Malé úvahy o problémech kolem nás

Komentáře k článku

18.7.2007 15:48

Ptáci, my a chřipka

Je to zhruba rok a půl (tuším, že leden 2006) od posledního článku na Svíci na tohle smutné téma a ptačí šílenství má další pokračování.
Letos v červnu a červenci se vyskytla další ohniska ptačí nákazy, bylo vybito cca 80.000 kusů! drůbeže, vymezila se ochranná pásma a stanovila jakási sledovací či vyčkávací doba. Média se zachovala skvěle. Byli jsme svědky srdceryvné scény, kdy stará paní bránila svého papouška před smrtí v plynu a ... sám pan ministr jí přinesl nového. Viděli jsme stovky mrtvolek kuřat, slepic, krůt. Slzy v očích místních a jejich rezignaci. Ale nikdo nevystoupil a neřekl: Lidi nebojte se ...
Co bude dál? Kdo nás k tomu nutí? Kde zůstal zdravý selský rozum hospodáře? Mám pocit, že strach z čehosi neznámého nám diktuje takovéhle nepřiměřené a nesmyslné reakce. Strach přeci není na místě, na tuto nemoc neumírá denně tisíce lidí, jako na nemoci jiné. To už bylo mnohokrát probráno nejen zde, ale i jinde na netu.
Anebo jsou tyto akce čísi záměr? Je za tím něco jiného, než jen likvidace ohnisek nákazy? To je čistě spekulativní myšlenka, ale i to se dá na netu najít.
Stát samovolně převzal roli hospodáře a lidi už do toho nemají co mluvit. Pro stát není problém dělat radikální řešení, ale pro malého sedláčka, který ty svoje kuřice vypiplal z vajíčka, to problém je. Pro něj to nejsou jenom peníze (i když pro peníze to jistě alespoň částečně dělá), pro něj to je i způsob života.
Nemyslím si, že je to všechno masové vybíjení (bráním se výrazu vraždění – ten patří jinam) nutné. Vždyť co je složitého na opačném postupu: Objevil se nebezpečný vir a napadl nějaký chov? Zjistil bych rozsah nákazy, ale vždy konkrétně, ne máchnutím ruky anonymního úředníka od stolu a vyčlenil ty napadené jedince od ohrožených. Napadené (již nemocné) asi nezbude, než je tedy zlikvidovat. Ale ty ohrožené, ale zdravé by stačilo dát do izolace, karantény a po určitou dobu je sledovat. Pokud přežijí, je to výborné pro chov a na těchto přeživších bych založil další pokračování chovu, mají v sobě protilátky.
A preventivní vybíjení zdravé nenapadené populace je úplně zbytečné a zvrhlé.
Víte, já nejsem v této oblasti odborníkem (jsem jen pouhý dráteník = sdělovací technika), ale to, co je děje ve jménu nějaké hygieny mi připadá velmi, ale opravdu velmi scestné. Nejen v tomto případě, jsou známy i jiné „kuriozity“, které si hygienici vymýšlejí.
A to nemluvím o morálním dopadu takovéhoto hromadného vybíjení (nejen) ptactva. To už tu taky bylo, ale v jiné formě.

Viz...
Senior, 19.7.2007 9:44

Viz -
http://podnety.cz/podnet-cislo-20070719084936
Návrhy na úpravy textu uvedeného podnětu zasílejte na adresu : podnety@podnety.cz

Viz:...
Senior, 19.7.2007 9:46

Viz: http://podnety.cz/podnet-cislo-20070719084936
Návrhy na případnou změnu textu uvedeného podnětu odesílejte na adresu: podnety/n/podnety.cz

Nějaký Gandhí /není to prosím zelinař...
zednik, 19.7.2007 10:57

Nějaký Gandhí /není to prosím zelinař od sousedství, jak dnešni mladež reaguje/ řekl jedinou větu a sice - jak narod jedná se zvířaty, tak se mu to vrací.

Kompenzace
Tři kroky do tmy, 19.7.2007 18:03

Hysterie kolem ptačí chřipky a vybíjení drůbeže je pochopitelně tak trochu na objednávku mocného farmaceutického koncernu Gilead Sciences. V této souvislosti bych chtěl poznamenat, že si v žádném případě, ani na přímý rozkaz s. Topolánka, nekoupím lék Tamiflu. ;-)

Poměrně závažná je skutečnost, že anální alpinismus hlavonožců vůči farmaceutickým firmám vyjde drobné chovatele pěkně draho: například kompenzaci za utracenou slepici stát určil ve výši 50 Kč. To je naprosto k smíchu; nová slepice stojí kolem 150 korun a nějakou chvíli trvá, než začne snášet vejce, samozřejmě i v této době však hodlá žrát 2x denně. Na místě drobných chovatelů bych stát zažaloval o ušlý zisk.

Odp: Kompenzace
Tomy, 19.7.2007 21:59

Až za nějaký čásek bude zase vládnout s. Paroubek, tak toho poslechneš? ;-)

Odp2: Kompenzace
Pan Jogurt, 20.7.2007 2:47

Soudruh Paroubek, svým výrazným vzhledem neschopen popřít podobu s vepřem, vládnout již nikdy nebude, neb nejpozději do měsíce to přežene s viagrou a praskne mu srdce.

Odp: Kompenzace
Jana, 20.7.2007 14:29

Prosím o objasnění termínu anální alpinismus hlavonožců. Jde o nějakou formu vlezdoprdelismu?

Odp2: Kompenzace
Tři kroky do tmy, 21.7.2007 8:09

anální alpinismus hlavonožců

Je to klasická forma zištného vlezdoprdelismu. Snad s jedním rozdílem: pokud se občan XY rozhodne praktikovat anální alpinismus, obyčejně tak činí sám za sebe a ke svému prospěchu/škodě. Jestliže ale někomu leze do zadku někdo z představených státu (hlavonožec), většinou do toho zatáhne i občany - a ti to zpravidla nakonec všechno zatáhnou. Typickým příkladem je agent (nejméně) tří rozvědek Vondra a parlamentní pěnice Parkanová. :-(

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.