyslíš, který triumvirát na Svíci naopak představuje komedianty pro mne. I já se zde bavím a směji hrubiánům natřásajícím své neexistující pestré peří.

Odp5: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Platfus, 22.7.2012 12:23

RIMMER: Ty seš naprostý, naprostý... To slovo ještě nevymysleli, aby vystihli to co doopravdy seš. Ale to seš a to naprostý, naprostý... tři tečky. 7:24

To už je důvod se nad sebou zamyslet, co :-)? Máš pravdu, jsem bídák a mám problém vydržet i sám se sebou. Ale po dlouhém období malé úrody tady na Svíci, na které volně navázala okurková sezóna, nepohrdnu příležitostí navázat na stará témata. Těší mě, že jste tady skoro všichni a je všechno při starém. Tebe by Romantiku mohlo těšit, že tvůj článek má snad nejdýl živou diskusi ze všech. Jenom jediný mě vrtá hlavou, proč bys nejradši viděl každé dítě dohola?

Jinak to, jestli není Ivan majitel firmy, nevím, ani nevím odkud bys to měl vědět ty, ani co z toho vyvozuješ. Ale určitě to s Ivanem probereme, až se zase uvidíme u piva.

Odp6: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 22.7.2012 23:03

... no Platfusi, z Tvé otázky je zřejmé, že jsi měl šťastné dětství, a nikdy jsi nepocítil, jak malé dítě bolí od blízkého příbuzného nespravedlivé cloumání za vlasy.

Proto je pro ty děti lepší, aby byly ostříhány dohola, aby je nikdo za vlasy nemohl rvát.

A také je např. velmi smutné pro dospívající slečnu pyšnící se svými pěknými hustými kaštanovými delšími vlnitými vlasy, když jí blízký člověk opovržlivě řekne, že má vlasy jako „Medúza“; to snad bolí ještě víc, než to fyzické tahání.

Už rozumíš ?

Odp7: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 23.7.2012 13:14

A neměl bys tam něco pozitivního? Vím že svět je špatný ale MY na svíci jsme lepší !

Odp8: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 23.7.2012 15:56

Jansě Tlapko, „my na Svíci jsme lepší“ ( -: ), nebo alespoň lepší být chceme (nebo alespoň někteří). Tak to zkusme. Pokusme se odpovídat alespoň neutrálně, když už někdo neumí odpovědět přívětivě. A komu se podaří přívětivá odpověď, ten by za ni měl dostat od adresáta pochvalu, něco jako jedničku s hvězdičkou nebo smajlíčka nebo razítko věrného pejska. ( -: )
Ten člověk na druhé straně PC je sice anonymní, ale i ten nejhorší, má někde v koutku duše citlivé místo, které bychom bezdůvodně neměli zraňovat.

Odp9: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 3.8.2012 11:28

žádné pochvaly a odměny, přívětivost za odměnu zavání korupcí. Buďme ušlechtilí zadarmo :-)

Odp10: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 5.8.2012 21:15

...ani za kočičí pusinku ? ( -: )

Odp11: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 6.8.2012 12:30

to by stálo za úvahu.... :-)

Odp12: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 6.8.2012 20:40

...také si myslím. Abyste paní Tlapko věděla, já mám úctu ke každému zvířátku. I dvě koťata byla kdysi dávno v mém vlastnictví.

Odp6: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Juras, 3.8.2012 9:07

Tohle už se tady zkoušelo mnohokrát a furt nic. Starého psa novým kouskům nenaučíš. Zamyslet se nad sebou? To nikdy. Romantická oběť se vždy zamýšlí výhradně nad ostatními a nad příkořími, jimiž ji ostatní obdařují.

Odp7: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 3.8.2012 11:28

Ovšem ... když pánbůh dopustí, i motyka spustí- naděje umírá jako poslední.

Odp8: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Juras, 3.8.2012 16:33

Ale když já su realista...:-)

Odp7: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 5.8.2012 14:10

... typický Juras: Nad sebou se zamyslet ho nikdo nedonutí ani párem volů. VELKÝ ON „zpodšpilasu“, takzvaně „bezproblémový“, zakazuje všem ostatním svícařům mít problémy, zakazuje jim mít nějaký jiný, než „brněnskééé“ názor. Velkééé JurasŠpilas se nikdy nezamýšlí nad nikým jiným, než sám nad sebou, a to jedině ve smyslu „JáSámJedinýDobrotivý“.

Rýpej si rýpej Jurásku, také na tebe jednou donde ! ( -: )

Odp8: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Juras, 7.8.2012 8:37

To by mě zajímalo, jestli někdy dospěješ.

Odp9: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 7.8.2012 10:21

Když pán bůh dopustí... tak dospěje. ;-)

Odp9: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 7.8.2012 20:56

... no, pejzama jako JUněkdo, se asi nikdy „zdobit“ nebudu. Vím, že tam u vás se tato zamaštěná špinavá „ozdoba“ hodnotí jako dospělácká. ( -: ) Jo, a ještě k tomu promaštěný zavšivený kaftan z nejlevnější půjčovny, tak do toho mne také nikdo nenavleče. To raději zůstanu pro JUněkoho „nedospělý“ ( -: )

Odp5: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ivan, 22.7.2012 17:03

,,Špatný prokapitalistický herec schovávající se za třpytící se škrabošku".

No, ještěže je s tebou prdelka.

Romantiku, prosím tě vysvětli nám jak se mladému překvalifikovanému VŠ stane, že zamrzne v sedmdesátých letech minulého století?

To, že začínám vážně uvažovat o tom, že se na práci už vyfláknu si náhodou trefil. Už se cítím být nějak příliš upracovaný, ale to ty naštěstí vůbec nevíš co to je.

Ach jo, má to ale někdo život!

Romantiku, vždy když si budeš chtít do někoho kopnout, tak dávej bacha aby sis u toho neodřel botičky.

Odp6: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 22.7.2012 21:48

Ivane, používání „fotbalistických botiček“ a „kopání“ do nesportovního „soupeře“ mimo hřiště sis na Svíci už delší dobu zvykl Ty. Dávno už tomu, kdy jsi ze Svíce udělal „boxerský ring“, kde si nelze v klidu popovídat, nýbrž na každý sebenevinnější příspěvek je nutné očekávat nějakou „ránu do zubů“. Já vím, na rozdíl ode mne jsi „soutěživý typ“, který „nezamrznul“, nýbrž se „progresivně propracovává k zářným zítřkům demokratického zřízení“.

Teď ale vážně : Ty tomu ještě věříš ? Kde jsou ty peníze, které vládě tohoto státu chybí, a proto je ždímá čím dál více z nevinných občanů horem dolem ?

A „prdelka“ je kdo ? Ty máš také prdelku a já se Ti o ni „neotírám“;
ať Ti slouží ( -: ).

Odp7: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 23.7.2012 13:16

Ivan myslel, že je s tebou dobrá legrace, o tvé pozadí se nezajímal, jaktože tě to napadlo?

Odp8: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ivan, 23.7.2012 14:00

Nojo, no.. Já jsem napsal, tak obecně, že mě holčičí vlasy, atd. celkem jistě taky zhoršovaly prospěch a Romantik tím dostal ránu do zubů a zase jsem ho tím ztýral.

Co se mnou?! Převýchova ?

Odp9: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 23.7.2012 16:11

...neboj Ivane. Uznávám, že tentokrát to od Tebe nebyla „rána do zubů“, ale jen takové „škádlivé zatahání za cop“ ( -: ).

Však můžeme „přehodit výhybku“ a místo „třídního boje“ se můžeme věnovat „osvětě“ a „společenské konverzaci“ .

Převýchova netřeba; stačí jen nevidět ostatní lidi „rudě“ ( -: ).

Odp8: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
ˇ, 23.7.2012 21:31

...no Tlapko, nenapadlo mne, že „prdelka“ = legrace. Bohužel nechodím do hospody, a tak „zamrznu“ ( -: ) na slovní zásobě ze školních let.

Ale „brněnské hantec“ ovládám trochu lépe. Ale Ivan zase není „zpod Špilasu“, tak si zkrátka dost dobře nerozumíme.

Odp9: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 24.7.2012 13:51

Dobrý, kdyby si všichni dobře rozuměli tak by nebylo srandovních diskuzí ani by nebyla taková legrace - vtipy, absurdity a byla by nuda.

Odp8: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Juras, 10.8.2012 12:19

Prdelka je, jak se nechtěně trefil, když o sobě napsal, že je nesportovní :-)

Odp4: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Zákys, 22.7.2012 7:38

Všem místním „vlasozpytcům“. Už J. Š. Baar ústy Jana Cimbury sděloval co věděl každý venkovský sedlák v Jižních Čechách že „prázdná stodola nepotřebuje střechu“. Tak si to přeberte! Ale psychiatry do toho netahejte. Ti mají dost práce při léčbě chorob, které mají pozitivní prognózu.

Odp5: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Tlapka, 23.7.2012 13:19

O psychiatrii mluvil jenom Kryton což je robot. jinak je známo že psychiatři mají na starost OPáčnou stanu hlavy.

Odp3: Dlouhé nepraktické nemoderní otravné vlasy
Juras, 3.8.2012 9:04

Zkus se smířit s tím, že každý je individualita s jinými zálibami a s jinými preferencemi praktičnosti. Co je jednomu protivné, může být jinému příjemné.

Až tohle pochopíš, třeba se Ti bude žít líp.

Zpráva ČT
%, 6.1.2013 22:11

Dotaz:

Kdo je to Petr Placák ?

Odp: Zpráva ČT
Juras, 6.1.2013 23:38

Jiný dotaz: Prož Tě napadlo dát tento dotaz zrovna do tématu vši?

Odp2: Zpráva ČT
%, 7.1.2013 11:14

...ať se každý dovtípí.

Odp3: Zpráva ČT
Tlapka, 7.1.2013 15:02

Každý komu je to zapotřebí.

Odp2: Zpráva ČT
ivan, 7.1.2013 21:27

Protože mu to vrtá hlavou Vší silou.

Odp: Zpráva ČT
ivan, 7.1.2013 21:15

Nelíbilo se mu v Ráji a to se muselo, navíc nosil klobouk i když zrovna nefrčely!

No, Romantiku, nezdá se ti to podezřelé když všichni nosili čepice? Určitě v tom něco bylo, jenom přijít na to co? Jenom na to přijít !!..

Představ si třeba Che, nebo Mao C. Tunga s rudou hvězdou na klobouku, kdo to kdy viděl, kam bychom přišli?

Taky cítíš ten rozvrat?

Odp2: Zpráva ČT
Vlastimil Čech, 8.1.2013 12:14

Tyhlety rozdíly mě docela zajímají:
co je ještě čepice a co už klobouk? Kde začínají hučky? Čím se přesně liší Ušatá čepice od ušanky a čím kožešinová čepice od beranice? Může být beranice třeba z jiné kožešiny než berana? A jaký je zásadní rozdíl mezi rádionkou a baretem?
Řekl bych že těch typů a druhů pokrývek hlavy je víc, než nepřeberného množství názvů a jmen... Anebo si vezměte názvy nádob: sklenička, pohárek, pohár, kalich, kalíšek, puclák, hrnek, kafáč, džbánek... asi by měl někdo definovat čím se liší pohárek od kalíšku...:-)
Pokouším se o vtipy ovšem, bavíme se o hloupostech. Proč by nemohl Mao nosit občas klobouk? Třeba panama? Nebo baseballovou čepičku? Byl jsem v museu Tonaku v Novém Jičíně... to byste byli překvapeni, co se dá vymyslet na téma:„pokrývka hlavy“ ...a některé ty „pohlavní pokrývky“ byly docela hezké a řekl bych i praktické... upřímně lituji, že naše zdravotnice už nenosí ty čepečky... vypadala ta děvčata moc hezky... a vůbec, čím se technicky liší čepec od kloboučku či dámské čepice? :-)
Copak mezi námi nějaká modistka, kloboučník nebo čepičářka?

Odp3: Zpráva ČT
Tlapka, 8.1.2013 20:18

K pokrývkám hlavy:
Proč se říká strčte si to za klobouk a ne za beranici, rádionku.... souvisí to s tím, že klobouky bývají zdobené a řádionky nikoliv?
K nádobí:
K jedu se hodí číše lépe než třeba hrnek. A proč?
Nebo: Má z ostudy kabát... proč ne plášť nebo bundu?

Odp4: Zpráva ČT
Vlastimil Čech, 8.1.2013 21:13

Možná proto, že ostuda se nepoužívá na pelerinu nebo pončo :-)
No, vidíte a zlosti plný kýbl, a ne kbelík, vědro, nebo okov...

Odp4: Zpráva ČT
ivana Kozárová, 9.1.2013 22:03

Za kloboukem je to vidět: puget,sojčí pírko,štětiny,kohoutí brk.... Bude to ironie. Jako ozdob si tím kebuli,ať ostatní vidí,co máš v hlavě....

Odp5: Zpráva ČT
Zákys, 10.1.2013 2:58

Staré baby to sú, to sú,
od starosti vajca nesú.

se zpívá na Slovácku.

a pokračuje:

Kázali mě sito spravit, ja sem spravil řičicu,
kázali ně chlapa spravit, já sem spravil d;-)

Odp6: Zpráva ČT
Zákys, 10.1.2013 2:59

Pokračování: děvčicu.

Odp7: Zpráva ČT
Tlapka, 10.1.2013 10:37

Když jsem šel do ... ? potkal jsem sedn babic. Ó vy Babice staré krabice, řekněte kde leží ... dál nevím do čeho to šli?

Odp8: Zpráva ČT
ivana Kozárová, 10.1.2013 11:11

Drahoslavic!

Odp9: Zpráva ČT
ivana Kozárová, 10.1.2013 11:12

.. když jsem šel- dnes tejden do Drahoslavic,potkal jsem na cestě sedumnáct babic. Hej,vy babice,starý krabice,povězte,kde leží Drahoslavice! Jupí,už to mám!!

Odp3: Zpráva ČT
%, 8.1.2013 21:16

Pane Čechu,
život se velmi zrychlil, zpraktičtěl a „odhodil v dál “ ( -: ) nejen klobouky pánské, ale zejména klobouky dámské. Dámy dnes v patnáctistupňovém mrazu chodí buď prostovlasé ( ! ) s mrznoucíma ušima, nebo s hlavou krytou kapucou od bundy. Ony předválečné bohaté „nepracující dámy“ byly nucené se po válce změnit na podstatně chudší pracující ženy, pro které se klobouky, sukně a krajkové halenky při práci staly krajně nepraktické.

Po r. 89 bylo z médií ohlášeno něco v tom smyslu, že už „práce nešlechtí člověka“, že už se nesluší zdravit „práci čest“. Z toho ženy usoudily, že už se nesluší nosit ani při práci praktické šátky. Proto šátky zimní i letní, se stydí si dnes uvázat už i staré babky. Obdobou jsou „ v dál odhozené “ rádiovky, které za socíku patřily k „uniformě“ pracujícího muže, a to nejen dělníka.

Proč ale pan I. Placák změnil téma „Petr Placák“ na téma „klobouk“ ?

Odp4: Zpráva ČT
ivan, 10.1.2013 0:10

Ale já jsem žádné téma nezměnil, Romantiku, naprosto jasně jsem ti odpověděl. Petr Placák opravdu nosí klobouky. Divný není klobouk, ale to, že to někoho sere a sralo, zrovna tak, jako někoho sere co si kdo hraje a jak to hraje, nebo co si kdo myslí, co píše, nebo říká.

Prostě plastikový svět stejně myslících a jednajících lidí v uniformním světě nemusí být ideál každého.

Ale ty asi stejně nechápeš spojitosti, že ?

Petra Placáka sral ten rudýma linkama nalajnovaný svět zarámovaný ostnatým drátem stejně jako Ivana Placáka, co je na tom divného? Prostě jsme nechtěli Ráj a to se přece muselo trestat. Jak by to vypadalo kdyby si každý nosil nebo dokonce myslel co chce! Že?

Petr Placák, The Plastic Peple of the Univers, Koruna, České děti, Fízl, publikace.

Ty, Romantiku, takový radostín socialistického člověka a neznáš svého, nikoliv třídního, ale společenského nepřítele?

Práci čest! .. proč ne?

Dobrý den!.. taky dobrý.

Dobrý den v práci..velmi dobré.

Dobrý den po práci ..nejlepší.

Veekend.. přímo zlatý!

Iv.

Odp5: Zpráva ČT
ivan, 10.1.2013 0:39

Další kloboučníci jsou třeba, Suchý, Šlitr, Přeučil, Jakubisko, Kopecký, Werich, Gorbačev - sociální konzervativci.

Čepičáři,- Lenin, Stalin, Che, Fidel, Mao - jasní revolucionáři.

Spíš potkám princeznu se zlatou hvězdou na čele než revolucionáče s rudou hvězdou na klobouku.

Už chápeš? Petr Placák nosí klobouk, to mu přece nemohlo být tolerováno. Taková pohrdavost!

Odp6: Zpráva ČT
Zákys, 10.1.2013 3:15

„Kulatá čepice, špičatá brada,
uprostřed ulice ohnutá záda,
kdo to tam blije, kdo to tam zvrací,
to soudruh Lenin se ze schůze vrací“.
Si může bez uzardění dovolit napsat kdo si aspoň přečetl(ne nastudoval) Stát a revoluce, Co dělat, Imperialismus, nejvyšší stádium kapitalismu, Materialismus a empiriokriticismus... Ostatní jsou jenom omílači novodobého klišé, „pocukrovaného“ vlastní omezeností skrývajícího se za jakýsi originál(za který může příroda a ne oni) nového kafemlejnku

Odp7: Zpráva ČT
ivan, 10.1.2013 7:38

Pchjongjangská romance.

Vidím v dáli město rudé z jehož slávy hovno zbude.

Nad ním hvězda pěticípá, pod ní národ hlady chcípá.

Odp8: Zpráva ČT
Tlapka, 10.1.2013 10:39
Odp9: Zpráva ČT
ivana Kozárová, 10.1.2013 13:33
Odp8: Zpráva ČT
%, 10.1.2013 22:29

... a teď nechcípá ? ... a dokonce pod celým kruhem hvězd !

Odp8: Zpráva ČT
Zákys, 12.1.2013 9:32

Jako vždycky. Oběť špatné četby. Vám již nepomůže ani, co někdy pomáhá, špatné čtení špatných zpráv. Vám nepomůže již ani to, když vás šoupnou 2,5 m pod zem. To nebudou žrat ani červi, pro které jinak žijeme.

Odp6: Zpráva ČT
Vlastimil Čech, 10.1.2013 9:07

Sakryš! Tohleto mne nenapadlo... máte pravdu! Ono nějak ta pokrývka hlavy s orientací politickou souvisí...
I když! Brigadýrku nosil i Masaryk i Hitler...
(mimochodem, hitlerova čepice byla prý nadměrečná proto, že uvnitř byla instalována lehoučká ocelová přilba)
že takovou tu „képi“ nosili de Gaule i Castro je evidentní, byli to vojáci...Jo, je to tak, máte pravdu... Co by byl Arafat bez svého shemagu...;-)
Prostě dobrý postřeh...

Odp7: Zpráva ČT
Tlapka, 10.1.2013 10:44

Symbolickou důležitost vidíme u hlavopokrývek u osob uniformovaných, praktickou u osob pracujících (horníci a pod). Nezapomínejte na Korunu „nasadil tomu korunu“. Také papež a kardinál mají jednotné krytí hlavy. Člověk Obecný chodí na hlavě bez nebo s kapucou.

Odp8: Zpráva ČT
Zákys, 10.1.2013 22:19

Prázdná stodola napotřebuje střechu. To platí i výše, ukritiků pohlavních porývek.

Odp9: Zpráva ČT
Tlapka, 14.1.2013 13:20

V tom případě lze doporučit pro někoho těžký kosmický skafandr

Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
%, 9.1.2013 20:23

a pouvažujte:

1) My lidé jsme proti VESMÍRU tak malí a bezbranní, že jsme pro VESMÍR zcela bezvýznamní a zanedbatelní.

2) Délka našeho života i života případných potomků je v poměru k vesmírným časovým dimenzím také zcela zanedbatelná.

3) Jsme organického původu. Hmota našich těl po ukončení naší existence se rozpadne. Nic zajímavého hmotného po nás nezůstane.

Prosím proto každého rozumného člověka, aby se pokusil ke svým bližním být slušný, ohleduplný a slabým a nemocným aby nezištně pomáhal. Toto, to znamená konání klasických „dobrých skutků“ je to jediné, co snad určitou dobu přetrvá naši hmotnou tělesnou stránku, a co jediné má význam v mezilidských vztazích .

POMOC SLABÝM, NEMOCNÝM a NEŠŤASTNÝM.

Jedině tak se může malý člověk stát VELKÝM ČLOVĚKEM, na kterého i po jeho smrti budou lidé s vděčností vzpomínat.

Odp: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
Vlastimil Čech, 10.1.2013 9:18

Hezky napsáno... souhlasím....
Někde jsem slyšel takové „moudro“: „Žij tak, aby -až budeš umírat- ses mohl usmívat, a ti ostatní plakali“
-----------------------

Ale znám taky: „Která slova by jsi chtěl slyšet před tím, než zaklopí za tebou víko rakve?“
„no, přece“: „NE, NE! ON ŽIJE!“;-)

Odp2: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
Tlapka, 10.1.2013 10:50

To je pěkné moudro. Při umírání se budeme smát jak jsme si užili a ostatní plakat, že nic nezdědili. V rakvi bych se probudit nechtěla, tose mi nezdá seriozní vůči příbuzným.

Odp3: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
ivana Kozárová, 10.1.2013 13:41

Ale stávalo se to,vyprávěli mi mnozí důvěryhodní i s podrobnostmi. To bylo v dobách,kdy mrtvý ležel tejden v komoře na prkně.Teď na to není čas,tak dlouho čekat a popravdě řečeno,není ani zájem;-)

Odp2: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
%, 10.1.2013 22:24

Děkuji za příznivý komentář.

Odp2: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
Juras, 16.1.2013 8:00

Fór je pěknej, ale předpokládá ateistickou víru. Jenom tak by znamenalo, že člověk neumřel. Pokud to ale funguje podle bohavyznavačů, tak bych to v rakvi slyšet nechtěl. Už bych byl na cestě do něčeho lepšího a tato slova by mě vcucla zpátky :-)

Odp3: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
Tlapka, 16.1.2013 10:01

Taky to by nebylo moc příjemné protože z rakve by oživlého by poslali do nemocnice a cyklus by se opakoval.

Odp4: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
ivana Kozárová, 16.1.2013 15:47

Edgar Allan Poe popsal případ násilím provdané dívky,která po nedobrovolném sňatku s bankéřem chřadla,chřadla až uchřadla a byla pohřbena do rodinné hrobky. O smrti své milované se dozvěděl původní nápadník - medik.Za ouplňku se vypravil na krchov,za pomoci hrobníka,kterého podplatil,se dostal do hrobky,otevřel cínovou rakev a připravenýma chirurgickýma nůžkama si chtěl na památku ustřihnouti pramen z kadeří své lásky. Při tomto úkonu se bezděky projevila profesionální deformace a on přiložil ucho na hrudník své nejmilejší a radostně překvapen zjistil,že srdce - no jasněže to byla bradykardie - tluče!!!!!!A tak zase za pomoci hrobníka dopravil nešťastnou nevěstu do vyhřáté postele hrobníkovy ženy a tam ji za pomoci tepla,rumu a vysvlečením z ohavného svatebního roucha křísili tak dlouho,dokavad se zcela neprobrala.... Jak to bylo možné hnedka hupky hupky na loď a z Anglie šupky hupky do USA,kde dostudoval. Po třiceti letech emigrace usoudili,že je doma už nikdo nepozná,ale strašlivě se zmýlili,bankéř svoji zesnulou ženu poznal a soudě,že přišel o majetek,dal to k soudu,že mu byla ukradena žena - ověřil si to prohlédnutím prázdné již rakve .... Soud mu však právo na manželku neuznal.... Poe uvádí,že to psal na základě skutečné události....Ještě mám doma kresby dětí na toto sugestivní téma......

Odp5: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
Tlapka, 16.1.2013 20:36

To je dobrá historie, někde jsem slyšela, že existuje prostředek aby člověk vypadal jako mrtvý v podobných případech, kdy by jej potkalo něco horšího - jako Fantom z Morrisville - taky se říká Dělej mrtvého brouka. Na mrtvé se neútočí ani se po nich nic nechce.

Odp6: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
Zákys, 17.1.2013 12:22

Zemřel ve dvaceti, pohřben byl v osmdesáti. To jsou zpravidla ti věční moralisté... Ti věční starci, kteří tráví život potlačováním svých vášní, a když je zahrada odkvetlá, nejdou ani zádumčivě přivonět k poslední růži.

Odp7: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
Tlapka, 17.1.2013 12:57

ale to není ten případ.

Odp5: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
Vlastimil Čech, 17.1.2013 8:29

No, vidíte, a V.Č. si myslel, že originelní případ je ten o Sněhurce a sedmi trpaslících...

Odp6: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
ivan, 17.1.2013 9:51

Šípková Růženka byla taky probuzena k životu z ustrnutí.

Odp7: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
Tlapka, 17.1.2013 12:56

To jsou báječné příklady to jsem si nespojila. Dělat se mrtvý je dobré pro příští život.

Odp8: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
ivan, 17.1.2013 14:27

U Schakespearova Romea a Julie se to zrovna moc nevyplatilo.

Odp8: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
*, 17.1.2013 16:22

Paní Tlapko, ale vždyť (obrazně řečeno) totéž dělají i vlivní současní politici, když nechtějí něco řešit. Zkrátka mlčí, místo aby konali, jak je jejich povinností.

Odp9: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
Tlapka, 29.1.2013 18:29

Je to jejich Přirozenost. Třeba v TV rozhovoru, všichni už o maléru vědí a politik řekne- aleale, to slyším poprvé od vás. ....

Odp8: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
Zákys, 17.1.2013 16:45

Spánek někdy posiluje, některé však vysiluje!!!:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3UKS0mwKIRI

Odp9: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
ivana Kozárová, 18.1.2013 18:57

Spánek je bratr smrti

Odp10: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
%, 30.1.2013 6:19

... i ŽIVOTA. Spánkem nabírá člověk sílu k životu po nemoci, po velkém fyzickém a psychickém vyčerpání i třeba po „opici“ ( -:).

Odp11: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
Tlapka, 30.1.2013 11:18

Podle toho, jaké má sny. Já se vždycky v noci hrozně unavím, když řeším pracovní problémy.

Odp12: Vážení přátelé, podívejte se na hvězdnou oblohu
ivana Kozárová, 30.1.2013 12:03

Mně to nekdy škubne nohou,probudím se a jdu si zapsat to,co se mi vybavilo,že bych mohla zapomenout:-(

Jak se zbavit vší
Monika, 11.3.2013 12:45

Ve škole to je raz,dva. Přinese to jeden a pak trpí celá třída! My jsme umyly několikrát vlásky Liquidem a musím zaklepat, že máme od nich pokoj. Je to super, levné a obsahuje i sérum , které jsem v jiném balení ani neviděla. Pak jen to vyčesání, které není oblíbené,ale zvládli jsme to a jsme čistí :)

Vši
Lucie, 23.3.2013 23:42

Souhlasím. Po par radách s ženskýma jsme ve školce osoudili, že Liqido pomohlo většině-i nám! Už bych nic jiného nezkoušela a jsem ráda, že jsem našla něco, co nám fakt pomohlo a ne jen vyhozené OPĚT peníze!

Liquido
tereza00, 16.6.2014 11:19

Ahojte holky, my jsme toho taky vyzkoušeli už řadu, ale musím uznat, že spokojení jsme byli až s Liquidem Forte. Je silnější, jeho účinky ty potvory konečně zabije a pak jen vyčesávat, uff a máme to zasebou :)

Blechy
iva, 16.6.2014 20:59

Spíš mne trápí blechy, lezou na lidi? Objevila jsem u pejska lezl v něm brouček, chytila jsem ho, ale vůbec mně nenapadlo, že je to blecha. Až když jsem chytla třetího a ten skočil trošku. No už se drbu, ale pejsek zase k ránu bude dobývat ke mně do postele. Zítra koupím nějaký ten šampon na blechy, ale bojím se, že tode jako kdysi když jsme odblešovali \pimpka a všechny bleška se nahrnuly na místo, které bylo bez šamponu. Nevím co dělat..Mám psa od ledna je na mně hodně fixovaný. Dnes mu říkám celý den blecháči a on vypadá, že už to ví, že má blechy.

Odp: Blechy
ivana Kozárová, 17.6.2014 11:04

Ivo,kdyby byla jediná blecha v autobuse,skočí na mě.Pomohl mi tea tree olej. Mám ho stále u sebe,malou lahvičku a čas od času - třebas před vstupem do autobusu nebo do lesa - klíš´tata - pár kapek za uši,na ruce,pod paží - pot nezapáchá - a na chodidla a vystaráno! nejlepší repelent. Ředěný s vodou i pro pejsky,kočky a koně...

Odp2: Blechy
iva, 17.6.2014 12:46

Aha a už si vzpomínám, žes mi o tom psala myslím v souvislosti s komáry. asi se to kupuje v lékárně, že. už jsem koupila šampon, ale zkusím i ten tea tree olej. pes má protiparazitický obojek, ale už jsem mu vytahovala klíštata a ted ty blechy nebo spíš to vypadá jak brouček.

Odp2: Blechy
Juras, 18.6.2014 9:29

Jsem četl, že kočkám se to nemá dávat, protože se olizujou a potom jim bývá blbě a umírají. Je to jed, nesmí se užívat vnitřně.

Odp3: Blechy
ivana Kozárová, 18.6.2014 11:01

Blbě jim bývá a jsou omámeny po spotech,co se dávají za lopatky a olizujou si to vzájemně. Tea tree ředěný 1:10 za uši a po těle vetřít do kůže neolizovaly,jen se po tom oklepaly a nic jim nebylo... Vlastní zkušenost. Tea tree je čistě přírodní produkt,nechce se mi věřit,že by po olíznutí pár kapek kočky mřely,- ale kdo ví,třeba s tím má někdo zkušenost... Jsou případy i výjimečné...

Odp4: Blechy
Juras, 19.6.2014 12:26

Muchomůrka zelená je taky čistě přírodní produkt ;-)

Odp5: Blechy
ivana Kozárová, 19.6.2014 13:40

To jo,to jo,taky Oměj Šalamounek,ale to bych použila spíš na lidi:-)

Odp: Blechy
ivan, 18.6.2014 17:48

,, Frontlaine„ má dlouhodobý a jednoznačný účinek a nemění svoje složení jako biologické přípravky, tedy je i dlouhodobě skladovatelný což je praktická výhoda kterou oceníš až časem. Výhoda je jednoduchá aplikovatelnost. Protiparazitické obojky a šampony jsou vyhozené peníze a tahákem z kapes lidí s krátkodobou účinností a nízkou ochranou protože nechrání proti různým závrtkám a podobně které napadají kožní a podkožní vrstvy ve shlucích které dokáží vyvolat i hnisavé záněty nebo silnou kožní svědivost. To, že se ti pes nebude neustále drbat zvýší i tvůj ,, uživatelstý “ konfort ne neurizovaného psa, což je i klidnější pohoda v domácnosti. Dlouholetá vypozorovaná zkušenost.

Nic není všemocné, ale s klidem můžu doporučit.

Iv.

Odp2: Blechy
ivana Kozárová, 19.6.2014 13:42

Frontline na psa je výborný,taky z vlastní zkušenosti. Na kočky to bylo horší,protože si to vzájemně olizovaly a úplně při tom zblbly a motaly se,chuděry,Ten Tea tree neolizovaly,i když,pravda,nadšeny jím nebyly;-)

Odp2: Blechy
iva, 21.6.2014 10:50

Pohledám kde to dostat koupit. Obojek stál 600,- což platil syn já bych rovnou koupila ten šampon , který stál 100kč. Šamponem jsme ho vydrbali a našla jsem zase takové polomrtvé blešky. Tak si ted´hrajem na opičky, pejsek je zrzek tak se to dobře hledá.

Odp3: Blechy
ivan, 21.6.2014 11:32

Nekupuj to v různých Zverexech, ,,Krmení pro zvířata" ani v lékárnách. Zavojej si do dvou -tří veterinárních ordinací a porovnej si cenu. Zpravidla je nejnižší právě tam. Vyplatí se větší balení, jednak je kdykoliv po ruce a nedochází v nevhodnou dobu. ( Nevhodná doba je kdykoliv)

Zvířecí kámoš je nová kvalita do života. Nikdy nemá postranní úmysly a je mu jedno kolik máš v kapse a jaké máš společenské postavení. Tak ať je vám spolu dobře. Iv.

Vši
leniiickaaa, 5.10.2014 10:40

Nám pomohlo Liquido forte, to vyčesávání bylo šílené, ale hlavně, že už to máme za sebou.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru