Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Žijeme v demokracii?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp2: Lidi prosím nebuďte jako naši poslanci!!!
vi.tr, 1.3.2008 13:25

Mám pifku na všechny politiky nebo alespoň na jejich převážnou většinu. Kdyby nebyl Snítilý, byl by někdo jiný. Korupce v parlamentním prostředí má rozměr, který naše historie nepamatuje. Zákony a pravidla jež toto prostředí tvoří pak nemožno označit za demokratické, ale spíš za účelově laděné. (Vždyť kdyby existovali řádné - proobčanské zákony, nemohlo by se takové korupční prostředí nikdy vyrvořit.) Toto pak jako chobotnice prorůstá z parlamentu do justice a do ostatních složek občanské společnosti. Zkuste si odpovědět, zda lze budovat demokratické zřízení podle nedemokratických zákonů. Zda lze budovat právní stát v společnosti bezpráví.
Takže nepřipadalo by mi demokratičtější ani kdyby poslouchal Paroubka. Paroubek jistě reprezentuje názory části voličů ČSSD. Pokud ale někdo, kdo až do voleb zastává Paroubkův názor a až v průběhu volebních procedur jej změní na Protiparoubovský a to ještě za asistence poslanců z konkurenčního tábora, má volič právo nabýt přesvědčení, že se jednalo o korupci. U politiků by měla platit presumpce viny a tak by příslušný politik měl prokázat, že o korupci nejde.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.