Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

14.8.2007 0:39

Láska je slepá...

Tak Vám tu povím můj tragikomický příběh, který se mi stal. Ještě když jsem chodíval na střední školu, jak už to bývá, zakoukal jsem se a později beznadějně zamiloval do jedné slečny. Nebylo to jen dočasné poblouznění, věděl jsem, že tohle je moje životní láska.

Jenže já povahou plachý a stydlivý kluk s flegmatickou povahou jsem v sobě nenašel dost odvahy a když už bych se k něčemu odhodlal, tak jsem zjistil, že má přítele. Věděl jsem, že nemá cenu vůbec něco začínat a tak jsem to v sobě přes dva roky dusil a nedával nic najevo. Ale když toho člověka vídáte den co den, tak je to těžké.

A tak jednoho letního dne po maturitě jsem vzal do ruky telefon a zbaběle napsal nějakou hrůzu ve smyslu, že ji mám moc rád, že mi bude chybět a že mé srdce patří jenom jí, ale že vím, že má přítele a nechtěl jsem, aby se kvůli mě trápila...

Čekal jsem všechno, i to, že mi neodpoví. Nakonec jsem se ale dozvěděl (krom toho, že nic krásnějšího ještě neslyšela), že ona mě má taky moc ráda a nemít svého přítele, tak by neváhala. Příběh jak z telenovely gradoval, když jsem poblouzněn dělal všechno proto, aby si mě jen trochu všimla a hltal jsem po každém jejím slovíčku. Párkrát jsme spolu mluvili i po ICQ a naše rozhovory byly vždy velmi emotivní.

Zlom nastal, když jsem ji čirou náhodou potkal jednoho dne ve vlaku. Bylo to poprvé, co jsme se viděli od té osudové chvíle. Krásně jsme si popovídali, oba červení až za ušima, vyměňovali jsme si letmé pohledy a úsměvy. Ale jakoby něco vyprchalo - možná zapracoval čas, možná jsem to už vzdával.

A tak naše další rozhovory po internetu byly daleko stručnější. A pak jsem ji potkal ještě jednou - tentokrát byla se svým přítelem. Já jako na potvoru jsem kolem nich procházel a tak jsem pozdravil. Ona však dělala, že mě nevidí a ani neodpověděla, což jsem naprosto nechápal a stál tam jak tvrdé Y. Pak se do toho vložil její přítel a zeptal se jí: „Ty ho znáš?“ Něco zamumlala o spolužákovi a já si připadal jak v té písni od Mňágy a Žďorp „U vedlejšího stolu“.

Nevím proč se tak zachovala, možná jí to nebylo vhod, možná jí bylo trapně, že jsem ji potkal s přítelem, možná se bála, že s něčim začnu... Každopádně takhle se zachovat neměla. A já si konečně uvědomil, že je čas definitivně zkončit. Že vše, co mě napovídala, byla pravděpodobně lež nebo polopravda a řekla to jenom proto, aby mě neranila ještě víc. Všechny ty sladké řečičky teď měly trochu hořkou příchuť. Řekl jsem si, že ji už nechci nikdy vidět a přestože ve mně zela najednou velká díra, rozhodl jsem se hledat jiného človíčka, který má v srdíčku podobně prázdno jako já...

Nádherně kruté
Senior, 14.8.2007 5:50

Mohou jen tiše závidět lidé, kterým nádherně krutý příběh nenaplněné první velké lásky chybí...

Odp: Nádherně kruté
Saw, 14.8.2007 11:13

Tedy pokud hned ten první neskončí u žiletky .) Ale i tak to má něco do sebe, příběh o tom jak to vypadalo po vydání Utrpení mladého Werthera už většina lidí asi slyšela...

Řekl jsem si, že ji už nechci nikdy...
Martin K., 14.8.2007 16:25

Řekl jsem si, že ji už nechci nikdy vidět a přestože ve mně zela najednou velká díra, rozhodl jsem se hledat jiného človíčka, který má v srdíčku podobně prázdno jako já...

To sice pomůže ale paměť a srdce neoklameš ...
Ale jinak to nejde. :-)

Odp: Řekl jsem si, že ji už nechci nikdy...
casik, 14.8.2007 16:36

To je pravda, zapomíná se těžko a někde v hloubi duše to zakoření a už tu vzpomínku ze sebe člověk nedostane... :-)

Odp2: Řekl jsem si, že ji už nechci nikdy...
Aleš Janda, 15.8.2007 17:28

Hlavně se nesnaž tu „díru“ hned zaplácnout někým jiným :-) To by pak ta další holka byla chudák - to by nebyla nová holka, to by byla pouze náhrada té staré holky. Pořád bys je srovnával. To je špatně. A jak by takový vztah pak mohl dopadnout.. :-)

Teď hlavně buď v klidu, vyčisti si hlavu a do té doby buď sám. Neboj se, že bys o něco přišel, nepřijdeš. Naopak si užívej chvilkového volna, pak už (v lepším případě) nebude ;-) Teprve až ti ta původní holka bude úplně volná a třeba celý týden si na ni ani nevzpomeneš, tak můžeš hledat další vztah - plnohodnotný vztah, ne jen nějakou oběť na zaplácnutí díry ;-)

Ať se daří :-)

Odp3: Řekl jsem si, že ji už nechci nikdy...
Martin K., 16.8.2007 17:46

Teď hlavně buď v klidu, vyčisti si hlavu a do té doby buď sám. Neboj se, že bys o něco přišel, nepřijdeš. Naopak si užívej chvilkového volna, pak už (v lepším případě) nebude :-)

Vždyť doteďka si užíval (užívá) volna a byl (je) sám. Žádná změna ;-).

První neopětovaná láska a první rozchod je rozdíl ;-).

Odp4: Řekl jsem si, že ji už nechci nikdy...
Aleš Janda, 17.8.2007 13:12

Pokud toho má tak plnou hlavu, že cítí potřebu psát i články, pak si toho volna zjevně příliš neužívá :-) Asi v tom až takový rozdíl nebude :-)

Odp5: Řekl jsem si, že ji už nechci nikdy...
Martin K., 19.8.2007 20:26

Byl sám, je sám a Ty radíš, něco ve smyslu :„buď teď (prozměnu) chvíli sám“.

A když s ní nechodil, tak to nemohla být jeho holka. ;-)

Odp6: Řekl jsem si, že ji už nechci nikdy...
Aleš Janda, 19.8.2007 21:43

Rozdíl je v tom, že předtím byl sám, ale dělal si naděje. Teď už si je nemůže dělat. Změna to moc není, ale pro něj asi jo ;-)

Odp7: Řekl jsem si, že ji už nechci nikdy...
Kachněnka, 24.1.2008 16:12

Alešku promiň, ale Martin má pravdu. Neopětovaná láska ti hlavně nikdy nezlomí srdce tak, aby sis musel dávat pauzu na vzpamatování.

Odp3: Řekl jsem si, že ji už nechci nikdy...
Kachněnka, 24.1.2008 16:14

Co se týče náhrad , tak sem viděla, jak taky taková holka může dopadnout. A není to nic hezkého

Sladká bolestínskost
Deever, 14.8.2007 21:18

Ach, jak dojemné, Goethe a jeho Werther by snad ani nebyli lepší. Kolik takový příběhů už jsme slyšeli? Ta smutná ubohost a neschopnost poručit srdci vlastnímu, které se řidí jen vlastní nelogickou emocionální smrští, aby přestalo milovat. Nejsme toho schopni. Muži jako ženy, každý jinak a přesto všichni stejně.

Trpíme, přátelé. A právě to odmítnutí, ta nesvoboda rozhodnutí nás bolí, pálí a drtí zevnitř ještě hůř, než kdyby to byla naše volba. Váš příběh je, drahý casiku, jeden z milionu a stejně jako ty miliony ostatních se odplaví na vlnách ... dospělosti? Spíš ale asi v tikotu hodin času...

Zlomte vaz a žijte blaze.

Odp: Sladká bolestínskost
katka, 8.9.2010 10:37

Druhé finále se kvapem blíží! Ještě máte možnost se utkat o účast!! O dalších až 30 zájezdů pro svého miláčka se pak bude hrát v sobotu 11. září. http://www.facebook.com/home.php?#!/ZmrzlinyNestle?ref=ts

Láska bolí
Jana, 15.8.2007 20:21

Láska bolí, jak to zpívají Nazareti. Co, k tomu dodat. Jedna vlaštovička jaro nedělá, pro jedno kvítí slunce nesvítí, ale to se snadno říká, když je jednomu mizerně, že?
Určitě si ale myslím, že příště byste měl překonat svou nesmělost a začít zpracovávat vyhlídnutou slečnu včas, dřív, než vás předběhne nějakej moula, kterej má tu výhodu, že se nestydí.
No, buď dostanete do ní, nebo po ní, jak se u nás říká. To už je riziko akce.
Taky mi jeden spolužák, pět let po gymplu, řekl, že byl celou dobu do mě zamilovaný. No, škoda, že to neřekl tenkrát, ještě na střední škole. To by se s tím dalo něco dělat. Pak už jsme byli oba zadaní a já jsem teda neměla ani tu nejmenší chuť něco měnit. Spíš mě naštval, že to nemohl říct dřív. Asi tak.

Šmarjá-Józef
Debža, 15.8.2007 23:55

A třeba by stejně stála za howby. Vyhlídni si nějakou tučňačku, ty bejvaj vděčný a solidní.

No, nic nemusí být natrvalo. Můžeš taky...
Martin K., 19.8.2007 22:05

Můžeš taky „chvíli“ počkat až bude volná a zkusit to znovu. Nic netrvá věčně, ale nevim...

Odp: No, nic nemusí být natrvalo. Můžeš taky...
casik, 20.8.2007 17:38

Tak to nevim - to bych se taky nemusel dočkat, jelikož se současným přítelem už chodí asi 4 roky... =-/ Jak říkáš - nic netrvá věčně, ani u mě.

Odp2: No, nic nemusí být natrvalo. Můžeš taky...
Beia, 2.12.2007 0:22

To že spolu chodí 4 roky, ještě nemusí znamenat nic. Chodila jsem jen s jedním - 4 roky a přece jsme se rozešli... Chci tím říct, že často si okolí myslí, jak vztah dvou lidí který trvá několik let není pevný, ale často bývá opak pravdou...

Odp: No, nic nemusí být natrvalo. Můžeš taky...
linuxdrak, 19.10.2007 19:21

Ahoj,
slepovane vztahy nemaji budoucnost.

Vlastni zkusenost.

Jan

Nechodím na tyto stránky příliš často a...
Olix, 21.8.2007 15:46

Nechodím na tyto stránky příliš často a tak ani pořádně nevím, jaké rozhovory se tu kdy odehrály... ale musím říci, že mne potěšilo, s jakou citlivostí je napsán tento článek i přiložené komentáře. Obdivuji „Casiku“ vaší odvahu ukázat nám všem, co se odehrává ve vašem nitru a také mě dostaly všechny ty komentáře a to především od mužů, kteří se snaží podepřít a povzbudit svého „webového“ kamaráda. Díky...

Pomoc...
Chwaca, 3.9.2007 19:36

Vazeny Casiku, podobny pribeh se mi stal,uz bohuzel nekolikrat. Ta nahla prazdnota v hrudi,jakoby z vas nekdo naraz vysal vsechen zivot je opravdu hrozna. Alkohol bohuzel pomuze jen docasne.Jestli muzu doporucit, tak sledujte horory typu (Horizont udalosti), to ti snad aspon castecne zacely srdce.

Ahojky, já už prožil 6 takovýmch lásek...
linuxdrak, 10.9.2007 21:42

Ahojky, já už prožil 6 takovýmch lásek - platonek.

Musíš se mít rád.....
Gina, 15.9.2007 10:59

Ahoj, problém takovéto poblazněné lásky je, že si neuvědomuješ svojí vlastní krásu a lásku,takže pak tomu člověku věnuješ lásku, kterou vby si měl věnovat taky sám sobě . Pokud nemáš rád sám sebe a doufáš že když budeš celým srdcem a naprosto bláznivě milovat druhou osobu tak všechno bude baječné, tak to ale není. Dokud necitíš pravou lásku sám k sobě, tak pak je težké mít rád někoho jiného. Neber to prosím jako nějaké keci vyčtené z knížky, jsou ze života. Myslela jsem, že bude stačit když ho bude milovat celým srdcem, ale zapomněla jsem na sebe, tak se teď učím mít ráda sama sebe :)
Měj se krásně:)

také čekám na svou lásku
slzička, 10.11.2007 20:05

Láska je nevypočitatelná, přijde, když ji nečekáš a než si ji uvědomíš je pryč:-( Říká se, že štěstí přeje připraveným. Já se připravuji dlouho, čekám a pořád nic:- :-(((((( Život bez ní je smutný. Život s ní bolí...Mít rád sám sebe, to je sice hezké, ale pohlazení od toho, koho miluješ to nenahradí.

Místo
Grush, 1.12.2007 21:08

lamentování nad tím co jsme ztratili je lepší radovat se z toho čím jsme byli obohaceni. I utrpení umí obohatit. Možná to zní krutě. Ale funguje to.

Nevytvarej si zadne domnenky
Tomas, 26.12.2007 22:11

> Že vše, co mě napovídala, byla pravděpodobně lež
> nebo polopravda a řekla to jenom proto, aby mě
> neranila ještě víc.

Ahoj casiku,

velky toltek rika: „nevytvarej si zadne domnenky“. Podle mych znalosti zen Te rada mela, jenom v sobe nenasla dost odvahy. Odejit od pritele je velka zivotni zmena. Ver v lasku, i v to hezke, co mezi vami bylo, i kdyz je to tezke. I kdyz v ni laska k Tobe nezvitezila, pro Tebe je to velice dulezite - a hlavne pro Tvoji budouci partnerku. Kdyz se Ti podari (pres vsechny bolesti) uchovat si v sobe tu viru a „naivni“ (z pohledu starsich lidi co „ziskali zkusenosti“) schopnost milovat, ucinis svoji budouci partnerku velmi stastnou. Mnohem stastnejsi, nez kdyz v Tobe nalezne jen zklamani a bolest. Stastny je ten, kdo pres vsechny zkusenosti uchova si nadseni mladi, kdy z nej laska tryska mohutnymi proudy.

tak si predstav
ROMANZA, 14.4.2010 15:20

tak si predstav, ze

Musite se taky vzit do role te...
ROMANZA, 14.4.2010 15:29

Musite se taky vzit do role te slecny-samicky. Predstavte si, ze by den nebo mesic nebo deset let travila s nekym, kdo ji vubec nepritahuje. No to tedy musi byt sladkost. PRIRODU neoblafneme a mozkovou chemii take ne. Je-li to LOVESTORY typu sebedestrukce, pak lze doporucit jako jedine vychodisko tvrdy hazard. Ten adrenalin to vsechno prebije.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru