Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Žijeme v demokracii?"

Odpovídáte na příspěvek:

Je potřeba pochopit naši situaci v běhu...
Pavel od vody, 24.2.2008 22:05

Je potřeba pochopit naši situaci v běhu dějin a současnost vnímat kontinuálně. Otázka zní: jak vzniká demokratrická společnost a kdy jsme my - Češi - měli šanci ji vybudovat?
První krůčky jsme udělali za první republiky a vykročení to bylo velmi úspěšné (na konci 30. let byla ČSR třetí nejvyspělejší zemí v Evropě). Zastavili nás až Němci za WWII a pak komunisti. Ti mají na dnešním „stavu unie“ největší podíl.
Teďka jsme prostě v období, kdy u nás vzniká něco, co tady nikdy nebylo, nejsou s tím žádné anebo jen minimální zkušenosti. A nikdo nám nepomůže, v tomto vývoji jsme sami.
No a jestli je někdo nespokojený - tak ať s tím prostě něco udělá. Třeba jen to minimum, že půjde k volbám. Argument, že to nemá cenu, je lichý. Doba, kdy výsledky voleb se počítaly na 99.98% a kdy to opravdu nemělo cenu, je zaplať pámbu pryč.
Takže mám otázku: Co udělal autor článku, aby změnil to, co se mu nelíbí? Pokud napsal jen tento článek, tak je to žalostně málo.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.