Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

28.11.2007 23:06

Svez je zadarmo!

Před časem jsem zde rozepsal článek, který současným vývojem asi ztrácí na aktuálnosti. Ředitel StudentAgency jako by mi četl myšlenky a dal to k soudu. A soud mu dal zapravdu. Následující odstavec je z chystaného článku (dávám do uvozovek).

„Poslanci, senátoři a jánevímkdo ještě mají právo (ze zákona) jezdit veřejnou dopravou zadarmo. Jak je možné, že stát nařizuje soukromým subjektům, aby některé kategorii lidí poskytovali služby zadarmo? Kdybych byl například pekař a stát mi nařídil, že mám lidem starším sedmdesáti let dávat rohlíky zadarmo, tak by to hnal k mezinárodnímu soudu. Proč se dopravní podniky nebouří? Navíc kvůli tomu musí být jejich služby dražší pro všechny ostatní, musí kalkulovat s tím, že nějaký počet pasažérů jim nepřispěje na náklady...“

Než jsem se dokopal k dopsání článku, situace se změnila. Zdálo by se, že už není pomalu o čem psát, ale problém není jenom s dopravci a to, že jim tento zákon uškodil (resp. jeho výklad ve smyslu, že musí zákonodárce převážet zadarmo). Problémy vidím ve dvou rovinách, vyskytují se i nadále.

1) V zákoně klidně figurují soukromé subjekty. S dopravci to bylo neadresné, což se mi nelíbilo, ale přece jen je to lepší než situace s Českou poštou, která je zákonem zmocněna evidovat data koncesionářů a vybírat od nich peníze. Nebo aspoň před pár lety to tak bylo. Nevím, jestli zákon ještě platí, ale ČT a ČR - příjemci poplatků umožňují registrovat se u nich a platit to přímo jim.

2) Druhý problém vidím ve vágní formulaci zákonů. Znění zákonů mají tak volné formulace, že je kdokoliv může interpretovat jakkoliv a pořád se do nich vejde. To se projevilo u těch zákonodárců, kteří mají právo používat hromadnou dopravu zadarmo. Všichni si to vyložili tak, že prostě v autobusech nebudou platit. Soud teď podle mého zcela správně rozhodl, že to tak nejde a že pokud mají mít dopravu zdarma, musí ji platit ten, kdo jim poskytuje i ostatní požitky.

Proč mantinely z §§§§§§§§§§§§§ ?
SENIOR, 29.11.2007 9:42

Pokusy vtěsnat jednání lidí mezi mantinely paragrafů byly zjevně už v dávné historii vždy neefektivní. Lepší je definovat DOBRÉ MRAVY. Mé generaci je do hlaviček vtloukali zejména faráři, při kdysi povinných hodinách náboženství.
Když říkám „vtloukali“, myslím tím opravdu i facku. Sám jsem jednu takovou vyfasoval a moc dobře si pamatuji za co. Pohlavkem na místě činu dokázal ukončit řízení s mladým přestupcem i obecní policajt. Rodičům jsme to raději nehlásili – přidali by pár dalších a horu tvrdé fyzické práce.
I když o existenci různých bohů a spasitelů pochybuji, snažím se (naučeně) jednat dle desatera přikázání Boha křesťanů a každému totéž doporučuji.
K čertu se zákonodárci ! Potřebujeme učitele, kteří by do mozkoven tří až desetiletých nesmazatelně vtěsnali historií ověřené mravní minimum. Asi ne poprvé odkazuji autory a čtenáře svice.cz na podnět jednoho z církevních hodnostářů - http://podnety.cz/podnet-cislo-20041213020908 . Ostatní podněty v REGISTRU www.podnety.eu převážně pouze signalizují odchylky od zásad, které jsou v něm uvedeny.
Církve nám, z božího dopuštění asi, poněkud degenerovaly. Neagresivní metody pro přežití však stále v mládeži pěstuje skauting. Uměl by někdo vymyslet zákon na podporu právě tohoto hnutí ?

Poslanci,vláda
hrabě, 29.11.2007 10:27

Když Klaus, jako ministr financí tehdy zhasnul a nastala krádež století,ostatní se nahrnuli dle direktiv svých tatínku soudruhu do pravicové strany ODS,či jakoby levicové ČSSD a rozdali si svá koryta, což platí dodnes. Čekejme pomoc v přímém styku s nejbližšími spoluobčany pro tvorbu snesitelného žití a zapomenme na poslanecko vládní orgie. /NOAM CHOMSKY/

...co dodat
skeptik, 29.11.2007 10:36

:-(„Vše bylo již řečeno“.Pokud budeme i nadále uvedené opakovat bez možnosti jež by účel změnil v čin.Potom se jedná jen a jen o bohapusté blábolení(jak říkával pan Werich,blábolení o ho...nu).Což je však logické neboť to vyplývá z podstaty české „holubiččí“ povahy!

Odp: ...co dodat
Yardasan, 29.11.2007 11:09

Ano. jK.

Odp: ...co dodat
hrabě, 29.11.2007 11:13

paradoxně český národ se nevměšuje do svých vlastních záležitostí,čímž urychluje karmické narovnání a celkovou očistu, která se krystalicky projeví kolem roku 12.

Odp2: ...co dodat
Yardasan, 29.11.2007 11:38

Já raději čtu překlady Nostradamuse. S pozdravem jK.

Odp2: ...co dodat
Pavel od vody, 29.11.2007 21:07

Hm, o tom už jsem slyšel. Český národ je duchovně na jedné z nejvyšších úrovní a jen si má ještě cosi prožít. A rok bude 2012 zlomový.
Jen mám pochybnosti o tom, kdo z nás vlasně tvoří ten český národ. Za ta staletí se přes nás přehnalo tolik armád, které zde zanechaly své sémě, že potomci praotce Čecha už zřejmě budou menšinovou entitou.

Odp3: ...co dodat
ivan, 29.11.2007 22:01

Taky mám potíž s národní identitou. Nevím jestli jsou ti praví ,,Co skáčou!... nebo ti co pokřikujou ,,Nic než národ!.... Můžu si nad tím ukroutit hlavu.

Odp4: ...co dodat
Pavel od vody, 29.11.2007 23:49

Ti co pokřikují: „Za národ“ by se asi měli zeptat, kdo že je ten národ. Já se k nim rozhodně nepočítám, i když se považuju za Čecha jak se říká tělem i duší.
Můj otec byl napůl Srb a Moravák a mamka Češka z Krkonoš. Proto se cejtím býti Čechem, takže sem patřím a basta.

Odp5: ...co dodat
Yardasan, 30.11.2007 0:08

fidli...;-), já bych to také tak viděl. S pozdravem jK.

Odp2: ...co dodat
ivan, 29.11.2007 21:48

Zavedením Eura. ;-)

Odp3: ...co dodat
Yardasan, 29.11.2007 21:52
Povinné výtisky
bohusz, 1.4.2008 22:03

A co povinné výtisky? Tuhle jsem četl, jak chlapík v nákladu 200 výtisků vydává fotokopii Váchalovy Šumavy bratru 35 KKč za kus a musí státu odevzdat 6 povinných výtisků...
[Sorry za relativizování.]

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru