Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

22.12.2007 9:57

O marihuaně

Těžko hledat kontroverznější drogu, než je právě marihuana. Díky svému antiemetickému, antidepresivnímu, imunosupresivnímu, sedativnímu a mnoha dalším účinkům se jeví jako efektivní terapie pro celou řadu nemocí (AIDS, roztroušená skleróza, zelený zákal atd.)
Jak je to s ní doopravdy?

Hned zpočátku bych zmínil, že jsem sám (posledních pár měsíců) víceméně těžký uživatel a pohybuji se v prostředí lidí, kteří jsou na tom stejně (asi nejcennější skupinou kterou znám, jsou lidé, kteří byli těžkými uživateli už za totality). Mnoho informací tedy mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Jinak budu veškeré informace podkládat zdroji, které jsou považovány za neutrální v pohledu na drogy, a tudíž objektivní (nejdůležitější je dle mého erowid.org).
Dále pak v žádném případě nikoho nenabádám k užívání, čím méně drog (ať už legálních, nebo ne), tím lépe. Ale když už má člověk potřebu něco brát, měl by zhodnotit rizika užívání jednotlivých látek...

Marihuana a CNS
Tak tady se nachází asi největší množství mýtů. Nejznámější z nich je (paradoxně propagovaný protidrogovými organizacemi) psychická závislost na marihuaně. Tak jako každá dopaminergní droga fyzickou závislost způsobuje, abstinenční příznaky jsou však považovány za lehké až střední. Patří mezi ně potíže s usínáním, omezené prožívání, úzkost, nechutenství. Subjektivně bych ale řekl, že třeba kofein je už podstatně návykovější.
Poškození mozku je jeden z nejčastěších argumentů, jak vyplívá z http://www.webmd.com/mental-health/news/20030701/heavy-marijuana-use-doesnt-damage-brain to ale není tak žhavé. Osobně můžu potvrdit, že testy reflexů a kapacity paměti jsem prošel bez problémů, ještě mne čeká magnetická rezonance, kde by se ukázaly případné fyziologické změny.
Důvodem proč uživatelé marihuany vypadají často tak „vypatlaní“ je dle mého pomalé odbourávání kanabinoidů. Takže narozdíl od alkoholu je ten stav reverzibilní z větší části.
Snížení hladiny testosteronu u mužů: k tomu pravděpodobně dochází, i když v ne moc velké míře (což vím z praxe), protože agresivita, bojeschopnost, libido i množství svalové hmoty vypadá zachováno.
Co se celkového efektu na duševní stav týče, bezprostředně se jedná o euforii nebo více či méně příjemnou otupělost, po dobu účinku horší paměť (cca jako po alkoholu), relaxaci, obvykle únavu, ikdyž ta může být potlačena v důsledku fascinace nějakým objektem nebo aktivitou.
Dlouhodobě se u těžkých uživatelů projeví obvykle změna životního stylu na pohodlnější, k jistým změnám charakteru dojít může, ale v porovnáním třeba s alkoholem jde z hlediska zájmů společnosti o nesrovnatelně menší zlo. Agresivita nebo antisociální chování se objevuje jen velmi zřídka a u lidí, kteří k tomu mají předpoklady (s poruchou osobnosti atd.).
Stejně tak v případě schizofrenie pouze urychlí nástup, ale nemůže být příčinou (erowid).

Efekt na fyzické zdraví
Obvyklý argument proti marihuaně je rakovina plic. Podle http://www.osel.cz/index.php?clanek=1954 (potvrzeno z erowidu) bude ale realita poněkud odlišná, než se předpokládalo. Nadále ale samozřejmě platí, že horký kouř dráždí dýchací cesty, a dehet je spolu s dalšími splodinami poškozuje. Tomu se dá předejít perorální aplikací, nebo konzumací dostatečně silné marihuany.
Na druhou stranu z praxe znám jeden případ člověka, který v 19 dostal rakovinu plic. V jeho případě ale šlo o enormní množství (desítky gramů denně) velmi slabé marihuany v kombinaci se sebedestruktivním životním stylem.
Poškození chromozomů: potvrdilo se v laboratorních testech, ale nijak v praxi (pokud vím).

Z hlediska celkového fungování člověka se mi marihuana jeví jako víceméně bezpečná droga. Absolutně se nedá srovnat s riziky plynoucími z alkoholu nebo cigaret. Jednotlivé endokanabinoidy mají obrovský potenciál v medicíně. Otevřel bych tedy zároveň diskuzi na téma legalizace. Samozřejmě uvítám upřesnění nebo vyvrácení kteréhokoliv z mých argumentů. Těším se na Vaše komentáře :-)

Off Topic
Tři kroky do tmy, 22.12.2007 18:20

Přeji všem čtenářům Svíce příjemné a klidné prožití svátků Vánočních, mnoho dárků od srdce a žádný zbytečný stres.:-)

Odp: Off Topic
ivan, 24.12.2007 0:37

Díky,díky! ,,Tři kroky," ten sporný článek jsem propásl, takže ani nevím o co šlo, vidím, (nevidím) pouze výsledek toho sporu. Dobrého autora je škoda. Vrať se, bude to docela pěkný dárek. Totéž platí i pro Janu. Připouji se s přáním i Alešovi, (díky za Svíci) a všem ostatním přispěvatelům.
Vše dobré v 2008. Ivan.

Odp2: Off Topic
lilian, 3.10.2009 14:00

Hello my dear,

How are you today? Well I am of hope that you are doing fine, my name is Miss Lilian Willson I am a very simple honest and kind girl. I saw your contact email while browsing through the internet so I decided to contact you despite that I have not seen you in person. I am a single girl and it will be my pleasure to communicate with you. My heart welcomes you I hope we can make a good friend with a wish for much happiness Smile. I will like to know you more,most especially what you like and what you dislike. Please I don't want to end up missing you, hope to hear from you soon,so that I can give you my pic and I will tell you more about myself. Have a nice day and think about me. kiss Hug with love.
Thanks and God bless.
Love from,
miss Lilian

Odp: Off Topic
Saw, 24.12.2007 17:03

Jo jo, šťastný a veselý všem ;-)

Odp: Off Topic
nevim, 13.3.2012 0:52

chci se na něco zeptat..kouřím aktivně marihuanu 1 rok, pravidelně 1-3 jointy denně a je mi teprve 16..došlo mi až teď jak moc škodí..nemam chut nic dělat, přišel jsem o část přátel a s rodinou se nedokážu bavit jinak než hádkou..před rokem jsem kalil a proháněl holky a od doby co hulim nemam chut ani na vztah..hrozně moc chi přestat..moje osobnost se ztratila v bongu..myslíte,že kdybych přestal uplně,tak bych zase začal mít chuť do života a můj charakter se vrátil? chci být jako dřív..děkuji za rychlou odpověď.

Odp2: Off Topic
Platfus, 13.3.2012 9:48

Ahoj, já s tím nemám bezprostřední zkušenost, ale řek bych, že když v sobě najdeš sílu s tím přestat, je to to nejlepší, co můžeš pro sebe a pro záchranu vztahů s lidma okolo udělat. Několik mých spolužáků jelo v tvrdých drogách a i když už jsou pár let „venku“, jsou to trosky. Marihuana je v tomhle určitě milosrdnější. Přeju, ať se podaří.

Odp2: Off Topic
Tlapka, 13.3.2012 11:29

Určitě se to podaří.. je třeba přestat hned a energie se za čas vrátí. Bude to chtít najít v sobě sílu a odvahu a najít si nějaké hobby (ještě vedle holek).

Odp: Off Topic
peterno, 27.4.2012 8:14

Pokud neco schanite, sklidil jsem kvalitni podlampovku a mam dostatek. 70 KC/G

peterno@atlas.cz

Maličko upřesním: -na marihuanu...
merlinn, 22.12.2007 21:20

Maličko upřesním:
-na marihuanu tělesná závislost nevzniká
-zápory: narušuje motorickou koordinaci, citlivost k podnětům, funkci paměti, poruchy krátkodobé paměti a poruchy procesu učení
-klady: vyvolává rozjařenou veselou náladu, tlumí depresi, zklidňuje

Můj názor je takový, že cigarety a alkohol jsou horší drogy nebo minimálně na stejné úrovni. Marihuana se narozdíl od alkoholu nepodílí na trestné činnosti a násilnostech, nerozpadají se kvůli ní rodiny. A co se týká škodlivosti zdraví, s cigaretama si nezadá.

Odp: Maličko upřesním: -na marihuanu...
Saw, 22.12.2007 23:27

Sem si naprosto jistej, že žádný návyk nezpůsobují jen čistě serotoninergní drogy, třeba LSD. Ta nespavost, nevolnost, úzkosti jsou naprosto jasné projevy fyzické závislosti.

Ty zápory se citelně projeví až při častém užívání velkých dávek (nedá se říct absolutně kolik to je, protože rozdíly v reakci jsou u jednotlivých uživatelů propastné), nebo bezprostředně po požití.

Alkohol lze narozdíl od marihuany považovat za tvrdou drogu. Je nebezpečnější jak k uživateli, tak okolí (souhlasím, že ze společenského hlediska je marihuana mnohem přijatelnější). A cigarety jsou mnohem destruktivnější, za 1) nebrání rozvoji rakoviny, 2) podstatně návykovější, 3) poškozování trávicího traktu 4) přidané látky v cigaretách jsou značně nebezpečné, u marihuany (pokud je pěstována hydroponicky nebo v kvalitním substrátu) nic takového není...

Odp2: Maličko upřesním: -na marihuanu...
merlinn, 23.12.2007 19:36

Přesto opakuji empiricky dokázaná fakta, totiž, že fyzická závislost nevzniká. Navíc také podpořená vlastní zkušeností. Fyzická závislost se projevuje tak, že při opakovaném užívání musí jedinec pro dosažení stejného účinku brát stále vyšší dávky, a abstinenčními příznaky (pokud je užívání drogy přerušeno, vznikají nepříjemné tělesné a psychické příznaky). V tomto případě úzkost není projevem fyzické závislosti, ale návykem brát drogu jako prostředek proti úzkosti, tudíž psychickou závislostí, která vzniká procesem učení.

Odp3: Maličko upřesním: -na marihuanu...
Saw, 23.12.2007 19:59

Dávky se samozřejmě zvyšovat musí, navzdory prvotnímu nastavení „hladinky“. A těžký uživatel už bez marihuany neusne, takže trvám na svém, že je to mýtus. Dohledal jsem: „Most people do not experience signs of physical addiction, but with regular daily use use, mild to medium withdrawal symptoms usually occur for less than a week, but can extend for as long as 6 weeks.“ To je podle mě docela kompromis, protože já absťáky zažil, ty ne :)

Odp4: Maličko upřesním: -na marihuanu...
Crash, 29.2.2008 23:49

Jakožto poměrně těžký konzument marihuany mohu říct, že se spánkem nemám problémy a absťák sem ještě nezažil, když jsem měl kolikrát pauzu...

Odp5: Maličko upřesním: -na marihuanu...
Saw, 1.3.2008 13:38

Mě bylo hlavně blbě od žaludku, ale to zahnalo pár Kinedrylů. Přestal sem už uplně a nechybí mi to...

Odp6: Maličko upřesním: -na marihuanu...
Ivo, 6.3.2008 17:33

co ti pomohlo abys přestal?

Odp7: Maličko upřesním: -na marihuanu...
Saw, 6.3.2008 19:02

Víceméně mě to prostě přestalo bavit. Narozdíl od alkoholu, kofeinu nebo cigaret, člověk může přestat bez toho, aby mu to chybělo.
Teda znam pár lidí, kterejm hulení sedlo tak, že by se toho nevzdali ani za nic, ale většina těch silnejch zkuřek prostě nemá co na práci a jen si zpříjemňuje nicnedělání.
Permanentka do posilovny je z toho ale rychle dostane, když mají aspoň trochu zájem přestat.

Příležitostnýmu uživateli nijak fungování nenaruší, takže tohle řešit nemusí. A když má někdo fakt problém se hulení vzdát, doporučuju se dost zaměstnat.
Kdo nad tim uvažuje, napište sem jak to de, docela mě to zajímá :)

Odp8: Maličko upřesním: -na marihuanu...
Ivo, 7.3.2008 9:52

Zrovna se rozhoduji přestat, ale jako motivaci nemám práci, či posilovnu, ale svůj protějšek. Pomáhá mi naprosto ve všem co jsem kdy pokazil a je to fakt lepší a lepší.

Odp9: Maličko upřesním: -na marihuanu...
Saw, 7.3.2008 10:46

Taky možnost :-)

Odp9: Maličko upřesním: -na marihuanu...
Saw, 7.3.2008 15:34

Teda na druhou stranu sem se zase vrátil ke kafi a cigaretám. Což je kombinace který se jen tak nezbavim, jestli vůbec. Vzpomínam jak těžký to bylo s chlastem. Chuť na orosenej půllitr lahodnýho piva mě pronásleduje doteď v každej slunečnej den .))

Odp10: Maličko upřesním: -na marihuanu...
Ivo, 10.3.2008 7:47

A myslíš si, že někdo blízký by ti pomohl přestat? Mám v tomto případě na mysli partnera.

divné
Fyziolog, 25.3.2008 15:29

Přijde mi divné jak tady mluvíš o tom jak je hrozně těžké odvykání. Vždyť podle údajů o autorech je Ti 21. To bys musel v chlastu a cígách jet tak od 12, aby to už teď byl takový problém. Jinak se vším dalším souhlasím, o srovnání marihuany a alkoholu,tabáku se zajímám už dlouho a nedávné zařazení alkoholu kousek pod úroveň heráku měpotěšilo (Herák-1.supina, alkohol, tabák druhá, marihuana mmj. 4.) Šlo o celkovou nebezpečnost(Návykovost, psycho a fyzio změny organizmu).

Odp: divné
Saw, 25.3.2008 18:39

Ty cigára tak od 14 kolísavé množství, ale prakticky každý den (mezi jedním a celou krabičkou). Na alkohol si zvyknete docela rychle když vám sedmička tvrdého vydrží na tři dny XD Teda většinou sem do sebe lil víno nebo pivo, to je ekonomičtější, ale tohle tempo sem měl jen poslední rok chlastání, předtím tak 3x nebo 4x tejdně. Od 15 sem si upíral jídlo abych se mohl nalejt. Neřikam že sem byl kdovíjakej notor, minimálně oproti lidem co sem znal, ale docela to stačilo na nepříjemné odvykání :-)

Odp9: Maličko upřesním: -na marihuanu...
iunka, 7.8.2009 9:37

A právě tady je příklad: kvůli marihuaně se nerozpadají manželství, není nebezpečná... Tento človíček se rozhodl přestat kvůli své polovičce. Osoba, která nehulí tak často, pozná na druhém, že se něco děje. Když jsem poznala já svého nynějšího přítele, byl mimo. Vymýšlel si šílené představy(dodneška mi nevěří), zapomínal(dodneška má problémy s pamětí), ale rozhodl se přestat, teď už 7. měsíc neměl nic a sám říká, že ho udivuje chování lidí, kteří hulí - uvědomuje si, že to je trávou a že on se taky tak choval a předtím si toho nevšiml. Bohužel dodnes má problémy i se spaním, kolikrát se kvůli tomu nevyspím ani já. Ale změnil své chování, poznalo to i okolí - je z něj lepší člověk.

Odp5: Maličko upřesním: -na marihuanu...
asa, 6.1.2018 11:07

těžký konzument? to znamena co? ja hulim cca 10 let s kratkymi prestavkami cca 8 jointu denne a kdyz dele jak den nehulim, tak se potim jako prase, chvili zima chvili vedro, k obedu snim tak maximalne 1 knedlik se svickovou misto obvyklich 8, prvni tri dny naspim dohromady tak 2 hodiny, chapu ze je to u kazdeho trochu jinak, ale kdo tvrdi, ze na trave fyzicka zavislost nevznika ten nikdy zavysli na trave nebyl.

Odp2: Maličko upřesním: -na marihuanu...
johny, 28.9.2009 15:41

akorat po marihuaně se ti kurvý všechno třikrát víc ale to je jen detail

Odp2: Maličko upřesním: -na marihuanu...
ppp, 27.4.2012 8:14

Pokud neco schanite, ozvete se. :)

peterno@atlas.cz

Odp: Maličko upřesním: -na marihuanu...
Iveta, 11.12.2009 10:05

Tak to jste na velkém omylu ,asi nemáte dítě , které vám nadává, nechodí do školy a shání si marihuanu, neboť bez ní nemůže být - řekl doslova, takže mi netvrďte že není NÁVYKOVÁ !!!!

Odp2: Maličko upřesním: -na marihuanu...
merlinn, 11.12.2009 10:20

Zdravím. Čtěte mezi řádky. Marihuana není FYZICKY návyková, ale PSYCHICKY ano. Z čehož vyplývá, že váš povedený synátor bez ní být může, ale nechce. Věříte všemu, co řekne DOSLOVA? Nezlobte se na mě, ale to, že Vám dítě nadává a nechodí do školy není vinou marihuany. Hledejte chybu spíš někde jinde.

Odp3: Maličko upřesním: -na marihuanu...
tlapka, 11.12.2009 10:24

„návykové“ je, dělat co je příjemné bez ohledu na okolnosti.

Odp4: Maličko upřesním: -na marihuanu...
merlinn, 11.12.2009 10:32

Tak by se dala zjednodušeně charakterizovat psychická závislost.

Odp3: Maličko upřesním: -na marihuanu...
ŠĚRY, 27.12.2010 17:32

zdravím,mám19til.syna kouří trávu a agresivní je,vím že je to na něm aby přestal ale taky je to peklo na zemi 3ročník opakuje a diskuze klidná s mé strany dopadne katastrofálně/obrana znamená útok/ten kdo to nezažil na vlastní oči tak to nemůže soudit,a s tou maminkou soucítím,mě např.vše rozmlátil,a není to výchovou jsme slušný lidi ale současná situace tomuto chování nahrává.

Odp4: Maličko upřesním: -na marihuanu...
tlapka, 28.12.2010 9:36

To jsou těžce řešitelné věci. V rodině taky máme takového, tři měsíce se léčil a po propuštění hned utratil všechny peníze za bůhví co a chodí za všemi vydírat „mám takový hlad“ ... proč mě nechápete ? :-(

Odp4: Maličko upřesním: -na marihuanu...
merlinn, 30.12.2010 16:58

Vím, o čem mluvíte. Problém však není ani tak v marihuaně, jako v něm. Má nějaký problém a řeší ho marihuanou. Pokud k tomu ještě pije, tak může mít sklony k agresivitě. Anebo má prostě agresivní povahu nebo nějakou poruchu osobnosti.

Odp5: Maličko upřesním: -na marihuanu...
tlapka, 31.12.2010 9:53

Problém chce řešit tak, aby o něm nevěděl, tedy snadnou cestou. Tím však problémy narůstají. Když má chlapec 19, ještě může z toho se dostat tak, že si najde jiné priority.

Odp2: Maličko upřesním: -na marihuanu...
asa, 6.1.2018 11:44

urcite navykova je, ale pokud se dite chova takto nezvladatelne, zcela jiste to nebude marihuanou !! spis bych rekl,ze diteti nerozumite, budto svadi na marihuanu problemy s necim jinym a nebo pravdepodobnejsi je, ze je to nerizena strela i bez marihuany a za skolu by chodil a nadaval vam i tak ... ja byl silny kurak marihuany hulil sem od rana do vecera spoustu let a kdyz sem toho nechal tak jsem byl sice par tydnu podrazdeny a bylo mi zle, ale rozhodne se mi nijak vyrazne nezmenil charakter, nadavat rodicum jsem si nikdy nedovolil at mi bylo sebehur, spis naopak jsem v tichosti delal jako ze jsem v pohode aby nikdo nepoznal ze mam neprijemny abstaky (nekontrolovane agresivni chovani je caste u zavislosti na heroinu nebo pervitinu... problem bude urcite ve vychove, marihuana je ve vasem pripade nejspis jen dusledek nezvladatelneho chovani ditete a ne pricina...

Souhlas
Shipper, 23.12.2007 8:05

Mé zkušenosti se s vašimi srovnávat nedají, vykouřil jsem v Amsterdamu půl jointa, bůhví co v něm bylo, a bydlel jsem dva týdny s jedním ,,vypatlancem", jehož stav mi příliš reverzibilní nepřipadal, ale to není podstatné. S vaším článkem souhlasím, osvěty v tomto směru není nikdy dost. Příliš oponentů se asi nenajde, je už to trochu profláklé téma, mne zajímá spíš váš názor na možnost legalizace. Jak dostat marihuanu aspoň na úroveň alkoholu. Jaká je nálada v ostatních zemích EU v tomto směru, nepředpokládám, že považujete za reálné, legalizovat tuto drogu jen u nás. A jaký je postoj současné nizozemské vlády, nejsou tak trochu opatrnější? Nebo se bude zase čekat na Ameriku?

Odp: Souhlas
Saw, 23.12.2007 10:50

Legalizace bude už jen formální krok. Když se na to podívám dneska, tak po cestě městem narazíte na pár growshopů (potřeby pro pěstování marihuany), s jointem si klidně můžete sednout v některých barech. Vlastně ani nevím, jestli znám jediného člověka který měl z marihuany problémy se zákonem. Když už policie narazí na „zkuřku“, spíš dostane pořádnou nakládačku, od našich ultrapravicových strážců zákona.

Legalizací se změní jediná věc, bude vydělávat stát místo odvážlivců, kteří si doma zasadili pár rostlinek, nebo nakoupili od pěstitele. Těžko říct, jestli to tak bude lepší. Pro někoho je marihuana jediný způsob, jak vydělat dost peněz třeba na školu. Koneckonců obchod s ní mají v rukou spíše normální lidi, než mafie.

Amerika si horko těžko musela najít cestu, jak protlačit marihuanu na seznam zakázaných látek. Takže bych se vykašlal na jejich hysterickou protidrogovou politiku a udělal to, co je správné. Jak jste zmínil, moc oponentů už se nenajde (a ti co jsou proti je obvykle banda idiotů, kterým záhadně publikovali knihu, podle které je marihuana nesrovnatelně horší než pervitin), takže vydržovat si zákon jenom kvůli tradici nemá moc smysl...

Ve vší tichosti se drogy ruzného druhu...
hrabě, 23.12.2007 9:58

Ve vší tichosti se drogy ruzného druhu aplikuji v lékařství,stejně se notoricky používají injekce pro likvidaci nepohodlných duchodcu.Osobně jsem nepotřeboval zatím žádnou drogu,pohoda mi přišla milostí odjinud a zážitky byly boží.Nemocná a odcizená společnost vytváří příležitost k aplikaci čehokoliv. Osobně pamatuji na boje /DISKUZNÍ/ s dcerou,která pubertu zvládla s jedním cudným dredem a obarvenými pačesy.ČAS, mít ČAS na diskuze s blížními, jen tak se lidé přiblíží k sobě a nestanou se obětí MATRIXU.

Odp: Ve vší tichosti se drogy ruzného druhu...
Saw, 23.12.2007 10:34

Naprostý souhlas...

Odp: Ve vší tichosti se drogy ruzného druhu...
tlapka, 11.12.2009 10:28

Nemyslím že b y se lékaři namáhali likvidací pacientů, kdo by to platil.

Dotaz
Tři kroky do tmy, 23.12.2007 14:36

Zajímala by mě jedna věc ohledně přezdívky tohoto úžasného rostlinného dobrodiní. Mnoho narkomanů tomuto kuřivu říká gandža (ganja life). Ale podle M. Paška je tomu trochu jinak; marihuaně říká kifi, zatímco ganja je přezdívka pro hašiš. Nejsem narkoman, takže tomu nerozumím a rád se nechám od nějakého feťáka poučit. Děkuji.

Odp: Dotaz
Saw, 23.12.2007 14:58

Když si odpustíš ty žvásty o narkomanství tak ti to mile rád řeknu :) Jak je to původně (třeba v Indii) netušim, ale v českym slangu je ganža marihuana s nízkym obsahem účinnejch látek. Skéro je šlechtěná a nesrovnatelně silnější varianta. Hašiš přírodní nebo plastickej, nejsilnější.

A obecně, čim silnější tim lepší, protože tim míň ostatního sajrajtu do sebe musí člověk vpravit...

Já bych žádné „drogy“ nezakazoval...
Yardasan, 23.12.2007 17:55

Já bych žádné „drogy“ nezakazoval. vyšlo by to levněji a stát by na tom vydělal. Každého, kdo by se léčil na následky (úraz-škodní řízení-trestní řízení), bych to nechal v plné výši zaplatit - žádné pojištění. S pozdravem jK.

Odp: Já bych žádné „drogy“ nezakazoval...
Saw, 23.12.2007 20:00

Jo jo, takhle je naprosto v pořádku bejt neustále vožralej...

Odp2: Já bych žádné „drogy“ nezakazoval...
Yardasan, 10.1.2008 20:38

Samozřejmě myslím i alkohol a další. Čím více nad tím přemýšlím ač nechci, protože jsem vůči všem „drogám“ imuní, tak mi vychází, že u nás je zdraví stále velmi levné a lidé si ho neváží. S pozdravem jK.

Odp3: Já bych žádné „drogy“ nezakazoval...
PeTRk, 22.5.2008 13:49

„protože jsem vůči všem „drogám“ imuní,“ a na vostatní sereš žejo, sobče jeden, kdo nic nedělá nic neskazí viď

Odp4: Já bych žádné „drogy“ nezakazoval...
iunka, 7.8.2009 9:42

Proč jako na ostatní sere? Chceš, aby se radši na ostatní vysral? Je to jeho dobrá vůle, že je proti drogám imunní. To ho ctí. Ale jak jde vidět, závidíš mu to. Má pravdu - ať každý platí za své chyby. A jestli dotyčný je nemocen a nemůže si drogu odpustit, ať jde na léčení.

Odp4: Já bych žádné „drogy“ nezakazoval...
tlapka, 7.8.2009 10:08

Jací Vostatní - každý sám za sebe, zvláště v alkoholu a drogách. Kydž si nemůže pomoci, každý je poučen, kde se pomoc dostává.

Odp2: Já bych žádné „drogy“ nezakazoval...
Yardasan, 11.1.2008 9:08

Na druhou stranu, většina lidí je snadno ovladatelných a podléhajících svodům. Tam je ale na jinou debatu a velmi velmi těžkou, zda používat pro ně a jakou ochranu, zejména, když jde „jen“ o peníze. S pozdravem jK.

Odp: Já bych žádné „drogy“ nezakazoval...
Karel, 22.5.2008 13:47

pěkná blbost kdyby to bylo free. Spousta poserů si to nedá jenom protože se bojí. To by se taky mohlo legalizovat volné zabíjení lidí, to je to samí - kdo chce ať zkusí ale pak,... Represe tvrdejch drog je goood, ale že zrovna tráva :)) no tak to je směšný, indiáni by se pousmáli.

Odp2: Já bych žádné „drogy“ nezakazoval...
tlapka, 7.8.2009 10:36

Proč by se Tráva legalizovala když ji stejně všichni kouří co mají chuť. Kdyby se legalizovala tak už by ji prodávali i na náměstní a v trafice.

Dobré počteníčko, líbí. SAWe, jsem...
ivan, 23.12.2007 21:41

Dobré počteníčko, líbí. SAWe, jsem nechtěným kuřákem od narození. Padesátá léta cigarety neshledávala jako společensky nevhodné a o zdravotních rizicích nikdo nehovořil, nebo byla přehlížena. Oba rodiče kouřili. Můj trest za moje první cigarety ve vlastních rukou byl potrestáním touhy organizmu po vyšší dávce. Cigaretové dávky se s věkem vyšplhaly až ke dvěma krabičkám. Moje celoživotní snaha přestat, se naplnila až před několika lety, ale stejně pozdě. CHOPN - neléčitelné! Tedy ve smyslu uzdravení. Léčba může jenom zpomalovat její projevy, a dát mi možnost umřít na něco jiného. Jestliže se tak nestane, tak se v budoucnu pomalu udusím, nebo mě zabije docela obyčejná chřipka. Proto jsem k omlouvání podstoupených rizik zdrženlivý. Dlouhá léta jsem na sobě žádné příznaky nepozoroval, dokonce jsem věděl i o kuřáckých sportovcích vč. maratonců. U cigaret bych mnoho plus nenašel, krom pocitu uklidnění a zpomalení účinku oxidantů. Některé národy s drogama žijí již po tisíciletí. Nepál, Tibet, Afganistan, ale jejich způsob života je nenutí k okamžitým rozhodnutím a nebo k ovládání složitých celků a strojů náročných na řízení. Asi bych legalizaci nebránil, ale nezbavoval bych její uživatele trestní odpovědnosti. S cigárama mám blbou zkušenost, nínusy převažují, mám obavu aby to s maryškou nebylo podobné.

Odp: Dobré počteníčko, líbí. SAWe, jsem...
Saw, 23.12.2007 23:25

Samozřejmě každý nese za své jednání plnou zodpovědnost nehledě na vliv legálních či ilegálních drog.
S těmi cigaretami souhlasím, taky jsem přestal. Samozřejmě to nevidím úplně černobíle, vždycky lepší se obejít bez „pomoci“, ale tohle mi připadá jako nejmenší zlo...

Odp2: Dobré počteníčko, líbí. SAWe, jsem...
tlapka, 7.8.2009 10:37

To je logika - když existuje velké zlo proč bychom neudělali ještě maličké zlo.

Co nás nutí?
Pavel od vody, 28.12.2007 0:54

Jak marjánka, tak alkohol, tak i ostatní oblbovadla mi umožňujou na chvilku - na zatraceně krátkou chvilku - cosi změnit. Anebo na tu chvilku spíše mít pocit, že cosi změním. A pak mi dají tvrdě najevo, že změna nebude.
Už dlouho hledám odpověď na otázku, co nás nutí dávat si do nosu. Co nám to chybí, že hledáme náhražky v podobě jointu, panáka, rychlého auta ...???
Můžeme dlouze diskutovat o prospěšnosti marihuany (mimochodem konopí je úžasná rostlina a člověku je známa od nepaměti), ale nic to nezmění na faktu, že droga, jakákoliv droga, je jen náhražka něčeho, co nám vnitřně zoufale chybí.
Prošel jsem dlouhou cestu, abych vůbec dokázal si položit tuto otázku. Co nám chybí, že se musíme obracet k „démonu“ drogy. Co nás žene do náruče závislostí a přitom to setsakra zabíjí.

Odp: Co nás nutí?
Student, 28.12.2007 1:03

Pálí nás dobré bydlo.

Odp: Co nás nutí?
ivan, 30.12.2007 2:44

Dříve atletika, později sjezdové lyžování, pak parašut,. - motocyklové závody, nyní, extrémní lítání, boužel nelegál!! :- ( je ten správný rajc!!-arobacie je jenom veký H.„! (ženský prominou, ale je to jiné, a zažije to jenom málokdo!.. Asi 0,2 %-neuvěřitelné!! - třetí stupeň! )- ,,Vojenská statistika o potenciálu výcviku pilotů,,. Nevím jestli se mám stydět, ale !! - ,,gen. Peřina.“ - cit.. Mně, válka bavila! .. SAWe. Občas potřebuju svět hlavou dolů a minus ,,G„ ... abych mohl být občas ,,normální“. Ani nevíš , jak i rozumím. Pavle, naše slovo platí, rád tě uvidím. Dnes jsem byl polítat!.. vystoupali jsme nad ,kouřmo, a nechali se opalovat se spoluprovozovatelem Michalem ,v úplné čistotě.:-) Těžko, kdo neví o čem hovořím, si to umí představit. Žrádlo,.. to je to slovo!

Odp2: Co nás nutí?
Saw, 30.12.2007 12:14

Někomu dělá dobře sjet ze skály na kole za dvěstě tisíc, někdo se projede 230 po dálnici. V tomhle světě už má většina lidí málo adrenalinu a dobrejch pocitů z „akce“ vůbec, tak hledají co můžou :) Když člověk správně zhodnotí rizika, má jistou šanci že na svojí „slabost“ neumře .))

Odp3: Co nás nutí?
Pavel od vody, 31.12.2007 2:27

To je právě to, o čem mluvím. Co to je, co nás nutí dělat takovýhle blbiny, vyrajcovat se až do nebes a pak hledat další a další levely? Je to naše zvídavost, touha po dobrodružství či obyčejná nuda? Nebo nedostatek „čehosi“?
Vím o čem mluvím, moje vodácká sezona začíná Velikonocema a končí Silvestrem a není řeky v Čechách, kde bych nesmočil pádlo. To dělá dobře mně.
Tenhle článek není jen o marjánce, ale právě o těchto závislostech.
PS: po dálnici jsem to vytáhl na 280 a bylo to jako v rozmazaným tunelu. Jenom bod přede mnou a vše ostatní ve šmouhách. Bál jsem se od toho bodu odtrhnout oči. A pocit potom? Nic moc ;-)

Odp4: Co nás nutí?
Jimmy, 31.12.2007 10:11

Na dálnici je to o ničem. Sešlápnout plyn na podlahu a držet volant rovně umí každej trouba. Správný adrenalin je jet 90 - 120+ km/h po silnicích třetí třídy, kde alespoň nehrozí změření policií. ;-)

Odp4: Co nás nutí?
Saw, 1.1.2008 16:03

Každej má tu svojí závislost, rychlost mě třeba docela bere, ale to riziko nehody je takový, že některý závisláky bych za nebezpečnou jízdu zavíral na doživotí...

Odp4: Co nás nutí?
ivan, 1.1.2008 18:37

Pavle, není to o rychlostech, jak se mnoho lidí domnívá, ani nějaká náhražka spojovaná se sexualitou, jak je často tvrzeno,- Šiklová . ;-) Mám argument,.. toto mám od mala! (mnozí jiní asi taky) Prý jsem už jako dítě při převlékání mámě skákal ze stolu, a to kterýmkoliv směrem, s tím, že mě chytí. Asi ve třech letech, s kamarádem útěk na tříkolkách! :-) Mnohem později,- lezení po kolmých stěnách, s Tondou Sluníčkem,- převoznickým klukem, jsme podplavávali parníky. V zimě jsme jezdili na krách po řece. Jakápak sexuální náhražka u malého kluka ? Prostě se narodíš a zkoumáš jaký ten Svět vlastně je, kde jsou jeho hranice. Asi mám něco po mém ,,Chrudimském „ dědovi. Ten, aby zjistil jak je pevný kuchyňský nůž, tak koupil dva a jeden zlomil jen tak, všichni na něj doma koukali se zvláštním politováním, jenom já jsem uvnitř rozuměl tomu, proč to udělal. Prostě hledal hranice tohoto světa. Škoda, že jsem po něm nezdědil nadání pro jazyky, on byl poliglotem, zatímco já jsem úplně tvrdej. Pavle, při závodě tě rychlost vůbec nezajímá jinak, nežli jeli správná. Někdy je 280 Km málo, jindy je 60 moc, soustředíš se pouze na správnost provedení. Prostě tě neuspokojuje život v bezpečném středu, kde se ti sice nic nestane, ale ani tam nic zajímavého nenalezneš. To něco, co nás pudí se občas podívat ,,co je za tím okrajem“ je ta síla, která nás lidi v minulosti oddělila od ostatního živočišstva. Stali jsme se lidmi.

Odp5: Co nás nutí?
Pavel od vody, 6.1.2008 22:37

Ivane, velká slova tady píšeš. Ale vtírá se mi do toho slovo NUDA. Že už nevíme, co bychom si vymysleli, a tak si vymýšlíme ...

Odp4: Co nás nutí?
Nalim, 23.3.2008 21:19

No, tak teď teda vůbec nechápu, proč tady kecáš o marjánce, mluví se tady o těch Velikonocích, ne?
Vím, že mě budete zase považovat za úplnýho blbečka, největšího kreténa a mě už nenapadá jiný výčet na mě...! Já Velikonoce nesnáším, protože je nechápu a prostě normálně je nestíhám!! Nechápu takovýhle přiblblý tradice, že se barví vajíčka. Co, to ještě nic není, že lidé barví vajíčka - teď to teprve začne (můžete mi to někdo prosím vysvětlit?)! Na velikonoční pondělí mají strach hlavně všechny holky na světě!! No jen se smějte, ale já takouvouhle stupidní tradici nechápu! Chlapci rychle vyráží ze svých domovů, vezmou si košíky na vajíčka, která jim děvčata dají za výprask! Samozřejmě, že chlapci nemají v tu chvíli nad děvčatama žádné slitování a mlátí je hlava nehlava! Holky mají z toho na svých zadních částech těla potom velká lidově řečeno „jelita“ a druhý den si ve škole stěžují, jakou dostali nakládačku! Co to má za význam?? Že prostě chlapci se ženou s klackama a na konci těch klacků nějaký barevný papírky, si myslej, že těma papírkama je to nebolí! To je úplná blbost! Já kupříkladu tuto tradici, která se mi tímto způsobem vůbec lidsky nezamlouvá (z hlediska za případné ublížení na zdraví, ještě k tomu děvčat a to si prosím Vás všichni vzpomeňte, že se říká - Ženu ani květinou neuhodíš!)! Já prostě tuto debilní, vypatlanou, vymaštěnou, nejvíc stupidní velikonoční tradici neuznávám a to si o mě klidně říkejte, že jsem blbej. Tak mi na to prosím Vás někdo napište svůj názor, protože chci něco slyšet od jiných lidí, kteří to třeba mohou přijímat úplně jinak. Nikdy bych sám takovou tradici nikdy nevymyslel! Vymyslel bych úplně něco jiného. A ještě jednou se omlouvám za mé případné vulgární chování! Ale uvědomte si, že mi je strašně líto těch děvčat, které bychom my chlapci měli jim raději třeba něco koupit. (Já s pomlázkou nechodím!) Mějte se krásně!

Odp2: Co nás nutí?
Pavel od vody, 31.12.2007 2:37

Nebo „úlet“. K tobě mi Ivane sedí lépe. ;-) Ale jo, takovýhle chvilky jsou potřeba a je to o možnostech a příležitosti. Ta marjánka je o závislosti. Kdo neví co je závislost, ať zkusí být třeba týden bez. Nebo měsíc.

Odp: Co nás nutí?
Yardasan, 13.1.2008 23:52

Z mého života mám zkušenost, že nám chybí fyzická námaha. Blahobyt = pro většinu nedostatek pohybu. Po pořádné fyzické námaze, jste vyrovnán v pohodě a šťastný. Když jsem kdysi pracoval coby již třicetiletý s mladým kolektivem - věk kolem 17 let - tak denní spotřeba prášků těchto mladic na bolení hlavy, menstruace, zad... byla tak tři kusy na hlavu. Moje žena, když jí bolela hlava, vzala tepláky, šla se proběhnout a bylo po problémech. Navíc jednotvárná strava, protože tohle nejím, tamto nejím, přejídání pamlskama. Přemýšlet, to bolí, bolavá záda z televize.... Blahobyt - konzumní společnost - nás nutí nepřemýšlet, konzumovat, vidět smysl života v materialismu v „IN“. Já myslím, že většině lidí vnitřně nic nechybí, jenom jsou líní to najít. Je pohodlnější jít s davem, nebo se ožrat, či si píchnout trochu jedu. Může se všechno a najednou všechno ztrácí smysl. Vidím nějakou prázdnotu v lidech, kteří uprostřed miliónových měst jsou samotní a končí v partičkách sobě rovných. Těm by spíše prospěl totalitní režim. Zdá se že „svoboda“ jako taková je pro ně utrpením větším. Vůbec celé naší společnosti by asi prospělo k další cestě nějaké kolektivní utrpení, které ve formě válek poznaly naši rodiče. S pozdravem jK.

Odp2: Co nás nutí?
tlapka, 18.6.2009 12:19

Pravda, že svobodná rozhodnutí vedou většinou špatným směrem. Ale nesvoboda je horší. Je lepší zabloudit než nechat se přivázat za nohu, nebo ne?

Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
Trash, 30.12.2007 0:44

Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?

Odp: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
Saw, 30.12.2007 12:08

Tak dva gramy skéra denně .)

Odp2: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
Pavel od vody, 31.12.2007 2:43

A Sawe, co se stane, když den vynecháš? Nebo víc - týden. Já to nikdy neměl, neumím si to představit, ale zkoušel jsem týden dát Stop alkoholu (ani malou desítku) no a - bylo to zajímavé. Pěkně mi breptal jazyk.

Odp3: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
Saw, 1.1.2008 15:58

Teď už vynechávam. Hlavní problém u mě totiž vždycky bejvala podrážděnost až agresivita, ale když to přijde samo od sebe, ta agresivita po trávě vylítne do extrému. Vnitřní napětí je nesnesitelný, čim víc sem zhulenej tim víc sem nasranej. Nemam co ztratit, když vysadim...

Odp4: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
merlinn, 1.1.2008 21:50

:-)To je velice zajímavé, ještě jsem neslyšel, že by někdo po trávě byl agresivní. Proto bych chtěl také upozornit diskutující, kteří nemají s marihuanou zkušenosti, aby si uvědomili, že stavy, jaké popisuje Saw jsou výjmečné ;-)
Mám dva kamarády, kteří hulí téměř každý den po dobu minimálně sedmi let. Možná tak v prvním roce by se dalo mluvit o zvyšování dávek, ale spíš to byly jen pokusy. Jinak za celou dobu se u nich neprojevila nutnost zvyšovat dávky. Když bylo, tak si dali, nebylo, tak se nedalo nic dělat. Nechodili krást, ani hrát automaty, nezkoušeli žádné náhražky. Opakuji stále fakta, která jsem si nevycucal z prstu, že fyzická závislost jak ji známe z jiných drog, tady nevzniká. Dám příklad. Máte depku, zapálíte si, a depka je pryč. To je jednoduchá rovnice, na kterou příjde váš mozek procesem podmiňování (učení). Pokaždé, když v budoucnu budete mít depku, nebudete už znát jiný způsob, jak ji překonat, než si zapálit. Proto, když jste pak odříznuti od přísunu drogy, tak se může ostatním lidem zdát, že trpíte depresemi, protože vaše tělo vyžaduje drogu. Ale tak to není. Deprese mohla přijít z jakékoliv příčiny, třeba že je venku hnusně, ale vy jste se jí naučili obcházet požitím marihuany.
Ještě se vrátím k té agresivitě. Moji dva kamarádi huliči jsou ti nejpohodovější lidi, co znám, proto mi přijde zvláštní, že by měl být zhulený člověk nasranej. Vždyť to ani snad nejde :-) Taky jsem si s nimi občas zapálil a nikdy se mi nic takového nestalo. Pamatuji dny, kdy jsme kecali a jeden řekl, že už tři dny neměl. Řekl prostě, že by si dal, jen tak na pohodu, jak říká. Žádný absťák se nekonal. Rozhodně se to nedá srovnat s žádnou drogou včetně kávy, neřkuli alkoholu.

Odp5: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
ivan, 2.1.2008 1:03

Nemám vlastní zkušenost, trávu jsem nikdy neokusil. S cigaretovou závislotí jsem bojoval celý život než se mi povedlo přestat, skoro čryřicet let. Tedy, radši opatrnost. O trávě jsem ale slyšel, že je posilovačem nálad. Plusovou ti vylepší, minusovou zhorší. Státní vlezlost do života lidí mě vadí skoro ve všem, tedy i tady. Je právem každého člověka se starat o svoje zdraví a spokojenost v životě, a to bez dovolování se státu. Teď myslím i na její léčebné účinky! Srovnávám! Benzinu, nebo jinak nebezpečných látek vč. jedů si mohu koupit kolik chci, cisternu, nebo tuny, ale prášek na spaní se mi prodraží o čas strávený návštěvou lékaře a náklady stím spojené + 30Kč, cestou do lékárny a tam platbou za recept + cenu vycucanou z prstu + marži distribuci+ daň ze spotřeby. V mém případě to je zvládnutelné tak za tři- čryři hodiny a procestuju půl okresu autem. Sečtu-li všechny náklady, tak to může být i několik set Kč. Mnou placený stát se stará o zájmy skupin, nikoliv občanů! Jsem pro legalizaci, tedy o vyjmutí z jakékoliv sledovanosti státem. Merline, nebo SAWe, jaká je četnost násilných činů pod vlivem marihuany? Nevíte? U alkoholu je to velice časté, a přesto stát upřednostní výběr daně před zákazem. Nepochybně jde o dvojí morálku.

Odp6: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
Saw, 2.1.2008 19:34

Tak trestnou činnost si můžu dovolit jen odhadnout, ale jak už Merlinn napsal a já doplnil o svoje poznatky, není to časté. Rozhodně ani zdaleka tak jako u alkoholu .)

No s těmi drogami je jen jeden problém. Kdyby byly prášky na spaní tak dobře dostupné jako třeba alkohol, tak přiznávám že bych byl závislý tak od 14 let :) Některé drogy (benzodiazepiny, opiáty) jsou prostě návykové takovým způsobem, že se vás od nich společnost pokusí udržet zuby nehty co nejdál .) Taky od těch, kde je riziko že když si jednou vezmete, čeká vás doživotní pobyt v psychiatricé léčebně (LSD a další halucinogeny). S některými drogami se prostě musí zacházet extrémně opatrně. Já tvrdím jen to, že cesta k tomu nevede nutně přes tak nevýhodný systém, jaký je dnes. A to měření dvojím metrem situaci jen dělá ještě více absurdní...

Odp5: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
Saw, 2.1.2008 19:23

S návykovostí kofeinu nebo alkoholu bych si trávu přirovnávat nedovolil, ale neznamená to, že není vůbec. A to s mizením depky není přesné, někdy se prohloubí, někdy člověk zapomene. Fungování mozku na drogách nelze zjednodušit tak, jak to popisuješ. Správně jsi došel k obvyklým závěrům na základě pozorování některých lidí, to ale není celá pravda.
Ta agresivita není častá, ale znam dost lidí, kteří se v naprosté zhulenosti pustili do nezvykle brutální rvačky (na jejich obvyklé poměry) hned jak měli příležitost. Koneckonců od „hašašínů“ (tuším že nějaká islámská sekta, užívali hašiš) vzniklo slovo assassin, nájemný vrah.
A to nemluvím o lidech, kteří se prohulili k paranoie.

Většina uživatelů trávy odpovídá té obvyklé představě. Tráva jim vyhovuje, protože jsou to povětšinou psychicky vyrovnaní lidé, kteří se jen potřebují odreagovat. Pro ně je marihuana tou nejlepší volbou, protože je víceméně bezpečná a jen pramálo návyková.
Až moc často jsem se ale setkával s lidmi, kterým bych užívání rozhodně nedoporučil, včetně mě samotného :)
Tak jako už každý ví, že po požití alkoholu může být člověk agresivní namísto přátelského chování, může se stát po marihuaně. Jinak je to podle mě ale pořád nejmenší zlo :)

Odp6: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
merlinn, 2.1.2008 20:24

Zjednodušit jsem to musel, jinak by se to nikomu číst nechtělo. Nehodlám apelovat na zaslouženou vladkovo pozici nejnudnějšího přispěvovatele ;-)
Prohulit se k paranoie znám, a v tomto případě by mohlo jít právě o to minimum trestné činnosti. Tráva vyvolává zhoršení krátkodobé paměti, takže promyšlený trestný čin by byl obtížně proveditelný. Tím nechci říct, že nemožný. Například ten assasin. Hašiš nevyvolává úplně stejné stavy jako tráva, ale moje zkušenosti jsou takové, že obojí na jedné straně vyvolává problémy s krátkodobou pamětí (nejčastější problém je - co jsem to říkal???) a na druhé straně jakoby tím zesílili vnímání přítomnosti. Myslím, že to přesně assasinům vyhovovalo.
Máš pravdu, že pro některé lidi to není. Moje sestra, která je sprominutím hypochondr, měla s trávou velký problém. Její strach o svojí osobu to tak zesílilo, že museli zavolat záchranku. Někomu to zesílí depku, někdo má ošklivé vtíravé představy... Ale takoví lidé většinou po první zkušenosti s mariánkou skončí. A to bych jim také doporučoval. Většina má ale pozitivní zkušenosti. Jako třeba já :-) Pro mě je to příjemný relax. Rozhodně není dobré si zapálit, když potřebujete vyřešit nějaký problém ;-)

Odp7: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
Saw, 2.1.2008 20:36

V tom případě souhlas :)

Odp5: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
Atevi, 11.12.2009 10:31

Nejsou stavy agrese výjimečné, znám agresivních huličů víc !!! Sami o sobě si tvrďte , že není Marihuana závislá, já to vidím jinak, nikdy jsem drogy nezkoušela a nemám důvod !!! Problémy umím řešit jinak a čas na to taky nemám, jsem v jednom kole, takže si najďete nějakou práci a vykašlete se na DROGY !!! pro mě jsou všichni lidi, co kouří trávu chudáci, kteří si léčí mindráky a zahánějí nudu a stejné je to s alkoholiky, ti taky tvrdí, že nejsou závislí !!!!

Odp6: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
merlinn, 11.12.2009 10:43

Úsměvné. Závidím vám vaši pohodu a klid, který z příspěvku vyzařuje :-):-):-)

Odp6: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
merlinn, 11.12.2009 12:43

Netvrdíme nic sám o sobě, ale na základě zkušeností s marihuanou, které VY NEMÁTE, jak jsem pochopil z vašeho příspěvku. Nikdy jsem tím neřešil problémy, spíš dvakrát do měsíce místo toho, abych se zlil někde v hospodě, tak si zapálim a lehce se tak odreaguju. Opravdu vám nezávidím vaší práci, je mi líto, že jste v jednom kole. Nerozumím tomu, proč by měl být člověk užívající marihuanu bez práce. Pro mě jsou chudáci ti, kteří vynáší rychlé soudy nad druhými a přitom mají nejeden problém sami se sebou. Hezky se zhluboka nedechněte, napočítejte do desíti, rozmyslete si, co budete psát, a pak se do toho pusťte ;-)

Odp7: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
tlapka, 11.12.2009 13:54

Mám zkušenosti které nemáte, místo abyl se se zlil tak si zápálím a práci vám nezávidím, a ostatní se zamyslete sami nad sebou, chudáci... píše Merlin.

Odp8: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
merlinn, 11.12.2009 14:23

Vy jste nějak spřízněni? :-) Nechtěl jsem nikoho urazit. V příspěvku výše bylo doslova: nikdy jsem ji nezkoušela. Moje zkušenosti se mohou samozřejmě lišit od zkušeností někoho jiného, ale tahle Iveta Atevi je NEMÁ. Žeby se z vás vyklubal další méněcený alá Romantik, který nesnese, když je někdo v pohodě? Jinak děkuji za stručné shrnutí ;-)

Odp9: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
tlapka, 11.12.2009 16:02

Méněcennost se ze mě sice klube když myslíte, :-)ale jinak mi připadal příspěvek vhodný na takovéto shrnutí jenom tak z legrace mě to napadlo a v žádném případě nikoho jsem nechtěla urazit.

Odp10: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
merlinn, 11.12.2009 17:21

V tom případě jsem vaší legraci nepochopil a náležitě jsem zareagoval :-)

Odp9: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
., 11.12.2009 16:09

Teda Merline ! To děláš pravidelně, že klidné lidi kolem sebe, kteří ti neubližují, pomlouváš a rozčiluješ ? A to máš ještě zaměstnání ? Dlouho mít nebudeš, a na svou „méněcennost“ a zlomyslnost dojedeš ! :-(

Odp10: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
merlinn, 11.12.2009 17:17

Omlouvám se, že jsem použil zrovna termín „alá Romantik“, ale z těchto úst, respektive jeho příspěvků, jsem slyšel asi nejvíc méněcených průpovídek. Už devět let mám stálé zaměstnání a jsem s ním náležitě spokojen. Problémy s lidmi nemám, poněvadž mě mají v práci za „pohodáře“. „Zlomyslný“ mohu přijít opravdu jen těm méněceným, kterým se nezavděčí opravdu nikdo snad kromě Matky Terezy.

Odp11: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
., 11.12.2009 17:25

Merline, varuji tě: pomluva je trestná !

Odp12: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
merlinn, 11.12.2009 17:33

:-):-) Prosíííím neproklínej mě, já se polepšíííím :-):-)

Odp13: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
merlinn, 11.12.2009 17:39

To by byla kauza, i na nově by si smlsli: Vážený pan Romantik podal trestní oznámení na pana Merlina, zvaného též „vejtaha“ nebo „chytrák“ za urážku na cti, neboť ho nazval „méněceným“. Jako omluvu požaduje jeho odchod ze zaměstnání a dva roky veřejných prací, ve formě pomáhání ublíženým, aby se tak naučil trochu skromnosti... :-)

Odp14: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
., 11.12.2009 17:46

Staniž se. :-) Bůh buď milostiv provinilci :-), ale jen tehdy, polepší-li se. Jinak nechť spravedlivě potrestán jest.

Odp15: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
merlinn, 11.12.2009 17:47
Odp9: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
Juras, 11.12.2009 16:44

Riskuješ! Náš milý Heracleum mantegazzianum zlatokvětý si Tě podá a nakopíruje ti sem za trest nějaký biologický článek :-)

Odp4: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
Mlsoun, 22.5.2008 13:50

je dobrý vysadit a vobčas to zase vodpálit, pak se těšíš jak malý děcko

Odp: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
Anonymka, 1.1.2008 19:59

Neměla. Ani jaksi nebyla příležitost. A vzhledem k tomu, že jsem zavilý nekuřák, ani nevím, jak bych ji eventuálně požila. Možná v čokoládě nebo sušenkách?

Odp2: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
Saw, 2.1.2008 19:40

V čemkoliv, co obsahuje tuky nebo alkohol :) Na první pokus bych to ale zrovna nedoporučoval. Začíná působit až po delší době (tak hodina bych řekl, ale moc jsem to nikdy nesledoval) a snadno se může stát, že to člověk přežene. Pak to není zrovna dvakrát příjemné, ale zase pomůže pár kafí. Každopádně opatrně, ať si nezkazíte dojem .)

Odp: Měl někdo z vás vůbec někdy marihuanu ?
Tlapka, 12.3.2009 12:07

Marihuana každému nechutná. Cítila jsem to jako by mě kopl do hlavy kůň.

Pár otázek
Kelt, 3.1.2008 21:13

V článku i v diskuzi mi chybělo několik klíčových otázek a témat, položím je tedy já :-)

1) Není největší nebezpečnost marihuany třeba v tom, že je pro řadu konzumentů pouze přestupní stanicí k tvrdším drogám?

2) Nebyla by celospolečenská nebezpečnost marihuany srovnatelná s alkoholem ne-li vyšší, dosáhla-li by marihuana stejného rozšíření v celé společnosti a nebyla-li by omezena pouze na určitou specifickou věkovou a sociální skupinu?

3) Není marihuana nebezpečnější i v tom, že její metabolity zůstávají v krvi a v organismu po mnohem delší dobu než třeba metabolity alkoholu a tudiž i mnohem déle ovlivňují lidské chování, psychiku a v neposlední řadě i zdraví?

Odp: Pár otázek
Saw, 3.1.2008 23:11

1) To je fakt blbost :) Alkohol je tvrdá droga ve všech ohledech. K tlumení abstinenčních příznaků je obvykle zapotřebí vysokých dávek benzodiazepinů. Taky snižuje zábrany a mnoho lidí v opilosti pozře další drogy. Dost dobrejch důvodů proč ho považovat za přestupní stanici pro tvrdé drogy. Marihuana? Po vlivem rozhodně není obvyklé mít náladu na nějakou jinou drogu, obvykle se jedná jen o cigarety a jen u kuřáků (narozdíl od alkoholu kde jsou kombinace s nikotinem běžné i pro nekuřáky). Ani jinak z hlediska fungování k užívání jiných drog prakticky nevede. Takže zbývá psychologický původ této domněnky. Ikdyž je tráva poměrně dostupná, pořád se na její distribuci hojně podílí i drogoví dealeři. Člověk tak má rovnou pod nosem při každém nákupu i spoustu jiného svinstva, které si může pořídit. To by definitivně vyřešila legalizace. A ještě poslední důvod, kdo kdy začal rovnou s heroinem nebo pervitinem? Prostě brali všechno co jim přišlo pod ruku, vsadim se, že v tom má prsty i démon alkohol :)

2) To vyvrací váš třetí bod, alkohol se po páry dnech prokázat nedá, marihuana ano. Už dnes se na některých školách používají testy na drogy. Finančně velmi dostupná záležitost, koneckonců si je na testování ratolestí můžete pořídit v lékárně, ale ne že je za trávu budete trestat ;-)

3) Kdyby to se škodlivostí „hladinky“ bylo tak špatné (obvyklými argumenty jsou pomalé reflexy, špatná paměť), asi bych neprošel těmi testy co jsem popisoval, když už jsem měl hladinu v krvi tak měsíc, a naposledy jsem před tím užil asi nějakých 10 hodin zpátky...

Odp2: Pár otázek
Jimmy, 4.1.2008 0:03

Bod 2) Existují testy na THC levné a pak takové, které prokáží THC ještě po několika týdnech, ovšem neexistuje kombinace obojího. Levné testy odhalí kouření před 2-4 dny. Testy na delší dobu už nejsou tak levná záležitost a při běžném orientačním testování se neprovádí.

Když jsem se v USA dozvěděl, že za asi 2 týdny budu muset projít testování, měl jsem v sobě asi 5 jointů v průběhu asi 3 týdnů, které mě byly nabídnuty. Měl jsem tedy dost silnou motivaci si o tom něco přečíst. No, testy jsem prošel :-) .

1) Navrhuji zakázat chleba. Je totiž dokázáno, že 99,9% narkomanů jedlo chleba a chleba je tedy přestupní stanicí k tvrdým drogám ;-)
Nicméně souhlasím se Sawem.

Odp3: Pár otázek
Saw, 4.1.2008 2:04

Tak namátkově by ty testy snad stačit mohly, určitě by to mělo psychologickej efekt :)

Přesně to s tim chlebem sem se snažil sdělit, jen se mi to krapet protáhlo xD

Odp3: Pár otázek
Lenka, 30.1.2008 4:03

A kromě chleba i rohlíky bych zakázala...

Odp2: Pár otázek
Kelt, 4.1.2008 6:53

Díky za odpovědi, stejně si ale neodpustím znovu reagovat :-)

1) Marihuana jako přestupní stanice - opravdu neexistuje postupné zvyšování tolerance a tím i dávek až se nakonec může dostavit stav, že je ta tráva fakt slabá a že by to chtělo zkusit něco „ostřejšího“?

2) Tady jste mě asi nepochopil - jak by to vypadalo kdyby všichni ti, co pijí alkohol kouřili trávu? Myslím si, že bych asi odevzdal řidičák a začal chodit pěšky. To, že je tráva zdánlivě méně nebezpečná je dle mého způsobeno tím, že není tak rozšířená :-)

Odp3: Pár otázek
Jimmy, 4.1.2008 9:26

2) Na silnici by naopak bylo mnohem bezpečněji. Alkohol za volantem obecně způsobuje podceňování rizik a tím nárůst rychlosti.Tráva naopak způsobuje přeceňování rizik a tím snížení rychlosti. V podstatě po trávě když jedete do zatáčky 40km/h, zdá se to jako příšerná rychlost a přitom když by jste to náhodou nezvládli (těžko představitelné) , tak by se vzhledem k rychlosti nestalo skoro nic.

Odp4: Pár otázek
Kelt, 4.1.2008 12:54

Vím, že jsem v menšině, ale nevzdám to - marihuana mj. rozšiřuje zornice, takže dochází k rozostření vidění a zhoršení periferního vidění, což je dle mého za volantem docela na závadu, ne?

Odp5: Pár otázek
Saw, 4.1.2008 14:31

Tak diletace zorniček sem si teda nikdy nevšiml, a v přiměřených dávkách uživatelé zrak hodnotí jako lepší...

Odp6: Pár otázek
ladza1948, 29.2.2008 10:23

přesně type:-) já nemám dobrej zrak a když se zkouřim tak vidim líp většinou;-)

Odp6: Pár otázek
Juras, 29.2.2008 10:46

A barevnější, žejo? ;-)

Odp5: Pár otázek
hlavacek, 7.1.2009 4:39

Trava ani chlast,za volant nepatri,kdyz si zahulit,tak bud vklidku doma nebo mezi kamosema-to je ta prava pohoda na kterou ja nedam dopustit;-).

Odp5: Pár otázek
hlavacek, 7.1.2009 4:41

a to stou opatrnosti je kurevska pravda.proste si tu jizdu vychutnavas.

Odp6: Pár otázek
pítrs, 23.5.2009 20:36

Absolutní souhlas !!!

Odp4: Pár otázek
noCZ, 9.7.2009 18:13

Zdarec.o tom zadna.autem jezdim jak hovado.aby ne nejak tech 160 koni musim vyuzit.ale kdyz si fouknu tak slusnejsiho ridice by jste mezi tema nezfucenejma tezko hledali :-)
patrim taky k tem castejsim uzivatelum i kdyz posledni dobou je to obcasna zalezitost.drive denodenne.
1.vliv na potenci to pro me zatim nema(za tyden budu otcem :D)
2.zavislost?da se to vydrzet.kdyz neni co hulit tak proste neni.
3.jsem pro legalizaci.je tolik lidi co travicku uziva at uz znami ale i cizi.rozhodne lepsi jak chlast i kdyz pivko si dam rad :-D ale vseho s mirou :D
THC rullez

Odp5: Pár otázek
tlapka, 9.7.2009 18:45

Jak budeš otcem můžeš naučit potomka hulit od kolébky a budete si dobře rozumět. není nad pohodu.

Odp3: Pár otázek
merlinn, 4.1.2008 12:19

Můj kamarád je profesionální řidič. Před jízdou si vždy zapálí, během jízdy si udělá ještě pár zastávek. Jeli jsme spolu do Holandska a než jsme tam dojeli, sesvačili jsme asi čtyři jointy. Byl jsem svědkem toho, že je to výborný řidič a tráva jeho řidičské schopnosti ještě znásobila. Sám říká, že se lépe soustředí na jízdu (přítomný okamžik) a vyloženě si jí užívá.
Zvyšování tolerance možná, zvyšování dávek v malé míře, chuť na něco tvrdšího vůbec. Nic lepšího totiž není ;-) Jiné drogy vyvolávají jiné stavy a zhulenec chce pohodičku.

Odp4: Pár otázek
Shipper, 4.1.2008 13:53

Chcete tvrdit, že schopnost rychle reagovat je po trávě větší, než za střízliva? Nic o tom nevím, jen se ptám, říká se přece zpomalenej na thc, nebo ne?

Odp5: Pár otázek
Saw, 4.1.2008 14:33

Tak to samozřejmě není, ale podívejte se na tohle: http://www.youtube.com/watch?v=t3zou4F00Ic

Odp5: Pár otázek
merlinn, 4.1.2008 18:32

Už jsem tady hovořil o potížích s krátkodobou pamětí, ale na dlouhodobou paměť nemá žádný vliv. Tzn. řidič začátečník, který se musí po celou dobu na řízení soustředit a hlídat se, by rozhodně měl potíže po požití mariánky a tomu bych se klidil z cesty. Ale profík, který provádí veškeré činnosti spojené s řízením automaticky (tzn. přesouvá je do předvědomí), řídí stejně dobře jako normálně, navíc lépe vnímá přítomnost. Přiznám se, že sám jsem po požití neřídil, protože mám strach, že na něco začnu myslet, a pak zapomenu na to, že řídím. Ale už mám za sebou několik výstupů po skalnatých kopcích. Také jsem měl strach, který po požití zmizel a vílet se moc povedl :-)

Odp6: Pár otázek
Saw, 4.1.2008 18:56

Je to tak. Tuším že Napoleon dopoval vojáky marihuanou. Přestože by měla mít přesně opačný vliv na bojeschopnost, odstraňovala strach ze smrti a vojáci podali lepší výkon. Kdybychom se učili z poznatků minulosti místo samoúčelně prováděných výzkumů, mohli jsme být v poznání mnohem dál...

Odp6: Pár otázek
Shipper, 4.1.2008 22:02

Pokud přece marihuana zpomalí moji reakci, ohrožuji ostatní. To že v jiném ohledu může být užitečná na tom nic nezmění. Někdo po desítce taky řídí lépe než za střízliva. To že tráva je menší svinstvo než alkohol je asi každému jasné, ale pořád je to náhražka za to, že nedokážeme žít bez drog.

Odp7: Pár otázek
merlinn, 4.1.2008 22:42

Tvrdím, že nezpomalí moji zautomatizovanou reakci. Dobrý řidič bude dobrý nebo lepší. Nedokážu odhadnout, jestli člověk dokáže nebo nedokáže žít bez drog, a jestli je to dobře nebo špatně. Můj názor je takový, že pokud je legální alkohol, měla by být i mariánka.

Odp8: Pár otázek
Shipper, 4.1.2008 22:59

Pak tvrdíte něco jiného než Saw, viz jeho odp5, ale to samozřejmě není důležité, překvapuje mne, že se odvážíte tvrdit: Dobrý řidič bude dobrý nebo lepší. Moc se mi to nezdá, ale nedokážu vám prokázat opak. Jinak mariánka by samozřejmě legální být měla, koneckonců ostatní drogy také, ale to je jistě věc názoru.

Odp9: Pár otázek
merlinn, 4.1.2008 23:08

Reakce, které vyžadují použití krátkodobé paměti se zpomalí. Máte pravdu, příliž jsem se odvážil :-) Nechám toho už, příliž teoretizuju a zakládám to na několika zkušenostech pár lidí. Nejlepší by bylo, kdybyste si to zkusil sám a podal nám o tom svědectví :-) :-)

Odp10: Pár otázek
Shipper, 4.1.2008 23:38

Rád bych, ale jsem zavilý nekuřák a jiné možnosti požití mi připadají příliš komplikované, a i teoretická kriminalizace mi vadí, zůstanu asi u alkoholu :-)

Odp8: Pár otázek
ivan, 4.1.2008 23:28

Na letištích sice z legrace říkáme, že akohol zabíjí strachové buňky a zjemňuje pilotáž. ;-) Faktem ale je, že bych si nikdy nedovolil vlézt do letadla aniž bych byl úplně čistej. Nálet přes 1100 hod. Faktem ale je, že vojenští piloti při dlouhých ,,tankovacích" misích létají nadopovaní, aby dlouhé lety bez možnoti vystřídání vůbec vydržely. Taky se ale stalo, že zaútočí na stádo koz a ovcí a vystřílí dvě rodiny pastevců vč. jejich několika příbuzných z vesnice. Pak zase žerou prášky, aby vůbec mohli usnout. Za pár let nemohou lítat ani dopravu. Dost často končí s věčnou flaškou u popelnic.

Odp9: Pár otázek
merlinn, 5.1.2008 9:31
Odp7: Pár otázek
Pavel od vody, 6.1.2008 22:38
Odp3: Pár otázek
Saw, 4.1.2008 14:47

No jen reaguj, sem rád že se diskutuje :)

1) Tenhle pocit je čistě individuální a ne moc častý. Každopádně mám dojem, že se nikdy vztah mezi marihuanou a přestupem na tvrdé drogy nepodařilo prokázat...

Odp3: Pár otázek
Lenka, 30.1.2008 4:07

Dle mého názoru je alkohol stokrát horší,nicméně v dnešní době stejně rozšířeno.

Odp4: Pár otázek
tlapka, 9.7.2009 18:49

Domnívám se že alkohol a marihuana nedají se takto porovnávat - co je horší. Muselo by se říct „V čem je stokrát marihuana lepší“

Odp: Pár otázek
Atevi, 11.12.2009 10:34

Souhlasím !!!

Chemie
Kelt, 4.1.2008 21:16

Vím, že tu asi se svým názorem dost narazím, ale přesto mi to nedá, abych se nezamyslel nad tím, co vede lidi k tomu, aby si pocit klidu, pohody a štěstí navozovali pouhou chemickou stimulací aktivních center v mozku. Co vede lidi k tomu, že pijou alkohol, kouří cigarety, hulí trávu nebo si píchají drogy přímo do žil?

Je to útěk před světem nebo sebou samým? Je to zbabělost přiznat si, že na něco zkrátka nestačím? Nebo je to čistě konzumní přístup ke svému životu - proč si neužít a neokusit štěstí, když se dá koupit za peníze?

Znám štěstí a pohodu trošku jinak - slunečné mrazivé ráno na vrcholku Sněžky, západ slunce nad zatopeným lomem v Adršpachu, kvetoucí alpinská louka na Malé Fatře, všechny ty poklady a klenoty, co nám nabízí Matka Příroda. Nebo pohled do očí milované ženy, do rozzářených oček malých dětí nebo pevný stisk ruky opravdových přátel, kteří si nemusí vůbec nic dokazovat, protože jsou to prostě přátelé. To jsou pro mě chvilky, kdy mám pocit, že opravdu žiju, že jsem sám sebou a zároveň součástí všeobjímajícího Vesmíru. Kdy jsem šťastný. Ty okamžiky jsou vzácné, ale o to jsou pro mě cennější a mnohem více si jich vážím než kdybych si je jen zakoupil.

Myslíte si, že když si vykouříte jointa nebo dáte pár panáků že budete stejně šťastní a že si toho budete i stejně vážit? Jen se tak ukolébáváte ve falešném pocitu, že Štěstí je na dosah, nemusím pro to nic udělat, jen se natáhnout pro láhev nebo sáček se sušeným listím. Není to trošku málo?

Odp: Chemie
Shipper, 4.1.2008 22:21

No Kelte obávám se, že tak jednoduché to nebude, žít tak abyste nepotřeboval drogu je nesmírně obtížné, já vím že spousta lidí tak dokáže žít, ale mají skutečně tak bohatý život jako lidé co pijí alkohol, nebo požívají drogu? Abstinenti se dožívají nižšího věku, než lidé, co pijí. Zprostředkovat si stav, který vám navodí alkohol, nebo droga se nedá způsobem, který popisujete, a každý kdo takový stav zažije, po něm prostě touží. S drogou žádnou zkušenost nemám, ale jednou jsem se nechtěně nadýchal ředidla a ten stav se s alkoholem nedá srovnat, od té doby se čichačům až tak moc nedivím. Možná, že dalajláma si takové stavy pomocí meditace navodit dokáže, ale ani tomu moc nevěřím, doba k tomu ještě nedospěla, drogy budou lidstvo provázet ještě hodně hodně dlouho.

Odp2: Chemie
Kelt, 6.1.2008 9:34

Skutečnost, že drogy provázejí lidstvo už dlouho a ještě dlouho provázet budou pro mě neznamená automaticky, že s tím budu souhlasit a že se toho budu účastnit. Když to přeženu, tak vraždy provázejí člověka také od nepaměti a ještě dlouho provázet budou a přesto se snad shodneme na tom, že to v pořádku není :-)

Já si totiž myslím, že v konečném účtování nakonec každá droga bere člověku více než dává, i když to krátkodobě může vypadat obráceně. Pominu-li profláklý fakt, že některé drogy dosti podstatně ničí zdraví, berou uživateli hlavně svobodu. Záleží samozřejmě na míře závislosti toho kterého jedince na té které droze, ale většího či menšího dílu své svobody se vzdává ve prospěch drogy každý.

Odp3: Chemie
tlapka, 9.7.2009 18:51

Disponovaní jedinci nedovedou mít přirozenou radost ze své svobody a v nechemizovaném stavu se nudí. Jakákoliv droga pak tento problém prohlubuje. Stav se jmenuje Anhedonie.

Odp: Chemie
merlinn, 4.1.2008 23:01

Když si stisknete ruku s přáteli a nejste zrovna na rozkvetlých loukách na Malé Fatře, tak si s nimi můžete zajít na pivko. Nepůjdete tam přeci hledat štěstí, to už jste našel v těch kamarádech a slunečních ránech. JSEM ŠŤASTNÝ. Každý den, třeba bez jointa. Jednou za čas si zahulím s přáteli a jdeme ven kochat se krásou přírody. Je to relax, povyražení a ne hledání štěstí. Ani útěk, ani zbabělost. To je moje zkušenost, neříkám, že jiní tímto způsobem neutíkají. Váš příspěvek na mě působí tak, jako byste říkal - já jsem normální a šťastný, narozdíl od vás.

Odp2: Chemie
Kelt, 5.1.2008 20:29

S poslední větou souhlasím jen částečně - ano, myslím si, že já jsem normální narozdíl od vás a od téměř celé společnosti, která se nedokáže uvolnit, bavit, relaxovat bez nějaké te chemie stimulující mozek, avšak o tom, jak se kdo z nás cítí šťasten či nešťasten bych se neodvážil polemizovat. Podle mého je totiž normální nepít, nekouřit, nehulit, nepíchat si drogy, nepít kafe, a všechny vaše řeči ospravedlňující tu či onu „drogu“ jsou jen berličkou, kterou se snažíte obelhat hlavně sami sebe.

Já když se cítím šťastný, klidný, v pohodě, uvolněný, tak můžu říci, že to je skutečný stav mého těla a ducha tak, jak mi jej interpretuje nezkresleně můj mozek. Pokud se ale stejně cítím po chemické stimulaci určitých center mého mozku, jak jsem schopen rozlišit, jestli mi mozek předává skutečný stav mé duše a těla nebo zda mi lže, omámený pouhou chemií? Vždyť to může být a často bývá všechno falešné, lživé. V takové falešné iluzi já žít nechci.

Odp3: Chemie
Yardasan, 5.1.2008 23:02

Anoano. S pozdravem jK.

Odp3: Chemie
Shipper, 5.1.2008 23:03

Stavy do kterých vás uvedou drogy nejsou falešná iluze, falešná je ta zkratka - droga - pomocí které se do toho stavu dostanete. Holotropní dýchání například není chemická stimulace a navodí stav podobný účinku LSD, který se používá při terapii, ale ne jen nemocných lidí, ale i tzv normálních lidí, vede k hlubšímu sebepoznání. Podobně stav zamilovaného člověka má podobné příznaky, jako stav člověka pod vlivem drogy. Pomocí meditace lze navodit rovněž stav podobný účinku drogy atd. To že vy pomocí silné vůle odmítáte tyto podpůrné prostředky - drogy - alkohol - atd. neznamená, že žijete zdravě. Je to samozřejmě vaše volba, ale neměl byste lidi, kteří touží poznat takové stavy i když pomocí drogy, nazývat někým, kdo žije ve falešné iluzi, je docela dobře možné, že ve falešné iluzi žijete vy.

Odp4: Chemie
Kelt, 6.1.2008 9:43

Teď jste to řekl naprosto přesně - ano, drogy jsou zkratka a to je právě dle mého názoru to špatné.

Pokud vylezu na vysoký kopec, jsem také pod vlivem drog, můj mozek produkuje endorfíny, aby zahnal bolest a únavu a „vedlejším“ efektem je euforie a pocit štěstí. Pokud použiju drogy, je to to samé jako kdybych na ten kopec vyjel lanovkou. Jsem tam, rozhlédnu se kolem sebe, ale chybí tam to úsilí, ta snaha, ten boj sám se sebou. Prostě jsem si jen koupil jízdenku a o zbytek se postará někdo jiný - elektromotor nebo chemický stimulant, to je jedno. Cítíte ten rozdíl?

Odp5: Chemie
Shipper, 6.1.2008 10:24

Existují lanovky které vás vyvezou na Mount Everest, a tam se po svých těžko dostanete. Nemám bohužel zkušenost s drogou, která by mne na ten Mount Everest dopravila. Na rozdíl od vás bych se tam rád podíval, i lanovkou, jsem zvědavý. Věřím totiž tomu, že někdy v budoucnosti si člověk dokáže zprostředkovat podobný zážitek bez té zkratky a je mi líto, že já ten stav nejspíš nikdy nepoznám, protože drogy jsou kriminalizovány a jejich neodborná aplikace nebezpečná.:-( Někdo se domnívá, že musí myslet za mne, ale to je už jiná problematika.

Odp6: Chemie
Kelt, 6.1.2008 10:46

Taky bych se na Everest strašně rád podíval, to asi každý, ale vím, že na to nemám, přiznám si to. Everest je zkrátka cíl, který není určen každému, je jen pro vyvolené, kteří tomu věnují řadu let tréninku, úsilí, tvrdé práce. A i tak se jim to třeba nepovede, bohužel. Ale je to férové, zasloužené. I když dneska už se objevuje řada lidí, kteří si i ten výstup na Everest dokáží zaplatit a tím to celé devalvují.

Nehodlám soudit nikoho, kdo by se na ten Everest vyvezl lanovkou, jen chci říci, že mě to připadne krajně nefér a že já bych do toho nešel.

Odp7: Chemie
Shipper, 6.1.2008 16:16

Přiznám se, že mne nikdy nenapadlo dívat se na tenhle problém z hlediska morálky, vždycky jsem takové stavy vnímal z hlediska psychologie, jako pomůcku k sebepoznání, proto ta zvědavost, takže krajně nefér mi to určitě nepřipadá, je to prožitek a každý by měl mít možnost se rozhodnout, jestli tuhle třináctou komnatu otevře, nebo ne.
Ale samozřejmě chápu, že vy to vnímáte z úplně jiného úhlu, takže bychom těžko našli společnou řeč.

Odp4: Chemie
Malý BOBEŠ, 12.7.2010 11:39

Plně souhlasím. Já si třeba myslím že pít kolu a podobné tlamolepy je daleko vzdálenější normálnímu žití, než je např. konzumace trávy v jakémkoliv stavu. Tráva tu je jak někdo psal od nepaměti, narozdíl od těhle cukrem nasáklích blbostí. Tudíž za ta léta soužití člověka s ganjou je vlivem evoluce trocha trávy v každém z nás. A kdo žije v iluzi? Člověk který se vyhulí a červená se mu zdá červenější, nebo člověk, který si jde koupit párek, jí párek a domnívá se, že jí maso?:-)

Odp5: Chemie
Tlapka, 12.7.2010 11:48

Ovšem je možné ani nepít kolu ani se nedrogovat, nevylučuje se to.

Odp3: Chemie
merlinn, 6.1.2008 10:30

Musim vás bohužel zklamat. Vy žijete také ve falešné iluzi. Ono to totiž jinak ani nejde. Mozek neumí interpretovat nezkresleně. Psychologické výzkumy lidí, kteří trpí maniodepresivní poruchou poukazují na zajímavý fenomen. Totiž že žít v iluzi je z evolučního hlediska výhodnější. To malé procento lidí, kteří nežjí v iluzi mají velké psychické potíže. A vy to rozhodně nejste ;-)

Také mám ten dojem, že jste si vytvořil názor na určité věci, kterým vůbec nerozumíte, chybí vám subjektivní zkušenost.

...berličkou, kterou se snažíte obelhat hlavně sami sebe.
Co na to říct, můžu se jen smát. Pokud někdo tu berličku potřebuje, měl byste mu jí přát. Pak jsem tu taky já, žádnou berličku nepotřebuji. Jsem silný, šťastný, vyrovnaný, chodit umim také dobře :-) Někdo chodí na pivo, aby se pobavil s přáteli, já si občas zahulim.

Ještě sprominutím jednu věc. Připadá mi, že žijete v iluzi, že váš mozek vám interpretuje stav vaší duše :-)

Odp4: Chemie
Kelt, 6.1.2008 11:07

Také mám ten dojem, že jste si vytvořil názor na určité věci, kterým vůbec nerozumíte, chybí vám subjektivní zkušenost.
Víte, neodvážil bych se hodnotit nějaký fenomén, aniž bych s ním měl zkušenosti. Nechci se pouštět do hlubších rozborů a debat, ale vězte, že tolik zkušeností, abych byl schopen věc posoudit a dojít ke správnému závěru mám. Ale to jen na okraj :-)

Ve všech svých příspěvcích se snažím prezentovat svůj názor, že normální je nepít, nekouřit, nehulit, nepíchat si drogy, nepít kafe ... Zatím jsem se dočkal spousty reakcí na řadu myšlenek, které jsem prezentoval jaksi mimoděk, ale reakce na tu zásadní otázku jsem se nedočkal, zeptám se tedy natvrdo: Myslíte si, že je normální nepít, nekouřit, nehulit, nepíchat si drogy, nepít kafe?

Odp5: Chemie
merlinn, 6.1.2008 13:31

V pořádku, z vašich reakcí jsem nabyl dojmu, že jste nikdy nevyzkoušel žádnou z těchto věcí a rovnou jste je odsoudil. O normalitě už toho bylo řečeno dost v jedné debatě k článku od romantika, nechci se v tom rýpat.
Ano, průměrný člověk je uživatel psychoaktivních látek v jakékoliv podobě.

Odp6: Chemie
Kelt, 6.1.2008 20:14

Žena o mně říká, že když se pustím naplno do obhajování svého názoru, že občas působím militantně, ale je to jen zdání, myslím si, že jsem schopen resoektovat názor soupeře, i když s ním bytostně nesouhlasím :-)

Můj poněkud extrémní názor( z pohledu společnosti, nikoliv z mého :-) ) nevznikl ze dne na den, ale byl důsledkem úvah a zkušeností za delší časové období, strávil jsem dost času studiem literatury i debatami s přáteli. Už proto si svého názoru cením a snažím se jej hájit, protože jsem si jej vybojoval, stál mě určité úsilí a námahu a takových věcí máme tendenci vážit si mnohem více než těch, co dostaneme zdarma, že? :-)

Odp5: Chemie
Anonymka, 6.1.2008 13:33

Myslím, že normální to je, ale ne bohužel běžné. Sama nekouřím, nehulím, nic si nepíchám, kafe nepiju. Stejně tak manžel. Ale alkohol občas v menším množství piju, protože společnost mě vyloženě nutí. Pokud totiž nepřijmete nabízený alkohol, ani při oslavách nebo návštěvách známých alkohol nenabídnete, vypadáte v dnešním světě divně.
Naučila jsem se raději alkohol přijmout, trochu ho vypít a klidně si třeba nechat dolít. Ale pak už nechám sklenku být a dělám jakoby nic. To už nikomu divné není.

Odp6: Chemie
Anonymka, 6.1.2008 13:35

Ale počítá se čokoláda?;-)
Tu klidně jím, i když žádný „čokoholik“ určitě nejsem, klidně se bez ní obejdu týdny i měsíce. Ale nedá se popřít, že určité příjemné pocity vyvolává. Musí to ale být pořádná čokoláda, ne nějaká náhražka.

Odp7: Chemie
merlinn, 6.1.2008 13:38

Počítá ;-)

Odp8: Chemie
tlapka, 9.7.2009 18:57

A co náruživí počítačoví hráči? Někdy se mi zdá, že počítač Omezuje moji svobodu.

Odp9: Chemie
merlinn, 10.7.2009 13:25

Také mám ten pocit.

Odp3: Chemie
hlavacek, 7.1.2009 5:11

za 1.trava neni chemie,teda pokavad si to dome nepestujes doma ve skrini a nepridavas tomu nejake chemicke sr...y,je to taky matka priroda a za 2.kazdej nemuze byt jako ty a mit tak dokonaly zivot,tak proc si ho NEZPŘÍJEMIT par prdickama z travy.kazdopadne je to kazdyho vec,tak nerikej ze my,sorry za ten vyraz lidi ,,VYHULENCI,,sme nenormalni.ty vorkoholiku!myslim,ze nekolik lidi to ve svy hlave ma daleko vic srovnany nez ty.SORRY!

Odp4: Chemie
tlapka, 9.7.2009 18:59

Tráva není chemie, ani zmije, ani muchomůrka, to je všechno příroda. Tak se divím proč si třeba ty zmije na balkoně skoro nikdo nepěstuje.

Odp: Chemie
Saw, 5.1.2008 7:40

Obávam se že tvůj pohled nesahá dost daleko, abys pochopil. A hodně ti to závidím...

Člověk není bytost, kde by cokoliv bylo napevno dáno a to ani v té psychické stránce. Žádná duše kterou nám dal Bůh, žádná jistota. To že člověk funguje „správně“ je prostě jen otázkou uspořádání hmoty. To co tu popisujete je jako ptát se proč člověk bez nohy potřebuje berle, když vám se chodí dobře.
Lidé s nejtěžšími depresemi zažijí utrpení, které bys ty NIKDY v životě zažít nemohl, kdyby nebyla příčina organická (nebo se prostě projevilo duševní onemocnění stejné intenzity).
Kdybys přišel o rodinu a všechny, které máš rád. Kdybys přišel o všechny končetiny a zbytek těla měl šeredně popálený, pořád se k nejtěší formě deprese přiblížíš jen občas. A teď si představ mít ještě horší stavy den co den bez příčiny.

Mě jeden den dělá největší radost zaříznout si žiletku do kůže, něco nebo někoho zničit a další den úplný opak. Během hodiny se může změnit moje nálada do stavů, kdy bych vytrpěl cokoliv, abych se nikdy nenarodil. Někdy se mě dělá na zvracení ze všech lidí, někdy je všechny nenávidim. Vim co by bylo správný dělat, ale nejsem schopen se podle toho dostatečně řídit.

Každý problematický uživatel má v sobě onu podstatu problému, většinou se dají zařadit mezi duševní onemocnění, nebo poruchy osobnosti. S drogama je život mnohem kratší, ale pro potřebné i podstatně snesitelnější, asi tak...

Odp2: Chemie
Kelt, 5.1.2008 20:35

Máte asi pravdu v tom, že se dívám na celou problematiku ze svého zorného úhlu člověka, který je zdravý a ještě docela mladý, duševně v pořádku a život mě zatím ušetřil opravdu těžkých ran.

Nedokážu se vcítit do pocitů člověka, kterého popisujete, tam už by se samozřejmě asi o použití nějaké chemie muselo uvažovat, ale neodpustím si poznámku, že by dotyčný měl tuto drogovou terapii podstoupit pod dohledem zkušeného psychiatra, který je určitě lépe kvalifikovaný.

Odp3: Chemie
Saw, 5.1.2008 21:13

S psychiatrem jsem to konzultoval, má neutrální názor. A pro mě nakonec vyjde líp hulit než vysadit antidepresiva než začnou působit stabilizátory...

Odp2: Chemie
Yardasan, 5.1.2008 23:13

Plácáte nesmysly, já jsem zažil dost tragédií, které nechci popisovat. Srovnáváš nesrovnatelné, protože právě „normální“, který zažije něco z toho co popisuješ (přijít o rodinu a tak...), najde odvahu a skoncuje to třeba, když nevidí jiné řešení. Zatímco Vy parazitujete na ostatních bezdůvodně a nemáte odvahu a sílu sám něco vyřešit. S pozdravem jK.

Odp3: Chemie
ivan, 6.1.2008 1:06

Yardasane, se SAWem se známe už delší dobu a chci Vás ujistit, že na nikom neparazituje, naopak, prostřednictvím jeho příspěvků a otevřenosti jsem se nejenom já, ale i mnoho dalších dověděli více o životě lidí jako takovém. Průměrný život průměrných lidí si umím docela dobře představit i bez diskuze. Naopak, životy lidí v jejich krajních polohách přináší poučení i o životě našem. Doufám, že mu ta otevřenost vydrží.

Odp3: Chemie
Saw, 6.1.2008 4:47

Nádhernej výlev ;-) Přeju ti ať zmizí důvody pro tvojí náladu a třeba si pak budeme moct popovídat...

Odp4: Chemie
Yardasan, 10.1.2008 20:25

Bez osobního kontaktu je bohužel komunikace taková, jaká je. Každý je holt nějaký a měli bychom se tak brát. S pozdravem jK.

Odp3: Chemie
merlinn, 6.1.2008 10:49

To jsou zbytečné silácké řeči.

Odp: Chemie
Mlsoun, 22.5.2008 13:52

trávu je dobrý vzít když se prostě jenom nudíš, pak to nic neznamená

Odp: Chemie
Atevi, 11.12.2009 10:43

Napsal jste to hezky !!! A nejhorší je , že ubližují rodině, svému okolí !!! Vím o čem mluvím, syn se nechce Marihuany vzdát a tvrdí, že je to normální, ale jak tady z těch článků čtu, vidím, že jich je čím dál tím víc !!!

Odp: Chemie
Malý BOBEŠ, 12.7.2010 11:06

Nevím proč, ale zdá se mi, že vidíte zhulenýho člověka jako někoho, kdo nikoho nemá, nikde nebil a nic nezná. Bohužel. Možná je mi jen 25, nemám tolik zkušeností jako VY, ale jedno vím jistě. Jsem zaměstnán, jezdím na motorce, na snowboardu, cestuji, hraji sálovku a nohejbal, do 18 jsem byl ůspěšný judista, splácím byt a mám hodnou, tolerantní a skvělou přítelkiny. Trávu jsem poznal v prváku (jsem odmaturovaný silnoproudař) a od té doby jsem hulil nepřetržitě do loňského roku. Práci mám stálou od školy. Dnes jsem obchodním zástupcem v oboru. Přátel mám požehnaně a kamarádů nespočet. Hodně jsem toho na trávě odřídil i zažil. Za tu dobu jsem NIKDY neměl potřebu sahat po něčem tvrdším. Hulil jsem každodeně a vždy jednou ročně na rodinné dovolené si dal dobrovolný oraz. Nyní kouřím také, ale jen příležitostně a zřídka kdy. Trávu pěstuji, suším palice, uskladňuji palice, z listí dělám mastičku, kterou pomáhám a dělám radost širokému okolí. Občas uvařím nějaký ten slaný rohlíček, koláček z marakeše, či čokoládku na nějakou tu oslavu narozenin či silvestr. Je to takové koření života. Daleko víc mě krkaj cíga, kterých se ne a ne zbavit. Zkuste to brát tak, že si stejně užívám ten zatopenej lom, západ slunce, vrchol Glossglockneru se snowboardem na nohou, ale navíc s pěkným brčkem v puse. A ktomu mému ročnímu „nekouření“. Dnes to mám přesně naopak převážně celoročně nekouřím. Dnes kouřím na dovolené a jelikož se s přítelkiní budeme snažit o mimčo, vyprdnul sem se na to zcela. Nechci aby moje děcko vyrůstalo ze zhulených spermií:-). Přítelkyně kvůli tomu přestala kouřit a já hulit. Toť vše k závislosti, přechodnosti a škodlivosti. P.S. alkohol neuznávám. Ne nadarmo se nazívá metlou lidstva.

Kelt: mozna by sis mel dat speka...
DJ-Archee, 21.1.2008 1:14

Kelt: mozna by sis mel dat speka, pochopit a potom se poustet do teto diskuse... ;)

zmenene stavy vedomi maji daleko hlubsi smysl, tim mam na mysli stavy zpusobene halucinogeny - THC (marihuana), Psilocibyn (lysohlavky), LSD . . .
nebo treba meditaci, holotropnim dychanim . .

vsechno jde vyuzit, bohuzel i zneuzit ;)

chapu jak to myslis ty, ale ver, ze je v dnesni dobe vsechno ohlede tohoto tematu naprosto demonizovany

jinak zamyslel ses nekdy nad tim, co je vlastne „NORMALNI?“ :) opatrne s timhle slovem prosim...

Shining
Saw, 27.1.2008 1:53

Kdybych věřil v Jaha a podobný pohádky, asi bych řekl, že se mi zjevil :) Málokdo ze západní civilizace trávu pochopí. Z lidí kteří ji užívají nějak cíleně, a ne příležitostně k pobavení, většině slouží jako prostředek úniku. Zkouřit se na mraky ráno, v poledne i večer protože všechno stojí za h*vno, nebo je to tak jen bez skéra. Tak to prostě být nemá.
Když se ale zhulíte v klidu, poskytne jen těžko popsatelné stavy. Pokud je člověk smířený se vším kolem něj, jen umocní ty pocity radosti ze života. A i když ne, vytvoří lepší nadhled nad věcí a ukáže problematické rysy osobnosti. Jak říkal Marley: „when you smoke herbit, it reveals you to yourself“ :)
Pro „normálního“ člověka bude tenhle příspěvek žvást, ale doufám že se tu najde i někdo, kdo bude souhlasit .)

Odp: Shining
Shipper, 29.1.2008 1:03

Z vašeho příspěvku čiší jakási snaha po glorifikaci trávy, pro mne není v principu rozdíl mezi pytlíkem trávy a flaškou rumu, i když se výše drog zastávám jako pomůcky k sebepoznání, jenže takhle může k sebepoznání sloužit i ten opovrhovaný chlast, znám případ člověka, co se nechal opilý do němoty natočit na videokameru, druhý den měl možnost zahlédnout nevědomou část své osobnosti, bez složitého a zdlouhavého studia snů, psychoanalýzy atd.

Bůh trávu nepotřebuje, dokonalý člověk tudíž také ne, mám šanci být dokonalý? Nemám. Ale měl by to být asi cíl. Mohu si ospravedlnit užívání drog? To Keltovo morální hledisko nemůžete tak snadno smést ze stolu, i když morálka je do značné míry individuální. ,,Udělat si dobře“ pomocí drog nebo alkoholu je z tohoto úhlu pohledu ,,nesprávné“. A jen jako ,,výzkumný“ prostředek používá drogy mizivé procento lidí. Jistě, z hlediska snahy po tom být dokonalý, se musí každý dopouštět kompromisů, tak proč ne třeba občas hulit, ale měl bych si přiznat, že je to SLABOST a ne nějaké skutečné obohacení života, které hloupému západnímu člověku zůstává utajeno.

Asi jako, když si dám skleničku vína a namlouvám si, že tak činím ze zdravotních důvodů, pil bych ho, kdyby neobsahovalo alkohol? Možná, ale asi ne tak často.

A ani vy, jak je zřejmé, nepoužíváte trávu z čistě terapeutických důvodů.

Odp2: Shining
Yardasan, 29.1.2008 8:27

Kdo Vám nakukal, že bůh je dokonalý, vždyť je to taky jen člověk. S pozdravem jK.

Odp2: Shining
Saw, 29.1.2008 10:20

Tak omlouval sem si zkuřování od rána do noci, současné tempo si ničím omlouvat nemusím ;-)
Pro stabilizaci totiž stačí podstatně menší množství, když se člověk „zničí“ někde jinde.
V současné době si už jen dám občas kafe nebo jointa. Ideální stav by byl, kdyby mi bylo stejně i bez toho. Záleží ale také, jaké drogy jak ovlivní způsob jednání člověka. Alkohol ani jiné tvrdé drogy pozitivně určitě ne, nikotin negativně když chybí. Bez zbytečných průtahů, vylepšuju si travkou stavy mysli, a nestydím se za to :-)
A pokud mi vydrží současný přístup, riziko problému je podstatně zredukované...

Mé zkušenosti s mariánkou jsou více...
Lenka, 30.1.2008 4:35

Mé zkušenosti s mariánkou jsou více pozitivní,což se o alkoholu,cigaretě či tvrdé droze říct nedá.Nepamatuji se,že bych po požití alkoholu raději vařila,uklízela a pod.Vychovávám dospívající dceru a rozhodně bych nerada viděla,jak se někde válí opilá po lavičkách,což by se jí s „maruškou“stát nemohlo(nemělo).A nechci pomyslet na stav s drogou tvrdšího rázu.Rozhodně bych nikomu nepřála žít s člověkem,který bere tvrdou drogu a která ještě prohloubí jeho psycho stavy.

Odp: Mé zkušenosti s mariánkou jsou více...
Saw, 2.2.2008 18:29

Ze sociálního hlediska je snad ze všeho nejhorší ten chlast, protože přímo podporuje násilnické chování a je za spoustou případů domácího týrání a sexuálního zneužívání, včetně dětí. Nic proti když se člověk občas naleje, aly na ty „nasračky“ už sem začal bejt fakt alergickej.
S trávou taky nanejvýš opatrně, jako ostatně se vším, ale šance na skutečné problémy jsou s ní nižší...

Odp2: Mé zkušenosti s mariánkou jsou více...
Kelt, 7.2.2008 16:55

V tomhle s vámi naprosto souhlasím - ze všech relativně dostupných, ne-li legálních drog je alkohol určitě ten nejhorší a páchá největší škody.

Odp3: Mé zkušenosti s mariánkou jsou více...
Saw, 7.2.2008 18:18

Rozežírá vnitřnosti jako organická ředidla, která užívají „čichači“. Příležitostné užití se prakticky neprojeví, ale tak je to u všech drog. Zato už průměrný alkoholik má dost narušenou práceschopnost, sociální vztahy, celkovou kontrolu nad sebou. O těch těžkých ani nemá cenu mluvit. Raději bych byl heroinista, než alkoholik. Na alkoholikovi už není co zachraňovat, vymaštěná zombie...

Hele lepsi stranky jsem jeste nikde...
Niki, 20.2.2008 21:30

Hele lepsi stranky jsem jeste nikde nevidela....jsou super;-)...moc moc chvalim:o))
A souhlasim se vsim co tu bylo receno....chlast je svine...a travu miluju:-*

otázka
alena, 15.3.2008 23:40

jak dlouhe se marihuana najde v krvi? a v moči?

Odp: otázka
Saw, 16.3.2008 13:50

Tušim že to sou asi 2 měsíce než se odbourají všechny metabolity...

Odp: otázka
Saw, 16.3.2008 13:54

Tak z moči je to po jednorázovym užití 1 až 6 dní, podle rychlosti metabolizmu, pro častýho živatele 7 až 30 dní. Test z vlasů až 90 dní. Z krve po jednorázovym užití 2 - 3 dny, pro častýho až dva tejdny...

Odp2: otázka
DooM, 17.3.2009 21:49

Ty jo to sem si oddych já sem měl teďko o víkendu trávu z vodnice a za dva tejdny mam jít na lékařskou prohlídku abych moh jít na vojenskou školu no a nwm,nwm jak by se tam tvářili kdybych měl THC v krvi

aha...mno ja jsem si zahulila v...
alena, 16.3.2008 19:46

aha...mno ja jsem si zahulila v čera...čili 16.3..tak jak dlouho to budu mít v krvi..?diky za odpověď

otázka
alena, 16.3.2008 19:47

aha...mno ja jsem si zahulila v řera...čili 16.3..tak jak dlouho to budu mít v krvi?

Odp: otázka
Saw, 16.3.2008 19:52

Takže počítam že deš na odběr krve. Žádnej strach jestli nejdeš přímo na testy, jen tak náhodou to hledat nebudou...

??
alena, 17.3.2008 16:11

ale ne jsem sportovec..a mohli by me kontrolovat antidopingovym výborem..tak se ptam jak dlouho v to budu mit v krvi?:)

Odp: ??
Saw, 17.3.2008 21:51

Jesis to měla poprvý tak po tejdnu nemaj šanci. A ani nevim že by se tráva dala použít jako doping XD Ale oni to asi hážou do jednoho pytle, co...

jak dlouho mi zjisti travu v...
filip, 18.3.2008 15:14

jak dlouho mi zjisti travu v moči?diky...:))

Odp: jak dlouho mi zjisti travu v...
Saw, 18.3.2008 16:09

Tak z moči je to po jednorázovym užití 1 až 6 dní, podle rychlosti metabolizmu, pro častýho živatele 7 až 30 dní.

Stačí se podívat o pár příspěvků vejš ;-)

diky moc....:-Pa sory že jsem se...
filip, 18.3.2008 18:59

diky moc....:-Pa sory že jsem se nepodival výše:D...a jestli můžu doptas...vadi marihuana nějak na srdce...třeba když je srdce trošku nemocne...třeba AV blok prvního stupně?:D..dik

Odp: diky moc....:-Pa sory že jsem se...
Saw, 19.3.2008 10:14

Tak konkrétně o tom sem nic nenašel. Mam kamaráda s arytmií, kterej hulí docela často, ale netroufam si tvrdit že tohle bude stejný .) Obecně, marihuana snižuje krevní tlak, takže pocity bušení srdce sou někdy dost nepříjemný i u zdravýho uživatele. Rači bych se bejt tebou na to eště zeptal, klidně doktora :)

drogy jako mariana sou hrozny...
jo jo..., 19.3.2008 13:36

;-)je to hrozny nejmenovany clovek je uplny magor od te doby kdy zacal hulit.co s nim? odepiste alespon nekdo prosim...:-(;-)

Odp: drogy jako mariana sou hrozny...
Saw, 19.3.2008 16:50

Tak záleží jestli mu to fakt odstartovalo duševní poruchu, nebo je z něj povaleč v županu kterej jen sedí doma na zadku, láduje se 3Bitama a kouká na Simpsny XD Ikdyž fakt je, že z toho taky může bejt paranoidní a agresivní. Jak se to přesně projevuje? ;-)

mno jasne...ale víš co přijit na...
filip, 20.3.2008 1:00

mno jasne...ale víš co přijit na kardioologii a rict mužu hulit?taky neni dobrá volba:D...ale jakože nějak si neztěžuju....:))uvidm po kontrole jake to bude...pokud dobre tak budu hej...

Odp: mno jasne...ale víš co přijit na...
Saw, 20.3.2008 2:02

Jestli seš plnoletej se klidně zeptej :) Osvícenější doktoři už zařadili marihuanu na místo z lékařskýho hlediska, to je jak ptát se jestli můžeš alkohol nebo kafe .)

jenomze mě je 15:D
filip, 20.3.2008 13:39

jenomze mě je 15:D

Odp: jenomze mě je 15:D
Saw, 20.3.2008 16:16

Aha XD Tak buď zatim rovnej a moc to nehroť, jinak z tebe bude do dvaceti totální vymázlo .))

pls jak dlouho je thc v krvi a moci ja...
cada, 20.3.2008 17:48

pls jak dlouho je thc v krvi a moci ja du ve stredu na krev a pred dvouma tejdnama sem hulil pls muzemi nekdo rict:(

Odp: pls jak dlouho je thc v krvi a moci ja...
Saw, 20.3.2008 17:56

Klid, seš čistej i kdyby to náhodou hledali, jediný na co přijdou je ten methemoglobin na krvinkách z kouře, ale nepoznaj jesi z cigaret nebo trávy...

Odp2: pls jak dlouho je thc v krvi a moci ja...
p.pp, 25.2.2009 22:00

a jak vlastne dlouho je thc v krvi..?

Odp3: pls jak dlouho je thc v krvi a moci ja...
Saw, 25.2.2009 23:16

Podle toho jak úspěšně si pracoval na hladince, cokoliv mezi 2 dny a 2 tejdny, podle toho jak moc pálíš...

Odp2: pls jak dlouho je thc v krvi a moci ja...
Leondegrance, 25.2.2009 23:52

Paměť mi vyhazuje jakousi zmatenou informaci o ukládání THC v tucích. Co je na tom pravdy?

uf to jo dobre sem se malem posral...
cada, 20.3.2008 18:04

uf to jo dobre sem se malem posral matka se porad pta jesli sem nehulil travu:D

tak dik;)
cada, 20.3.2008 18:05

tak dik;)

zdarec shánim kontakt na někoho kdo by...
maty, 20.3.2008 19:34

zdarec shánim kontakt na někoho kdo by věděl kde si objednat dobrý semena

Odp: zdarec shánim kontakt na někoho kdo by...
Saw, 21.3.2008 15:49

Stačí použít google, určitě toho najdeš dost ;)

Dobrý den, o zákazu marihuany...
filip, 20.3.2008 21:53

Dobrý den,
o zákazu marihuany rozhoduje komise při Světové antidopingové agentuře na základě kriterií stanovených Světovým antidopingovým kodexem v čl. 4. Jelikož podle velikosti dávky metabolity marihuany setrvávají v těle mnoho týdnů, nedoporučuji ji konzumovat vůbec.....todle napsali na antidopingu...ze marihuana je v těle několik tydnu....a tady ste mi řekli že je tam jen pár dni....?tak jak to je?:-(...pls odpověd..dik moc..

Odp: Dobrý den,o zákazu marihuany...
Saw, 21.3.2008 15:50

To co sem napsal vejš platí, zdroj je erowid.org, kterej je asi nejlepší vůbec...

o.k..veřim vám...jak to bude lež tak...
filip, 23.3.2008 4:39

o.k..veřim vám...jak to bude lež tak jsem v piči:D....v čera jsem si koupil první sklo:D...luxus...

Odp: o.k..veřim vám...jak to bude lež tak...
Saw, 23.3.2008 12:03

Erowidu taky věřim :) Pak dej vědět jak to prošlo/neprošlo .)

Odp: o.k..veřim vám...jak to bude lež tak...
Saw, 23.3.2008 12:55

A skla sem teda rád neměl. Nanejvejš chemický sklo (baňka, rukou uzavřít) a autogenovej zapalovač. To vytvoří domácí suchej vaporizér a když se nechá výsledek vychladnout, tak je to o něco „zdravější“ než klasický džéro :-)
Když se sejde hodně lidí tak blunt. Vůbec to neni cejtit po trávě, nemusí se tam dávat žádnej tabák a vypadá to jako klasickej doutník .)

jo
filip, 29.3.2008 17:08
dotaz
alena, 15.4.2008 23:16

jak dlouho je marihuana v moči prosim Vás?kamarádi mi řekli že je to v moči až 4 měsíce...:-(díky za odpověd

Odp: dotaz
Saw, 15.4.2008 23:19

Tak z moči je to po jednorázovym užití 1 až 6 dní, podle rychlosti metabolizmu, pro častýho živatele 7 až 30 dní. Test z vlasů až 90 dní. Z krve po jednorázovym užití 2 - 3 dny, pro častýho až dva tejdny...

(
iaven, 28.4.2008 21:12

:-):-):-):-):-):-):-):-):-)debilove:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-(:-(:-((

Odp: (
Tony, 29.4.2008 15:45

Děkuji za příspěvek. Je pro nás velkým přínosem. Jako by si autor prdnul do větru a zemřel.

Čaute
Plesk, 5.5.2008 8:41

Hele lidi,uz sem delsi dobu s klukem a zjistila sem ze je zavislej na marihuane,porad nejaka vymluva sem tam,kdyz se ho na to zeptam zapira,dic nejsem za vola ja a kamosi ho praskaj jak muzou,vzdycky se z toho vykeca,ale neverim mu.Myslela sem ze huli trochu,tolerovala sem to..Sem asi blba ze sem si toho nevsimla drif,ale myslela sem ze ten s kym sem je doopravdy on.Nemuzu se s tim smirit,neverim mu,asi 4 krat sme se kuli tomu sozesli ze nasliboval ze prestane a nacapala sem ho.Mluvit o tom nechce jak je na tom,vyhyba se tematu.Sere me nejvic,ze to na nem ani nepoznam,nevim jak premejsli,co se mu honi kdyz huli denne a jestli je to fakt von,koho miluju=(nejaky rady??Jaky sou priznaky cloveka kterej huli denne,nebo obden??Diky

...
Saw, 5.5.2008 10:38

Obvykle to bejvá línej nenásilnej člověk kterej nerad řeší jakýkoliv problémy, ale každej to má trochu jinak :)
Fakt nevim jenom podle tohodle jak bych doporučil jednat, jestli na tebe kvůli tomu nekašle nebo to nějak jinak neni moc velkej problém, moc bych to neřešil a když ho budeš hnát do nějakejch aktivit tak na to nebude mít čas.
Jestli je to pro tebe joo nepřijatelný, tak se rozmysli, co chceš. Jeho (ikdyž věčně zhulenýho) nebo někoho jinýho?
Jestli tu druhou možnost tak máš prostě možnost dostat se do pozice kdy mu dáš poslední šanci a vracet se k němu už nebudeš...

Odp: ...
Plesk, 5.5.2008 12:34

To presne sedi,linej nenasilnej clovek,kterej nic neresi a kdyz pride na problem,tak to pomalu svede na toho druhyho,nasleduje vycitani a bla bla,znas to.Vis ja ti nevim,uz to je skoro rok,ale nevedela sem ze jee na tom tak spatne,nebjt me a kamosu tak to nikdy nevyjde na povrch...Poslednich sanci uz bylo moc a vzdycky to posral,nasliboval hory doly a je to zase tam kde to bylo...A nejhorsi je,ze porad dokola lze a lze,a rika ze neni zavislej,ze nehuli atd,jenze jak to mas na cloveku kterej huli dlouho poznat??Jinak ti dekuju!!

Odp2: ...
Saw, 5.5.2008 13:33

Poznáš. Kamaráda začal bavit box, chodil ke mě skoro každej den a nepřestávali sme rubat dokum sme se nemohli ani udržet na nohou. Do tý doby hulil fakt moc, já byl už asi dva měsíce bez džéra. Během tejdne to byl jinej člověk, nezhulil se ani jednou. Pak se zas vrátil k tomu jednoduššímu stylu života, ale bylo vidět že to de i dobrovolně, když má co dělat. Zkus ho nějak přinutit. Permice do bazénu nebo do posilky by mohla pomoct .)

Odp: ...
Plesk, 5.5.2008 12:35

Vis podle me kdyz neprestane kuli holce,tak uz kuli nikomu...

Odp2: ...
Saw, 5.5.2008 13:35

Ale jo, zbytky jeho hrdosti. Kdyby párkrát dostal na držku a došlo mu že takhle se nikdy nebude moct pořádně bránit, protože na všechno kašle, nejspíš by se taky zamyslel...

Odp3: ...
Tlapka, 28.4.2009 12:02

Možná by se zamyslel, ale už po svém.

Jak se chova a hlavne jak vypada člověk...
Tomik x, 6.5.2008 15:47

Jak se chova a hlavne jak vypada člověk po hulení?,a hlavne jaky sou jeho oči?chci to zkusit

Odp: Jak se chova a hlavne jak vypada člověk...
Saw, 6.5.2008 16:26

Oči rudý a přivřený, hulení sníží tlak, takže barva bledší když se to přežene až do zelena a obvykle tmavý kruhy pod očima. Pohyby zpomalený a spíš se ti bude chtít někde sedět nebo ležet.
Mno pocity u každýho jiný hlavně podle dávky. V menších je to docela v pohodě, barvy vypadaj líp, zvuky znějí líp, jídlo chutná líp a nálada bavit se, všechno je legrační.

Ve větších dávkách, nebo když se toho budeš bát (ať už efektu nebo toho že by mohl bejt průser), úzkosti, paranoia, z přehnaně sníženýho krevního tlaku závratě až omdlení, hlavně zezačátku dost nepříjemná nevolnost, pohyby totálně mimo a jakákoliv aktivita nepřipadá v úvahu.
To ale dost záleží na tvý psychice a na tom jak si na hulení zvyklej. Já se mohl zmatlat tak že sem se neudržel na nohou, ale pořád to bylo zábavný a líbilo se mi to.

Je to uplně něco jinýho než chlast, když se ti to podělá máš výhodu v tom že si dáš pár kafí nebo energydrinků, tlak pude nahoru, kofein zabrání nevolnosti a seš v cajku. Mno rozmysli jesi to fakt chceš...

Odp2: Jak se chova a hlavne jak vypada člověk...
Tony, 7.5.2008 19:26

Poprvé se to může projevit celkovou ospalostí. Člověku se nechce mluvit. Záleží na okolnostech, na partě a na vhodném načasování.

Odp2: Jak se chova a hlavne jak vypada člověk...
Brko, 2.8.2008 10:56

:-) čus,pomáhá něco před hulením abych se moc nezmastil,něco třeba sníst nebo vypít???;-)

Odp3: Jak se chova a hlavne jak vypada člověk...
Saw, 2.8.2008 15:28

Zhulenej toho sníš určitě dost :) To kafe nebo maté zmírní efekt, ale myslim, že by stačilo zhulit se míň...

Doporucuji nize uvedeny WEB:
didrak, 18.5.2008 18:25

Doporucuji nize uvedeny WEB:
http://www.konopijelek.cz/

Ahojte všichni! Take jsem hulil kdysi...
Michal1234, 26.5.2008 2:54

Ahojte všichni! Take jsem hulil kdysi, myslel jsem, že je to super, ale přitom to byla ztrata času a peněz! Však žijeme jen jednou, tak proč žit v nějakem jinem světe? Proč si nesplnit sny, misto toho abychom si je představovali pod vlivem jakych koliv drog? Myslim si, že si vubec nevažime zdravi, ktere mame a až ho nebudeme mit tak už bude pozdě! Neuvažujme nad tim, jestli marihuana nebo jaka koliv jina droga třeba i alkohol a cigarety ma či nema vedlejši učinky na zdravi, ale prostě neuživejme tyto věci! Proč oblbovat sam sebe, však je spoustu jinych zpusobu jak travit volny čas! Žijeme jen jednou tak toho využijme. Možna si budete myslet, že pišu tady kraviny, ale myslim si, že mužeme travit lepe svuj volny čas než hulenim!

Odp: Ahojte všichni! Take jsem hulil kdysi...
Saw, 26.5.2008 10:13

Vůbec ne, máš pravdu :)

Ano, ale těm co užívaj to stejně nevysvětlíš
Yardasan, 26.5.2008 20:21

Ano, máš pravdu. S pozdravem jK.

Odp: Ahojte všichni! Take jsem hulil kdysi...
Tlpaka, 21.3.2009 8:12

K úniku z našeho světa lze použít počítačové hry a scifi filmy a nemá to ty následky .... ani nález v moči.

ahoj je pravda ze doktor(ka) to v moci...
fox, 4.6.2008 13:52

ahoj je pravda ze doktor(ka) to v moci nepozna marihuanu myslim kdyz na to nebude delat specialni testy? a to nedelaj

Odp: ahoj je pravda ze doktor(ka) to v moci...
Saw, 4.6.2008 14:53

Neslyšel sem o tom, že by někdy něco našli „náhodou“...

mam jit na odbery moci i krve a pred...
fox, 4.6.2008 16:21

mam jit na odbery moci i krve a pred 5dny jsem mnel travu a mam strach docela co myslite?

Odp: mam jit na odbery moci i krve a pred...
Saw, 4.6.2008 20:03

jesi jí nebudou hledat tak zjistěj jen že si něco kouřil, to ukecáš na cigáro nebo pobyt v hospodě...

Odp: mam jit na odbery moci i krve a pred...
Gus, 19.12.2008 13:24

Hahaaaa... usmaz se!

Vývoj pavidelného uživatele marihuany...
Vlasatej, 11.8.2008 14:37

Vývoj pavidelného uživatele marihuany lze sledovat na panu J.X. Doležalovi. Trávu bych nezakazoval, stejně se hulí tak jako tak a navíc je to krásná rostlina. Závislost můžete mít tak akorát na skupině lidí se kterou pravidelně hulíte. Za volant ani do práce ale marihuana určitě nepatří.

Odp: Vývoj pavidelného uživatele marihuany...
Saw, 15.10.2008 18:52

Když jsem našel v jednom zvláště stupidním „protidrogovém“ článku argument proti legalitě marihuany: „Jak by vám asi bylo, kdybyste věděl, že si váž pilot zakouřil?“ ... Souhlasím s vámi.

Odp: Vývoj pavidelného uživatele marihuany...
tlapka, 21.3.2009 8:10

Kouření marihuany poškozuje mozek dlouhodobě a to oblast emočně volní.

no jo me by ale zajímalo jak obelht ty...
Filip, 15.10.2008 16:45

no jo me by ale zajímalo jak obelht ty testy, protože budeme mít testy na škole a nehci abych měl průser tak mi poraďte
pls

Odp: no jo me by ale zajímalo jak obelht ty...
Saw, 15.10.2008 18:54

Hele nic než tvrdá abstinence a doufání ti asi nepomůže. Slyšel sem teorii že pomůže pít mlíko (THC je rozpustné v tucích) ale taky sem slyšel, že to nepomohlo :) Každopádně jestli na něj nemáš alergii, pitím mlíka nic nezkazíš...

Triky na test v moči...
Michaelo, 19.12.2008 3:01

Idete na testy specialne na moč? Nevadiiiii...

Trik 1: Do ampulky ti nasti tvoj čisty...
Michaelo, 19.12.2008 3:02

Trik 1: Do ampulky ti nasti tvoj čisty kamos moc, ktoru si schovas v trenkach alebo v podpazusiii. Musi byt schovana na teplych miestach lebo ide tam o telovu teplotu 36,5stupna celzia.

Trik 2: Marodka, dovolenka ...
Michaelo, 19.12.2008 3:03

Trik 2: Marodka, dovolenka ...

Trik 3: Podplatit doktora vacsinou beru...
Michaelo, 19.12.2008 3:05

Trik 3: Podplatit doktora vacsinou beru 100eura.. :-)))
nic jineho mi nenapada

Testy
Saw, 20.12.2008 4:56

Když už sme u těch testů, došlo na konzumaci drog a skončilo to v nemocnici toxikologickejma testama. Ikdyž už sem si tu trávu vůbec nijak nepřipouštěl, když sem se dozvěděl že mam moč víc zelenou než žlutou, musel sem se zasmát :) Nezávidim vám mládeži XD

help...please..
omg.., 15.1.2009 15:04

ahoyyy..ješte před měsícem...sem kouřila skéro..ted sem stím..sekla ješte před tejdnem bylo wšechno o.k.ale ted me bolí hlava...nekdy když se na neco podíwam tak se to začne točit je mi blbe od žaludku až si nekdy myslím že se pobleju..sem pořad ospala..ale v noci nemužu dobře usnout...a chtela by sem jestli by mi nekdo neporadil..jestli to sou abstinenční příznaky nebo ne..vopřed dekuji..

Odp: help...please..
Saw, 15.1.2009 18:31

Jo, to sou, zkus si dát kafe ta nevolnost a bolest hlavy by měla ustoupit. Stačí to chvíli vydržet...

Odp2: help...please..
omg.., 17.1.2009 17:16

dekujuuu,...moooccc...už sem to zkusila....a zatim je to w pohode..snad to už tak zustane..fakt moc dekuju

Odp3: help...please..
Saw, 17.1.2009 19:15

Neni zač, kdyby cokoliv tak písni sem nebo na mail...

Odp4: help...please..
omg.., 2.2.2009 17:58

určite..písnu....tak ješte jednou dekuju..moccc..

Odp5: help...please..
Malý BOBEŠ, 12.7.2010 12:34

Ono je to tak, člověk musí poslouchat svoje tělo. Když někdo kouří 5 jointů deně (rozumějte v průběhu celého dne ne nárazově) Tak je defacto pořád mimo. Pokud to trvá třeba dva roky a déle, člověk jakoby přepl na autopilota. Ale k věci. Tráva snižuje tlak to je fakt. Pokud tedy hulíš tímto způsobem a po dvou letech to razantně utneš, tlak se vrátí do normálu, ale pro tebe to z časového hlediska znamená, že po dvou letech zničeho nic vzrostl. Proto také ty stavy. Hulit jsi také začala postupně a né hned pravidelně ve velké míře....

Odp6: help...please..
Tlapka, 12.7.2010 16:43

Velmi pěkně řečeno.

muj nazor
mazar, 20.1.2009 16:54

ahoj drive sem kouřil dost často :-)určitě mě to dost obohatilo, ale ted sem dospěl do stadia kdy už mě to spíš bere (stavy lenosti hlavně) a ani už mě to tolik nepobaví.Taky at chceš tvoje plíce sou filtry (černý).:-( tak sem to dost omezil ,ale příležitostný (hodně) kuřák zůstanu.ale na tohle si musí přijít každý sám nechci hanit ahoj

Odp: muj nazor
Saw, 20.1.2009 19:16

Souhlasim

Odp2: muj nazor
tlapka, 20.3.2009 17:33

Všechno je třeba zkusit ale není třeba u toho zůstat pak bychom neměli dost příležiost vykoušet další

Odp3: muj nazor
Saw, 20.3.2009 21:34

Jo, občas se nevyplatí u něčeho zůstat, to pak člověk nemusí vyzkoušet ani jaký to je dožít se 20 let...

Odp4: muj nazor
tlapka, 23.3.2009 17:47

třeba by se dožil.. ale nevěděl by kolik má let.

Každého věc
Janacz, 21.1.2009 17:58

Ať si každý vykouří kolik chce na svoje riziko, ale ať si nelžou do kapsy že to neškodí mozku (poškození je na straně vůle, což není na první pohled vidět), nebo alibismy jako „alkohol je horší“. Je na Vás co si vyberete, jasnou hlavu nebo....

problem
camel 23, 6.3.2009 17:01

nevite někdo jak to udelat abych byl nepositivni na marihuanu v testech na moč na 3 tejdny

Odp: problem
Tlapka, 12.3.2009 12:02

jasně vypůjčit si cizí moč.

Odp2: problem
ivan, 12.3.2009 16:56

Už by měl přestat, když už ho to nenapadne samotného, ten ale vypadá na to, že si ji půjčí od kamaráda od kterého kupuje.

Ja hulim tak rok, sice si obcas...
Lora, 11.3.2009 22:33

Ja hulim tak rok, sice si obcas povsimnu, ze hodne zapominam (no, hodne, vic nez predtim), nebo treba jeste den po huleni sem nepozornej ve skole, ale taky je pravda, ze známky mě to o nic nezhoršiloa naučeného učiva si pamatuju pořád stejně.

Odp: Ja hulim tak rok, sice si obcas...
Tlapka, 17.3.2009 18:20

Úplná ztráta rozumu pak přinese největší pocit štěstí.

Odp2: Ja hulim tak rok, sice si obcas...
Saw, 23.3.2009 18:04

Na tu sem čekal, ale ta nemilosrdná ***** se nedostaví, rozhodně ne po samotný trávě...

Odp3: Ja hulim tak rok, sice si obcas...
tlapka, 24.3.2009 10:03

Je nutné více se snažit, takové věci si člověk musí zasloužit svým úsilím.

Odp4: Ja hulim tak rok, sice si obcas...
tlapka, 24.3.2009 10:05

doporučuji kombinovat s čicháním toluenu, je to dokonce levnější než destilát.

MARIHUANA
Alfons, 12.3.2009 16:33

je pro BLBCE!!

Odp: MARIHUANA
Lora, 12.3.2009 17:38

proc myslis?...

Odp2: MARIHUANA
Alfons, 13.3.2009 3:05

Protože neberu marihuanu.

Odp3: MARIHUANA
Lora, 13.3.2009 18:10

to ale neznamená, že to je pro blbce :-D

Odp4: MARIHUANA
Tlapka, 17.3.2009 18:20

Aby si mysleli že jsou nejchytřejší.

Odp5: MARIHUANA
Rola.ND, 17.3.2009 18:30

Ten kdo je cigára hulí a alkáč kalí, nikdy nepochopí.....

Chtěla bych jen vědět...
...no já., 12.3.2009 18:45

...jestli náhodou ty testy na krev nejsou drahý? :D Matinka mě tam chce vzít, teda vyhrožuje mi pravidelnejma kontrolama, kdykoliv se jí zachce...známe, není mi 18 totiž -.-" (né že by to něco změnilo, aneb dokud žiju pod její střechou a ona mě živí...znáte to.)

Odp: Chtěla bych jen vědět...
ivan, 12.3.2009 20:51

Kup si sešit, napiš na první řádkou,, Mám hodnou a rozumnou maminku", a tisíckrát to podepiš.

Odp: Chtěla bych jen vědět...
Saw, 13.3.2009 3:11

Tak jejich dostupnost a cena ti vážně do karet nehraje .)

Odp2: Chtěla bych jen vědět...
Lora, 13.3.2009 18:12

kdyz uz se tady bavíte o ceně a dostupnosti, může mě na ty testy vzít kdokoli (třeba ze školy) nebo potřebují nějaké povolení aspoň od zákoného zástupce?

Odp3: Chtěla bych jen vědět...
Saw, 17.3.2009 18:27

Nikdo nemůže nic. Na některejch středních se údajně pravidelně testuje, ale všechno je to záležitost dohody. Ve škole můžou nanejvejš volat rodiče, nebo policii, když mají důvodný podezření...

Hulením trávy si pěstujete psychickou závslost
nel, 18.3.2009 19:40

a nikdo mě nepřesvědčí že ne. Mám možnost to sledovat denně a už hodně let. Jak dojde hulení, je po náladě a nedá se s tím člověkem normálně vydržet.Já nehulím, ikdyž jsem to zkoušela před léty, ale s jakoukoliv drogou, kromě cigaret a kávy(stačí závislost na nich), nechci mít nic společného. Druhým názor neberu.

Odp: Hulením trávy si pěstujete psychickou závslost
Saw, 18.3.2009 21:10

nezpůsobuje psychickou, ale fyzickou závislost

Odp: Hulením trávy si pěstujete psychickou závslost
Lora, 20.3.2009 22:16

No, tak podle mě jsou lidi, co hulí občas dost znudění, ale nemyslím si, že pořád, jen potom, co si dají a to jen chvíli ( to se dá přežít) naopak, já se směju víc než obvykle a to i když sem ten den neměl marihuanu

thc
veronika, 18.3.2009 22:38

Ahoj, měla bych taky dotaz. Musím nepravidelně podstupovat testy na thc z moči. Moč jsme vždy sehnala od čistý kámošky, ale teď je mámě divný, že ta moč není teplá. můžu jí krapek zředit teplou vodou a bude i tak test fungovat tak jak má? dík

Odp: thc
Lora, 20.3.2009 22:14

No, podle mě teda nemůžeš, doktoři by tam našli vysokej obsah vody a to by jim bylo asi ,,trošku" divné

Odp: thc
Saw, 21.3.2009 0:07

To sou postupy kvůli blbýmu brku :)
Proč to ředit? Dej tu lahvičku pod proud horký vody, ale zas to nepřežeň ;)

Odp2: thc
tlapka, 24.3.2009 10:06

nebo do kafe

ahoj...chci se zeptat alkohol odbourava...
qqq, 9.4.2009 22:34

ahoj...chci se zeptat alkohol odbourava svalovy bunky takze kdyz chvicim tak to nema moc smysl...A kdyz hulim tak to ma nejaky vliv na svaly ?

Odp: ahoj...chci se zeptat alkohol odbourava...
Saw, 10.4.2009 1:38

Alkohol snižuje hladinu testosteronu, a tráva naneštěstí taky. V samotný podstatě to zhoršuje. Na druhou stranu, když sem hulil tak sem hodně jedl a byl nasranej. A když sem byl nasranej tak sem boxoval, takže sem měl o deset kilo víc a ve svalech...

Odp2: ahoj...chci se zeptat alkohol odbourava...
Alfons, 10.4.2009 9:52

Chlastejte a drogujte-budou z vás časem mátoživé debilní sračky.

Odp2: ahoj...chci se zeptat alkohol odbourava...
Tlapka, 10.4.2009 9:54

To je neuvěřitelné !

Odp3: ahoj...chci se zeptat alkohol odbourava...
Tlapka, 17.4.2009 10:27

Dokonce jsem četla že marihuana vede k deformacím zárodečným a poškození genetického kódu.

Odp4: ahoj...chci se zeptat alkohol odbourava...
Alfons, 21.4.2009 22:14

Dokonce marihuaňáci zblbnou tak, že tvrdí že marihuana je pro člověka dobrá a neškodná. :-)

Odp5: ahoj...chci se zeptat alkohol odbourava...
Tlapka, 22.4.2009 8:24

Jak bylo řečeno, marihuana postihuje POUZE funkce kognitivní, cožprý není žádné neštěstí.

cvicim kua :D
qqq, 9.4.2009 22:43

cvicim kua :D

Marihuana má dost negativní účinky, ale...
Lora, 21.4.2009 17:55

Marihuana má dost negativní účinky, ale má i pozitivní... takže je fakt na každém, jestli ty pozitivní stojí za ty negatyvní.

marihuana je nej
danduška, 27.4.2009 19:58

já sem si na marihuanu zvikla a myslim že je to fakt dobrá kytiška.... i dyž někdy bych toho nejradši nechala ale nemůžu

Odp: marihuana je nej
Tlapka, 28.4.2009 12:00

To je právě to, že za nějakou dobu už nemůžeš dělat vůbec nic.

Odp2: marihuana je nej
jeffrey, 29.4.2009 23:21

Tak tohle je úplná kravina protože já když s kámošema hulim tak potom klidně tejden nic a pak zase. A mnohdy to nebyl jenom tejdem ale i měsíc či dva. Dřív sem hulil tak 5-8 brk denně ale to mě po roce přešlo. Teďsi dám tak 1-3 brčka za tejden (někdyani to ne) a sem cajk. A když sem tu dole četl o tom thc vkrvi tak to je tak, že v moči se dá nejlepšíma testama zjistit i po 3 tejdnech, v krvi po 1-2 mesících a za vlasama a ve vlasech se udrží i po dobu jednoho roku. Ale jak říkám tyhle časové údaje jsou platné jen pro ty nejlepší a zároveň nejdražší testy. nashledanou a když užhulittak jenom dobrý materiály, poněvadž jenom tak předejdete nemocím. I když to tu už několikrát řekl SAW. Souhlasím s tebou. Amlíko vážně pomáhá......mám to ozkoušený.

Odp3: marihuana je nej
Tlapka, 30.4.2009 8:24

Jansně. Názor je každého svobodná věc.

heleďte čím snížim thc v krvi a v moči...
jájka, 27.4.2009 20:02

heleďte čím snížim thc v krvi a v moči pls hulila sem asi po třetí v životě trávu, ale jeli sme kolečko po čtyřech lidech a teď po tejdnu du na krev a na moč pls

Odp: heleďte čím snížim thc v krvi a v moči...
Saw, 28.4.2009 0:39

Slyšel sem o tom že když se THC rozpouští v tucích, pomůže pít mlíko. Tak to zkus, za pokus nic nedáš...

Odp2: heleďte čím snížim thc v krvi a v moči...
Tlapka, 28.4.2009 11:59

THC se rozpouští v tucích a zvláště dobře v těch, co obsahují mozkové buňky. Nemyslím že by se zdržoval ve střevě a čekal na mlíko.

Ahoj ..Chci se zeptat mužou mi zjistit...
Lil, 28.4.2009 16:17

Ahoj ..Chci se zeptat mužou mi zjistit thc v krvi když nejdu ale na odběry nak zaměřené právě aby se zjistilo že mam v krvi thc .. každy rok jezdím na testy a tam mi odbíraj spoustu krve .. protože jsem nemocná ... takže dalo by se to nak zjistit že jsem hulila ??

Odp: Ahoj ..Chci se zeptat mužou mi zjistit...
pes, 28.4.2009 18:51

heleď to možný neni možná tak z moči, ale taky to závisí na tom kdy si přesně hulila a jestli hulíš pořád.

ahoooj
anndys, 28.4.2009 22:37

měla sem marihuanu asi tak po druhý,když se mi objevily komplikace jako je zrychlená srdeční frekvence....od tý doby je to stále...nevíte čím by to mohlo být?

Odp: ahoooj
Alfons, 29.4.2009 5:27

Tím že jsi naživu. Po smrti tyto projevy nadobro odezní.

Odp: ahoooj
Tlapka, 11.5.2009 9:35

Marihuanou to není. Budou to nervy.

Odp: ahoooj
Saw, 26.5.2009 1:39

Pocity bušení srdce máš ze snížení tlaku, hrozí ztráta vědomí při velkym množství hulení...

Odp: ahoooj
Vyhulenec, 26.5.2009 13:49

musis se zhulit tim spusobem ze ti to uz bude jedno

Odp2: ahoooj
tlapka, 26.5.2009 16:10

A říznout to perníkem... ať to stojí za to.

omg
boldak, 15.5.2009 18:53

kurna dneska mi volala matka ze ma tester na THC a ja sem dneska shitoval sklo a este sem celej tejden hulil sem asi v p*** co? :D

Hulení
lenkaaaa, 25.5.2009 19:21

Hele jdu poprvé hulit...jednou na mě kámoš dychal ten dým z trávy a ja to vdechovala...no a jdu tedka hulit poprvé...budu mít nějaky stav? díky

Odp: Hulení
Saw, 26.5.2009 1:40

jo budeš

neco na tom je ja hulim dene a uz...
Vyhulenec, 26.5.2009 13:48

neco na tom je ja hulim dene a uz cejtim jak zapominam dam si nekdy hasis do mesice ale furt lepsi jak alkohol to rozhodne znam jednoho alkohka co pil 3 roky a a mel delirium ja hulim ted 5 rok a jsem v pohode kdo si chce promluvit o trave napiste 432566005

Odp: neco na tom je ja hulim dene a uz...
tlapka, 26.5.2009 16:12

To je zajímavé a můžeš při tom chodit do práce nebo starat se o sebe? Stojí to hodně peněz? Máš přátele? Alkohol mě už nudí, kocovina je ošklivá a taky ten zápach.. a poruchy koordinace..

heleďte před tejdnem sem zkusila si...
xxx.muck VeRunKa.ForEvER, 31.5.2009 19:29

heleďte před tejdnem sem zkusila si píchnout trochu heráku a teď se mi chce zase! nemůžu si pomoc prostě mi to chybí! Sem už na tom závislá? nebo sem si to vsugerovala? co myslíte za jak dlouho na to přestanu mít chuť?

Odp: heleďte před tejdnem sem zkusila si...
janacz, 1.6.2009 0:46

Velice dlouho a špatně se na to zapomíná.

Odp: heleďte před tejdnem sem zkusila si...
Atevi, 11.12.2009 10:59

Už nikdy !!!

trava?
zemik, 2.6.2009 18:06

Podle me je zavislost na marihuane at uz psychicka nebo fyzicka individualni a to at uz kourite hodne nebo malo pokud si poprve zahulite a zablijete se po tom uz to nikdy do pusy nedate xD ale kdyz si zahulite muze vam po tom byt aji fajn vesely(vytlemeny........) a pak hulite dal a dal a kdyz si mesic nedate reknete si no a co nejsem zavislej a vydite ale ze kamosi znami ...... kolem vas si dat musi at uz jen pro ten stav a nebo pro to ze to potrebujou at uz zacnete hulit z jakyho koliv duvodu je dobry hulit tak aby vam to vydrzelo tak jak chcete vy doporujucu hulit jen prilezitostne s prateli a hledat zdravejsi zabavu co se obezity tyce myslim ze to nejaky pozityvni ucinky nema a hulte co nejvice z bonga at uz pro to ze voda vam kour ochladi a nedrazdi to dychaci cesty tolik jako pri normalnim koureni a nebo ze filtruje vic latek nez papir ve speku nebo nic (sklo,faja) kde si sem se docet ze trava rozklada pri horeni na cca 2000 latek a to telo rozlozi o dalsi 2000 navic.Kdo chce at s tim zacne vubec nevim jak si nekdo muze dovolit neco povolit nebo zakazat trava vyrostla na poli a nemuze nikdo prijit a rict tohle je nelegalni a bude to zakazany je kazdyho vec jak se svym zdravim nalozi LEGALIZE IT !!!!!!

*Za hrubky se omlovam

Cau chtel bych se zeptat co mam delat...
Martin, 7.6.2009 20:57

Cau chtel bych se zeptat co mam delat kdyz chci abych co nejrychleji nemel THC v moci???? Diky za odpoved...

blabla
banan, 8.6.2009 22:37

brka sou v poho...ALE..mají sve klady a zápory to si musíte každej uvědomit...ano lečí nějaké ty nemoci ale omezuí určité schopnosti mozku atd...nevnímám jako dřív...změny náladovotsti...více nezájmu...míne fantszie...menší pamět..nwschopnost seznámit se s novými lidmi...neumím je zařadit do mozku..prostě plný seznam...a toho je víc...ale je to pro každého a určitě bych byl pro legalizaci...jen záleží na každém samotnoém kdoo si jointa dá a kdo ne

odpoved Martin:
zemik, 9.6.2009 13:33

Caw no pokud des k doktorce tak se ji to v testech neukaze a pokud sou to preventivni testy na navykovy latky treba v praci nebo pri prijimacim pohovoru no hlavne uz nehul,nekur at se cisti plyce a nedrzi se v nich zbytky nevztrebanyho THC a asi bych pil hodne a hodne vody aby se me organismus co nejvic procistil a s nim i ledviny z kterych mas chcanky ale u te doktorky by ti nemeli nic rict LEGALIZE IT !!!!!!

2.
zemik, 9.6.2009 13:36

Pokud tomu moc neveris tak skuz derox tela primo nekde u odborniku nikdy sem na tom nebyl ale myslim si ze ti to mozna pomuze a rekl bych ze se do 500,- vlezes v poho skuz se nekde poptat

Oprava: detox
zemik, 9.6.2009 13:37
Důležité!!!
..., 17.6.2009 23:46

Nazdárek, chtěla bych se jen zeptat...Mám zájem pracovat u Policie,ale před třemi dny jsem si zahulila. Hulím jen občas..... U přijímacích testů k Policii, je i zdravotní prohlídka ( kontrola moči a krve). Chtěla bych jen vědět, jak to je dlouho v krvi a moči...popř. jak se toho,co nejrychleji zbavit??????? Prosím o rychlou odpověď (na e-mail)

Odp: Důležité!!!
tlapka, 18.6.2009 12:14

Vylučování je nepravidelné.

Pomooc
Mauzo, 7.7.2009 8:14

lidi prosím mam problemi se sociálni pracownici a s rodičema a asi 9.června sem byl na testech thc v moči u doktorky a samozřejmě že pozitivní;-) pak sem se na to asi tejen wyjebal n TRÁWU A PAK SEM ZAS HULIL dnes je to zas 3 dni co sem nehulil prosim jak dlouho je to w moči to thc ja mam mrdy problemu i s bengama a hrozi mi 7 let w naky naprawny zarizeni pls o pomoc potrebuju zachanit žowot kdo bude tak hodnej tak moe icq 494273283 mail mauzo@seznam.cz nebo odepište sem jak cete ae za wše dííky mooc

Odp: Pomooc
Karolína, 7.8.2009 12:16

pokud vím, tak v moči to vydrží hooodně dlouho, nechci strašit, prostě si to jen myslím

marijuana... to je dost siroke tema :)...
gf, 20.10.2009 20:24

marijuana... to je dost siroke tema :) takze sem procet tuhle diskuzi (coz mi mimochodem zabilo cely den :D) a chtel bych rict tyto veci...
1/ hulim uz naky ten patek, uz nejaky ty roky to budou... konkretne od 12ti let... hulil sem denne tak 7-8 speku, respektive bongu, kdyz mi bylo 15-17... sice je pravda, ze si z ty doby skoro nic nepamatuju, ale vim, ze sem byl stastny a uzival sem si zivot. ted uz hulim malo, vetsinou jednoho minispicka za tyden...
2/ na zadny fet sem v zivote nesah a ani nesahnu (tripy a houby se nepocitaji :D)... je to vec invidivialni a hazet nas vsechny do jednoho pytle je kravina
3/je blbost prijit na pole, ukazat na kyticku SuperSkunku a rict: „TOHLE JE ZAKAZANY!“... blbost, nejvetsi... legalizovat hlavou... ale hlavne srdcem :)
4/ ano, Tlapko, mam zivot, mam rodinu a mam praci, mam pratele... dokonce mam vystudovanou vysokou skolu... nechapu, kdo si myslis ze ses ze nas vsechny tady takhle soudit... nehraj si na Boha
5/Saw, klobouk dolu, ses moudrej a chytrej clovek :)
6/ kdyz vam budou delat testy tak nehult, sakra :D

Jak dlouho vydrží THC v moči?
Miki016, 3.11.2009 18:14

potrebovala bych rychlou odpoved. Po druhé v zivote jsem mela par sluku travy (poprvé to bylo pred mesicem a pul..mela jsem par sluku).. Naposledy jsem kourila travu pred 13ti dny-cca 8 sluku (trava semnou nic neudelala) Dnes jsem dostala anginu a mam antibiotika. Za tyden mam prijit s moci. Zjisti zde neco?

Odp: Jak dlouho vydrží THC v moči?
Terkysky, 6.11.2009 22:07

To by ti museli dělat testy přímo na THC... takže neni čeho se bát...

LSD a Ečko v krvi
Terkysky, 6.11.2009 22:05

asi před půl-rokem jsem měla Tripa a Ečko... jde o to... že jsem otěhotněla... a bejvalej mi vyhrožuje testama na drogy aby mi malou vzali... tak sem se chtěla zeptat.. jak dlouho to v krvi vydrží please??

Odp: LSD a Ečko v krvi
Terkysky, 6.11.2009 22:08

ptam se.. protože jsem někde slyšela dva roky... někde rok... někde zase měsíc.. takže fakt nevim...

Odp2: LSD a Ečko v krvi
tlapka, 11.11.2009 10:15

Drogy se tak dlouho v těle neudrží, ale záleží zdali s drogami byly nějaké problémy na veřejnosti a jaký způsob života vedeš nyní.

Odp: LSD a Ečko v krvi
Atevi, 11.12.2009 11:11

Ty krávo a to chceš , aby dítě platilo za tvou blbost a narodilo se postižené ???
Kdo chce hulit a brát drogy, tak bych mu zrušila zdravotní pojišt,, ať si všechno hradí sami!!!

zitra mi mama da test na THC koupila si...
grgrg, 9.11.2009 16:09

zitra mi mama da test na THC koupila si ho v lekarne co mam udelat aby byl vysledek negativni brko jsem mel pred tydnem 3 sluky prosim rychle poradte

Odp: zitra mi mama da test na THC koupila si...
., 11.11.2009 9:57

Ať se Ti vyčůrá do skleničky kámoška, která určitě žádné drogy nebere :-)

Odp2: zitra mi mama da test na THC koupila si...
Juras, 11.11.2009 10:33

Jasně, co jiného čekat od „slušného člověka“. Nabádat k podvodu.

Odp2: zitra mi mama da test na THC koupila si...
Juras, 11.11.2009 11:00

Ještě mě napadlo, co bys mu šekl, kdyby se zachoval podle tvé rady a zjistilo by se třeba, že je těhotnej :-D

Lež má krátký nohy.

Odp3: zitra mi mama da test na THC koupila si...
Pokud neco schanite, sklidil jsem podlam, 27.4.2012 8:12

Pokud neco schanite, sklidil jsem podlampovku a mam dostatek. 70 KC/G

peterno@atlas.cz

PODIVEJ TE SE NA TO STOJI TO ZA TO!!!!!
zhgjghhjghj, 3.6.2010 16:14

: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766

: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-test.eu/#569766
: http://cz.iq-

Novinky s Marihuanou
kiko, 26.12.2011 18:10

navštívte www.greennews.estranky.sk kde sa dozviete najnovšie správny ktoré sa udiali v suvislosti s marihuanou

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru