Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Dlouhé vlasy a vši"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp3: Zpráva ČT
%, 8.1.2013 21:16

Pane Čechu,
život se velmi zrychlil, zpraktičtěl a „odhodil v dál “ ( -: ) nejen klobouky pánské, ale zejména klobouky dámské. Dámy dnes v patnáctistupňovém mrazu chodí buď prostovlasé ( ! ) s mrznoucíma ušima, nebo s hlavou krytou kapucou od bundy. Ony předválečné bohaté „nepracující dámy“ byly nucené se po válce změnit na podstatně chudší pracující ženy, pro které se klobouky, sukně a krajkové halenky při práci staly krajně nepraktické.

Po r. 89 bylo z médií ohlášeno něco v tom smyslu, že už „práce nešlechtí člověka“, že už se nesluší zdravit „práci čest“. Z toho ženy usoudily, že už se nesluší nosit ani při práci praktické šátky. Proto šátky zimní i letní, se stydí si dnes uvázat už i staré babky. Obdobou jsou „ v dál odhozené “ rádiovky, které za socíku patřily k „uniformě“ pracujícího muže, a to nejen dělníka.

Proč ale pan I. Placák změnil téma „Petr Placák“ na téma „klobouk“ ?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.