Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Dlouhé vlasy a vši"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp8: Jsou dvě možnosti při řešení lékařských...
Etanan, 2.8.2007 0:03

je to půl roku. Pravdou je, že jsme vyplácali celou lahev Orthosanu a že jsme zasáhli ve škole, abychom donutili i ostatní rodiče hlavy dětem kontrolovat, ale po první akci vši zmizely.
Abyste pochopili- když jsem chodila do školy, občas se tam vši objevily, chodilo s námi do třídy mnoho cikánů, než je rozdělili po zvláštních školách a dalších třídách. Moc hygieně nedali, bydleli v děsných domech ( ne že by je sami zničili, ale dostali tenkrát od města to nejhorší, co bylo k dispozici). A tehdy se děti strašily, že jim rodiče oholí kvůli vším hlavu. Moc dobře si pamatuji na ten děs a hrůzu, holky by tenkrát raději umřely, než si nechaly své culíky ostříhat. Bez legrace. Kluci to nesnášeli o nic lépe. Dětem na jejich vzhledu záleží často víc než dospělým, vzhled je zařazuje to v dětské hierarchii asi nejvíc a představa dospělých, že dětem nevadí, jak vypadají nebo že „ se s tím vypořádají, však jim vlasy dorostou“ je chybná. Dětský svět je mnohem krutější než svět dospělých. Navíc jim chybí možnost se bránit vůči tomu, co s nimi dělají dospělí.
Některým dětem nevadí, že mají třeba oholenou hlavu ( i když tím stigmatizace zavšiveného dítěte řve do světa několik měsíců, co se stalo), ale to jsou výjimky. Děti vám v tomto ohledu pravdu neřeknou. My to musíme poznat a pochopit. A pak jednat tak, abychom jim neublížili, třeba nechtěně. A věřte, že oholená hlava kvůli vším je pro dítě obrovský problém.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.