Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Dlouhé vlasy a vši"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp2: Zpráva ČT
Vlastimil Čech, 8.1.2013 12:14

Tyhlety rozdíly mě docela zajímají:
co je ještě čepice a co už klobouk? Kde začínají hučky? Čím se přesně liší Ušatá čepice od ušanky a čím kožešinová čepice od beranice? Může být beranice třeba z jiné kožešiny než berana? A jaký je zásadní rozdíl mezi rádionkou a baretem?
Řekl bych že těch typů a druhů pokrývek hlavy je víc, než nepřeberného množství názvů a jmen... Anebo si vezměte názvy nádob: sklenička, pohárek, pohár, kalich, kalíšek, puclák, hrnek, kafáč, džbánek... asi by měl někdo definovat čím se liší pohárek od kalíšku...:-)
Pokouším se o vtipy ovšem, bavíme se o hloupostech. Proč by nemohl Mao nosit občas klobouk? Třeba panama? Nebo baseballovou čepičku? Byl jsem v museu Tonaku v Novém Jičíně... to byste byli překvapeni, co se dá vymyslet na téma:„pokrývka hlavy“ ...a některé ty „pohlavní pokrývky“ byly docela hezké a řekl bych i praktické... upřímně lituji, že naše zdravotnice už nenosí ty čepečky... vypadala ta děvčata moc hezky... a vůbec, čím se technicky liší čepec od kloboučku či dámské čepice? :-)
Copak mezi námi nějaká modistka, kloboučník nebo čepičářka?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.