Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

18.12.2007 10:19

Co je demokracie?

Rád bych dal do zde seriozní diskuze příhodu, která se mě přihodila ve věci vyjádření svého, podotýkám úzkostlivě slušného a neurážlivého příspěvku na jiném webu jež se týkal „možného“ dalšího uspořádaní politicko-ekonomické situace na naši Zemi. To, co se s mým příspěvkem stalo a je pro mne zdrojem obav a zda se v tomto světě ona proklamovaná demokracie osobního projevu nestala již od počátku jejího skloňování ve všech pádech jen proklamovaným chytákem pro (promiňte mě), tedy pro hlupáky, opět formované k obrazu jistých skupin nikoliv lidí, nýbrž bankovních, průmyslových a vojensko-průmyslových konglomerátů?

V diskusi na těchto nejmenovaných webech jsem vyslovil názor a možnou doměnku o „budoucím“ možném uspořádání lidského společenství v nejbližších cca 20 až 30 letech v návaznosti na stávající uspořádání a nynější další formování světa. Je to prosím jen jedna z možných hypotéz (tento můj momentální názor). Vyslovil jsem tento možný vývoj:

Nynější společenství světa je ve svém dalším vývoji spojeno s demografickým rozvojem lidstva, viz nekontrolovatelný nárůst obyvatelstva v Indi a v Číně a návazně na to jeho další ekonomický rozvoj je plně vázán možnostmi těžby a dodávek ropy, co by jednoho z hlavních prvků tohoto rozvoje. V návaznosti na to jsem poukázal na velmi nešikovný postup (již se bojím uvést koho) prostě jisté přední velmoci v oblasti Blízkého Východu, kde tento experiment zdá se bude končit žalostným krachem.

Myslím, že tím neříkám nic nového, že? Vyvstává tedy otázka, kde zajistit této velmoci další možné ropné prameny, na nichž je životně závislý celý její další rozvoj. Budu-li hovořit o Rusku, tak jak je zřejmé, tam by jím pšenka nepokvetla, obvzláště nyní, kdy mu před dveřmi haraší s rachejtlemi (to nebyl dobrý tah), ale pro Rusy obrovská příležitost poukázat na toho, kdo narušuje světovou rovnováhu. Mimochodem onen radárek v naší zemi beru jako takovou trapnou nedomyšlenost, bez další valné ceny.

Ovšem opět jsem se zde na příkladě přesvědčil o českém „služebnictví“ trvajícím v našich genech po dlouhá století zpět. Dál nemá cenu rozvádět. Jen mě mrazí v zádech z toho, jak se postupně dává dohromady a vytváří blok mezi Ruskem a Čínou, sice svázaný čínskou potřebou ropy z Ruska a z toho i vyplývající společných závázků. Dále značně a rychle vyspívající rozvoj Indického průmyslu slaboproudé elektorotechniky včetně počítačové problematiky. Toto a vše další mě neustálé provokuje k jistému závěru. Do dalšího dějinného kola existence této Země se vynořuje něco, co se zdá byti dosti hrozivé a to k dosavadnímu uspořádání lidského společenstva!

V tomto zhruba smyslu byl i můj příspěvek(stručnější) na oněch webech,kde byl nemilosrdně zrušen. Povězte mi, bylo to něco, co ohrožuje demokratický „rozvoj“ i této země České?? Proto i zde s obavou podávám svůj momentální názor světové dění. Vím, že je svým zpoůsobem jen okrajový, ale v držím se toho, že v „LIstině základních práv a svobod, článek 17, odstavec 1 a 4, schválené Českou národní radou č.2/1993 Sb. podepsané prezidentem, parlamentem a senátem, kde se mimo jiné uvádí “Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu." Takže máme onu proklamovanou demokracii, že?

Myslím, že u nás demokracie není. Je tu...
Yardasan, 19.12.2007 16:26

Myslím, že u nás demokracie není. Je tu zkorumpovaná státní správa, prolezlá mafiema, včetně soudnictví. Navíc pokřivený lidi bolševismem. Nejsem pesimista, ale nejsem slepý a už vůbec ne hrdý Čech - čím dál víc se za „Česko“ musím stydět. S pozdravem jK.

Odp: Myslím, že u nás demokracie není. Je tu...
Juras, 20.12.2007 0:58

To je právě demokracie. Kdyby tady byl fašismus, tak by byl pravděpodobně pořádek - možná někdy vynucován trochu drasticky. Kdyby tady byla monarchie s dobrým panovníkem, tak by to taky mohlo být lepší. Ale když je tady demokracie, je tu i příležitost ji zneužívat a zrovna v demokracii je to nejlehčí.

Odp2: Myslím, že u nás demokracie není. Je tu...
ivan, 20.12.2007 21:04

.... a proto je nejlepší ;-) !!

Nebyla to třeba chyba
Juras, 20.12.2007 0:54

Usuzovat ze ztraceného příspěvku rovnou na ohrožení demokracie mi připadá přehnané. Zkusil jste se zeptat provozovatele webu, proč se Váš příspěvek ztratil? Třeba mohlo jít o technický problém.

Odp: Nebyla to třeba chyba
dobrák, 20.12.2007 22:31

Jistěže zkusil kolego Jurasi,velmi slušně,ba i dokonce jsem onu redakci telefonicky volal.Když jsem počal řeč k onomu mému „vybílení“,dostávalo se mě velmi rozpačitých,neurčitých a nic neříkajících odpovědí,takže jsem to raději vzdal.Nebyli totiž na mé dotazy zcela vůbec schopni reagovat a tak se tento Web holedbá svou demokratičností!Již mě to trochu přešlo,ale ten trapný pocit zůstal.Nashle.

Tak mne hlupáka na tu proklamovanou...
Shipper, 22.12.2007 14:58

Tak mne hlupáka na tu proklamovanou demokracii osobního projevu nachytali taky a lítám v tom dodnes :-)
Zkuste si vybrat pět webů, které podle vašeho názoru nejvíc ovlivňují veřejné mínění, nenajdete tam ,,nebezpečnější" příspěvky, než ten váš? Byl jste někdy na diskuzi na Seznamu?
Nebo máte na mysli konspiraci ve stylu Třech dnů kondora? Jako že jste uhodil hřebíček na hlavičku?
Anebo je to jen takový PR trik na zviditelnění vašich názorů, no v každém případě na vaší otázku odpovídám: Ano onu proklamovanou demokracii máme.

Odp: Tak mne hlupáka na tu proklamovanou...
sasanka, 22.12.2007 21:54

;-)potlesk, to jste si představoval?

Odp2: Tak mne hlupáka na tu proklamovanou...
Shipper, 23.12.2007 7:05

Sasanko, když narazím na článek nebo příspěvek, který vyjadřuje nespokojenost se stavem společnosti nebo ekonomiky u nás, většinou reaguji, i když jsem si dobře vědom, že image spokojeného optimisty, hrdého na to,že je Čech se v naší kotlině moc nenosí. Ale vám možná vadí tón mého příspěvku, ironie, sarkasmus...tak to jsem bohužel zdědil, neumím ,,být někdo jiný„, ovšem já to považuju za ,,povolené zbraně“, koneckonců od toho je tu admin, může mne přece kdykoliv vykopnout. No a ten potlesk, pokud by byl upřímný, by se mi samozřejmě líbil, moje ješitnost by ,,dostala trochu najíst", jen se obávám, že ten váš až tak moc upřímný nebyl.:-(

Odp: Tak mne hlupáka na tu proklamovanou...
dobrák, 22.12.2007 22:55

:-(Tak nevím šííípře,po tvém příspěvku jakstohoven,zda-li by to nemělo být dvěstě...třista...atd.Poraď synku,já se velmi rád přiučím.Každá rada dobrá.Víš co,dali jsme o tomto typu „české demokracie“ ne jen v mém případě ,ale i jiných lidí,kteří nechápou ono „gumovaní na Netu. s lidmi ze Států,kolegů z Kanady atd,všichni se s nedůvěrou ptali,co u nás vůbec máme za režim?Na to jsem ač jsem se velmi snažil nebyl schopen objektivně reagovat.Mimochodem s těmito lidmi hovořím prostřednictvím zařízení zvané vysílač velmi často,takže je mám již otyplé,“příteli Střecho„.Dál tento diškurs nemám již zájem rozvádět.Dej Ty něco do placu,budu se těšit,otypnu si i tebe!Ve snu by mě nenapadlo se zde nějak zviditelňovat.Mimochodem nemáš špatný názor na “věc! Pěkné Svátky Ti přejí a někdy na slyš!

Odp2: Tak mne hlupáka na tu proklamovanou...
Shipper, 23.12.2007 7:03

Nevím jestli mohu být váš synek, jsem ročník 58, ale pokud je vám kolem sedmdesáti, proč ne.
Ti vaši kolegové ze Států a Kanady, co posuzovali ono gumování na Netu, umí česky? Vědí vůbec, kde Česká republika leží?
,,Otypnout„ člověka si můžete po určitém čase i na síti, na to není potřeba ,,vysílač“, jestli je to vaše hobby, je to něco jiného.
Mohu reagovat na vaše příspěvky, i když nejsem autor článku, nebo...?
No tolik k mému ,,stuhoven" jak jste hezky nazval to moje dílo :-). Taky vám přeju hezké svátky a ještě ta rada: Neslyšet trávu růst.

Vánoce a demokracie, trochu jinak...
NEMO, 22.12.2007 23:23

Tak trochu jsem brousil po internetu a tohle mě vážně dostalo, v kontrastu s naším malým dvorkem a neustálými hádkami o ničem...

http://www.stage6.com/user/Zortan/video/1834658/John-Lennon-Happy-Xmas-(War-is-over)]video

Tag na vkládání URL mi to nějak nechce pobrat, tak to zkopírujte celé do adresního řádku.


Tak ať se vám všem daří v Novém roce.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru