Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Dlouhé vlasy a vši"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Zasraný vši už nemám sílu bojovat...
(:-o, 6.10.2010 0:44

... jasně, pusťte se do toho. Protože prokazování zavšivení určitého konkrétního žáka by bylo těžké, doporučuji to právně ošetřit stejně šalamounsky, jako to je stanoveno v Zákoníku práce. V ZP je paragrafem č. 66 stanoveno, že zaměstnavatel může zaměstnanci ve zkušební době (která je zpravidla 3 měsíce) zrušit pracovní poměr bez uvedení důvodu. Tedy obdobou pro školní řád by mohlo být, že:
„ Ředitel (ředitelka) školy může ve zkušební době 3 měsíců od začátku školního roku žáka (studenta) ze školy vyloučit bez uvedení důvodu“.

Zmíněná formulace sice odporuje všem klasickým právním a morálním normám, ale současní vládní činitelé ji podporují a hájí, a zaměstnavatelé podle ní činí.
Rozdíl mezi ředitelem školy a zaměstnavatelem však je takový, že ředitel na každého i zavšiveného žáka dostává od státu dotace, zatímco zaměstnavatel za každého bezúhonného nevinného zaměstnance musí státu odvádět sociální a zdravotní pojištění, což se mu nechce.

Navrhuji: Všechny bývalé zaměstnance, jimž zaměstnavatelé zrušili pracovní poměr ve zkušební době bez uvedení důvodu, vrátit do škol. Školy by o ně stály, protože by na ně na každého dostaly od státu dotace, a současně by na ně stát obnovil placení zdravotního a sociálního pojištění. Tyto platby na pojištění těchto znovustudentů škol by si pak stát od bývalých zaměstnavatelů těch lidí refundoval. A místo nezaměstnanosti by tak lidé propuštění ve zkušební době bez uvedení důvodů navíc získali zdarma další kvalifikaci.

A vůbec: Když chtějí Páni Podnikatelé soukromě podnikat, soukromě vydělávat a soukromě bez uvedení důvodu propouštět zaměstnance, ať také soukromě hradí a platí veškeré náklady na výchovu a vzdělání dětí a studentů, kteří se pak stanou jejich zaměstnanci. Proč by náklady na výchovu a vzdělání dětí měli hradit rodiče a stát, když o následném zaměstnání nebo nezaměstnání mladých lidí rozhodují Páni Podnikatelé.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.