Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

6.12.2007 8:06

Drahý sníh pro Prahu

Já vím, že tady na Svíci se raději filosofuje, ale tahle zpráva mě zvedla ze židle a chtěl bych znát váš názor.

Včera 5.12.07 uvedla ČT1 (?) ve zprávách, že na Šumavě se vyrábí sníh pro Prahu. Sněhová děla chrlí tuny bílé hmoty, vodu na to berou z Vltavy a starosta se raduje, jakou bude mít jeho obec reklamu. Místní energetici museli upravit trafostanici, aby nápor vydržela a děla mohla chrlit. Nachrlenou hmotu odveze 70 až 80 velkokapacitních kamionů do Prahy pod Hrad, kde se bude konat Pražská lyže. Je za tím naše lyžařská hvězda Katka. Příští rok to hodlají zopakovat.

Tak se chci zeptat, jak to vlastně je? Paliva jdou nahoru, energie rovněž. Kamionů je u nás víc než hodně. Snažíme se myslet ekologicky a teď takováhle megalomanie. Kde je ekologie a kde je rozum? Nechávám stranou, že tato jednodenní akce má stát 15 milionů. To už někdo zaplatí.

Já vůbec nechápu, čemu se v...
Yardasan, 6.12.2007 21:24

Já vůbec nechápu, čemu se v socialisticky- demokratické sebedestruktivní společnosti divíte. Jak mi napsal jednou pan Juras: „připadá mi, že jste se probudil po dvaceti letech ze spánku“. Vládnou jen a jen prachy, to jste ještě nepochopil? Mně to samozřejmě taky štve, ale to je asi tak vše, co proti tomu mohu dělat. S pozdravem jK.

Odp: Já vůbec nechápu, čemu se v...
Shipper, 6.12.2007 21:33

Mně by nevadilo, že vládnou prachy, zajímalo by mne ale, kdo to platil? Dotoval to stát? Nebo jen město Praha? Nebo to zvládli sponzoři? Ekologické škody zase tak strašné nebudou.

Odp2: Já vůbec nechápu, čemu se v...
Pavel od vody, 6.12.2007 23:52

Asi jako Olympiádu? Už teď se množí bilbordy, které říkají, že jsme jeden tým. Takže ještě jednou: Kdo to platí?

Odp3: Já vůbec nechápu, čemu se v...
Shipper, 7.12.2007 0:07

To jsem se ptal já vás, jako autora článku, k olympiádě se vyjadřuji dole. Váš pohled je pravděpodobně pohled ekologa, pak existuje pohled sportovního fanouška, a spousty dalších. Pokud nikdo nespáchal trestný čin, můžete reagovat jako volič, uspořádat demonstraci, nebo sepsat petici. Myslím, že je těžké, takovouhle akci objektivně posoudit.

Odp4: Já vůbec nechápu, čemu se v...
Pavel od vody, 7.12.2007 0:42

Otázku jsem myslel spíše jako řečnickou, na níž je odpověď předem jasná - platit to budeme my, jako všechno ostatní. A je pravda, že se na problémy dívám především z hlediska ekologie. Asi proto, že se v přírodě vyskytuju velmi často a vidím, co s ní děláme.
A tu petici, tu byste podepsal?

Odp5: Já vůbec nechápu, čemu se v...
Shipper, 7.12.2007 5:33

Pavle asi ne, já jsem pořád nepochopil, co vás jako člověka se vztahem k přírodě, pobouřilo, ty kamiony? Voda z Vltavy? Pokud bez auta neudělám krok a vodou moc nešetřím, připadal bych si jako pokrytec. A co se týče financí, předpokládám, že to ,,cálovala,, Praha a sponzoři, možná min. školství, vzhledem k propagačnímu dopadu takové akce (nelíbí se mi tlusté a líné děti :-))mi to nepřipadá nijak moc pohoršující. Jiná písnička je olympiáda, tam mi ale zase nevadí ani ekologie, ani tak moc finance. Myslím, že olympiáda kráčí ve stopách Tour de France (přestal jsem loni sledovat, měl jsem ji rád) a Čína tomu dá korunu.

Odp: Já vůbec nechápu, čemu se v...
Pavel od vody, 6.12.2007 23:47

Co s tím dělat? No aspoň se ozvu a na tu akci nejdu, Bohuřel je to asi to jediný co udělat můžu. :-(

Odp: Já vůbec nechápu, čemu se v...
Tony, 24.7.2008 10:02

Chce to hodně „prachů“ pro správné lidi, aby vládli moudře ONI. Nebo změnit celou společnost, jde to ale vůbec?

Odp2: Já vůbec nechápu, čemu se v...
Yardasan, 24.7.2008 22:09

Nejde. Jak již bylo řečeno zde i v nejmenovaném filmu... musíte to chápat? - nestačí to přijmout? Třeba vůbec o nic víc nejde ke „štěstí“. Někdy je pro život lepší nevědět - nevidět - neznát, ale přijdeme na to až když už to víme. Nebýt médií, jsme šťastnější. S pozdravem jK.

Odp3: Já vůbec nechápu, čemu se v...
Tony, 27.7.2008 20:28

Já to přijímám. Jenom rád hledám řešení problémů. Ale uznávám, že je mnoho věcí mezi zemí a nebem, které jsou bez řešení. :-(

Co na to zelení?
Jana, 6.12.2007 22:10

Nemyslím teď ekology obecně, ale vládní Stranu zelených. Ti by se měli proti něčemu tak evidentně škodlivému a nesmyslnému postavit.

Odp: Co na to zelení?
Yardasan, 6.12.2007 22:44

Nechápu, jak chcete zabránit firmám podnikání v kapitalistické společnosti;-). Myslím, že pan Bursík by na to hodil ekologickou daň, aby z toho také něco měli. S pozdravem jK.

Shippere, toto je příklad, kde dochází...
ivan, 6.12.2007 23:04

Shippere, toto je příklad, kde dochází ke združování soukromých a veřejných peněz, kde jsou veřejné náklady a privatizovány výnosy. Natvrdo!..okradení veřejnosti! Jsem přesvědčený, že se takováto akce nedá za uvedené peníze pořídit. Uvedená suma možná představuje přímé náklady v nenapadnutelné a teoreticky zdůvodnitelné výši, ale jak známo, všechny předpokládané náklady rostou o ,,nepředvídatelné " okolnosti. Nikde není uvedena a vyjádřena hodnota externality a její nákladovost na údržbu. Když si pronajmu jeden pokoj v luxsusním hotelu,tedy pár metrů čtverečních, tak budu platit v tisících. Když půjde třeba o pronájem parlamentní budovy tak bude jednodenní pronájem ve statisících. Kolik stojí pronajmutí nejcentálnější části nejvýznamějšího území republiky plus náklady amortizace z jeho hodnoty ? Policie, městských a dopravních služeb, plus náklady za zvýšený provozní náklady občanů a organizací včetně občanských omezení? Takovéto akce mám za parazitní !.. pro jejich přehnanou velkolepost a dání špatného příkladu.

Odp: Shippere, toto je příklad, kde dochází...
Shipper, 6.12.2007 23:21

Máte asi na mysli legální okradení veřejnosti, na to se dá reagovat jen ve volbách, sportovní fanoušci to budou hodnotit jinak, než zbytek veřejnosti. To je těžký, je to jako olympiáda v Praze, pro mne blbost, pro spoustu lidí skvělý způsob, jak zviditelnit republiku.:-(

Odp2: Shippere, toto je příklad, kde dochází...
ivan, 7.12.2007 1:20

Oba víme, že ,,zviditelňování,, je obluzující žvást. Přesto, že závod Paříž - Dakar je celosvětově a dlouhodobě!.. sledovaným závodem s velkou publicitou, podporovanou světovými automobilkami, tak dodnes většina lidí ani neví kde Dakar je, a o existenci států přes které trať vede nemají ani tušení, natož aby to zvedlo jejich prestiž. Taková je pravda.

Stát by měl podporovat sport pro jeho obecnou prospěšnost, tedy na občanské a školské úrovni. Komerční akce jsou obchodem a Olympiáda je jeho supermarketem! Přesto vynaložil 800 milionů na ,studii,, o možnosti jejího pořádání, ale nemá pod kontrolou skutečnou cenu nákladovosti. Ta byla proplacena soukromým subjektům za ceny vycucané z prstu, které zjískaly veškeré profity vč. loga. Účel byl splněn! Peníze proplaceny. Napase se i domělá opozice, povolení uzdy taky něco stojí a také se toho řádně využívá. Podpora různých pseudospolků při ,,porcování parlamentního mědvěda. Tady bych volně navázal na to, proč bych se nebál Oligarchie,- vlády několika, kde je moc daná, ale i odpovědnost!.. a není potřeba o ni ni usilovat politickým kšeftařením. Nástupci oligarchů jsou doplňovány z malého množství čekatelů navržených a volených přímo lidem. Moc svěřím tomu, v jehož čestnost, zodpovědnost a schopnosti věřím a kdo si zjískal u veřejnoti občanskou vážnost. Nikoliv politickým programům, které jsou klouzavé a může je zastupovat kdokoliv se zmocní vedení ve své straně a je zodpovědný pouze svým souvěrcům. To jenom na dovysvětlení k našemu rozhovoru. Jako oponenta jsem si Vás velice považoval. Navrhuji tykání. Ivan.

Odp3: Shippere, toto je příklad, kde dochází...
Shipper, 7.12.2007 6:05

Jasně Ivane, vrcholový sport se dostal do slepé uličky, olympiáda nejspíš dopadne jako Tour. Jistě vzniká pro určité lidi možnost se při přípravě olympiády pořádně napakovat. Potud se s tebou shodnu. Jenže mne to zajímá až v okamžiku, kdy prokazatelně někdo spáchá trestný čin. Ten způsob financování, který popisuješ, považuji za daň za demokracii, je to běžné (plus-minus) i ve vyspělých zemích. Město Düsseldorf pořádá každý rok závod sv. poháru přímo ve městě, sníh tam taky musí navozit, nábřeží je narvané nadšenými lidmi.
K Oligarchii, mám pocit, že ten problém vnímáme každý trochu jinak, já mám to ,,okamžité fungování takovéhoto polit. systému, jakoby rozostřené a nejvíc mne zajímá způsob, jakým oligarchie vznikne a jak se bude elita střídat, kdo ji z čeho bude vybírat. Já např. volím pravici, ale nechtěl bych, aby byla u moci déle, než dvě, tři období, nakradli jste si - vypadněte, moc byste se zabydleli a to není dobré. A když píšeš o Oligarchii ty, zdá se mi, že tě přitahuje hlavně ta momentální efektivnost takového systému ( v tom ti dávám za pravdu) a způsobem nastolení a výměny vládní garnitury se příliš nezabýváš.

Odp4: Shippere, toto je příklad, kde dochází...
Yardasan, 7.12.2007 8:59

Aby jste byl blíže, zkuste knihu Plíživý převrat - autorka Noreena Hertz. S pozdravem jK.

Odp3: Shippere, toto je příklad, kde dochází...
Aleš Janda, 7.12.2007 10:53

Sice většina lidí ani neví, kde Dakar je, ale když už by náhodou někdy jeli okolo, tak by se tam rozhodně stavili. A někteří jedou do Dakaru přímo.

Viz např. velká popularita Saint-Tropéz z Četníků ve Francii - no nestavil byste se tam? ;-)
Nebo stát Kazachstán po úspěchu filmu Borat - sice zpočátku bránili uvedení filmu, ale pak zjistili, že turistická návštěvnost se díky filmu zdvihla čtyřikrát! Dlužno dodat, že Kazachstán je tam uváděn spíše negativně, ale reklama je to úžasná.

Odp4: Shippere, toto je příklad, kde dochází...
ivan, 7.12.2007 16:00

Aleši, Saint Tropéz bylo velice popupární už před natáčením filmu, dokonce si myslím, že bylo pro natáčení právě proto vybráno. O návštěvnoti Kazachstánu nic nevím, ale umím si představit, že když na Kamčatku přijede místo třiceti tisíc třista tísíc nových turistů tak je to nárust o tisíc procent, je určitě velice přínosný, ale vzhledem k rozloze Kamčatky a jejím potřebám je to málo. Aleši, kritizoavl jsem, ne pořádání a smysl takovéhoto závodu, ale propojenost financování, kde jsou veřejné náklady, ale privatizovány výnosy. Moje dva příspěvky nad sebou jsou spojité. Veřejné prostředky státu, nebo obcí, by měly sloužit pouze k účelům pro které byly vybrány. To si myslím.

Odp: Shippere, toto je příklad, kde dochází...
Pavel od vody, 6.12.2007 23:59

Česky se tomu říká „megalománie“. A zapomněl jsem se zmínit o pokoře. Ta se vytratila jako pára.

Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
Shipper, 7.12.2007 9:25

Yardasane jde o úhel pohledu, knihu jsem nečetl, cituji závěr jedné z recenzí: Autorka - ,,buď si občanské hnutí návrat demokratické politiky prosadí, anebo bude plíživý převrat dokonán zánikem samotných politických struktur.

Odp: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
Shipper, 7.12.2007 9:27

Já možnost ,,A,, vy pochopitelně ,,B,, (Armagedon):-(

Odp2: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
Yardasan, 7.12.2007 16:07

Když čtu příspěvky tady pode mnou, tak mě ani jiná možnost nemůže napadnout ;-). Ovšem sama příroda si to žádá, lidí je moc. S pozdravem jK.

Odp3: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
Shipper, 7.12.2007 17:09

Lidí není moc, to jen tak vypadá, všechno vyřeší moderní technologie ruku v ruce s civilizací člověka. Příspěvky pode mnou jsou až na výjimky ve stylu ,,všechno špatně,, to mne nebaví, víte, že podle mne se svět točí, tak, jak má. Vy chápete nadávání na politiky? Já ne, nemá to žádnou logiku. Volby přece nebyly zfalšovány, nebo ano? Jsou to naši řádně zvolení zástupci, náš vzorek.

Odp4: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
NEMO, 7.12.2007 18:04

Volby sice falšované nebyly, ale osobně nemám volbu, vybírám z mého pohledu nejmenší zlo.

Jak mám víc ovlivnit „politiku“ u nás? To mám sehnat C4 nebo Kalacha, na hlavu si dát ručník a jít to řešit exemplárně?

Vždyť politici si dělají stejně co chtějí viz. oposmlouva.
Volit chodím vždy, tak si můžu nadávat na rozdíl od té velkém „mlčící většiny“, ne? :)

Všechno špatně není, ale poslední dobou to tak vypadá a rozhodnutí „mocných“ a „povolaných“ jdou proti zdravému rozumu a jen jim do kapes...
Na lidi se sere. To nemůže skončit dobře. Podpora formou dávek není dobrá, tohle se mi nelíbí. Raději nižší daně a víc nechat lidem, ať sami rozhodnou na co si své prostředky použijí.

Daně a systém daní jde proti lidem a dusí podnikání. Bují tu jen stát, který si hraje na boha, ale je tím pověstným satanem...

Těžko jen tak popsat krátce co se mi honí hlavou. :/

Odp5: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
Shipper, 7.12.2007 18:37

Popořádku:
Také vybírám nejmenší zlo, mám jinou volbu? Nemám.

Řešit politiku exemplárně, můžete, buď vás zavřou, nebo se vám revoluce podaří - CO BUDE PAK???

Politici si nedělají, co chtějí - v České republice platí zákony, občas to trochu skřípe, ale jinde to není o moc lepší.

Nadávat můžete, vaše dva příspěvky jsem chápal jako emotivní ventil frustrace, proto jsem na něj nereagoval.

Poslední dobou je to lepší, než kdykoliv v minulosti, minimálně do roku 1939. Politici kradli, kradou a budou krást, vždy a všude, ale...ne všichni.

Na lidi by se mělo ,,srát,, víc, aby se naučili nefňukat a postarat se o sebe sami.

Dobře to skončí, otázka je, co je to dobře. Podpora formou dávek dobrá není, pravděpodobně v opačném smyslu slova, než míníte.

Nižší daně a ,,menší,, stát by se mi taky líbily, jen nevím, jak to udělat, volím tu nejpravicovější stranu, ale oni jsou to takoví ,,socánci,,.

A největší rozdíl mezi námi dvěma? S čím nemohu nic dělat mne NE-ZA-JÍ-MÁ

Tohle se zase honí hlavou mně.

Odp6: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
NEMO, 7.12.2007 19:28

Vy vůbec nechápete co jsem napsal. A vkládáte mi do huby něco co jsem nenapsal... :(

Odp6: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
Martin K., 10.12.2007 11:45

S čím nemohu nic dělat mne NE-ZA-JÍ-MÁ

Trochu optimismu člověče, se vším se přece dá něco dělat ...

Odp7: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
Shipper, 13.12.2007 15:37

Zdravím do Venezuely...Pomáháte budovat železnici, nebo znárodňovat banky? :-) Pokud se Hugo ještě nevzpamatoval z posledních událostí, mohl byste mu taky poradit to své moudro: ,,Hlavu vzhůru člověče...„ Prozradím vám ještě jedno: ,,Všechno jde, když se chce...“
Teď už si poradíte úplně se vším.
Myslím, že naše diskuze by neměla smysl,vy byste stále volal: Člověče DOLEVA! A mně se doleva nějak nechce.

Odp8: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
Martin K., 21.12.2007 20:38

No, kdybyste důsledně točil doleva, nakonec byste se dostal doprava. Jen vytrvat ;-).

Odp9: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
Shipper, 22.12.2007 0:21

Takže dle vašich článků a příspěvků vy byste měl být už dávno vpravo :-)

Odp4: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
Yardasan, 7.12.2007 20:23

Lidí by nebylo moc, kdyby se dali nějak „smysluplně“ využít ;-). S pozdravem jK.

Odp5: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
Pavel od vody, 11.12.2007 12:52

A co znamená to „smysluplně“ využít? V diskusi o smyslu života jste psal, že život smysl nemá.

Žádný smysl života není, nehledejte ho...
Yardasan, 28.11.2007 21:56

Jak se tedy dají využít lidi, kteří nemají smysl života.
Já bych to udělal tak, že bych jim ten smysl života dal.

Ale jinak souhlasím, lidí opravdu stále moc není, jsou jenom jaksi nevhodně rozmístěni - seskupeni. A asi tomu zatím nelze zabránit, vývoj půjde směrem k velkým aglomeracím.

Odp6: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
Yardasan, 12.12.2007 8:47

Většině lidí dá pomyslný smysl víra a totalitní režim. Společnost činí zvířata jménem lidi snadno zranitelné a pro tvrdý život ve svý podstatě neschopné. Člověk není zkonstruován od přírody k tak velikým aglomeracím, jak si asi představujete. Většina žen chce být v majetku muže - je to dáno přírodou - a většina mužů se cítí pány tvorstva. Jakákoliv demokratická společnost je proti tomu nesmyslná a „dlouhodobě“ neudržitelná, pokud neodhodí svou humanitní tvář. Amerika nabírá takový směr. Už proto si myslím, že východní svět a menšiny, které se díky té přírodě nepřizpůsobí našim protipřírodním způsobům civilizace, nás převálcují a naopak se budeme muset s nimi sežít my. Moc prostoru pro komromisy bez válek nevidím. S pozdravem jK.

Ano pane Shippere.
Otakárek, 28.7.2008 14:42

Nakonec se vlevo dostaneme i cestou vpravo. Země je kulatá a tuším, že o tom zpívá jeden náš statečný zpěvák, domnívám se že J.Nohavica. Až se postřílejí ti praví, tak zůstanou ti ostatní a dostanou příležitost se množit ...

Odp: Yardasane jde o úhel pohledu, knihu...
Yardasan, 7.12.2007 16:13

Jde taky o dostatek informací. Spozdravem jK.

Je to nesmysl, ale
Kelt, 7.12.2007 9:58

Je to celé nesmysl a na hlavu postavené, jako spousta věcí ve světě kolem nás, ale když to trochu odlehčím, tak je to možná lepší řešení, když pár kamiónů doveze sníh do Prahy než kdyby se všichni Pražáci jeli podívat na závody na Šumavu :-)

Já za tím vidím jen snahu několika lidí zviditelnit se za cizí peníze, nic víc. A možná odvést pozornost od dosti problematických příprav na mistrovství v Liberci.

Odp: Je to nesmysl, ale
SENIOR, 7.12.2007 12:47

Když pár kamiónů doveze sníh do Prahy je určitě energeticky výhodnější než kdyby se všichni Pražáci jeli podívat na závody na Šumavu. Jenomže - oni by asi nejeli.
Škoda, že nelze dohledat jméno, příjmení a bydliště autora tohoto nápadu. Asi příliš po zviditelnění netouží.
Jak je mým zvykem:
jdu na http://podnety.cz/vyhledat-podnety > do políčka v řádku 5 píši SKROMNOST > kliknu na HLEDEJ. . .
a vidím, kde je původcem zla.
Když zkouším stejný postup,pro klíčové slovo LUXUS - už tolik překvapen nejsem.
Tohle si budu zkoušet denně, až mi zas někdo bude hubu mazat medovou předvolební kaší.;-)

Odp2: Je to nesmysl, ale
Kelt, 7.12.2007 14:01

Vždyť jsem to psal v legraci, já vím, že by asi nejeli. :-) Jen nechápu, proč bych Vám měl psát svojí adresu, nerozumím ...

Odp3: Je to nesmysl, ale
Juras, 7.12.2007 14:50

Senior myslí autora nápadu dovézt sníh do Prahy, ne Pražáky na Šumavu :-)

Odp4: Je to nesmysl, ale
Kelt, 7.12.2007 15:30

Tak to se mi ulevilo :-)

Odp5: Je to nesmysl, ale
ivan, 7.12.2007 23:10

Co takhle navozit šutry na Bílou horu a učinit tak Prahu horským městem. :-) Pražáci by tak zůstali v Praze a ušetřilo by se za vožení sněhu na Hradčany. Čím větší pitomost, tím větší naděje na úspěch. ;-)

Odp6: Je to nesmysl, ale
Yardasan, 8.12.2007 0:48

:-) Myslím, že by to byl i příhodnější památník. S pozdravem jK.

Odp6: Je to nesmysl, ale
Pavel od vody, 11.12.2007 13:02

Pak by ale všechno mělo ještě hoskou přirážku. To už by v Praze bylo k nesnesení draze. ;-)

Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
NEMO, 7.12.2007 10:22

Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně mají všichni letní gumy, pak se zastaví doprava a bude ekologie a čistý vzduch... :)
Pokud si to platí sponzoři a není to ukrojené z rozpočtového medvěda, nebo to platí město Praha přímo, tak to není problém. Pak je to na pražácích, ať jdou mlátit zastupitelstvo, když se jim to nelíbí.

Tohle je prkotina, oproti třeba takovému zdražení elektrické energie pro domácnosti, když výrobce a distributor má obrovské zisky, a vyváží se ziskem u nás vyrobenou elektřinu na elektrárnách zaplacených převážně z daní obyvatel naší republiky.
Tohle je podle mě hajzlovina, a dále obrovský problém ekopaliva, to bude teprve průser. Uvidíme za pár let, už teď se ukazuje, že to skoro:-) vypadá na pěknou blamáž a loupež tisíciletí.

Odp: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
NEMO, 7.12.2007 10:37

Když už jsem u těch zastupitelstvech, naši mocipáni si vydali vyhlášku, že centrální dodávka vody bude od 22:00h do 5:00h zastavena, každý den v týdnu...

Je tohle normální? To jsou v politice jenom kreténi s vychlastaným a vyhuleným mozkem? To si jako myslí, že večer nikdo nechodí z práce, nebo nepřijede z cesty a musí jít jak to prase spát do postele?
Už jsme přes právníka podali stížnost, tak snad se s těma dubovejma palicema povede zatřepat... :(

Zákony a politici v této republice to je přímo katastrofa. Byl bych pro, zrušit kompletně naše „politiky“ a zavést monarchii, protože cokoliv jiného bude určitě lepší než to co je zde teď.
Od nástupu bolševika v 1948, to tu stojí za prd. Chvíli po 89 tu byl klid, ale zase tu je období normalizace nebo co... 8 let vlády sockomačnů a minulých 40 let komunistického temna nese své ovoce. Blee...

Odp2: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
Yardasan, 7.12.2007 16:56

Které oblasti se vyhláška má týkat? To jsem ještě neslyšel, takovou ptákovinu - že by se sem chystal Fidel? . S pozdravem jK.

Odp3: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
NEMO, 7.12.2007 18:09

Vždyť to píšu, centrální dodávka teplé vody a tepla, číslo přesně nevím.
Skvělý to Job pro vyvolenou „obecní“ firmu.
Dřív měl každý panelák svoji kotelnu a ohřívače, problém nebyl. Pak nějaký „génius“ vymyslel, že centrální dodávka bude levnější kvůli údržbě a opravám, pak šupky, kotelny se zrušily. Platíme mnohem víc a stojí to za prd.
Od zprovoznění systému jsou časté výpadky, pokles tlaku vody, šmejdská čerpadla. Vypínání topení a teplé vody.
Je to hnus velebnosti... :(
Nejhorší je na tom, že bydlím v družstevním a tohle se nás dotklo. Chápal bych to u obecních bytů, ale diktovat podmínky pro družstevní byty?

Odp4: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
Yardasan, 7.12.2007 18:45

Našel jsem akorát tuto:
VYHLÁŠKA 194
ze dne 17. července 2007, www.energetik.cz/hlavni3.html?m1=/zakony/194_2007.html
- a tam se mi zdá všechno v pořádku... S pozdravem jK

Odp5: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
NEMO, 7.12.2007 19:27

Městská vyhláška, zastupitelstva města. Divný, ale je to tak.

Odp6: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
Yardasan, 7.12.2007 20:12

Nic jsem nenašel. Každopádně pokud je dodavatel tepla soukromý, musí mít uzavřenou smlouvu s vaším družstvem a vyhláška do toho nemá co mluvit. S pozdravem jK.

Odp4: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
Yardasan, 7.12.2007 20:13

Vaše družstvo si může postavit vlastní „výtopnu“. S pozdravem jK.

Odp5: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
NEMO, 8.12.2007 10:34

Rada na zlato... :-)
Předpokládám, že když platím nájem, a ostatní, celkem dost peněz, tak se o tohle nemusím starat. To už můžu bydlet zrovna v domku.
A stíhat sledovat všechno co se v chorých hlavách urodí za bláznivé nápady, taky nejde...

Odp6: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
Yardasan, 8.12.2007 15:02

Jestli jste tak naivní - to nevím, ale v kapitalismu se o Vás nikdo starat nebude i když budete muset platit - čekají Vás ještě další překvapení. S pozdravem jK.

Odp7: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
NEMO, 8.12.2007 16:35

Naivní? To tedy nejsem, ale srát na hlavu si teda nechat nemusíme. Tohle je jednoznačná kravina a nikdy neměla být schválena.
Vy osobně znáte všechny vyhlášky a nařízení? Do posledního paragrafu? Tak tomu neuvěřím ani omylem... Dneska se v tom nevyzná ani studovaný právník.

Tady to stejně nevyřeším, uvedl jsem to jen pro zajímavost, co naši „mocní“ dokáží vymyslet... :(

Odp8: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
Yardasan, 8.12.2007 19:31

Tak mi tu vyhlášku, nejděte - nikde takový nesmysl není. S pozdravem jK.

Odp9: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
NEMO, 8.12.2007 21:30

Není TO VYHLÁŠKA VLÁDY ANI ZÁKON, neumíte číst?

Je to vydané místní zastupitelstvem... Ach jo... :(
Samozřejmě to navazuje na to co jste poslal, ale je to ještě blbější.

Odp10: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
Yardasan, 8.12.2007 22:28

Cituji Vás: „Když už jsem u těch zastupitelstvech, naši mocipáni si vydali vyhlášku, že centrální dodávka vody bude od 22:00h do 5:00h zastavena, každý den v týdnu... “
Pokud je v návrhu nebo platná, pak musí být vyvěšena na jejich webu - nic nevidím. Navíc je to proti zákonné. S pozdravem jK.

Odp11: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
NEMO, 8.12.2007 23:30

Copak vy víte kde bydlím? Kdo je v našem zastupitelstvu? ;-) Nějak vás nechápu.
Na webu, na kterém?

Opravdu nemá cenu to dál tady řešit, tímto bych to ukončil, je to debata o ničem a mimo téma.

Odp12: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
Yardasan, 9.12.2007 0:35

Vidím vás, ale nemá cenu to zde šířit, to je na jinou debatu, kterou zakládat nehodlám. S pozdravem jK.

Odp10: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
Juras, 10.12.2007 8:19

cit.:„Není TO VYHLÁŠKA VLÁDY ANI ZÁKON, neumíte číst?“

Bingo! :-D

Odp8: Ale jo zavezte Prahu sněhem, oni stejně...
Yardasan, 8.12.2007 19:33

Našel jsem akorát tuto:
VYHLÁŠKA 194
ze dne 17. července 2007, www.energetik.cz/hlavni3.html?m1=/zakony/194_2007.html
- a tam nic takového není, co uvádíte... S pozdravem jK

V Praze věčně nejsou peníze na veřejné...
bratr David, 7.12.2007 11:08

V Praze věčně nejsou peníze na veřejné projekty jako je oprava tramvajových zastávek, je tu několik nedostavěných plaveckých bazénů. V naší čtvrti dokonce nenajdete ani pořádný obchod s potravinami. No apoň je vidět jak tady páni radní uvažují a kam naše peníze cpou. Ale to byste museli znát osobně některé tyhle lidi ze státní správy. Pár ji znám a ničemu se nedivím. No kdo se asi tak může dát dneska do politiky?

Odp: V Praze věčně nejsou peníze na veřejné...
Yardasan, 7.12.2007 23:20

Bratře Davide, nejsi náhodou bratr Alf? ( Tvé názory mi připadají povědomé...). S pozdravem jK.

Odp: V Praze věčně nejsou peníze na veřejné...
Jimmy, 8.12.2007 0:28

Obchod s potravinami má zajišťovat město ? Mám za to, že socialismus už 18 let nemáme. Tedy pokud u vás není pořádný obchod s potravinami, tak by se buď neuživil a nebo jste právě objevil díru na trhu a máte možnost na ní zbohatnout.

Odp2: V Praze věčně nejsou peníze na veřejné...
Martin K., 1.1.2008 22:39
Odp3: V Praze věčně nejsou peníze na veřejné...
ivan, 2.1.2008 2:10

Jasně, kdo ví jak dobře vydělat, tak činí, zbytek o tom kecá, někdo se vždy chytí. :-)

Mně se osvědčilo: ... Být solidní, neslibovat nemožné, vyslechnout zákazníka a neskákat mu do řeči, držet slovo, upozornit na rozdíly ve vlastnostech výrobku, nebo použitého materiálu. Když něco neumím, nebo nemám vhodnou technologii tak to přiznat, nepřehlížet reklamace, nevnucovat zboží- výrobky, dát čas na rozmyšlenou. Když se zákazník rozhodne, tak chce zboží nebo výrobek hned, nebo brzy. Na cenu zapomene, na nekvatitu ne!

Docela obyčejné věci se nemusejí tvářit jako děsná věda ...;-) Ještě něco, drobnost. Podobat se spíše zákazníkovi, než jeho šéfovi.

Zadarmo.:-)

Odp4: V Praze věčně nejsou peníze na veřejné...
Pavel od vody, 3.1.2008 14:41

Viz nedávno v TV uvedený film Zlaté dno s Vlastou Burianem.

Odp4: V Praze věčně nejsou peníze na veřejné...
Shipper, 3.1.2008 23:48

Nejsem obchodník, ale byznys není o tom, chovat se jako Mirek Dušín, i když výjimky možná existují, ale jen tam, kde není opravdu tvrdá konkurence.

Odp5: V Praze věčně nejsou peníze na veřejné...
ivan, 4.1.2008 14:24

Slušnost a přiměřenost není dušínstvím. Shippere, kde není konkurence? Jsme dřevařskou firmou zaměřenou na stavební dodávky. O nekonkurenčním prostředí bych si nechal rád aspoň zdát. Tvrdší už to bylo jenom na závodech, (silniční moto. ) vlastně to bylo jejich jediným smyslem. Obstát.

Odp6: V Praze věčně nejsou peníze na veřejné...
Shipper, 4.1.2008 22:28

Ivane obávám se, že když o slušnosti a přiměřenosti budeš vyprávět například dodavatelům supermarketů, že se tomu zasmějí. V okamžiku, kdy volíš mezi krachem a nefér jednáním, naprostá většina volí nefér jednání, to je podle mne realita, a kdo se s tím nedokáže vyrovnat, neměl by se do podnikání vůbec pouštět, pokud si můžeš dovolit chování, jaké popisuješ, máš štěstí.

Odp7: V Praze věčně nejsou peníze na veřejné...
ivan, 4.1.2008 22:48

Kdo jednou padne na kolena tak musí pořád klečet. Jeho věc!..Svojí produkci si rozprodáme vlastní nabídkou a přímými dodávkami, jen se nebát! Začínal jsem tak, že jsem spal v truhlárně na zemi a za pár let jsme otvírali druhou směnu. Nikdy jsem nikomu nedlužil ani korunu.

Odp8: V Praze věčně nejsou peníze na veřejné...
Shipper, 4.1.2008 23:46

Potíž je v tom, že já mluvím spíš obecně a ty z vlastní zkušenosti, to asi nemá dál smysl, slušné podnikání samozřejmě obdivuji, ale podle mne je to spíš výjimka. Nemyslel jsem to osobně.

Odp9: V Praze věčně nejsou peníze na veřejné...
Jimmy, 5.1.2008 1:55

Především existují různé segmenty trhu, které umožňují různé chování výrobce.

Pokud se zaměřím na kvalitní truhlařinu na míru, tak můžu mít osobní vztah s každým zákazníkem a řešit s ním každou drobnost. Těch zákazníků, kteří ocení a zaplatí kvalitní práci nebude zas tak moc a marže na kusu budou dostatečně veliké abych si ztrátu času osobním kontaktem s každým zákazníkem mohl dovolit.

Pokud se zaměřím na produkci levných unifikovaných výrobků v stovkových a tisícových sériích např. pro Ikeu s minimální marží, tak kvalita bude nutně někde vzadu (aby to vydrželo do konce záruky) a zákazník co nevezme aspoň 100 kusů nebude zajímavý a k jednotlivci se vztah smrskne na ber nebo neber.

Blázinec
Miloš, 31.12.2007 18:50

Nevím ale, přijde mi to trochu blbí, najednu stranu nas ekologové nutěj třídit odpady a na druhe strraně se děje něco proti čemu ekologové nic neudělají. Nechápu to. Proto abych s epřiznal odpady netřídím a spaluji je

To je toho, vozit sníh do Prahy není...
Petr2, 4.1.2008 10:35

To je toho, vozit sníh do Prahy není nic novýho...Pamatujete na : bony, bony, nechcete boony.....? „Kluci já jsem vám chtěl udělat radost ! Ty vole ten sníh přivezli až z Krkonoš......“
Ale vážně myslím, že máme k řešení důležitější věci než vyrábět sníh a vozit ho z místa na místo .

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru